رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت تمام نو انديشان عزيز

با ايجاد اين تاپيك مي خواهيم به هم كمك كنيم تا آنچه را كه نمي دانيم بياموزيم

پس، از اين به بعد اين تاپيك جايي خواهد بود براي پاسخگويي به سئوالان دوستان عزيز:rose:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 102
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سیلام

اولین سوال رو خودم بپرسم

من دقیقا میخوام بدونم معانی "کارفرما " و "پیمانکار" چی هست؟حیطه فعالیت هاشون؟ و کلا یه اطلاعات کاملی درمورد این دو کلمه و سمت میخوام.

ممنونم:rose:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

کار فرما یعنی کسی که برای دیگران فرمان کاری رو صادر میکند که تولیدی بنمایند یا خدماتی انجام دهند ودر ازای ان اجرتی دریافت میکنند . کار فرما میتونه یه شخصیت حقیقی باشه مث صاحب یه رستوارن که تعدادی پرسنل داره ومیتونه یه شخصیت حقوقی باشه مث خیلی از شرکت های بزرگ که تعدادی زیاد ی کارگر وکارمند در همه جا دارند اصطلاح عامیانه ی کار فرما همون صاحبکار هست

كارفرما شخصی است حقیقی یا حقوقی كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دریافت حق­السعی كار می­كند. مدیران و مسؤلان و به طور عموم كلیه كسانی كه عهده­دار اداره كارگاه هستند، نماینده كارفرما محسوب می­شوند و كارفرما مسؤول كلیه تعهداتی است كه نمایندگان مذكور در قبال كارگر به عهده می­گیرند. در صورتی كه نماینده كارفرما خارج از اختیارات خود تعهدی بنماید و كارفرما آن را نپذیرد، در مقابل كارفرما ضامن است». (مفاد ماده3 قانون كار)

اما پیمانکار هم شخصیتی حقیقی مثل من وشما یا حقوقی مث یک شرکت, موسسه یا وزارتخانه یا نهادی است که با طرف دیگر که انهم یک شخصیت حقوقی ویا حقیقی پیمانی میبندد تا خدماتی براش انجام بده ویا کالایی تولید کند مثلا شرکت مخابرات ایران برای کابل برگردان منطقه ای با یه شرکت متخصص قرار داد میبنندد تا اینکار رو بنا به توافقات به عمل امده و مندرج در قرارداد فی مابین , در مدتی معین برابر دریافت مبلغی معین انجام بده , ان شرکت ساختمانی یک پیمانکار نامیده میشه

یا حق

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
سلام

من گلاسوری های بابی لون رو برای رشته صنایع احتیاج دارم...

فوریه...

میشه کمکم کنی؟

ایهان جان دقیق اسمشو بزار ببینم دارم!

برات اپ کنم الان

یه چندصد مگابایتی دم دست دارم از اینا

فقط اسمشو دقیق بگو پیدا کنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

من گلاسوری های بابی لون رو برای رشته صنایع احتیاج دارم...

فوریه...

میشه کمکم کنی؟

ببين اين به دردت مي خوره؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
ایهان جان دقیق اسمشو بزار ببینم دارم!

برات اپ کنم الان

یه چندصد مگابایتی دم دست دارم از اینا

فقط اسمشو دقیق بگو پیدا کنم:icon_gol:

سلام.

ممونم فانوس جان کمکم کرد....

ممنونم.

ببين اين به دردت مي خوره؟

ممنونم خیلی کمکم کرد.:icon_gol:

دستت درد نگیره :w16:

لینک به دیدگاه

سلام :icon_gol:

من به دنبال یک مثال می گردم که از روش مونت کارلو به طور کامل حل شده باشه ، فقطط اگه خواستین لطف کنین و درخواست رو جواب بدین ، من روی مثال بودنش تاکید دارم ، دنبال این که مونت کارلو چی هست نمی گردم

خیلی ممنون می شم اگه پاسخ بدین :icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوست عزيز همون طوري كه مطلع هستيد در زمينه هاي مختلفي از مونت كارلو در شبيه سازي مي توان استفاده كرد.

يك روش آن به حل مسائل غير تصادفي با استفاده از اعداد تصادفي است.

به عنوان مثال فرض كنيد كه قصد براورد انتگرال I از بازه ي a تا b با تابع هدف g كه انتگرال تابع حقيقي g را نمي توان از طريق تحليلي پيدا كرد براي اينكه با استفاده از روش مونت كارلو اين مسئله ي غير تصادفي را حل كنيم متغير تصادفي Y را به صورت Y=(b-a) g

تعريف مي كنيم كه X يك متغير تصادفي يكنواخت در محدوده ي [a,b] است بدين ترتيب مي توان نشان داد كه اميد رياضي Y به شرح زير بدست مي ايد:

E(X)=E[ (b-a)g(x)]=(b-a)E[g(x)]=(b-a( انتگرال g(x) fx(X)dX

اگر همچين چيزي مي خوايد كه من راه حل رو درست بنويسم و تقديم كنم؟

لینک به دیدگاه
دوست عزيز همون طوري كه مطلع هستيد در زمينه هاي مختلفي از مونت كارلو در شبيه سازي مي توان استفاده كرد.

يك روش آن به حل مسائل غير تصادفي با استفاده از اعداد تصادفي است.

به عنوان مثال فرض كنيد كه قصد براورد انتگرال I از بازه ي a تا b با تابع هدف g كه انتگرال تابع حقيقي g را نمي توان از طريق تحليلي پيدا كرد براي اينكه با استفاده از روش مونت كارلو اين مسئله ي غير تصادفي را حل كنيم متغير تصادفي Y را به صورت Y=(b-a) g

تعريف مي كنيم كه X يك متغير تصادفي يكنواخت در محدوده ي [a,b] است بدين ترتيب مي توان نشان داد كه اميد رياضي Y به شرح زير بدست مي ايد:

E(X)=E[ (b-a)g(x)]=(b-a)E[g(x)]=(b-a( انتگرال g(x) fx(X)dX

اگر همچين چيزي مي خوايد كه من راه حل رو درست بنويسم و تقديم كنم؟

خیلی ممنون :icon_gol:

من فقط دنبال یک مثال حل شده به طور کامل هستم و دنبال راه حل نیستم اگه براتون مقدوره ممنون می شم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
مهم نيست از كدام روشش؟

باشه براتون خواهم گذاشت:flowerysmile:

نه ، فقط یه مثال حل شده باشه من بدم به این استادمون :ws3:حالا شما خیلی هم حرفه ایش نکنین که زیاد معلوم نشه

ممنون :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

من می شه درخواستمو عوش کنم :icon_redface:

یکی از دوستان لطف کرد و این مثال که با مونت کارلو حل شده رو پیدا کرد ، بعد حالا این رو باید با درخت منطقی حل کنم ، اگه می شه این یکی رو کمک کنین :flowerysmile:

این اطلاعات مساله

اینم حلش

لینک به دیدگاه
ميخائيل جان ايشا... اين هم يكي واست حل مي كنه تا ما بخوايم دست به كار شيم:ws3:

ولي اطلاعات مسئله ات براي من باز نمي شه...

خدمت شما یه بار دیگه آپلود کردم

لینک به دیدگاه

ميخائيل عزيز من خيلي سعي كردم كه اين سئوالت رو حل كنم اما نشد حتي فكر كردم كه ايراد از منه و با اتادم تماس گرفتم و سئوال رو پيشش بردم اما ايشون هم به همون صورتي كه خودت نيمي از حلش رو داري حل كردن با اين تفاوت كه واريانسش هم به دست آورد حالا نمي دونم اين تا چه حد به دردت مي خوره ولي استادم گفت كه اصلا همچين راه حلي نداريم در دروسي چون شبيه سازي و كنترل پروژه

ما به رفرنسهاي اين دو درس هم مراجعه كرديم خودت مي توني بري و ببيني و حتما به استادت هم بگي كتابهايي كه در دانشگاهاي سرتسر ايران تدريس مي شن يكي كتاب كنترل پروژه ي آقاي شير محمدي و ديگري هم كتاب آقاي آجرلو كه اصلا همچين چيزي توش نيست.

ما به اين نتيجه رسيديم كه استاد شما اصلا اطلاعات صنايعي نداره و اصلا با اين دروس يعني كنترل پروژه و شبيه سازي آشنايي نداره

ببخش اما اين كل تلاش امروز من بود:sigh:

لینک به دیدگاه
ميخائيل عزيز من خيلي سعي كردم كه اين سئوالت رو حل كنم اما نشد حتي فكر كردم كه ايراد از منه و با اتادم تماس گرفتم و سئوال رو پيشش بردم اما ايشون هم به همون صورتي كه خودت نيمي از حلش رو داري حل كردن با اين تفاوت كه واريانسش هم به دست آورد حالا نمي دونم اين تا چه حد به دردت مي خوره ولي استادم گفت كه اصلا همچين راه حلي نداريم در دروسي چون شبيه سازي و كنترل پروژه

ما به رفرنسهاي اين دو درس هم مراجعه كرديم خودت مي توني بري و ببيني و حتما به استادت هم بگي كتابهايي كه در دانشگاهاي سرتسر ايران تدريس مي شن يكي كتاب كنترل پروژه ي آقاي شير محمدي و ديگري هم كتاب آقاي آجرلو كه اصلا همچين چيزي توش نيست.

ما به اين نتيجه رسيديم كه استاد شما اصلا اطلاعات صنايعي نداره و اصلا با اين دروس يعني كنترل پروژه و شبيه سازي آشنايي نداره

ببخش اما اين كل تلاش امروز من بود:sigh:

همین که شما وقتتون رو گذاشتین خیلی ممنون:flowerysmile:

خودم فهمیدم چه جوری حل می شه ( ایشاالله درست فهمیدم ! )و ایشاالله حلش می کنم ولی راه بسیار طولانی و خسته کننده و محاسبات تکراری داره

در خصوص درخت منطقی که گفتین ، که ایشون اطلاعات شبیه سازی ندارن ، اگه می دیدینشون این رو نمی گفتین ، فوق العاده انسان با سوادی هستند شما برای درخت منطقی می تونین به کلمه لاتینش که همون می شه logic tree مراجعه کنین و این روش رو بررسی کنین روش جالبیه در شبیه سازیه و روش رو مطالعه کنین می بینین که استفاده از دو کلمه درخت و منطقی چقدر لفظ مناسبی برای این روشه ...

حالا خدا کنه پاس کنم آمار رو :ws3:

لینک به دیدگاه

پس حتما راه حلش رو براي منم بگذارين...

من قصد جسارت نداشتم منظورم اين بود در ارتباط با اين درس ...

مي دونم ما با اين نوع ترسيم آشنايي داريم اما اطلاعات مسئله براي اين نوع ترسيم كافي نبود...

و در حيطه ايي كه خواسته شده بودهم نيست...:hanghead:

به هر حال ببخشين:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
پس حتما راه حلش رو براي منم بگذارين...

من قصد جسارت نداشتم منظورم اين بود در ارتباط با اين درس ...

مي دونم ما با اين نوع ترسيم آشنايي داريم اما اطلاعات مسئله براي اين نوع ترسيم كافي نبود...

و در حيطه ايي كه خواسته شده بودهم نيست...:hanghead:

به هر حال ببخشين:flowerysmile:

راه حل درخت منطقی رو دیگه ؟

چشم حتما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...