رفتن به مطلب

با نمونه سوالات آزمون استخدامی مکانیک بیشتر آشنا شویم

ارسال های توصیه شده

چرا دیگه در قانون اول ایزوله یا منزوی بودن ذکر میشه...انرژی داخلی ثابت هست پس تغییر گرما مثل تغییر کار هست...در مورد انتقال حرارت که یعنی به محیط هم کاملا صحیح می فرمایید...حالا صحبت بر این هست که همه این حرارت به کار تبدیل نشه و یک مقدارش پرت بشه یا همون بازگشت ناپذیری...اون موقع دیگه کار و انتقال حرارت با هم برابر نیست:ws52:

نه همون ابتدا رو اشتباه گفتین.. ایزوله.. سوال 16 هم دال میشه

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نه همون ابتدا رو اشتباه گفتین.. ایزوله.. سوال 16 هم دال میشه

اصلا در قانون اول تولید آنتروپی در در نظر نگرفته بود و واسه همین قانون دوم اون رو برای همه سیستم ها تصحیح کرد...در قانون اول ایزوله بودن مهم هست.

در مورد پرسش 17: فرآیند شبه تعادلی به آهستگی انجام میشه بنحوی که خواص ابتدایی و انتهایی سیستم یکسان باشه...و گزینه اول بنظرم صحیح است.

لینک به دیدگاه

اتاق من ایزوله و یه بخاری هم کنارم روشنه با حرارت فلان وات

پرسش18: انتقال حرارت به محیط؟ و اینکه بعده چه مدتی من کباب میشم؟

لینک به دیدگاه
اصلا در قانون اول تولید آنتروپی در در نظر نگرفته بود و واسه همین قانون دوم اون رو برای همه سیستم ها تصحیح کرد...در قانون اول ایزوله بودن مهم هست.

در مورد پرسش 17: فرآیند شبه تعادلی به آهستگی انجام میشه بنحوی که خواص ابتدایی و انتهایی سیستم یکسان باشه...و گزینه اول بنظرم صحیح است.

من و اتاقم..

شبه تعادلی مجموعه ای از فرایندی های تعادلی هست و گزینه1 نمیگم ص است ولی غلط هم نیست چون برا تمام فرایند میشه خواص..مابقی گزینه ها کلهم غلطن

لینک به دیدگاه
اتاق من ایزوله و یه بخاری هم کنارم روشنه با حرارت فلان وات

پرسش18: انتقال حرارت به محیط؟ و اینکه بعده چه مدتی من کباب میشم؟

اگر اتاق شما ایزوله باشه ..شرایط اتاق شما میشه مثل کوره...:ws3:هر لحظه احتمال کباب شدن هست.
لینک به دیدگاه
اگر اتاق شما ایزوله باشه ..شرایط اتاق شما میشه مثل کوره...:ws3:هر لحظه احتمال کباب شدن هست.

پاسخ غلط است و نمره منفی هم گوارای وجود البت ازمون استخدامی هایی که من درو کردم و به دلایلی برا مصاحبه نرفتم یا رد شدم منفی نداشت..

پاسخ ص: صفر/ چطور دلت میاد من کباب بشم؟:w000: سنسور داره و سر 27 درجه سانتی گراد خاموش میشه:whistles:

لینک به دیدگاه

خانم مهندس اگه حس کردین تاپیک مفیدتون از صراط مستقیم داره منحرف میشه بگین تا حذف کنم سوالاتم رو..به هر حال سوالاتم در راستای ازمون استخدامی..

گوی داغی(حدود 50 درجه سانتی) رو میذارم کف دست خانوم مهندس(حدود 37 درجه سانتی) و خانوم مهندس با بزگواری تحمل میکنه. تغییرات آنتروپی خانوم مهندس و گوی داغ؟ منفی مثبت رعایت کنید. قدرمطلبق کدوم بیشتره؟

لینک به دیدگاه
خانم مهندس اگه حس کردین تاپیک مفیدتون از صراط مستقیم داره منحرف میشه بگین تا حذف کنم سوالاتم رو..به هر حال سوالاتم در راستای ازمون استخدامی..

گوی داغی(حدود 50 درجه سانتی) رو میذارم کف دست خانوم مهندس(حدود 37 درجه سانتی) و خانوم مهندس با بزگواری تحمل میکنه. تغییرات آنتروپی خانوم مهندس و گوی داغ؟ منفی مثبت رعایت کنید. قدرمطلبق کدوم بیشتره؟

نه اتفاقا سوالات مفهومی بسیار هم عالیست:icon_gol:

این دفعه شما قصد کردید که دست من رو بسوزونید:w000:بدلیل اختلاف دما، انتقال حرارت داریم ولی جسم انسان منبع حرارت بی نهایت حساب میشه یا با گوی به تعادل حرارتی میرسه؟

بنظرم آنتروپی گوی کاهش پیدا میکنه و تغییراتش نسبت به افزایش آنتروپی بدن بیشتره

لینک به دیدگاه
نه اتفاقا سوالات مفهومی بسیار هم عالیست:icon_gol:

این دفعه شما قصد کردید که دست من رو بسوزونید:w000:بدلیل اختلاف دما، انتقال حرارت داریم ولی جسم انسان منبع حرارت بی نهایت حساب میشه یا با گوی به تعادل حرارتی میرسه؟

بنظرم آنتروپی گوی کاهش پیدا میکنه و تغییراتش نسبت به افزایش آنتروپی بدن بیشتره

اکی..

غلطه آی غلطه چون قبل از تعادل حرارتی،شما گوی رو پرتاب می کنید سمت من:w58: واقعا باز میگن پسرا بیشتر مقصرن:viannen_38: البت یه دست تنهایی صدا نداره:w000:

منبع دریای بابلسره وگرنه ما تب نمیکردیم با..

یه چیز میخواستم بگم فراموش کردم..

لینک به دیدگاه
اکی..

غلطه آی غلطه چون قبل از تعادل حرارتی،شما گوی رو پرتاب می کنید سمت من:w58: واقعا باز میگن پسرا بیشتر مقصرن:viannen_38: البت یه دست تنهایی صدا نداره:w000:

منبع دریای بابلسره وگرنه ما تب نمیکردیم با..

یه چیز میخواستم بگم فراموش کردم..

حالا فرض میکنیم من گلوله رو پرتاب نکنم..چون شما بهش آدامس چسبونده بودید و کف دستم چسبیده...اون موقع چی میشه؟
لینک به دیدگاه
حالا فرض میکنیم من گلوله رو پرتاب نکنم..چون شما بهش آدامس چسبونده بودید و کف دستم چسبیده...اون موقع چی میشه؟

ایش هنوز هم ادامس میجویی؟

تعادل گرمایی به اون معنی که کل بدن انشان درجه اش تغییر کنه نداریم حالا شاید میکرو..

برا پاسخ به سوال هم نیازی نیست حتما دو جسم به تعادل گرمایی برسن.

پاسخش همیشه میشه جسم سرد. یعنی تغییرات اتروپی جسم سرد بیشتر از گرم هست و دلیلش هم ترمو مقدماتی سنجل و پیشرفته کالن هست و ونوایلن نگفته.

سرعت نت اومد پایین و منم قهوه لازم. فعلا برم

لینک به دیدگاه
ایش هنوز هم ادامس میجویی؟

تعادل گرمایی به اون معنی که کل بدن انشان درجه اش تغییر کنه نداریم حالا شاید میکرو..

برا پاسخ به سوال هم نیازی نیست حتما دو جسم به تعادل گرمایی برسن.

پاسخش همیشه میشه جسم سرد. یعنی تغییرات اتروپی جسم سرد بیشتر از گرم هست و دلیلش هم ترمو مقدماتی سنجل و پیشرفته کالن هست و ونوایلن نگفته.

سرعت نت اومد پایین و منم قهوه لازم. فعلا برم

تمایل اجسام به سمت بی نظمی هست واسه همین جسم سرد دوست داره سریعتر حرارت بگیره ولی اگر یک آب 10 درجه و 50 درجه داشته باشیم در 30 درجه به تعادل حرارتی میرسن...اونموقع دیگه تفاوت تغییر چه معنی پیدا میکنه؟

لینک به دیدگاه
تمایل اجسام به سمت بی نظمی هست واسه همین جسم سرد دوست داره سریعتر حرارت بگیره ولی اگر یک آب 10 درجه و 50 درجه داشته باشیم در 30 درجه به تعادل حرارتی میرسن...اونموقع دیگه تفاوت تغییر چه معنی پیدا میکنه؟

ترم زمان نداریم که.. یه خورده هم با ربط بی نظمی با انتروپی مشکل دارم.. البته با درک بچه ها از این ربط..

در مورد اب 10 و 50:

بازم اب 10 درجه تغییرات انتروپی اش بیشتر از 50 است البت در حالات واقعی و غیرایده ال

لینک به دیدگاه

سوال 19:

سیستم ما باشه مخلوط اب 10 درجه و 50 درجه/ محیط هم اتاق و ایران و کهکشهان راه شیری و مابقی..

تغغیرات انتروپی محیط منفی است؟0؟مثبت؟

یه بار فرایند رو برگشت پذیر بار دیگر خلافش

لینک به دیدگاه
سوال 19:

سیستم ما باشه مخلوط اب 10 درجه و 50 درجه/ محیط هم اتاق و ایران و کهکشهان راه شیری و مابقی..

تغغیرات انتروپی محیط منفی است؟0؟مثبت؟

یه بار فرایند رو برگشت پذیر بار دیگر خلافش

تغییرات آنتروپی محیط اطراف صفر هست.در هر دو حالت محیط نه حرارت میگیره و نه از دست میده...در حالت برگشت ناپذیر هم تغییرات محیط بسیار ناچیز است.

لینک به دیدگاه
تغییرات آنتروپی محیط اطراف صفر هست.در هر دو حالت محیط نه حرارت میگیره و نه از دست میده...در حالت برگشت ناپذیر هم تغییرات محیط بسیار ناچیز است.

برگشت پذیر 0 است. ناپذیر بزرگتر از 0.

برگشت ناپذیر انتقال حرارت با محیط وجود داره بسته به اینکه آنتروپی سیستم منفی یا مثبت باشه علامتش فرق میکنه

لینک به دیدگاه

سیستم سیلندر پیستون داریم. ابتدا پیستون شناور هست. زیر پیستون شعله داریم. به مرور زمان فشار سیستم؟

1-ثایت؟

2-افزایش؟

3-کاهش؟

4-اگر گاز ایده ال باشد افزایش؟

لینک به دیدگاه
برگشت پذیر 0 است. ناپذیر بزرگتر از 0.

برگشت ناپذیر انتقال حرارت با محیط وجود داره بسته به اینکه آنتروپی سیستم منفی یا مثبت باشه علامتش فرق میکنه

به نظرم برای اطراف مرزهای سیستم برگشت ناپذیر آره ولی برای کل محیط نمیشه گفت. :hanghead:

سیستم سیلندر پیستون داریم. ابتدا پیستون شناور هست. زیر پیستون شعله داریم. به مرور زمان فشار سیستم؟

1-ثایت؟

2-افزایش؟

3-کاهش؟

4-اگر گاز ایده ال باشد افزایش؟

دمای سیستم اگر به آهستگی افزایش پیدا کنه، تغییر فشار چندانی نخواهیم داشت....گزینه یک

لینک به دیدگاه
دو نوع چیلر تراکمی و جذبی داریم که در نوع تراکمی از کمپرسور و جذبی از پمپ استفاده میشه...ضریب بهره وری نوع تراکمی هم بیشتر از جذبی هست. بنابراین گزینه سوم صحیح می باشد.

ضریب بهره وری نشان دهنده نسبت قدرت سرمایشی به قدرت ورودی است. که cop یا coefficient of performance هست.

سلام

در مورد cop فقط مجدد بگم که برای جذبی بیشتر هست اما محبوبیت چیلر جذبی در تهویه مقیاسهای نسبتا کوچک بیشتر است.

پرسش دوازدهم

در یک فرآیند تراکم نسبت کار آیزنتروپیک به کار پلی تروپیک برابر است با:

1- بازده آیزنتروپیک 2- بازده پلی تروپیک 3- بازده حداکثر 4- هیچکدام

فکر میکنم گزینه 4 باشه

در مورد سایر سوالات نظرم با شما یکی هست..

دوتا سوال هم من از خودم مطرح میکنم روش بحث کنیم:

سوال:انتفال حرارت از پره های رادیار به محیط اتاق از چه نوعی است؟

1)هدایت 2)تابش 3)جابجایی 4)ترکیبی از سه نوع انتقال حرارت

سوال:در سیستم جذبی مبرد کدام است؟

1)لیتیم بروماید 2)آب 3)بخار کندانس 4)هیچکدام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...