رفتن به مطلب

آرایش نکنی چی میشه؟

fakur1

ارسال های توصیه شده

مو و چادر مثال بود.

من سو استفاده نکردم من گفتم همچین تفکری هست و من این تفکر رو میپسندم .

در ضمن من فرضو براین میگیرم که ما داریم در مورد نرم و اکثریت جامعه صحبت میکنیم نه در مورد اقلیتی که آرایش های عجیب و غریب دارن که مسلما چنین افرادی دارای اختلال شخصیتی هستند و نیازمند درمان.

هیچم اینجوری نیست. اونا اختلال شخصیتی ندارن .

این دلیل نمیشه که ما بریم چهار تا کتاب بخونیم بعدش بیایم به هر کسی که کار متفاوتی رو انجام داد بگیم اختلال داره و نیازمند درمانه و اینا.

شاید یه نوع اعتراض به نظام برای اینهمه سخت گیریهای بیخود و بی جهتشون باشه.

من این موضوع رو مطرح کردم که مسائل رو از همه زوایا بهش نگاه بشه. نه اینکه هر کسی هر کاری کرد بگیم مریضه و اختلال شخصیتی داره و باید درمان بشه. بنظر من هیچم اونجوری نیست.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 270
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هیچم اینجوری نیست. اونا اختلال شخصیتی ندارن .

این دلیل نمیشه که ما بریم چهار تا کتاب بخونیم بعدش بیایم به هر کسی که کار متفاوتی رو انجام داد بگیم اختلال داره و نیازمند درمانه و اینا.

شاید یه نوع اعتراض به نظام برای اینهمه سخت گیریهای بیخود و بی جهتشون باشه.

من این موضوع رو مطرح کردم که مسائل رو از همه زوایا بهش نگاه بشه. نه اینکه هر کسی هر کاری کرد بگیم مریضه و اختلال شخصیتی داره و باید درمان بشه. بنظر من هیچم اونجوری نیست.

یه شخصیت سالم اگر بخواد اعتراضی هم انجام بده اصولی و از راهش این کارو میکنه

شما بهتر از من می دونید ویژگی های افرادی که شخصیت نمایشی دارن چطوره، به نظرتون با خیلی از این آدما همپوشی ندارن؟

من نمیگم همه ی کسایی که اینکارو میکنن اختلال دارن ولی اکثریت چرا و دلیل اینکه چرا آمار این اختلال ها داره بالا میره نیاز به آسیب شناسی داره

لینک به دیدگاه

موضوع خیلی قدیمی و ریشه ای هست .

به نظرم مقایسه خانمها و آقایون به لحاظ رفتارهای اجتماعی منصفانه نیست چون آقایون به قدمت تاریخ بشریت تو اجتماع بودن هم از عوایدش بهره مندن هم تجربه شو دارن ولی زمان خیلی زیادی از حضور خانم ها تو اجتماع نمیگذره و یک نکته دیگه اینکه دنیارو (به لحاظ امور کلی یا حداقل اجتماعی) تا امروز آقایون ساختن و میشه قبول کرد خیلی قوانین و امور جوانمردانه و منصفانه نیست و به نفع جنس خودشونه و همینا یجورایی خانم هارو از سر بغض و تعصب و حتی شاید جلب توجه به این رفتارها میکشونه ... اینه که من به عنوان یک خانم قبول دارم یه جاهایی "کارمون می لنگه" .

آرایش های غلیظ آنچنانی هم ازین قضایاست. شاید وقتی خیلی خانمها هرکاری که خواستن انجام بدن نه شنیدن و اینکه ضعیفه هستن و نمیشه و نکن و توانشو نداری دست به حرکات نمایشی و جلب توجه های کودکانه زدن ؛ البته این درمورد سطحی نگراش هست و یذره فکورتر هاش سراغ طی کردن پله های ترقی (به لحاظ شغل و تحصیل و مهارت های اینچنینی) رفتن و از اون جاه طلب ترهاش سراغ طی کردن مسیر انسانیت با همه ابعادش رفتن .

ولی خیلی کلی بگم اگه عدالت در همه ابعادش برقرار بشه رفتارهای از سر هیجان و شتاب زده به مراتب کمتر و کمتر میشه .

البته این نظر من هست و به شخصه سعی میکنم به همه نظرات حتی صد در صد مخالف با خودم احترام بذارم ...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
موضوع خیلی قدیمی و ریشه ای هست .

به نظرم مقایسه خانمها و آقایون به لحاظ رفتارهای اجتماعی منصفانه نیست چون آقایون به قدمت تاریخ بشریت تو اجتماع بودن هم از عوایدش بهره مندن هم تجربه شو دارن ولی زمان خیلی زیادی از حضور خانم ها تو اجتماع نمیگذره و یک نکته دیگه اینکه دنیارو (به لحاظ امور کلی یا حداقل اجتماعی) تا امروز آقایون ساختن و میشه قبول کرد خیلی قوانین و امور جوانمردانه و منصفانه نیست و به نفع جنس خودشونه و همینا یجورایی خانم هارو از سر بغض و تعصب و حتی شاید جلب توجه به این رفتارها میکشونه ... اینه که من به عنوان یک خانم قبول دارم یه جاهایی "کارمون می لنگه" .

آرایش های غلیظ آنچنانی هم ازین قضایاست. شاید وقتی خیلی خانمها هرکاری که خواستن انجام بدن نه شنیدن و اینکه ضعیفه هستن و نمیشه و نکن و توانشو نداری دست به حرکات نمایشی و جلب توجه های کودکانه زدن ؛ البته این درمورد سطحی نگراش هست و یذره فکورتر هاش سراغ طی کردن پله های ترقی (به لحاظ شغل و تحصیل و مهارت های اینچنینی) رفتن و از اون جاه طلب ترهاش سراغ طی کردن مسیر انسانیت با همه ابعادش رفتن .

ولی خیلی کلی بگم اگه عدالت در همه ابعادش برقرار بشه رفتارهای از سر هیجان و شتاب زده به مراتب کمتر و کمتر میشه .

البته این نظر من هست و به شخصه سعی میکنم به همه نظرات حتی صد در صد مخالف با خودم احترام بذارم ...

:icon_gol:

خیلی با نظرتون موافقم . از یه جنبه ی قشنگ مسئله رو بررسی کردید.عدل یعنی هر چیزی سر جای خودش باشه. هر چیزی تو این دنیا توانایی های داره و باید در چرخه ی زندگی و مسیر تکامل خودش مسیری رو طی کنه تا مثل یه غنچه به شکوفایی برسه و تبدیل به گل بشه و زیباترین حالت خودشو به دست بیاره. این تفاوت توانایی ها و ظرفیت ها هم به هیچ وجه کسر شان و توهین نیست. همون طور که منابع دینی هم می گن زن مظهر جمال و زیبایی خداست و مرد مظهر جلال و قدرت خداست.

اگر زن و مرد با توجه به ویژگی ها و توانایی های خودشون مسئولیت قبول کنند باعث رشد و تعالی خود و جنس مخالفشون می شن. اما لجبازی و یکی به دو کردن هر طرف باعث نابودی امکانات و توانایی ها و نرسیدن به کمال شخصی و اجتماعی میشه.

همان طوری که از هر موجود و گیاه و جانوری با توجه به ویژگی شخصیش یه انتظاری میره از مرد و زن هم بر اساس توانایی هاش توقع هست.

مثلا الان که علم پیشرفت کرده و به درک ارزش زنبور در چرخه ی تولید مواد غذایی و پخش گرد و .... پی برده به این نتیجه رسیدن که سهم بسیار زیادی (دقیق یادم نیست اما در حد ۶۰ ۷۰ درصد ) از مواد غذایی گیاهی به دلیل خدمات زنبور هاست. خوب از زنبور هم انتظار میره وظیفه ی خودشو انجام بده کسی ازش توقع انجام کارهای سنگین و ... رو نداره.

این مثالی که زدم خدا شاهده هیچ منظوری ندارم و توقع دارم برداشت بد نکنید.

مرد و زن هم باید به وظایف خودشون واقف باشن و صفاتی مثل ضعیفه و .... نشان از عدم درک صحیح جایگاه هاست. همان طور که رسول خوبی ها فرمودند زنان همچون ریحانه هستند نه قهرمان و نباید توقع کارهای سنگین و قهرمانانه فیزیکی ازشون داشت.

ان شالله روزی برسه هر کسی جایگاه خودش و طرف مقابل رو بشناسه و تو همون زمینه تلاش کنه تا غنچه ی وجودیش به گل بشینه .:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

بالاخره معلوم شد که چرا بعضی ها اینقد پررنگ ارایش میکنند؟ همه رقم ارایش منظورمه . از لباس های عجغ وجغ گرفته تا لوازم ارایشی رایج. حتی دختران کم سن و سالی که از رژ های پر رنگ که ویژه خانمهای مسن هست استفاده میکنند. همه و همه . چرا ؟ :ws28:

لینک به دیدگاه
یه شخصیت سالم اگر بخواد اعتراضی هم انجام بده اصولی و از راهش این کارو میکنه

شما بهتر از من می دونید ویژگی های افرادی که شخصیت نمایشی دارن چطوره، به نظرتون با خیلی از این آدما همپوشی ندارن؟

من نمیگم همه ی کسایی که اینکارو میکنن اختلال دارن ولی اکثریت چرا و دلیل اینکه چرا آمار این اختلال ها داره بالا میره نیاز به آسیب شناسی داره

بله . با شما موافقم.

الان هم دقیقا میخوایم به همون اسیب شناسی ها برسیم که فک کنم خیلی به درد بخور میشه.

لینک به دیدگاه
بالاخره معلوم شد که چرا بعضی ها اینقد پررنگ ارایش میکنند؟ همه رقم ارایش منظورمه . از لباس های عجغ وجغ گرفته تا لوازم ارایشی رایج. حتی دختران کم سن و سالی که از رژ های پر رنگ که ویژه خانمهای مسن هست استفاده میکنند. همه و همه . چرا ؟ :ws28:

چطور ؟؟

لینک به دیدگاه
حالا کی گفته به من و خانم بچه هام توهین کنی ؟ جواب رو همون بالا داده بودی که مناسب هم بود. مجبورید همیشه سر و ته حرفاتونو با توهین هم بیارید؟ سئوال تاپیک مفهومی هست . درک میکنی مفهومی یعنی چی ؟

:w58:.....جناب مهندس.......کی به شما توهین کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....:banel_smiley_4:......الکی شلوغ کردن نداره......شمایی ک حرف از مودبانه و منطق میزنی.....اینی ک حرفی برخلاف میل ادم باشه ک نباید امپر بچسبونیم ک.....شما به عنوان استارتر یکم پخته تر رفتار کنید....

شما خودت پستارو بخون متوجه میشی با کی بودم.....من نخواستم مستقیم نقل و قول بگیرم ک خدایی نکرده به کسی برنخوره........حالا شدم ادم بده......شما به خودت برداشتی..... دیگه خود دانی........لزومی نداشت بخواید اینجوری جبه گیری کنید.....وقتی یه بحث ازاد میذارید....جبه گیری نداره....

شما ک دم از توهین میزنی...."درک میکنی مفهومی یعنی چی ؟" .......خودتون دیگه چرا.........باشه من بد.......اما شما چرا........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
من یه بار یه حرفی زدم شر شدم. یه بار دیگه هم میزنم.:w02:

اولا منظور جمله ی بالا همه ی خانم ها نیستند.

ما داریم در مورد خانم هایی که آرایش می کنند (حالا غلیظش) صحبت می کنیم و می خواییم بدونیم مشکل از کجاست.

خانم هایی که ادعا دارند برای کسی نیست و فقط عاشق زیبایی و زیبا بودن هستند.و میگن ان الله جمیل و یحب الجمال(اینو سر در چند تا آرایشگاه دیدم:ws38:)

چرا فقط تو خارج از خونه آرایش می کنن. چرا جرات ندارن بدون آرایش بیرون بیان. چرا داخل خونه برای اعضای خانواده و به خصوص شوهرشون کمتر آرایش می کنن یا اصلا آرایش نمی کنن. چرا نمی رن آرایش کنن بعد بشینن جلوی آینه هی بگن به به چه چه.

اینا نیاز دارن یه کس دیگه ای اینا رو ببینه و تایید کنه . حالا هر طوری. با تیکه . با متلک . با نگاه هیز و ...

واقعا شیرزنی می خوام با یه مدل آرایش بیاد بیرون و ۱۰ نفر بهش بگن چقدر بدریخت شده و ازش بد بگن و باز فردا با همون آرایش بیاد بیرون. این نشون می ده واسه دل خودش نیست . واسه دل دیگران داره آرایش می کنه.نیاز به تایید داره.

خانم ها تو این زمینه بسیار دهن بین و حساس هستند و این به شخصیتشون بر می گرده . خیلی از مرد ها هم همین طور شدن. آراستگی یه چیزه . اما ظاهر دروغ و عملی و آرایش و ... یه چیزه. من نمی گم طرف همون طور که از رخت خواب بلند میشه بیاد بیرون. نه هیچ عقل سلیمی اینو نمی گه. اما جوری بیاد بیرون که پیش دوستای صمیمیش هم همون طوره. مثلا واقعا می خواد اعضای خانوادش رو هم ببینه اینجوری حاضر میشه. ۱۰۰درصد نه. بالاخره ما هم دورو ورمون از آشنا و غریبه و فامیل خانم هستند و رفتارشون رو کاملا می بینیم.

حاجی کل این جملاتت از عرض تو حلقم!!!! همش اثر بذرستاااا... ولی دیگه قبول کن دیگه من کاشتمش نه تو!!!:ws3:

ولی با یه جملت مخالفم!!!:w000:

از قدیم گفتن اگه دختری رو میخوای برو شیش صبح ببینش و گرنه هر کی رو که هشت شب ببینی عاشقش میشی!!!!:ws28:

اینو از رفتار بچه کوچولو ها می شه فهمید. ما یه فامیل داریم وقتی آرایش می کنه بچه می گه آخ جون در در . هیچ موقع نمی گه آخ جون بابا اومد. چون می دونه وقتی آرایش می کنه مادرش می رن بیرون. ولی هیچ موقع برای شوهرش آرایش نمی کنه.

چه قد این جملت غم داشت حاجی....خیلی زیاد....:sigh:

مرگ بر نسلی باد که برای حرف و دلخوشی مردمش عمل میکنه و حرف میزنه:hanghead:

لینک به دیدگاه

:ws38:

تا جایی که من دیدم خانومهایی که آرایش نمیکنن تو محیط بیرون اعتماد بنفس بالایی تو صحبت کردن و غیره دارن یعنی اکثریتشون اینجوری هستن نه همه شون و بالعکس خانومهایی که زیاد آرایش میکنن سقف اعتماد بنفسشون پایین هست بخصوص مواقعی که بدون آرایش تو جمع حاضر میشن..برای هر دو جنس این به نوعی خودشو بروز میده چون الان پسرام دارن پیشی میگیرن از خانوما یکی میخواد شلوارشونو نگه داره تا نیفته ابروها هم که خیلی مرتب یعنی از 8تا پسری که میبینم 4تاش خانوم تشریف دارن:banel_smiley_4:اینام اعتماد بنفس ندارن:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:w58:.....جناب مهندس.......کی به شما توهین کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.....:banel_smiley_4:......الکی شلوغ کردن نداره......شمایی ک حرف از مودبانه و منطق میزنی.....اینی ک حرفی برخلاف میل ادم باشه ک نباید امپر بچسبونیم ک.....شما به عنوان استارتر یکم پخته تر رفتار کنید....

شما خودت پستارو بخون متوجه میشی با کی بودم.....من نخواستم مستقیم نقل و قول بگیرم ک خدایی نکرده به کسی برنخوره........حالا شدم ادم بده......شما به خودت برداشتی..... دیگه خود دانی........لزومی نداشت بخواید اینجوری جبه گیری کنید.....وقتی یه بحث ازاد میذارید....جبه گیری نداره....

شما ک دم از توهین میزنی...."درک میکنی مفهومی یعنی چی ؟" .......خودتون دیگه چرا.........باشه من بد.......اما شما چرا........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چی شما بگی سرود بهشتیه , اونوقت من میپرسم که معنی سئوال مفهومی رو درک میکنی یا نه ؟ میشه توهین؟ درک کردن یه مفهومی یا درک نکردنش یه استعداد ذهنی ست و یا بستگی به سواد انسان هم داره. توهینی هم توش نیست.

لینک به دیدگاه
لطف و مرحمت جناب عالی مستدام .

دوستان بحث داشت خوب پیش می رفت. خواهشا هر دو طرف یکم سعه ی صدر و خویشتنداری داشته باشن.

ما اصلا تو این بحث نمی خواهیم بگیم آرایش غلیظ خوب هست یا نه. می خواهیم علت رو بدونیم تا تکلیف خودمون لا اقل روشن باشه(به شخصه بفهمم همچین کسی چه منظوری داره.) نمی شه هم گفت هر کسی سبک زندگیش به خودش ربط داره. ما داریم تو اجتماع زندگی می کنیم.

چطور در مورد رانندگی همچین حرفی رو کسی نمی زنه.مثلا در مورد عبور از چراغ قرمز . بدون در نظر گرفتن جریمه. فقط می خواهیم بدونیم علت اینکه بعضی ها احترام نمی زارن به چراغ و رد میشن چیه. جواب این سوال این نیست که هر کسی هر طوری دوست داره می تونه زندگی کنه. این طوری سنگ رو سنگ بند نمیشه .

یا در مورد سایر مسائل . چطور وقتی یه حادثه ی اسید پاشی رخ می ده تمام مردم احساس خطر می کنن. در صورتی که ربطی به ما نداره. طرف مثلا رفته خواستگاری جواب رد شنیده اسید پاشیده. در حالی که اقتضای زندگی اجتماعی وجود تاثیرات بسیار زیاد ظاهر و باطن اعمال ما در زندگی یکدیگر هست.

پس خواهشا صبور باشیم و با حوصله بحث و جلو ببریم.

لینک به دیدگاه
دوستان بحث داشت خوب پیش می رفت. خواهشا هر دو طرف یکم سعه ی صدر و خویشتنداری داشته باشن.

ما اصلا تو این بحث نمی خواهیم بگیم آرایش غلیظ خوب هست یا نه. می خواهیم علت رو بدونیم تا تکلیف خودمون لا اقل روشن باشه(به شخصه بفهمم همچین کسی چه منظوری داره.) نمی شه هم گفت هر کسی سبک زندگیش به خودش ربط داره. ما داریم تو اجتماع زندگی می کنیم.

چطور در مورد رانندگی همچین حرفی رو کسی نمی زنه.مثلا در مورد عبور از چراغ قرمز . بدون در نظر گرفتن جریمه. فقط می خواهیم بدونیم علت اینکه بعضی ها احترام نمی زارن به چراغ و رد میشن چیه. جواب این سوال این نیست که هر کسی هر طوری دوست داره می تونه زندگی کنه. این طوری سنگ رو سنگ بند نمیشه .

یا در مورد سایر مسائل . چطور وقتی یه حادثه ی اسید پاشی رخ می ده تمام مردم احساس خطر می کنن. در صورتی که ربطی به ما نداره. طرف مثلا رفته خواستگاری جواب رد شنیده اسید پاشیده. در حالی که اقتضای زندگی اجتماعی وجود تاثیرات بسیار زیاد ظاهر و باطن اعمال ما در زندگی یکدیگر هست.

پس خواهشا صبور باشیم و با حوصله بحث و جلو ببریم.

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
هر چی شما بگی سرود بهشتیه , اونوقت من میپرسم که معنی سئوال مفهومی رو درک میکنی یا نه ؟ میشه توهین؟ درک کردن یه مفهومی یا درک نکردنش یه استعداد ذهنی ست و یا بستگی به سواد انسان هم داره. توهینی هم توش نیست.

اینکه میگید"معنی سئوال مفهومی رو درک میکنی یا نه ؟" از نظرتون توهین نیست؟؟؟؟؟......اونوقت من ب یکی دیگه دارم میگم ارایش نکن توهینه!!!!!!!!!!!....جالبه

بله توهینه 100درصد شک نکنید توهین کردید......شما دارید مستقیم ادراک ه منو زیر سوال میبرید با این سوالتون........باشه شما باسواد....شما با استعداد.......اما از استعدادتون برای درک مفهومه توهین استفاده کنید بد نیست...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...