رفتن به مطلب

صحبتی با کاربران انجمن

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

فکر میکنم اول باید تعریفی از توهین ارائه میدادی ، با دیدگاهی که داری فکر میکنم "تو گفتن" هم از نظرت نوعی توهین به اعتقادات طرف محسوب میشه چون ممکنه اعتقاد داشته باشه که حتما "شما" خطابش کنن.:banel_smiley_4:

درضمن این تاپیکای چپ و راستی که در مورد 12 ماه قمری چندصد هزار امام زاده و 16 امام و معصوم و... که زده میشه توهین مستقیمی به اعتقادات و شعور منه و به شدت شکایت دارم.

وای اوضاع انگاری داغونه تازه می خواست موضوعی ایجادکنم درباره ماه رمضان وروزه انگاری نمیشه :sad0:

لینک به دیدگاه

سلام

کدام بحثهارامی گویید.خب لینکی چیزی میزاشتی تاهمه متوجه بشن .

درسته احترام درهرشرایطی لازمه ،فرقی هم نداره طرف من بی دین باشه یابادین ،باسوادباشه یابی سوادو...یاهرچی ماحق بی احترامی نداریم ولی حق بیان عقایدخودراداریم حق حرف زدن داریم حق نظردادن و...داریم.

من باخودم می گفتم عجب انجمن بازاست ولی حالااحساس می کنم یکمقدارترسیدید.ولی ازچی .

اگرمی ترسیم ازاینکه بحث کنیم وبه دوستی بربخورد ...که نبایدموضوعی ایجادشودبه اعتقادمن درهمه زمینهابایدبحث شودولی به سبک نواندیشان که احترام به یکدیگرتوش ازهمه چیزمهم تره(این تیکه آخراصل پاچه خواری بود)

لینک به دیدگاه
وای اوضاع انگاری داغونه تازه می خواست موضوعی ایجادکنم درباره ماه رمضان وروزه انگاری نمیشه :sad0:

در صورتی این حرف ادمین منطقی و قابل اجراست که کلا مذهب رو ممنوع کنه

لینک به دیدگاه

آقایه نظر بحثهامون راارسال خصوصی کنیم .

ازاین به بعدفقط ازدکمه تشکراستفاده کنیم.

آقاتوجامعه که خفهمون کردند گفتیم اینجاخوبه که دیدیم اینجاازاونجابدتره.

آخه اینجاهم:vahidrk:

حتمااین بحثهای آخری مشکل سازبوده.

شایدهم این یه کلکه تاگنکاران اعتراف کنندوخودشونولوبدن

البته محمدببخشید:sad0:آقای محمدعارف (الان همه میگن بی ادب مسخره نکن)هم حق دارد خب مملکت آزادنیست یادم میادیه بارپیشنهادکردم برای معروف شدن و..بیایم سیاست مدارهارانقدکنیم یایکم شوخی کنیم ...آقای عارف گفتندباعث ف یلتر شدن می شوددیدم درست میگه ،ولی من اگه یه انجمن داشتم سعی می کردم اینکاررابکنم.

سعی کنیم اشتباه خودمون رابپذیریم

لینک به دیدگاه

بچه ها ماشالله چشم حسود کور بزنم به تخته مودب حرف میزنن :ws3:آدم مات و مبهوت میمونه از این همه ادب :ws3:

تو متنا هم باید به یه سری جملات خاص که ربطی به موضوع نداره دقت کنیم :whistle:

آقای عارف دستتون درد نکنه این تاپیکو زدید علمم داره بیشتر میشه موندم کجا جاش بدم فقط

لینک به دیدگاه
کاربری تاپبک میزنه و قلدربازی در میاره که آی به عقاید من توسط یک مشت فلان فلان شده توهین شده و خون جلوی چشمان من را گرفته و یاسر برای همین قهر کرد و من کوتاه نمیام و فلان

در مقابل همچین عربده‌کشی‌های مجازی، مناسب‌ترین رفتار اگر عقاید کاربر موردنظر به ما ربطی نداشته باشه، ذکر یک "به درک" میباشد. ولی وقتی عقاید آن کاربر در دنیای حقیقی پیرامون دایم در حلق ما فرو میرود، هر روزی که خسته از دویدن و نرسیدن، روی تخت در خانه‌ات دراز کشیدی و داری با دوست‌پسرت صحبت میکنی، صدای نخراشیده‌ای از مسجد محل انداخته باشند در بلندگو و نوحه میخوانند (مشخص هم نیست عزا هست یا جشن)، به خاطر عقاید کاربر موردنظر مجبور باشی لچک کوفتی بندازی روی سرت، کل جوانی‌ات هرز رفته باشد به خاطر حاکم بودن عقایدش، گستره عقایدش آنقدر وسیع و پهناور باشد که هرچیزی که در رختخواب ملت هم میگذرد میتواند باعث وهنش شود، آ‌ن‌وقت دیگر این دهان‌دریدگی‌ها به خاطر شنیدن اینکه "پیامبر مهربان نبود" به فرض وقیحانه هست و مهربانانه‌ترین برخورد ابراز نفرت هست. طرف میگه هر عقیده‌ای که میخواید داشته باشید ولی بیانش نکنید، بذارید فقط من عقایدم را بیان کنم (بی‌شرمی تا چه حد آخه؟)، همه گفتن چشم. یکی هم میگه چشم ولی من خواندم فلان امامی که میگید آخر عطوفت و عدالت و فلان بوده و باید ما او را اسوه قرار دهیم، در یک روز 700 تن اسیر را سر برید، در مقابل این فکت تاریخی، اگر به جای سکوت بگوید آن 700 تن اسیر یهودی بودند پس حقشان بوده، فاشیست هست، و اگر بگوید خفه شو، به عقاید من توهین نکن، وقیح.

حالا ربطش به نواندیشان چیه؟ ربطش اینه که اینجا یک تالار گفتگوی آزاد داره و یک اسم نواندیشان! من برای خودم که نمیگم، مدتهاست در مقابل وقاحت حزبلا فقط میگم خفه و بلاک میکنم تا روی نحسشان را نبینم، ولی اگر قرار هست تالار انجمن نواندیشان به همین منوال جهل‌پروری و جهل‌پرستی و کوته‌فکری ادامه بده، اسم انجمن رو لااقل تغییر بدید به "نیندیشان" یا "فقط به مفاتیح‌الجنان اندیشان" یا نهایت "به شیمی و معماری و برق و از این قبیل اندیشان" که باعث گمراهی یه عده موهن! نشه.

ضمن اینکه چه کاریه واقعا؟ اسم نواندیشان خیلی زیادی و گنده‌گویی هست برای همچین جوی.

:banel_smiley_4:(فقط همین)

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:موضوع تایپک چیه؟

موضوع تاپیک یه تذکر هستش که ربطی به گزارش دادن نداره. اونی هم که گفته گزارش بدین تو یه مواقع خاص هستش که فک نکنم اتفاق بیفته. احساس کردم تاکید شما خیلی کلی بود.

لینک به دیدگاه

تعیین اینکه مرز بی احترامی با رک گویی و ابراز عقیده کجاست کار آسونی نیست. بخصوص توی مغز مذهبیون افراطی این موضوع اصلا نمیره و من هم مدیری رو ندیدم که چنین مرزی رو درک و رعایت کنه. موضوع ساده است تمامی بحث های مذهبی رو ممنوع کنید و بجایش یک تالار فلسفه ایجاد کنید تا بحث ها بوی فلسفه بگیره. یعنی به جای اینکه بحث در رابطه با چیزی مثل فلانی کشته شد یا شهید شد باشه یا معجزات و کرامات فلانی، بحث در رابطه با مباحث بنیادی تر و فلسفی باشه. اینجوری هم مباحث کمی از دور باطل خارج میشه هم بیشتر رنگ و بوی منطق و استدلال به خودش میگیره. مثلا یک بحث فلسفی اینه که مجردات چیستند یا مبانی ماتریالیسم چیستند؟ و امثال اینها. اونوقت دو گروه مذهبی و غیرمذهبی می تونند در رابطه با مشکلات بنیادین خودشون بحث کنند. یا بحث در رابطه با هرشاخه ای از فلسفه از فلسفه زبان تا فلسفه علم. فلسفیدن چیزیه که جاش توی این سایت خالیه و بحث ها سطحی هستند.

لینک به دیدگاه
الان وقت ندارم برم تاپیک های قدیمی رو بررسی کنم ولی در صورت دیدن تاپیک ها فوری گزارش می دم و وارد بحث نمی شم

مرسی. بهترین کار هم همینه :a030:

درود.

شاید گوشه ای از بی احترامی هایی که میگن به من و چندتا دوست دیگه مربوط باشه حالا کم یا بیش که همراه نبودن با جمع کثیری از مردم و ایده هاشونو توهین تلقی کنن.

تا جایی که یادم میاد هیچ وقت به کسی توهین نکردم و نمیکنم چون زمانی خودم همین دیدگاه رو داشتم و حالا بیام به خودم و چندیدن سال قبل توهین کنم؟

کسی که وارد بحثی میشه و حرف میزنه همیشه موافق هاش باهاش صحبت نمیکنن که مخالف ها هم هستن که میان موضوعی رو به چالش میکشن و همین به چالش کشیدن باعث بالا رفتن سطح آگاهی هر دو طرف میشه اگه صدای مخالف نباشه هم جان نثاار باشن که دیگه کسی دنبال تغییر نیست و تغییر هم نباشه پیشرفتی نیست.

همیشه بی احترامی از سوی کسانی بوده که در بحث ها کم میارن و راهی جز تخریب شخصیت افراد ندارن و با انگ زدن به طرف سعی در مهار و یا شاید ترد شدن اون از سوی بقیه باشن.

کسایی که الان بدون تحقیق هر چیزی رو قبول میکنن مطمئنا" اگر در ایده و مرام دیگری هم بودن باز روی اون مرام هم پافشاری میکردن (یعنی جبر جغریافیایی خیلی روی ذهن افکار و ایده هاشون تاثیر داره) پس اگر الان ایده و مرامی دارید که بهش افتخار میکنید اگر بر اساس همین جبر حغرافیای جایی دیگه بودید الان بر مرام و مسلک دیگری بودید با این اوصاف مرام الانت برای تو سم میشد.

من نمیگم من درست میگم من هم عینه بقیه تو بحث شرکت میکنم و سعی میکنم در آرامش صحبت هام رو داشته باشم اما در جواب صحت هام همیشه این جمله رو از دوستان شنیدم

قدر دان همونایی باش که قبولشون نداری وگرنه الان سرتو گوش تا گوش میبریدن

کجای این حرف اصولی هستش

من در اکثر موارد هم سکوت کردم و تنها دلیلش انجمن بوده و نخواستم برای انجمن دردسری درست شه.

اگر خودمون رو برتر از بقیه ندونیم اگه حق صحبت رو برای هم بگذاریم هیچ وقت صحبتهای مخالف توهین تلقی نمیشه.

وقتی خود برتر بین باشیم و خودمون و مرام و ایده مون رو برتر از بقیه بدونیم و یکی بیاد بگه بین من و تو و سایر افراد تفاوتی نیست این برابری رو توهین تلقین میکنن در حالیکه خود برتر بینی و حقیر شمردن بقیه و با الفاظ خیلی بد که جاش نیست اینجا بگم سایرین رو خطاب کردن توهین نیست.

به خاطر احترام به محمد و مهدی(ادمینهای انجمن) دیگه در مسائل مذهی و غیر مذهبی و هر بحثی که بدونم طرف مقابل جنبه بحث سالم رو نداره شرکت نمیکنم

موفق و موید باشید.:icon_gol:

مرسی ناصرجان. ولی ممنوعیت بحثای مذهبیه نه همه مباحث :ws3:

چیزی که میگی آرمانی هستش. تو واقعیت چیزی به اسم آرامش تو این نوع بحثا وجود نداشته و نداره و هر دو گروه به راحتی بهم دیگه بی احترامی میکنن. این همه گروه تو وایبر و اینا تشکیل میدن. اگه خیلی علاقه دارن تو این چیزا بحث کنن یه گروه واسه خودشون تشکیل بدن هرکی دوست داشت و علاقه مند بود تو این چیزا بحث کنه یا تو این زمینه بیشتر به دانسته هاش اضافه بشه، بره اونجا. انجمن واسه اینکار نیست. نواندیشان برای اینکار نیست.

سلام

کدام بحثهارامی گویید.خب لینکی چیزی میزاشتی تاهمه متوجه بشن .

درسته احترام درهرشرایطی لازمه ،فرقی هم نداره طرف من بی دین باشه یابادین ،باسوادباشه یابی سوادو...یاهرچی ماحق بی احترامی نداریم ولی حق بیان عقایدخودراداریم حق حرف زدن داریم حق نظردادن و...داریم.

من باخودم می گفتم عجب انجمن بازاست ولی حالااحساس می کنم یکمقدارترسیدید.ولی ازچی .

اگرمی ترسیم ازاینکه بحث کنیم وبه دوستی بربخورد ...که نبایدموضوعی ایجادشودبه اعتقادمن درهمه زمینهابایدبحث شودولی به سبک نواندیشان که احترام به یکدیگرتوش ازهمه چیزمهم تره(این تیکه آخراصل پاچه خواری بود)

جایی نگفتم دوستان با هم کلاً بحث نکنن و نظر ندن یا اگه نظری میدن، فقط نظر موافق بدن :w58: بحث سر یه نوع مسئله بود و البته رعایت احترام تو بقیه بحثا که چیز مسلمی هستش. بی احترامی و توهین هم مشخصه نمونه بارزش پست خانم ویویان تو همین تاپیک. :banel_smiley_4:

نگفتیم بچه ها باهمدیگه شوخی نکنن و نگفتیم حرف نزنن. نمیخوایم گیر الکی بدیم که :banel_smiley_4: چیزی که خواسته شده یه چیز واضح و مشخصه. طبق قوانین انجمن و کلاً اصول اخلاقی برای حفظ صمیمیت بین دوستان و دلگیر نشدن از همدیگه.

لینک به دیدگاه

من همیشه به این نکته فکر میکنم که اراده دیگران دست ما نیست. گاها دست خودشونم نیست. اینو گفتم یاد اون روانشناس افتادم که برای اینکه به یه نفر ثابت کنه که خودشم نمیدونه چی میخواد براش یه آزمایش ترتیب داد. اون فرد از بچگی عاشق کوکاکولا بود و همه جا هم از کوکاکولا تعریف میکرد. یه روز این روانشناس یه برنامه ترتیب داد و چشمای اون فرد رو بست و سه تا نوشابه رو بهش داد که بخوره و بگه کدوم یکیش کوکاکولا هست. اون فرد از هر سه تاش خورد و نتونست تشخیص بده که کوکاکولا کدومه. این ازمایش رو سه بار تکرار کرد و اون فرد که چشماشو بسته بودن تو هر سه بار اشتباه کرد. بعد بهش گفت : شما که میگی من عاشق کوکاکولا هستم دروغ میگی چون هر سه بار اشتباه کردی و نتونستی کوکاکولا رو تشخیص بدی. تو عاشق برند کوکاکولا هستی و خودتم نمیدونی برا چی عاشقی.

خیلی از ما ها هم با اصل اعتقادات که اینهمه بهش گیر دادیم آشنا نیستیم. دنبال برند اون عقاید هستیم که خودمونم نمیدونیم چرا. یه هویت الکی برای خودمون ساختیم و خودمونم توش گیر کردیم. چه اینطرف , چه اونوری ها.

با این حساب همون بهتر که همدیگه رو راحت بذاریم و سعی کنیم میونه مون رو با خودمون اصلاح کنیم که این کار بهترین انتخاب میتونه باشه.

نکته آخر اینکه : اگه بحثی هم داریم بهتره با خودمون باشه نه با دیگران.

انگاری که همه جای زندگیمونو اباد کرده بودیم مونده بود سنگ مزار غضنفر. :ws28::ws28:

لینک به دیدگاه

با نظر آقای محمد عارف موافقم

فک نکنم این بحثا تا الان نتیجه ای داده باشه

یا یکی از طرفین بتونه اون یکی رو متقاعد کنه و حرفاشو به کرسی بنشونه

چون همه روی عقیده خودشون پافشاری میکنن و به هیچ وجه کوتاه نمیان

پس بحثیکه از اول نتیجه اش معلومه اصن چرا باید وجود داشته باشه

«لکم دینکم ولی الدین»

لینک به دیدگاه

من هم با آقای عارف موافقم.

بحثای مذهبی و عقیدتی موضوعاتی نیست که تو این تاپیک ها بشه به نتیجه رسونده بشه. اگر کسی واقعا دنبال مسیره درسته باید بره با اهلش حرف بزنه و مباحثه کنه. اینم بگم هرکی رو سرش عمامه گذاشت دلیل اهل بودنش نیست. و البته کسی رو که خوابه میشه بیدارش کرد اما کسی که خودش رو زده به خواب هرگز.

واقعا از خوندن تاپیک خانم ویویان متاسف شدم. واقعا که آزادی برای جهان سوم سمه.

ممنون میشم که این نوع تاپیک ها حذف بشن تا به اعتقادات توهین نشه.

لینک به دیدگاه

اوووووووووو این تاپیک تا کجا اومدا:ws3:

چرا بعضی ها در مقابل همه چیز جبهه میگیرن.:hanghead:

گفتن ادب رو رعایت کنید.که البته خودتون باید رعایت میکردین که نیازی به تذکر نباشه.ماشالا همه تحصیل کرده اید:whistle:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...