رفتن به مطلب

جلسات طوفان فکری

hasti1988

ارسال های توصیه شده

یه ایده دیگه میدم...یعنی خدایگان ایدم یه موسسه راه بندازیم و هر ماه به مردم اطلاع رسانی بکنیم که هر کسی بتونه با استفاده از وسایل دورانداتنی مثلا بطری نوشابه,سر بطری, چه میدونم هر چیزی مثل اینا بتونه یه مجسمه یا یه کار خلاقانه درست کنه جایزه دریافت میکنه و بعدش میتونیم از این کارا نمایشگاه راه بندازیم و حتا آثار برتر رو توی مکان هایی از شهر مثل پارک ها قرار بدیم..... قربون قد وبالای کیفیت ایده برم:w58:

به جون خودم خیلی جلوی خودمو گرفتم چیزی نگم ، خوب نشد

• 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

اول هوسو اشتباه نوشتی
    • :whistle:

بعد میخواستم بپرسم پولداری؟
      • :banel_smiley_4:

یه ایده بده باهاش بتونیم نون شبمونو دراریم
        • hanghead.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 158
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

به جون خودم خیلی جلوی خودمو گرفتم چیزی نگم ، خوب نشد

• 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

اول هوسو اشتباه نوشتی
    • :whistle:

بعد میخواستم بپرسم پولداری؟
      • :banel_smiley_4:

یه ایده بده باهاش بتونیم نون شبمونو دراریم
        • hanghead.gif

ببین ایده یهو میاد جون آبجی, اصلا نمیشه محدودش کرد

یعنی تو ایده منجر به نون شب میخوای بدی؟:ws3:مثل پاس منجر به گل:ws28:

لینک به دیدگاه

میبینی تا این وقت شب بیدارم ، فک میکنی واسه چی؟ از سر خوشی ؟ نه داداشه من از سر گشنگی:4564:

بیدارم این ایده ها رو ببینم کدومش نون توشه :sigh::w58:

لینک به دیدگاه

[h=1]

32.jpg

تا به حال به این فکر کرده اید که به جای روش قدیمی اندازه گرفتن قدتان چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

آیا شما جز آن دسته آدم هایی هستید که همیشه قد یا وزن خودشان را با شخصیت های مشهور دنیا ، بازیگران ، خوانندگان و ... مقایسه می کنند؟

همانطور که در تصویر می بینید روی این آینه اسامی 120 نفر از مشهورترین افراد دنیا به ترتیب قد نوشته شده است. آینه باید طوری به دیوار متصل شود که لبه تحتانی آن از زمین 1365 میلیمتر فاصله داشته باشد. حالا کافی است جلوی آینه بایستید تا ببینید هم قد چه کسی هستید. پرنسس دایانا، جنیفر لوپزو یا جورج کلونی ؟

هر چند که به نظر من فهمیدن این مساله 60 پوند نمی ارزد، اما در هر حال این هم ایده جالبی است. به خصوص اگر یک نفر پیدا شود و نسخه ایرانی این آینه را هم تولید کند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

[/h]

لینک به دیدگاه
میبینی تا این وقت شب بیدارم ، فک میکنی واسه چی؟ از سر خوشی ؟ نه داداشه من از سر گشنگی:4564:

بیدارم این ایده ها رو ببینم کدومش نون توشه :sigh:

ببین نون دقیقا توی فاضلابه یعنی چی یعنی بری همین شهرسازی رو در راستای تاسیسات شهری اون هم چی فاضلاب ادامه بدی:ws3:

لینک به دیدگاه
ببین نون دقیقا توی فاضلابه یعنی چی یعنی بری همین شهرسازی رو در راستای تاسیسات شهری اون هم چی فاضلاب ادامه بدی:ws3:

:icon_razz:

لینک به دیدگاه

من اگه میخواستم یه کاری راه بندازم یه کافه معماری میزدم دوستامو هم میاوردم دور هم یکم تحقیقات میکردیم و یه چند تا گردش و بازدید خوب هم با استادا هماهنگ میکردیم و میرفتیم،دو تا کلاسی و خلاصه یه دفتر کوچولو برای تعامل بیشتر فکریمون...

در نهایت اینکه یه جو خوب توی این موقعیت با بچه ها راه مینداختیم تا ایشالا بعدا با یه فکر باز شرکتی بزنیم و یه حرکت حسابی بکنیم:ws3:

لینک به دیدگاه

این روزها همه به دنبال یک معجزه می گردند؛ معجزه ای که بتواند زندگی شان را زیر و رو کند و آن ها را به آمال و آرزوهای شان برساند. شاید اگر چراغ جادو واقعا وجود داشت بسیاری خریدار آن بودند. غول چراغی که فرمانبرشان باشد و به آرزوهای کوچک و بزرگ شان پاسخ دهد.

باور کنید همه مون چراغ جادو رو تو ذهنمون داریم ولی همه مون شیوه استفاده کردن از ان را بلد نیستیم یا هیچ وقت سعی نکردیم یاد بگیریم

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

مرسی از هستی خانم بابت راه اندازی این تاپیک وتبریک به خاطر سوم شدن تالار صنایع

واما بحث تاپیک

خیلی سوال جالبیه

واقعا درحال حاضرباتوجه به موقعیت اقتصادی این سوال ،سوال همه شده که واقعا چه شغلی میخواهند راه اندازی کنند وخاطر نشان هم باید کرد الآن باتوجه به اقتصاد باید چابک عمل کرد و از انجام بدون حساب هرکاری خودداری کرد چون زیانهای جبران ناپذیر به سراغمون میاد

والله من درحال حاضر نمیدونم اگر بخواستم کار راه بندازم بااین اوضاع چه کاری میشه راه انداخت ولی به نظرم خرید و فروش بهترین کاره چون حتی نیاز به محل کارهم نداره و بایه تلفن میشه کاسبی کرد و یه سودی به دست آورد

بخوام بگم کارخانه که بااین اوضاع اصلا همه دارند تعطیل میکنند

کار تااونجا که میشه باید ریسک کمتری داشته باشه مثلا ایده میناخانم خوب بود که زمین میخره و درخت میکاره و بعد به عنوان باغ میفروشه اینطوری یه سودی هم به جیب میزنه:icon_gol:.

بااین کار اگر حتی ببینه اوضاع مساعد نیست دست نگه میداره و تویه موقعیت مساعد و باگران شدن زمین مثلا باغ خودش را میفروشه

ولی اگر مثلا کارخانه داشت بخواد دست نگه داره باید کلی ضرر بده و بدون کار به کارگرش حقوق بده یا پول اصطهلاک و خوابیدن ماشینهاش را بده

لینک به دیدگاه

اینو راس میگی خدایی نون تو فاضلاب....اگه بشه 6 سال دیگه یه شرکت پیمانکاری همین فاضلابهارو میزنم...

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان

مرسی از هستی خانم بابت راه اندازی این تاپیک وتبریک به خاطر سوم شدن تالار صنایع

واما بحث تاپیک

خیلی سوال جالبیه

واقعا درحال حاضرباتوجه به موقعیت اقتصادی این سوال ،سوال همه شده که واقعا چه شغلی میخواهند راه اندازی کنند وخاطر نشان هم باید کرد الآن باتوجه به اقتصاد باید چابک عمل کرد و از انجام بدون حساب هرکاری خودداری کرد چون زیانهای جبران ناپذیر به سراغمون میاد

والله من درحال حاضر نمیدونم اگر بخواستم کار راه بندازم بااین اوضاع چه کاری میشه راه انداخت ولی به نظرم خرید و فروش بهترین کاره چون حتی نیاز به محل کارهم نداره و بایه تلفن میشه کاسبی کرد و یه سودی به دست آورد

بخوام بگم کارخانه که بااین اوضاع اصلا همه دارند تعطیل میکنند

کار تااونجا که میشه باید ریسک کمتری داشته باشه مثلا ایده میناخانم خوب بود که زمین میخره و درخت میکاره و بعد به عنوان باغ میفروشه اینطوری یه سودی هم به جیب میزنه:icon_gol:.

بااین کار اگر حتی ببینه اوضاع مساعد نیست دست نگه میداره و تویه موقعیت مساعد و باگران شدن زمین مثلا باغ خودش را میفروشه

ولی اگر مثلا کارخانه داشت بخواد دست نگه داره باید کلی ضرر بده و بدون کار به کارگرش حقوق بده یا پول اصطهلاک و خوابیدن ماشینهاش را بده

سلام مهدی جان یادمون نره اصل وشاید دلیل زدن این تاپیک اینه که ما بتونیم ایده ها ونظرات تمام دوستانمو جمع کنیم و حتی اگه دوستی هم توانسته کاری رو شروع کنه وداره پیش می بره از نظرات اونم استفاده بشه

مهدی جان دلالی یه هنر نیست همه ادمها می تونن با کمی اندیشه این کار رو انجام بدن خلاقیت یعنی تولید

خلاقیت یعنی الان تو اوضاع اقتصادی فعلی بتونی کاری انجام بدی که هم خودت وهم چندتای دیگه از سفره ای که پهن شده استفاده کنند

ادمهای مشهور الان که اوضاع اقتصادی خوبی دارن اگه به گذشته شون نگاه کنی خواهید دید که ادمهای خلاقی بودند .

نگران نباش اقای مهندس اینده مال شماهاست

لینک به دیدگاه

اول از همه لازم می دونم از هستی عزیز برای راه اندازی این سلسله تاپیک ها تشکر کنم. از همون ابتدای کار خوب پیش بردن و در ادامه نیز با همکاری دوستان واقعا عالی پیش رفته.

ایده ها و نظرات جالبی مطرح شده که هریک شاید در دید اول خام به نظر برسن اما با کمی فکر و تامل میشه به عالی بودنشون پی برد.

به قول دکترحلت درباره آرزوها و آرمانهاتون فکر کنید و اونها رو بنویسید مطمئن باشید بهش می رسید فقط حواستون باشه از آروزهای دست نیافتنی پرهیز کنید که فردا در صورت نرسیدن به اون آرزو موجب بشه ضمیر ناخودآگاه تون آرزوها و آرمانهای واقعیتون رو پس بزنه.

از همه دوستانم تشکر میکنم واقعا ذهن خلاقی دارین همگی :a030:

لینک به دیدگاه

خب خوبه دیگه استینا رو بالا بزن باهم شروع کنیم به کار:ws3:

یه ایدای امروز اومد تو ذهنم گفتم اینجا مطرحش کنم بد نیست

اگر سرمایه بود یه دستگاه می ساختم به اسم کوفته ساز یا کوفته میکر فکر کن جالب می شدا فقط باید یه جور طراحی بشه که قابلیت های دیگه ایم داشته باشه تا فروش بره این کوفته میکرش یه جور رنگ و لعاب برای جذابیتش باشه:ws3:

دستگاه فروش بره یا کوفته؟!!!

لینک به دیدگاه

این بحث ها خوبه فقط مشکلی که همه تاپیک ها داره اینه که ادامه پیدا نمی کنه و به نتیجه نمیرسن

امیدوارم این تاپیک هم مدت مطرح کردن ایده هاش طولانی نشه و زود جمع بندی بشه و موضوعات دیگه هم گذاشته بشه تا بتونیم خلاقیتمونو شکوفا کنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این بحث ها خوبه فقط مشکلی که همه تاپیک ها داره اینه که ادامه پیدا نمی کنه و به نتیجه نمیرسن

امیدوارم این تاپیک هم مدت مطرح کردن ایده هاش طولانی نشه و زود جمع بندی بشه و موضوعات دیگه هم گذاشته بشه تا بتونیم خلاقیتمونو شکوفا کنیم:icon_gol:

بالاخره موافقی یا مخالف؟ :w58:

لینک به دیدگاه

درسته هادی عزیز...

امروز سومین روزی هست که این جلسه شروع شده...فردا و روز شنبه هم برای بیان ایده ها از طرف دوستان فرصت هست بعد از اون جمع بندی انجام خواهد گرفت...:ws37:

لینک به دیدگاه

اکثر دوستانی که ایده میدن، در عمق ایده هاشون نا امیدی در توانایی در اجرای ایده پر رنگه( البته برداشتم اینه)

دلیل این نا امیدی اینه که دید درستی نسبت به پروسه ی تولید ندارن... من خودم قبل از اینکه برم سر کار همینجوری بودم! مدتی بود میخواستم پرورش ماهی قزل آلا راه بندازم! دو تا کتاب در این زمینه مطالعه کردم و چند تا طرح توجیهی خوندم ..

طرح توجیهی میتونه یک مبنای خوبی برای درک پروسه ی تولید باشه اما نیاز داره که روی همه ی مراحلش کار کارشناسی بشه و واقعا درک واقعی از مراحل کار وجود داشته باشه

یکی از ایراداتی که طرح توجیهی برای یک فردی که میخواد از صفر شروع کنه اینه که طرح توجیهی یک کار رو کلان و کامل بهش نگاه میکنه

یعنی از مرحله ی ساخت یک مکان تا تولید محصولات و فروشش در اون برنامه ریزی وجود داره

اما برای شروع کار به هیچ وجه نباید کامل همه ی مراحل تولید رو رفت

بهترین روش اینه که از آخر قضیه به اول حرکت کنیم یعنی اول فروش کنیم

من تو پست قبلیم روی فروش تاکید کردم اما الان میخوام جنبه های بیشتری از فروش رو توضیح بدم

مزیت های فروش با دید کلان برای رسیدن به تولید:

- درک بازار و نیازسنجی بازار

زمینه ی کار من شیرآلات بهداشتی ساختمانه و علاوه بر تولید در کارخانه خودم کار فروش رو هم انجام میدم برای همین مثال ها رو از این صنعت میارم شما میتونید خودتون تو هر زمینه ای اون رو بسط بدین

من با هدف فروش شیرآلات به یک فروشگاه سر میزنم با اونها رایزنی میکنم، بعد از اینکه اونها متقاعد شدن به خرید ممکنه در مرحله ی اول فقط شیرآلات بخرن.. با پیشرفت کار و تعامل بیشتر.. فروشگاهی که لوازم ساختمانی میفروشه نیاز های دیگه ای هم مثل متعلقات شیرآلات و سایر وسایل بهداشتی ساختمانی رو داره.. اونها حتما از ما سوال میکنن که آیا به فروش سایر موارد هم دسترسی داریم یا نه؟ من میرم با کسایی که تو سایر زمینه ها کار میکنن صحبت میکنم و بهترین قیمت و بهترین کیفیت رو میگیرم و به اون فروشگاه ارائه میدم.... این بحث تو ظاهر شاید فقط فروش جلوه بکنه! اما واقعیت اینه که من دارم انواع و اقسام تولیدات رو میبینم و نیاز بازار به هر کدوم از این محصولات رو هم میبینم..

تولید رو نگاه میکنم و سختی و مشقات تولید هر کدوم از اون محصولات رو میبینم و میتونم در آینده با یه دید واقع بینانه تری نسبت به تولید قدم بر دارم

سایر مزیت ها رو در پست های بعدی میگم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

- یاد گیری صبر و تحمل در امر فروش

چیزی که به وفور در بحث فروش پیش میاد، اینه که شما زحمت کشیدی یه مشتری دائمی و خوب پیدا کردی و مدتی داره از شما خرید میکنه، اما بعد از مدتی حتی به شما زنگ هم نمیزنه که دیگه از شما خرید نمیکنم! و همه چی تموم شده!

چرا؟

رقیب شما با کسب اطلاع از قیمتی که شما به اون مغازه دار دادین و دادن قیمتی حتی در حد 1000 تومان پایین تر، مشتری رو متقاعد کرده که از اون خرید بکنه!

البته میتونه سایر عوامل هم اثر گذار باشه مثل خدمات پس از فروش، نحوه ی برخورد با مشتری و سایر پارامتر ها

اما چیزی که اینجا مهمه و میخوام بهش اشاره کنم، اینه که نباید زود قافیه رو باخت و نا امید شد!

یا مثلا نوسانات بازاری که ما با اون روبه رو هستیم بهترین بستره برای رقیب که مشتری های شما رو بگیره! چون قیمت مشخص و ثابت نیست و ممکنه با کوچکترین اشتباهی از طرف شما همه ی زحمت ها از بین بره

باید بگم که پیدا کردن یک مشتری ثابت خیلی کار سختیه ، حداقل باید با 20 یا حتی 50 نفر رایزنی بکنی تا یکیش جواب مثبت بگیره... پس از دست دادن هر مشتری خیلی غم انگیزه.. البته اگر عملی تر و دقیق تر عمل بشه میشه با رایزنی های کمتر مشتری های بیشتری کسب کرد .. اما برای کسی که تازه تولید رو شروع کرده سخته چون برندی نداره

از این بحث باید یاد گرفت که اولا برای تولید کردن و فروش اون باید خیلی چیزها یاد گرفت .. زمانی ممکنه یه چیزی رو تولید میکنین و فروش نمیره .. همه چی به مرز ورشکستگی میرسه .. باید امیدوار بود و تلاش کرد برای فروش.. قطعا تلاش زیاد و صبر و تحمل و آموختن اصول صحیح بازاریابی و برخورد صحیح و علمی با مشتری نتیجه بخشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...