رفتن به مطلب

جلسات طوفان فکری

hasti1988

ارسال های توصیه شده

یه نظر دیگه هم دارم اونم پرورش گل و گیاه هست.

هم از لحاظ روحی ادمو تامین مینه. هم از لحاظ اقتصادی.

واسه شروعشم یه فضای 200 متری لازمه و یه منبع اب. زمینشو که میشه اجاره کرد واسه منبع هم نهایتا 1 تا 2 میلیون پول میخواد.

اینو شدیدا پایم

یعنی آخر روحیه اس

یا مثلا پرورش قارچ

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 158
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام من هم اتفاقا تو فکرم یه کسب و کاری از خودم داشته باشم ....

اما مشکل من این هست که ایده دارم ... سرمایه اولیه ندارم ...

کار لزوما نباید جدید باشه میتونه در یک منطقه جدید باشه .. حتی یه سوپر مارکت در یک منطقه که تا شعاع چند کیلومتری نیست !!!!!

من به شخصه کاری رو راه میندازم که درصد ریسکش 50 50 باشه ....

که در صورت شکست بیش از حد نابود نشم یه راه گریزی داشته باشم ...

یه فکرایی هست که اگر بشه عالی میشه ...

که اگر شد میام و میگم :hanghead:

2-

لینک به دیدگاه

یه پیشنهاده دیگه ام داررررررررم.

پرزرش رم ابریشم.

کلا 2 ماه کاره.

یه یه فضای کوچیک حتی تو خونه.

و تعدادی درخت توت.

پارسال به خواهر کوچولوی من مدرسه 20 تا تخم کرم ابریشم داد اولش از مورچه هم ریزتر بودن کم م برگ توت خوردنو بزرگ شدن.

تا به حدی رسیدن که پیله بستن.

اگه کاره صنعتی باشه چون ابریشم گرونه تقریبا وقتی که پیله میبندن یا باید بذاریم تو افتاب یا بندازیم تو ابه جوش بعد پیله ها رو خشک کنیم و بفروشیمhapydancsmil.gif

بعد کم کم کارمون میگیرهhapydancsmil.gif

لینک به دیدگاه

یک فعالیت اقتصادی به شاخه های مختلف تقسیم میشه که مهم ترین اونها فعالیت های تولیدی یا خدماتیه

برای فعالیت های خدماتی مطمئنن موفق شدن همش بستگی به نوع تبلیغات و برخورد صحیح با ارباب رجوع داره

اما من میخوام در مورد فعالیت های تولیدی که بیشتر تجربه دارم توضیح بدم

ما وقتی میخوایم یه چیزی رو تولید کنیم اول از همه یا حتی قبل از اون باید به این فکر کنیم که چطور اون تولید رو بفروشیم

مرحله ی اول:

پس قبل از تولید باید بازار اون محصول رو بررسی کرد

بازار صنایع غذایی و مصالح ساختمانی در ایران وضعیت خوبی داره

مرحله ی دوم:

پیدا کردن مشکلات و فشار هایی که در امر تولید در سر راه هست

مثلا اگر خواستیم بریم سراغ لبنیات، آیا تواناییش وجود داره که با فشارهای موجود موفق بشیم؟

مرحله سوم:

یک زمینه رو انتخاب کنیم با توجه به سرمایه و تجربه ای که داریم

من وقتی گفتم که وضعیت مصالح ساختمانی خوبه ، ممکنه همه به این فکر کنن که چقد سرمایه میخواد!

اما لازمه که بدونین شلنگ توالت هم جز مصالح ساختمانی میشه .. پس با یه سرمایه ی کم میشه اونو تولید کرد

مرحله ی چهارم:

ما تا الان فقط انتخاب کردیم مطمئنا باید چند زمینه رو انتخاب کرده باشیم تا بتونیم روش کار آماری انجام بدیم

در این مرحله باید رفت دنبالبازار واقعی که میتونیم محصولاتمون رو در اون بفروشیم

این کار زمان بر ترین بخشه .. حالا بعضی ها میتونن نفراتی رو پیدا کنن که کارشون رو سرعت ببخشن .. بعضی ها هم باید خودشون در شروع کار و با توجه به سرمایه ی کمی که دارن امر بازار یابی رو شروع کنن

مرحله ی پنجم :

روش بازاریابی مجازی!:

این روش تجربه ی شخصی منه که کاملا به صورت تجربی به دست آوردم...

ما وقتی میخوایم یه چیزی رو تولید کنیم .. حتما تجربه ای داریم در زمینه ی تولید اون محصول.. تجربه هم در کار کردن و روابط با سایر تولید کننده ها بدست میاد

ما میتونیم محصول یک تولید کننده رو به بازارهایی که مد نظر ما هست ببریم و نظرش رو در مورد اون محصول بدونیم ... اگر تونستیم خریدار به خرید اون محصول رو قانع کنیم میتونیم چند بار و چند بار محصول همون تولید کننده رو برای اون بازار ببریم اما راه ارتباطی بین خریدار و تولید کننده تنها خود ما باشیم!

بعد از مدتی که تونستیم بازار قابل قبولی از اون محصول رو به دست بیاریم، خودمون اقدام کنیم به تولید .. اما تولید هم نه در حد کامل ! از مرحله ی مونتاز و در کارتن کردن با نام تجاری خودمون

کم کم که بازارمون بزرگ تر شد و نیاز به محصول ما بیشتر شد ، میتونیم کار رو گسترش بدیم

باید در نظر داشت که در این روش باید تا اونجایی که میشه به خریدار ها امتیاز داد و اصلا به فکر سود نبود تا فقط اعتماد ها برای خرید جلب بشه

نکته ی خیلی مهم در یک کسب و کار موفق:

بزرگترین سرمایه هر کس نفراتی هست که دور خودش داره

این نفرات خریدار ها - تولید کنندگان - مشاوران میتونن باشن

باید در مسیر حرکت به سمت موفقیت سعی کنیم که دامنه ی این نفرات رو گسترده تر و گسترده تر کنیم

لینک به دیدگاه

من خیلی دوست دارم ابداع کنم از کار تکراری بدم میاد

بیشتر دوست دارم تو رشته ی خودم یه کار جدیدی انجان بدم میخوام معماری و مکانیک و با هم ترکیب کنم یعنی یعنی زیبایی و طرح وهنر از معماری با سبک های جدید و تاسیسات جدید تکلونوژی جدید از مکانیک البته یه جورایی باید یاد بگیرم

یه کاری باشه که معماری متفاوتی عرضه کنه

یکم پیچیده هستش حالت ساده شو گفتم چون گفته بودید زیاد توضیح ندید:a030:

لینک به دیدگاه

چند روز پیش تلویزیون داشت 1 برنامه نشون میداد خانومه کرم زباله خوار پرورش میداد

اینجور بود که کرما زباله های تَر رو میخوردن و باهاش کود درست میکردن

کودی که نه بو داشت نه ضرر برا محیط خونه

چندین نفر رو رو هم مشغول کرده بود

همون موقع گفتم واقعا پول در آوردن زیادم سخت نیستا

اشتغال زایی خیلی خوبه

منم اگه بودم پرورش گل و گیاه و...

یا شایدم 1 کارگاه تولیدی ایجاد میکردم

لینک به دیدگاه
اول از همه دوستان به خاطر طرح های جالبشون تشکر می کنم.

من همیشه عاشق پروژه های تحقیقاتی و تولیدی بودم . اگر شرایطش رو داشتم گروهی از جوونایی رو که متاسفانه کسی به قابلیت هاشون اعتماد نمی کنه رو دور هم جمع می کردم و با کمک هم یه انجمن ترتیب می دادیم که می تونه شاخه های مختلفی مثل صنعت ، کشاورزی ، هنر و یا هر چیز دیگه ای داشته باشه. منظورم یه گروه همه کاره و هیچ کاره نیست منظور گروهیه که تو زمینه های مختلف علمی و هنری فعالیت می کنه اون هم با آگاهی و به طور کارشناسی شده

(البته یه بار با بچه های دانشگاه همچین کاری منتها تو سطح کوچیکش انجام دادیم اونم با سرمایه شخصی که دست آخر کفگیرمون خورد به ته دیگ و.....:ws3:)

خوب. خیلی های دیگه هم گفتن که اگه میشد یه سری از بچه ها جمع بشن و .........

دوستان حتما که لازم نیست کنار هم باشیم که روی یه چیزی کار کنیم .چرا از این فضای مجازی کمک نگیریم!!

تازه اینجوری بازار فروش واسه کارهای گروه هم خیلی گسترده تر میشه.

بچه ها همت کنیم تا آخر این موضوع چندتا گروه کسب و کار روی عملی ترین ایده ها تشکیل بدیم. کیا موافق و پایه ی این کار هستن؟؟؟؟

خیلی کارا میشه اینجوری از راه دور با هم همکاری کنیم و در آمد داشته باشیم. حالا کم کم منم ایده می دم :)

لینک به دیدگاه
خوب. خیلی های دیگه هم گفتن که اگه میشد یه سری از بچه ها جمع بشن و .........

دوستان حتما که لازم نیست کنار هم باشیم که روی یه چیزی کار کنیم .چرا از این فضای مجازی کمک نگیریم!!

تازه اینجوری بازار فروش واسه کارهای گروه هم خیلی گسترده تر میشه.

بچه ها همت کنیم تا آخر این موضوع چندتا گروه کسب و کار روی عملی ترین ایده ها تشکیل بدیم. کیا موافق و پایه ی این کار هستن؟؟؟؟

در این مرحله از طوفان فقط ایده ها بیان میشن...

نقد و بررسی ایده ها در مرحله بعد هست...:a030:

لینک به دیدگاه
در این مرحله از طوفان فقط ایده ها بیان میشن...

نقد و بررسی ایده ها در مرحله بعد هست...:a030:

یعنی اینکه بچه ها رو چندتا از ایده های خوب کار کنن تو برنامه ی طوفان فکری در نظر گرفته شده؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام

من به شخصه اگه میتونستم میزدم تو کار بسته بندی و ساخت پکیج...

متاسفانه صنعت بسته بندی تو کشور ما فوق العاده ضعیف هست دوست داشتم چندتا متخصص رو در زمینه های

شیمی ، برق ، مکانیک و گرافیست قوی رو یه جا جمع میکردم و شروع میکردم به طراحی و ساخت پکیجها و بسته بندی های متنوع برای محصولات شرکتها و بهشون پیشنهاد میدادیم

این صنعت تضمینی جواب میده :a030:

کاش میتونستم ...hanghead.gif

لینک به دیدگاه
یعنی اینکه بچه ها رو چندتا از ایده های خوب کار کنن تو برنامه ی طوفان فکری در نظر گرفته شده؟؟؟؟؟؟

پست های اول و دوم تاپیک رو اگر مطالعه کرده باشید مرحله اول طوفان بیان ایده ها هست..در مراحل بعدی ایده ها با هم ترکیب میشن و نقد و بررسی میشن...

در مورد استفاده از ایده ها هم هدف ما همین بوده که ایده هایی که یک سری از بچه ها ممکنه داشته باشن و شاید به تنهایی نتونن روی اونها کار کنن با افرادی که علاقه مند به طرح اونها باشن همکاری داشته باشند...:a030:

لینک به دیدگاه

آفرین به بچه ها...خیلی عالی بود...:a030:

من ایده دارم که میدونم شدنیه ولی نمیدونم جاش اینجاست که بگم یا نه....ولی اینجا میگم...

در مورد کولر گازی....میخواستم اگه بشه یه کاری کنم با یه کمپرسور دو تا پنل رو راه بندازیم...اینجوری برای مشتری هم به صرفه تره...چرا که با خرید یه کمپرسور میتونه برای دو تا جای مختلف استفاده کنه....

اینجوری که روزا از این پنل برای یه اتاق دیگه استفاده کنیم و شبا که از این پنل استفاده نمیشه از اون یکی پنل تو یه جای دیگه استفاده کنیم....که این کارو میشه با برنامه نویسی avr انجام داد....ینی برنامه رو جوری بنویسیم که روزا فقط خروجی رو به این پنل بده و شبا مسیر این لوله رو ببنده و مسیر لوله ای که مربوط به اون یکی پنل هست رو باز کنه....البته این کار یه سری لوله کشی ها هم داره که میشه انجام داد....

لینک به دیدگاه
با سلام

متاسفانه صنعت بسته بندی تو کشور ما فوق العاده ضعیف هست دوست داشتم چندتا متخصص رو در زمینه های

شیمی ، برق ، مکانیک و گرافیست قوی رو یه جا جمع میکردم و شروع میکردم به طراحی و ساخت پکیجها و بسته بندی های متنوع برای محصولات شرکتها و بهشون پیشنهاد میدادیم

من یه مدت رو روشی واسه بسته بندی زعفران در وزن های مختلف فکر می کردم. مثلا با دستگاه زعفران را یک گرم یک گرم بسته بندی کنه.الان تو ایران یه عده میشنن با دست میریزنش رو ترازو وزن می کنن:icon_pf (34):

حالاااااا بماند که حجم زیادی از زعفران فله ای به اسپانیا فروخته و اونجا بسته بندی میشه پس طرح ام اینه

ساخت دستگاهی برای اندازه گیری و بسته بندی زعفران .

می شه کارگاهی تاسیس کرد برای بسته بندی زعفران :) یا اینکه با کارخانه های موجود همکاری کرد.

لینک به دیدگاه
با سلام

صنعت بسته بندی افتضاحه، ما سر یکی از کلاسمون استاده می گفت: مثلا پودر لباسشویی سالهاست توی این کارتون های مقوایی عرضه میشه، اینا رو میشه عوض کرد. ولی یه کمی سخته.

لینک به دیدگاه

ی مدت به پرورش ماهی های تزئینی آب شور فک میکردم

تقریبا با هر کی مشورت کردم گفتن اگه بتونی درآمدش خوبه ولی کارش سنگینه و امکانات زیادی میخواد :hanghead:

لینک به دیدگاه
آفرین به بچه ها...خیلی عالی بود...:a030:

من ایده دارم که میدونم شدنیه ولی نمیدونم جاش اینجاست که بگم یا نه....ولی اینجا میگم...

در مورد کولر گازی....میخواستم اگه بشه یه کاری کنم با یه کمپرسور دو تا پنل رو راه بندازیم...اینجوری برای مشتری هم به صرفه تره...چرا که با خرید یه کمپرسور میتونه برای دو تا جای مختلف استفاده کنه....

اینجوری که روزا از این پنل برای یه اتاق دیگه استفاده کنیم و شبا که از این پنل استفاده نمیشه از اون یکی پنل تو یه جای دیگه استفاده کنیم....که این کارو میشه با برنامه نویسی avr انجام داد....ینی برنامه رو جوری بنویسیم که روزا فقط خروجی رو به این پنل بده و شبا مسیر این لوله رو ببنده و مسیر لوله ای که مربوط به اون یکی پنل هست رو باز کنه....البته این کار یه سری لوله کشی ها هم داره که میشه انجام داد....

من یادمه چند سال پیش تو روزنامه تبلیغ یکی از همین شرکتای سامسونگ یا ال جی بود فکر کنم که همچین چیزی رو داشتن.:icon_gol:

ینی با یک کمپرسور و دو تا پنل.

ایده جالبی بود واسه همین تو ذهنم مونده بود از اون زمان.

لینک به دیدگاه

با توجه به پیر شدن جمعیت همیشه توی ذهنم ایجاد یه موسسه برای سازمان دهی افراد مسن وجود داشته مثلا برنامه های تفریحی طولانی مدت براشون در نظر گرفت به شکل اردو بردشون اینور اونور ( همراه با کادر های متخصص برای اینجور افراد ) رفیقای تازه پیدا میکنن بهشون خوش میگذره بعد یه مدتم برمیگردن خونه ... اینجوری از کنار هم بودن لذت میبرن هم خودشون احساس پوچ بودن نمیکنن و روحیه شون شاد میمونه هم اینکه خانواده هاشون اذیت نمیشن ، خانه ی سالمندان واقعا جای ناراحت کننده ایه همچین موسسه ای میتونه جایگزینش بشه خیلی زود هم سراسری میشه و کلی درآمد ازش بیرون میاد ... با یه موسسه کوچولو از یه شهر کوچیک میشه شروع کرد فقط نیاز به یه سرمایه اولیه داره که من ندارم فعلا:ws3:

لینک به دیدگاه
من یادمه چند سال پیش تو روزنامه تبلیغ یکی از همین شرکتای سامسونگ یا ال جی بود فکر کنم که همچین چیزی رو داشتن.:icon_gol:

ینی با یک کمپرسور و دو تا پنل.

ایده جالبی بود واسه همین تو ذهنم مونده بود از اون زمان.

اینی که شما میگید رو قبول دارم...یه همچین چیزی هستش...

اگه بخوایم اسم مجموعه ای که تو پشت بوم یا بالکن خونه میزاریمو اسمشو مبزاریم کندانسور...حالا داخل این کندانسور یه کمپرسور قرار داره....حالا اون چیزی که شما میگید کندانسورش اندازه کندانسورهای معمولیه ولی داخلش دو تا کمپرسور با حجم کمتر قرار داره...

ولی اینی که من میگم همون یک کمپرسور رو داره....

ممنون از نکته ای که گفتید...

• :icon_gol:

لینک به دیدگاه
با توجه به پیر شدن جمعیت همیشه توی ذهنم ایجاد یه موسسه برای سازمان دهی افراد مسن وجود داشته مثلا برنامه های تفریحی طولانی مدت براشون در نظر گرفت به شکل اردو بردشون اینور اونور ( همراه با کادر های متخصص برای اینجور افراد ) رفیقای تازه پیدا میکنن بهشون خوش میگذره بعد یه مدتم برمیگردن خونه ... اینجوری از کنار هم بودن لذت میبرن هم خودشون احساس پوچ بودن نمیکنن و روحیه شون شاد میمونه هم اینکه خانواده هاشون اذیت نمیشن ، خانه ی سالمندان واقعا جای ناراحت کننده ایه همچین موسسه ای میتونه جایگزینش بشه خیلی زود هم سراسری میشه و کلی درآمد ازش بیرون میاد ... با یه موسسه کوچولو از یه شهر کوچیک میشه شروع کرد فقط نیاز به یه سرمایه اولیه داره که من ندارم فعلا:ws3:

فک نمیکنم سرمایه چندانی بخوادا...:ws3:

ولی فکر خیلی خوبیه...خوشم اومد...

• :a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...