رفتن به مطلب

تاپیک پروژه های avr + عکس + فیلم

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.نحوه اتصال پورتهای میکرو به پروگرمر چجوریه؟این پایه ها برای پروگرم کردن تو میکرو هست:

vcc

mosi

miso

sck

reset

بعد آیا دقیقا همین پایه ها هم در پروگرمر هست؟که باید نظیر به نظیر به همدیگه وصل کنیم؟

من از نرم افزار khazama برای پروگرمینگ میخوام استفاده کنم. تلفظ این نرم افزارو چجوریه؟!اسمش عجیبه آخه

پورت پروگرمر یو اس بی هست.یعنی اول اون 5تا پورت رو به پورگرمر باید وضل کنم .بعد یو اس بی رو به کامپیوتر؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 241
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ببینید این ی نوع پروگرمر

avr-usb-programmer.jpg

سمت راست که کابل یو سی بی میخوره وصل میشه به پی سی

سمت چپ هم که زیف سبز رنگه جای قرارگیری میکرو.....حالا فقط کافیه توسط اون نرم افزارا برنامه رو پروگرم کنید

لینک به دیدگاه

شبیه این پروگرمری که گذاشتی رو دارم.

ولی اگر بخوام از این دستگاهی که عکسشو زیر گذاشتم و همه چیز رو روش داره، استفاده کنم چطور؟.

سمت راست پایین پایین رو نگاه کن آِیا اون قسمتی که مشخص کردم،شکل پروگرمر هست(؟؟؟؟؟چون خودش اونجا رو نوشته پروگرمره!!ولی چرا توش آیسی به اون بزرگی داره:w58:و همونجا نزدیک برد بورد اسم این پورتها رو نوشته.)

همچنین بالای میکرو کنترلر هم، نوشته programmer ports اون وسطهای شکل که دایره سفید کشیدم.و اون چند تا سوراخ

mosi

miso

sck

reset

رو نوشته(یعنی این سوراخ ها احتمالا باید از داخل به پورتهای مشخص شده ی میکرو وصل باشند:ws52:).

منظورم اینه اینجا باید نظیر به نظیر اون پورتهارو به پروگرمر وصل کنیم؟یعنی همون سوال قبلیم.اینا رو باید با سیم به اونا وصل کنم؟که پروگرم بشه؟:icon_pf (34):

اینم تصویرش:

CAM00458.jpg

لینک به دیدگاه
اینو از کجا خریدین؟برد آموزیشه فک کنم من باهاش کار نکردم اما باید کاتالوگی یا دیسک اموزش داشته باشه

سلام.این مدل جدیدتره،ورژن قدیمیترش باپک آموزشی همراه بود.الان مدلشوبزنی نرم افزارکاربردی ودرایورش هم دریافت میکنید

فرستاده شده از LT22iِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه
سلام.این مدل جدیدتره،ورژن قدیمیترش باپک آموزشی همراه بود.الان مدلشوبزنی نرم افزارکاربردی ودرایورش هم دریافت میکنید

من برد اموزشی استفاده نمیکنم خودم تجربی کار کردم با برنامه ها

لینک به دیدگاه

سلام.شما در مورد این برد اطلاعاتی دارید؟؟

سی دی و نرم افزارهاشو دارم.نرم افزار پروگرمرش همونجور که قبلا گفتم KhazamaAVRProgrammer هست.

آره این برد آموزشی هست.مال شرکت ساینا مبتکرانه.سایت اینترنتی هم داره.که تو همون شکل آدرسشو بصورت عمودی مورب نوشته.کلی سنسور و..هم داره که من فعلا به اوناهاش کار ندارم.

اتفاقا یک pdf برای اموزشش داره.که اومده مدار و موضوعات زمایشها رو و برنامه شو به زبان سی نوشته.ولی خب من الان از اصل ماجراش سوال دارم!!!! دیگه اینجور چیزا رو که توش نمینویسن:ws52:

شما در این مورد چیزی میدونی که کمکم کنی؟بنظر خودم که برای پروگرم کردن باید نظیر به نظیر اون پورت ها وصل بشه.نظر شما چیست؟

تا یک دو روز دیگه هم بدستم میرسه.خواهشا کمکم کنید.

میخواستن با این جور بردها کارو ساده تر کنند به نظر من که سخت تر شده:vahidrk:

لینک به دیدگاه

آقا کورروش این پروگرمری که عکسشو گذاشتی که فقط یو اس بی باید بهش وصل کنیم.ولی اگر همین مدار پروگرمر رو بخواد کسی درست کنه، چه پایه هایی از میکرو رو به چه پایه هایی؟ از چی(؟!قطعه اای که مال پروگرمر هست رو هم نمیدونم:icon_redface:)وصل کنه؟؟؟

فکر کنم کسی این برد شما رو عملا ساخته باشه، دیگه این یکی من رو هم متوجه میشه برای پروگرم کردن چی به چی وصل بشه:ws52:

ضمنا این پروگرمر سبزه، فقط کابل رو به کامپیوتر وصل کنیم و بریزیم درسته؟دیگه میکرو تغذیه لازم نداره؟؟؟(در حین پروگرم کردن)

لینک به دیدگاه

دوستان.من الان ازون پی دی اف آموزشیش اینو پیدا کردم.ولی بازم چیزی نفهمیدم.بخصوص اون قسمتهایی که علامت سوال گذاشتم.اون باکس ها چیه؟؟آی سی یه؟؟پس avr کجای شماتیکه؟؟!!!

شاید اینا مال داخل قسمت usb شه؟؟و اون چیزایی که روی برد ظاهرا دیگه میشه نیست:sigh:

ببینین شما چیزی دستگیریتون میشه:4564:اون پایه 5 و 6 که در سمت چپ ادامه ش کشیده نشده، به همدیگه وصلند و دیگه اون طرف چیزی نیست222.png

لینک به دیدگاه
آقا کورروش این پروگرمری که عکسشو گذاشتی که فقط یو اس بی باید بهش وصل کنیم.ولی اگر همین مدار پروگرمر رو بخواد کسی درست کنه، چه پایه هایی از میکرو رو به چه پایه هایی؟ از چی(؟!قطعه اای که مال پروگرمر هست رو هم نمیدونم:icon_redface:)وصل کنه؟؟؟

فکر کنم کسی این برد شما رو عملا ساخته باشه، دیگه این یکی من رو هم متوجه میشه برای پروگرم کردن چی به چی وصل بشه:ws52:

ضمنا این پروگرمر سبزه، فقط کابل رو به کامپیوتر وصل کنیم و بریزیم درسته؟دیگه میکرو تغذیه لازم نداره؟؟؟(در حین پروگرم کردن)

ساخت پروگرمر کاری نداره ولی فعلا درگیرش نشو اول فکر و ذکرتو سر پروگرم کردن بی دردسر کن بعد که راه افتادی اونم میسازی....چند بار توضیح دادم فقط کافیه پروگرمر رو به سیستمتون یا همون کامپیوتر بشناسونید بعد کابل یو اس بی رو وصل کنید میکرو رو رو زیف یا سوکت قرار بدین بعد فایل هگز رو توسط برنامه هایی ک گفتم پروگرام کنید

لینک به دیدگاه

سلام.من الان دیگه عملی شدم!:ws52:و خیلیم عصبانیم.

با کابل یو اس بی وصل کردم به این مجموعه ای که خودم دارم.بعددرایور usbasb رو نصب کردم.بعدش طبق راهنما گفته بود که نرم افزار پروگرمرش یعنی khazama رو نصب کنید.نصب میکنم اما بازش که میکنم شکل نرم افزاره کوچکتر و ناقصتر ازونی که تو pdf نشون داده هست و auto program رو که میزنم، یک خطایی میده توش میگه که دیوایس SB رو نمیتونه پیدا کنه و بعدش باز پینجره ای با محتوی زیر ظاهر میشه.اینا یعنی چی؟؟؟

:4564:

یک پروگرم کردن عملی اینقدر سخته پس اصل کارش چقدر سخته:4564:

لینک به دیدگاه

سلام.1-من الان دیگه عملی شدم!:ws52:و خیلیم عصبانیم.

با کابل یو اس بی وصل کردم به این مجموعه ای که خودم دارم.بعددرایور usbasb رو نصب کردم.بعدش طبق راهنما گفته بود که نرم افزار پروگرمرش یعنی khazama رو نصب کنید.نصب میکنم اما بازش که میکنم شکل نرم افزاره کوچکتر و ناقصتر ازونی که تو pdf نشون داده هست و auto program رو که میزنم، یک خطایی میده توش میگه که دیوایس SB رو نمیتونه پیدا کنه و بعدش باز پینجره ای با محتوی زیر ظاهر میشه.اینا یعنی چی؟؟؟عکسشو تو این لینکه گذاشتم:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:4564:

یک پروگرم کردن عملی اینقدر سخته پس اصل کارش چقدر سخته:4564:

تو این پی دی اف نحوه پروگرم باkhazama رو نگفته.

2-قبلا هم از شما پرسیدم که آیا با کدویژن هم میشه پروگرم کرد؟گفتی اونایی که پورت موازی و stk باشه(همچین چیزی ) حالا تا اینجا کارارو با این برد کلی ام انجام دادم.

یک پروگرمر هم دارم مشابه همینی که گذاشتی عکسشو که فقط usb وصل کنم کافیه.بعد نرم افزار پروگرم کردنش(همون پروگرمر تکی که عکسشو گذاشتم و تو هم عکسشو گذاشتی )، میتونه کدویژن باشه؟؟در حالی که از usb استفاده میکنم؟؟

لینک به دیدگاه

خیلی اعصابم خورده.هیچکار نمیتونم بکنم:4564:

یک سوال حتما باید با progisp پروگرم بشه؟؟آخه من این نرم افزار رو ندارم و khazama دارم. و روی

من خودم سعی میکنم با عکس کارامو نشون بدم.ببینی عیب کارم کجاست.بعدش شما اگر تونستی عکساتو بفرست

الان بیخیال اون برد آموزشی شدم و دارم باهمین کار میکنم این پروگرمر:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

من الان فهمیدم که اون کابل usb فقط مال تغذیه شه!!و باید پورت پرینتر رو هم بهش وصل کنم!!چون پروت پرینتر اطلاعات رو مبادله میکنه

من فقط یک usb وصل میکردم .فکر میکردم کار تموم شد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...