رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اصولا این مسئولیت اول بین فرزندان ذکور بررسی میشه..کسی هم که میخواد مخارج رو به عهده بگیره و اختلافی سر این موضوع باشه،باید از طریق دادگاه اقدام کنه..

اولین الویت با پسر بزرگتر هست اما اگر دادخواست برای بررسی دادین..نماینده دادگاه رو میفرستن برای بررسی شرایط مالی و ...

احتمالا اگر به یکی از فرزندان صلاحیت مدیریت مالی داده بشه..حکم این هست که فرزند منتخب مخارج و پیگیری مالی رو ماهانه یا سالانه،بنا به توافق خود طرفین،با رسید به اطلاع بقیه فرزندان برسونه..اگرم مدرکی بر عدم صلاحیت دارین میتونین اعلام کنین،بعد از بررسی با توافق دیگر فرزندان،مسئولیت مالی به خواهان داده میشه

اگر سوالی هست در خدمتم

ممنون. سوالی که ازم پرسیده بودن میخواستن متوجه بشن تا این حد بود .

شاید از دوباره مزاحمتون شدم . :ws3::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 60
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 4 هفته بعد...

با سلام. وقتی یه شکایت ادله کافی نداشته باشه وظیفه ی شورای حل اختلاف برای حل این مشکل چیه ؟

کدوم اولویت داره :

تحقيق محلي و معاينه محل موضوع ماده۲۳ قانونبه نحو زير انجام خواهدشد.الف: تحقيق محلي: کسب اطلاع از اهالي محل نسبت بهموضوع مورد اختلاف براي کشف واقع است که بايد به صورت کتبي گزارش شود.ب : معاينه محلي: مشاهده محل مورد اختلاف توسط عضو شورا براي کشف واقع است که مشروحمشاهدات صورتمجلس خواهدشد.شورا براي اجراي قرار تحقيق و معاينه محلي وقت معينياختصاص و به طرفين ابلاغ مي‌نمايد تا در معيت عضو شورا به محل مراجعه و مطلعين ياشهود خود را معرفي نمايند. تهيه وسيله اجراي قرار به عهده متقاضي است و در صورت عدمتهيه وسيله مذکور، استناد به تحقيق و معاينه محلي از عداد دلايل وي خارج خواهد شد واگر اجراي اين قرار به نظر شورا باشد تهيه وسيله به عهده خواهان خواهد بود و در صورتعدم تهيه وسيله چنانچه شورا نتواند بدون اجراي قرار اتخاذ تصميم نمايد، دادخواستابطال و خواهان راهنمايي لازم خواهدشد.

یا :

عـوي طاري موضوع ماده۲۲ قـانون به دعـاويي گفته مي‌شود که از امور اتـفاقي است و در جـريان رسيدگي، از سـوي يکي از اصـحاب دعـوي يا شخص ثالث با فرض وحدت منشاء و موضوع و ارتباط کامل با دعوي اصلي مطرح و توأمان مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد. مانند ورود شخص ثالث، جلب شخص ثالث و دعوي متقابل

لینک به دیدگاه
با سلام. وقتی یه شکایت ادله کافی نداشته باشه وظیفه ی شورای حل اختلاف برای حل این مشکل چیه ؟

کدوم اولویت داره :

تحقيق محلي و معاينه محل موضوع ماده۲۳ قانونبه نحو زير انجام خواهدشد.الف: تحقيق محلي: کسب اطلاع از اهالي محل نسبت بهموضوع مورد اختلاف براي کشف واقع است که بايد به صورت کتبي گزارش شود.ب : معاينه محلي: مشاهده محل مورد اختلاف توسط عضو شورا براي کشف واقع است که مشروحمشاهدات صورتمجلس خواهدشد.شورا براي اجراي قرار تحقيق و معاينه محلي وقت معينياختصاص و به طرفين ابلاغ مي‌نمايد تا در معيت عضو شورا به محل مراجعه و مطلعين ياشهود خود را معرفي نمايند. تهيه وسيله اجراي قرار به عهده متقاضي است و در صورت عدمتهيه وسيله مذکور، استناد به تحقيق و معاينه محلي از عداد دلايل وي خارج خواهد شد واگر اجراي اين قرار به نظر شورا باشد تهيه وسيله به عهده خواهان خواهد بود و در صورتعدم تهيه وسيله چنانچه شورا نتواند بدون اجراي قرار اتخاذ تصميم نمايد، دادخواستابطال و خواهان راهنمايي لازم خواهدشد.

یا :

عـوي طاري موضوع ماده۲۲قـانون به دعـاويي گفته مي‌شود که از امور اتـفاقي است و در جـريان رسيدگي، از سـوييکي از اصـحاب دعـوي يا شخص ثالث با فرض وحدت منشاء و موضوع و ارتباط کامل با دعوياصلي مطرح و توأمان مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد. مانند ورود شخص ثالث، جلب شخص ثالث ودعوي متقابل

سلام

اولویت با مورد دوم هست اما هر دو این رویه ها که ذکر کردین سازو کار دادرسی هستش و حتما صورت میگیره

لینک به دیدگاه

با سلام . خسته نباشید .

مممنونم از پاسختون.

برای شکایت کردن میشه از کلانتری اقدام کرد ؟ یه سوال دیگه مگه میشه اخطاریه رو به دست شاکی بدن تا به دست به دست دیگران برسونه !

دوره مجاز برای صبر کردن دریافت اخطار چقد میتونه باشه ! ( امکان داره 4 الی 5 ماه طول بکشه )

لینک به دیدگاه
با سلام . خسته نباشید .

مممنونم از پاسختون.

برای شکایت کردن میشه از کلانتری اقدام کرد ؟ یه سوال دیگه مگه میشه اخطاریه رو به دست شاکی بدن تا به دست به دست دیگران برسونه !

دوره مجاز برای صبر کردن دریافت اخطار چقد میتونه باشه ! ( امکان داره 4 الی 5 ماه طول بکشه )

بستگی به نوع شکایت داره اما اصولا از طریق دادگاه هست که اگه لازم به جلب خوانده باشه میفرستنتون کلانتری که با مامور جلبشون کنید

نه اخطاریه دست خوانده داده میشه و اگه مامور گزارش کنه که اخطار به دستشون رسیده باید همون روز در دادگاه حضور داشته باشن

دوره مجاز خاصی نداره..از زمانی که احضاریه ابلاغ بشه خوانده موظف به پاسخگووییه..تا به دستش نرسه وظیفه ای نداره

لینک به دیدگاه

با سلام.

اگه 3تا شاهد ببریم یعنی برای صادر کردن رای کافی نیست !

ما تو شهرمون به مشکل بر میخوریم اینقد اذیت نمیکنن و طول نمیکشه ! یه اخطاریه به مدت 4 ماه طول کشیده ، الان چون مقصر نمیاد تو جلسات حضور پیدا کنه شورا گیر داده الا بلا من باید باهاش تماس بگیرم !

ولی تو شهر ما مدرک نباشه و شاهد نداشته باشی میرن برای بازرسی و اگه طرف نیومد رای میدن !

راه حلی برای زود پیش رفتن این پرونده هست ؟! :sad0:

لینک به دیدگاه
با سلام.

اگه 3تا شاهد ببریم یعنی برای صادر کردن رای کافی نیست !

ما تو شهرمون به مشکل بر میخوریم اینقد اذیت نمیکنن و طول نمیکشه ! یه اخطاریه به مدت 4 ماه طول کشیده ، الان چون مقصر نمیاد تو جلسات حضور پیدا کنه شورا گیر داده الا بلا من باید باهاش تماس بگیرم !

ولی تو شهر ما مدرک نباشه و شاهد نداشته باشی میرن برای بازرسی و اگه طرف نیومد رای میدن !

راه حلی برای زود پیش رفتن این پرونده هست ؟! :sad0:

دو تا شاهد عاقل و بالغ کافیه دوست عزیز

اگه میتونید پیداش کنید و تلفنش رو جواب میده تماس بگیرین که بیاد..اصولا خبررسانی از طریق ضابطین قانونی باید صورت بگیره که گزارش بدن به دادگاه:ws38:

خلاصه از هرطریقی اگه بهش دسترسی دارین..اون آدرس و تلفن و غیره رو به تحویل ضابطین بدین

نهایتا طی ده روز باید خودشو معرفی کنه اگه نه که میرن بازرسی و رای رو صادر میکنن دوست خوبم نگران نباش:w16:

لینک به دیدگاه
دو تا شاهد عاقل و بالغ کافیه دوست عزیز

اگه میتونید پیداش کنید و تلفنش رو جواب میده تماس بگیرین که بیاد..اصولا خبررسانی از طریق ضابطین قانونی باید صورت بگیره که گزارش بدن به دادگاه:ws38:

خلاصه از هرطریقی اگه بهش دسترسی دارین..اون آدرس و تلفن و غیره رو به تحویل ضابطین بدین

نهایتا طی ده روز باید خودشو معرفی کنه اگه نه که میرن بازرسی و رای رو صادر میکنن دوست خوبم نگران نباش:w16:

شماره تلفن و همه چی دادن ولی جواب نمیده ، بعد 4 ماه اومده میگه که سه روز پیش اخطار به دست من رسیده ادعای شاکی اشتباست تازه ادعا کرده که زمین ما هم مال اونه ، ما دیدیم اینجوریه شاهد بردیم ولی طبق اخرین تماس گفتن که ما باز باهاشون تماس میگیریم که چی میگن با این که ادعای مارو رد کرده و شاهد بردیم . !

کلا مردمش خاص هستن ! ( ادم شک میکنه قانون تو کل ایران یکیه یا نه ) :ws38:

ممنونم ازتون . :icon_gol:منم امیدوارم زود تر رای صادر کنن اونم عادلانه ! :whistle:

لینک به دیدگاه
شماره تلفن و همه چی دادن ولی جواب نمیده ، بعد 4 ماه اومده میگه که سه روز پیش اخطار به دست من رسیده ادعای شاکی اشتباست تازه ادعا کرده که زمین ما هم مال اونه ، ما دیدیم اینجوریه شاهد بردیم ولی طبق اخرین تماس گفتن که ما باز باهاشون تماس میگیریم که چی میگن با این که ادعای مارو رد کرده و شاهد بردیم . !

کلا مردمش خاص هستن ! ( ادم شک میکنه قانون تو کل ایران یکیه یا نه ) :ws38:

ممنونم ازتون . :icon_gol:منم امیدوارم زود تر رای صادر کنن اونم عادلانه ! :whistle:

اگه نسبت به ادعاش مدرک قابل دفاع نداشته باشه نمیتونه کاری کنه چون شما شاهد دارید و دستتون بازتره

امیدوارم حق به حق دار برسه و کمکی ازم براومده باشه:a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام

من فروشگاهی دارم مدتی پیش (این مدت به سال است)اجناسی رابه نسیه ازمن بردندمقداری ازان راپرداخته ومقداربیشتران باقی مانده (ظاهرااین افرابه خوردن این پولهاعادت کرده اند)البته این راهم بگوییم شماره تلفن(موبایل)ازانهادارم.

حالاسوال من اینست دراین مواقع می شودکاری کرد؟

:184:

سوال دوم :طرحی ابتکاری داریم حالامی خواهیم درباره این طرح ازکسانی کمک بگیریم چگونه بایدازکپی برداری ان طرح توسط افرادی دیگرجلوگیری کرد؟

امیدوارم سوالات واضع باشد.

لینک به دیدگاه
سلام

من فروشگاهی دارم مدتی پیش (این مدت به سال است)اجناسی رابه نسیه ازمن بردندمقداری ازان راپرداخته ومقداربیشتران باقی مانده (ظاهرااین افرابه خوردن این پولهاعادت کرده اند)البته این راهم بگوییم شماره تلفن(موبایل)ازانهادارم.

حالاسوال من اینست دراین مواقع می شودکاری کرد؟

:184:

سوال دوم :طرحی ابتکاری داریم حالامی خواهیم درباره این طرح ازکسانی کمک بگیریم چگونه بایدازکپی برداری ان طرح توسط افرادی دیگرجلوگیری کرد؟

امیدوارم سوالات واضع باشد.

سلام دوست عزیز

در رابطه با سوال اول چون هیچ شماره یا آشناییتی ندارین کاری نمیشه کرد و بهتره برای دادن نسیه حتما شخص رو بشناسین یا ادرس یا تلفن بگیرین و به نوشتن مقدار قرضشون تو دفترچه اکتفا نکنین..امیدوارم زودتر قرضشون رو پس بیارن

در مورد سوال دوم هم اگه طرح وسیعو جامع و مشخصیه بهتره تو صنف مورد نظر ثبت بشه..لطفا در مورد چگونگی انتشار طرح که به صورت فراخوان یا طراحی یا گردهمایی یا....هست بیشتر توضیح بدین ..ممنون

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز

در رابطه با سوال اول چون هیچ شماره یا آشناییتی ندارین کاری نمیشه کرد و بهتره برای دادن نسیه حتما شخص رو بشناسین یا ادرس یا تلفن بگیرین و به نوشتن مقدار قرضشون تو دفترچه اکتفا نکنین..امیدوارم زودتر قرضشون رو پس بیارن

شماره موبایل دارم ولی همین چنوقت تماس گرفتم اصلاگوشی برنمی دارداس ام اس هم زدم جواب ندادمی دانیدچی شده که من به این شدت می خواهم دنبال کنم ازبرادرم هم نسیه کرده بودظاهرابرادرم که تماس گرفته گفته همه پولهاراداده به من ؟!!!!!!!!!

راهی هست ازروی تلفن موبایل کاری کرد؟

در مورد سوال دوم هم اگه طرح وسیعو جامع و مشخصیه بهتره تو صنف مورد نظر ثبت بشه..لطفا در مورد چگونگی انتشار طرح که به صورت فراخوان یا طراحی یا گردهمایی یا....هست بیشتر توضیح بدین ..ممنون
یک طرح ابتکاری درتولیدبرق می باشد.
لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
شماره موبایل دارم ولی همین چنوقت تماس گرفتم اصلاگوشی برنمی دارداس ام اس هم زدم جواب ندادمی دانیدچی شده که من به این شدت می خواهم دنبال کنم ازبرادرم هم نسیه کرده بودظاهرابرادرم که تماس گرفته گفته همه پولهاراداده به من ؟!!!!!!!!!

راهی هست ازروی تلفن موبایل کاری کرد؟

یک طرح ابتکاری درتولیدبرق می باشد.

اگه مبلغ زیاد نیست بهتره شکایت نکنید که کلی دوندگی و هزینه داره که شایدم به جایی نرسید

اما میتونید شکایت کنید واز مخابرات بخواین از روی اطلاعات سیم کارت بهتون ادرس رو بدن که برید سراغشون که البته احتیاج به حکم دارید از کلانتری..

بهتره بعد از مطرح کردن طرحتون تو وبلاگ یا هر جایی لوگویی با اسمتون روش بزنید که کسی حق کپی نداشته باشه

پایین مقاله یا همون طرح حتما ذکر کنید که کپی کردنش عواقب پیگرد قانونی خواهد داشت

بابت تاخیر هم عذر میخوام دوست خوب:icon_redface::icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام در مورد دادخواست تجدید نظر نسبت به حکم حجر ، کمک می خوام. لطفا کمکم کنید. :sad0::sad0:(یعنی برای یک فرد که دارای سلامت عقل است با هزار کلک حکم حجر گرفته اند، و من می خواهم دادخواست تجدید نظر بدهم.) شرح خواسته در متن دادخواست را چطور باید مطرح کرد و شامل چه چیزهایی باید باشد تا از سوی دادگاه ناقص تلقی نشود؟

لینک به دیدگاه
سلام در مورد دادخواست تجدید نظر نسبت به حکم حجر ، کمک می خوام. لطفا کمکم کنید. :sad0::sad0:(یعنی برای یک فرد که دارای سلامت عقل است با هزار کلک حکم حجر گرفته اند، و من می خواهم دادخواست تجدید نظر بدهم.) شرح خواسته در متن دادخواست را چطور باید مطرح کرد و شامل چه چیزهایی باید باشد تا از سوی دادگاه ناقص تلقی نشود؟

سلام

دوست عزیزم سوالتونو کامل در پیام خصوصی پاسخ دادم ..اگر نتیجه بخش بود

کاملش رو اینجاهم میذارم که دوستان استفاده کنن:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام

نواندیشای حقوق دان در مورد ایراد رد دادرسی یا موارد رد دادرسی مطلب میخواستم. چون خودم رشتم حقوق نیست مطلب مرتبط نمیتونم پیدا کنم.

ممنون میشم کمک کنید.

سپاس

لینک به دیدگاه
سلام

نواندیشای حقوق دان در مورد ایراد رد دادرسی یا موارد رد دادرسی مطلب میخواستم. چون خودم رشتم حقوق نیست مطلب مرتبط نمیتونم پیدا کنم.

ممنون میشم کمک کنید.

سپاس

[h=3]نمونه قرار رد دادخواست اعاده دادرسی[/h]

[h=3]اعاده دادرسی در قوانین کیفری[/h][h=3]انواع ایرادات دادرسی[/h]

سلام

اگه این تاپیکها کافی نبود اطلاع بدید تابیشتر تاپیک بذارم

امیدوارم به دردتون بخوره:a030:

موفق باشید

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام از تاریخ صدور چک شما 6 ماه فرصت دارید برای وصول به بانک مراجعه کنید و اگه چک برگشت خورد 6ماه فرصت دارید در مراجع قضایی شکایت کنید و بعد از این مدت چک شما جنبه حقوقی پیدا میکنه

لینک به دیدگاه
  • 11 ماه بعد...

با سلام.

نسبت به شرکتی که در آن سابقا کار میکردم شکایت حقوق ی بابت حقوق معوقه شکایت کردم و به مرحله توقیف اموال رسیدم. اما قادر به وصول مطالبات نیستم.

متاسفانه مشاوران حقوق تجارت محدود هستند و اغلب در دسترس نیست.

چطور میتونم نسبت به اعلام ورشکستگی شرکت و وصول مطالبات از سهام داران شرکت اقدام کنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...