رفتن به مطلب

آموزش mini PLC LOGO تا PLC S7 400

ارسال های توصیه شده

این عکس دومی که گذاشتم از چه نرم افزاری برای hmi استفاده کرده؟ رو صفحهheat exchanger نوشته

مبدل حرارتی کجاها کاربرد داره؟

من الان پیشنهادم اینه تا برای یه دستگاه تزریق برنامه نوشته بشه هم با مینی پی ال سی و پی ال سی زیمنس و هم فتک و هم برنامه اچ ام آی براش بنویسیم و بعد از اون حتی در حد ماکت اگر شما پی ال سی دارید تابلووش رو ببندید و برامون عکس بذارید

قدم اول :نوشتن برنامه با پی ال سی برای دستگاه تزریق اگر شما مدلی میشناسید با توجه به نیازهای اون مدل مشخص از دستگاه تزریق بنویسیم / عکس دستگاه تزریق هم بگذارید/لطفا

من اشنایی چندانی با دستگاه تزریق ندارم میشه یه مقدار در مورد نحوه کارش توضیح بدین

اون نرم افزار هم نمیدونم چه نرم افزاریه اولین باره میبینم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من اشنایی چندانی با دستگاه تزریق ندارم میشه یه مقدار در مورد نحوه کارش توضیح بدین

اون نرم افزار هم نمیدونم چه نرم افزاریه اولین باره میبینم

قبل از هر چیز بابت تاخیر عذرخواهی بنده رو پذیرا باشید / آینده قابل پیش بینی نیست

فایل اموزشی ای که خودم از دستگاه تزریق داشتم رو پیدا نکردم اما تا دریافت فایل پی دی اف اطلاعات لینک زیر به شما دید خوبی از دستگاه تزریق میده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

متاسفم فرصت اینکه مطالب رو تک تک قرار بدم نداشتم ضمن اینکه فقط صفحات زیادی ازین تاپیک اشغال میشد

لطفا مطالعه رو از قدیمی ترین مطالب بخونید یعنی از پایین ترین صفحه وبلاگ

لینک به دیدگاه
این عکس دومی که گذاشتم از چه نرم افزاری برای hmi استفاده کرده؟ رو صفحهheat exchanger نوشته

مبدل حرارتی کجاها کاربرد داره؟

من الان پیشنهادم اینه تا برای یه دستگاه تزریق برنامه نوشته بشه هم با مینی پی ال سی و پی ال سی زیمنس و هم فتک و هم برنامه اچ ام آی براش بنویسیم و بعد از اون حتی در حد ماکت اگر شما پی ال سی دارید تابلووش رو ببندید و برامون عکس بذارید

قدم اول :نوشتن برنامه با پی ال سی برای دستگاه تزریق اگر شما مدلی میشناسید با توجه به نیازهای اون مدل مشخص از دستگاه تزریق بنویسیم / عکس دستگاه تزریق هم بگذارید/لطفا

درود...

شما خودتون میدونید دستگاه تزریق چه چیزایی نیاز داره؟

به نظر من بیایم بگیم دستگاه تزریق برای کار کردن نیاز به این ورودی ها و خروجی ها داره..... و برای کنترلش نیاز به این پارامترا داره و با این دونسته ها بیایم برنامشو بنویسیم و hmi رو طراحی کنیم

چون به نظرم اسم دستگاه و اینا خیلی مهم نیست و باید بدونیم که اون طراح یا ماشین ساز برای اینکه دستگاهش کار کنه به چه چیزایی نیاز داره و ما نیازشو برطرف کنیم

لینک به دیدگاه
درود...

شما خودتون میدونید دستگاه تزریق چه چیزایی نیاز داره؟

به نظر من بیایم بگیم دستگاه تزریق برای کار کردن نیاز به این ورودی ها و خروجی ها داره..... و برای کنترلش نیاز به این پارامترا داره و با این دونسته ها بیایم برنامشو بنویسیم و hmi رو طراحی کنیم

چون به نظرم اسم دستگاه و اینا خیلی مهم نیست و باید بدونیم که اون طراح یا ماشین ساز برای اینکه دستگاهش کار کنه به چه چیزایی نیاز داره و ما نیازشو برطرف کنیم

تا حدود کمی میدونم که در پست های بعدی قرار میدم

بله قطعا باید با این روش رفت جلو من تقریبا درگیر یه پروژه ای هستم اما منتظر axman بودم چون گفتن تجربه عملی دارن

تقریبا مخالفم :w58:

لینک به دیدگاه

قسمت های مختلف ماشین تزریق:

1. قسمت تزریق

2. قسمت قالب گیری

injection_machine1.jpg

واحد تزریق

در این واحد عمل ذوب و اختلاط و تزریق مواد انجام می شود. به این ترتیب که ابتدا مواد پلاستیک داخل قیف (Hopper) ریخته شده و از قیف بتدریج بداخل سیلندر (Barrel) راه می یابد و با گردش مارپیچ (Screw) به جلو رانده می شود. پوسته سیلندر بوسیله گرمکن های برقی (Heater) که در طول جدار خارجی سیلندر قرار گرفته اند کاملاً گرم شده به صورت سیال در می آیند و به جلوی سیلندر می رسند. مارپیچ با چرخش به دور خود عمل مواد گیری را (مانند چرخ گوشت) انجام می دهد و یک حرکت افقی نیز رو به جلو دارد. در همین حال یعنی زمانی که مارپیچ به جلو می رود موادی که قبلاً در سر سیلندر و پشت سوپاپ جمع شده اند در اثر فشار مارپیچ به داخل قالب (Mold) تزریق می شوند. بعد از مدت معینی که توسط کاربر دستگاه تعیین شده است با قطع فشار پشت مارپیچ و تجدید عمل مواد گیری، سیلندر تزریق به عقب برگشت می کند.

اجزای مختلف قسمت تزریق:

1. مارپیچ

2. نازل

3. سیلندر تزریق

4. قیف مواد

5. گرمکن

6. حرارت سنج

7. ترموکوپل

injection_machine2.jpg

واحد قالب گیر (Mold Clamping)

قسمت قالب گیر محفظه بزرگی است که قالب و اجزایش روی آن نصب می شوند. واحد قالب گیر دارای 2 قسمت اصلی است: قسمت ثابت و قسمت متحرک

قدرت یک دستگاه تزریق بر حسب میزان تناژ نیروی دو فک نگهدارنده قالب (حداکثر نیروی وارده به پشت صفحه متحرک) بیان می شود، یک دستگاه تزریق 600 تنی دستگاهی است که نیروی فشارنده این فک ها به قالب بسته تا 600 تن امکان پذیر است. به طور کلی در ماشین های تزریق جهت ایجاد فشار پشت قالب از دو سیستم استفاده می شود: سیستم مکانیکی و سیستم هیدرولیکی. قالب از یک طرف به مرکز قسمت ثابت و از طرف دیگر به مرکز قسمت متحرک متصل می شود و چون قالب برای به بیرون پراندن قطعه تولید شده همیشه از وسط باز می شود در نتیجه وقتی صفحه مذکور باز می شود نیمی از قالب را با خود به عقب می برد با این کار قطعه تولیدی به بیرون می پرد سپس صفحه متحرک دوباره به جای خود باز گشته و قالب بسته می شود تا عمل تزریق مجدد انجام گیرد. پس از بسته شدن قالب و مستقیم گشتن بازو ها با ایجاد فشار (حداقل بیش از فشار تزریق) مواد مذاب را در داخل قالب تزریق حفظ می کند زیرا اگر فشار پشت قالب از فشار تزریق کمتر باشد درز میان دو صفحه قالب، باز شده و مواد پلاستیک به خارج می ریزد و یا دور خارجی قطعه تولید شده پلیسه تشکیل می شود.

injection_machine3.jpg

انواع دستگاه تزریق:

1. عمودی

2. افقی

انواع دستگاه تزریق از جهت سیستم انتقال مواد:

1. پیستونی

2. ماردونی (پیچی)

انواع دستگاه تزریق از جهت حرکت صفحه متحرک:

1. دستگاه های بازویی

2. دستگاه های جکی

لینک به دیدگاه

تا حدود کمی میدونم که در پست های بعدی قرار میدم

بله قطعا باید با این روش رفت جلو من تقریبا درگیر یه پروژه ای هستم اما منتظر axman بودم چون گفتن تجربه عملی دارن

تقریبا مخالفم :w58:

چرا مخالف؟

مثلا من دیدم بعضی افراد فیلد کاریشون فقط دستگاه تزریق.....بعضیا فقط دستگاه لیبل و تو بقیه دستگاه ها لنگ میزنن و نمیدوننن باید چیکار کنن

لینک به دیدگاه

در ادامه ۶ مرحله از یک پروسه تزریق پلاستیک معرفی و بررسی می شود :

یک ماشین تزریق از سه قسمت اصلی تشکیل شده است :

۱) قالب

۲)Clamping

۳) فاز تزریق

Clamping قسمتی از دستگاه را شامل می شود که که در حین پروسه تزریق فالب را بسته نگه می دارد و پس از آن باز می کند اساسا قالبها از دو نیمه تشکیل می شوند که در هنگام تزریق باید توسط این بخش در کنار هم فیکس شوند .

· Injection( تزریق ) :

در فاز تزریق مواد پلاستیک که معمولا به فرم گرانول ( دانه دانه ) می باشند ، وارد قیفی در قسمت بالایی دستگاه می شوند و از آنجا وارد سیلندری می شوند که توسط هیترهایی احاطه شده است . گرانولها پس از حرارت دیدن به حالت مذاب یا رزین در می آیند . در داخل سیلندر مواد به وسیله مارپیچی زیر و رو می شوند . با چرخش مارپیچ مواد نیز به سمت جلو رانده می شوند . و هنگامی که ماده کافی در قسمت جلویی مارپیچ ذخیره شد ، عملیات تزریق توسط نازل صورت می گیرد . و مواد مذاب به داخل راهگاه قالب رانده می شوند . سرعت و میزان فشار وارده به میزان چرخش مارپیچ و نیز قطر نازل بستگی دارد . در برخی از ماشینهای تزریق پلاستیک به جای مارپیچ از یک پیستون منگنه ای استفاده می شود .

·Dwelling :

فاز Dwelling شامل یک مکث در پروسه تزریق می شود تا هم مذاب در داخل کویتیها به صورت کامل پر شود و هم گازهای ایجاد شده از محفظه های تعبیه شده خارج شوند .

·Cooling ( خنک کاری ) :

در این مرحله مذاب خنک می شود تا به حالت جامد در آمده و قابلیت خروج از قالب را پیدا کند . در غیر این صورت احتمال تغییر شکل محصول زیاد می باشد .

· Mold Opening ( بازشدن قالب ) :

در این قسمت بخش Clamping از هم باز می شود تا دو نیمه قالبها نیز از هم باز شوند و آماده بیرون اندازی شوند .

·Ejection ( بیرون اندازی ) :

چند میله به همراه یک صفحه عملیات خروج قطعه از قالب را انجام می دهند . رانرها و راهگاههای قطعه کار که به صورت غیر استفاده و زاید می باشند از قطعه جدا و تمیزسازی می شوند تا مجددا برای ذوب شدن آماده شوند .

لینک به دیدگاه

plc-horizontal-injection-moulding-machine.jpg

PlasticInjectionMoldDesign%5B4%5D.jpg

Injection molding machine catalogue

FILESIZE:9.41MB

PUBLISHED:2015-06-01

لینک بالا رو هنوز خودم مطالعه نکردم

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام

چقدر خوبه ک همگی فعال باشن تو این مبحث

راستش من زیاد نمیام اینجا و تمام مطالب هم کامل نخوندم ولی از اونجایی ک دنیایی امروز داره ب سمت صنعت پیش میره , میتونه حوزه کاری خوبی برای ی مهندس برق باشه خوشحال میشم تو این موضوع شرکت کنیم

من خودم s7300 بیشتر کار کردم و تا حدودی 400 هم میشناسم, سعی میکنم تا اونجا ک بتونم شرکت کنم

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...