رفتن به مطلب

از دوستان آذری یه سوال دارم ... این چیه ؟

ارسال های توصیه شده

درود بر دوستان نواندیشانی

راستش من یه سوال فنی از بچه های تبریزی انجمن دارم :ws37: که اگه لطف کنن و اسم این شیرینی رو که عکسش رو پایین می گذارم رو بهم بگن خیلی ممنونشون می شم :icon_gol:

متاسفم اگه عکس واضح نیست اما همین یه تیکه رو هم به زور و اجبار تونستم از چنگ یه مشت قحطی زده در بیارم :icon_razz: (ظاهرا تخته ای یا تیکه ای بوده که این جوری تیکه تیکه و نابود شده اش رسید دست من )

فقط می دونم از شیرینی های تبریزه :gnugghender:و از نظر شکل و فرم هم شبیه سوهانیه که از قم به عنوان سوغات میارن

مثل سقز یا یه همچین چیزایی هم هست (منظورم اینه که ترد نیست و باید کاملا جویده بشه )

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حالا این چیه ؟! :ws52:

لینک به دیدگاه

اولا آذری نه ترک، دوما این سوغات تبریز نیست سوغات اورمیه است، هلوای گردوی اورمیه هست، در کنار نقل و عرقیات گیاهی هلوا گردویی هم از سوغاتیای شهر ماست:w16:

لینک به دیدگاه
اولا آذری نه ترک، دوما این سوغات تبریز نیست سوغات اورمیه است، هلوای گردوی اورمیه هست، در کنار نقل و عرقیات گیاهی هلوا گردویی هم از سوغاتیای شهر ماست:w16:

:banel_smiley_4:

فاشیست

من اینو دیدم اطراف عجبشیر درست میکنن

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

فاشیست

من اینو دیدم اطراف عجبشیر درست میکنن

بابا جوییز حالواسیدی دا نمنه دیسن؟ :w000:

یکی از خوراکی های سنتی شب یلدا تو اورمیست این،‌ حلوا گردویی اورمیست دیگه حرفی نباشه :w000:

لینک به دیدگاه
بنده خدا یه سوال پرسید اینجا شد کلاس زبان ترکی... حالا بین تبریزیها و اورمیه یا ارومیه ها جنگ و دعوا میشه...

بیزم اتحادمیز چوخده هلم هلم بی بیرنن ساوشمک.......:whistles:

:ws3:

لینک به دیدگاه

اولان کتح ییجخسیزا!!!! من اوشاخلیخدان جویز حالواسینان بویوموشم زور دمیین :w000:

ترجمه:

اولان کتک میخورینا!!!! من از بچگی با حلوای گردو بزرگ شدم حرف زور نزنین :w000:

لینک به دیدگاه

اولا که خیلی خیلی ممنون :icon_gol:

دوما که من بلاخره متوجه نشدم که کدوم رو باید بگم ؟ آذری یا ترک :5c6ipag2mnshmsf5ju3 وقتی می گم ترک می گن ترک چیه باید بگی آذری وقتی هم می گم آذری می گن آذری چیه باید بگی ترک ؛ خودم هم دیگه قاطی کردم :4564:

سوما اونی که این رو برام فرستاده بود ترک تبریز بود من فکر کردم سوغات تبریزه حالا شما به خودت نگیر :a030: برای من به شخصه فقط مهم اینه که خیلــــــــــــــــــــــی خوشمزه بود :ws37:

بنده خدا یه سوال پرسید اینجا شد کلاس زبان ترکی... حالا بین تبریزیها و اورمیه یا ارومیه ها جنگ و دعوا میشه...

حالا جنگ می شه هیچی این وسط امثال منی که ترکی بلد نیستن هم نیاز به یه مترجم پیدا می کنن :sad0:

ولی شبیه شیرینی قورابیای خودمون هم هست ها:ws52:

قورابیه:ws3:

نه از اون نوع شیرینی ها نیست من قورابی رو زیاد دیدم و خوردم :gnugghender: (آخ بد جور دلم به هوس افتاد :4564:)

و این وسط فقط یه سوال میمونه :.................. چرا؟ .....................

چی چرا ؟! :ws52:

مرسی از راهنمایی همگی :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اما دو تا سوال

با این همه بحثی که به ترکی شد و من یه کلمه اش رو هم متوجه نشدم :hanghead: بلاخره نتیجه همون شد که این "حلوا گردوییه " دیگه نه ؟

دوم هم این که کسی جایی رو توی تهران می شناسه که از این نوع سوغاتی ها رو بیارن ؟ خواهشا اگه کسی می دونه بگه :ws37:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 5 ماه بعد...

شاران جان با اینکه من اهل آذربایجان شرقی ام اما با قاطعیت میگم که حلوای ارومیه هستش نقل و حلوای ارومیه خیلی معروفه:w16: حالا شاید تو تبریز هم تولید بشه ولی اصلش ماله ارومیه هست ما که هر سال از ارومیه میخریم:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
اولا که خیلی خیلی ممنون :icon_gol:

مرسی از راهنمایی همگی :icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

اما دو تا سوال

با این همه بحثی که به ترکی شد و من یه کلمه اش رو هم متوجه نشدم :hanghead: بلاخره نتیجه همون شد که این "حلوا گردوییه " دیگه نه ؟

دوم هم این که کسی جایی رو توی تهران می شناسه که از این نوع سوغاتی ها رو بیارن ؟ خواهشا اگه کسی می دونه بگه :ws37:

اره عزیزم یه مغازه خوالی زرتشت هست فکر کنم که سوغاتی همه ی شهرا رو داره. ادرسه دقیقشو از بابام میپرسم میگم بهت:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
اما دو تا سوال

بعد کلی تحقیق و تفحص به این نتیجه رسیدم که این سوغات حلوا گردوییه تبریزه

اما ارومیه هم حلوا گردویی داره که البته برعکس این که حالت تکه ای و تخته ایه ؛ حالت نرم و کشسانی داره

جنت آباد شمالی یه مغازه هست "آبتین ایرانیان" که سوغات چند تا شهر رو داره از جمله ارومیه رو

که حلوا گردویی و حلوا پسته و حلوای هویج و .... داره

اما سولدوش توی میدون هروی از همین حلوا گردویی تبریز داره برای فروش

:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...