رفتن به مطلب

با نمونه سوالات آزمون استخدامی مکانیک بیشتر آشنا شویم

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 71
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دو نوع چیلر تراکمی و جذبی داریم که در نوع تراکمی از کمپرسور و جذبی از پمپ استفاده میشه...ضریب بهره وری نوع تراکمی هم بیشتر از جذبی هست. بنابراین گزینه سوم صحیح می باشد.

ضریب بهره وری نشان دهنده نسبت قدرت سرمایشی به قدرت ورودی است. که COP یا Coefficient of performance هست.

لینک به دیدگاه

هر دو چرخه اتو و دیزل از نوع موتورهای احتراق داخلی هستند. چرخه اتو، از نوع جرقه ای و دیزل اشتعال تراکمی... فرآیند انجام کار و تراکم در هر دو بصورت آیزنتروپیک هست و همچنین دفع گرمای هر دو در حجم ثابت انجام میشه...پس تفاوتشون در چیه؟ در فرآیندی که انتقال حرارت صورت میگیره..در سیکل اتو همانطوری که گفتیم اشتعال جرقه ای داریم و فرآیند احتراق در حجم ثابت صورت میگیره ولی در اشتعال تراکمی دیزل فرآیند به فشار ثابت دلخواه میرسه و در همان فشار احتراق صورت میگیره..

گزینه چهارم درسته..

دیدن این دو انیمیشن هم خالی از لطف نیست.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

پرسش دوازدهم

در یک فرآیند تراکم نسبت کار آیزنتروپیک به کار پلی تروپیک برابر است با:

1- بازده آیزنتروپیک 2- بازده پلی تروپیک 3- بازده حداکثر 4- هیچکدام

لینک به دیدگاه

اول از همه بریم سراغ اینکه فرآیند پلی تروپیک و آیزنتروپیک چی هستن؟

فرآیند آیزنتروپیک فرآیندی هست که آنتروپیش ثابته....انتقال حرارت به محیط نداریم و برگشت پذیره..چه فرآیند خوبی:ws3: این فرآیند خوراک کمپرسورهاست.

در فرآیند پلی تروپیک مقداری انتقال حرارت داریم که باعث تغییر آنتروپی (مثبت یا منفی) هم میشه...

بین گزینه یک و چهار شک دارم؟

لینک به دیدگاه
پرسش اول:

مصاحبه استخدامی سراسری و رسمی شركت نفت سال 87 رشته مهندسی مكانیك

1. زمانیكه یك شیر آب باز می كنیم آب به صورت یك ستون مخروطی شكل فرو می ریزد. چرا اینگونه می شود و قطر ستون آب كاهش می یابد ؟

در مورد پرسش اول من فکر میکنم نیروی جاذبه بین مولکول های آب آنها رو به هم نزدیک نگه میداره و از طرف دیگه جاذبه زمین انها رو به سمت پایین میکشه...نظر شما چیه؟

سلام

این سوال یکی از کوییز هامون تو درس سیالات بود. چون آب از شیر سقوط میکنه شتاب گرانشی باعث افزایش سرعت آب میشه. در نتیجه برای ثابت موندن آهنگ جرم که برابر ضرب سه عبارت چگالی.سطح مقطع.سرعت است ، با افزایش سرعت باید سطح مقطع کاهش پیدا کنه.

البته در این جا شرط پیوستگی جریان رو لحاظ کردیم که ناشی از نیروی بین مولوکی آب هستش.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
پرسش چهارم:

میزان خالص انتقال حرارت در یک سیکل ترمودینامیکی

1- صفر است 2- بستگی به برگشت پذیری دارد 3- برابر خالص کار می باشد 4- هیچکدام

انتگرال سیکلی کار و حرارت برابرن پس گزینه 3

لینک به دیدگاه
انتگرال سیکلی کار و حرارت برابرن پس گزینه 3

پس برگشت ناپذیری چی میشه؟ مقداری از حرارت مگه به بیرون اتلاف نمیشه؟

لینک به دیدگاه
پس برگشت ناپذیری چی میشه؟ مقداری از حرارت مگه به بیرون اتلاف نمیشه؟

درود و عرض ادب خدمت خانوم مهندس گل

موندم چطور بگم..

خلاصه بگم قانو1 رو گفتم..به کسی چیزی نگو..

لینک به دیدگاه
درود و عرض ادب خدمت خانوم مهندس گل

موندم چطور بگم..

خلاصه بگم قانو1 رو گفتم..به کسی چیزی نگو..

درود بر شما مهندس کم پیدا:icon_gol:

درسته...قانون اول میگه...مقدار انتقال حرارت با کار انجام شده در یک سیکل ایزوله برابر است...ولی اینجا که چیزی در مورد ایزوله بودن سیستم نگفته:hanghead:

لینک به دیدگاه
پرسش پانزدهم

بر اساس قانون دوم ترمودینامیک

wu81558ivlwscl7c9t5.png

در یک سیستم ترمودینامیکی برای انتقال حرارت از یک منبع سرد به گرم نیاز به انجام کار هست و همچنین برای انجام کار به دو منبع حرارتی سرد و گرم نیاز داریم....پس گزینه سوم صحیح هست.

لینک به دیدگاه
درود بر شما مهندس کم پیدا:icon_gol:

درسته...قانون اول میگه...مقدار انتقال حرارت با کار انجام شده در یک سیکل ایزوله برابر است...ولی اینجا که چیزی در مورد ایزوله بودن سیستم نگفته:hanghead:

قبلا که گفتم.. الان هم به خواست دوستان اومدم برا عرض ادب و احترام به دوستانی که یادم بودن و یه یا علی دیگه... الان دارم افتخاری پست میدم:w000:

بیخیال خانوم مهندس. قطعا شما حواستون نیست.. ایزوله باشه که صفر میشه و تو قانون 1 چنین چیزی نداریم.. ترم انتقال حرارت خودش یعنی انتقال حرارت از سیستم به محیط..

لینک به دیدگاه
قبلا که گفتم.. الان هم به خواست دوستان اومدم برا عرض ادب و احترام به دوستانی که یادم بودن و یه یا علی دیگه... الان دارم افتخاری پست میدم

بیخیال خانوم مهندس. قطعا شما حواستون نیست.. ایزوله باشه که صفر میشه و تو قانون 1 چنین چیزی نداریم.. ترم انتقال حرارت خودش یعنی انتقال حرارت از سیستم به محیط..

چرا دیگه در قانون اول ایزوله یا منزوی بودن ذکر میشه...انرژی داخلی ثابت هست پس تغییر گرما مثل تغییر کار هست...در مورد انتقال حرارت که یعنی به محیط هم کاملا صحیح می فرمایید...حالا صحبت بر این هست که همه این حرارت به کار تبدیل نشه و یک مقدارش پرت بشه یا همون بازگشت ناپذیری...اون موقع دیگه کار و انتقال حرارت با هم برابر نیست:ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...