رفتن به مطلب

سوال های شما از EXCEl

ارسال های توصیه شده

سه تا مجموعه اعداد دارم که میانگین و انحراف معیارشونو جدا جدا بدست آوردم

حالا می خوام با چارت میله ای و ارور بار نشون بدم و این سه مجموعه رو با هم مقایسه کنم

می خوام روی هر ستون ارور بار بخوره

خب داری نمودار رو انتخاب میکنی بعد error bar رو میزنی باید سری اعداد یعنی نمودار هر سری رو انتخاب کنی براش ارور بار رو بزنی

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 428
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

فکر میکنم نتونستم منظورم و خوب بگم

ببینید ما یه چارت میله ای داریم با سه تا ستون که هر کدوم از ستونا داره میانگین اون مجموعه (که قبلا گفتم) رو نشون میده

پس باید ارور بار متفاوتی با بقیه ستونا داشته باشه

راهی هست واسه عملی شدن این قضیه یا نه؟

لینک به دیدگاه
فکر میکنم نتونستم منظورم و خوب بگم

ببینید ما یه چارت میله ای داریم با سه تا ستون که هر کدوم از ستونا داره میانگین اون مجموعه (که قبلا گفتم) رو نشون میده

پس باید ارور بار متفاوتی با بقیه ستونا داشته باشه

راهی هست واسه عملی شدن این قضیه یا نه؟

منم منظورم همین بود برای اینکه هر سری ارور بار خودشو داشته باشه باید سری ها رو جدا انتخاب کنی یا اینکه اول نمودار یم سری رو رسم کنی بعد ارور بار بعد سری بعدی تا اخر

لینک به دیدگاه

تشکر ...اون مشکل با کمک شما حل شد

حالا یه سوال دیگه

اینبار فرض کنید با همون مجموعه اعداد و میانگین آنها می خواییم یه نمودار منحنی رسم کنیم

مثلا محور x ثابت است و محور yمیانگین مجموعه اعداد است

پس از رسم نمودار چطوری میشه برای هر نقطه که بیانگر میانگین چندین نقطه هست ارور بار متفاوت گذاشت

لینک به دیدگاه
تشکر ...اون مشکل با کمک شما حل شد

حالا یه سوال دیگه

اینبار فرض کنید با همون مجموعه اعداد و میانگین آنها می خواییم یه نمودار منحنی رسم کنیم

مثلا محور x ثابت است و محور yمیانگین مجموعه اعداد است

پس از رسم نمودار چطوری میشه برای هر نقطه که بیانگر میانگین چندین نقطه هست ارور بار متفاوت گذاشت

اینم مثل قبلیه فرقی نداره که:ws38:

لینک به دیدگاه

نه اون نمودار ستونی بود با هر ستون متفاوت ...ولی الان ما یه منحنی فقط داریم با چند تا نقطه

روی هر کدوم از نقطه ها باید ارور بار جدا بخوره

حالا چطوری باید واسه نقطه ها تعریفش کرد؟

لینک به دیدگاه
نه اون نمودار ستونی بود با هر ستون متفاوت ...ولی الان ما یه منحنی فقط داریم با چند تا نقطه

روی هر کدوم از نقطه ها باید ارور بار جدا بخوره

حالا چطوری باید واسه نقطه ها تعریفش کرد؟

وقتی یک نمودار داریم ارور بار برای هر نقطه دقیقا مثل ارور بار برای هر نقص اونجا ستون بود اینجا نقطه فرقی نمیکنه برای هر نقطه جدا حساب میکنه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم :

چطور میشه در یک شیت اکسل سلول های مورد نظر رو نگه داشت و سایر سلول ها و فضای شیت حذف بشند و در فایل اکسل فقط سلول های مورد نظر موجود و قابل مشاهده باشند .

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم :

چطور میشه در یک شیت اکسل سلول های مورد نظر رو نگه داشت و سایر سلول ها و فضای شیت حذف بشند و در فایل اکسل فقط سلول های مورد نظر موجود و قابل مشاهده باشند .

ممنون

سلام

من در کار با اکسل حرفه ای نیستم...ولی تا جایی که میدونم چنین امکانی وجود نداره...

فکر کنم برای همین جوابی نگرفتید...وقتی نمیشه،کسی هم بلد نیست دیگه!!!

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم :

ممنون

سلام

پاك نميشه كرد. شما بايد سطر ها و ستونهاي اضافي رو مخفي كنيد.

براي انتخاب همه سطرهاي اضافي ctrl+shift+فلش پايين

براي انتخاب همه ستونهاي اضافي ctrl+shift+فلش چپ يا راست (بستگي به جهت شيتتون داره)

لینک به دیدگاه
سلام خدمت دوستان

یه سوال داشتم :

ممنون

تو تب home از cell styles میتونید استایل رو عوض کنید مثلا بغیر از سل های انتخابی بقیه رنگی بشن...همینطور اگر منظورتون در پرینت باشه که تو پرینت فقط سلولهایی که انتخاب کنید نمایش داده میشه....

لینک به دیدگاه

تو اکسل دستوری هست که بشه با استفاده از اون محتویات یه سط رو تو یه ستون قرار داد ؟

وقتی از یه فایل پی دی اف یه سطرو کپی می کنیم و تو فایل اکسل پیست میکنیم به صورت یک ستون ذخیره میشه حالا من میخوام این ستونو سطریش کنم .........

امکان پذیره آیا ؟

با تشکر:icon_gol:

لینک به دیدگاه
تو اکسل دستوری هست که بشه با استفاده از اون محتویات یه سط رو تو یه ستون قرار داد ؟

وقتی از یه فایل پی دی اف یه سطرو کپی می کنیم و تو فایل اکسل پیست میکنیم به صورت یک ستون ذخیره میشه حالا من میخوام این ستونو سطریش کنم .........

امکان پذیره آیا ؟

با تشکر:icon_gol:

سلام

بله امكان پذيريه. يكي از گزينه هاي paste هست. گزينه transpose

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان

میگم توو اکسل میخوام یه ستون دیگه درست کنم ولی وقتی درست میکنم یکی از ستونا از اخر میره توو حاشیه هر کاری هم میکنم بر نمیگرده سر جاش..چیکارش کنم؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

میگم توو اکسل میخوام یه ستون دیگه درست کنم ولی وقتی درست میکنم یکی از ستونا از اخر میره توو حاشیه هر کاری هم میکنم بر نمیگرده سر جاش..چیکارش کنم؟

برداشتم اینه که از صفحه a4 خارج میشی حالا اگه اشتباهه بگو اصلاح کنم

اول اون قسمتی که قرمز کردم تو کادر می زنی

bnshml500kqqk8q6cgt4.jpg

اینطوری میشه حالا اون خط آبی پررنگو بکش روی خط خط چین آبی

6i21s7hvufge2qzqxrjl.jpg

لینک به دیدگاه
برداشتم اینه که از صفحه a4 خارج میشی حالا اگه اشتباهه بگو اصلاح کنم

اول اون قسمتی که قرمز کردم تو کادر می زنی

bnshml500kqqk8q6cgt4.jpg

اینطوری میشه حالا اون خط آبی پررنگو بکش روی خط خط چین آبی

6i21s7hvufge2qzqxrjl.jpg

دقیقا منظورم رو درست فهمیدی

عکسا رو برام نشون نمیده:ws52:

لینک به دیدگاه
دقیقا منظورم رو درست فهمیدی

عکسا رو برام نشون نمیده:ws52:

از page break preview استفاده کن البته من یه اشتباهی اکردم باید خط چین آبی رو بکشی روی خط پررنگ آبی منطبق بشه یا بری تو پیج لی اوت مارجین هارو کم کنی تا فضا بیشتر بشه

لینک به دیدگاه
از page break preview استفاده کن البته من یه اشتباهی اکردم باید خط چین آبی رو بکشی روی خط پررنگ آبی منطبق بشه یا بری تو پیج لی اوت مارجین هارو کم کنی تا فضا بیشتر بشه

ممنونم لطف کردی:ws37:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...