رفتن به مطلب

طراحی نرم افزار محاسبات آنلاین

M!Zare

ارسال های توصیه شده

درود...دوستان همانگونه که در جریان هستید، بسیاری از مسائل پیچیده مکانیک با کد نویسی راحت و قابل حل گردیده است...بسیاری از محاسبات روتین را با یک فلش ساده می توان، بارها اجرا نمود. جداول ترمودینامیکی آنلاین نمونه بارز این مسئله است..

اما سوالی که برای من ایجاد شده است این است که آیا خود ما هم میتوانیم همچین برنامه هایی رو بسازیم..یعنی یک تیمی از تالار مسئول این کار شود؟

به عنوان نمونه برنامه ای ساده برای طراحی فنر

i0cch6acjzljvyifn4p.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام به نظر ایده ی خوبی میاد ولی قطعا نیاز به انگیزه داره تا به نتیجه برسه. چون بعضی موقع ها باید خیلی وقت گذاشت برای نوشتن یه برنامه. برای مثال عرض میکنم: بنده برای پروژه درس طراحی اجزای 2 که طراحی یه گیربکس صنعتی بود یه برنامه با متلب نوشتم (بهمراه GUI) که تصویرهاش رو پایین میبینید. اولش فکر میکردم برنامه نویسیش راحته. با اینکه متلب در حد خوبی بلد بودم ولی واقعا کار زیادی برد و نزدیک به 5 یا 6 هزار خط کد شد! به خاطر همین فک نمیکنم کسی فی سبیل الله حاضر بشه اینهمه وقت بذاره!

البته ذکر کنم که اگه پروژه کوچیک باشه و کاربردی اونموقع به نظر ایده تون قابل اجراست. البته اگه یه تیم هم تشکیل بشه که هرکی روی یه قسمت کار کنه اونموقع احتمال نتیجه گرفتن بیشتر هم میشه.

عکسای پروژه م رو هم این پایین میزارم نگین خالی میبست:whistle::ws3:

zocmfocx9lu6hre5zf5h.png

vabd74jmz0iqrdiu2xst.png

9y6h4xblxzp0n1q88xg.png

لینک به دیدگاه
سلام به نظر ایده ی خوبی میاد ولی قطعا نیاز به انگیزه داره تا به نتیجه برسه. چون بعضی موقع ها باید خیلی وقت گذاشت برای نوشتن یه برنامه. برای مثال عرض میکنم: بنده برای پروژه درس طراحی اجزای 2 که طراحی یه گیربکس صنعتی بود یه برنامه با متلب نوشتم (بهمراه GUI) که تصویرهاش رو پایین میبینید. اولش فکر میکردم برنامه نویسیش راحته. با اینکه متلب در حد خوبی بلد بودم ولی واقعا کار زیادی برد و نزدیک به 5 یا 6 هزار خط کد شد! به خاطر همین فک نمیکنم کسی فی سبیل الله حاضر بشه اینهمه وقت بذاره!

البته ذکر کنم که اگه پروژه کوچیک باشه و کاربردی اونموقع به نظر ایده تون قابل اجراست. البته اگه یه تیم هم تشکیل بشه که هرکی روی یه قسمت کار کنه اونموقع احتمال نتیجه گرفتن بیشتر هم میشه.

عکسای پروژه م رو هم این پایین میزارم نگین خالی میبست:whistle::ws3:

بسیار عالی:icon_gol:....در حقیقت هدف اصلی من این هست که با کارهای کوچیک شروع کنیم و بعد از اینکه دوستان همه آموزش اولیه رو در این جریان به دست آوردن و یک تیم شدن، به سراغ گزینه های کاربردی و درآمد زا بریم.

پس شما که در این مورد تجربه هم دارید میتونیم به عنوان سرگروه انتخاب کنیم...چطوره؟

لینک به دیدگاه
بهترین نرم افزار برای این کار، نرم افزار اکسل هستش که اگه درست و حسابی بهش چسبیده بشه خیلی مفید می باشد.

چقدر جدیدا از این اکسل خوشم اومدهhapydancsmil.gif شما هم نمونه کار خودتون رو بدید:whistle:

لینک به دیدگاه
بسیار عالیicon_gol.gif....در حقیقت هدف اصلی من این هست که با کارهای کوچیک شروع کنیم و بعد از اینکه دوستان همه آموزش اولیه رو در این جریان به دست آوردن و یک تیم شدن، به سراغ گزینه های کاربردی و درآمد زا بریم.

پس شما که در این مورد تجربه هم دارید میتونیم به عنوان سرگروه انتخاب کنیم...چطوره؟

والا راستش منم تجربه ی خیلی زیادی ندارم (پروژه هایی که کار کردم محدود میشن به چند تا پروژه درسی مثل همون طراحی گیربکس)، ولی خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم. در مورد سرگروه هم اول باید ببینیم که از این طرح استقبال میشه (که انشاالله میشه)، بعد که یه تعدادی از دوستان اعلام آمادگی کردن میتونیم با تجربه ترینشون رو به عنوان سرگروه یا مسئول انتخاب کنیم.

لینک به دیدگاه
بهترین نرم افزار برای این کار، نرم افزار اکسل هستش که اگه درست و حسابی بهش چسبیده بشه خیلی مفید می باشد.

درسته من هم قبول دارم. اتفاقا منم یه پروژه در زمینه توربو ماشینها با اکسل انجام دادم. میشه گفت در عین سادگی خیلی نرم افزار قوی و کاربردی هست این اکسل:w16:

لینک به دیدگاه
چقدر جدیدا از این اکسل خوشم اومدهhapydancsmil.gif شما هم نمونه کار خودتون رو بدید:whistle:

اکسل فوق العاده قویه.

من چندین برنامه باهاش نوشتم.

حتی برنامه محاسبه بار گرمایش ساختمان که در فروشگاه سایتم هست الان.

الانم دارم یه برنامه مینویسم که مبدل طراحی میکنه، البته این رو سفارش گرفتم و دارم روش کار میکنم.

تا فردا تموم میشه

خلاصه بهترین نرم افزار همینه.

ساده و در عین سادگی قوی.

لینک به دیدگاه
والا راستش منم تجربه ی خیلی زیادی ندارم (پروژه هایی که کار کردم محدود میشن به چند تا پروژه درسی مثل همون طراحی گیربکس)، ولی خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم. در مورد سرگروه هم اول باید ببینیم که از این طرح استقبال میشه (که انشاالله میشه)، بعد که یه تعدادی از دوستان اعلام آمادگی کردن میتونیم با تجربه ترینشون رو به عنوان سرگروه یا مسئول انتخاب کنیم.

چون خودتون هم در این جریان بیشتر یاد میگیرید، من توصیه میکنم.... چند موردی که من دیدم میلیونی تونستن درآمد داشته باشن.

درسته من هم قبول دارم. اتفاقا منم یه پروژه در زمینه توربو ماشینها با اکسل انجام دادم. میشه گفت در عین سادگی خیلی نرم افزار قوی و کاربردی هست این اکسل:w16:
به به....دیگه چی بلدید:ws3:
لینک به دیدگاه
چون خودتون هم در این جریان بیشتر یاد میگیرید، من توصیه میکنم.... چند موردی که من دیدم میلیونی تونستن درآمد داشته باشن.

به به....دیگه چی بلدید:ws3:

والا به غیر از سی چهل تا نرم افزار چیز دیگه ای بلد نیستم:whistle::ws3:

نه شوخی کردم، راستش خیلی هم چیز زیادی بلد نیستم

ولی خب با کمک دوستان یاد میگیریم ایشالا

لینک به دیدگاه
اکسل فوق العاده قویه.

من چندین برنامه باهاش نوشتم.

حتی برنامه محاسبه بار گرمایش ساختمان که در فروشگاه سایتم هست الان.

الانم دارم یه برنامه مینویسم که مبدل طراحی میکنه، البته این رو سفارش گرفتم و دارم روش کار میکنم.

تا فردا تموم میشه

خلاصه بهترین نرم افزار همینه.

ساده و در عین سادگی قوی.

به ما هم یاد میدید؟hanghead.gif برنامه های ساده، سخت هاش رو خودمون یاد میگیریم و بعد رقیبتون میشیم...:whistle:

والا به غیر از سی چهل تا نرم افزار چیز دیگه ای بلد نیستم:whistle::ws3:

نه شوخی کردم، راستش خیلی هم چیز زیادی بلد نیستم

ولی خب با کمک دوستان یاد میگیریم ایشالا

ایشالا:w16:
لینک به دیدگاه
به ما هم یاد میدید؟hanghead.gif برنامه های ساده، سخت هاش رو خودمون یاد میگیریم و بعد رقیبتون میشیم...:whistle:

ایشالا:w16:

در حد توان در خدمت دوستان هستم.

:w16:

یک سری فیلم های آموزشی دارم که فارسی هستند. خیلی کاربردی هستند.

اگه بتونم آپلودشون کنم عالی میشه.

حجمشون زیاده :hanghead:

لینک به دیدگاه

درود

پیشنهاد می کنم کار رو کمی ریز تر و منظم تر کنید

اول اینکه یک تیم تشکیل بدید و ثبت کنید

سپس از درس های پایه شروع کنید:استاتیک/دینامیک/مقاومت و...

مسایل مربوط به هر درس رو دسته بندی کنید و برای هر دسته یک استراتژی حل تعریف کنید

منظورم این هست که مثلا من یک سوال استاتیک دارم وارد نرم افزار طراحی شده ی شما که می شم نباید دور خودم بچرخم بلکه باید خیلی سریع هدایت بشم به سمت اون دسته مورد نظرم و با وارد کردن اطلاعات اولیه به جواب برسم

ترجیح شخص من این هست که تنها جواب نهایی رو نبینم بلکه روند حل رو هم ببینم و احیانا نمودار و یا شکلی که به فهم مسله کمک بکنه هم رسم بشه

کار زمان بر و وقت گیری هست .اما درامد زا هم هست

نه تنها برای دانشجو ها که برای خیلی از مهندسین هم کاراایی دارد.به شرط اینکه الگوریتم های حل بسیار دقیق و خالی از هرگونه اشتباه باشد.

(روی من هم اصلا حساب نکن چون نه اکسل بلدم نه مطلب نه هیچی:ws3:)

لینک به دیدگاه
در حد توان در خدمت دوستان هستم.

:w16:

یک سری فیلم های آموزشی دارم که فارسی هستند. خیلی کاربردی هستند.

اگه بتونم آپلودشون کنم عالی میشه.

حجمشون زیاده :hanghead:

بسیار عالی،

بسیار ممنون میشم اگر فیلم ها رو آپلود کنید و یا به دست دوستی که امکان آپلود داره برسونید. حتی میتونید در فروشگاه هم قرار بدید.

درود

پیشنهاد می کنم کار رو کمی ریز تر و منظم تر کنید

اول اینکه یک تیم تشکیل بدید و ثبت کنید

سپس از درس های پایه شروع کنید:استاتیک/دینامیک/مقاومت و...

مسایل مربوط به هر درس رو دسته بندی کنید و برای هر دسته یک استراتژی حل تعریف کنید

منظورم این هست که مثلا من یک سوال استاتیک دارم وارد نرم افزار طراحی شده ی شما که می شم نباید دور خودم بچرخم بلکه باید خیلی سریع هدایت بشم به سمت اون دسته مورد نظرم و با وارد کردن اطلاعات اولیه به جواب برسم

ترجیح شخص من این هست که تنها جواب نهایی رو نبینم بلکه روند حل رو هم ببینم و احیانا نمودار و یا شکلی که به فهم مسله کمک بکنه هم رسم بشه

کار زمان بر و وقت گیری هست .اما درامد زا هم هست

نه تنها برای دانشجو ها که برای خیلی از مهندسین هم کاراایی دارد.به شرط اینکه الگوریتم های حل بسیار دقیق و خالی از هرگونه اشتباه باشد.

(روی من هم اصلا حساب نکن چون نه اکسل بلدم نه مطلب نه هیچی:ws3:)

چه جالب....خیلی کاربردی گفتید، مثلا میشه با استاتیک شروع کرد، اینجوری خودمون هم به دروس مسلط تر میشیم..دوستان نظر شما چیه؟

آموزش میدیما:ws3:

لینک به دیدگاه
بسیار عالی،

بسیار ممنون میشم اگر فیلم ها رو آپلود کنید و یا به دست دوستی که امکان آپلود داره برسونید. حتی میتونید در فروشگاه هم قرار بدید.

چه جالب....خیلی کاربردی گفتید، مثلا میشه با استاتیک شروع کرد، اینجوری خودمون هم به دروس مسلط تر میشیم..دوستان نظر شما چیه؟

آموزش میدیما:ws3:

در فروشگاه نواندیشان تحریم شدم :ws37:

لینک به دیدگاه

اجااااازه هست منم بیاااام تو؟؟؟hanghead.gif

برقیا با زبونای خانواده ی سی آشنایی داریم.

اگه کاری خواستین بکنین که دانش خیلی تخصصی از مکانیک نمی خواست رو منم حساب کنید. برنامه نویسی زیاد کار کردم. اینم نمونه کار:

http://www.noandishaan.com/forums/thread105677.html

لینک به دیدگاه
اجااااازه هست منم بیاااام تو؟؟؟hanghead.gif

برقیا با زبونای خانواده ی سی آشنایی داریم.

اگه کاری خواستین بکنین که دانش خیلی تخصصی از مکانیک نمی خواست رو منم حساب کنید. برنامه نویسی زیاد کار کردم. اینم نمونه کار:

http://www.noandishaan.com/forums/thread105677.html

نمونه کارتون رو دیدم...بسیار عالی:w16:

اتفاقا اینجوری کارگروهی بسیار معنی پیدا میکنه:icon_gol: پس روی کمک شما هم حساب میکنیم.

لینک به دیدگاه

با پتانسیلی که در کارهای بچه ها مشاهده میشه، برای شروع کار میشه از طراحی بازیهای مهندسی ساده شروع کرد، چطوره؟

iPhone8.png

لینک به دیدگاه
با پتانسیلی که در کارهای بچه ها مشاهده میشه، برای شروع کار میشه از طراحی بازیهای مهندسی ساده شروع کرد، چطوره؟

خانم مدیر فک نمیکنم ساختن بازی خیلی هم کار ساده ای باشه! به نظرم نوشتن کد نرم فزار های محاسباتی راحت تر از ساخت بازی باشه. در ضمن ساخت بازی (حتی بازی های فلش دو بعدی که ساده ترین نوع هستن هم) نیاز به تخصص توی این زمینه رو داره و از اونجایی که بچه های مکانیک در استفاده از نرم افزارها تمرکزشون بیشتر روی قسمتیه که بیشتر با رشته شون در ارتباطه و در آینده ممکنه به کارشون بیاد. به همین دلیل فک میکنم از نرم افزار های ساده و محاسباتی شروع کنیم بهتره.

برای مثال هم عرض میکنم، میتونیم روشهای عددی که در درس "محاسبات عددی" استفاده میشه شروع کنیم. چون معمولا الگوریتم مشخصی دارن و نیازی نیست ما خودمون الگوریتمشون رو کشف کنیم!(:whistle:) و نوشتن برنامه شون به همین دلیل آسون تره.

لینک به دیدگاه
خانم مدیر فک نمیکنم ساختن بازی خیلی هم کار ساده ای باشه! به نظرم نوشتن کد نرم فزار های محاسباتی راحت تر از ساخت بازی باشه. در ضمن ساخت بازی (حتی بازی های فلش دو بعدی که ساده ترین نوع هستن هم) نیاز به تخصص توی این زمینه رو داره و از اونجایی که بچه های مکانیک در استفاده از نرم افزارها تمرکزشون بیشتر روی قسمتیه که بیشتر با رشته شون در ارتباطه و در آینده ممکنه به کارشون بیاد. به همین دلیل فک میکنم از نرم افزار های ساده و محاسباتی شروع کنیم بهتره.

برای مثال هم عرض میکنم، میتونیم روشهای عددی که در درس "محاسبات عددی" استفاده میشه شروع کنیم. چون معمولا الگوریتم مشخصی دارن و نیازی نیست ما خودمون الگوریتمشون رو کشف کنیم!(:whistle:) و نوشتن برنامه شون به همین دلیل آسون تره.

البته منظورم بازی های علمی بودا:w16: ولی خب اگر سخته که هیچی..

برای شروع پس نظرتون اینه که با یک الگوریتم شروع کنیم..؟ الگوریتم نیوتن خوبه؟ میشه اولش یکم توضیح بدید تا ما هم یاد بگیریم:ws3: یعنی مثال های اول اموزشی باشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...