رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بهترين تصميم را براي بازگشت علي دايي اتخاذ كرديم

اندازه فونت: font_decrease.gif font_enlarge.gif

soheilstar 20 December, 2010 06:02:00

thumbnail.php?file=30134530_806143_162469915.jpg&size=article_medium

سرپرست باشگاه پرسپوليس تهران با تاكيد بر اينكه 'علي دايي' اسطوره فوتبال ايران است و به طور يقين وي به تيم پرسپوليس باز خواهد گشت، گفت : معتقدم كه بهترين تصميم را درباره دايي اتخاذ كرديم .

'حبيب كاشاني' بامداد سه شنبه در گفت وگويي با برنامه 90 خاطر نشان كرد: اميدوارم با برتري در بازي روز پنجشنبه مقابل تيم سايپا به شرايط مطلوب باز گرديم و بتوانيم محبت هاي علي دايي را جبران كنيم.

وي خاطر نشان كرد: پس از بازي با تيم صباي قم، تمام بازيكنان از استعفاي علي دايي ابراز ناراحتي كردند و خواهان ابقاي مربي خود در تيم پرسپوليس شدند . اين موضوع پس از جلسه سه ساعته كه روز دوشنبه با كادر فني و اعضاي تيم داشتيم مورد بررسي قرار گرفت و به اين نتيجه رسيديم كه با استعفاي علي دايي موافقت نكنيم تا اسباب بازگشت اين مربي را فراهم اوريم .

كاشاني با اشاره به اينكه دايي دوباره در تمرينات تيم پرسپوليس شركت خواهد كرد گفت: با اين مربي صحبت كردم و قرار شد تا وي به سرعت در تمرينات تيم حضور يابد و توانايي هاي خود را ثابت كند و من بار ديگر اعلام مي كنم كه باشگاه پرسپوليس به راحتي وي را از دست نخواهد داد.

وي در خصوص نتايج ضعيف هفته هاي اخير تيم پرسپوليس در مسابقات ليگ برتر گفت: علاوه بر مديريت باشگاه، كادر فني و بازيكنان معتقدند كه اشتباهات بي پايان داوري و آرايي كه توسط كميته انضباطي بر عليه تيم پرسپوليس صادر شد از جمله عواملي بودند كه بر عملكرد تيم تاثير منفي داشت اما ما بايد خيلي زود به شرايط خوب گذشته بازگرديم.

كاشاني در ادامه در خصوص شعارهايي كه بر عليه دايي در بازي با تيم صباي قم از سوي بعضي از هواداران و ليدرهاي باشگاه پرسپوليس سر داده شد گفت: هر باشگاهي وظيفه دارد از ليدرهاي تيم خود حمايت كند و مشكلات آنان را بر طرف سازد.اما من تا به امروز حتي يك ريال به ليدرهاي باشگاه از جيب خودم پرداخت نكرد ه ام و شعارهايي كه روز دوشنبه در نيمه دوم بازي با تيم صباي قم سر داده شد حركتي خود جوش بود و من بارها در جلسه با كانون هواداران تيم پرسپوليس اعلام كرده ام كه خط قرمز باشگاه ما علي دايي است و هيچ فردي حق اعتراض به وي را ندارد.

وي در مورد جذب بازيكنان در ابتداي فصل اظهار داشت: از فهرستي كه علي دايي ارايه كرد. توانستيم 'مازيار زارع'، 'امير حسين فشنگچي'، 'محمد توري'، 'غلامرضا رضايي' را جذب كنيم و 'محمدرضا خلعتبري' نيز با وجود قولي كه به ما داد با تيم ذوب آهن تمديد قرار داد كرد و همچنين 'عماد رضا' هم كه تمام شرط هاي وي را قبول كرده بوديم به تيم شاهين بوشهر پيوست.

كاشاني در مورد جلسه دوشنبه شب خود با رييس سازمان تربيت بدني گفت: من و 'علي فتح الله زاده' هر ماه با رييس سازمان تربيت بدني جلسه داريم و من در اينجا اعلام مي كنم كه آقاي 'سعيد لو' هيچ گونه دخالتي در امور باشگاه پرسپوليس ندارد و دوشنبه شب نيز در خصوص احداث كمپ باشگاه، برنامه هاي آينده و بازي خداحافظي 'كريم باقري' گفت وگو كرديم.

سرپرست باشگاه پرسپوليس در خصوص عدم وجود هيات مديره در اين باشگاه گفت: زماني كه من در چهارده ماه پيش به اين باشگاه آمدم ابتدا قرار بود تنها 10 روز در اين باشگاه فعاليت كنم تا مدير عامل جديد انتخاب شود، اما در حال حاضر رييس سازمان تربيت بدني اعتقاد دارد كه اينجانب باشگاه را بدون هيات مديره و يكنفره هدايت كنم.

وي در خصوص بازي خداحافظي 'كريم باقري' اعلام كرد با چهار تيم خارجي مكاتباتي داشتيم تا براي بازي خداحافظي كريم باقري از دنياي فوتبال به تهران بيايند. متاسفانه اين موضوع عملي نشد، اما با توافقي كه با علي فتح الله زاده انجام داديم قرار شد در تاريخ 24 دي ماه تيم هاي پرسپوليس و استقلال تهران در ورزشگاه آزادي ديدار دوستانه اي را براي خداحافظي وي از دنياي فوتبال برگزار كنند

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آنتاليا / ملاقات «فاتح تريم» با «علي دايي» در هتل تايتانيك

سهیل بهرو 03 January, 2011 07:44:00

thumbnail.php?file=Fatih_Terim_651567865.jpg&size=article_medium

هتل بين‌المللي تايناتيك، محل اسكان سرخپوشان، ميزبان يك دوره مربيگري تيم‌هاي ليگ برتري تركيه است.

يك دوره كلاس‌هاي مربيگري تيم‌هاي ليگ برتري تركيه در هتل تايتانيك محل اقامت سرخپوشان در حال برگزاري است.

بر همين اساس، در آغاز اين دوره و در مراسم افتتاحيه كلاسها، مصطفي دنيزلي سرمربي اسبق پرسپوليس در اين مراسم حضور يافت. ضمن اينكه قرار است فاتح تريم طي روزهاي آتي در اين كلاس‌ها به سخنراني بپردازد.

گفتني است؛ طبق هماهنگي‌هاي انجام شده قرار است علي دايي سرمربي پرسپوليس، ملاقاتي با فاتح تريم داشته باشد

لینک به دیدگاه

كريمي: من و دايي بايد پشت هم باشيم

سهیل بهرو 21 December, 2010 02:23:00

thumbnail.php?file=610x_591947033.jpg&size=article_medium

بازيكن تيم فوتبال استيل آذين از بازگشت علي دايي به پرسپوليس حمايت كرد و گفت: من و علي دايي بايد هميشه پشت هم باشيم.

علي كريمي پس از تساوي استيل آذين برابر پاس گفت: ما از دو بازي نيم فصل دوم چهار امتياز بدست آورديم كه نتيجه خوبي است. به‌نظرم تساوي مقابل تيم خوب پاس در همدان نتيجه مطلوبي است و اميدوارم همين روند را ادامه دهيم چون فاصله تيم‌هاي انتهاي جدول با تيم‌هاي ميانه جدول خيلي نيست

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

مگر چاله ميدان است كه هر كاري كنند و توپ را به آنها بدهيم؟

16 April, 2011 06:28:00

thumbnail.php?file=1005580_1689341_562287114.jpg&size=article_medium

سرمربي پرسپوليس در واكنش به اظهارات سوشا مكاني گفت: خدا را شكر من الگوي اين آقا نيستم كه روي سرش آن‌گونه تيغ مي‌اندازد

علي دايي پس از تمرين امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه بازي خوبي مقابل تيم خوب استيل‌آذين انجام داديم. من به روزنامه‌ها كاري ندارم كه چه چيزي مي‌نويسند اما كار ما كاملا جوانمردانه بود و خدا را شكر جوانمردانه بازي كرديم. من از شما مي‌پرسم آيا در جواب وقت تلف كردن حريف بايد فيرپلي داشته باشيم. كجاي دنيا ديديد تمارض مي‌كنند، توپ را بيرون مي‌زنند و قصد پس گرفتن توپ را دارند. اين آقا كه در بازي روز گذشته ادعاي كمردرد داشت چه طور بازيكنان ما را آن طور مي‌زد؟ مگر مي شود؟

وي گفت:‌ مكاني پس از مصدوميت شيرجه‌هايي مي‌زد كه عجيب و غريب بود. ما هم فوتبال بازي مي‌كرديم و اين چيزها را مي‌دانستيم. ما ياد گرفتيم وقتي فيرپلي مي‌كنند كه يك بازيكن واقعا مصدوم باشد تا به وضعيتش رسيدگي شود. من از شما مي‌پرسم وقتي ما گل زديم آيا دروازه‌بان يا مدافع حريف افتاده بود. پاسخش منفي است.

دايي ادامه داد: ‌بازي جوانمردانه معناي ديگري دارد. اول معناي آن را متوجه شويد كه در دنيا چگونه از اين كلمه استفاده مي‌شود و سپس بگوييد حركت ما ناجوانمردانه است. به نظر من كار آنها ناجوانمردانه بود. عكس‌ها و همه چيز است كه گواه حرف‌هاي من خواهد بود.

دايي در جواب سؤالي در مورد تصميم هدايتي مبني بر منحل كردن استيل‌آذين گفت: من كاري به اين حرف‌ها ندارم. آقاي هدايتي براي من فردي محترم است چون از جيب خودش براي اين فوتبال خرج مي‌كند اما من به عنوان يك برادر كوچك از ايشان خواهش مي‌كنم موارد تيمش را بررسي كند.

اين مربي يادآور شد: هدايتي چه طور مي‌تواند اين همه هزينه كند اما شرايط تيمش اين طور باشد. او به نظر من آدم باوجودي است چون پول از جيبش براي فوتبال خرج كرده است. ما بايد نگاه كنيم چه چيزهايي باعث شده اين همه تغييرات در اين تيم به وجود آيد. من اميدوارم هدايتي اشتباهات را در آينده تكرار نكند و بتواند براي پيشرفت فوتبال اين مملكت باز هم خدمت كند.

وي در جواب اين سؤال كه آيا از نظر فني از عمكرد پرسپوليس نسبت به بازي با ذوب‌آهن راضي است يا خير، گفت: در نيمه دوم بله اما در نيمه اول زياد خوب نبوديم. با اين حال موقعيت خوبي داشتيم و حريف حرفي براي گفتن نداشت. در نيمه دوم همه كار از لحاظ فني كرديم و قبل از رسيدن به گل دوم، چهار موقعيت داشتيم اگر آن توپ‌ها گل مي‌شد الان كار به اينجاها كشيده نمي‌شد.

دايي خطاب به كميته انضباطي فدراسيون فوتبال گفت: من به كميته انضباطي فدراسيون فوتبال اعتقاد دارم. فيلم بازي، عكس‌هاي مختلف و همه چيز هست تا آنها نظرشان را اعلام كنند. اميدوارم تصميم درستي گرفته شود.

وي در جواب اين سؤال كه قبول داريد حركت مربيان در داخل زمين به بازيكنان سرايت خواهد كرد،‌ يادآور شد: به طور حتم قبول دارم اما خدا را شكر شروع كننده كار و اين جنجال ما نبوديم. شما برويد فيلم‌ اين اتفاقات را نگاه كنيد.

سرمربي پرسپوليس در جواب سؤالي درباره اظهارات مكاني مبني بر اينكه "ديگر دايي الگوي فوتبالي من نيست "، گفت: من دوست دارم الگوي كساني باشم كه رفتار و منش خوبي داشته باشند. شما نگاه كنيد من با سر شكسته و طحال پاره به خاطر جمهوري اسلامي ايران بازي كرده‌ام. هيچ وقت خودم را زمين نزدم، به هواداران حريف بي‌احترامي نكردم و ادا و شكلك براي مسخره كردن درنياوردم.

دايي اضافه كرد:‌ خواهش مي‌كنم بازي ديروز را دوباره نگاه كنيد. اصلا كاري به اين حرف‌ها نداريم. شما شكل ظاهري دروازه‌بان حريف را نگاه كنيد و با من مقايسه كنيد. آيا اين طور بوده كه من در عمرم روي سرم خط بيندازم. همان بهتر كه الگوي ايشان نيستم. اين خط انداختن روي سر براي گروه‌هاي خاصي است كه با تيغ اين كارها را مي‌كنند. خدا را شكر كه من اسطوره اين آقا نيستم. به نظر من خدا جاي حق نشسته و اجازه نداد كه دروازه‌بان حريف بيرون از زمين سبز مجازات شود و همان داخل زمين كار را تمام كرد.

سرمربي پرسپوليس در خصوص اظهارات مهدي مهدوي‌كيا گفت: بازيكنان استيل‌آذين همه اعتقاد داشتند كه كار مكاني فيرپلي نبود. ما بايد ياد بگيريم در زمين ورزش جوانمردانه بازي كنيم. مگر اينجا چاله ميدان است كه هر كاري دوست دارند انجام بدهند و ما هم توپ را به آنها بدهيم؟ صحبت‌هايي كه از دوربين‌ها پخش شد نشان مي‌دهد كه مكاني چقدر به رحمان احمدي بي‌احترامي كرد و حتي در راهروي تونل ورزشگاه با او برخورد داشت. باز هم مي‌گويم خدا را شكر من الگوي اين آقا نيستم.

دايي ضمن انتقاد از اخطاري كه داور به عليرضا حقيقي داد گفت: اصلا نمي‌دانم چرا اين اتفاق افتاد. حقيقي پس از به ثمر رسيدن گل ما براي خوشحالي به سمت بازيكنانمان آمد و ناگهان سعي كرد مكاني را از عصبانيت خارج كند. اين اولين باري بود كه اين واكنش را از حقيقي مي‌ديدم اما داور به او كارت زرد نشان داد، يا كارت قرمز نور محمدي. مدافع برزيلي حريف طوري آرفي را زد كه همه شما آن را ديديد. حتي مهدوي‌كيا نيز به طرف گفت چه كار مي‌كني ؟اصلا اين مدافع برزيلي براي فوتبال نيامده بود و من مي‌گويم حيف از اين هزينه‌ها كه هدايتي كرد. هاشميان اولين باري بود كه اين طور از كوره در رفت پس ببينيد چه اتفاقي افتاده بود.

اين مربي درباره رفتار ليدرهاي باشگاه گفت: خيلي راحت مي‌شود رفتار ليدرها را در يك مسئله فرهنگي و اجتماعي كنترل كرد. آدم‌هايي بايد انتخاب شوند كه به فكر موفقيت تيم‌شان باشند. پس قطعا بازيكنان مي‌توانند كمك كنند.

بازيكنان 90 دقيقه زير فشار شديد بازي هستند و اگر بتوانند خودشان را كنترل كنند قطعا نتيجه آن بر روي سكوها ديده مي‌شود.

دايي در پايان در خصوص بازي مقابل بنيادكار گفت: من قولي در خصوص اين بازي ندادم اما بايد ببريم. چون چاره‌اي ديگر نداريم. مي‌خواهيم از گروه خودمان صعود كنيم. به تشويق هواداران مثل بازي با استيل‌آذين 90 دقيقه نياز داريم. اگر هواداران ما را تشويق نمي‌كردند و در دقايق پاياني ما را تنها مي‌گذاشتند چه بسا برابر استيل‌آذين به برد نمي‌رسيديم

لینک به دیدگاه

علي دايي: اين تلخ‌ترين پيروزي تاريخ زندگي ورزشي‌ام بود

03 May, 2011 08:12:00

thumbnail.php?file=L00878506891_648123944.jpg&size=article_medium

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پس از بازي ضمن ابراز ناراحتي از حذف اين تيم از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا، اظهار كرد: ما در اين بازي خيلي خوب بوديم و خيلي خوب بازي را شروع كرديم. ما سرتر از الاتحاد بوديم.

دايي ادامه داد: از خط دفاعي‌ام كاملا راضي‌ام چرا كه در اين بازي هيچ موقعيتي به آنها نداديم و دو گلي كه خورديم هم از روي ضربات ايستگاهي بوديم. با اين حال الاتحاد تيم بسيار قدرتمندي بود و گل اول آنها باعث شد كه براي دقايقي از بازي تمركز ما به هم بخورد. با اين حال ما باز هم به خود آمديم و بازي را در دست گرفتيم.

دايي با بيان اينكه تلخ‌ترين پيروزي زندگي ورزشي خود را امشب با پرسپوليس به دست آورده گفت: بر خلاف آنچه كه شما مطبوعات نوشته بوديد، الاتحاد با تيم اول خود به تهران آمد و همه بازيكنان اصلي خود را هم در اختيار داشت اما خوشحالم كه در يك بازي حيثيتي توانستيم اين تيم را شكست دهيم و تشكر مي‌كنم از بازيكنانم كه با جان و دل براي تيم‌شان زحمت كشيدند.

سرمربي پرسپوليس با بيان اينكه حالا بايد حسرت بازي‌هاي گذشته را بخوريم گفت: اگر در بازي با الوحده و بنيادكار در تهران نتايج لازم را كسب كرده بوديم، الان وضعيت بهتري داشتيم و حال بايد حسرت آن بازي‌ها را بخوريم. با اين حال اين فوتبال است. ان‌شاءالله در ادامه بازي‌هاي ليگ نتايج خوبي بگيريم و فصل را به خوبي به پايان ببريم. البته ما در بازي‌هاي ليگ هم موقعيت‌هاي زيادي براي نزديك شدن به صدر جدول داشتيم اما از آنها استفاده نكرديم.ان‌شاءالله اين موضوع درسي شود براي من نوعي، بازيكنان و تيم پرسپوليس.

از علي دايي درباره حاشيه‌هايي كه برخي افراد در ورزشگاه به وجود آورده بودند پرسيده شد كه سرمربي پرسپوليس در پاسخ گفت: من آدم سياسي نيستم و يك فرد ورزشي‌ام و تنها به فوتبال فكر مي‌كنم و اينكه مسائل ورزشي را در زمين پياده كنم. اما از آنجايي كه آدمي سياسي نيستم، نه اين چيزها را دوست دارم و نه درباره آنها صحبت مي‌كنم.

علي دايي در پاسخ به اين سوال كه آيا نگران نيستيد كه با اتفاق‌هاي رخ داده در بازي امروز پرسپوليس از بازي‌هاي خانگي محروم شود، گفت: شما خودتان ما را به دادگاه مي‌بريد و محكوم مي‌كنيد. نمي‌دانم شما از اين سوال‌ها چه سودي مي‌بريد. اگر پرسپوليس محروم شود، چه چيزي به شما مي‌رسد؟ سوال شما خيلي بي‌مورد است. حالا اگر پرسپوليس محروم شود، من چه كار مي‌توانم بكنم. مگر من مالك باشگاهم و يا صاحب پرسپوليس.

وي در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: متاسفانه شما هميشه منفي‌بافي مي‌كنيد و به حاشيه مي‌رويد.

علي دايي درباره اين موضوع كه اگر امتيازهاي پرسپوليس و بنيادكار در روز آخر بازي‌ها مساوي شود، كدام تيم به مرحله بعد صعود مي‌كند، گفت: اگر اين اتفاق بيفتد، بازي رودررو را نگاه مي‌كنند و ما عملا حذف شده‌ايم و در اين بازي هم براي اعتبارمان بازي كرديم.

در اين لحظه خبرنگاري از دايي پرسيد، شايد با توجه اتفاق‌هاي پيش آمده در بازي امروز الوحده قصد داشته در حمايت از تيم عربستاني به بنيادكار ببازد تا يك تيم ايراني به مرحله بعد صعود نكند، گفت: نه اين حرف‌ها ديگر چيست؟ درست است كه ما گفتيم عصر ما عصر كامپيوتر و ارتباطات است اما ديگر نه اين قدر! من تعجب مي‌كنم از اين سوال‌ها. اصلا جاي اين سوال‌ها در اين نشست خبري نيست. اگر الوحده اين بازي را مي‌برد، حتي مي‌توانست به صعود اميدوار باشد و اين سوال اصلا درست نيست.

لینک به دیدگاه

علي دايي: از رفتار بعضي‌ها دلم به درد آمده

02 May, 2011 06:45:00

thumbnail.php?file=daei152_394669070.jpg&size=article_medium

دايي با بيان اين كه حاشيه‌هاي ايجاد شده براي خودش و تيم پرسپوليس نمي‌تواند تمركزش را به هم بزند، اظهار كرد: هيچ موقع از اين مسايل ناراحت نمي‌شوم و تمركزم بر هم نمي‌خورد. من تا آخر خط با پرسپوليس قرارداد دارم و بعد از آن به عنوان يك مربي آزاد براي ادامه كارم تصميم مي‌گيرم. وقتي با پرسپوليس قرار داد دارم حرفي در اين مورد نمي‌زنم و به هيچ وجه از اين كه اين مسايل بخواهد به ما ضربه بزند نگران نيستم و ناراحت نمي‌شوم. چرا كه همه ما كار خودمان را انجام مي‌دهيم.

وي افزود: البته خيلي‌ها در بيرون نمي‌خواهند موفقيت پرسپوليس را ببنند، هستند كساني كه دل آدم از رفتارشان به درد مي‌آيد. آن‌ها به مجموعه پرسپوليس نزديك مي‌شوند و اظهار لطف مي‌كنند. آن‌ها مي گويند كه ما پرسپوليسي هستيم، اما متاسفانه در پشت سر كارهاي ديگري انجام مي‌دهند كه من از آن‌ مسايل ناراحت مي‌شوم. همه اينها مي‌گذرد، انشاءالله خدا كمك كند تا ما اين 15 ـ 20 روز باقي‌مانده را با آبرو كار كنيم. پس از آن اگر قرار بر رفتن شد تمام تلاش‌مان را كرده باشيم و با احترام برويم و اگر قرار بر ماندن بود با قدرت‌تر از گذشته كارمان را ادامه دهيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه چه دلايلي در فراز و نشيب‌هاي پرسپوليس موثر بوده است ، اظهار كرد: پرسپوليس امسال فراز و نشيب داشته، اما دلايل زيادي در آن دخيل هستند. به طور مثال در چند مسابقه من كل دفاع وسط تيم را در اختيار نداشتم، در زمان ديگري كل مهاجمان تيم را نداشتم. در برخي موارد بد شانس بوديم، در برخي ديگر بي دقتي عامل نتيجه نگرفتن شد، بعضي وقت‌ها عوامل بيروني در نتيجه موثر بود و بعضي وقتها هم ناداوريها عامل شد. البته كادر فني هم در برخي از موارد هم نقش داشته است و در بعضي از جاها ما هم درست عمل نكرديم، به هر حال همه اين عوامل دست به دست هم مي‌دهد تا فراز و نشيب‌هايي در طي فصل داشته باشيم. به طور مثال در چند بازي گذشته اي كه ما نتيجه لازم را نگرفتيم ، اكثر مدافعان وسط ما نبودند، من سپهر حيدري را به زور آمپول در سه مسابقه به ميدان فرستادم.

سرمربي پيشين تيم ملي در پاسخ به اين سوال كه كارلوس كي‌روش معتقد است ميانگين سني بازيكنان ايراني بالا است و يا به تعبيري بازيكنان ملي پوش پير شده‌اند نظر فني شما در اين باره چيست؟ گفت: مسلما كي‌روش نظر درستي در اين باره دارد، در مملكتي كه تيم‌هاي پايه ضعيف باشند و توجه زيادي به آن‌ها نشود چه انتظاري از ظهور و پرورش استعدادها مختلف مي‌توان داشت. متاسفانه ما موفقيتي در اين زمينه نداشتيم و غير از جرقه‌اي كه در مقطعي حاصل شد و تيم علي دوستي مهر به موفقيت‌هايي دست پيدا كرد، چيز ديگري نديديم. ما به هيچ وجه نمي‌بينيم كه بازيكنان در باشگاه‌ها از سنين پايه رشد و پرورش يابند. باشگاه‌هاي اروپايي از بازيكنان پايه در چه سطحي از فوتبالشان استفاده مي‌كنند؟ در باشگاهي مثل بارسلونا به ندرت از جايي بازيكن مي‌گيرد. اما باشگاه‌هاي ما دست رنج كساني ديگري را مي‌خورند. به دليل اين كه كار پايه‌اي انجام نمي دهند .

وي افزود: تنها باشگاه‌هاي محدودي چون فولاد خوزستان و يكي دو باشگاه ديگر هستند كه اين كار را انجام مي‌دهند ، اما بقيه اين كار را نمي كنند. اصلا در كشور ما استعداد يابي خاصي صورت نمي گيرد. اصلا در جايي كسي را نديدم كه به من بگويد مثلا چند استعدادي كشف كردم و شما بيا از اينها تست بگير. چند بازيكن جوان در تيم‌هاي ليگ برتر فيكس هستند؟ بازي تيم‌هاي منچستر و شالكه را مي‌ديدم كه تيم شالكه مي خواست بازيكن 17 ساله را بازي دهد. آيا چنين چيزي در فوتبال ما وجود دارد. آن‌ها بازيكنان پايه را در چه سطحي از فوتبال دنيا به كار مي‌گيرند. اما متاسفانه ما...! حرف كي‌روش تا حدود زيادي مي‌تواند درست باشد.

لینک به دیدگاه

امضای علی دایی تقدیمی به هواداران

17 April, 2011 06:18:00

thumbnail.php?file=emza1_601228372.jpg&size=article_medium

هر چه می خواهد دل تنگت .....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

هر چه می خواهد دل تنگت .....

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

11-5-23-1538213900110_268533_700.jpg

ورزش > فوتبال ملی - علی دایی در مراسم مولودی علی پروین بود که خبر فوت ناصر حجازی را شنید.

علی دایی صبح امروز به مراسم مولودی که علی پروین هر سال می‌گیرد رفت و هنگامی که وارد مسجد شد، مهمان‌هایی را در مسجد دید که دوست نداشت با آن‌ها روبه‌رو شود. به همین دلیل علی دایی از همانجا راهش را کج کرد و به حیاط مسجد برگشت و آنجا ایستاد.

دایی همانجا هم شنید که ناصر حجازی فوت کرده و از شنیدن این خبر شوکه شد. دایی پس از شنیدن این خبر گفت: «ناصر حجازی به گردن من حق دارد و من خودم را مدیون او می‌دانم. وقتی کسی علی دایی را نمی‌شناخت، ناصر حجازی من را کشف کرد.»

او در مورد این‌که آیا به ملاقات حجازی رفته یا نه گفت: «من سعی کردم زمانی پیش ناصرخان بروم که نه دوربینی باشد نه خبرنگاری. خواستم خودش را ببینم و رفتم عیادتش. واقعا هم از شرایطی که ناصر خان داشت متاثر شدم. این اتفاق تلخ را به همه دوستداران ناصر حجازی تسلیت می‌گویم.»

لینک به دیدگاه

فروشگاه علی دایی !!!

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دايي: بيژن جزو دار و دسته‌هاي God Father است

17 May, 2011 03:02:00

thumbnail.php?file=daei167_373240470.jpg&size=article_medium

علي دايي گفت: با يك امضا نيامده‌ام كه با يك امضا بروم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از تمرين امروز تيمش در جمع خبرنگاران درباره اين موضوع كه چرا پرسپوليس در دو بازي گذشته خود كمي پر نوسان ظاهر شد؟ اظهار كرد: به نظر من شرايط انگيزشي بازيكنان در هر بازي فرق مي‌كند، ما در بازي الوحده كه دو بر صفر باختيم، بازيكنانمان هيچ انگيزه‌اي نداشتند كه بخواهند خوب بازي كنند. ما بايد به آن‌ها يك انگيزه بدهيم كه خوب بازي كنند.

وي ادامه داد: زماني كه ما نه امتياز مي‌خواهيم و حتي اگر سه امتياز بازي را هم بگيريم، هيچ فرقي به حالمان نمي‌كند و زماني كه در بازي با الاتحاد مي‌بريم، اما نه پاداشي به بازيكنانمان مي‌دهند و نه هيچ چيز ديگر، نمي‌توان اميد داشت. در بازي آخر بازيكنان ما حداقل بايد يك انگيزه داشته باشند كه تيم حريف را ببرند. اما ما صحبت‌هاي خود را اول فصل كرده‌ايم و قرار نيست براي هر بازي از باشگاه درخواست پاداش كنيم.

دايي با اشاره به اردوهاي خارجي تيمش در اين فصل در تركيه و امارات، تصريح كرد: در هيچ كدام از اردوها به بازيكنان من حتي هيچ پولي تو جيبي هم ندادند. آن وقت شما مي‌خواهيد من انگيزه را از كجا بياورم، به هر حال يا بايد بازيكنانم براي صعود انگيزه داشته باشند، يا انگيزه مالي داشته باشند، يا بايد جور ديگري حمايت شوند تا به فكر پيروزي در آن بازي باشند. اما اين بازي چون يك بازي حيثتي بود و ما جلوي يك تيم بزرگ مانند سپاهان بازي مي كرديم كه قهرمان اين فصل بود و مي خواست با پيروزي مقابل ما قهرماني اش را جشن بگيرد، بازيكنان ما خيلي با انگيزه بودند و بدون اين كه احساس كنيم بازيكن مصدوم يا محرومي داريم، بازي كردند و اگر بخواهيم حساب كنيم در اين بازي چند بازيكن نبودند، از اول فصل كه تيم را بستم، تقريبا 10 نفر را نداشتم.

دايي افزود: شما ديديد سپاهاني كه همه تيم‌ها را لوله مي‌كند و حداقل در هر بازي 10 موقعيت گل براي خود ايجاد مي‌كند، در اين بازي به غير از يكي دو صحنه موقعيت ديگري نداشت، پس اين نشان مي‌دهد كه توان بازيكنانمان بالاست و ما هم بايد به آن‌ها كمك كنيم و هم انگيزه آن‌ها را بالا ببريم و هم يكسري مسايل ديگر وجود دارد كه همه آن‌ها بر روي كار بازيكنان تاثير مي گذارد.

سرمربي پرسپوليس با اشاره به محروميت نورمحمدي براي بازي با سپاهان گفت: بازيكن كه نمي‌تواند بفهمد براي بازي بعد محروم است يا نه. اين وظيفه باشگاه است كه به من بگويد. هر كسي در باشگاه يكسري وظايف دارد. باشگاه اين همه كارمند دارد، اما وظايف آن‌ها چيست؟ آقايان كه به قول خودشان از بيت المال حقوق مي‌گيرند، پس كارشان در باشگاه چيست؟ بايد بيايند و به من اطلاع بدهند. تازه به آن‌ها گفته بودم كه مي خواهم در بازي با سپاهان از رضا نورمحمدي استفاده كنم، اما چرا يك نفر نيامد به من بگويد حكم كميته انضباطي نورمحمدي اين گونه بوده است، موقعي كه خودشان دنبال كار نور محمدي نرفته‌اند، نمي دانند جريان چيست.

دايي ادامه داد: موقعي كه وكيل باشگاه يا نمي دانم آقاي شكري است كه مي‌آيد در سايت باشگاه يا روزنامه باشگاه مصاحبه مي‌كند و مي‌گويد كه ما باعث شديم محروميت نورمحمدي دو ماه تقليل پيدا كند، شما اصلا نمي‌دانستيد كه نورمحمدي چقدر محروم شده، در صورت جلسه اي كه در كميته انضباطي موجود است، اگر امضايي از يك نفر از مسئولين باشگاه در آن جلسه پيدا كرديد، گردن من را بزنيد. پس چگونه است كه شكري اين گونه صحبت مي‌كند، تازه اگر آقايان شكايتي به كميته انضباطي داده باشند.

به گزارش ايسنا، علي دايي در ادامه گفت و گو‌يش اظهار كرد: جريان اصلي اين گونه بود كه من روز قبل از بازي سر تمرين آمدم كه نورمحمدي به من گفت مثل اين كه نمي توانم در بازي فردا به ميدان بروم و روزنامه ها اين گونه عنوان كردند، به رضا گفتم مگر مي‌شود، آخر كسي به من نگفته است. من زنگ زدم به آقاي رسايي و رسايي هم جلوي كادر فني كه همه مي‌توانند شهادت دهند و من هم بلند بلند اين جمله رسايي را تكرار كردم كه ديروز (جمعه) به خوردبين گفته‌ام كه به شما انتقال دهد. من به رسايي گفتم كه خوردبين به من چيزي نگفته است، تازه مگر خوردبين تيم را تمرين مي‌دهد، مسئول فني تيم من هستم نه خوردبين، من بايد به مردم پاسخ بدهم.

دايي با بيان اين كه خيلي از اتفاق‌ها افتاده كه فعلا مجال گفتن آن‌ها نيست، گفت: اتفاقات زيادي افتاده است كه اگر بخواهم همه آن‌ها را بگويم بايد سه روز صحبت كنيم. اما همين مساله را همه اعضاي كادر فني شاهدند. تازه خوردبين هم به من گفت كه كسي از باشگاه ديروز (جمعه) به من زنگ نزده. خوردبين به من گفت كه تازه ديشب (جمعه شب) به باشگاه زنگ زدم و اين موضوع را آن‌ها به من گفته‌اند و اگر هم پيگيري كنيد متوجه مي شويد كه نامه نگاري‌هاي مربوط به اين موضوع صبح روز شنبه انجام شده است.

دايي درباره صحبت‌هاي روز گذشته خود در نشست خبري مبني بر پيامك‌هاي مشكوك به بازيكنان پرسپوليس گفت: آقاي بيژن نامي، ديگر فاميلي‌اش را نمي گويم با يك بازيكن باشگاه ديگر تماس گرفته، اين آقا كه جزو دار و دسته‌هاي God Father است و در اين فوتبال خيلي وقت است كه كارهاي دلالي مي‌كند و بازيكنان را اين ور و آن ور مي‌كند، زنگ زده است و گفته كه من از طرف فلاني تماس مي گيرم و ايشان شما را براي فصل بعد در پرسپوليس مد نظر دارد. هيچ جا صحبت نكن و آماده باش كه به پرسپوليس بيايي، من اين را گفتم و اس.ام.اسي از كسي نيامده بود.

دايي ادامه داد: اگر هم از بازيكنان من بپرسند كه آيا كسي به شما پيامك زده يا نه، مطمئنا آن‌ها مي‌گويند نه، چرا كه آن‌ها در پرسپوليس كار مي‌كنند، بعد از آن هم يكي از بازيكنان كه قبلا ملي پوش بوده با من تماس گرفت كه يكي از همكاران آن آقا به او زنگ زده است. اما حالا قسم و آيه خوردند كه ما زنگ نزده‌ايم، ‌خب حتما دور و بري هايتان زنگ زده‌اند. اين حق طبيعي باشگاه است كه براي فصل بعد با يك مربي مذاكره كند، اما چرا با بازيكنان من طور ديگري صحبت مي‌كنند. چرا با من جور ديگري حرف مي‌زنيد، صحبتي كه من دارم اين است كه در تمام دنيا سرمربي براي فصل بعد تصميم مي‌گيرد كه در كجا اردو برپا شود و با چه تيم‌هايي بازي شود.

دايي افزود: اگر سرمربي هنوز تعيين نشده، ‌آقايان چگونه در اسپانيا و آلمان دنبال كمپ مي‌گردند. آيا اين موضوع حرفه‌اي است؟ اينها در حيطه سرمربي است و من بايد برنامه بدهم و از برنامه من مديريت باشگاه دنبال درست كردن برنامه‌ها مي‌رود. پس چرا همه جاي دنيا و در مملكت ما هم تازه مد شده كه از مربي برنامه مي‌گيرند. پس حتما از كسي برنامه خواسته ايد كه دنبال كار رفته‌ايد. ما هم كه اصلا از اين موضوع ناراحت نيستيم، بلكه فقط از اين ناراحتيم كه چرا شفاف نيستيد، ما به خاطر رفاقت آمديم و رفاقتمان را هم ثابت كرديم، حال به موقع اش مي گويم من چقدر از باشگاه‌هاي ديگر پيشنهاد داشتم، اما نرفتم، به دليل خاطره‌اي كه به پرسپوليس داشتم به اين تيم آمدم و از لحاظ مالي هم خدا شاهد است كه يك تيم سه برابر پولي كه از پرسپوليس گرفتم را پيشنهاد داد، اما نرفتم.

دايي افزود: نمي‌دانم چرا با من دعوا دارند، اگر كسي با من دعوا دارد چرا افراد دور و بري خود را جلو مي‌فرستد، ديروز يك آدم ريزه كوچولو به من زنگ زده بود و من هم جواب او را دادم، اگر حرفي دارند خودشان بزنند. دور و بري‌هايشان را واسطه نكنند، اگر حرف داريد، حرفتان را بزنيد و جوابتان را بشنويد. من از كسي نمي‌ترسم كه بخواهم، سرم را زير بغل كسي ديگري پنهان كنم و تا به حال هم اين گونه نبودم.

سرمربي پرسپوليس با بيان اين كه حكم خود را از خدا گرفته است نه از بنده خدا، گفت: حكمم را از آن بالايي گرفتم، نه از بنده خدا. من براي اين كه علي دايي بشوم، 25 سال عرق ريختم و تمام وجودم را دادم. بنده خدا زير حكم من را امضا نكرده است كه علي دايي بشوم، من با يك امضا نيامده كه بخواهم با يك امضا بروم. امضاي من را آن بالايي مي‌كند و هر موقع هم كه بخواهد من را كنار مي‌گذارد، اما بنده خدا براي من امضا نكرده كه با امضاي او بروم. من در اين فوتبال به خيلي چيزها رسيدم و از خيلي‌ چيزها هم گذشتم تا اينجا رسيدم و علي دايي شدم. فكر مي‌كنيد اگر علي دايي در فوتبال نباشد ديگر علي دايي نيست. اما خيلي‌ها كه با يك امضا مي‌آيند با يك امضا و حكم هم محو مي‌شوند كه خيلي هم از اين موارد اتفاق افتاده و اين صحبت آخر من است.

لینک به دیدگاه

دايي: زبانم نمي‌چرخد چيزي بگويم؛ ناصرخان به گردنم حق زيادي داشت

24 May, 2011 01:53:00

thumbnail.php?file=daei175_357937222.jpg&size=article_medium

علي دايي كه پس از تماس تلفني خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس متوجه درگذشت ناصر حجازي شده بود با صدايي بغض كرده و در حالي كه گريه مي‌كرد گفت: به خدا نمي‌دانم چه بگويم و زبانم نمي‌چرخد كه حرف بزنم. ناصر خان گردن من زياد حق داشت و هيچ وقت ياد و خاطره او را فراموش نمي‌كنم.

وي افزود: به تمام مردم ايران كه ناصر حجازي را دوست داشتند تسليت مي‌گويم. اين غم بزرگي براي فوتبال ما است كه قبول كردنش سخت است. به خانواده او نيز تسليت عرض مي‌كنم. حجازي يك اسطوره بود كه در فوتبال ما كمتر از اين گونه افراد پيدا مي‌شود.

علي دايي پس از صحبت با خبرنگار فارس راهي بيمارستان شد.

لینک به دیدگاه

دايي: سپاهان لياقت قهرماني را داشت

20 May, 2011 10:29:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_2_PHOTO_1491_752928128.jpg&size=article_medium

با قدرت براي بازي با سپاهان كار مي كنيم دست هواداران فهيم را مي بوسم

علي دايي گفت: توانستيم انتقام شكست ديدار رفت را بگيريم و ليگ را با پيروزي تمام كنيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پس از بازي تيمش مقابل پيكان، كه با پيروزي 5 بر يك همراه بود اظهار كرد: ما در نيمه‌ي اول تنها يك اشتباه كوچك در خط دفاعي داشتيم كه همان باعث شد گل بخوريم. با اين حال در نيمه‌ي دوم بازيكنان براي اينكه آخرين بازي را در ليگ برتر را با پيروزي پشت سر بگذارند به ميدان آمدند و خوشبختانه به يك برد خوب هم دست پيدا كرديم.

دايي ادامه داد: بازيكنانم با غيرت و از جان و دل در اين ديدار بازي كردند و اين موضوع را هم مي دانستند كه هر تيم پايين جدول براي نيفتادن تلاش مي كند و اين بازي براي همه‌ي آن تيم‌ها حساسيت بالايي دارد. تبريك مي گويم به همه‌ي هواداران خوب و فهيم پرسپوليس كه در اين بازي‌هم ما را تنها نگذاشتند و همچنين به بازيكنانم خسته نباشيد مي گويم.

دايي با اشاره به اين كه پيش از اين بازي قصد داشت انتقام شكست 3 بر صفر دوررفت را از پيكان بگيرد گفت: با توجه به مصدومان زياد و شرايطي كه در اين بازي داشتيم، برنامه‌مان اين بود كه شكست 3 بر صفر در بازي رفت را جبران كنيم و خوشبختانه ديديد كه 4 بر يك هم نبرديم بلكه 5 يك پيكان را شكست داديم و از امروز براي بازي حساس مقابل سپاهان در جام حذفي تمركز مي كنيم.

سرمربي پرسپوليس در پاسخ به اين سوال كه امروز همه‌ي هواداران شما را يكصدا تشويق مي‌كردند، گفت: نظر خاصي درباره‌ي اين موضوع ندارم، مثل هميشه خودم را مديون هواداران مي دانم هميشه با من بودند. چه در مواقع خوب و چه در مواقع بد من خودم را خدمتگزار آنها مي دانم. اميدوارم كه خدا اين توفيق را به من بدهد كه باز هم به اين مردم خدمت كنم. از همين جا دست همه‌ي آنها را مي بوسم.

دايي همچنين درباره‌ي اين موضوع كه پرسپوليس در اين فصل دربازي‌هاي زيادي تعدادي از بازيكنان اصلي‌اش را در اختيار نداشت خاطرنشان كرد: مدت‌هاست كه به اين موضوع عادت كرده‌ايم و بچه‌ها امروز هم نشان دادند كه يك تيم هستند و پيش از اين هم اين موضع را ثابت كرده بودند. ما امروز تيم بودن را معنا كرديم و نشان داديم كه پرسپوليس متكي بر فرد خاصي نيست.

دايي درباره‌ي كيفيت ليگ امسال نسبت به فصل گذشته هم گفت: مطمئنا ليگ امسال از فصل پيش خيلي حساس‌تر بود، كما اين كه هفته‌ي قبل قهرماني سپاهان مسجل شد و امروز هم معلوم شد كه كدام تيمها به دسته‌ي پايين تر سقوط كردند. فكر مي كنم برنامه ريزي ليگ امسال هم خيلي خوب بود.

سرمربي سرخپوشان همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاري كه از او پرسيد آيا در ليگ امسال آيا حق به حقدار رسيد يا خير گفت: به نظر من سپاهان لياقت اين قهرماني را داشت و با توجه به تمام امكاناتي كه داشت به حقش رسيد، اما ماهم در اين فصل كمي بدشانس بوديم و ازخود من گرفته تا بقيه‌ي اعضاي باشگاه اشتباه‌هايي داشتيم. با اين حال خدا را شكر مي كنم كه ليگ را با پيروزي تمام كرديم. براي رويارويي با سپاهان خيلي فاكتورها لازم است اما مسلما تا آن زمان با قدرت كار مي كنيم.

خبرنگاري در ادامه‌ي نشست از دايي پرسيد آيا پشيمان نيستيد كه پيشنهاد سپاهان را كه چندي پيش به شما داده شده بود رد كرديد، گفت: خير اصلا پشيمان نيستم البته ممنون همه مديراني هستم كه پس از رفتن من از تيم ملي به من پيشنهاد دادندو همچنين از ساكت تشكر مي كنم كه يك مدير لايق و بزرگ است، اما بايد بگويم من در تيمي كار مي كنم كه تك تك سلول‌هاي بدنم عاشق آن و عاشق هوادارانش باشد.

در پايان نشست خبري خبرنگاري از دايي پرسيد آيا فصل بعد با پرسپوليس قرارداد مي بنديد كه سرمربي پرسپوليس در پايان گفت: از اين سوال‌ها نپرسيد.

لینک به دیدگاه

تيم فوتبال پرسپوليس با شكست فولاد خوزستان به فينال جام حذفي ايران راه پيدا كرد.

02 June, 2011 10:27:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1389_6_Photo_559_299771527.jpg&size=article_medium

نيمه نخست اين مسابقه با نمايش خوب شاگردان جلالي آغاز شد. هردو تيم كه براي رسيدن به فينال تنها يك گام فاصله دارند با هدفي بزرگ گام در ميدان گذاشته اند. فولادي ها در ابتداي مسابقه عملكرد بهتري داشتند و توانستند چندين موقعيت مناسب به دست بياورند كه عليرضا حقيقي آنها را در رسيدن به گل ناكام گذاشت.

در ابتداي بازي و در دقيقه 6 علي حمودي با كارت زرد داور مواجه شد. اين نبرد حساس كه در شرايط آب و هوايي غبار آلود گزار مي شود از ابتدا جذابيت بالايي داشت.

شاگردان علي دايي پس از هماهنگ شدن با شرايط جوي توانستند شرايط مسابقه را برابر و در دقيقه 12 با حمله هادي نوروزي دروازه فولاد خوزستان را تهديد كنند.

در ادامه از سرعت بازي كاسته شد و دو تيم با احتياط بيشتري به كار خود پرداختند. در دقيقه 18 حركت انفرادي كاوه رضايي فرصت مناسبي در اختيار او و رضا نوروزي قرار داد كه دوباره اين عليرضا حقيقي بود كه اجازه خودنمايي به مهاجمان فولاد نداد.

توپ و ميدان در اختيار شاگردان مجيد جلالي بود. فولادي ها كه پس از پيروزي ملوان برابر استقلال انگيزه مضاعفي گرفته بودند با سه مهاجم به دنبال پيروزي بودند. حملات مهاجمان فولاد يكي پس از ديگري از دست مي رفت و تيم پرسپوليس نيز تنها در فكر آرام كردن مسابقه بود تا بتواند برنامه هاي خود را پياده كند.

در دقيقه 23 مسابقه علي حمودي توپ را با دست خود به حركت درآورد تا به همين دليل دومين كارت زرد خود را بگيرد و از مسابقه اخراج شود. فولادي ها كه ده نفره شدند دوباره به حملات خود ادامه دادند.

موقعيت مناسبي در دقيقه 25 مسابقه براي شاگردان جلالي بدست آمد، ضربه آزادي كه چسبيده به محوطه جريمه پرسپوليس بود اما به وسيله رضا نوروزي از دست رفت تا بازي همچنان بدون گل ادامه پيدا كند.

با اينكه فولادي ها ده نفره بودند همچنان توپ و ميدان را در اختيار داشتند. حمله هاي تيم ميزبان يكي پس از ديگري توسط رضا نوروزي و آرش افشين از دست مي رفت. شاگردان دايي كه از ابتداي مسابقه تحت فشار بودند در اين دقايق در لاك دفاعي فرو رفته و به دنبال ضد حمله ها بودند.

پرسپوليس در دقيقه 33 مسابقه بهترين موقعيت خود را در اختيار داشت كه با اشتباه بازيكنان اين تيم از دست رفت. پس از اين موقعيت بختيار رحماني بهترين موقعيت فولاد را در نبردي تك به تك با حقيقي از دست داد تا دو تيم همچنان بدون گل به كار خود ادامه دهند.

علي عسگري بازيكن پرسپوليس در دقيقه 38 با كارت زرد داور مسابقه مواجه شد.

در دقيقه 40 ضربه آزاد ديگري براي فولادي ها به دست آمد كه توسط رينالدو از دست رفت. در ادامه فشار بازيكنان فولاد بر روي دروازه پرسپوليس بيشتر شد. دفاع پرسپوليس كه در اين مسابقه نفوذپذير نشان داده بود فضاي مناسبي را دراختيار مهاجمان فولاد قرار مي داد كه البته يكي پس از ديگري از دست مي رفت.

در دقايق پاياني نيمه نخست هردو تيم بيشتر در نيمه ميدان بودند اما تنها يك دقيقه مانده به پايان وقت قانوني هادي نوروزي فرصت بسيار خوبي داشت كه با برخورد توپ به ديرك دروازه از دست رفت تا دو تيم در نيمه نخست بدون گل به كار خود پايان دهند.

گزارش نيمه دوم:

نيمه دوم اين مسابقه نيز با برتري شاگردان جلالي آغاز شد. در همان ابتداي نيمه رضا نوروزي همانند نيمه نخست فرصت مناسب ديگري را از دست داد. شرايط آب و هوايي اهواز بسيار بدتر شده بود اما دو تيم همچنان به كار خود ادامه مي دادند. بازي در اختيار فولادي‌ها بود و پرسپوليسي‌ها براي كنترل آنها چندين بار به خطا متوسل شدند.

وحيد هاشميان براي پرسپوليس به ميدان آمد تا خط حمله اين تيم بتواند قدرت بيشتري بگيرد. در دقيقه 63 بازي بهترين موقعيت پرسپوليس به دست آمد كه ديرك دروازه ميثاق معمارزاده اين تيم را نجات داد اما درست پس از يك دقيقه وحيد هاشميان توانست نخستين گل مسابقه را وارد دروازه فولاد كند.

پرسپوليسي‌ها كه پس از گل جان تازه اي گرفته بودند به حمله هاي خود ادامه دادند و موقعيت هاي خوبي به وجود آوردند.

در دقيقه 67 بازيكنان پرسپوليس حمله ديگري را آغاز كردند كه با دفاع تيم فولاد مواجه شدند. بازي در اين دقايق آرام تر شده بود و توپ در ميانه ميدان در جريان بود. ده نفره بودن فولاد در اين نيمه تاثير خودش را بر روي عملكرد اين تيم گذاشته بود تا شاگردان علي دايي بتوانند توپ و ميدان را در اختيار بگيرند.

بازيكنان فولاد در دقيقه 71 توانستند فرصت مناسبي پيدا كنند كه سامان آقازماني با خطا بر روي بازيكن فولاد از حمله اين تيم جلوگيري كرد و يك كارت زرد را نيز به جان خريد. در ادامه آرش افشين جاي خود را به باكاري ياكيته داد.

مسابقه به دقيقه 80 خود رسيد و در همين دقيقه ميثاق معمارزاده ضربه زيبا هادي نوروزي را به كرنر فرستاد. پس از اين موقعيت بيشتر زمان مسابقه در ميانه زمين ادامه پيدا كرد.

دقايق پاياني مسابقه به سود شاگردان دايي سپري مي شد. فولادي ها كه همه چيز را از دست رفته مي ديدند رو به يك بازي احساسي آورده بودند. در دقيقه 88 پس از خطاي سرلك بر روي محمد نوري بين اين دو بازيكن درگيري ايجاد شد كه با اضافه شدن بازيكنان و داور مسابقه ادامه پيدا نكرد.

دقيقه پاياني مسابقه با يك بازي فيزيكي سپري مي شد. پرسپوليسي ها كه خود را برنده بازي مي دانستند به حفظ توپ پرداختند تا در انتها اين تيم پرسپوليس باشد كه با نتيجه يك بر صفر به پيروزي برسد و در بازي فينال حريف ملوان بندر انزلي شود.

لینک به دیدگاه

علي دايي: گرفتن يك جام حق پرسپوليس است هشت روز ديگر قراردادم تمام مي‌شود

02 June, 2011 10:28:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1389_6_Photo_576_178917039.jpg&size=article_medium

علي دايي گفت: امسال گرفتن يك جام حق پرسپوليس است.

سرمربي پرسپوليس پس از پيروزي يك بر صفر تيمش برابر فولاد خوزستان و صعود به فينال جام حذفي در نشست خبري اظهار كرد: فكر كنم بازي با وجود شرايط آب و هوايي كه وجود داشت، بازي با كيفيتي بود، هر دو تيم از نظر تنفسي با مشكل مواجه شده بودند و بازيكنان دو تيم كارآيي لازم را به نحو احسن در زمين نداشتند.

وي افزود: در نيمه نخست تيم فولاد پس از 10 نفره شدن بهتر از ما كار كرد اما خط دفاع منسجم ما مانع گلزني آن‌ها شد، در اواخر نيمه نخست ما توانستيم بازي را در دست بگيريم و در نيمه دوم به طور كامل بر بازي حاكم بوديم.

دايي ادامه داد: تيم فولاد خوزستان به هيچ عنوان روي دروازه ما خطرساز نبود و حق ما بود كه در اين بازي پيروز شويم.

دايي خاطرنشان كرد:‌ ما پس از 120 دقيقه بازي با سپاهان در اين شرايط نامناسب آب‌وهوايي به اهواز آمده بوديم كه بازي را ببريم. از اين كه تيم ما به حق واقعي خود رسيد خوشحالم و بايد خود را براي فينال آماده كنيم.

وي در خصوص صحنه پنالتي مشكوكي كه داور براي تيم فولاد خوزستان سوت نزد، گفت: در اين صحنه خود ما نيز فكر مي‌كرديم كه داور پنالتي بگيرد و ما در آن صحنه هراسان بوديم.

سرمربي تيم پرسپوليس تهران اظهار كرد: من بايد از بازيكنان خود تشكر كنم چون در شرايط سختي به دور از هر گونه حاشيه در اين مسابقات حضور يافتند، تنها هدفشان اين بود كه به من و تيم خود كمك كنند.

وي ادامه داد: اين همدلي كه بين بازيكنان ما وجود دارد تاكنون باعث موفقيت ما شده و اين همدلي تا پايان مسابقات بين اعضاي تيم و كادر فني همچنان دارد.

دايي خاطرنشان كرد:‌ امسال حق پرسپوليس گرفتن يك جام است اما دو بازي سخت ديگر با ملوان در پيش داريم و بايد براي نتيجه گرفتن در اين دو ديدار تمام تلاش خود را بكنيم.

وي در خصوص مدت قراردادش با باشگاه پرسپوليس گفت: هشت روز ديگر قراردادم با اين تيم تمام مي‌شود و آن زمان ممكن است خيلي اتفاقات بيفتد. من امسال وظيفه داشتم براي پرسپوليس تلاش كنم و اين تيم را به جايگاه والايي برسانم.

سرمربي تيم پرسپوليس تهران در خصوص آلودگي شديد اهواز گفت:‌ در اين شرايط هيچ جاي دنيا بازي انجام نمي‌شود، خطراتي كه اين هواي آلوده دارد در آينده روي بازيكنان اثر مي‌گذارد. فكر مي‌كنم نبايد اين بازي انجام شد اما خدا را شكر اين بازي انجام شد و ما پيروز شديم.

لینک به دیدگاه

دايي: تا جمعه ميهمان پرسپوليسم

06 June, 2011 08:42:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Photo_1612_103008160.jpg&size=article_medium

براي قهرماني هم قسم شده‌ايم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: همه هم قسم شديم كه با يك بازي خوب و منطقي شكست‌هاي قبلي را جبران كنيم.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي دايي در نشست خبري بازي تيمش مقابل ملوان پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران كه معتقد بود، امسال پرسپوليس مسير سخت‌تري براي رسيدن به فينال جام حذفي نسبت به سال گذشته داشته است.

وي اظهار كرد: به نظر من سال گذشته هم مسير سختي را طي كرديم. در جام حذفي بازي كردن با تيم‌هاي ليگ يك سخت تر است. امسال در جام حذفي آلمان شالكه در فينال با دويسبورگ بازي كرد، تيمي كه اصلا به بوندسليگا راه پيدا نكرده بود. امسال با تيم‌هاي نامي‌تري بازي كرديم و بازي‌هاي سختي را پشت سر گذاشتيم.

وي افزود: در ليگ برتر شش امتياز به ملوان داديم كه اگر اين امتيازها را مي‌گرفتيم، موفق‌تر بوديم.‌ همه هم قسم شديم تا جبران مافات كنيم و با يك بازي خوب و منطقي در رفت و برگشت شكست‌ها را جبران كنيم.

دايي ادامه داد: با تيم خوبي بازي داريم. آن‌ها شايستگي‌هايشان را نشان دادند و از جايگاه خوبي هم در ليگ به دست آوردند. بازي سختي خواهد بود، اما براي راه پيدا كردن به آسيا بايد بازي رفت را ببريم و اگر شد در بازي برگشت هم پيروز شويم.

سرمربي تيم پرسپوليس درباره سوال خبرنگاري كه اظهار كرده بود پرسپوليس تا آمدن مياچ توانسته بود نتايج بهتري بگيرد و اين كه آيا نمي‌شد او از اول فصل در پرسپوليس حضور پيدا كند، گفت: نمي‌توان مياچ را اول فصل به تيم اضافه كنيم. بايد از او تشكر كنم. او خيلي به تيم ما كمك كرد، اما نبايد تلاش بازيكنان را از ياد ببريم. هر موفقيت و شكستي كه به دست آمده است، كل مجموعه فني در آن دخيل بوده و مياچ هم جزئي از كادرفني است و من با شناخت كافي او را به تيم اضافه كردم.

دايي ادامه داد: مديون همكاران هستم كه دست به دست هم دادند تا پرسپوليس را تيمي كنيم كه در برگشت بهتر از رفت نتيجه‌ بگيرد، اما نقاط ضعف ديگري هم داشتيم كه سعي كرديم آن‌ها را برطرف كنيم. تلاش كل مجموعه بود كه شاهد چنين نتايجي در دور برگشت بوديم.

دايي درباره همكاري با پرسپوليس در فصل آينده، عنوان كرد: من تا جمعه ميهمان پرسپوليس هستم و بعد از آن هم من و باشگاه مي‌توانيم تصميم گيري كنيم. آن زمان است كه به پيشنهادهاي ديگرم فكر مي‌كنم.

وي خاطر نشان كرد: چه قهرمان بشويم و چه قهرمان نشويم، تا روزي كه به من احتياج است، خدمت مي‌كنم و روزي كه مرا نخواهند مي‌روم. من دنبال چيزي نيستم و هر چه دارم ابتدا از آن بالايي است و بعد لطف مردم است. خدا را شكر مي‌كنم كه توانستم جايگاه كوچكي در بين مردم به دست بياورم.

علي دايي با اشاره به اظهار نظرهاي مبني بر اين كه او قول قهرماني داده است، عنوان كرد: من هيچ موقع قول قهرماني نداده‌ام و گفته‌ام كه در هر سه جام تلاشم را مي‌كنم. وقتي قرار داد من هفته آينده به پايان مي‌رسد، چطور مي‌توانم قول قهرماني در هر سه جام را بدهم، در حالي كه دور جديد ليگ قهرمانان هنوز آغاز نشده است.

وي ادامه داد: اينها صحبت‌هايي است كه عده‌اي كه من را به حاشيه بكشانند، انجام مي‌دهند. وجدانم راحت است كه با تمام وجود و فكر و ذكر در خدمت پرسپوليس هستم و دانسته كاري نكرده‌ام كه به ضرر پرسپوليس باشد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره حضور هواداران در بازي فردا عنوان كرد: ما روي هوادارانمان حساب ويژه‌ اي باز كرده‌ايم. حضور آن‌ها باعث مي‌شود كه پرسپوليس موفق‌تر باشد. در بازي قبل مقابل سپاهان هم ديديم كه حدود 80 هزار نفر از هواداران به ورزشگاه آمدند و تيم خود را تشويق كردند و اجازه ندادند بعضي‌ها شعارهاي بي‌خود بدهند كه باعث شد در پنالتي سپاهان شكست بدهيم.

وي ادامه داد: تماشاگران بدون اين كه به مسايل كار داشته باشند، بيايند و تيمشان را تشويق كنند. تا با حمايت بي‌دريغان بتوانيم موفق شويم.

در ادامه نشست خبري خبرنگاري به موفقيت‌هاي پرسپوليس در نيم فصل دوم از جمله دعوت 9 بازيكن از اين تيم به تيم ملي و شكست سپاهان اشاره كرد و دايي نيز پاسخ گفت: من كاري به مسايلي كه در گذشته بوده است ندارم و هدفم اين است كه در جام حذفي قهرمان شويم. هميشه كساني بوده‌اند كه كارنامه منفي را پر رنگ‌تر از بخش مثبت آن جلوه دادند. البته كساني هم بوده‌اند كه لطف داشته‌اند و به نكات مثبت توجه كرده‌اند.

وي در همين رابطه افزود: مساله اين است كه من به دنبال شكستن ركورد نيستم،‌ دنبال گرفتن حق مان هستم. پرسپوليس شايستگي قهرماني را دارد و فرقي نمي‌كند كه قهرماني در تهران يا انزلي به دست بياييد، چون طرفداران ما در كل ايران هستند و اين قهرماني براي همه هواداران است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس يادآور شد: از الان به فكر بازي فردا هستيم و پس از آن هم اتفاق خاصي هم نمي‌افتد. ما سعيمان را كرده‌ايم كه موفق باشيم. تيم ما بعضي اوقات غرور هواداران را شكسته است و تلاش مي‌كنيم كه نتايج بد را جبران كنيم. تمام تلاشم را كرده‌ام كه تيم موفق باشد، اگر به اين اهداف نگاه كنم بايد شاهد در جا زدن من باشيد.

دايي درباره حضور سپهر حيدري، در نشست خبري عنوان كرد: حيدري، كاپيتان و بزرگ تيم است و كادر فني تشخيص مي‌دهد كه چه كسي در نشست خبري حاضر شود. چنين موضوعاتي را در تيم من شاهد نخواهيد بود كه بازيكنان به علت حضور حيدري ناراحت بشوند. حيدري شايستگي‌اش را نشان داده است و هر موقع كه باشد به عنوان كاپيتان ما در كنفرانس‌ها حاضر مي‌شود.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره آسيب پذير بودن خط دفاعي اين تيم در نيمه اول بازي در مقابل فولاد گفت: نيمه اول بازي با فولاد كل سيستم‌ دفاعي تيم ما مشكل داشت. اگر هافبك‌ها هم خوب كار مي‌كردند، بازيكنان فولاد موقعيت تك به تك به دست نمي‌آوردند. ‌در بازي با فولاد پشت خط دفاع حريف صاحب توپ مي‌شد، اما در نيمه دوم چنين صحنه‌هايي نبود. در آن شرايط سخت كه گرما بالاي 50 درجه و رطوبت بالاي 70 درصد بود و آن گرد و خاك و طوفان وجود داشت، بازي كردن دشوار بود. اين شرايط اجازه بازي را از تيمم گرفته بود. تيم من سه روز قبل از آن بازي نيز 120 دقيقه بازي كرده بود. اينها باعث شد كه در نيمه اول دفاع ما ضعيف باشد، اما در نيمه دوم با تذكراتي كه داده شد، فورواردهاي حريف صاحب موقعيت نشدند.

وي ادامه داد: فوتبال همين است. پرسپوليس در بازي‌هاي آخر بهتر كار كرد و گل‌هاي خورده كمتري داشت. اگر گل بزنيم تمام تيم گل زده است و اگر گل بخوريم تمام تيم ما گل خورده است. اگر از جلو درست كار شود، دفاع هم مي‌تواند بهتر عمل كند.

دايي در پاسخ به اين سوال كه قلبا دوست داشتيد با استقلال بازي كنيد يا ملوان، اظهار كرد: قلبا دوست داشتم كه استقلال ببرد، چون مي خواستم رو در روي اين تيم بازي كنيم، اما هيچ كدام منكر شايستگي‌هاي ملوان نيست. ملوان منطقي بازي كرد، ولي علاقه من اين بود كه در فينال مقابل استقلال بازي كنم.

يكي از خبرنگاران با اشاره به اتفاقاتي كه در AFC افتاده و ستادهاي مالي ايجاد شده در اين كنفدراسيون از علي دايي پرسيد كه آيا مي‌خواهد پس از پايان فصل در اين كنفدراسيون حضور پيدا كند؟ كه او در پاسخ گفت: در حال حاضر به فكر مديريت نيستم. مديريت در چنين جايگاهي حمايت همه جانبه كشور را مي‌خواهد. بن همام به همين سادگي رييس AFC نشده است. لابي‌هايي انجام شد و خرج‌هاي زيادي صرف شد. دايي به تنهايي نمي‌تواند در اين جايگاه حضور پيدا كند. عضويتي كه در حال حاضر در فيفا دارم هم خواست خدا بوده است. اولين باري كه با رييس فدراسيون فوتبال صحبت مي‌كردم، نمي دانست كه عضو رسمي كميته فني فيفا هستم كه من به او گفتم ابتدا عضو افتخاري بودم و بعد از اين كه عملكرد من را ديدند به عنوان عضو رسمي انتخاب شدم. به عنوان يك ايراني افتخار مي‌كنم كه در چنين مجامعي يك ايراني شركت مي‌كند.

لینک به دیدگاه

طوفان سرخ‌ در آزادي

07 June, 2011 09:39:00

thumbnail.php?file=30421103_1331167_946227819.jpg&size=article_medium

پرسپوليس 4- ملوان 2

پرسپوليس ديدار رفت فينال جام حذفي فوتبال ايران را با پيروزي پشت سر گذاشت تا 90 دقيقه ديگر با قهرماني فاصله داشته باشد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ديدار رفت مرحله نهايي جام حذفي بين دو تيم پرسپوليس تهران و ملوان بندر انزلي از ساعت 19 و 40 دقيقه امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادي برگزار شد كه سرخ‌پوشان پايتخت موفق شدند با نتيجه 4 بر 2 حريف خود را شكست دهند. براي پرسپوليس عليرضا نورمحمدي (47)، هادي نوروزي(63) و محمد نوري(71 و 84) و براي ملوان محمد رستمي (34) و محمد نزهتي (69) گلزني كردند.

گزارش نيمه نخست

بازيكنان پرسپوليس به مانند بازي گذشته، با نوشته روي لباس‌هاي قرمزشان ياد و خاطره مرحوم ناصر حجازي را گرامي داشتند. در سمت ديگر زمين هم بازيكنان ملوان با لباس‌هاي يكدست سفيد حاضر شدند.

پس از اينكه عليرضا فغاني به نشانه آغاز بازي در سوت خود دميد، اين قوهاي سپيد انزلي بودند كه به سمت دروازه سرخ‌پوشان پايتخت حمله‌ور شدند و دو موقعيت را به دست آوردند كه در يك موقعيت خطرناك پژمان نوري از سمت راست دروازه پرسپوليس توپي را به روي دروازه اين تيم فرستاد كه با كم‌دقتي دغاغله، مهاجم ملوان به بيرون رفت.

فرهاد پورغلامي، سرمربي انزلي‌چي‌ها كه در بازي قبل مقابل استقلال به دليل اعتراض توسط داور اخراج شده بود، از روي سكوهاي بازي نظاره‌گر كار بازيكنانش است و با تلفن همراه نكات لازم را به نيمكت منتقل مي‌كند. در ادامه كار شاگردان دايي تلاش مي‌كردند كه بازي را به تعادل بكشانند و كم كم به دروازه ملوان نزديك شدند و چند موقعيت را به دست آوردند كه با بي‌دقتي بازيكنان از بين رفت. در اين ميان محمد نوري داخل محوطه جريمه ملوان صاحب موقعيت شد كه با برخورد او با مدافع ملوان به زمين خورد اما فغاني اعتقادي به پنالتي نداشت. اين امر باعث شد كه فرياد تماشاگران قرمز‌پوش پرسپوليس بلند شود و در نهايت وحيد هاشميان كه به عنوان كاپيتان اين تيم اعتراضي به داور داشت در بيست و دومين دقيقه بازي اولين كارت زرد را دريافت كند.

شاگردان پورغلامي دست از حملات خود نكشيدند تا اين بار توانستند از سمت چپ دروازه حقيقي سانتر كنند و محمد رستمي توانست در سي و چهارمين دقيقه اين بازي قفل دروازه پرسپوليس را باز كند.

پس از به ثمر رسيدن اين گل بازيكنان پرسپوليس براي جبران نتيجه به طرف دروازه هجوم بردند كه بادامكي موقعيت به دست آورد اما نتوانست از آن استفاده كند و با اختلاف كمي از سمت راست دروازه حسني صفت به بيرون رفت.

پرسپوليسي‌ها دست از تلاش خود برنداشتند تا اينكه حميد علي عسگري صاحب توپ شد و پشت محوطه جريمه ملوان توسط ابوالحسن جعفري به خطا متوقف شد كه اين صحنه منجر به اخراج او توسط داور شد. تا اين تيم از فاصله 27 متري دروازه صاحب يك ضربه آزاد شود. مازيار زارع و حسين بادامكي پشت اين توپ قرار گرفتند كه در نهايت زارع توپ را به سمت دروازه شوت كرد كه به ديوار دفاعي ملوان برخورد كرد.

گزارش نيمه دوم

پرسپوليس نيمه دوم را طوفاني آغاز كرد و نوري ضربه‌اي را به سمت دروازه ملوان ده نفره زد كه به دفاع برخورد كرد و در بازگشت همان توپ را روي دروازه ارسال كرد كه عليرضا نورمحمدي توانست در دقيقه 47 با زدن گل تساوي هم تيمي‌هايش را به ادامه بازي اميدوار كند.

در حمله ديگري كه سرخ‌پوشان پايتخت ترتيب داده بودند، مازيار زارع پاسي به هادي نوروزي داد كه در اين صحنه هادي نوروزي در محوطه جريمه ملوان با رمضاني برخورد كرد و به زمين افتاد اما داور معتقد بود كه نوروزي قصد فريب داور را داشته و به او كارت زرد داد.

در دقيقه 63 توپي به هادي نوروزي رسيد كه او توانست در حالي اين توپ را وارد دروازه كند كه بازيكنان ملوان فكر مي‌كردند كه نوروزي در منطقه آفسايد قرار دارد.

سفيدپوشان انزلي از سمت راست دروازه حقيقي موقعيتي را تدارك ديدند و با ارسال توپ روي دروازه محمد نزهتي در ميان چهار مدافع پرسپوليس با ضربه سر توانست دروازه حقيقي را براي بار دوم باز كند.

پس از آن پرسپوليسي‌ها درصدد جبران گل خورده برآمدند كه ابراهيم شكوري توپ را روي دروازه ملوان فرستاد و نوري توانست در دقيقه 71 پرسپوليس را پيش بياندازد.

در ادامه مازيار زارع توانست ابراهيم شكوري را صاحب موقعيت كند اما او نتوانست از اين موقعيت استفاده كند و توپ را به تيرك افقي دروازه ملوان كوباند.

پرسپوليس باز هم به روي دروازه ملوان فشار آورد تا سرانجام صاحب موقعيت پنالتي شد كه اين بار علي دايي اين ماموريت را به محمد نوري سپرد و او توانست در دقيقه 84 دروازه ملوان را براي چهارمين بار باز كند و پيروزي تيمش را تثبيت كند.

ابوالحسن جعفري (37 ) و محمد رستمي (86) از زمين مسابقه اخراج شدند.

لینک به دیدگاه

دایی: بعد از جام حذفی با خیلی‌ها تسویه‌حساب می‌کنم

09 June, 2011 05:05:00

thumbnail.php?file=30409099_1307651_774902073.jpg&size=article_medium

علي دايي در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس در خصوص بازي مقابل ملوان، درگيري برادرش با ليدرهاي باشگاه پرسپوليس و حواشي اطراف اين تيم صحبت‌هايي را انجام داد كه در زير آن را مي‌خوانيد.

فارس: ابتدا از بازي مقابل ملوان شروع مي‌كنيم. در تهران پيروز شديد،‌ اما قبول دارد بازي سختي در انزلي پيش رو داريد؟

بله. قطعاً ما در انزلي براي رسيدن به يك نتيجه خوب كار راحتي نداريم، اما با توجه به اعتقادي كه به تك تك بازيكنان پرسپوليس دارم و مثل هميشه به آنها افتخار مي‌كنم، مطمئن باشيد مي‌توانيم برنده از زمين انزلي خارج شويم.

فارس: از شرايط ورزشگاه انزلي خبر داريد؟

ما با تمام قدرت به مصاف ملوان خواهيم رفت و به اين مسائل كاري نداريم. من خيلي دوست دارم با يك برد جشن قهرماني خودمان را در انزلي جشن بگيريم، چون اين موضوع براي ما و هواداران پرسپوليس شيرين تر است.

فارس: از پيروزي در ديدار رفت برابر ملوان تا چه حد رضايت داريد؟

بازيكنان ما بازي قابل قبولي را مخصوصا در نيمه دوم به نمايش گذاشتند، اما اين بازي تمام شد و ما بايد به فكر نبرد مقابل ملوان در انزلي باشيم. به نظرم روز گذشته تيم من هم بازي خوبي انجام داد و در كنارش به نتيجه خوبي هم رسيد كه من اين برد را باز هم به هواداران تبريك مي‌گويم. ما شناخت خوبي از نفرات ملوان داشتيم.

فارس: قبل از بازي گفته مي شد تعدادي از بازيكنان ملوان به سمت دايي نمي‌آيند،‌ اما اين اتفاق رخ داد...

بله، مهرداد اولادي و پژمان نوري نشان دادند كه بازيكناني حرفه‌اي هستند. به نظرم اين دو بازيكن بزرگي خودشان را نشان دادند. اين رسم هميشه در فوتبال ما جايگاه خاصي داشته، البته اگر گل هم نمي‌آوردند براي من فرقي نمي‌كرد، اما باز هم مي‌گويم اين دو بازيكن بزرگواري خودشان را ثابت كردند و من بايد از آنها تشكر كنم.

فارس: در ورزشگاه باز هم پيشكسوتان پرسپوليس مانند علي پروين آمده بودند. نظرتان در اين باره چيست؟

دست همه بزرگان پرسپوليس درد نكند. من از روز اول هم گفته‌ام اگر اين اتحاد و همدلي از اول فصل بود و بزرگ‌ترها و پيشكسوتان و افرادي كه براي اين تيم زحمت كشيده‌اند، بيشتر كنار پرسپوليس بودند خيلي بهتر بود. من حاضر بودم آنها تمام بازي‌ها به استاديوم بيايند و حتي ايرادهاي كار من را بگويند، مطمئن باشيد من از اين حرف‌ها استفاده مي‌كردم و بهره‌اش را با كسب تجربه مي‌بردم. در فصل جاري اين اتفاق نيفتاد، اما اميدوارم در فصل‌هاي آينده اين اتفاق براي پرسپوليس بيفتد و بزرگ‌ترهاي اين تيم هميشه كنار پرسپوليس باشند تا باعث دلگرمي همه شوند.

فارس: روز جمعه مي‌تواند يكي از بهترين روزهاي علي دايي باشد در انزلي باشد؟

من در زندگي‌ام زياد به اين مسائل فكر نمي‌كنم چون هدف‌هاي بسيار بزرگ‌تر و مهمتري دارم، اما در اين فصل با اين همه فشار و سختي زحمات زيادي كشيدم تا قهرمان شويم. اميدوارم روز جمعه با قهرماني در جام حذفي پاداش زحماتم را بگيرم.

فارس: قبول داريد در بازي مقابل ملوان همه يكصدا به دنبال موفقيت پرسپوليس بودند؟

هميشه مي‌گويم دست هواداران درد نكند و من به شخصه مديون آنها هستم. به نظرم آنهايي كه به پرسپوليس علاقه‌اي ندارند به شخص علي دايي هم اعتقادي ندارند. آنها با نتيجه نگرفتن پرسپوليس خوشحال هستند، اكنون هم اين آقايان هستند. من دوست ندارم زياد در اين باره حرف بزنم، اما برخي‌ها هستند كه جار و جنجال مي‌كنند و وانمود مي كنند كه پرسپوليسي هستند، ولي متأسفانه در جايگاه ويژه خيلي‌ها برخورد اين آقايان پس از گل زدن پرسپوليس را مي‌بينند. عكس العمل‌هاي اين آقايان پس از اينكه دروازه پرسپوليس باز مي‌شود مشخص است.

همه اينها را مي‌بينند كه چه اندازه خوشحال مي‌شوند و احساس غرور به آنها دست مي‌دهد. به نظرم خيلي از رويدادهايي كه اتفاق مي‌افتد دست آقايان را رو مي‌كند تا همه چيز براي مردم مشخص شود. مردم مي‌فهمند كه اين آقايان پرسپوليسي نيستند و فقط به دنبال منافع خودشان در كنار پرسپوليس مي‌گردند، در غير اين صورت فردي كه پرسپوليسي است آن هوادار عاشقي است كه روز گذشته بدون چشم‌داشتي 90 دقيقه تيم خود را تشويق كرد. آن هواداران واقعي پرسپوليس به آقاياني كه خط مي‌دهند توجه نمي‌كنند خدا را شكر مي‌كنم كه در اين مدت هواداران واقعي ما اجازه ندادند كه به آنها خط داده شود.

فارس: با اين حرف‌ها در چند بازي آخر پرسپوليس از هواداران راضي هستيد؟

من هميشه از هواداران واقعي پرسپوليس راضي بوده‌ام. در اين چند بازي آخر پرسپوليس جو ورزشگاه بسيار سالم بوده و هواداران واقعي فقط تيم را تشويق كرده‌اند و به همين دليل است كه مي گويم مديون هواداران پرسپوليس هستم.

فارس: از درگيري برادرتان با يكي از ليدرهاي پرسپوليس در پايان بازي با ملوان خبر داريد؟

بله، متأسفانه اينها همان دار و دسته آقايان هستند؛ آقاياني كه از برد پرسپوليس ناراحت مي‌شوند. موقعي كه هواداران فهيم پرسپوليس دايي و تيمشان را تشويق مي‌كنند آقايان ناراحت مي‌شوند و ناسزا مي‌گويند چون منافع‌شان در خطر است. دفعه اول نيست كه اين اتفاق مي‌افتد. با اتمام فينال جام حذفي با اين آقايان خيلي كار داريم كه بايد همه آن را انجام بدهيم. اين روزها من به خاطر پرسپوليس سرم را پايين نگه داشتم و هيچ حرفي نمي‌زنم، اما به موقع و وقتي كه فصل تمام شود و بعد از روز جمعه با خيلي ها كار دارم و بايد با اينها تسويه حساب كنم.

فارس: اين به معني تهديد نيست؟

خير. من مگر نامونس و خانواده‌ام را از سر راه آورده‌ام تا يك عده آدم بي‌هويت بخواهند در روزي كه پرسپوليس مي‌برد يا مي‌بازد به آنها ناسزا بگويند.

فارس: شفاف‌تر توضيح مي‌دهيد؟

چون جلوي خيلي از چيزها و اقدامات آنها را در پرسپوليس گرفته‌ام. اجازه دهيد به موقع حرف‌هايم را بزنم. عجله نكنيد تا با آرامش بيشتر به ديدار ملوان برويم.

فارس: برخي از بازيكنان در چند روز گذشته صحبت‌هايي را مبني بر مذاكره با آنها را در رسانه‌ها مطرح كردند نظر شما در اين باره چيست؟

شماها تازه متوجه شده‌ايد كه من چه حرف‌هايي را زده‌ام و تازه در حال رسيدن به حرف‌هاي من هستيد من هيچ حرفي را بدون سند نمي‌زنم و بدون دليل و مدرك حرفي را بر زبان نمي آورم. مردم بايد خيلي از آقايان را بهتر بشناسند. من سرم را هيچ كجا كج نمي‌كنم و خودم را پشت كسي پنهان نمي‌كنم، اما مردم بايد برخي‌ها را بشناسند كه كم كم اين اتفاق خواهد افتاد. ماه هميشه پشت ابر نمي‌ماند. اكنون هم مسائل مختلفي در حال اتفاق افتادن است كه در حال ثابت شدن برخي از گفته هايم است و همه به حقانيت ما پي مي‌برند.

فارس: اتفاقي براي تيم بانوان ما افتاده و از حضور اين تيم در مسابقات جلوگيري شده، نظرتان در اين زمينه چيست؟

بانوان كه پرچم ايران را بعد از اين اتفاق بوسيدند جاي تشكر ويژه دارد. من خيلي متأسف شدم كه اين خبر و صحنه را ديدم. به نظرم يك عده جوان كه اين همه زحمت كشيده‌اند، آمده‌اند تا در يك عرصه بين المللي به صحنه بروند، اما ازا ين كار جلوگيري شده است. بايد دليل اين كار را پيدا كنيم و بدانيم چه اتفاقي افتاده كه اين تصميم گرفته شده است. از اين اتفاق‌ها كم نبوده كه در فوتبال ما افتاده است. آخرين مسئله هم همين موضوع بانوان بود. ما بايد از اول همه اين اتفاقات را پيش بيني‌ مي‌كرديم. به نظرم حتما فيفا هم براي خود دلايلي دارد كه چرا اين اتفاق افتاده است. ما بايد به جديت اين موضوع را پيگيري كنيم تا حق بانوان كشورمان ضايع نشود. بايد بدانيم چه كسي در اين ميان كم كاري كرده و چه كسي باعث شده كه تيم ملي بانوان ما در اين مسابقات نتواند ادامه راه بدهد.

لینک به دیدگاه

علي دايي: هنوز در ابتداي راهم ؛ فداي سر زارع كه پنالتي را گل نكرد

07 June, 2011 11:09:00

thumbnail.php?file=Multimedia_pics_1390_3_Sport_262_735023507.jpg&size=article_medium

علي دايي معتقد است داور به تيم ملوان خيلي لطف كرده و با اين وجود پرسپوليس هنوز كار قهرماني را تمام نكرده است.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در نشست خبري پايان اين ديدار با تمجيد از عملكرد شاگردانش گفت: در نيمه اول در 15 دقيقه پاياني خوب كار كرديم و توانستيم بازي را در دست بگيريم. در نيمه دوم هم كاملا متفاوت با نيمه اول بوديم و كاملا توپ و ميدان در اختيار ما بود. ملوان يك توپ روي دروازه ما آورد و همان گل شد.

دايي در پاسخ به اين سوال كه چرا مازيار زارع كه زماني در انزلي بود براي زدن پنالتي انتخاب شد، گفت: ببينيد فوتبال حرفه‌اي است. زارع الان چند سال است از ملوان جدا شده. اين مسائل ديگر اصلا مطرح نيست. پنالتي را زد به تير خورد، فداي سرش. به جايش در نيمه دوم با جان و دل بازي كرد و عملكرد خوبي داشت.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در ادامه با انتقاد شديد از عملكرد فغاني گفت: من آدم شجاعي هستم. شايد خيلي‌ها ناراحت شدند كه من هفته پيش گفتم در فولاد يك پنالتي به ضرر ما گرفته نشد اما همان گونه كه هفته گذشته گفتم پنالتي براي حريف ما نگرفتند الان هم مي‌گويم كه سه پنالتي براي تيم ما گرفته نشد. داور نه تنها پنالتي روي نوروزي را اعلام نكرد بلكه يك كارت هم به او داد و دو كارته شد و حالا او را براي بازي بعد نداريم. اگر داور به سود ما پنالتي اعلام كرده بود روند بازي كلا عوض شده بود.

دايي در پاسخ به اصرار يكي از خبرنگاران درباره قضاوت فغاني و اينكه اگر به نفع تيم او هم سوت زده بود، باز هم حرف مي‌زد گفت:‌ سوال شما بودار است. مگر من در اهواز حقيقت را نگفتم؟ شما دنبال چيز ديگري هستيد. من خيلي وقت است كه با شبكه دو تعاملي ندارم و حالا شما باز اين سوال را مي‌پرسيد.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس كه تيمش اكنون در آستانه قهرماني قرار گرفته درباره 10 نفره شدن ملوان هم گفت: به نظر من اخراج جزئي از بازي بود. اگر بازيكن ملوان علي عسگري را نگرفته بود، آن توپ گل نمي‌شد؟ به نظر من داور به ملوان خيلي لطف كرد. ما پنالتي را خراب كرديم، روحيه‌مان پايين آمد و بچه‌ها در رختكن سرشان پايين بود اما اگر آن موقعيت گل شده بود، روحيه ما بالا نمي‌رفت؟

دايي همچنين درباره اعتراض هواداران ملوان كه تا نيم ساعت پس از بازي به قضاوت فغاني اعتراض مي‌كردند، گفت: به هر حال آنها ملوان را دوست دارند و روي شهرشان تعصب دارند وگرنه داور به آنها لطف هم كرد. يعني به نظر شما نبايد كارت قرمز مي‌داد؟

سرمربي پرسپوليس درباره روند پرسپوليس در فصل آينده هم گفت: اول ببينيد من در فصل بعد روي نيمكت هستم يا نه، بعد از اين سوال‌ها بپرسيد. اگر چه من قبول ندارم كه در بازي‌هاي اخر خوب بازي كرديم. قبلش هم خوب بوديم فقط توپ‌هايمان گل نمي‌شد. ما كلا در طول اين فصل چهار يا پنج بازي بد بازي كرديم. خدا را شكر مي كنم كه ملوان را با اختلاف دو گل برديم و يكي از دو شكست ليگ را جبران كرديم، ان‌شاء‌الله در انزلي آن شكست ديگر را هم جبران مي‌كنيم چرا كه دوست دارم با پيروزي قهرمان شويم.

دايي درباره تاكتيك تيمش در بازي برگشت نيز گفت: در اين دو سه بازي كاري نمي‌توانيم انجام دهيم اما مطمئنا تاكتيك خاصي خواهيم داشت تا دوباره تحت فشار قرار نگيريم. براي بازي بعد هادي نوروزي و عليرضا محمد را نداريم اما بقيه هستند كه حتي امروز در تركيب 18 نفره هم نبودند. از آنها مي‌توانيم در بازي بعد استفاده كنيم.

دايي همچون بازي گذشته از حضور پرتعداد هواداران تشكر كرد و گفت: نشان داديم كه اگر آنها بيايند و بدون توجه به هيچ مساله‌اي تيم‌شان را تشويق كنند مي‌توانيم كارهاي زيادي انجام دهيم. تاثير سكوها در اين بازي كاملا قابل مشاهده و محسوس بود.

سرمربي پرسپوليس در پايان در پاسخ به اين سوال كه عملكرد خودتان را در دوران مربي‌گري چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟ گفت: من هيچ گاه خودم را ارزيابي نمي‌كنم. دوست دارم هنوز خودم را بالا بكشم. من چهار يا پنج سال است كه مربي‌گري را آغاز كرده‌ام و هنوز در ابتداي راهم، دوست دارم چيزي ياد بگيرم و باز هم پيشرفت كنم.

انتهاي پيام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...