رفتن به مطلب

تاپیک پروژه های avr + عکس + فیلم

ارسال های توصیه شده

آره من دقت نگرده بودم تو اون لینک هم گفته بود که usb فقط برای تغذیه هست و برای پروگرم کردن باید پورت پرینتر وصل بشه.باز باید امتحان کنم.هر چند هدف اصلیم اون برد اموزشی هست

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 241
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آیا قبل پروگرم کردن،فیوزبیت ها رو حتما باید تنظیم کنم؟

چجوری میکرو رو میشه قفل کردو از قفل در آورد؟و قفل بودنش اصلا یعنی چی؟

clksel0,1,2,3 رو چجوری باید انتخاب کنم؟مثلا گفته بود اگر 1000باشه فرکانس میشه 1مگاهرتز.خب فرکانس رو از رو چه حسابی باید تعیین کنم؟؟

اصلا فرکانس میکرو چند هست؟فرکانس میکرو باید با این عدد فرکانس فیوز بیت یکی باشه؟

فقط میخام همین اولین برنامه رو پروگرم کنم با کدویژن .این فرکانس و کریستال و...مهمه؟و باید تنظیم بشه؟

فیوز بیتها در چه نرم افزاری باید تنظیم بشند؟؟اگر پروگرمرمون stk200/300 نباشه، اونوقت که نمیشه تو کدویژن تنظیمات رو انجام دادیاچرا؟

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه :وقتی از max232 و رابط کابل پورت سریال برای انتقال اطلاعات از کامپیوتر به میکرو استفاده کنیم، در این حالت بنظرم اطلاعات یک بیت کی بیت و بصورت سریال ارسال میشه.تو همه مثالهایی که تو کتابها دیدم ، مثالی که برای این ارتباط سریال ذکر کرده، ارسال یک رشته و چیزایی ازین قبیل بود.

سوالم اینه که مثلا برای آزمایشهای دیگه مثل روشن کردن led میتونیم ازین کابل استفاده کنیم؟

لینک به دیدگاه
سلام.این مدل جدیدتره،ورژن قدیمیترش باپک آموزشی همراه بود.الان مدلشوبزنی نرم افزارکاربردی ودرایورش هم دریافت میکنید

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

سلام.شما چرا جواب منو نمیدین؟فکر کنم در مورد این بورد اطلاعاتی دارین.راهنمای آمزوشی اینو از کجا باید دریافت کنم؟؟

وقیت سایتش کلا باز نمیشه .ایملی میزنم Fail میشه:w000:

لینک به دیدگاه

ببینید این همون progisp ....این نرم افزار رو دانلود کنید و از محیط نرم افزار کدویژه برای پروگرم کردن استفاده نکنین ..............

نوع میکرو کنترلر رو از نوار ابزار میشه انتخاب کرد...........همچنین میزان فضای اشغال شده حافظه میکروتون هم حافظه فلش هم ایپرام

kwkzq3bokptrn410rbo.jpg

اینجا از قسمت load flash فایل هگز رو انتخاب میکنین ..............

ldcg868e6lu5b3scnyo.jpg

اینجا هم اگه رو اون آیکون نقطه چین کلیک کنید فیوز بیت ها به راحتی قابل برنامه ریزی اند فقط باید صفر و یک بشند..........الان تو حالت عادی فرکانس کاری میکرو 1مگا هرتز هست اما اگه اشتباه نکنم CKSEL2 یک بشه و CKSEL1 صفر بشه فرکانس میکرو هشت مگا هرتز میشه تو این حالت ما دیگه از اسیلاتور یا کریستال خارجی استفاده نمیکنیم و از خود میکرو استفاده میکنیم

تذکر: به هیچ وجه فیوز بیتی رو اشتباه لود نکنید که میکرو از کار بیفته یا دیگه نشه ازش استفاده کرد و به دردسر بیافتین حتما قبل برنامه ریزی فیوز بیت هارو باهاش اشنا بشین

من برای میکرو اتمگا هشتم این اتفاق افتاد اومدم پایه ریست رو که میتونه ورودی خروجی بشه رو فعال کردم میکرو دیگه کارنمیکنه باید با پروگرمر فیوزبیت از نو تنظیم بشه با حالت دیفالت.............یه مدار هست به اسم فیوزبیت دکتر.......مثل پروگرمر میمونه اما کارش برگردوندن فیوزبیت میکرو به حالت اوله..........البته یه راه دیگه هم هست ولی من ازش جواب نگرفتم

zexwgor17pbcrrg7kevm.jpg

در اخر هم گزینه auto رو بزنید تا پروگرم بشه.........هربار که خواستین پروگرم کنین یاتون باشه برنامه قبلی هنوز رو میکرو هست و فیوزبیت ها هم اگه تغییردادین تغییراتش باقی میمونه...........برای پروگرم کردن برنامه بعدی برنامه ای که رو میکرو هست رو erase کنید و یاتونم باشه از نوار ابزار حتما نوع میکرو رو طبق چیزی که رو میکرو نوشته انتخاب کنید مثلا atmega 8L یا atmega 8 حتی موقع پاک کردن هم یادتون نره چون ارور میگیره

پیروز باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام:a030:

1-طبق درخواستهای مکرر افراد مختلف تصمیم برآن شد که با بسکام کار کنم.چه ورژنی بهتره؟

2-یک سوال دیگمم همچنان برقراره.اینکه همه جا نوشته فیوز بیتها با پاک کردن میکرو از بین نمیرن. از طرفی تو کدویژن(یا احتمالا هر نرم افزار دیگری)، راحت میاییم برای پروگرم کردن فیوز بیتها چند تا تیک میزنیم!یا تیکو برمیداریم که فیوز بیتها فعال و غیر فعال بشن!!!

پس اگر تو نرم افزار با یک تیک !!این فیوز بیتها برنامه ریزی میشن، چرا اینقدر باید از تنظیم صحیح فیوزبیتها ترسید؟؟و چرا میگن اگر خراب فیوز بیتها پروگرم شد، بسختی قابل برگشته؟مگه تو نرم افزار قابل تغییر نیست؟:w58:

3-آیا پروگرمر هم به دکمه ریست نیاز داره؟؟؟!

4-یک سوال خیلی ابتدایی دیگه:

نرم افزار بسکام، زبان برنامه نویسیش چیه؟؟بیسیک؟!!

لینک به دیدگاه
سلام:a030:

1-طبق درخواستهای مکرر افراد مختلف تصمیم برآن شد که با بسکام کار کنم.چه ورژنی بهتره؟

2-یک سوال دیگمم همچنان برقراره.اینکه همه جا نوشته فیوز بیتها با پاک کردن میکرو از بین نمیرن. از طرفی تو کدویژن(یا احتمالا هر نرم افزار دیگری)، راحت میاییم برای پروگرم کردن فیوز بیتها چند تا تیک میزنیم!یا تیکو برمیداریم که فیوز بیتها فعال و غیر فعال بشن!!!

پس اگر تو نرم افزار با یک تیک !!این فیوز بیتها برنامه ریزی میشن، چرا اینقدر باید از تنظیم صحیح فیوزبیتها ترسید؟؟و چرا میگن اگر خراب فیوز بیتها پروگرم شد، بسختی قابل برگشته؟مگه تو نرم افزار قابل تغییر نیست؟:w58:

3-آیا پروگرمر هم به دکمه ریست نیاز داره؟؟؟!

4-یک سوال خیلی ابتدایی دیگه:

نرم افزار بسکام، زبان برنامه نویسیش چیه؟؟بیسیک؟!!

معمولا اخرین ورژن هر نرم افزار رو استفاده میکنن البته تو بعضی نرم افزارها باگ وجود داره مثل ورژن هشت پروتیوس واسه همین ورژن هفتش رو بیشتر استفاده میکنن اما تو کامپایلر بنظرم جدیدترینش بهتر باشه بخاطر کتابخونه یا لایبرری که اپدیت تره

ببینید فیوز بیت ها تو نرم افزار شاید قابل تغییر باشن اما تغییری که در عمل رو میکرو میدن شاید قابل برگشت نباشه نه اینکه نشه میشه اما به دردسر میندازه

متوجه نشدم دکمه ریست براچی؟

اره بخاطرهمین میگن بسکام

لینک به دیدگاه
نرم افزاره؟
آه فهمیدم سوالم برطرف شد.بسکام خب کامپایلر بیسیک هست..یک جایی اینجوری دیدم نوشته.ورژن1.11.9رو نصب کردم.نمیدونم تا چه ورژنی رفته آخه:icon_redface:

اون دکمه ریست هم یک نفری بهم گفت که پروگرمر(یو اس بی بود)، دکمه ریست نداره.نمیدونم میخواست منو امتحان کنه.منم شک کردم گفتم نکنه پروگرمر ها هم دکمه ریست دارن!براهمین اینجا پرسیدم

لینک به دیدگاه

ببینید فیوز بیت ها تو نرم افزار شاید قابل تغییر باشن اما تغییری که در عمل رو میکرو میدن شاید قابل برگشت نباشه نه اینکه نشه میشه اما به دردسر میندازه

من باز گیج شدم:sigh:.فی البداهه میکرویی که میخریم خودش فیوزبیت پروگرم شده ای داره؟؟

و اگر توسط نرم افزار اصلا فیوزبیتهاشو پروگرم نکنیم، چکار میشه؟؟آیا کار نخواهد کرد؟؟

و اگر با زدن و برداشتن اون تیکها در عمل اتفاقی توی میکرو رخ نمیده، پس چرا گزینه ی پروگرم کردن فیوزبیت ها وجود داره؟

و اگر خرابکاری شد، چجوری تنظیمات قابل برگشته؟

لینک به دیدگاه

:4564:این بسکام چکار میکنه؟چجوری خودش فیوزبیتها رو تنظیم میکنه؟از کجا میفهمه که ما چه حالتی از فیوزبیت ها رو نیاز داریم که میگن خودکار تنظیم میکنه:4564:

تازه تو برنامه نویسی فرکانس رو باید چه عددی قرار بدیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...