رفتن به مطلب

*>>* کلوپ هواداران تیم پر طرفدار بارسلونا *<<*

ارسال های توصیه شده

افتتاح موزه مسی در بارسلونا smil4ac49ad23b797.gif

لیونل مسی مهاجم آرژانتینی بارسلونا موزه شخصی خود را در شهر بارسلونا اسپانیا افتتاح کرد. در این موزه هواداران و بازدیدکنندگان می‌توانند تعدادی از جوایزی که این مهاجم 25 ساله در دوران حرفه‌ای خود کسب کرده است را از نزدیک مشاهده کنند.

289073_257.jpg

توپ‌های طلا مسی ، کفش طلای اروپا، عکس، کفش‌های ورزشی، پیراهن و ... از جمله مواردی است که می‌توان در موزه مسی دید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

منبع :

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 496
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

[h=2]یک رکورد جدید برای مسی؛ گلزنی در 17 دیدار پیاپی barcanews.logo.gif[/h]

او که گل دوم آبی و اناری ها در در دیدار شب گذشته مقابل دپورتیوو لاکرونیا را به ثمر رساند، در 17 دیدار پیاپی این فصل لالیگا گلزنی کرده.

262171hp2.jpg

لیونل مسی، ستاره بارسا، با گلی که در دیدار شب گذشته مقابل دپورتیوو لاکورنیا به ثمر رساند، یک رکورد جدید برای گلزنی در دیدارهای پیاپی در یکی از لیگ های معتبر اروپایی به جا گذاشت.

او که گل دوم آبی و اناری ها در در دیدار شب گذشته مقابل دپورتیوو لاکرونیا را به ثمر رساند، در 17 دیدار پیاپی این فصل لالیگا گلزنی کرده و رکورد قبلی که گلزنی در 16 دیدار پیاپی و در اختیار تئودور پترک بود، را پشت سر گذاشت.

پترک در فصل 38-1937 در یگ لهستانی، در 16 دیدار پیاپی، 22 گل به ثمر رسانده بود.

مسی که به تازگی رکورد 200 گل زده در لالیگا را پشت سر گذاشت، با گلی که شب گذشته به ثمر رساند، تعداد گل هایش در رقابت های این فصل را به 40 رساند؛ تعداد گلی که با آن در همه دوره های قبلی لالیگا، به جز فصل گذشته، می توانست در آن به عنوان آقای گلی برسد.

رونالدوی برزیلی در تنها فصلی که برای بارسا بازی کرده بود، رکورد گلزنی در 10 دیدار پیاپی در لالیگا را به عنوان بهترین رکورد به جا گذاشته بود؛ رکوردی که قبل از مسی کسی نتوانسته بود آن را بشکند.

• Like 2
لینک به دیدگاه

نیوکمپ، آماده پذیرایی از ایتالیایی ها

هزار کارت رنگارنگ ورزشگاه نوکمپ را در بازی مقابل میلان آبی واناری و منقش به پرچم ایالت کاتالان خواهند کرد.

نیوکمپ برای بازی حساس مقابل میلان در روز سه شنبه به بهترین شکل برای بازی بزرگ فوتبال اروپا آماده خواهد شد. تماشاگران این فرصت را خواهند داشت تا به جهان موزاییک هایی را که به رنگ بارسا و پرچم کاتالان است را نشان دهند.

شعار مرکزی این موزاییک ها در یکی از مهم ترین دیدار های این فصل "ما یک تیم هستیم." خواهد بود. 90000 موزاییک در بین تماشاچیان پخش خواهد شد، بجز ردیف سوم که برای هواداران تیم میلان رزرو شده است. این دومین نمایش موزاییک این فصل خواهد بود که بعد از دیدار اکتبر قبل، مقابل رئال به نمایش درخواهد آمد.

• Like 2
لینک به دیدگاه

یووووووووووووووووووو هووووووووووووووو

دست دست شله

بارسا با اقتدار برد هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااhapydancsmil.gif

خدایش این بارسا همون بارسای همیشگی بود

اسماعیل خان کجایی؟:w02:

پدارم بهت تبریک میگم:icon_gol:

البته به خودم و همه بارسایی ها هم تبریک میگم:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
یووووووووووووووووووو هووووووووووووووو

دست دست شله

بارسا با اقتدار برد هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااhapydancsmil.gif

خدایش این بارسا همون بارسای همیشگی بود

اسماعیل خان کجایی؟:w02:

پدارم بهت تبریک میگم:icon_gol:

البته به خودم و همه بارسایی ها هم تبریک میگم:icon_gol:

بارسلونا به دنیا درس فوتبال داد....

کدوم تیمی رو به جز بارسا سراع دارید که تو این سطح از فوتبال بیاد و همچین آمار و ارقامی رو برجای بذاره.====> 65% مالکیت توپ ، 13 موقغیت گل و......

بازم که یه پنالتیمونو نگرفتن :vahidrk:

منم بهت تبریک میگم داداش:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
بارسلونا به دنیا درس فوتبال داد....

کدوم تیمی رو به جز بارسا سراع دارید که تو این سطح از فوتبال بیاد و همچین آمار و ارقامی رو برجای بذاره.====> 65% مالکیت توپ ، 13 موقغیت گل و......

بازم که یه پنالتیمونو نگرفتن :vahidrk:

منم بهت تبریک میگم داداش:icon_gol:

می تو داداش:icon_gol:

داور هم نتونست جلوی برد بارسا رو بگیره:a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه

گزارش تصویری بازی بارسلونا و میلان

قدرت نمایی پادشاه......در حماسه نیوکمپ

1929425_w2.jpg

و ال گواخه دوباره برخاست....

1929461_w2.jpg

2013-03-12_BARCELONA-MILAN_38.v1363126664.JPG

1929353_w2.jpg

1929355_w2.jpg

1929442_w2.jpg

1929452_w2.jpg

1929471_w2.jpg

1929472_w2.jpg

1929488_w2.jpg

1929493_w2.jpg

منبع :

و

• Like 2
لینک به دیدگاه

smil4ac49ad23b797.gif

مسی با به زدن دو گل به آث میلان رکورد رود فن نسیتروی را شکست.

در جریان بازی دیشب بارسلونا مقابل آث میلان برگزار شد ، بارسلونا موفق شد حریف ایتالیایی خود را با نتیجه ی 4 بر 0 شكست دهد و به مرحله ی بعد راه پیدا كند.

vvn.jpg

در این بازی مسی 2 گل از 4 گل بارسلونا را به ثمر رساند و تعداد گل های خود را در بازی های لیگ قهرمانان به عدد 58 رساند.مسی با این حساب در لیست گلزنان برتر تاریخ مسابقات لیگ قهرمانان اروپا از رودفان نیستروی نیز گذشت و مقام دوم را به خود اختصاص داد.

برترین گل زن تاریخ این مسابقات رائول گونزالس است كه مجموعا 71 گل به ثمر رسانده.

منبع :

• Like 3
لینک به دیدگاه

رکورد شکنی کماکان ادامه دارد...barcanews.logo.gif

سه شنبه شب، بارسلونا در رکورد صعود از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا از سال 1993 با منچستر یونایتد به برابری رسید.

بازگشت، نشان از عظمت و احراز صلاحیت برای بازیکنان بارسا در دور یک هشتم نهایی این رقابت ها بود.‍‍‍ این پیروزی در این مرحله مقابل میلان موجب شد تیم به دوازدهمین صعود از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که از سال 1992 شروع شده است، دست یابد.

در راستای رکورد صعود از مرحله یک هشتم نهایی، تنها منچستر یونایتد در ثبت چنین رکوردی به نام خودش موفق بوده است. امشب و در صورت پیروزی بایرن مونیخ مقابل آرسنال، این رکورد برای بایرن نیز به ثبت خواهد رسید. مسیر بارسلونا در سالیان اخیر در لیگ قهرمانان در منصفانه ترین حالت، مسیری درخشان بوده است. اروپا در 20 سال اخیر شاهد عملکردی محکم و بعضا نامتعارف از بارسلونا در این رقابت ها بوده است. تاکنون بارسا مفتح سه عنوان قهرمانی بوده است و پنج بار در دور یک چهارم از رقابت ها حذف شده است. اما در فصل 1993/94 بارسا به فینال جام قهرمانان اروپا رسید، ولی در بازی فینال مغلوب میلان شد.

خاطراتی که راه را نشان می دهد

بارسا در فصل 1992/93 در ورزشگاه ومبلی نخستین عنوان قهرمانی اش را در اروپا بدست آورد. یک سال بعد نام بازی ها به لیگ قهرمانان اروپا تغیر یافت. چندین سال بعد و در سال 2006 تیم به رهبری فرانک ریکارد و درخشش بازیکنانی چون رونالدینینو، اتوئو و بلتی با شکست آرسنال در پاریس به دومین قهرمانی اروپایی خود دست یافت. در فصل 2009، تیم به رهبری پپ گواردیولا و تیتو ویلانووا و با حضور بازیکنانی چون مسی، ژاوی، اینیستا و بوسکتس، به پیروزی دیر هنگام مقابل چلسی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا دست یافت. دوسال بعد، چهارمین عنوان قهرمانی بارسلونا با شکست دوباره شیاطین سرخ در فینال ومبلی به دست آمد.

دیشب بارسلونا گامی بزرگ به سمت خانه دوم خود برداشت. بارسا پایدار و مستحکم در راه رسیدن به ومبلی است و شاکر این پیروزی ارزشمند در برابر میلان.

• Like 3
لینک به دیدگاه

[h=2]

[/h] یک خبرنگار اسپانیایی در گفت‌وگو با مسی وی را به شوخی عامل گم شدن کتاب‌های گینس از کتابخانه‌ها معرفی کرد چرا که ثبت رکوردهای لئو , علاقه‌مندانش را به امانت گرفتن این کتاب و بازپس ندادن آن به کتابخانه‌ها ترغیب می‌کند.

طبق آخرین آمار برگرفته از کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌های بزرگ اروپا، بیشترین کتاب‌هایی که هرگز به کتابخانه‌ها بازپس داده نمی‌شوند و یا در کتابفروشی و کتابخانه‌ها گم و گور می‌شوند مربوط به کتاب‌های گینس است.

mjh.jpg

خبرنگار خبرگزاری اسپانیا این خبر را که بارها در نشریات منتشر شده و بسیاری از اهالی کتاب از آن با خبرند پس از بازی بارسلونا برابر آ.ث. میلان از دور برگشت رقابت‌های جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا در مرحله یک هشتم نهایی، به لیونل مسی گفت، و وقتی لئو از ارتباط این خبر با بازی بارسلونا- آ.ث. میلان پرس‌وجو کرد، خبرنگار مذکور دلیل آن‌را رکوردشکنی‌های پیاپی این بازیکن در جهان فوتبال عنوان کرد و گفت:

رکوردشکنی‌های شما آن‌قدر در کتاب گینس به ثبت رسیده که تمام دوستاران این کتاب برای اطلاع از آخرین‌ رکوردها , این کتاب‌ها را از کتابخانه‌ها به امانت می‌گیرند و بعداً به هر دلیل از بازگرداندن آنان به کتابخانه‌ها منصرف می‌شوند.

این مطلب را خبرنگار اسپانیایی به شوخی با مسی مطرح کرد و لئو هم قول داد که دیگر رکوردی به‌نام خود به ثبت نرساند تا باعث شود که کتاب‌های گینس به این دلیل گم و گور نشوند.

لیونل مسی، سه‌شنبه شب باعث شد بارسلونا شکست دو بر صفر دیدار رفت در سانسیروی میلان، شهر شمالی ایتالیا را با پیروزی چهار بر صفر عوض کند و اولین تیمی در این مرحله شناخته شود که با جبران دو گل عقب مانده با پیروزی بزرگ راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. بارسلونا توانست با این بازی انتقام شکست چهار بر صفر فینال جام قهرمانی اروپا در سال 1992 را نیز از میلانی‌ها بازپس گیرد.

مسی بیست و پنج ساله که به کمک‌های خیرانه مشهور است و چند روز پیش به یک بیمارستان سرطان‌شناسی در آرژانتین کمک 600 هزار یوریی کرده است طی 40 دقیقه اولیه بازی با میلان دو گل زد تا باعث برتری دو بر صفر بارسلونا در پایان نیمه اول شود. مسی با 56 گل زده از سال 2004 بدین‌سو، در تاریخ این بازی‌ها نام خود را در جدول بهترین گلزن‌های جام بعد از رائول گونزالس با 71 گل زده در مقام دوم جدول بهترین‌ گلزنان جای داده است و مطمئناً رکورد گونزالس را طی یکی دوسال آینده از آن خود خواهد کرد.

مسی که تلویزیون آرژانتین یک مستند 26 قسمتی از زندگی‌اش به تصویر کشیده است، در بازی شنبه شب قبل هم در جام قهرمانی باشگاه‌های اسپانیا در برابر لاکرونیا موفق شد یک رکورد جهانی دیگر را به‌نام خود به ثبت برساند تا صفحه‌اش در کتاب گینس پربارتر و کامل‌تر شود.

لئو در این بازی که دقیقه 63 راهی میدان شده بود یک گل زد تا برای هفدهمین‌بار پیاپی در لالیگا گلزنی کرده و رکورد یک لهستانی را که در فصل فوتبال 1937 -1938 قبل از آغاز جنگ جهانی دوم به دست آمده بود از جدول رکوردها پاک کند.

او توانست رکوردی تازه در گینس به نام خود به ثبت برساند تا بدین وسیله برای هجدهمین بار در این فصل به‌عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شود و رکورد گلزنی‌هایش را در این فصل در میادین مختلف به 53 گل افزایش دهد.

تلاش مسی باعث صعود بارسلونا به مرحله یک‌چهارم نهایی جام شده و حالا با این صعود، شانس بارسلونا برای تصاحب پنجمین جام قهرمانی اروپا افزایش یافته است.

منبع :

• Like 2
لینک به دیدگاه

[h=2]مسی : به صورت ناشناس و آنلاین پلی استیشن بازی می کنم؛آرژانتین مثل رئال بازی می کند.[/h]لیونل مسی، ستاره آرژآنتینی باشگاه بارسلونا در صحبت هایی در مورد اوضاع تیم باشگاهی اش به صحبت پرداخته.

263176hp2.jpg

مسی در گفتگوی مفصلی با شبکه تی.وای سی سپورتس شرکت کرده که متن این صحبت ها را در دو قسمت برای شما آماده کرده ایم.در اینجا می توانید بخش دوم این گفتگو را مطالعه کنید:

مسی درادامه به این نکته اشاره کرد که سبک بازی تیم ملی آرژانتین مشابه با رئال مادرید است و گفت:« در تیم ملی آرژانتین حس می کنم که بازی ای مشابه با رئال را به اجرا می گذاریم. منتظر زمان ایده آل می ایستیم، ضد حمله را شکل می دهیم و کار را تمام میکنیم. ما بازیکنان مناسبی برای انجام این کار را داریم؛ هرچند که دربرخی از بازیها هم به نحودیگری کار می کنیم. من براین باورم که از دو سلاح خوب برای استفاده بهره مندیم. دربارسلونا تیم هایی که دفاع را می بندند، کار را برای ما سخت می کنند ومارا از جریان بازی خارج می کنند؛ چلسی، اینتر مورینیو، میلان و رئال مادرید این گونه مقابل ما برنامه ریزی می کنند.گاهی وقتها از اینکه نمی توانیم به نحو دیگری بازی کنیم، چوبش را می خوریم.»

ستاره آرژآنتینی در مورد بزرگان دنیای فوتبال هم صحبت کرد:« پله و مارادونا از هر نظر خوب بودند و هرکاری را به بهترین نحو ممکن انجام می دادند؛ زیاد بازیهای پله، دی استفانو و کرویف را ندیده ام ولی تمام بازیهای دیگو را دیده ام.حتی بازی کردن او به صورت زنده را در زمین نیولز اولد بویز دیده ام؛ آن موقع شش ساله بودم. وقتی او سرمربی تیم ملی بود هم از نزدیک دیدم که او چقدر قوی است. من اخیرا و بعد از باخت در لالیگا مقابل رئال مادرید، مارادونا را دیدم. من به خاطر باخت در آن بازی، حالم خوب نبود ولی از دیدن او واقعا خوشحال شدم.»

او درمورد انتقادات وارده از سوی هواداران آرژآنتینی گفت:« به نظرم حرف هایی که درمورد اینکه من سرود ملی آرژانتین را نخوانده ام به گوش می رسید، احمقانه آمد. من در آن زمان دلایل خاصی داشتم که سرود ملی را نخواندم، به خاطر نگرانی و جو پرهیجانی که در جریان بود. من آنقدر روزهای سخت و بد و زشتی را در تیم ملی پشت سرگذاشتم که هر حرفی شنیدم، حتی از افرادی که الان از من خوب می گویند. من آن موقع می دانستم که تیم ملی عملکرد خوبی ندارد ولی من تنها بازیکن تیم نبودم.تیم خوب بازی نمی کرد و مردم فکر می کردند که من قرار است تنهایی تیم را به پیروزی برسانم. آنها چیزهایی می گفتند که هیچ ربطی به خوب یا بد بازی کردن من نداشت؛ صبحت هایی فراتر از دنیای فوتبال. من بارها در سالهای 2006 و 2010 گریه کردم؛ وقتی که به هدف هایمان نرسیدیم.»

او در ادامه صحبت هایش از یک باری که از دست گواردیولا عصبانی شده بود صحبت کرد و گفت:« اصلا دوست ندارم که از زمین خارج شوم.دوست دارم که تا پایان در زمین باشم.یک بار در بازی با والنسیا 0-4 از حریف جلو بودیم و گواردیولا من را تعویض کرد و من به خاطر این تعویض به شدت عصبانی شدم. به نظرم احمقانه بود.» و البته از یک راز نیز پرده برداشت:« من خیلی وقت ها به صورت آنلاین پلی استیشن بازی می کنم؛ با مردمی از سرتاسر دنیا که نمی دانند که این طرف بازی من هستم. گاهی وقتهادر بازیهای پلی استیشن آنلاین آنها از دست من عصبانی می شوند؛ چون من برای آنکه زمان تلف شود، در زمین خودم به پاسکاری می پردازم.»

مسی در بخش دیگری از صحبت هایش از ورزشکاران محبوبش نام برد و گفت:« قطعا از سایر ورزشکاران هم خوشم می آید؛ از کوبی برایانت، فدرر، نادال، جوکوویچ، دل پوترو ، همه اینها در رشته های ورزشی خودشان غولهای بزرگی هستند.از دنبال کردن مسابقات بسکتال لذت می برم و از بازی کوبی برایانت خوشم می آید و به نظرم او یک پدیده است. تنیس را هم دوست دارم؛ فدرر، نادال ، جوکوویچ و دل پوترو، پدیده های دنیای تنیس هستند ودر دنیای فوتبال، دوستی فراوانی با سرخیو آگوئرو دارم»

بخش پایانی صحبت های مسی پاسخ به سوالی درمورد گذشته بود؛ اولین روزهایش در تیم اصلی بارسلونا:« سیلوینیو و دکو همیشه در کنار من بودند. خاطرات زیادی با گابی میلیتو دارم؛ او هم خیلی با من حرف می زد. همیشه از او و رونالدینیو متشکرم.او و موتا هم خیلی کنار من بودند. رونالدینیو الگوی من در رختکن آن زمان بارسا بود؛ او بهترین بازیکن دنیا بود و با من طوری رفتار می کردم که حس خوبی داشته باشم. او اصلا مرا نصیحت نمی کرد و با هم حرف می زدیم.»

لینک به دیدگاه

263935hp2.jpg [h=2]گزارش داوری : گل مسی به میلان آفساید بود[/h]

سایت گل - در حالیکه به نظر می رسید قضاوت ویکتور کاسای مجارستانی در دیدار سه شنبه بین 2 تیم بارسلونا و میلان بی اشتباه باشد اما تصاویر گرفته شده از این دیدار حاکی از آن است که داور مجارستانی یک اشتباه به شدت تاثیرگذار در این مسابقه داشته است.

در دقیقه 39 این دیدار آندرس اینیستا پس از گرفتن توپ از ماسیمو آمروزینی ، آنرا مستقیما به مسی می رساند .تصاویر تلوزیونی نشان می دهند که در لحظه ارسال این پاس ستاره آرژانتینی در موقعیت آفساید قرار داشته است.مسی پس از گرفتن این توپ با شوتی محکم دروازه میلان را برای بار دوم فروریخت.به نظر می رسد فوتبال دوستان در سرتاسر دنیا و در تمامی سطوح باید در کنار زیبایی های فوتبال جایی هم برای اشتباهات داوری باز کنند.

این آفسایدو ننه بزرگ منم میتونست بگیره

میگم هورمونیه قبول نمیکنید با پلاتینیتون

لینک به دیدگاه

برترین گلزنان لالیگا تا پایان هفته بیست و هشتم

لیونل مسی با دو گلی که دیشب مقابل رایووایه‌کانو به ثمر رساند جایگاه خود را در صدر جدول گلزنان مستحکم‌تر کرد.

پس از مسی که تاکنون چهل و دو گل در رقابت‌های این فصل به ثمر رسانده، کریستیانو رونالدو مهاجم پرتغالی رئال مادرید قرار دارد که تاکنون بیست و هفت گل زده است.

فالکائو (اتلتیکو مادرید) با بیست و یک گل زده در رده سوم است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید، نگردو ( سویا) پانزده گله است. سولدادو (والنسیا) نیز با چهارده گل زده در رده بعدی است.

• Like 1
لینک به دیدگاه

[h=2]

[/h]

بسیاری از مردم مسی را مارادونای دوم می نامند ولی مسی لقب جانشین را برای خود انتخاب کرده است .

لیونل آندره مسی 24 ژوئن سال 1987 در شهر روساریو آرژانتین دیده به جهان گشود. وی عضو تیم ملی بزرگسالان آرژانتین و تیم بارسلونا اسپانیا است بسیاری از مطبوعات به وی لقب مارادونای جدید داده اند لقب وی که توسط خودش انتخاب شده "جانشین" است.

2013-01-15_ENTRENO_22g.jpg

مسی در سن 5 سالگی بازی را در تیم گراند وی آغاز کرد تیمی که پدرش به عنوان مربی در آنجا مشغول به کار بود در سال 1995 مسی به تیم نیوولز اولدبویز آرژانتین پیوست وی 11 سال داشت که پزشکان تشخیص دادند دچار کمبود هورمون رشد است . باشگاه ریور پلاسته علاقه خود را برای به خدمت گرفتن مسی نشان داد اما آنها پول کافی برای خرج معالجه وی نداشتند. کارلوس رسیاچ مدیر ورزشی باشگاه بارسلونا اسپانیا، از استعداد بی نظیر مسی آگاه شد ریساچ پس از تماشای بازی وی به نمایندگی از باشگاه بارسلونا با مسی قرار دادی امضا کرد.

آنها پیشنهاد کردند تمام مخارج پزشکی مسی را قبول می کنند به شرطی که وی برای شروع زندگی جدید به اسپانیا نقل مکان کند خانواده مسی نیز به همراه این بازیکن جوان به اروپا منتقل شدند و لیونل کارش را در تیم جوانان بارسلونا آغاز کرد.

مسی به زودی توانست در ترکیب تیم B بارسلونا جایگاه ثابتی به دست آورد در آن فصل وی رکورد جالبی برجای گذاشت میانگین بیش از یک گل در هر بازی، مسی در آن فصل توانست در 30 بازی 37 گل به ثمر برساند.

لیونل مسی در اکتبر 2004 توانست اولین بازی رسمی اش را برای بارسلونا برابر اسپانیول انجام دهد. با این بازی وی عنوان سومین بازیکن جوان تاریخ باشگاه بارسلونا را به خود اختصاص داد.

زمانی که در تاریخ 1 می 2005 مسی توانست اولین گل رسمی اش را برای بارسا در مقابل تیم الباسته بالومپایه به ثمر برساند تنها 17 سال و 10 ماه و 7 روز سن داشت وی با این گل توانست خود را به عنوان جوان ترین گلزن بارسلونا در لالیگا مطرح کند به مسی این شانس را دادند تا بتواند به عضویت تیم ملی اسپانیا در بیاید اما وی این پیشنهاد را رد کرد در ژوئن سال 2004 مسی در بازی دوستانه بین دو تیم فوتبال زیر 20 ساله های آرژانتین و پاراگوئه به میدان رفت.

در ژوئن 2005 توانست همراه با تیم زیر 20 ساله های آرژانتین به مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی جوانان دست یابد. لیونل بازدن 6 گل کفش طلایی مسابقات وتوپ طلایی بهترین بازیکن تورنمت را لیگ تصاحب کرد با وجوداینکه لیونل بسیار جوان بود همیشه وی را با دگیو مارادونا مقایسه می کردند.

در تاریخ 27 ژوئن باشگاه بارسلونا قرار داد جدیدی با مسی تا سال 2010 منعقد کرد، در این قرار داد یک ماده وجود دارد که در آن آمده است هر تیمی می تواند با پرداخت مبلغ 150 میلیون یورو، مسی را به خدمت بگیرد این مبلغ 30 میلیون یورو بیشتر از مبلغ فروش رونالدینیو است.

در سال 2005 خوزه پکرمن، لیونل مسی را به تیم ملی بزرگسالان آرژانتین دعوت کرد وی اولین بازی اش را برابر مجارستان انجام داد مسی در دقیقه 63 وارد میدان شد اما به فاصله 40 ثانیه از زمین مسابقه اخراج شد پس از این مسابقه، مسی اولین بازی واقعی خود را برای تیم ملی آرژانتین برابر پاراگوئه انجام داد.

مسی اولین بازی خود را در جام باشگاه های اروپا در تاریخ 27 سپتامبر در برابر اودینسه انجام دهد در دسامبر همان سال روزنامه ایتالیایی توتواسپورت جایزه پسر طلایی 2005 را که به بهترین بازیکن زیر 21 سال اروپا داده می شود، به لیونل مسی داد.

جانشین توانست بالاتر از وین رونی، لوکاس پودوکسی و کریستیانو رونالدو قرار بگیرد.

مصدومیت شدید باعث شد مسی به مدت دو ماه از کلیه فعالیت های ورزشی دور بماند به خاطر این مصدومیت حضور وی در جام جهانی 2006 در هاله ای از ابهام فرو رفت با این وجود نام لیونل مسی را به عنوان بازیکن تیم ملی آرژانتین برای حضور در جام جهانی تحویل مقامات برگزاری مسابقات دادند.

مسی پس از روماریو اولین بازیکن بارسلونا بود که توانست در معروف ترین دربی اسپانیا هت تریک کند در این فصل مسی گلی به ثمر رساند که همگان دوباره وی را با مارادونا مقایسه کردند جانشین همانند مارادونا در بازی با انگلستان توپ را دریافت کرد 62 متر با توپ حرکت کرده 6 نفر از بازیکنان حریف را پشت سر گذاشت و دروازه ختانه را گشود.

تمام کارشناسان ورزش جهان این گل را مشابه گل قرن مارادونا دانسته و پس از این گل مطبوعات اسپانیا به وی لقب "مسیدونا" دادند.

لیونل مسی در فصل 2008-2007 توانست در یک هفته 5 گل به ثمر برساند تا تیم بارسا به صدر جدول رده بندی صعود کرده و خودش نیز یک شروع رویارویی را تجربه کند فرانتس بکن بائدویوهان کرایف ستارگان سابق جهان فوتبال، از لئو به عنوان بهترین بازیکن جهان نام برده اند.

منبع :

لینک به دیدگاه

[h=2]

[/h]

کاسانو برای نشان دادن علاقه‌اش به مسی ، نام وی را برای فرزند پسر تازه به دنیا آمده خود انتخاب کرد.

آنتونیو کاسانو برای دومین بار صاحب فرزند شد و این بار به افتخار لیونل مسی مهاجم بزرگ بارسلونا، برای پسر تازه متولد شده خود نام لیونل را انتخاب کرد.

20110806120709_cassano.jpg

کاسانو در گفت و گو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی ایتالیا اظهار داشت: بعد از تولد اولین پسرم، این دومین لذت بزرگ‌ زندگی‌ام محسوب می‌شود. من نام او را لیونل گذاشتم چون یکی از طرفداران پروپاقرص بهترین بازیکن دنیا یعنی مسی هستم. همسرم در ابتدا راضی به این کار نبود اما توانستم متقاعدش کنم. به عقیده من مسی مهمترین بازیکن تاریخ فوتبال است.

لیونل که ساعت 20:10 روز گذشته به دنیا آمد دومین فرزند پسر کاسانو بعد از کریستوفر است.

منبع :

• Like 1
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...