رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

دوست عزیز

سلام

همین اول خدمتت عرض کنم الان که دارین با هیدرولیک و اصطلاحاتش آشنا میشین ، توصیه اکید میکنم اونو با معادلات فارسی یاد نگیرین

فقط سعی کنید اسم اصلی شیر رو یاد بگیرید.این تکنولوژی مال ما نیست و ایران در هیچ کجای اون قرار نداره ( در خوش بینانه ترین حالت در 100 سال آتی)

پس با اسامی استاندارد این علم رو فرا گیرید

1-در ظاهر و کاربرد فرقی ندارند اما در نماد و ساختمان و قیمت و دقت متفاوت است.بزبان ساده میتوان گفت نوع پایلوت کنترل برای دبی های بیشتر از 75 گالن در دقیقه توصیه میشود( علت نیاز به توضیح مفصل دارد)

2-اصولا جز در موارد خاص هیچ المانی در هیدرولیک بجای دیگری (حتی با یکسان بودن نماد) بکار نمی رود.در این مورد خاص هم همین موضوع صدق میکند.شاید ساختمان شبیه باشد و عملکرد ظاهرا یکسان....اما از بعد علم هیدرو دینامیک و هیدرو استاتیک و همچنین از بعد مشخصه های طراحی شیرها با یکدیگر تفاوت دارند...

از طرفی معمولا شیر سکوئنس ولو یا همون تابع فشار همراه با یک چک ولو پارالل عرضه میشود( که دلیل جداگانه ای دارد)

اما اساس عملکرد دو شیر تقریبا یکسان است و در موارد بدون دقت میتوان کفت ،هر 2 شیر محدود کننده فشار هستند:icon_gol::icon_gol::icon_gol:...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 82
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

باسلام

عملا و از لحاظ تکنیکی چنین رابظه ای رو تابحال ندیدم

بزرگترین شرکتهای سیل ساز دنیا هم بیشتر با توجه به تجربه خود اقدام به طراحی سیلها میکنند.با این وجود تفاوتهایی در سطح مقطع و جنس وجود داره که فاکتورهای دیگری در اون دخیله...

ضمنا در خصوص سوال شما با شرکت بزرگ ای پی ام آمریکا هم مشورت کردم

با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با توجه به وجود مدار های کنترلی برقی و قابل برنامه نویسی. امروزه توی صنعت از مدار های پنومات یا هیدرولیکی صرف برای کنترل جریان استفاده می شه . مدار هایی مث مدار گرتز هنوز هم کاربر دارن .؟

لینک به دیدگاه

بله.....همچنان جایگاه خودشون رو دارن چراکه در برخی موارد عمل اونها رو کنترلر انجام نمیده....از طرف دیگه مدارهای ذکر شده مربوط به بخش کنترل و فرماندهی هست (الکتریکال) و آلات کنترل هیدرولیکی و مدارهای مربوطه به بخش هیدرولیکی و پروسس یک سیستم یا دستگاه است

درک صحیح و دقیق الات کنترل هیدرولیکی و ترکیب اون با الکترونیک بسیار قدرتمند و دقیق میباشد

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام

دوست عزیز اقدام پسندیده ایست.باید علمی شدن این تکنولوژی در ایران از نقطه ای اغاز گردد

خوشحال می شوم در صورت طرح مشکل یا سؤال

(in persian,english or russian languages) به بنده ارجاع شود تا درصورت توان پاسخگو باشم

با تشکر

سلام با تشکر من تحقیقاتی انجام میدم در مورد اتصالات پنوماتیک وجنس ونوع آب بندی نیاز به کمک فوری دارم

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

با سلام

دوست عزیز بهترین راهنمای شما و غنیترین منابع دیتا شیت های شرکتهای فستو المان-اس ام سی امریکا و پارکر هنیقین امریکا میباشد

تمامی اطلاعات بصورت رایگان در صورت تقاضای کتبی در سایت شرکتها در اختیارتان قرار میگیرد

با ارزوی موفقیت

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام کلا نقش انباره های با ظرفیت خیلی کم در بعضی از سیستمهای هیدرولیکی چیه؟آیا برای کنترل فشار و به جریان انداختن دبی در ورودی chek valv ها هست؟

لینک به دیدگاه

dooste aziz salam

anbare ha ya accumulator ha daraye chand naghsh dar systeme hydraulic mibashad...

az jomle naghsh haye hayatie anbare ha jelogiri az nawasane jaryan va ya estelahan damper mibashad

anbare haye koochak mamulan ba sakhtare diafragmi va hajme mahdud baraye in mohem entekhab mishawand

be khater dashte bashid ke anbare hargez feshar ra tanzim nemikonad balke tanha debi ra jobran misazad.....va hargez feshare bala tolid nemikonad...

inke farmudid dar nazdikie check valv ha moshahede kardeid ham be in dalil ast ke mamulan shir haye ba sakhtare neshasti hengame baste shodan monjar be peydayesh zarbeye ghooch dar system mishawand ke mazerate khasse khod ra darad(az hoseleye bahs kharej ast)

be hamin dalil ham yek rahkare khub baraye dampe in zarbe hamin accumulator ha mibashand....

lazem be zekr ast hameye mawarede zekr shode yeki az wazaef va naghsh anbare dar system ast...

baz ham azz inke ba fonte farsi naneweshte am poozesh mitalabam

shado mowaffagh bashid

لینک به دیدگاه

dooste aziz salam

anbare ha ya accumulator ha daraye chand naghsh dar systeme hydraulic mibashad...

az jomle naghsh haye hayatie anbare ha jelogiri az nawasane jaryan va ya estelahan damper mibashad

anbare haye koochak mamulan ba sakhtare diafragmi va hajme mahdud baraye in mohem entekhab mishawand

be khater dashte bashid ke anbare hargez feshar ra tanzim nemikonad balke tanha debi ra jobran misazad.....va hargez feshare bala tolid nemikonad...

inke farmudid dar nazdikie check valv ha moshahede kardeid ham be in dalil ast ke mamulan shir haye ba sakhtare neshasti hengame baste shodan monjar be peydayesh zarbeye ghooch dar system mishawand ke mazerate khasse khod ra darad(az hoseleye bahs kharej ast)

be hamin dalil ham yek rahkare khub baraye dampe in zarbe hamin accumulator ha mibashand....

lazem be zekr ast hameye mawarede zekr shode yeki az wazaef va naghsh anbare dar system ast...

baz ham azz inke ba fonte farsi naneweshte am poozesh mitalabam

shado mowaffagh bashid

ممنون دوست عزیز کامل و قانع کننده بود..

یه سوال دیگه که واسم مبهمه و نمی تونم پیداش کنم پدیده شوک اینگ(choking) در پمپ ها رو میشه بیان کنید؟

لینک به دیدگاه

bande ta be hal chenin chizio nashnideam,,ya momken ast esme digari darad,,,,,

dar pump ha unam dar barkhi anwae khas mesle (Lube pums) ya pump haye pistonie ba tedad pistone kam,dar khoruji sayal shahede nawasan ya shok hastim ke in eyb ro be rahati ba yek accumulator bartaraf misazim(karborde digare anbare)

gheyr az in mozu chizi be khateram nemirese....!

agar matne daghighe latin ay ajayi ke in mozu ro didid attach konid behtar mitunam rahnamyi konam...

ama agar in mozu ro dar yek ketabe farsi ya sannate kuche bazari shenideid,,,,,ehtemalan hamin mozu ke goftam ya zarbeye ghooch ro made nazar dashte and....

لینک به دیدگاه

bande ta be hal chenin chizio nashnideam,,ya momken ast esme digari darad,,,,,

dar pump ha unam dar barkhi anwae khas mesle (Lube pums) ya pump haye pistonie ba tedad pistone kam,dar khoruji sayal shahede nawasan ya shok hastim ke in eyb ro be rahati ba yek accumulator bartaraf misazim(karborde digare anbare)

gheyr az in mozu chizi be khateram nemirese....!

agar matne daghighe latin ay ajayi ke in mozu ro didid attach konid behtar mitunam rahnamyi konam...

ama agar in mozu ro dar yek ketabe farsi ya sannate kuche bazari shenideid,,,,,ehtemalan hamin mozu ke goftam ya zarbeye ghooch ro made nazar dashte and....

والله این پدیده رو از زبان یه فرد فنی شنیدم و فکر کنم همان موضوع انباره ها باشه ..با راهنمایی چند وقت شما داکیومنتهای فستو رو گیر آوردم و دارم پیش می رم //پیشرفتم نسبت به خودم و وقتم بد نیست ..به وری به موضوعات هیدرولیک و پنوماتیک علاقه مند شدم که برای ارشد و آینده کاری میخام در این زمینه متخصص بشم ..مبحثهای جالبیه ..

در کل دوست دارم کاربردی یاد بگیرم ..نظرت در مورد این فایل چیه خودم از فستو و چند تا مقاله جمعش کردم خداییش بخاطر این یک صفحه کلی با دیکشنری کلنجار رفتم میشه ایرادتم رو بگید ممنون میشم استاد ..

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
والله این پدیده رو از زبان یه فرد فنی شنیدم و فکر کنم همان موضوع انباره ها باشه ..با راهنمایی چند وقت شما داکیومنتهای فستو رو گیر آوردم و دارم پیش می رم //پیشرفتم نسبت به خودم و وقتم بد نیست ..به وری به موضوعات هیدرولیک و پنوماتیک علاقه مند شدم که برای ارشد و آینده کاری میخام در این زمینه متخصص بشم ..مبحثهای جالبیه ..

در کل دوست دارم کاربردی یاد بگیرم ..نظرت در مورد این فایل چیه خودم از فستو و چند تا مقاله جمعش کردم خداییش بخاطر این یک صفحه کلی با دیکشنری کلنجار رفتم میشه ایرادتم رو بگید ممنون میشم استاد ..

ba salam

bande dar hale hazer nemitunam file download konam,,,,albate yekisham zaheran moshkel dare....en shalla bad az bazgasht az iran

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان

می خواستم بدونم تفاوت Hydraulic Active suspension با pneumatic Active suspension که به تازگی دارن تو خودروهای سواری روش کار می کنن چیه و هر کدوم در کجا بکار میرن؟؟

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

باسلام . ایا پمپ هیدرولیکی ای وجود دارد که دارای حجم کم باشد(حجم ان 6در6سانتی متر)ودارای قیمتی درحدود 700000 الی 1000000تومان باشد ومصرف برق کمی داشته باشدو فشار40الی 50اتم اتمسفر را تولید کند .منتظر جواب شما هستم خواهش میکنم که مرا راهنمایی کنید ودرمورد کمترین حجم این پمپ ها وفشار تولیدی انها وقیمتشان ومصرف برق انهااطلاعاتی به من بدهید.وبگویید که کمترین حجم این پمپ ها چقدر است وفشارتولیدی انها وقیمت ومقدار برق مصرفی انها رابگویید

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
سلام مهندس يكسري سوال دارم اگه زحمتي نداره جواب بدين...

1- براي بدست آردن منحني مشخصه پمپ كدام داده ها لازم است؟

2-شيلنگ هاي هيدروليك در مدارات هيدروليكي بايد گه مشخصاتي داشته باشن؟

3-براي معرفي تاسيسات هيدروليكي چرا از اعلائم سنبوليكي استفاده مي شود؟

4-سه نوع منتاژ ف يلترها را در تاسيسات هيدروليكي را بيان كنيد.

5-مخزن روغن جزء مهمي از سيستم هيدروليكي است عملكردهاي آن را نام ببريد.

6-تاثير ناشي از بستن لوله هاي فشار در يك پمپ حجمي چيست؟

با سلام خدمت دوست عزیز

1- دبی و فشار کاری...این منحنی جهت پمپهای هیدرولیک تقریبا خطی است (جز در فشار های بالا)

2-انعطاف پذیری بالا- دمپ ضربه قوچ - استحکام در مقابل فشار کاری- استحکام در مقابل ضربات فیزیکی محیط - مقاومت در برابر ترکیب شیمیایی روغن - مقاومت در برابر دما و همچنین مقاومت در برابر سوختگی - دارای بافتهای فولادی و آلیاژی

3-زبان واحد و بین المللی و تعمیر و نگهداری آسان-عیب یابی آسان

4- سیرکولاسیون -خط فشار-خط برگشت (دلیل گسترده است)

5- نگهداری روغن - خنک کاری - جداسازی آب و جامدات از روغن - ***** و صافی و دماسنج- نگهداری المانها و ...

6-پمپ حجمی چیست؟اگر منظور پمپ جابجایی مثبت هست نتیجه انفجار خواهد بود (در صورت عدم وجود شیر اطمینان)

دوست عزیز سوالات فوق از مباحث درسی و دانشگاهی میباشد و پاسخگویی به آنها وظیفه دانشجو بوده تا با مطالعه خارجی و فوق برنامه دانش علمی و عملی خود را افزایش دهد.لذا از پاسخگویی سوالات درسی در این بخش معذورم

با تشکر

موفق باشید:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت دوستان

می خواستم بدونم تفاوت Hydraulic Active suspension با pneumatic Active suspension که به تازگی دارن تو خودروهای سواری روش کار می کنن چیه و هر کدوم در کجا بکار میرن؟؟

با سلام دوست عزیز

لطفا ابتدا متن زیر را مطالعه فرمایید و در صورت بروز سوال در خدمت هستیم

لینک به دیدگاه
باسلام . ایا پمپ هیدرولیکی ای وجود دارد که دارای حجم کم باشد(حجم ان 6در6سانتی متر)ودارای قیمتی درحدود 700000 الی 1000000تومان باشد ومصرف برق کمی داشته باشدو فشار40الی 50اتم اتمسفر را تولید کند .منتظر جواب شما هستم خواهش میکنم که مرا راهنمایی کنید ودرمورد کمترین حجم این پمپ ها وفشار تولیدی انها وقیمتشان ومصرف برق انهااطلاعاتی به من بدهید.وبگویید که کمترین حجم این پمپ ها چقدر است وفشارتولیدی انها وقیمت ومقدار برق مصرفی انها رابگویید

دوست عزیز سلام به 2 سایت زیر مراجعه فرمایید ....البته صرفا جهت مثال است از لحاظ قیمت اطلاعی ندارم اما در صورتیکه اطلاعات جامع تری در صورت استفاده آن داشته باشم بهتر میتونم کمک کنم با تشکر

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
با سلام

دوست عزیز اقدام پسندیده ایست.باید علمی شدن این تکنولوژی در ایران از نقطه ای اغاز گردد

خوشحال می شوم در صورت طرح مشکل یا سؤال

(in persian,english or russian languages) به بنده ارجاع شود تا درصورت توان پاسخگو باشم

با تشکر

درود مهندس

نمی دونم جای سوالم اینجاست یا نه پس پیشتر عذرخواهی:

کاربرد هوای فشرده در صنعت چیه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...