رفتن به مطلب

آرایش نکنی چی میشه؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 270
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام بر پیشکسوت قدیمی .

از دیدن حضورت خیلی خوشحال شدم.

راست میگی : هیچی نمیشه. :a030:

ممنونم عزیزم

من خودم هم آرایش میکنم هم نمی کنم بستگی به جا و موقعیتش و مناسبتش داره و واقعا هم با آرایش و بی آرایش خیلی فرق عمده ای ندارم :icon_redface:

ولی توصیه من به خانوما اینه که آرایش بکنن حتما بخصوص اگه با یه آقا قرار دارن حسابی خوشکل کنن چون خیلی تاثیر داره ولی آرایش زننده رو هیشکی دوست نداره ملایمو ملیح باشه ترجیحا :a030::ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

آدمیزاد زیبایی پسنده کلا ... یکی واسه دل خودش آرایش میکنه یکی واسه چشم و هم چشمی تو مجمع زنانه یکی واسه جلب توجه جنس خالف ... من خودم یه دخترم و خیلی وقتا ممکنه زمانی که داخل خونه هستم برم واسه تنوع جلوی آینه آرایش تند بکنم و واسه دل خودم لذت ببرم این ینی اون لحظه واسه تنوع دوست دارم ... اما اینکه به عادت و افراط تبدیل بشه به طوری که من بدون اون تو خونه نگردم یا بدون اون نتونم بیرون برم یا جای دل خودم برای هدف خاصی ازش استفاده کنم اونم بیرون از خونه ! بده ... من اینو هیچوقت درک نکردم ... اینایی که آرایشهای خیلی بی ریخت و زشت میکنن غلیظ و خز که بیشتر شبیه خروس قندی میشن تا یه خانومه زیبا و همونجوریم میان خیابون فازشون چیه؟ منو یاد این پرنده هایی میندازن که میخواد جفت گیری کنه رنگ و وارنگه !! دقیقا هم همینه ها میبینی واکنش های جنس نر هم در مقابله رنگیزه زیادتره :w02:خلاصه به هدفشون میرسن :ws3:

اما اینکه چرا کشور فرانسه بزرگترین تولید کننده و بهترین تولید کننده لوازم آرایشی هست ولی کمترین مصرف کننده !! ؟؟ خانوماش تمایلی ندارن جلب توجه کنن؟ فرانسوی ها عقلشون به چشمشون نیس؟ خانومای فرانسوی بی آرایش به قدر کافی خوشکلن؟ اعتماد به نفس خانومای فرانسوی زیاده و اگه زیاده چرا؟

من فکر میکنم بانوانش اعتماد به نفس کافی دارن خانومی که حق و حقوقش برابر یک مرده برابر کار میکنه برابر در اجتماعه تحقیر نمیشه حق انتخاب پوشش با خودشه و...و چنین زنی از اعتماد به نفس کافی برخورداره مورد بعدی مردمان فر انسوی دنبال ظاهر آدمای اطراف نیستند و زیبایی یک زن رو در چهرش نمیبنن و ببینن هم در رنگ روغن روی چهرش نیست ! زنی رو میگن زیبا که بی آرایش صورتی بی ایراد داشته باشه ... پوستی صاف چهره ای معصوم صورتی تمیز و موهایی مرتب که خیلی از دخترای ایرونی دارای چنین صورتی هستن ولی با آرایش اون معصومیت رو میگیرن و زیباییشون رو پنهان میکنن ...شاید برای همینه که زنان فرانسوی سعی دارن اگر آرایش هم میکنن محو باشه مبادا شخصیتشون زیر سوال بره و زیباییشون زیبایی ظاهری و باطنیشون زیر پرده ای ازآرایش غلیظ پنهان بشه . وگرنه فکر نمیکنم با اون پوست های پر از کنجد و رنگ و روی پریده از زنان ایرانی زیباتر باشند مگر مانکن هاشون که جاشون فقط تو تلویزیونه!

لینک به دیدگاه
  • 5 ماه بعد...

زنان و دختران جوان، استفاده از لوازم آرایشی را جزء لاینفک زندگی خود می‌دانند و این تمایل باعث شده کشورمان تبدیل به سومین مصرف کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین وارد کننده لوازم آرایشی در جهان شود.

باید به خانم‌های جوان جامعه‌مان بگوییم که زیبایی به معنی استفاده از لوازم آرایش نیست و خانم‌ها باید این زیبایی را در چیز دیگری جستجو کنند

کد مطلب: 34348

لینک به دیدگاه
زنان و دختران جوان، استفاده از لوازم آرایشی را جزء لاینفک زندگی خود می‌دانند و این تمایل باعث شده کشورمان تبدیل به سومین مصرف کننده لوازم آرایش در خاورمیانه و هفتمین وارد کننده لوازم آرایشی در جهان شود.

باید به خانم‌های جوان جامعه‌مان بگوییم که زیبایی به معنی استفاده از لوازم آرایش نیست و خانم‌ها باید این زیبایی را در چیز دیگری جستجو کنند

کد مطلب: 34348

حرفت درسته فکور جان اما باید ما مردها هم معنی زیبایی رو یکبار دیگه بازنگری کنیم.و همه زیبایی رو در چهره و ظاهر نبینیم

دنبال زیبایی های وجودی یک زن باشیم

وقتی ما خودمون رو تغییر بدیم میتونیم بگیم خانوم ها هم برای این تغییر اقدام کنن:a030:

لینک به دیدگاه
حرفت درسته فکور جان اما باید ما مردها هم معنی زیبایی رو یکبار دیگه بازنگری کنیم.و همه زیبایی رو در چهره و ظاهر نبینیم

دنبال زیبایی های وجودی یک زن باشیم

وقتی ما خودمون رو تغییر بدیم میتونیم بگیم خانوم ها هم برای این تغییر اقدام کنن:a030:

این نظر شما بسیار منطقی و ارزشمنده . ولی خیلی سخت میشه اگه تحولی را نه در صاحب سبک بلکه در مشتریان آن سبک نهادینه ش کرد تا از این طریق خود صاحب سبک به خودش بیاد؟

لینک به دیدگاه

اتفاق خاصی نمی افته

فک میکنم ارایش به دخترا بیشتر از زیبایی اعتماد بنفس میده،بنظرم یکمم چهرشون باز تر و با نشاط تر میشه :ws37:

اما خیلی خوب بود اگه اینقد خودمونو درگیر این مساله نمیکردیم، الان معمولا هیچکی بدون ارایش بیرون خونه نمیاد ، خیلی ها هم بصورت 24 ساعته ارایش دارن :ا

لینک به دیدگاه
این نظر شما بسیار منطقی و ارزشمنده . ولی خیلی سخت میشه اگه تحولی را نه در صاحب سبک بلکه در مشتریان آن سبک نهادینه ش کرد تا از این طریق خود صاحب سبک به خودش بیاد؟

حرفتو قبول دارم

اما باید هردو تلاش کنن چون واقعا معضله بزرگی و کی زیان به بار میاره

کشورهای خارجی دختراشون خیلی راحت میان بیرون بدون اینکه آرایش زیادی بکنن نهایتش یه کرم ضد آفتاب بزنن و یه کش ببندن به موهاشون و از پشت ببندن و خیلی راحت میرن بیرون کلی هم برای خودشون وقت میخرن و از اون ور متحمل هزینه سنگین نمیشن و همچنین پوست سالمتری هم خواهند داشت

وقتی ما مردها دیدمون ر تغییر بدیم خانوم ها هم راحت تر میتونن با این تغییر کنار بیان

لینک به دیدگاه
حرفتو قبول دارم

اما باید هردو تلاش کنن چون واقعا معضله بزرگی و کی زیان به بار میاره

کشورهای خارجی دختراشون خیلی راحت میان بیرون بدون اینکه آرایش زیادی بکنن نهایتش یه کرم ضد آفتاب بزنن و یه کش ببندن به موهاشون و از پشت ببندن و خیلی راحت میرن بیرون کلی هم برای خودشون وقت میخرن و از اون ور متحمل هزینه سنگین نمیشن و همچنین پوست سالمتری هم خواهند داشت

وقتی ما مردها دیدمون ر تغییر بدیم خانوم ها هم راحت تر میتونن با این تغییر کنار بیان

موافقم.

کمبود اعتماد به نقس در بین برخی زنان، رقابت دختران برای پیدا کردن همسر، آمار بالای افسردگی و اختلالات روانی، تاثیر تبلیغات رسانه ای و الگوسازی شرکت های سرمایه دارغربی در این زمینه تاثیرگذاشته و باعث افراط و تفریط در آرایش دختران و زنان شده و حتی سن آرایش دختران را به زیر 15 سال پایین آورده است و حتی گاهی در بین دختران 10 ساله نیز دیده میشه. با این وضع فک کنم کار آقایون و مسئولیتشون بسیار سنگین تر خواهد شد.

لینک به دیدگاه

مصرف لوازم آرایشی در بین زنان از جنبه پزشکی نیز قابل بحثه و بسیاری از مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی ممکنه عوارض پوستی داشته باشه و خطراتی برای سلامت ایجاد کنه.

لینک به دیدگاه

الهام سالاری روان پزشک کودک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ، در خصوص تمایل کودکان به ویژه دختران به لوازم آرایش گفت: با توجه به اینکه ایران جزء ده نفر اول متقاضیان مصرف لوازم آرایش در جهان است لذا کودک در محیطی رشد می‌کند که دائم مادر در حال استفاده از لوازم آرایشی است و کودک همانند زمانی که ما کفش مادرمان را می‌پوشیدیم و سعی می‌کردیم از مادر تقلید کنیم کودکان سعی می‌کنندآرایش کردن و آراستن خود را از مادر ‌الگوبگیرند و همانند سازی کنند.

وی ادامه داد: از علل دیگر تمایل کودک به لوازم آرایشی می‌توان کنجکاوی کودک و علاقه او به نقاشی و رنگ ها که برای او جذابیت ایجاد می‌کند را نام برد. از نقش مادر هم که بگذریم کودکم با تماشای برخی سریال‌ های شبکه های ماهواره‌ای و دیدن زن‌‌هایی که به آرایش با هدف زیبا کردن خود و به دنبال جلب توجه هستند، تصویر و برداشت خود را از زن زیبا ‌درذهن می‌پرورد و آن را الگوی خود می‌کند.

سالاری در خصوص نقش عروسک‌های دوران کودکی عنوان کرد: در نقاطی از دنیا عروسک‌هایی با نقص عضو می‌سازندکه الگوی ایده‌آل را از یک انسان با ویژگی‌های عروسک باربی به یک انسان با یکسری نقص ها تبدیل کنند تا کودک به جای توجه به ظاهر افراد به باطن آن ها و زیبایی درونی و شخصیتی آن ها توجه کند. ساختن کارتون‌هایی از ‌کارتری مثل باربی ها موجب محبوبیت آن ها شده است بنابراین ما باید ‌کارکترهایی مثل سارا و دارا را با ساخت برنامه و کارتون‌هایی مثل باربی ها در بین کودکان جا ‌بیاندازیم و حتی از تصاویر آن ها برای لوازم تحریر ها استفاده کنیم.

وی در خصوص نحوه رفتار والدین برای کودکانی که به سمت مصرف لوازم آرایشی گرایش دارند، گفت: باید مداخله توسط اعضای خانواده صورت گیرد به گونه ای که مادر به ساده زیستی اهمیت دهد و یا پدر زیبایی را نه به ظاهر بلکه به باطن و صفات اخلاقی فرد مرتبط سازد تا از همان کودکی کودک الگوی صمیمی از فرد زیبا در ذهن بسازد. باید کودک را به انجام فعالیت‌هایی مثل ورزش و نقاشی و .. تشویق کنیم تا کمتر به لوازم آرایش توجه کند پس اصلاحات باید از والدین و خانواده شروع شود.

لینک به دیدگاه
موافقم.

کمبود اعتماد به نقس در بین برخی زنان، رقابت دختران برای پیدا کردن همسر، آمار بالای افسردگی و اختلالات روانی، تاثیر تبلیغات رسانه ای و الگوسازی شرکت های سرمایه دارغربی در این زمینه تاثیرگذاشته و باعث افراط و تفریط در آرایش دختران و زنان شده و حتی سن آرایش دختران را به زیر 15 سال پایین آورده است و حتی گاهی در بین دختران 10 ساله نیز دیده میشه. با این وضع فک کنم کار آقایون و مسئولیتشون بسیار سنگین تر خواهد شد.

:a030:

گاهی یه سری سریال و فیلم سینمایی میسازن که بازار مصرف این سریالها برای جهان سوم و منطقه خاورمیانه ست که در اون زنهاش بسیار آرایش میکنن و واقعیتی ورای انچه که در خود کشورهای غربی هست رو به نمایش میگذاره و الگو سازی میکنه برای جوون های ما و هزینه ش رو هم شرکت های بزرگ در این زمینه پرداخت میکنن.

در کل میخوام بگم جامعه های غربی و مردمش با چیزی که در فیلم های سینمایی میبینیم خیلی تفاوت دارن.

شما یه سرچ تو اینترنت بزن و دانشگه های خارجی رو ببین اکثرا گالری تصاویری از دانشجویان به صورت دسته جمعی دارن اگه توجه کنید بیش از 90 درصد خانومهاشون یا آرایش ندارن یا به حدی کم هستش که چهره شون کاملا طبیعی جلوه میکنه

حالا یه نگاه به دانشگاه های خودمون بنداز چی میبینی؟

مشکل بزرگی هستش و باید با کمک هم و به صورت فرهنگ سازی وسیعی در سطح جامعه حل بشه

لینک به دیدگاه

لوازم آرایشی اصلی هیچ گونه بویی ندارند و بهترین ترفند برای تشخیص لوازم آرایشی استاندارد، بو کردن آن‌هاست.

برای تشخیص لوازم آرایشی باید به وسیله‌ی یک دستمال کاغذی بدین صورت که کمی از آن را روی دستمال کاغذی بزنید و اگر رنگ آن‌ همان رنگ لوازم آرایشی نبود، از نوع تقلبی است.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند، لوازم آرایشی تقلبی از باقی "مانده‌های روغن سرخ کردنی" تهیه می‌شود و نوع نامرغوب گیاهان و میوه‌های فاسد و نامرغوب در آن‌ها استفاده می‌شود.

لینک به دیدگاه

تا چند وقت پیش همیشه خرده میگرفتم به کسایی که این همه آرایش میکنن

هم دلم میسوخت چون وقتی آرایش نداشتن انگار اعتماد بنفس نداشتن هم حرص میخوردم که چرا و چرا...

بعدش گفتم به من چه فوضولم؟بهتره سرم تو کار خودم باشه

باز دووم نیاوردم سعی کردم علت یابی کنم دیدم ای آقا چقدر علت ریز و درشت داره که از بطن جامعه نشات گرفته و باعث این نابسامانی شده....جامعه ای که خودش بساطشو فراهم کرده و الان داره پس میزنه....مردایی که چششون دنبال همین چیزاس بعد میشینن و حرف حرف میزنن که بده ائله بئله....ناراحتیم از اینه که چرا فرصت باید به دست همچین کسایی داده بشه مگه کی هستن که شرایطی فراهم بیارین که بشینن تجزیه تحلیل کنن که چرا و چی و چی.....

زیبایی چهره بدون آرایش خیلی بیشتر به دل میشینه ....

لینک به دیدگاه

آرایش خیلی هم خوبه. من که زنی آرایش کرده رو میبینم روانم شاد میشه. مادرای کیسامون وقتی آرایش کرده میان کلینیک، خستگی از تن ما خارج میشه. حتی بچه‌ها هم وقتی ما آرایش میکنیم و موهامون رو مدل میدیم بیشتر بامون ارتباط برقرار میکنن. من که اصلا از مخترع رژلب خیلی ممنون و متشکر هم هستم چون یه مرده از تو گور برگشته رو تبدیل به یک خانم جذاب میکنه.

اگر زنی تنها هم و غمّش آرایششه، معضل آرایشش نیست، معضل مغزی هست که پرورده نشده برای پذیرش دغدغه‌های به تعبیر ما مهمتر. و هیچ تفاوت اساسی بین زنی که تمام فکر و ذکرش آرایش صورته با زنی که تمام فکر و ذکرش دعا و حجاب و گناه و ثواب و این قبیل چرندیاته و زنی که تمام فکر و ذکرش تنها گرفتن مدرک تحصیلی و رفتن سر کاری نون و آبداره و زنی که به هر تربیتی دنبال جلب نظر نرینه‌ای برای ازدواجه، نیست. و اصلا زن و مرد هم نداره. این نگاههای از بالا و افسوس و آه‌ها هم البته به همون اندازه مهمله. در واقع تاپیک شما فقط داره میگه چرا زنان آنطور که من میخواهم رفتار نمیکنن، نه اینکه حالا شما دغدغه غیرشخصی و اجتماعی داشته باشید.

لینک به دیدگاه
آرایش خیلی هم خوبه. من که زنی آرایش کرده رو میبینم روانم شاد میشه. مادرای کیسامون وقتی آرایش کرده میان کلینیک، خستگی از تن ما خارج میشه. حتی بچه‌ها هم وقتی ما آرایش میکنیم و موهامون رو مدل میدیم بیشتر بامون ارتباط برقرار میکنن. من که اصلا از مخترع رژلب خیلی ممنون و متشکر هم هستم چون یه مرده از تو گور برگشته رو تبدیل به یک خانم جذاب میکنه.

اگر زنی تنها هم و غمّش آرایششه، معضل آرایشش نیست، معضل مغزی هست که پرورده نشده برای پذیرش دغدغه‌های به تعبیر ما مهمتر. و هیچ تفاوت اساسی بین زنی که تمام فکر و ذکرش آرایش صورته با زنی که تمام فکر و ذکرش دعا و حجاب و گناه و ثواب و این قبیل چرندیاته و زنی که تمام فکر و ذکرش تنها گرفتن مدرک تحصیلی و رفتن سر کاری نون و آبداره و زنی که به هر تربیتی دنبال جلب نظر نرینه‌ای برای ازدواجه، نیست. و اصلا زن و مرد هم نداره. این نگاههای از بالا و افسوس و آه‌ها هم البته به همون اندازه مهمله. در واقع تاپیک شما فقط داره میگه چرا زنان آنطور که من میخواهم رفتار نمیکنن، نه اینکه حالا شما دغدغه غیرشخصی و اجتماعی داشته باشید.

بسیار عالی گفتی. مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

بشدت موافقم

علت اينكه خانوماي ايراني اينقد به ارايش و دماغ و گونه عمل كردن معتاد شدن اينكه كه اين جمعيت از جامعه هميشه و هميشه تو ضمير ناخوداگاهش تزريق كردن تو موجود جنسي هستي ابزاري

واقعا خيلي از خانوماي ايراني غير از اون دكور صورت و لباسشون هيچ چيزي براي ارايه ندارن مطلقا هيچ چيزي

كافيه دو دقيقه باهاشون هم كلام بشي هيچي پشت اون دكور جذاب جنسي ندارن

و اين نصفش تقصيرش مال خانوماست و نصف ديكه ش سيستم حاكميتي و قوانين ضد انساني عليه زنه

لینک به دیدگاه

اما خداييش اينكه صب پاشي همراه ما موسيقي ، جلو اينه ارايش كني واقعا كل روز ادمو شارژ مي كنه :w16:

پ . ن : حالا ملت فكر مي كنن بنده چن من به خودم مي مالم :icon_pf (34):

پ . ن دو : من از دنياي شما زنان دو چيز را واقعا مي پرستم يكي لاك ناخن و ديگري رژ لب ، حتي تو خواب هم اين دو همراه و كنار من هستن :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...