رفتن به مطلب

پارکینگ چرخشی

ارسال های توصیه شده

امروز که داشتم آتیشی این اداره و اون اداره میرفتم، یکی از آقایون گفت انگار نمیدونی ایران کجاست.

اینجا اگه با سنگ بزنن سرتو بشکنن باید ازشون تشکر کنی که چشمتو در نیاوردن! :icon_razz:

جدا خسته شدم

....درك مي كنم ....

پروژه جدید:ساخت خط تولید لوله کاروگیت برای اولین بار در ایران

ساخت خط تولید گرانول به روش خشک...

من به جاي تو باشم اين بالايي ها رو تعطيل ميكنم از ايران ميرم ..:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 57
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

....درك مي كنم ....

پروژه جدید:ساخت خط تولید لوله کاروگیت برای اولین بار در ایران

ساخت خط تولید گرانول به روش خشک...

من به جاي تو باشم اين بالايي ها رو تعطيل ميكنم از ايران ميرم ..:banel_smiley_4:

تابعیت آمریکادارم. ولی نمیخوام برم. دلم برا این کشور میسوزه. میخوام وقتی برم که کوچیکترین دلبستگی برام نمونده باشه....

راستی اون خط تولید گرانول هم ساخته شده. تقریبا داره تموم میشه... اما حسش نبود مراحلشو بنویسم.

از این روزا تستش میکنیم. عکس و فیلماشو میذارم

لینک به دیدگاه
تابعیت آمریکادارم. ولی نمیخوام برم. دلم برا این کشور میسوزه. میخوام وقتی برم که کوچیکترین دلبستگی برام نمونده باشه....

راستی اون خط تولید گرانول هم ساخته شده. تقریبا داره تموم میشه... اما حسش نبود مراحلشو بنویسم.

از این روزا تستش میکنیم. عکس و فیلماشو میذارم

برو .......دلت به حاله خودت بسوزه ..اين جماعت به ..... عادت كردن ...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام به همگی و یه خسته نباشید به رضا جون

فقط یه سوال آیا فکری برای جای اینم شده یا نه همینجوری تو خیابون میخواد قرار بگیره (دوستان شهرسازو معمار فک کنم بدونن چی میکم)

لینک به دیدگاه
سلام به همگی و یه خسته نباشید به رضا جون

فقط یه سوال آیا فکری برای جای اینم شده یا نه همینجوری تو خیابون میخواد قرار بگیره (دوستان شهرسازو معمار فک کنم بدونن چی میکم)

مرسی از نظرت دوست عزیز

خوب در واقع خود این پارکینگ خاص بوده که برای فضاهای خاص طراحی شده...

این پارکینگ میتونه جایی قرار میگیره که امکان ساخت هیچ نوع پارکینگ طبقاتی دیگه ای وجود نداره... مثلا به قول خودت میتونه حتی همینجوری توی خیابون قرار بگیره... همونطور که توی تهران جاهایی مثل سه گوشه های کناری تقاتع های دو خیابان که هیچ استفاده ای نداره یکی دوتا از این پارکینگا گذاشتن تا بخشی از حجم بالای ماشینا رو توش جا بدن. (یه سر به خیابون پیروزی بزنی یه نمونشو میبینی که البته کار ما نیست، مال کره ای هاست)

لینک به دیدگاه

نمیدونم شاید تا نبینم نفهمم چی هست

ولی تا اونجای که من فهمیدم این اصلا به سیمای بصری شهر کمک نمیکنه که البته بترشم میکنه

خب شما خودتون چی فک میکنین/ ما الان دیگه باید به فکر طراحی شهری انسانگرا باشیم نه ماشین گرا چیزی که خیلی وقته یادمون رفته یا شاید بگم اصلا رعایت نکردیم

الان تو خیلی از شهرای دنیا حتی کوچکترین الاعم شهری رو نا جای که میتونن از دید پنهان میکنن که به سیمای شهر آسیبی نرسه ما هم واقعا باید سعی کنیم به اون سمت بریم نه اینکه یه غول به بقیه ی غولای شهر اضافه کنین که تصور مارو کلا از شهر عوض میکنن

لینک به دیدگاه
نمیدونم شاید تا نبینم نفهمم چی هست

ولی تا اونجای که من فهمیدم این اصلا به سیمای بصری شهر کمک نمیکنه که البته بترشم میکنه

خب شما خودتون چی فک میکنین/ ما الان دیگه باید به فکر طراحی شهری انسانگرا باشیم نه ماشین گرا چیزی که خیلی وقته یادمون رفته یا شاید بگم اصلا رعایت نکردیم

الان تو خیلی از شهرای دنیا حتی کوچکترین الاعم شهری رو نا جای که میتونن از دید پنهان میکنن که به سیمای شهر آسیبی نرسه ما هم واقعا باید سعی کنیم به اون سمت بریم نه اینکه یه غول به بقیه ی غولای شهر اضافه کنین که تصور مارو کلا از شهر عوض میکنن

خب در واقع این یه نمای لخت از دستگاهه که برای درک بهترش عکسشو اینجوری گذاشتم ولی لازمه 2 نکته رو در موردش بگم.

1- صحبت شما در مورد طراحی شهری برای فضاهایی که قرار جدید ایجاد بشه کاملا درسته ولی باید در نظر داشته باشی که درحال حاضر فضای کافی برای پارک ماشینا تو بیشتر مناطق شهر وجود نداره و بهیچ عنوان نمیشه زمینی رو خالی کرد تا توش ماشین پارک بشه یا زمین بزرگ و با ارزشی رو به پارکینگ تنها اختصاص بدیم. برا همین استفاده از تکنولوژی اجتناب ناپذیره...

1- لازم نیست یه غول کنار خیابون بذاریم. راههای مختلفی برای زیبا سازیش هست.

میشه نماهای قشنگی براش درست کرد یا حتی داخل ساختمون طراحیش کرد

56.jpg&Width=400

51.jpg&Width=400

خیلی ممنون که به موضوع توجه میکنی و نظر میدی :a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب در واقع این یه نمای لخت از دستگاهه که برای درک بهترش عکسشو اینجوری گذاشتم ولی لازمه 2 نکته رو در موردش بگم.

1- صحبت شما در مورد طراحی شهری برای فضاهایی که قرار جدید ایجاد بشه کاملا درسته ولی باید در نظر داشته باشی که درحال حاضر فضای کافی برای پارک ماشینا تو بیشتر مناطق شهر وجود نداره و بهیچ عنوان نمیشه زمینی رو خالی کرد تا توش ماشین پارک بشه یا زمین بزرگ و با ارزشی رو به پارکینگ تنها اختصاص بدیم. برا همین استفاده از تکنولوژی اجتناب ناپذیره...

1- لازم نیست یه غول کنار خیابون بذاریم. راههای مختلفی برای زیبا سازیش هست.

میشه نماهای قشنگی براش درست کرد یا حتی داخل ساختمون طراحیش کرد

56.jpg&width=400

51.jpg&width=400

خیلی ممنون که به موضوع توجه میکنی و نظر میدی :a030::icon_gol:

حاج رضا یه دونه ای

دقیقا دمبال همین بودم که واقعا جوابمو گرفتم که هیچ کاملا طرفدارشم شدم

کارت حرف نداشت حاجی(مارم میبخشین ایشالا /نه که شهرسازیم مثلا یه چیزایو گنده تر از بقیه میبینیم)

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

parking_tabaghati9.jpg

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه ی مطلب مراجعه کنید

parking_tabaghati2.jpg

/////////////////////////////////////////////////////////

parking_tabaghati3.jpg

parking_tabaghati4.jpg

parking_tabaghati5.jpg

////////////////////////////////////////////////////////

parking_tabaghati7.jpg

parking_tabaghati10.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون سهیل جان :icon_gol:

یه زمانی خیلی دوست داشتم تو ساخت همچین سازه ای شرکت داشته باشم

یواش یواش دارم به این نتیجه میرسم که بهتره برم تو کار دلالی و کلاه برداری

لینک به دیدگاه

آفرین بهترین کار رو میکنی....:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام آقا رضا

اولا درد و بلای هر چی متخصص دلسوز بخوره تو سر هرچی مسئول نفهم .(البته خیلی از مسئولین دلسوز و فهمیده اند )

دوما از اینکه به فکر مملکتت هستی ممنون .

عقیده من اینه که هر کسی به اندازه وسعش باید یه جای کارو بچسبه . ماییم که باید آینده رو بسازیم .

یک سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونی که ماشینامون چقدر استاندارده . اگه یک خودرو مثل ... 405 :icon_pf (34):(واسه تبلیغ اسمشو نمی نویسم ) یهویی آتیش بگیره اولا سیستمی واسه خاموش کردنش هست ؟؟؟

ایا بقیه ماشین ها مصونند ؟:banel_smiley_52:

بیمه گذاری هست که بیمه کنه (پیشنهاد ):jawdrop:

ممنون

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام آقا رضا

اولا درد و بلای هر چی متخصص دلسوز بخوره تو سر هرچی مسئول نفهم .(البته خیلی از مسئولین دلسوز و فهمیده اند )

عقیده من اینه که هر کسی به اندازه وسعش باید یه جای کارو بچسبه . ماییم که باید آینده رو بسازیم .

یک سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میدونی که ماشینامون چقدر استاندارده . اگه یک خودرو مثل ... 405 :icon_pf (34):(واسه تبلیغ اسمشو نمی نویسم ) یهویی آتیش بگیره اولا سیستمی واسه خاموش کردنش هست ؟؟؟

ممنون

سلام

مرسی که نظر دادی :icon_gol:

راستش سیستم ایمنی آتیشسوزیش درست مثل پارکینگای طبقاتی دیگست. (یعنی هیچ:icon_pf (34):) ولی خب به سفارش مشتری میشه هر سیستم اتوماتیکی رو روش سوار کرد. الان سیستمهای آماده ی پیشرفته ای تو بازار پیدا میشه...

بیمه هم که بله... با چند تا شرکت بیمه ای صحبت شده قرار بر این شده که بیمه کنن. ولی اگه کار عملی بشه. از ما که مجانی هم حاضر نشدن تحویل بگیرن.

دیگه کلا ایرانو کنار گذاشتیم ... فعلا قراره با سلیمانیه عراق کار کنیم. شاید کارخونه رو برداریم ببریم اون ور

لینک به دیدگاه

این سیستم به نظر من یه ایراده اجتماعی داره..

تو خیابونهای بزرگ باید اجرایی بشه و اونهم با مشکل کوچیکی خیابونا ی ایران و شلوغیشون....یعنی مکان مناسب برای این پارکینگ کمه..

سال قبل شهرداری تبریز برای این پروژه وام قشنگی هم میداد الان هم اینطوریه ...اگه بتونی یه کاتالوگ قشنگ به اسم شرکتت درست کنی و بفرستی اینجا من خودم تبریز شخصا کاتالوگتو تحویل شورای شهر میدم..چ.م میدونم به این پروژه نیاز دارند و تبریز محتاج این کاره...

لینک به دیدگاه

آقا من که واقعن زبونم بند اومد از این همه استعداد. اما راجع به مباحث اجراییش اگر ممکنه ما رو در جریان بزار ببینیم واقعن چی چی شده. شاید بشه کاری کرد. من برات هر کاری بتونم توی خیلی شهرا از جمله شیراز انجام می دم.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
parking_tabaghati9.jpg

برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه ی مطلب مراجعه کنید

parking_tabaghati2.jpg

parking_tabaghati3.jpg

parking_tabaghati4.jpg

parking_tabaghati5.jpg

////////////////////////////////////////////////////////

parking_tabaghati7.jpg

parking_tabaghati10.jpg

درود

سپاس از این عکس ها

این پارکینک طبقاتی لانه کبوتر در آلمان هست

یک پارکینگ تمام مکانیزه

سرانه ی فضا برای هر ماشین در حدود 14 متر مکعب هست که نسبت به نمونه های شرقی 3 متر کمتر هست

در حال حاضر شهرداری تهران برای کسانی که تمایل به سرمایه گذاری در این نوع پارکینگ ها داشته باشند تسهیلات خوبی فراهم کرده

اما اشکال این پارکینگ ها هزینه ی بالای ساخت.نیاز به زمینی وسیع و سرمایه گذاری بالا و نیز برای توجیح پذیری اقتصادی می بایست تعداد پارکینگ ها بالا باشد و مثلا ساخت 100 پارکینگ با این روش توجیح اقتصادی ندارد

در مقابل طرح دوست ما نیاز به فضای کم.سرمایه گذاری محدود.و نیز طراحی برای تعداد محدودی ماشین دارد

امروزه در گوشه گوشه ی شهرهای ایران زمین هایی بدون کاربری مشخص دیده می شود که می توان از آنها برای اسکان این طرح بهره برد و با کمی نما سازی به زیبا تر شدن شهر نیز کمک کرد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

تا جایی که من اطلاع دارم در حال حاضر دو تکنولوژی برای ساخت این نوع پارکینگ ها وجود دارد

یکی تکنولوژی المان و دیگری تکنولوژی کشور های شرق اسیا

اما با توجه به شناختی که از شما به دست اوردم می دانم که می تونید تکنولوژی ایرانی این پروژی را ابداع کنید

طرح کلی ان ساده است اما محاسبات آن زیاد است و ظریف کاری هایی دارد که معمولا مهندسین طراح برای فرار از این ظریف کاری ها به سمت این پروژه ها نمی روند:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام آقا رضا

یک سوال ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

درود

بنا بر استاندارد ها تجهیزات اتومبیل ها می بایست از مواد" خود اطفا " ساخته شود

این بدین معنی است که اگر ماشین شما به هر علتی دچار اتش از ناحیه ای داخلی و یا از نواحی داخل کاپوت جلو کردید پس از دقایق محدودی بر اپر انتشار گازهای موجود در مواد به کار رفته و جلوگیری از رسیدن اکسیژن به اتش , آتش بصورت اتوماتیک خاموش می شود( باز هم می گویم اگر آتش به محفظه و رابط های باک سرایت نکرده باشد)

اما در ایران برای سود بیشتر سازندگان و ضرر بیشتر مصرف کنندگان این تجهیزات از مواد "خود مشتعل " ساخته می شود

به چه معنا؟

به این معنی که برخی از تجهیزات خودرو های ایرانی در مجاورت گرما(و نه شعله ی مستقیم) دچار آتش سوزی می شوند و گاز های بسیار سمی تولید می کنند.و بد تر از همه با سرعت بالا اتش را منتقل می کنند(به علت طول بالای شعله و ایجاد حرارت زیاد)

از این رو پیش بینی سیستم اطفای حریق خود کار در این سازه یک امر حیاطی برای سازندگان و مصرف کنندگان است

طراحی می تواند بصورت چشم های حساس به دود و یا حرارت باشد که در زیر صفحه ی طبقه ی بالایی و یک مخزن دی اکسید کربن باشد(یک پیشنهاد خام)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...