رفتن به مطلب

پای صحبت نواندیشانی ها

Mohammad Aref

ارسال های توصیه شده

درود

اون موقع که عضو شدم سرباز بودم

دنبال مطلبی میگشتم مجبور بودم عضو شم

اینکه دوستانی داشته باشیم با زمینه تخصصمون و دیگر زمینه ها که بتونیم به همدیگه کمک و مشاوره بدیم خیلی ارزشمنده

اینکه کسایی رو میبینیم که بدون هیچ منافعی میآن مطلب میزارن - پاسخ میدن و کمک میکنن بسیار ارزشمنده و خواسته یا ناخواسته خیلی ها رو الگو قرار میدیم

و به نظرم این الگو قرار دادن ها ارزشمندترین چیزیه که در اینجا میشه کسب کرد

شاید بهتر باشه اسم ببرم از کسی که الگو قرار دادمش و باعث شد بیشتر بمونم - سجاد اسپو که هنوزم اسطوره ای از اخلاقیات جالب و نایابه برام :icon_gol:

و سه تن از دوستانی که تاثیر زیادی روی افکارم داشتن

سجاد فیلابی که اون اوایل عضویتم خیلی ازش خوشم اومد - مدیر سابق تالار مکانیک جاوید جمالی که سوالی رو بی پاسخ نمیزاشت و در نهایت اسی که نابغه ای برای خودش و وقتی از تاپیک های

غیر تخصصیش فاکتور بگیریم به ارزش مطالب تخصصیش پی یبریم (البته مطالب دیگه اش هم جای خود داره )

اخیرا خیلی وقت کم میارم و واقعا نمیرسم بیآم

فکر میکنم وقتش رسیده ...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوشحالم که تو این انجمن و این جمع فهیم وبا محبت و صمیمی وبا معلومات و بزرگوار هستم، شرمنده ازاینکه علیرغم داشتن تجارب علمی وعملی ریاد ، بعلت مشغله نتوستم کار مفیدی انجام بدم ودوستان خوبم رو تنها گذاشتم ، وشایدم بازم رفع زحمت کنم ولی اینجارو بخاطر خیلی چیزها خصوصا دوستانم ، دوست دارم ،دوستان بسیار بسیار خوب وبزرگوار ومهربون و ارزشمند پیدا کردم ، دوستانی که مایه افتخار و امید وفخر و برخی ها عزیزتر از جانم ، فقط یه خواهشی داشتم که قربونتون برم حرمت این مکان علمی و صمیمی ودوست داشتنی رو با زدن برخی تاپیک ها که مطالبشون در شان این مکان و عزیزان اینجا نیست ، بهم نزنیم ، ببخشین بخدا برای مطرح نمودن برخی مطالب .... خیلی جاها خیلی مکانها خیلی فیلمها خیلی کتابها و.... وجود داره ، طرح این طور مسایل اینجا بنظرم حرمت شکنی هستش ، یه تاپیکی رو دیدم که از خوندنش من خودم خجالت کشیدم بنظرم طرح این جور مطالب غیر حرمت شکنی و سوء استفاده نویسنده چیزی دیگه ای نیس ، جالبه که این تاپیک بغیر از 1 یا 2 تشکر نداشت ، و خواهشا نظارت بیشتری در خصوص اینطور مطالب از طرف مسئولین تالارها ، صورت بگیره بهتره ،شرمندم ببخشین

لینک به دیدگاه

عضویتم تو نواندیشان هم زمان با شروع یه دوره خاص از زندگیم بود و توی تک تک لحظات این دوره خاطرات نو اندیشان هم جاریه :icon_gol:

یه انقلاب فکری

یه مجموعه انتخاب

و مهم تر از همه یه مجموعه دوست که هم باهاشون رفاقت کردم و و هم تو روزای ناراحتی با چند تا پیغام مهربون بهم نیرو دادن تا سرپا بمونم و همیشه خوب:icon_redface:

یه تعداد متخصص که توی راه درسی کمکم کردن

و ...

اینجا هم مثل هر جامعه ای چه مجازی و چه واقعی آدم خوب و بد داره اما خوشحالم که (حداقل من) با خوب ها بیشتر اینجا مواجه شدم و از بودن توی نواندیشان خوشحالم :w16:

لینک به دیدگاه

اینجا همزمان بایکی عضو شدم

مطالبش با بقیه انجمن ها فرق داشت کم می اومدم و فعالیت میکردم بیشتز از مطالبش استفاده کردم

اما اونی که باهاش عضو شدم دیگه بیشتر حواس اینجا بود :sigh:

لینک به دیدگاه

اول از همه بگم مرسی محمد که با اس ام اس خبرم کردی که حتمی اینجا سر بزنم و باید بگم که واقعا تعجب کردم که هنوز یکی هست که اینجا من رو به یاد بیاره

حتی اگر تو یه گروه ادلیست باشم

باید بگم که از جو الان انجمن خبر ندارم اما من روزهایی رو داشتم که کل روز رو اینجا میگذروندم و الان هم از وقتی که گذاشتم پشیمون نیستم

دوستان خوبی پیدا کردم که هم خاطره خوب داشتم و هم بد اما خیلی هاشون هنوز تو ذهن من موندن

هیچوقت اون بازی مافیا که با محمد و بچه ها کردیم یادم نمیره ( چقدر خنگ بازی دراوردم:ws3: )

دوستایی داشتم به قول سهراب مثل اب روان که دلی داشتن دریایی

با اوری و فری تالار مهندسی پزشکی رو میترکوندیم کلی مسابقه علمی برگذار میکردیم ! شهدخت هم همیشه پایه ثابت برنده هامون بود !

جالب بود در حین نوشتن این پست چه خاطره ها و چه شب بیداری ها و چه شادی ها و چه غمها از جلو چشمام رد شد !

برای همتون ارزوی موفقیت میکنم و امیدوارم در مسیر موفقیت و شادکامی حرکت کنین

تولدتون مبارک :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان نواندیشی

منم تک تک لحظات 3 سال گذشته ام رو با فراز و نشیب هایی اینجا گذروندم و خاطرات بد و خوب زیادی داشتم.... از اون روز اولی که وارد این انجمن شدم بعد از یکی دو ماه همکار تالار پزشکی شدم که بعد از اون با دلسوزی و شوق بسیار به دنبال تاسیس تالار زیست شناسی بودم جوری که هر دفعه ی که میتینگی جلسه ی بوود با مدیران سایت مخصوصا محمد میگفتم این تالار رو بزنه وول کن ماجرا نبودم

وقتی که برا جذب کاربران زیست شناسی روی تخته کلاس های دانشگاه ادرس سایت نواندیشان رو مینوشتم و مخ دوستامو میزدم که بیان اینجا

وقتی که برا جلسات مدیریتی که انجمن میزاشت مسافرتی که با خانواده میخواستیم بریم رو کنسل کردم و برای این جلسات ارزش زیادی قائل بودم .. و اینجا مانند خیلی از دوستان خانواده دوم من بود و دوستان بسیار خوبی پیدا کردم

اما به دور از این همه شوق و خاطرات خوب ، اتفاقات بسیار بدی هم به دنبال داشت گریه ها، دروغ ها مسخره بازی هایی که بعضی افراد پشت سر زدن روبه روزدن اما فقط به خاطر دوستان خوبم و دو برادر عارف که میدیدم دلسوزانه این انجمن رو میگردونن موندم و حاضر شدم در این دنیای مجازی که به قول اسی ، هر چیزی از هر کسی بر بیاد رو پشت سر بزارم چون تنها فرومی که من فعالیت کردم و همه خوبی و بدی هاشو به جون خریدم اینجا بود و به قول فافا حس تعلق به اینجا داشتم

امـــا دیگه این احساس رو به اینجا ندارم و هیچ احساسی که من رو اینجا نگه داره ندارم .. همیشه میگن به خاطر ارامش خودت و کسی که دوست داری از کسی یا جایی که ناراحتتون میکنه و باعث ازرده خاطر شدنتون میشه دوری کنید... زمانی که در یک جلسه مدیریتی علیرضا مسئولیت تبلیغات اینجا رو به عهده گرفت دلسوزانه این کار رو انجام داد و مابقی مسئولیت ها رو به خوبی خوب پشت سر گذاشت و دغدغه ش پیشرفت این انجمن بود و زمانی که بلافاصله از کار ِ10 ساعتش میومد اینجا و به کارهای اینجا رسیدگی میکرد و شباهایی که به خاطر مشکلات اینجا با اعصاب خورد میخوابید و مانند خیلی از دوستان عزیز این سختی هارو برا پیشرفت اینجا به جوون میخرید و به قول معروف این دردسر ها و مشکلات شیرین بود چون اینجا کسانی بودند که ارزش این کارها رو هم داشتند و هم میدونستند:ws37:

حرفهای زیادی به ذهنم میاد ولی .....

خلاصه سرتون رو درد اوردم و ببخشید که حرفام شما دوستان عزیز رو ناراحت کرد و از همین جا عذر خواهی میکنم..

در اخرهمینجا از همه دوستان خداحافظی میکنم و براشون ارزوی موفقیت و سربلندی میکنم قدر خودتون رو بدونید

همچنین علیرضا از من خواست که از شما دوستان خداحافظی کنم ازش خواستم که خودش بیاد کلام اخرش رو با دوستان خوبش بزنه حالا اگر موفق شدم که میاد اگر هم که نه که شرمنده :hanghead:

بدرود :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستای نواندیشم

توو این چند وقتی که اینجا فعالیت داشتم خاطرات زیادی رو با خودم بردم....تلخ ..شیرین....

یه مدت به عنوان مدیریت روابط عمومی تالار فعالیت داشتم که نشد زیاد توو این عنوان فعالیت کنم اما همواره تلاشم این بود که اطلاعاتی رو که دارم در اختیار دوستانم قرار بدم و متقابلا چیزای زیادی رو ازشون یاد گرفتم که از همشون ممنونم:icon_gol:

دوستای زیادی پیدا کردم که با وجود مجازی بودن برام حقیقی شدن و از این بابت خیلی خوشحالم که هنوزم باهاشون در ارتباطم و باز هم میتونم باهاشون در ارتباط باشم...

این مدت با اینکه اولین بار بود توو یه فروم فعالیت داشتم ولی به واقع انجمن مثه خونه دومم شده بود و از اینکه جای درستی رو برای تبادل اطلاعات پیدا کرده بودم خوشحال بودم و هستم و خواهم بود....

خاطرات زیادی رو از اینجا با خودم میبرم....تورها..میتینگ ها...شیطنت ها...تخریبها...مسابقات و خیلی چیزای دیگه

همینجا از تمام کسایی که خواسته یا ناخواسته ناراحتشون کردم عذر میخوام...بدونن که من هیچوقت نخواستم کسی ازم برنجه

اما با وجود اتفاقاتی که اخیرا پیش اومده ، به قول متین که میگه اگه جایی هستی که ناراحتت میکنه ازش دوری کن.....نمیتونم جو به وجود اومده رو،وقتی میبینم زحماتِ کسایی که واسه این انجمن متقبل میشن نادیده گرفته میشه قبول کنم..

به هر حال..امیدوارم که همه....همیشه موفق باشن...به قبولیای ارشد هم تبریک میگم و براشون ارزوی موفقیت میکنم

از مدیرای تالارم..از دوستای خوبم هستن...معذرت میخوام اگه کوتاهی برای انجام وظیفه ای که بهم محول شده بود انجام دادم...و بدونن که هر جا باشم همیشه باهاشون در ارتباط خواهم موند...

بدرود:icon_gol:

لینک به دیدگاه

یادش بخیر روز اولی که آدمی هرجا پا میذاره براش خیلی جالبه.....:sigh:

خب یه سری از دوستان رو که باهاشون تو مهندسان افتخار آشنایی داشتم و سعادتی که با سایرین دوستان اینجا آشنا شدم و برای تک تکشون آرزوی

خوشبختی و سعادت دارم...:icon_gol:

منم تقریباً چهار سال میشه که اینجا عضو هستم......

اویل خیلی زیاد تو تالار گفتگوهای آزاد فعالیت داشتم خیلی زیاد نمیدونم چرا؟!!:banel_smiley_4:

ولی بعدها کلاً ترجیح دادم کم تر فعالیت کنم چون واقعاً وقت زیادی رو از دست میدادم و من متضرر می شدم.....

از همین جا از همه اونای که با حرف هام ناخواسته رنجوندمشون معذرت میخوام و یه نکته مدیریتی میخوام بگم که.......

برای مدیرانی که تو این انجمن دارن زحمت میکشن و من به نوبه ی خودم این رو یه وظیفه میدونم البته برای خودم، و با توجه به مشغله ی که در بیرون از فضای مجازی دارم و خیلی از دوستانی که اینجا هستن در جریانند، ولی سعی میکنم هر وقت که میتونم بیام و مسئولیتی که بهم محول شده رو مدیریت کنم...

و مطلب آخر که برای من قوانینی وضع شده و من جاوید با هیچ کس خصومت شخصی ندارم و تو زندگی واقعیم هم همیشه به افکاری که با تفکرات من در تضاد بوده هم احترام گذاشتم و من با توجه به قوانین موجود از خودم نسبت به تاپیک ها و پست های دوستان عکس العمل نشون میدم و خواهش میکنم این رو به برداشت شخصی من از موضوعات مطرح شده نذارید.... :a030:

یه جمله هم از گوته میگم و به درد دوستانی که تفکر گسترش انجمن رو دارن میخوره.....:a030:

(مراقب باش كه نيروهايت را بر سر مسايل پراكنده از دست ندهي. هميشه تلاش كن كه آنها را متمركز كني.):a030:

در آخر باز هم از همه دوستان معذرت خواهی میکنم...که من جاوید رو تحمل میکنن:w16:

و برای همتون چه اعضای قدیمی چه جدید در دنیای واقعی آرزوی موفقیت و پیروزی دارم و امیدوارم هیچ وقت امیدتون رو از دست ندید.:icon_gol::icon_gol:

و کلامم رو با جمله زیبای (مارس آشار) تموم میکنم...:w16:

اميد دارويي است كه شفا نمي دهد، اما درد را قابل تحمل مي كند.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من اومدم اینجا به آقا محمد اعتراض کنم

اینجا رو گذاشتید همه دارن خداحافظی میکنن میرن که

بابا یکی بیاد یه دلخوشی چیزی بده:w000:

پست قبل گفتن دیگه

اميد دارويي است كه شفا نمي دهد، اما درد را قابل تحمل مي كند.

:ws3:

سلام.....:whistle:

نمیخواستم پستی بدم ولی به خاطر امید دادن مجبورم:ws3:

برای همه ی دوستان و مدیران آرزوی موفقیت و پیشرفت دارم....

به نظرم خیلی خوبه که این جو دوستانه و خوب و همه ی عزیزان سعی کنن حفظ کنن کلا اینجا حس خوبی از بین سایتای بزرگ دیگه به آدم میده بنابراین برای پیشرفتش همگی باید تلاش کنن و دلخوری های جزیی نذارن خرابش کنه

همین دیگه

از چجوری آشناشدنم با اینجا هم یادم نیس چیزی که بخوام بگم:whistle:

لینک به دیدگاه
من اومدم اینجا به آقا محمد اعتراض کنم

اینجا رو گذاشتید همه دارن خداحافظی میکنن میرن که

بابا یکی بیاد یه دلخوشی چیزی بده:w000:

2،3 صفحه داشتن دلخوشی میدادن دیگه بچه ها :ws3:

پست اول که گفتیم هر حرفی میتونه باشه دیگه. علیرضا و متین و مینی هم ایشالا میان خودشون.

ولی خب همونطور که این 4سال بوده، بازم نمیتونم از بند پ استفاده کنم که البته ناراحتیایی هم داشته مثل همین قضیه. ولی خب ایشالا خودشونم بعداً منظورمو درک میکنن. که میرسیم به اون جمله آخر جاوید :a030:

لینک به دیدگاه

فقط یکی یه کاری بکنه! اینطوری نمیشه!!!:icon_razz:

با احترام به آشار و بیشتر از اون اقا جاوید من نظرم اینه :امید درمان هم میکنه، بستگی به این داره که امیدت به کی باشه...

لینک به دیدگاه

محمد همه تلاششو داره برای راضی نگه داشتن همه میکنه و نمیشه انتظار داشت همه رو همزمان راضی نگه داره !

بیچاره گردنش از مو هم باریک تره این بشر نشکنین گردنشو :w02:

یه کمی با گذشت باشیم ...

لینک به دیدگاه
2،3 صفحه داشتن دلخوشی میدادن دیگه بچه ها :ws3:

پست اول که گفتیم هر حرفی میتونه باشه دیگه. علیرضا و متین و مینی هم ایشالا میان خودشون.

ولی خب همونطور که این 4سال بوده، بازم نمیتونم از بند پ استفاده کنم که البته ناراحتیایی هم داشته مثل همین قضیه. ولی خب ایشالا خودشونم بعداً منظورمو درک میکنن. که میرسیم به اون جمله آخر جاوید :a030:

من سر غم وغصه ها رسیدم:ws28:
لینک به دیدگاه

دوستان هر مجموعه ای خالی از مشکل نیست و هیچ مجموعه ای هم نمیتونید پیدا کنید که همه یک رنگ و یک دست باشن گاهی اوقات اختلاف هم پیش میاد که همین اختلاف خودش میتونه باعث پیشرفت و بهبود وضعیت اون مجموعه باشه

پس هیچ وقت از اختلاف ها حراسی نداشته باشیم و سعی نکنیم که ظریات مخالف رو نادیده بگیریم

و اینو هم بیاد داشته باشیم قرار نیست هر نظری که داریم بقیه هم قبول کنن (منظورم همه ی مجموعه هستش)

اینو هم بگم رهبری یه مجموعه کار خیلی سختیه و نمیشه همه رو راضی نگه داشت معمولا" رهبر سعی میکنه نظر اکثریت رو قبول کنه و بر اون اساس پیش بره

اما خب نباید از استعداد های دیگه ش هم غافل باشه گهی اوقا کسایی که ساز مخالف میزنن و مخالف مسیر آب شنا میکنن نوابغ مجموعه هستن

به نظرم بهتره به جای دوری گرفتن و نا امید شدن بیشتر تلاش کرد

هیچ وقت با رفتن کاری درست نشده:a030:

و منمبا نظر فائزه خانوم موافقم:icon_gol:

امید میتونه درمانگر هم باشه

لینک به دیدگاه

درود...متاسفانه فرصت نکردم صحبت تمامی دوستان رو بخونم...

دانشجوی کارشناسی بودم که با انجمن آشنا شدم...همیشه سعی کردم از دوستان الگو گیری در جهت مثبت چه تحصیلی و چه شخصیتی داشته باشم....دانشجوی ارشد که شدم، انجمن همدم تنهایی من بودsigh.gifسال دوم که اکثر اوقات تنها بودم، مدت زمان بیشتری رو در انجمن سپری کردم....همیشه انجمن نماد جامعه با سلایق مختلف برایم بوده...

امشب هم آخرین شب حضورم در خوابگاه هست...دلم کلی گرفته بود و فقط امدن به انجمن و قرار گرفتن در جو آن بود که میتونست آرومم کنهsigh.gif

امیدوارم جو آرامش همیشه حفظ بشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...