رفتن به مطلب

آزمون نظام مهندسی یا کنکور ارشد و دکترا ؟!!

ارسال های توصیه شده

خب امروز آزمون نظام مهندسی برگزار شد.

از رشته های دیگه اطلاعی ندارم. ولی واسه شهرسازی به جای اینکه آزمونی واسه ورود به بازار کار حرفه ای مهندسان شهرساز باشه، ورود به دانشگاه بود!

معمولاً سوالات در سالهای پیش حول مسائل فنی و حرفه ای شهرسازی بود. ولی امسال شاهد سوالات تئوری هم بودیم که خیلی شبیه به سوالای کنکورای ارشد و دکترا بود.

اینکه مثلاً فلان جمله از کدوم نظریه پرداز بوده؟ تقسیم دوره های تاریخی به 4 دوره فلان .... نظریه کی بوده و ....

هرچند شاید بعضی از اونها رو میدونستیم و میشد جواب داد ولی واقعاً اینها سوالاتی بودن که واسه بازار کار حرفه ای لازمه؟

گویا بهزادفر که نهایت تبلیغات کتاباشو تو کنکورای ارشد و دکترا میکرد، نظام مهندسی رو هم دستش گرفته بود و خیلی از سوالا از کتابای مختلف اون بود.

کسایی که آزمون دادن نظرشون درباره این آزمون چی بوده؟ از دوستان رشته های دیگه هم دعوت میکنم تو تاپیک شرکت کنن :a030:

لینک به دیدگاه
خب امروز آزمون نظام مهندسی برگزار شد.

از رشته های دیگه اطلاعی ندارم. ولی واسه شهرسازی به جای اینکه آزمونی واسه ورود به بازار کار حرفه ای مهندسان شهرساز باشه، ورود به دانشگاه بود!

معمولاً سوالات در سالهای پیش حول مسائل فنی و حرفه ای شهرسازی بود. ولی امسال شاهد سوالات تئوری هم بودیم که خیلی شبیه به سوالای کنکورای ارشد و دکترا بود.

اینکه مثلاً فلان جمله از کدوم نظریه پرداز بوده؟ تقسیم دوره های تاریخی به 4 دوره فلان .... نظریه کی بوده و ....

هرچند شاید بعضی از اونها رو میدونستیم و میشد جواب داد ولی واقعاً اینها سوالاتی بودن که واسه بازار کار حرفه ای لازمه؟

گویا بهزادفر که نهایت تبلیغات کتاباشو تو کنکورای ارشد و دکترا میکرد، نظام مهندسی رو هم دستش گرفته بود و خیلی از سوالا از کتابای مختلف اون بود.

کسایی که آزمون دادن نظرشون درباره این آزمون چی بوده؟ از دوستان رشته های دیگه هم دعوت میکنم تو تاپیک شرکت کنن :a030:

من هم توی این آزمون شرکت کردم ...

با اینکه رشته ام طراحی شهری هست، اصلا از نحوه طراحی سوالات راضی نبودم. همه سوالها جز یه تعداد محدود، از حوزه طراحی شهری طرح شده بود. حتی سوالاتی که از مباحث مقررات ملی ساختمان انتخاب شده بود، حول نما و شیشه و ... سیر می کرد.

در صورتی که آزمون مذکور، آزمون نظام مهندسی شهرسازی بود نه طراحی شهری ...

علاوه بر این تقریبا هیچ سوالی از مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی ذکر نشده بود ... در حالی که یکی از منابع اصلی این آزمون به شمار می ره ...

در نهایت می تونم بگم، آزمون نظام مهندسی شهرسازی شهریور 91، اصلا حرفه ای نبود و اثرات کنکوری شدن و در زمره یکی از آماج فرصت طلبان قرار گرفتن، درش به خوبی محسوس بود ...

برای جامعه شهرسازی متأسفم

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

جوابای نظام مهندسی هم اومد. اونایی که شرکت کرده بودن، چه کردن؟

ماشالا چقدر بچه ها زیاد شرکت کردن تو تاپیک و نظرشونو درباره سوالا گفته بودن :banel_smiley_4:

سوالای امسال اینطوری بود:

http://www.noandishaan.com/up/uploads/shahrsazi91.rar

حالا اونایی هم که سوالا رو ندیده بودن، نظرشون چیه؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

[TABLE]

[TR]

[TD=colspan: 3, align: center]شروع ثبت نام آزمون نظام مهندسی( پایه 3)

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD] [/TD]

[TD]

[/TD]

[TD] [/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=colspan: 3]

در اجرای مواد 26،21،11و28 آئین نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت در آزمونهای ورود به حرفه مهندسان، در رشته‌های معماری(نظارت و طراحی)، عمران(نظارت و محاسبات)،تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی پایه 3 و کاردانهای فنی ساختمان در رشته‌های معماری، عمران، مکانیک، برق، نقشه‌برداری و شهرسازی برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار کاردانی پایه ‌3 و آزمونهای تعیین صلاحیت معماران تجربی برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار تجربی می‌رساند آزمونهای یاد شده در اسفند ماه سال جاری می‌گردد.

ثبت‌نام این آزمونها از تاریخ شنبه 16/10/91 آغاز و اطلاعات تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد. ثبت‌نام کلیه آزمونهای یاد‌شده ‌به ‌صورت الکترونیکی ‌و از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان انجام خواهد شد. کلیه داوطلبان عزیز می‌توانند جهت ثبت‌نام به سامانه ثبت نام آزمونها به آدرس الکترونیکی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
مراجعه ‌نمایند.

منبع:

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...

من میخوام شهریور امسال آزمون بدم

ممد تو قبول شدی؟

بیا یه کم تجاربت رو در اختیارمون بذار

سریع باشت:ws3:

ارزش داره 200 تومن هزینشو بدم؟ت:ws3:

لینک به دیدگاه
من میخوام شهریور امسال آزمون بدم

ممد تو قبول شدی؟

بیا یه کم تجاربت رو در اختیارمون بذار

سریع باشت:ws3:

ارزش داره 200 تومن هزینشو بدم؟ت:ws3:

من قبول شدم، ولی هنوز پروانه اشتغالو 6ماهه نرفتم بگیرم ببینم چطوریه کار و بارش :ws3:

ارزش که داره بابا.

چه خبره 200 تومن. 60،70 تومن حق عضویت اولیه هستش. 90 تومن اینام حق عضویت سالانه که فکر نکنم اینو اولش بگیرن.

رو هم رفته با امتحانشو اینا اولش 100 تومن میشه.

لینک به دیدگاه
من قبول شدم، ولی هنوز پروانه اشتغالو 6ماهه نرفتم بگیرم ببینم چطوریه کار و بارش :ws3:

ارزش که داره بابا.

چه خبره 200 تومن. 60،70 تومن حق عضویت اولیه هستش. 90 تومن اینام حق عضویت سالانه که فکر نکنم اینو اولش بگیرن.

رو هم رفته با امتحانشو اینا اولش 100 تومن میشه.

شیرینی رو رد کن بیاد

الان همه رو رو سرت خراب می کنم

البته بستگی به رفتارت داره میتونی 2 تا شام بهم بدی تا بیخیال بقیه بشم:ws3:

حالا چیا خوندی قبول شدی؟

سنندج 200 تومن میگیرن نامردا تهران ارزونتره آخه:sad0:

لینک به دیدگاه
شیرینی رو رد کن بیاد

الان همه رو رو سرت خراب می کنم

البته بستگی به رفتارت داره میتونی 2 تا شام بهم بدی تا بیخیال بقیه بشم:ws3:

حالا چیا خوندی قبول شدی؟

سنندج 200 تومن میگیرن نامردا تهران ارزونتره آخه:sad0:

شیرینی کیلو چنده بابا :w000:

تو یکی از تاپیکای اینجا منابع رو گفته بودم. :ws38:

ولی در کل قوانین و ضوابط مرتبط با شهرسازی و 2،3 جلد از آیین نامه های مقررات ساختمان و خود قوانین نظام مهندسی

و مباحث تخصصی دیگه که واسه کنکور ارشد و دکترا میخونی :ws3: البته کلاً هم جزوه بازه و میتونی 60تا کتاب با خودت ببری سر جلسه :ws3:

لینک به دیدگاه
شیرینی کیلو چنده بابا :w000:

تو یکی از تاپیکای اینجا منابع رو گفته بودم. :ws38:

ولی در کل قوانین و ضوابط مرتبط با شهرسازی و 2،3 جلد از آیین نامه های مقررات ساختمان و خود قوانین نظام مهندسی

و مباحث تخصصی دیگه که واسه کنکور ارشد و دکترا میخونی :ws3: البته کلاً هم جزوه بازه و میتونی 60تا کتاب با خودت ببری سر جلسه :ws3:

میخوام بدونم تو چی خوندی نه اینکه منابع چیه:vahidrk:

منابع رو میدونم

چقدر وقت گذاشتی؟:ws52:

لینک به دیدگاه
میخوام بدونم تو چی خوندی نه اینکه منابع چیه:vahidrk:

منابع رو میدونم

چقدر وقت گذاشتی؟:ws52:

خوندن نمیخواد بابا. من هیچی نخوندم.

جزوه بازه. رفتم سر جلسه. ده تا سوال اول که از سوالای خود نظام مهندسیه رو خیلی راحت فهرست کتابو باز میکردم، صفحشو گیر میاوردم، میرفتم میزدم :ws3: با اینکه کاملاً هم تازگی داشت :ws3: بقیشم که دیگه غافلگیر کردن دیگه پارسال که سوالای تیریپ ارشدی و دکترا بود که هرچی میدونستم میزدم و هرچی هم نمیدونستم باز شانسی میزدم چون نمره منفی نداشت :ws3: هرچند هرچی چک از شانسیا رو چک کردم غلط در میومد. اونایی که شانسی نمیزدمم غلط در میومد چه برسه به شانسیا :ws28:

لینک به دیدگاه
ممد رفتم ثبت نام کنم گفتن که امسال شهریور آزمون برگزار نمیشه آخر سال آزمونه

یعنی تف یه این شانس:w000:

:ws28: حالا ثبت نام رو میکردی، آزمونو بعداً ثبت نام میکردی اینترنتی :ws3:

هرسال شهریور نیست. عوض میشه.

معمولاً شهریور و آذر و اسفند آزمونا هستش. در سال یه بار یا دو بار :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

سلام آقا محمد

من اطلاعات زیادی راجع به آزمون نظام مهندسی ندارم میشه بگین چه زمانی و کجا باید ثبت نام کرد؟؟؟؟

بلافاصله بعد از فارغ التحصیل شدن میشه ثبت نام کرد؟ بدون سابقه کار ؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون

حالا می تونین راهنمایی کنین که کجا ها دنبال کار بگردم؟

اشتباه بزرگی که کردم از اول نرفتم دنبال کار با اینکه همیشه تو دانشگا کارم بهترن بود. همه نرم افزار های رو که تو شهرسازی لازمه رو بلدم بعضی ها رو در حد حرفه ای بعضی ها رو هم در حد متوسط.مشکلم اینه که نمی دونم از کجا شروع کنم. کمک می خوام :4564:

لینک به دیدگاه

راهنمایی اشتباه نکنید بابا. سختش نکنید :ws3:

شما هروقت مدرک فارغ التحصیلی رو که از دانشگاه بگیرین می تونین عضو نظام مهندسی بشین ولی پروانه اشتغال بهتون داده نمیشه. فقط عضو میشین (ترجیحاً نزدیک به زمانی که می تونین آزمون بدین عضو بشین که حق عضویت سالانه رو الکی ندین :ws3: )

آزمون هم در سال یکبار یا دوبار برگزار میشه که متغیر هستش هرسال زمان برگزاری.

برای شرکت در آزمون، تاریخی که آزمون برگزار میشه، باید سه سال از تاریخی که روی مدرک فارغ التحصیلیتون خورده به عنوان فارغ التحصیل دوره کارشناسی گذشته باشه. اصلاً مهم نیست این سه سال بیکار بودین یا سابقه کار داشتین. فقط گذشت سه سال از رو مدرک کافیه. البته داوطلبین پسر باید برگه معافیت یا کارت معافیت یا پایان خدمت داشته باشن حتماً.

کسایی که کارشناسی ارشد هستن، دوسال از تاریخ فارغ التحصیل شدن ارشدشون بگذره می تونن آزمون بدن.

در صورت قبولی تو آزمون اون موقع می تونن گواهی اشتغال به کار نظام مهندسی رو بگیرن. اون موقع هست که سابقه کار مهمه و هرچی سابقه کار بیشتر باشه و یه سری معیارایی که مدنظر خود نظام مهندسی هست مثل یه سری مدارک و کلاسا و ... تو بالا رفتن پایه نظام مهندسی تأثیر داره.

لینک به دیدگاه
سلام آقا محمد

کسی که 1389/10/6 مدرکشو گرفته باشه می تونه تو آزمون آذرماه 92 نظام شرکت کنه؟

یعنی دیگه امسال آزمون اسفند ماه برگزار نمی شه؟

یکی از دوستان گفت مثل اینکه واسه آزمون آذرماه امسال گفتن گذشتن 2.5 سال از فارغ التحصیلی هم کفایت میکنه.

یعنی می تونین شرکت کنین :a030:

لینک به دیدگاه
یکی از دوستان گفت مثل اینکه واسه آزمون آذرماه امسال گفتن گذشتن 2.5 سال از فارغ التحصیلی هم کفایت میکنه.

یعنی می تونین شرکت کنین :a030:

اون 2.5 سال تکذیب میشه

از طرف من

چیزی در این باب نخوندم

این هم سایتش:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...