رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوباره من متن شما رو مو به مو خواندم و متوجه شدم که کار سختو شیرینی در پیش دارم.

برداشت من از حرف های شما این بود که کلا من باید یه پمپ رو با این شرایط ایده آل طراحی کنم . جالبه داره واسم جالبتر هم میشه و خوشحال میشم این راه رو هم امتحان کنم .

من در مورده طراحی پمپ اطلاعات مهمی ندارم اگر امکان دارد یه منبع خوب و رفرنس قوی به من معرفی کنید تا به طور تئوری و شماتیک من یه پروژه به شما ارائه کنم و آن وقت باز نظر تان را بگوئید تا من اشکالاتم را رفع کنم . ممنون می شوم راهنمائی ام کنید.

باز هم ممنونم.

دوست عزبز

بهترین رفرنس، مقالات علمی سازنده پمپ هست

مثلا اگر پمپ شرکت رکسروت رو انتخاب میکنین، منابع علمی خوبی بشما ارائه میده...هم در سایتش هست هم در کتابهای گرانبهای رکسروت

شما به داکیومنتهای تحت عنوان سایزینگ، پایپینگ بیشتر از پمپ سلکشن نیاز دارین....نحوه نصب پمپ هم مقوله ای هست که معمولا سازنده به صورت مقاله فنی ارائه میده

کمپانی های خوبی که میتونم بشما معرفی کنم بشرح زیر است ، ضمنا مکاتبه با این شرکتها هم بی نتیجه نیست

پارکر- ایتون- رکسروت -کی سی ال- موگ-سان فاب-هاوه-دانفوس- دوپلماتیک-کانتیننتال

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 82
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوست عزبز

بهترین رفرنس، مقالات علمی سازنده پمپ هست

مثلا اگر پمپ شرکت رکسروت رو انتخاب میکنین، منابع علمی خوبی بشما ارائه میده...هم در سایتش هست هم در کتابهای گرانبهای رکسروت

شما به داکیومنتهای تحت عنوان سایزینگ، پایپینگ بیشتر از پمپ سلکشن نیاز دارین....نحوه نصب پمپ هم مقوله ای هست که معمولا سازنده به صورت مقاله فنی ارائه میده

کمپانی های خوبی که میتونم بشما معرفی کنم بشرح زیر است ، ضمنا مکاتبه با این شرکتها هم بی نتیجه نیست

پارکر- ایتون- رکسروت -کی سی ال- موگ-سان فاب-هاوه-دانفوس- دوپلماتیک-کانتیننتال

موفق باشید

با سلام و تشکر فراوان

از الان شروع می کنم دنباله منابع علمی در سایت رکسروت ببنم تا فردا چه چیزی پیدا می کنم حتما به شما خبر میدم و منتظر سوالهای بیشمار بعدی من باشید.

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

جناب مهندس syngonium بنا به حرف های شما که با صاحب پروژه در ین گذاشتم و اونها هم قانع شدند که باید یک پمپ اصولی طراحی بشود و انشالله ما هم از این ماه به بعد به حالت تئوری طرحی رو ارائه میدیم تا تصویب نهایی شود.

ممنون و سپاسگزار از راهنمایی اتان

لینک به دیدگاه
جناب مهندس syngonium بنا به حرف های شما که با صاحب پروژه در ین گذاشتم و اونها هم قانع شدند که باید یک پمپ اصولی طراحی بشود و انشالله ما هم از این ماه به بعد به حالت تئوری طرحی رو ارائه میدیم تا تصویب نهایی شود.

ممنون و سپاسگزار از راهنمایی اتان

با سلام

امیدوارم موفق باشین و خیلی زود به نتایج سازنده و البته کاربردی برسین...ممنون میشم من رو هم در جریان نتیجه قرار بدین...

ضمنا از موسیقی هاتون هم ممنون...من هم نوازنده آکاردئون هستم و به گارمون هم علاقه دارم :w16:

پاینده باشید- حقیقی:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام دوستان چند تا سوال در مورد این نوع پمپ داشتم ممنون میشم کمک کنید

کاربردش. طرز کارش.روش ساختش.جنس اجزاش و غیره

با سلام

یکی از انواع پمپهای پیستونی با مکانیزم بادامکی میباشد که در دبی های پایین کاربرد دارد.البته خروجی دارای نبض است. نقشه انفجاری موجود به خوبی گویای وضعیت قرار گیری المانها نمی باشد...این نوع پمپ ها معمولا به عنوان پمپ سوخت و یا ترمز بکار میروند

لینک به دیدگاه
با سلام

یکی از انواع پمپهای پیستونی با مکانیزم بادامکی میباشد که در دبی های پایین کاربرد دارد.البته خروجی دارای نبض است. نقشه انفجاری موجود به خوبی گویای وضعیت قرار گیری المانها نمی باشد...این نوع پمپ ها معمولا به عنوان پمپ سوخت و یا ترمز بکار میروند

میشه بیشتر برام توضیح بدین چون میخوام ارائش بدم.اگه منبعی میشناسین معرفی کنید لطفا.مرسی

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 9 ماه بعد...
با سلام

میخواهم راجع به نحوه انتخاب رلیف ولو در مدار هیدرولیک اطلاعاتی کسب کنم.

خواهشمندم راهنمایی کنید........

با سلام

دوست عزیز ..برای انتخاب این شیر موارد زیر را ملاجظه کن

1- دقت . (جهت حصول دقت بالا به سراغ شیرهای پروپورشنال برو)

2- تعداد فشار و تنوع آن (جهت کسب فشارهای متعدد و متغیر یک انتخاب رلبف پروپورشنال است)

3- دبی (برای دبی های بیش ار 75 گالن در دقیقه به سراغ انواع پیلوتی این شیر برو و یا کارتریجی)

4- اور راید و هیسترسیس (در تنظیمات و انتخاب شیر لحاظ کن)

5- سایز (با تناسی دبی)

6- فشار کاری

7- شرکت سازنده

موفق باشی

لینک به دیدگاه

با سلام

نرم افزار شبیه ساز هیدرولیک فستو رو برای کارم لازم دارم.

ممنون میشم اگه واسه دانلود قراربدین یا اینکه راهنماییم کنین تا بتونم دانلود کنم

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام

نرم افزار شبیه ساز هیدرولیک فستو رو برای کارم لازم دارم.

ممنون میشم اگه واسه دانلود قراربدین یا اینکه راهنماییم کنین تا بتونم دانلود کنم

با تشکر

دوست عزیز این نرم افزار رو میتونین هم از سایت فستو آلمان و هم فستو ایران دانلود بفرمایید و یا با نماینده آموزش در شهرتون (در صورت وجود)تماس حاصل فرمایید.

از طریق وبسایت شرکت فستو ایران میتونین لیست نمایندگی های آموزش رو مشاهده بفرمایید

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام دوست عزیز یه سوال داشتم.با طی کردن دوره های اموزشی هیدرولیک میتوان کارهای تعمیراتی در زمینه هیدرولیک را شخصا وبه تنهایی انجام دهم.اگر نه ....چطور میتوان در این زمینه موفق شد ؟ با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
سلام دوست عزیز یه سوال داشتم.با طی کردن دوره های اموزشی هیدرولیک میتوان کارهای تعمیراتی در زمینه هیدرولیک را شخصا وبه تنهایی انجام دهم.اگر نه ....چطور میتوان در این زمینه موفق شد ؟ با تشکر

دوست عزیز سلام

مبحث تعمیرات جدای از علم و دانش بالا نیاز به تجربه و مهارت فنی دارد که در گذر زمان و رویارویی با مشکلات فنی حاصل میشود

قطعا جهت شروع ، دوره هایی از این دست میتواند راهگشا و سکوی پرتاب شما به مدارج بالا تر در این زمینه باشد

ضمنا به اطلاع شما و همه دوستان علاقمند میرساند نمایندگی رسمی آموزش شرکت فستو در خراسان فعالیت خود را آغاز نموده است

میتوانید جهت اطلاعات بیشتر به سایت نمایندگی مراجعه فرمایید .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

موفق باشید:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام به همه اساتید یک سوال دارم.در طراحی یونیت هیدرولیک جهت یک سیلندر یک طرفه که با وزن برمیگردد و با پروپورشنال والو قرار است کنترل شود اگر سایز والو پروپورشنال یک سایز بالاتر انتخاب شود ،به غیر از بحث قیمت از نظر فنی مشکلی ایجاد میکند؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
با سلام به همه اساتید یک سوال دارم.در طراحی یونیت هیدرولیک جهت یک سیلندر یک طرفه که با وزن برمیگردد و با پروپورشنال والو قرار است کنترل شود اگر سایز والو پروپورشنال یک سایز بالاتر انتخاب شود ،به غیر از بحث قیمت از نظر فنی مشکلی ایجاد میکند؟

با سلام

خیر مشکلی نیست

میتونین یه فیدبک هم از کورس بگیرین که خیالتون راحت بشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما،فیدبک کنترلی وضعیت سیلندر از ولتاژ و جریان الکترودی میاید که توسط این سیلندر به داخل کوره قوس رفته و قوس الکتریکی برقرار میکند ،که با توجه به لزوم کنترل جریان و ولتاژ در یک محدوده خاص،سیگنال انها از طریق ct و pt ثانویه ترانس ،در برنامه نوشته شده پردازش شده و سیگنال الکتریکی نهایی از 4 تا 20 میلی امپ به شیر پروپورشنال میرسد.لذا در اینجا فیدبک از موقعیت سیلندر نمیاید و از جریان الکتریکی الکترودی که توسط این سیلندر حرکت میکند میاید.با این وصف اگر راهنمایی خاصی در نظر دارید بفرمایید.سوال من مشخصا این است که با توجه به اینکه در کاتالوگ والو،سایز 16 فلوی مورد نیاز را تامین میکند،اگر از والو سایز 25 استفاده کنم موردی ایجاد نمیکند؟

لینک به دیدگاه
با تشکر از پاسخ شما،فیدبک کنترلی وضعیت سیلندر از ولتاژ و جریان الکترودی میاید که توسط این سیلندر به داخل کوره قوس رفته و قوس الکتریکی برقرار میکند ،که با توجه به لزوم کنترل جریان و ولتاژ در یک محدوده خاص،سیگنال انها از طریق ct و pt ثانویه ترانس ،در برنامه نوشته شده پردازش شده و سیگنال الکتریکی نهایی از 4 تا 20 میلی امپ به شیر پروپورشنال میرسد.لذا در اینجا فیدبک از موقعیت سیلندر نمیاید و از جریان الکتریکی الکترودی که توسط این سیلندر حرکت میکند میاید.با این وصف اگر راهنمایی خاصی در نظر دارید بفرمایید.سوال من مشخصا این است که با توجه به اینکه در کاتالوگ والو،سایز 16 فلوی مورد نیاز را تامین میکند،اگر از والو سایز 25 استفاده کنم موردی ایجاد نمیکند؟

با سلام

خیر با توچه به نحوه کنترل مشگلی ندارید.بشرطیکه باقی پارامترهای شیر را هم در نظر بگیرید. موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

سلام اقا عطا یا syngonium

خیلی ممنون ازینکه وقت گرانبهاتونو صرف کمک به دوستان هم وطنتون میکنین

من دانشجوی ترم6 کارشناسی مکانیکم و خیلی خیلی به اتوماسیون صنعتی علاقه مندم...لطفا راهنماییم کنین که یه مهندس مکانیک تا چه حد میتونه وارد کار اتوماسیون صنعتی بشه؟یا اصلا چقدش به برق و کامپیوتر و رباتیک و... مربوطه؟ایا مهندس مکانیک میتونه تا حدودی کار بقیه رو هم یاد بگیره و انجام بده؟

لطفا تونایی های یه ادم متخصص ایده ال رو در زمینه اتوماسیون صنعتی بگید.

کلاسای فستو رو هم ثبت نام کردم و دارم شروع میکنم به رفتن،سوالم اینه که برای یادگیری PLC که پیشنیازش اشنایی با کامپیوتر و مدارهای فرمان الکتریکی هست (باتوجه به رشته مکانیک که اینا رو نداره) باید دقیقا چی یاد بگیرم؟چه منابعی پیشنهاد میشه؟

در مورد بازار کار اتوماسیون صنعتی هم در ایران اگه ممکنه راهنمایی کنین.

متشکرم.:icon_pf (72):

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...