رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام اقا عطا یا syngonium

خیلی ممنون ازینکه وقت گرانبهاتونو صرف کمک به دوستان هم وطنتون میکنین

من دانشجوی ترم6 کارشناسی مکانیکم و خیلی خیلی به اتوماسیون صنعتی علاقه مندم...لطفا راهنماییم کنین که یه مهندس مکانیک تا چه حد میتونه وارد کار اتوماسیون صنعتی بشه؟یا اصلا چقدش به برق و کامپیوتر و رباتیک و... مربوطه؟ایا مهندس مکانیک میتونه تا حدودی کار بقیه رو هم یاد بگیره و انجام بده؟

لطفا تونایی های یه ادم متخصص ایده ال رو در زمینه اتوماسیون صنعتی بگید.

کلاسای فستو رو هم ثبت نام کردم و دارم شروع میکنم به رفتن،سوالم اینه که برای یادگیری PLC که پیشنیازش اشنایی با کامپیوتر و مدارهای فرمان الکتریکی هست (باتوجه به رشته مکانیک که اینا رو نداره) باید دقیقا چی یاد بگیرم؟چه منابعی پیشنهاد میشه؟

در مورد بازار کار اتوماسیون صنعتی هم در ایران اگه ممکنه راهنمایی کنین.

متشکرم.:icon_pf (72):

ممنون از لطفتون

امروزه مهندس مکانیکی که از برق چیزی ندونه بدرد نمیخوره

بنابراین با مطالعه رفرنسهای رشته کنترل و قدرت مثل ماشینهای الکتریکی ، اصول ارتعاشات و مدار منطقی و کنترل اتوماتیک به دانش اتوماسیون خود بیفزایید

تجربه و اشنایی با خطوط تولید و فرایندهای کنترل و همچنین تجهیزات نوین نیازمند زمان و علاقه و پشتکار است

برای همچین فرد قدرتمندی بازار کار سر و دست می شکند چون توانمند و کارا است

پس نگران نباشید و با اراده در کنار درس مطالعات جانبی داشته و سعی بر کسب تجربه از طریق کاراموزی کنید

موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...
  • پاسخ 82
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود...

میخواستم نحوه محاسبه مخزن روغن رو بدونم که چجوری حساب میشه برای یک دستگاه؟؟چه چیزایی مد نظر قرار میگیره؟؟

و اینکه اگر یه دستگاه هیدرولیکی مدام روشن باشه و ما نیاز داشته باشیم که جکامون با یه سرعت ثابت کار کنن....آیا امکان داره با داغ شدن روغن این سرعت تغییر کنه؟؟

سوال بسیار هست...فعلا اینارو میپرسم:ws3:

با تشکر از خانوم زارع که اینجارو معرفی کردن:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

با سلام

من به یک مقایسه بین کمپرسور های صنعتی و کمپرسور های مورد استفاده در دندان پزشکی و دندانسازی ( از لحاظ کارکرد و اجزا و نوع) نیاز داشتم ، اگه ممکنه لطفا راهنمایی بفرمایین.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...