رفتن به مطلب

با نمونه سوالات آزمون استخدامی مکانیک بیشتر آشنا شویم

ارسال های توصیه شده

سوال 19:

سیستم ما باشه مخلوط اب 10 درجه و 50 درجه/ محیط هم اتاق و ایران و کهکشهان راه شیری و مابقی..

تغغیرات انتروپی محیط منفی است؟0؟مثبت؟

یه بار فرایند رو برگشت پذیر بار دیگر خلافش

تغییرات آنتروپی محیط اطراف صفر هست.در هر دو حالت محیط نه حرارت میگیره و نه از دست میده...در حالت برگشت ناپذیر هم تغییرات محیط بسیار ناچیز است.

برگشت پذیر 0 است. ناپذیر بزرگتر از 0.

برگشت ناپذیر انتقال حرارت با محیط وجود داره بسته به اینکه آنتروپی سیستم منفی یا مثبت باشه علامتش فرق میکنه

سیستم سیلندر پیستون داریم. ابتدا پیستون شناور هست. زیر پیستون شعله داریم. به مرور زمان فشار سیستم؟

1-ثایت؟

2-افزایش؟

3-کاهش؟

4-اگر گاز ایده ال باشد افزایش؟

به نظرم برای اطراف مرزهای سیستم برگشت ناپذیر آره ولی برای کل محیط نمیشه گفت. :hanghead:

دمای سیستم اگر به آهستگی افزایش پیدا کنه، تغییر فشار چندانی نخواهیم داشت....گزینه یک

عذر میخوام سوال انتروپی رو فی البداهه گفتم.. کلا غلطه سوالش و حذف..

اونم بله فشارثابت. مرسی از همراهیتون

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

در مورد cop فقط مجدد بگم که برای جذبی بیشتر هست اما محبوبیت چیلر جذبی در تهویه مقیاسهای نسبتا کوچک بیشتر است.

فکر میکنم گزینه 4 باشه

در مورد سایر سوالات نظرم با شما یکی هست..

دوتا سوال هم من از خودم مطرح میکنم روش بحث کنیم:

سوال:انتفال حرارت از پره های رادیار به محیط اتاق از چه نوعی است؟

1)هدایت 2)تابش 3)جابجایی 4)ترکیبی از سه نوع انتقال حرارت

سوال:در سیستم جذبی مبرد کدام است؟

1)لیتیم بروماید 2)آب 3)بخار کندانس 4)هیچکدام

ضریب عملکرد سیستم تراکمی تا 4 هم من دیدم ولی جذبی 0.3-0.4 واسه همین میگم تراکمی بیشتره.

اگر میشه بازده پلی تروپیک و ایزنتروپیک رو بر حسب پارامترهای ترمودینامیکی بنویسید که در موردش بحث کنیم.

پره های رادیاتور..عمده بصورت جابجایی هست...

برای سوال اخر..لیتم بروماید جاذب و اب مبرد هست...البته اگر سیستم امونیاکی باشه، آب جاذب و امونیاک مبرد میشه

لینک به دیدگاه
ضریب عملکرد سیستم تراکمی تا 4 هم من دیدم ولی جذبی 0.3-0.4 واسه همین میگم تراکمی بیشتره.

اگر میشه بازده پلی تروپیک و ایزنتروپیک رو بر حسب پارامترهای ترمودینامیکی بنویسید که در موردش بحث کنیم.

برای سوال اخر..لیتم بروماید جاذب و اب مبرد هست...البته اگر سیستم امونیاکی باشه، آب جاذب و امونیاک مبرد میشه

مرسی

در مورد اون سوالتون در حال تحقیق هستم و تا حصول جواب قطعی باید بگردم.

در جایی خواندم که انتقال از رادیاتور تشعشعی به شمار میره اما یادم نمیاد کجا بود...

با علم به اینکه خودم میدونم تشعشع در دماهای بالا صورت میگیره...

سوال بعدی:(تالیفی)

در مورد آب رسانی بویلرها چه پمپی پیشنهاد میکنید؟

1)اسکرو(پیچی) 2)گریزازمرکز 3)رفت و برگشتی 4)پلانجری

لینک به دیدگاه
مرسی

در مورد اون سوالتون در حال تحقیق هستم و تا حصول جواب قطعی باید بگردم.

در جایی خواندم که انتقال از رادیاتور تشعشعی به شمار میره اما یادم نمیاد کجا بود...

با علم به اینکه خودم میدونم تشعشع در دماهای بالا صورت میگیره...

سوال بعدی:(تالیفی)

در مورد آب رسانی بویلرها چه پمپی پیشنهاد میکنید؟

1)اسکرو(پیچی) 2)گریزازمرکز 3)رفت و برگشتی 4)پلانجری

و اینکه ما داخل لوله های رادیاتور بخار داغ داریم ..واسه همین جابجایی رو به تابش ترجیح دادم...ولی میشه از یک جهت هر سه رو در نظر گرفت. از طریق رسانایی گرما به پره ها منتقل میشه و بعدش هم جابجایی..تشعشع هم که داریم...

فید واتر پمپ ها سانتریفیوژ یا همون گریز از مرکز هستن.

لینک به دیدگاه
و اینکه ما داخل لوله های رادیاتور بخار داغ داریم ..واسه همین جابجایی رو به تابش ترجیح دادم...ولی میشه از یک جهت هر سه رو در نظر گرفت. از طریق رسانایی گرما به پره ها منتقل میشه و بعدش هم جابجایی..تشعشع هم که داریم...

فید واتر پمپ ها سانتریفیوژ یا همون گریز از مرکز هستن.

من خودم نظرم روی ترکیب سه انتقال حرارت هست و درست ترین گزینه به نظرم میاد

در مورد بویلر هم گریز از مرکز رو موافقم

اما سوال بعدی:

در مورد سوخت رسانی بویلرها چه پمپی رو پیشنهاد میکنید؟

گزینه ها مثل سوال قبل

لینک به دیدگاه
من خودم نظرم روی ترکیب سه انتقال حرارت هست و درست ترین گزینه به نظرم میاد

در مورد بویلر هم گریز از مرکز رو موافقم

اما سوال بعدی:

در مورد سوخت رسانی بویلرها چه پمپی رو پیشنهاد میکنید؟

گزینه ها مثل سوال قبل

رفت و برگشتی؟
لینک به دیدگاه

ضریب عملکرد چیلر جذبی از 0.6 تا1.2 هست و تراکمی تا 6 هم میتونه باشه

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
در مورد پرسش اول من فکر میکنم نیروی جاذبه بین مولکول های آب آنها رو به هم نزدیک نگه میداره و از طرف دیگه جاذبه زمین انها رو به سمت پایین میکشه...نظر شما چیه؟

من فکر میکنم دلیلش اینه که سقوط کردن آب باعث افزایش سرعتش میشه و طبق رابطه ی پیوستگی هر چی سرعت بیشتر میشه سطح مقطع کاهش پیدا میکنه و به همین دلیله که ستون آب باریکتر میشه

لینک به دیدگاه
پرسش سوم:

اکسرژی نشان دهنده :

1- توان یک سیستم برای انجام کار 2- پتانسیل جهت استفاده 3- امکان انتقال حرارت در یک سیستم 4- موارد 1 و 3

تا اونجایی که من میدونم اکسرژی یعنی توانایی انجام کار یعنی همون تعریفی که در دوران راهنمایی به غلط برای انرژی میگفتند پس گزینه 1 صحیح است

لینک به دیدگاه
تا اونجایی که من میدونم اکسرژی یعنی توانایی انجام کار یعنی همون تعریفی که در دوران راهنمایی به غلط برای انرژی میگفتند پس گزینه 1 صحیح است

در ترمودینامیک پیشرفته تعریفی دیگری وجود دارد به نام"قابلیت کاردهیAvailability " که به نوعی مقابل اگزرژیExergy است.

لینک به دیدگاه
سیکل ترمودینامیکی: سیستم یک حالت اولیه داشته، چندین فرآیند رو طی میکنه و دوباره به حالت اولیه میرسه...(اینجا واسه من جای سوال داره که سیکل باز که دوباره به حالت اولیه نمیرسه، بلکه یک شرایط مدام داره تکرار میشه، وگرنه انتقال جرم در سیستم داریم، یعنی سیکل باز هم شامل این تعریف کلی میشه؟)

تغییر انرژی درونی یک سیکل بسته آدیاباتیک صفر هست و انتقال حرارت و کار انجام شده با یکدیگر مساوی هستند. ولی در اینجا آدیاباتیک بودن ذکر نشده.

یکی از راههای بازگشت ناپذیری انتقال حرارت هست. اگر سیکل برگشت ناپذیر باشه ممکن هست کمی انتقال حرارت به بیرون هم داشته باشیم...واسه همین فکر میکنم گزینه دو صحیح باشه..نظر شما چیه؟

قانون اول برای سیکلها این رو میگه که انتگرال سیکلی کا با انتگرال سیکلی گرما متناسب است و اگر کار و گرما یکای یکسانی داشته باشند این تناسب تبدیل به تساوی میشود. پس من فکر میکنم گزینه 3 صحیح باشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...