رفتن به مطلب

آموزش mini PLC LOGO تا PLC S7 400

ارسال های توصیه شده

سلام من یه چیزایی از برنامه نویسیش میدونم اما تا حالا مدارشو نبستم

axman لطفا مدارو که بستید یه عکس کلی و چند عکس جزئ به جزئ اینجا هم بذارید:)

با نهایت احترام

ناتانائیل

چشم حتما شمام اگه اطلاعاتی داری لطفا اشتراک بزار

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چشم حتما شمام اگه اطلاعاتی داری لطفا اشتراک بزار

ممنون

البته تو گوگل سرچ کنید "بیاید تشکیل گروه بدیم و با هم plc یاد بگیریم "و از اول نگاهی بندازید ...

البته از ص18 برای چند ماه اخیره که من و دو تا از کاربرای دیگه سایت بودیم و دونفرم رهگذر بودن تو تاپیک...

بعد از 17بهمن تکلیفم معلوم نیست اما هر مطلبی قرار بدم در هردوسایت میگذارم حتما...

اما موضوع اینه که ما اونجا مشخصا شروع کردیم نه اینکه هرکسی براش سوالی پیش میاد بیاد بپرسه...

اینجا فکر کنم همه به پی ال سی واردن....

من اسم شمارو تو 4shared که مطالب اقای مهندس کاشانی رو دانلود کردید دیدم

تو اون وبلاگ همه چیز هست بنظرم فقط همین سیم کشی رو کم داره که اونم شاید من برای یکی ازین سون ها انجام میدم میذارم رو همه سایتا که بچه ها مشکلشون حل شه...

بقول یه بنده خدایی راست میگفت واسه هر چی که میخوای بری کلاس قبلش حسابی خودت بخونش رفتی کلاس فقط مغز استادو تخلیه کن نه صفر کیلومتر بری 0.0001 برنگردی........

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
ممنون

البته تو گوگل سرچ کنید "بیاید تشکیل گروه بدیم و با هم plc یاد بگیریم "و از اول نگاهی بندازید ...

البته از ص18 برای چند ماه اخیره که من و دو تا از کاربرای دیگه سایت بودیم و دونفرم رهگذر بودن تو تاپیک...

بعد از 17بهمن تکلیفم معلوم نیست اما هر مطلبی قرار بدم در هردوسایت میگذارم حتما...

اما موضوع اینه که ما اونجا مشخصا شروع کردیم نه اینکه هرکسی براش سوالی پیش میاد بیاد بپرسه...

اینجا فکر کنم همه به پی ال سی واردن....

من اسم شمارو تو 4shared که مطالب اقای مهندس کاشانی رو دانلود کردید دیدم

تو اون وبلاگ همه چیز هست بنظرم فقط همین سیم کشی رو کم داره که اونم شاید من برای یکی ازین سون ها انجام میدم میذارم رو همه سایتا که بچه ها مشکلشون حل شه...

بقول یه بنده خدایی راست میگفت واسه هر چی که میخوای بری کلاس قبلش حسابی خودت بخونش رفتی کلاس فقط مغز استادو تخلیه کن نه صفر کیلومتر بری 0.0001 برنگردی........

سلام دوست من...

شرمنده فقط من متوجه منظورتون نشدم......ص18 کجا؟؟؟:ws38:

لینک به دیدگاه

[h=1]تاپیک:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]

البته اگر بخواید چنین کاری رو اینجا هم میتونید پایه ای شروع کنید من هم همه تلاشمو پیاده میکنم تا پایه ای و صنعتی بریم جلو (البته تا حالا اطلاعات صنعتیم صفره ...)

من اس7 رو در دانشگاهو کاراموزیم یاد گرفته بودم(برنامه نویسی-تئوری) تو این پستم برنامه نویسی لوگو و چهارتا کتاب مهندس ماهرو هم قبلا از یکی از دوستاشون گرفتم که با هم ذوب اهن همکار بودن رو غیر همزمان مطالعه میکردم

اما تو این هفته که کارمو شروع میکنم ساعتای بعد از کارو میخوام پی این موضوعو هم بگیرم (صنعتی و سخت افزاری)

اگر کسی جایی در تهران میشناسه که شعاع کاریش در مورد plc وسیع نیست و خانم میتونه وارد محیط شه لطفا به من معرفی کنیدحتی تعمیرات این کترل کننده.../.

لینک به دیدگاه
تاپیک:

البته اگر بخواید چنین کاری رو اینجا هم میتونید پایه ای شروع کنید من هم همه تلاشمو پیاده میکنم تا پایه ای و صنعتی بریم جلو (البته تا حالا اطلاعات صنعتیم صفره ...)

من اس7 رو در دانشگاهو کاراموزیم یاد گرفته بودم(برنامه نویسی-تئوری) تو این پستم برنامه نویسی لوگو و چهارتا کتاب مهندس ماهرو هم قبلا از یکی از دوستاشون گرفتم که با هم ذوب اهن همکار بودن رو غیر همزمان مطالعه میکردم

اما تو این هفته که کارمو شروع میکنم ساعتای بعد از کارو میخوام پی این موضوعو هم بگیرم (صنعتی و سخت افزاری)

اگر کسی جایی در تهران میشناسه که شعاع کاریش در مورد plc وسیع نیست و خانم میتونه وارد محیط شه لطفا به من معرفی کنیدحتی تعمیرات این کترل کننده.../.

خوشحال میشیم بتونیم از اطلاعات و تجاربتون استفاده کنیم...:a030:

علاقه مندم یه تاپیک آموزشی خوبی رو با همه بچه های تالار برق پیش ببریم....خوشحال میشم کمک کنید....

پیشنهاداتتون رو اینجا بگید تا همفکری بشه:w16:

[h=3]دفتر مديريت تالار برق[/h]

--------------

نمیشه کارشون وسیع باشه و معرفی کنیم؟:ws3:

لینک به دیدگاه
خوشحال میشیم بتونیم از اطلاعات و تجاربتون استفاده کنیم...:a030:

علاقه مندم یه تاپیک آموزشی خوبی رو با همه بچه های تالار برق پیش ببریم....خوشحال میشم کمک کنید....

پیشنهاداتتون رو اینجا بگید تا همفکری بشه:w16:

دفتر مديريت تالار برق

--------------

نمیشه کارشون وسیع باشه و معرفی کنیم؟:ws3:

همونطور که گفتم تجربه کاری-صنعتی من صفره و اطلاعات من تماما تئوریه که با نگاه کردن به کتابا بدست میاد/.

من همینجا تو پست بعدی میگم ،میگم که دوست دارم چطور مطالعه رو شروع کنیم اگر موافقید انتقال بدید/.

اما درمورد شعاع کاری تجربه نشون داده اقایون بعد از 4تا سوالی که ازم میپرسن و جوابشونو هم میگیرن بکل منو

ورود ممنوع میکنن چون میترسن این انرژی فورانی من بضررشون تموم شه.../. درحالی که من میخوام مستقل کار

کنم فقط میخوام تجربه بدست بیارم/

پس شعاع کاری کم پتانسیل کمتری هم از من میبره و سوءتفاهمات بکل حذف میشن...

بهرحال هرجایی که شرکتی و تعمیری هست و میشناسید معرفی کنید/.

لینک به دیدگاه

کاربردهای plc در صنعت

1-صنایع اتومبیل سازی

تست قطعات و تجهیزات ، سیستم های رنگ پاش ، شکل دادن بدنه بوسیله پرس های اتوماتیک ، سوراخ کاری ، اتصال قطعات

2-صنایع پلاستیک سازی

ماشین های ذوب و قالب گیری تزریقی ، دمش هوا ، سیستم های تولید و آنالیز پلاستیک

3-صنایع سنگین

کوره های صنعتی ، سیستم های کنترل دمای اتوماتیک ، وسایل و تجهیزات مورد استفاده در ذوب فلزات

4-صنایع شیمیایی

سیستم های مخلوط کننده ، دستگاه های ترکیب کننده مواد با نسبت های مختلف

5-صنایع غذایی

سیستم های عصاره گیری و بسته بندی

6-صنایع ماشینی

صنایع بسته بندی ، صنایع چوب ، سیستم های سوراخ کاری ، سیستم های اعلام خطر و هشدار دهنده ، سیستم های استفاده شده درجوش فلزات

7-صنایع حمل و نقل

جرثقیل ها ، سیستم های نوار نقاله ، تجهیزات حمل ونقل

8-صنایع تبدیل انرژی

ایستگاه های تقویت فشار گاز ، ایستگاه های تولید نیرو، کنترل پمپ های آب ، سیستم های تصفیه آب و هوای صنعتی ، سیستم های تصفیه و باز یافت تصفیه و بازیافت گاز

9-خدمات ساختمانی

تکنولوژی بالابری ، کنترل هوا و تهویه مطبوع ،سیستم های روشنایی خودکار

خب این توضیحات مختصر رو که همه میدونیم/.

حالا نوع مطالعه گروهی که تو فکر من هست:

من 9 مورد کاربرد این دستگاهو گفتم حالا میخوام مشخصا مثلا بگیم این مسئله ای که مطرح میکنیم مربوط به صنایع خودرو سازی قسمت تست قطعات و تجهیزاتشه برای مثلا سطح سی (aسختbمتوسط cمعمولی)...

بعد بیایم اول برنامه شو بنویسیم بعد تجهیزاتشو با تمام جزئیات بگیم بعد تو پینت عکساشو بذاریمو سیم بندیشو انجام بدیم... تو پینت یا فتوشاپ چون حداقل من خودم این دستگاهو ندارم تا رووش کار کنم

همگام حالا یا اینجا یا یه تاپیک دیگه در مورد برد داخلی همون پی ال سی ای که داریم برنامه شو مینویسیم صحبت کنیم و همزمان با lab or win مانیتورینگشو انجام بدیم

لینک به دیدگاه
همونطور که گفتم تجربه کاری-صنعتی من صفره و اطلاعات من تماما تئوریه که با نگاه کردن به کتابا بدست میاد/.

من همینجا تو پست بعدی میگم ،میگم که دوست دارم چطور مطالعه رو شروع کنیم اگر موافقید انتقال بدید/.

اما درمورد شعاع کاری تجربه نشون داده اقایون بعد از 4تا سوالی که ازم میپرسن و جوابشونو هم میگیرن بکل منو

ورود ممنوع میکنن چون میترسن این انرژی فورانی من بضررشون تموم شه.../. درحالی که من میخوام مستقل کار

کنم فقط میخوام تجربه بدست بیارم/

پس شعاع کاری کم پتانسیل کمتری هم از من میبره و سوءتفاهمات بکل حذف میشن...

بهرحال هرجایی که شرکتی و تعمیری هست و میشناسید معرفی کنید/.

اشکال نداره شما اطلاعات تئوریتونو بگید....بقیه دووستانی که تجارب کاری و عملی دارن ازشون استفاده میکنیم...

قشم ولتاز سر زدی؟؟به نظرم جای مناسبی بر خانوما باشه

کاربردهای plc در صنعت

1-صنایع اتومبیل سازی

تست قطعات و تجهیزات ، سیستم های رنگ پاش ، شکل دادن بدنه بوسیله پرس های اتوماتیک ، سوراخ کاری ، اتصال قطعات

2-صنایع پلاستیک سازی

ماشین های ذوب و قالب گیری تزریقی ، دمش هوا ، سیستم های تولید و آنالیز پلاستیک

3-صنایع سنگین

کوره های صنعتی ، سیستم های کنترل دمای اتوماتیک ، وسایل و تجهیزات مورد استفاده در ذوب فلزات

4-صنایع شیمیایی

سیستم های مخلوط کننده ، دستگاه های ترکیب کننده مواد با نسبت های مختلف

5-صنایع غذایی

سیستم های عصاره گیری و بسته بندی

6-صنایع ماشینی

صنایع بسته بندی ، صنایع چوب ، سیستم های سوراخ کاری ، سیستم های اعلام خطر و هشدار دهنده ، سیستم های استفاده شده درجوش فلزات

7-صنایع حمل و نقل

جرثقیل ها ، سیستم های نوار نقاله ، تجهیزات حمل ونقل

8-صنایع تبدیل انرژی

ایستگاه های تقویت فشار گاز ، ایستگاه های تولید نیرو، کنترل پمپ های آب ، سیستم های تصفیه آب و هوای صنعتی ، سیستم های تصفیه و باز یافت تصفیه و بازیافت گاز

9-خدمات ساختمانی

تکنولوژی بالابری ، کنترل هوا و تهویه مطبوع ،سیستم های روشنایی خودکار

خب این توضیحات مختصر رو که همه میدونیم/.

حالا نوع مطالعه گروهی که تو فکر من هست:

من 9 مورد کاربرد این دستگاهو گفتم حالا میخوام مشخصا مثلا بگیم این مسئله ای که مطرح میکنیم مربوط به صنایع خودرو سازی قسمت تست قطعات و تجهیزاتشه برای مثلا سطح سی (aسختbمتوسط cمعمولی)...

بعد بیایم اول برنامه شو بنویسیم بعد تجهیزاتشو با تمام جزئیات بگیم بعد تو پینت عکساشو بذاریمو سیم بندیشو انجام بدیم... تو پینت یا فتوشاپ چون حداقل من خودم این دستگاهو ندارم تا رووش کار کنم

همگام حالا یا اینجا یا یه تاپیک دیگه در مورد برد داخلی همون پی ال سی ای که داریم برنامه شو مینویسیم صحبت کنیم و همزمان با lab or win مانیتورینگشو انجام بدیم

فوق العادس....همین کارو میکنیم فقط یه تاپیک جدا براش میزنیم

فقط نوع پی ال سیش چی باشه؟؟:ws38: من دلتا کار کردم hanghead.gif

لینک به دیدگاه
اشکال نداره شما اطلاعات تئوریتونو بگید....بقیه دووستانی که تجارب کاری و عملی دارن ازشون استفاده میکنیم...

قشم ولتاز سر زدی؟؟به نظرم جای مناسبی بر خانوما باشه

فوق العادس....همین کارو میکنیم فقط یه تاپیک جدا براش میزنیم

فقط نوع پی ال سیش چی باشه؟؟:ws38: من دلتا کار کردم hanghead.gif

اوکی...

سر نزدم ولی شما با پرسنلش آشنایی دارید؟فیلتر باشن فقط وقت تلف کردنه...

تا جایی که من میدونم جاهای بزرگ زیمنسن اغلب اما جاهای کوچیک دلتا و فتک هم کار میکنن

فقط یه سری دستورا هستن که متفاوته من یه جدولی پیدا کرده بودم که تووش مشخص کرده بود...

اما خب کتابای من راجع به زیمنسه

میشه یه پروژه رو هم برای زیمنس هم دلتا نوشت

لینک به دیدگاه
اوکی...

سر نزدم ولی شما با پرسنلش آشنایی دارید؟فیلتر باشن فقط وقت تلف کردنه...

تا جایی که من میدونم جاهای بزرگ زیمنسن اغلب اما جاهای کوچیک دلتا و فتک هم کار میکنن

فقط یه سری دستورا هستن که متفاوته من یه جدولی پیدا کرده بودم که تووش مشخص کرده بود...

اما خب کتابای من راجع به زیمنسه

میشه یه پروژه رو هم برای زیمنس هم دلتا نوشت

آشنایی که نه فقط چند سال پیش خریدامو از اونجا میکردم و اینکه یکی از همکلاسیامم اونجا کار میکرد

بله بر جاهای بزرگ مثل ایران خودرو پالایشگاه و نیروگاه از زیمنس استفاده میشه و برای شرکتهای کوچیکتر مثل کروز و امثالش از دلتا معمولا استفاده میشه....

از هر دوتاش مینویسیم...اوکی

پس هر موقع آمادگیشو داشتین بگین که استارتشو بزنیم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام من یه چیزایی از برنامه نویسیش میدونم اما تا حالا مدارشو نبستم

axman لطفا مدارو که بستید یه عکس کلی و چند عکس جزئ به جزئ اینجا هم بذارید:)

با نهایت احترام

ناتانائیل

منظورت مدار انالوگ کنترل دماس ؟

راستش من خیلی پروژه با لوگو راه اندازی کردم اما هیچ کدوم انالوگ نبوده

لینک به دیدگاه
تاپیک:

اتفاقا من 10 سال تجربی کار کردم تئوری ضعیفم

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...

سلام

من نت و لپتاپ نداشتم این لپتاپ هم قرضه اما موقتا دارمش

بهرحال ظاهرا اعضای ثابت اینجا این بخش رو برای خاک خوردن استارت زدن!!!!!

من سعی میکنم طرح صورت کنم اونایی که کارگاه کوچیکی دارن و یه پی ال سی ممنون میشم برامون عکس بذارن

photo_2016_01_15_12_07_11.jpg

لطفا اینجا هر پروژه ای که صحبت میشه تمام و کمال بررسی کنیم

photo_2016_01_15_12_07_17.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

من نت و لپتاپ نداشتم این لپتاپ هم قرضه اما موقتا دارمش

بهرحال ظاهرا اعضای ثابت اینجا این بخش رو برای خاک خوردن استارت زدن!!!!!

من سعی میکنم طرح صورت کنم اونایی که کارگاه کوچیکی دارن و یه پی ال سی ممنون میشم برامون عکس بذارن

photo_2016_01_15_12_07_11.jpg

لطفا اینجا هر پروژه ای که صحبت میشه تمام و کمال بررسی کنیم

photo_2016_01_15_12_07_17.jpg

درود

منظورتون چه عکسیه

عکس از برنامه یا خود plc?

لینک به دیدگاه
درود

منظورتون چه عکسیه

عکس از برنامه یا خود plc?

این عکس دومی که گذاشتم از چه نرم افزاری برای hmi استفاده کرده؟ رو صفحهheat exchanger نوشته

مبدل حرارتی کجاها کاربرد داره؟

من الان پیشنهادم اینه تا برای یه دستگاه تزریق برنامه نوشته بشه هم با مینی پی ال سی و پی ال سی زیمنس و هم فتک و هم برنامه اچ ام آی براش بنویسیم و بعد از اون حتی در حد ماکت اگر شما پی ال سی دارید تابلووش رو ببندید و برامون عکس بذارید

قدم اول :نوشتن برنامه با پی ال سی برای دستگاه تزریق اگر شما مدلی میشناسید با توجه به نیازهای اون مدل مشخص از دستگاه تزریق بنویسیم / عکس دستگاه تزریق هم بگذارید/لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...