رفتن به مطلب

صحبتی با کاربران انجمن

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان عزیز

بی مقدمه میرم سر اصل مطلب :ws3:

مدتی هست که تو تاپیک های مختلف شاهد بعضی از بی احترامی های دوستان نسبت به همدیگه و نسبت به اعتقادات همدیگه هستیم. واسه همین لازم دیدم یه صحبتی رو در این زمینه داشته باشم.

همه ما تو انجمن دارای یه سری اعتقادا هستیم. اما همیشه این رو تو انجمن گفتیم که اینجا هدفش و تمرکزش روی مباحث علمی هستش. هرکس هر اعتقادی داره واسه خودش. اینجا جایی واسه بروز عقاید شخصی نیست. چون اصلاً نه ما خودمون ظرفیتشو داریم که بخوایم بحثای منطقی داشته باشیم و نه انجمن واسه اینکاره. الان برای مثال خودمو میگم. عقیده شخصی من چه تأثیری واسه تالار شهرسازی داره؟ جز اینه که بخواد بحث کردن سر اونا باعث کدورت و روندن بعضی از دوستا بشه؟ چرا باید همچین لطمه ای رو به انجمن بزنم؟ هرچی که بخواد انجمن رو از هدف خودش دور کنه، باهاش برخورد میشه. حتی مسائل سرگرمی اگه بخواد از حد خودش بگذره، جلوش گرفته میشه. چه برسه به اینجور چیزا. حد و حدود هرچیزی تا جایی هست که به ماهیت شکل گیری نواندیشان لطمه ای نزنه.

از طرفی قوانین انجمن هم کاملاً واضح و مشخص موارد توش آورده شده. قوانینی که خیلی به ندرت شاید کسی خونده باشه. بارها تو قوانین به احترام گذاشتن دوستان به همدیگه و به اعتقادات همدیگه یادآوری شده. این بی احترامی ها چی داره غیر از ایجاد کدورت و ناراحتی و دلخوری؟ چی داره غیر از بین رفتن حرمت ها؟ چی داره غیر از کم کردن ارزش های انجمن و دوستان دیگه ای که دارن داخل انجمن تلاش میکنن؟

اگه همیشه از ویژگی های بارز نواندیشان، صمیمت دوستان بوده که مطرح شده، به خاطر رعایت همین حرمت ها و احترام گذاشتن دوستان به همدیگه هستش.

نه فقط احترام به همدیگه مهمه. بلکه احترام به هرشخص حقیقی دیگه ای. یه شخص حقیقی دیگه ای که میخواد بازیگر باشه، خواننده باشه، فوتبالیست باشه، شخص سیاسی باشه یا .... چرا باید بهش توهین کنیم؟ ما که ادعای روشنفکر بودن و نواندیش بودن میکنیم و موقع بی احترامی مثلاً تو صفحه فیسبوک مسی میایم میگیم کار درستی نبود و اینا، چرا خودمون خیلی راحت به هرکی که خوشمون نمیاد یا حرفی زده که مخالفش هستیم بی احترامی می کنیم؟ یا چرا انقدر راحت باید کسی رو مسخره کنیم؟ چرا به جای فکر کردن و نقد کردن راحت ترین کار رو می کنیم که بی احترامی هستش؟

یا شاید بی احترامی به هیچ شخصی نباشه و به یه فکر و عقیده باشه. تو این حالت شاید مثلاً من به مسئله ای اعتقاد ندارم، حرفی رو میزنم که از برداشت خودمم واقعاً بی احترامی توش نیست. ولی درواقع ندونسته دارم به عقیده کس دیگه ای بی احترامی می کنم. شاید از نظر من چون مسئله مهمی نیست بی احترامی تلقی نشه. ولی همیشه باید خودمونو جای طرف مقابلم بذاریم. درسته تشخیصش تو این حالت سخته، ولی امکانش هست. حالا ندونسته باشه میشه کوتاه اومد، ولی اینکه بعضی وقتا آگاهانه اینکار انجام بشه یا مثلاً مسخره بشه به شدت اشتباهه.

اگر هم حالا موردی بود که بی احترامی بهم شد، اگه بی احترامی به عقایدم شد یا .... اگه اون کار رو اشتباه بدونم و واسه خودم ارزش قائل بشم، نمیام مقابله به مثل کنم. که اگه اینکارو کنم حتی یه اپسیلون هم با کسی که اولش بهم بی احترامی کرده بود، ندارم. اگه موردی بود، خیلی راحت میشه گزارش کرد.

در آخر بار دیگه به این نکته اشاره کنم که مجدداً مجبوریم سخت گیری رو توی این قانون انجمن داشته باشیم که هر نوع بحث مذهبی و عقیدتی تو انجمن ممنوعه. چه موافق چه مخالف هیچ فرقی نداره. به هر شکلش ممنوعه و برخورد میشه.

امیدوارم که دوستان رعایت کنن :icon_gol:

لینک به دیدگاه

که هر نوع بحث مذهبی و عقیدتی تو انجمن ممنوعه. چه موافق چه مخالف هیچ فرقی نداره. به هر شکلش ممنوعه و برخورد میشه.

چیزی که در قدیم دیدیم:

مخالفین دین حق ندارند نظر بدن موافقین دین هرتاپیکی دوست داشتن می زدن

لینک به دیدگاه

فرقی نداره موافق و مخالف.

خیلی تایپک مفید و خوبیه.ممنون محمد آقا.

دوستان بیایید هرکس در این زمینه ها بحث کرد گزارش بدیم.مطمعنن به مرور زمان این فرهنگ تو انجمن جا میوفته که نباید به اعتقادات هم توهین کرد یا اعتقادات هم رو تحمیل کنیم...

لینک به دیدگاه

چی شده؟ :w58:

چی شده؟:w58:

باز مدیر ارشد جو داد :whistle:

من به خودم شک دارم محمد نکنه منم یه چی گفتم به کسی بر خورده؟ :(87):

محمد عارفه عزیز دوست خوبم تعداد افرادی که بحث های این تالار رو دنبال میکنن میخونن نظر میدن زیاده من یا هر کدوم از بچه ها هر نظری چه اجتماعی چه فرهنگی و... بدیم با توجه به این نقل قولی که در پائین ازت گرفتم ممکنه لااقل به یکیشون بر بخوره ... به قول شما ما جنبه بحث و گفت و گوی آزاد رو نداریم افکار آدما با هم زمین تا آسمون فرق میکنه ولی خوب تحت این شرایط وقتی من هر نظری میدم ممکنه به یکی بر بخوره چرا اصلا بحث کنم ؟ فوضولیش به من نیومده ولی خیلی خوشحالم میکنی جواب این سوالم رو بدی چرا تالار گفت و گوی آزاد اصلا دایر هست ؟

در واقع حق با شماست موافقم باهات جو رو میشناسی 4 تا پیرهن بیشتر پاره کردی از ما :ws41:دردسر ایجاد میشه آدم افکارش رو برا خودش نگه داره بهتره حتی خود من که گاهی در رک بودن زیاده روی میکنم سعی میکنم کمتر نظر بدم :ws37: ولی کنجکاوم بدونم چرا برا خودت با این تالار گفت و گوی ازاد دردسر ساختی :w02:

یا شاید بی احترامی به هیچ شخصی نباشه و به یه فکر و عقیده باشه. تو این حالت شاید مثلاً من به مسئله ای اعتقاد ندارم، حرفی رو میزنم که از برداشت خودمم واقعاً بی احترامی توش نیست. ولی درواقع ندونسته دارم به عقیده کس دیگه ای بی احترامی می کنم. شاید از نظر من چون مسئله مهمی نیست بی احترامی تلقی نشه. ولی همیشه باید خودمونو جای طرف مقابلم بذاریم. درسته تشخیصش تو این حالت سخته، ولی امکانش هست. حالا ندونسته باشه میشه کوتاه اومد، ولی اینکه بعضی وقتا آگاهانه اینکار انجام بشه یا مثلاً مسخره بشه به شدت اشتباهه.

پیشنهاد:mrsbeasley: : اسم تالار رو تعویض کنید بذارید گفت و گوی ازاد من باب مسائل علمی ( هر چند همونجا هم علما اختلاف نظر دارن یکی میاد نظریه داروینو میگه به یکی بر میخوره دعوا میشه ):ws3:

(سمیرا تورو چه به نظر دادن آخه تو برو میکروباتو بشمار والاااااااااااااااااا :(50):)

لینک به دیدگاه
فرقی نداره موافق و مخالف.

خیلی تایپک مفید و خوبیه.ممنون محمد آقا.

دوستان بیایید هرکس در این زمینه ها بحث کرد گزارش بدیم.مطمعنن به مرور زمان این فرهنگ تو انجمن جا میوفته که نباید به اعتقادات هم توهین کرد یا اعتقادات هم رو تحمیل کنیم...

مطمئنی ؟ در کدوم زمینه ها رو میگی ؟

لینک به دیدگاه

فکر میکنم اول باید تعریفی از توهین ارائه میدادی ، با دیدگاهی که داری فکر میکنم "تو گفتن" هم از نظرت نوعی توهین به اعتقادات طرف محسوب میشه چون ممکنه اعتقاد داشته باشه که حتما "شما" خطابش کنن.:banel_smiley_4:

درضمن این تاپیکای چپ و راستی که در مورد 12 ماه قمری چندصد هزار امام زاده و 16 امام و معصوم و... که زده میشه توهین مستقیمی به اعتقادات و شعور منه و به شدت شکایت دارم.

لینک به دیدگاه

چیزی که من فهمیدم این نیست که یه عده مخالف عقاید دینی باشن. موضوع اینه که این گروه دارن با نشر بعضی تناقض های رفتاری ما بین ادعای بعضی ها و عمل اونا بحث میکنن که معلوم بشه دینداری فقط به ظاهر کار نیست و با ادعا هم نمیشه دیندار شد. خوب ما همه مون داریم یه جورائی از ظاهر کاران شلاق میخوریم و طبیعی هم هست که گاها اینو به زبون میاریم. یکی میاد به بهانه دفاع از اعتقاداتش هزار تا بد و بیراه میگه و خیال میکنه که با این بی تربیتی هاش همه مون قبول میکنیم که اون فرد دیندار هم هست. اینجوریام نیست. دیندار واقعی نمیاد فحش بده.

الان همه ما یه جورائی از کسانی که ادعای دینداری دارن دچار یاس و شک و شبهه شدیم . خوب یه عده از بچه ها هم میان با مقایسه رفتار و کردار و ادعای اونا ( در طول تاریخ یا همین الان ) میخوان بگن که دینداری اینجوریا نیست. حالا اگه لحن بیانشون مناسب نیست اون بحثش جداست. ولی اینم هست که هر علمی صرفا در فرمول های جبر و مثلثات خلاصه نمیشه. انسانها میان وقتشونو میذارن که هر چیزی رو درست یاد بگیرند. حسن طرح مطالب ضد و نقیض تو اینه که ما میتونیم از برایند اون بحث ها یه نتایج آموزنده بگیریم که همسان علم آموزی برامون نیاز مبرم هست.

فرقش اینه که قدیما تو تالار دو سه تا مدیر داشتیم که اگه یکی نبود دو تاش حی و حاضر بودن و بصورت انلاین مباحث رو کنترل میکردن. الان این رویه دیگه نیست و کاربرا میتونن تا صبح باهم جر و بحث کنن و مدیرا ظهر فرداش متوجه میشن. جمع کردن گفتگو ها کار خوبی نیست. نظارت رو بیشتر کنید تا ما بتونیم با بحث و گفتگو جواب مجهولاتمون رو پیدا کنیم.

بچه ها الان نگران هستند که از کجا معلوم میشه که فردا همین مسلمانهای ما هم عقاید داعشی پیدا نکنند. برا همین میان بحث میکنن که ببینن دین واقعی و دیندار واقعی باید چه جور انسانی باشه . اینا میخوان اون فرق ها رو بدونن که تکلیفشون با خودشون روشن بشه و بتونن راهشونو درست انتخاب کنن. اینم ممکن نیست مگه اینکه امکان گفتگو باشه تا اینا بتونن با ازمون و خطا راهشونو هموار تر کنند.

من اهل جر و بحث تو حوزه های اعتقادی نیستم و خوشمم نمیاد. ولی حق هر انسانی است که وقتی میاد تو انجمن بتونه همه خواسته هاشو بهش برسه. شما اگه بتونین روشی برای مدیریت متمرکز تالار انتخاب کنید , این موضوع قابل حل میشه. تو دورانی که شقایق مدیر بود بنده خدا از خواب و خوراک خودش هم میزد که 24 ساعت بتونه هوای تالار رو داشته باشه. کسی هم جرات نداشت بیاد به دیگری توهین کنه. حالا سهند تک و تنها مونده و البته سخته که بتونه همیشه نظارت کنه.

هر انسانی حق داره که بتونه داشته های معنوی خودش رو به نقد بذاره و سایرین رو هم نقد بکنه که بتونه خوبتر بفهمه. اگه شما بتونین بجای بستن دهان مردم , روش سالم تر هم اندیشی رو رواج بدین و مدیریت و نظارت مستمر هم داشته باشید , میشه گفت افکارتون متعالی ست و شایسته هم هست که چنین باشه. اون قدیما دیندار و بی دین و همه نوع معتقدی میتونست تو تالار بحث و گفتگو کنه و کسی هم دل ازرده نمیشد. چرا ؟ چون شقایق و وحید حی و خاضر بودن و بموقع وارد عمل میشدند. الان هم اگه همون روش پیاده بشه مرگ دمکراسی رو به عقب میاندازیم تا ببینیم بالاخره کی میتونیم یه نو اندیش واقعی باشیم بجای نه اندیش فعلی.

ببخشید زیادی حرف زدم. موفق باشید.

لینک به دیدگاه

با حرف مهندس عارف موافقم.

به نظرم باید بیشتر در مورد مسائل درسیمون اطلاعاتمونو در اختیار هم قرار بدیم.سعی کنیم بیشتر مسائل علمی مورد بحث قرار گرفته بشه.

در مورد گفتگوی آزادم خیلی از حرفهای روز هست که میشه در موردش بحث کرد اونو به عقاید دین مذهب ربط نداد.

ما هر موفقیت نواندیشان برامون باعث خوشحالی شده حیفه با این مسائل خرابش کنیم کدورتی پیش بیاد.

خواهشی که دارم اینکه دیگه از این بحث ها نباشه حیف بخداsigh.gif

لینک به دیدگاه

نبودید تاپیکی که نصف شب بحث شدنش باعث شد صبح حذف بشه...

تاپیکی که خیلی دوستانه بود طرف با شمشیر اومد جلو....

طرفی که هیچ شناختی از یه نفر نداره و هیچ ربطی به تاپیک نداره توهین میکنه...

منم بودم تو بحث.بحثمم فقط طرفداری از طرفی بود که تو انجمن نیس ولی بخاطره رفتنش بهش توهین میکنن.

نتونستم ساکت بمونم منم.بخدا تو این 1سالم هیچ بی احترامی به کسی نکردم....اگه کردم تو جمع ازش معذرت میخوام.اگه کردم هیچ وقت نمیشدم مسءول روابط عمومی....

این حرفا رو زدم بگم اگه تقصیره من بوده بیطرف از یه کسی نیس نذاشتم کسی درموردش بد صحبت کنه معذرت میخوام.

من یه کوچولو چه برسه به اون تاپیک و پست دادن....

---

ممنونم آقا محمد

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
چیزی که در قدیم دیدیم:

مخالفین دین حق ندارند نظر بدن موافقین دین هرتاپیکی دوست داشتن می زدن

عرض کردم فرقی نداره :banel_smiley_4: صحبتی که کردم اصلاً یه طرفه به یه گروه نبود.

ممنون میشم اون تاپیکایی که تو قدیم تو اون برهه ای که سخت گیری شده بود رو خصوصی واسم بفرستی.

محمد عارفه عزیز دوست خوبم تعداد افرادی که بحث های این تالار رو دنبال میکنن میخونن نظر میدن زیاده من یا هر کدوم از بچه ها هر نظری چه اجتماعی چه فرهنگی و... بدیم با توجه به این نقل قولی که در پائین ازت گرفتم ممکنه لااقل به یکیشون بر بخوره ... به قول شما ما جنبه بحث و گفت و گوی آزاد رو نداریم افکار آدما با هم زمین تا آسمون فرق میکنه ولی خوب تحت این شرایط وقتی من هر نظری میدم ممکنه به یکی بر بخوره چرا اصلا بحث کنم ؟ فوضولیش به من نیومده ولی خیلی خوشحالم میکنی جواب این سوالم رو بدی چرا تالار گفت و گوی آزاد اصلا دایر هست ؟

در واقع حق با شماست موافقم باهات جو رو میشناسی 4 تا پیرهن بیشتر پاره کردی از ما :ws41:دردسر ایجاد میشه آدم افکارش رو برا خودش نگه داره بهتره حتی خود من که گاهی در رک بودن زیاده روی میکنم سعی میکنم کمتر نظر بدم :ws37: ولی کنجکاوم بدونم چرا برا خودت با این تالار گفت و گوی ازاد دردسر ساختی :w02:

پیشنهاد:mrsbeasley: : اسم تالار رو تعویض کنید بذارید گفت و گوی ازاد من باب مسائل علمی ( هر چند همونجا هم علما اختلاف نظر دارن یکی میاد نظریه داروینو میگه به یکی بر میخوره دعوا میشه ):ws3:

(سمیرا تورو چه به نظر دادن آخه تو برو میکروباتو بشمار والاااااااااااااااااا :(50):)

دیدم تو یه تاپیک خیلی خوب قدیمی نظری دادی که شاید الان این پستت شامل این تاپیک بشه :ws3:

http://www.noandishaan.com/forums/thread51842-4.html

صحبتایی که کردم صرف این تالار نبود. تو تالارای دیگه هم این بحثا هست. اما حالا تو گفتگوی آزاد خیلی بحثای مختلف و خوبی هست که تو این تالار میشه. درسته که کیفیت مباحث نسبت به گذشته کمتر شده، اما تو همون گذشته هم اگه نگاه کنی، مگه بی احترامی توش میشد؟ یعنی کلاً گفتگوی آزاد و آزاد بودن یعنی بحث روی عقاید مذهبی؟

یا نه درباره شخصی میخوایم صحبت کنیم، میام مثلاً رفتار و کار یکی رو نقد میکنم. این نقد با بی احترامی و مسخره کردن فرق داره. گفتگوی آزاده ولی در چارچوب اصول اخلاقی. اگه بی احترامی و مسخره کردن از نظرتون اخلاقی هست، من دیگه حرفی ندارم :ws3:

البته بعضی وقتام هست یه تاپیک خیلی خوب و منطقی هستش، یهو یکی میاد الکی ربطش میده به بحث مذهبی :w58:

محمد من دوباره حرفی زدم کاری کردم که اسم من امده این وسط:sigh:

اگه چیزی گفتم معذرت میخوام:icon_gol:

:w58: نه بابا. مگه اون همه گیرنده پیغام تو اون پیام خصوصی، یه کاری کرده بودن؟ :ws3: اطلاع رسانی بود فقط

فکر میکنم اول باید تعریفی از توهین ارائه میدادی ، با دیدگاهی که داری فکر میکنم "تو گفتن" هم از نظرت نوعی توهین به اعتقادات طرف محسوب میشه چون ممکنه اعتقاد داشته باشه که حتما "شما" خطابش کنن.:banel_smiley_4:

درضمن این تاپیکای چپ و راستی که در مورد 12 ماه قمری چندصد هزار امام زاده و 16 امام و معصوم و... که زده میشه توهین مستقیمی به اعتقادات و شعور منه و به شدت شکایت دارم.

توهین و بی احترامی خیلی واضحه. نه میخوایم خودمونو گول بزنیم نه موضوعی که هست رو دور بزنیم و نه چوب لای چرخ همدیگه بکنیم و ایراد الکی بگیریم.

اون تاپیکایی که گفتی نمیدونم منظورت چیه.

چیزی که من فهمیدم این نیست که یه عده مخالف عقاید دینی باشن. موضوع اینه که این گروه دارن با نشر بعضی تناقض های رفتاری ما بین ادعای بعضی ها و عمل اونا بحث میکنن که معلوم بشه دینداری فقط به ظاهر کار نیست و با ادعا هم نمیشه دیندار شد. خوب ما همه مون داریم یه جورائی از ظاهر کاران شلاق میخوریم و طبیعی هم هست که گاها اینو به زبون میاریم. یکی میاد به بهانه دفاع از اعتقاداتش هزار تا بد و بیراه میگه و خیال میکنه که با این بی تربیتی هاش همه مون قبول میکنیم که اون فرد دیندار هم هست. اینجوریام نیست. دیندار واقعی نمیاد فحش بده.

الان همه ما یه جورائی از کسانی که ادعای دینداری دارن دچار یاس و شک و شبهه شدیم . خوب یه عده از بچه ها هم میان با مقایسه رفتار و کردار و ادعای اونا ( در طول تاریخ یا همین الان ) میخوان بگن که دینداری اینجوریا نیست. حالا اگه لحن بیانشون مناسب نیست اون بحثش جداست. ولی اینم هست که هر علمی صرفا در فرمول های جبر و مثلثات خلاصه نمیشه. انسانها میان وقتشونو میذارن که هر چیزی رو درست یاد بگیرند. حسن طرح مطالب ضد و نقیض تو اینه که ما میتونیم از برایند اون بحث ها یه نتایج آموزنده بگیریم که همسان علم آموزی برامون نیاز مبرم هست.

فرقش اینه که قدیما تو تالار دو سه تا مدیر داشتیم که اگه یکی نبود دو تاش حی و حاضر بودن و بصورت انلاین مباحث رو کنترل میکردن. الان این رویه دیگه نیست و کاربرا میتونن تا صبح باهم جر و بحث کنن و مدیرا ظهر فرداش متوجه میشن. جمع کردن گفتگو ها کار خوبی نیست. نظارت رو بیشتر کنید تا ما بتونیم با بحث و گفتگو جواب مجهولاتمون رو پیدا کنیم.

بچه ها الان نگران هستند که از کجا معلوم میشه که فردا همین مسلمانهای ما هم عقاید داعشی پیدا نکنند. برا همین میان بحث میکنن که ببینن دین واقعی و دیندار واقعی باید چه جور انسانی باشه . اینا میخوان اون فرق ها رو بدونن که تکلیفشون با خودشون روشن بشه و بتونن راهشونو درست انتخاب کنن. اینم ممکن نیست مگه اینکه امکان گفتگو باشه تا اینا بتونن با ازمون و خطا راهشونو هموار تر کنند.

من اهل جر و بحث تو حوزه های اعتقادی نیستم و خوشمم نمیاد. ولی حق هر انسانی است که وقتی میاد تو انجمن بتونه همه خواسته هاشو بهش برسه. شما اگه بتونین روشی برای مدیریت متمرکز تالار انتخاب کنید , این موضوع قابل حل میشه. تو دورانی که شقایق مدیر بود بنده خدا از خواب و خوراک خودش هم میزد که 24 ساعت بتونه هوای تالار رو داشته باشه. کسی هم جرات نداشت بیاد به دیگری توهین کنه. حالا سهند تک و تنها مونده و البته سخته که بتونه همیشه نظارت کنه.

هر انسانی حق داره که بتونه داشته های معنوی خودش رو به نقد بذاره و سایرین رو هم نقد بکنه که بتونه خوبتر بفهمه. اگه شما بتونین بجای بستن دهان مردم , روش سالم تر هم اندیشی رو رواج بدین و مدیریت و نظارت مستمر هم داشته باشید , میشه گفت افکارتون متعالی ست و شایسته هم هست که چنین باشه. اون قدیما دیندار و بی دین و همه نوع معتقدی میتونست تو تالار بحث و گفتگو کنه و کسی هم دل ازرده نمیشد. چرا ؟ چون شقایق و وحید حی و خاضر بودن و بموقع وارد عمل میشدند. الان هم اگه همون روش پیاده بشه مرگ دمکراسی رو به عقب میاندازیم تا ببینیم بالاخره کی میتونیم یه نو اندیش واقعی باشیم بجای نه اندیش فعلی.

ببخشید زیادی حرف زدم. موفق باشید.

صحبت من سر یه گروه از افراد نبود. مشکل از هر دوطرف هستش. هم اندیشی و نقد مسائل هست. چیزی که ممنوع کردیم مسائل مذهبی و عقیدتی هستش. این ممنوعیت براساس تجربه چندساله بوده. هیچ وقت ظرفیت و تحمل برای بحث درباره این مسائل نبوده و همینطور هیچ وقت بدون بی احترامی هم نبوده. بی احترامی از سوی هر دوطرف. پس چرا دنبال دردسری باشیم که جز معایبی که گفتم و جز دور شدن از اهداف انجمن نتیجه ای رو در پی نداره. مسائل دیگه ای هست که واقعاً هم زیاده و بسیار هم آموزنده. همونطور که گفتی حتی گاهاً بیشتر از مباحث علمی. ولی مسائل عقیدتی و مذهبی هرکس واسه خودشه و اگر هم خیلی علاقه داره که دربارشون بحث کنه و بیشتر یاد بگیره، از جاهای دیگه میتونه استفاده کنه و اینجا جای این نوع خاص از مسائل نیست.

نبودید تاپیکی که نصف شب بحث شدنش باعث شد صبح حذف بشه...

تاپیکی که خیلی دوستانه بود طرف با شمشیر اومد جلو....

طرفی که هیچ شناختی از یه نفر نداره و هیچ ربطی به تاپیک نداره توهین میکنه...

منم بودم تو بحث.بحثمم فقط طرفداری از طرفی بود که تو انجمن نیس ولی بخاطره رفتنش بهش توهین میکنن.

نتونستم ساکت بمونم منم.بخدا تو این 1سالم هیچ بی احترامی به کسی نکردم....اگه کردم تو جمع ازش معذرت میخوام.اگه کردم هیچ وقت نمیشدم مسءول روابط عمومی....

این حرفا رو زدم بگم اگه تقصیره من بوده بیطرف از یه کسی نیس نذاشتم کسی درموردش بد صحبت کنه معذرت میخوام.

من یه کوچولو چه برسه به اون تاپیک و پست دادن....

---

ممنونم آقا محمد

:icon_gol:

بحث من سر شخص خاص یا تاپیک خاص نبود. با توجه به زیاد شدن این دست از مسائل لازم شد این یادآوری انجام بشه.

هر عملی عکس العملی !

عکس العمل بی احترامی تو انجمن، گزارش زدنه نه بی احترامی کردن.

اگر هم حالا موردی بود که بی احترامی بهم شد، اگه بی احترامی به عقایدم شد یا .... اگه اون کار رو اشتباه بدونم و واسه خودم ارزش قائل بشم، نمیام مقابله به مثل کنم. که اگه اینکارو کنم حتی یه اپسیلون هم با کسی که اولش بهم بی احترامی کرده بود، ندارم. اگه موردی بود، خیلی راحت میشه گزارش کرد.

اگه همچین چیزی تو جامعه باشه، دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه. فقط یه مثالش: یارو با ماشین میزنه بهم، مقابله به مثل کنم منم بزنم به ماشینش :w58:

لینک به دیدگاه
عرض کردم فرقی نداره :banel_smiley_4: صحبتی که کردم اصلاً یه طرفه به یه گروه نبود.

ممنون میشم اون تاپیکایی که تو قدیم تو اون برهه ای که سخت گیری شده بود رو خصوصی واسم بفرستی.

الان وقت ندارم برم تاپیک های قدیمی رو بررسی کنم ولی در صورت دیدن تاپیک ها فوری گزارش می دم و وارد بحث نمی شم

لینک به دیدگاه

درود.

شاید گوشه ای از بی احترامی هایی که میگن به من و چندتا دوست دیگه مربوط باشه حالا کم یا بیش که همراه نبودن با جمع کثیری از مردم و ایده هاشونو توهین تلقی کنن.

تا جایی که یادم میاد هیچ وقت به کسی توهین نکردم و نمیکنم چون زمانی خودم همین دیدگاه رو داشتم و حالا بیام به خودم و چندیدن سال قبل توهین کنم؟

کسی که وارد بحثی میشه و حرف میزنه همیشه موافق هاش باهاش صحبت نمیکنن که مخالف ها هم هستن که میان موضوعی رو به چالش میکشن و همین به چالش کشیدن باعث بالا رفتن سطح آگاهی هر دو طرف میشه اگه صدای مخالف نباشه هم جان نثاار باشن که دیگه کسی دنبال تغییر نیست و تغییر هم نباشه پیشرفتی نیست.

همیشه بی احترامی از سوی کسانی بوده که در بحث ها کم میارن و راهی جز تخریب شخصیت افراد ندارن و با انگ زدن به طرف سعی در مهار و یا شاید ترد شدن اون از سوی بقیه باشن.

کسایی که الان بدون تحقیق هر چیزی رو قبول میکنن مطمئنا" اگر در ایده و مرام دیگری هم بودن باز روی اون مرام هم پافشاری میکردن (یعنی جبر جغریافیایی خیلی روی ذهن افکار و ایده هاشون تاثیر داره) پس اگر الان ایده و مرامی دارید که بهش افتخار میکنید اگر بر اساس همین جبر حغرافیای جایی دیگه بودید الان بر مرام و مسلک دیگری بودید با این اوصاف مرام الانت برای تو سم میشد.

من نمیگم من درست میگم من هم عینه بقیه تو بحث شرکت میکنم و سعی میکنم در آرامش صحبت هام رو داشته باشم اما در جواب صحت هام همیشه این جمله رو از دوستان شنیدم

قدر دان همونایی باش که قبولشون نداری وگرنه الان سرتو گوش تا گوش میبریدن

کجای این حرف اصولی هستش

من در اکثر موارد هم سکوت کردم و تنها دلیلش انجمن بوده و نخواستم برای انجمن دردسری درست شه.

اگر خودمون رو برتر از بقیه ندونیم اگه حق صحبت رو برای هم بگذاریم هیچ وقت صحبتهای مخالف توهین تلقی نمیشه.

وقتی خود برتر بین باشیم و خودمون و مرام و ایده مون رو برتر از بقیه بدونیم و یکی بیاد بگه بین من و تو و سایر افراد تفاوتی نیست این برابری رو توهین تلقین میکنن در حالیکه خود برتر بینی و حقیر شمردن بقیه و با الفاظ خیلی بد که جاش نیست اینجا بگم سایرین رو خطاب کردن توهین نیست.

به خاطر احترام به محمد و مهدی(ادمینهای انجمن) دیگه در مسائل مذهی و غیر مذهبی و هر بحثی که بدونم طرف مقابل جنبه بحث سالم رو نداره شرکت نمیکنم

موفق و موید باشید.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من با ممد موافقم

یکی میاد به اون میگه تو

اون یکی میره تو گاهنوشته ها میزنه تو

یکی میاد میگه قرمز دوست دارم

اون یکی میره تو گاهنوشته ها میگه رعایت کنید

راست میگه دیگه..ما کاربریم خسته میشیم چه برسه ممد:w02:

دنبال مقصرم نباشد :ws3:هممون به یه اندازه مقصریم:ws3:

لینک به دیدگاه

بعضي موضوعات به خودي خود اصلا تنش زا هستن!

مثل مسائل عقيدتي.

مثل مسائل سياسي.

خيلي مسائل ديگه هم ممكنه تنش زا باشند و حتي بيشتر اما ازونجايي كه اين دو موردي كه گفتم از بالادست قابليت پيگيري دارند، براي اينكه دردسر ايجاد نشه براي انجمن با حذف بحثهاي حول اين موارد كاملا موافقم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز و محترم خودم و مدیریت عزیز انجمن

1- نظر شخصی خودم درین مورد :

دوست دارم موافق و مخالف در کنار هم به بحث بنشینند و با رعایت احترام و ارزش قائل شدن به اعتقادات و تفکرات همدیگه و چهارچوبی براش نمی بینم چه اعتقادی چه سیاسی چون به شخصه معتقدم انسان یکبار زندگی میکنه و شاید این رویه ای که در پیش گرفته اشتباه باشه و به تباهی بره پس در بحث سالم و با زرای مخالفه که شاید به سوالی برسه که باجواب اون به اشتباه خودش پی ببره و زندگی رو از نو ترسیم کنه و اگر بحث و گفتگو و رای مخالف نباشه تا ابدالدهر در جهل مرکب بماند....این نظر شخصی منه که اولین بار درین جا میگم .

2- با توجه به فضای اکنون جامعه

چون هنوز به اون معنای واقعی ازادی و زندگی در کنار هم با عقاید کاملا متضاد نرسیدیم پس بهتره بحث عقیدتی و سیاسی رو تعطیل کنیم و دعا کنیم که بتونیم رای مخالف رو بپذیریم و رشد کنیم در یک فضای اروم و نقد پذیر چه جامعه چه انجمن

بدرود و لحظه هاتون پر ارامش و پر افکار خوب و بدون فاز منفی......

لینک به دیدگاه

بحث آزاده یعنی همجابحث آزاده ولی بایدیک چند نکته رارعایت کنی هیچوقت انتقادنکنی همیش کلماتی چون خوبی،چقدربزرگی،دلاورقهرمان،بهترین مرد،بهترین زن ،بهترین دین و..استفاده کنی

مسایل مذهبی بکنارمسایل علمی هم بعضی هاش بایدباترس بزاری مثلا این یااین یااین :w58: خب اگه بگم ف ی ل ت ر میشود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...