رفتن به مطلب

راهکارهاییی برای گسترش صنعت گردشگری

هادی ناصح

ارسال های توصیه شده

سلام

با توجه به اینکه صنعت گردشگری یکی از 10 صنعت بزرگ دنیاست و متاسفانه تو کشور ما زیاد بهش توجه نمیشه..... من این تاپیک و زدم تا هر کسی هر پیشنهادی داره برای اینکه این صنعت گسترش پیدا کنه تو شهرمون هر راهکاری که به نظرتون میرسه بگید تا کمک کنیم که بیشتر بهش توجه بشه......

البته چند وقتی هست که دارن زیرساختاشو درست می کنن و بیشتر بهش توجه کردن که خودش جای امیدواریه اما کافی نیست...

توی ترکیه درآمد توریسمشون از درآمد نفت کشور ما 1/5 برابر بیشتره با اینکه پتانسیل کشور ما خیلی بیشتر از اینهicon_pf%20(34).gif

انتقال پیشنهادای شما به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم به عهده من......:icon_gol:

لینک به دیدگاه

توی دنیا شناختی از جاذبه های توریستی کشور ما نیست...:sigh:

بد تر از اون خیلی از آدما از اینکه بیان ایران می ترسند. احساس می کنن که اینجا خیلی خطرناکه و می گن خانواده هامون نمی ذارن بیایم اینجا. دیدم که میگما! بعد پا می شه می ره آفریقا!:icon_razz: به طور کلی وجهه ی خوبی نداریم. باید اول تصویر بین المللی که از ایران هست رو اصلاح کنیم. بعد تبلیغات.

محافظت از جاذبه های توریسی تو کشور ما نیست. طبیعت رو که دارن عملاً از بین می برند و تلاششون هم تو حفظ آثار باستانی زیر صفره :w000:

لینک به دیدگاه
توی دنیا شناختی از جاذبه های توریستی کشور ما نیست...:sigh:

بد تر از اون خیلی از آدما از اینکه بیان ایران می ترسند. احساس می کنن که اینجا خیلی خطرناکه و می گن خانواده هامون نمی ذارن بیایم اینجا. دیدم که میگما! بعد پا می شه می ره آفریقا!:icon_razz: به طور کلی وجهه ی خوبی نداریم. باید اول تصویر بین المللی که از ایران هست رو اصلاح کنیم. بعد تبلیغات.

محافظت از جاذبه های توریسی تو کشور ما نیست. طبیعت رو که دارن عملاً از بین می برند و تلاششون هم تو حفظ آثار باستانی زیر صفره :w000:

یعنی شما میگی تبلیغات کنیم....من هم موافقم که جاذبه های گردشگری ما به دنیا خوب شناسانده نشده البته بناهایی که ثبت جهانی هست مشکلی نداره ولی خیلی از آثارمون هست که به دلیل بی فکری مسئولین و برخیش هم خود مردم باعث شده که ثبت جهانی نشه که اونم همت خودمونو می طلبه که ایشاله با تبلیغات و فرهنگ سازی تا حدودی وضعش بهتر بشه.....

مورد بعدی که از گفته های شما میشه بهش اشاره کرد و نتیجه گیری کرد اینه که سخت گیری های بی موردی که برای دادن ویزا به مشتاقان سفر به ایران هست کم بشه که خودش جای بحث داره ما خیلی امکانات و زیرساختا رو نداریم تو کشور برای میزبانی توریست خارجی که اول باید این زیر ساخت ها رو درست کرد بعد راه توریست خارجی رو به کشور باز کرد برای این مورد اگر راهکاری دارین بفرمایید.....

بیشتر تو این تاپیک می خوایم کارایی که از دست خود ما بر میاد رو بهش اشاره کنیم و یه پله بالاتر سازمان میراث و دفاتر و آژانس های گردشگری.......

تلاش و حفظ آثار هم به عهده خود ما مردمه مثلا نریم روی دیوار هایی که 300 سال قدمت داره یادگاری بنویسیم و .....

مرسی arghavan جان که فقط به تشکر اکتفا نکردی و پست دادی....بازم بیا:icon_gol:

لینک به دیدگاه
یعنی شما میگی تبلیغات کنیم....من هم موافقم که جاذبه های گردشگری ما به دنیا خوب شناسانده نشده البته بناهایی که ثبت جهانی هست مشکلی نداره ولی خیلی از آثارمون هست که به دلیل بی فکری مسئولین و برخیش هم خود مردم باعث شده که ثبت جهانی نشه که اونم همت خودمونو می طلبه که ایشاله با تبلیغات و فرهنگ سازی تا حدودی وضعش بهتر بشه.....

مورد بعدی که از گفته های شما میشه بهش اشاره کرد و نتیجه گیری کرد اینه که سخت گیری های بی موردی که برای دادن ویزا به مشتاقان سفر به ایران هست کم بشه که خودش جای بحث داره ما خیلی امکانات و زیرساختا رو نداریم تو کشور برای میزبانی توریست خارجی که اول باید این زیر ساخت ها رو درست کرد بعد راه توریست خارجی رو به کشور باز کرد برای این مورد اگر راهکاری دارین بفرمایید.....

بیشتر تو این تاپیک می خوایم کارایی که از دست خود ما بر میاد رو بهش اشاره کنیم و یه پله بالاتر سازمان میراث و دفاتر و آژانس های گردشگری.......

تلاش و حفظ آثار هم به عهده خود ما مردمه مثلا نریم روی دیوار هایی که 300 سال قدمت داره یادگاری بنویسیم و .....

مرسی arghavan جان که فقط به تشکر اکتفا نکردی و پست دادی....بازم بیا:icon_gol:

قضیه سر ویزا نیست.... ما به عنوان یک ایرانی وظیفه داریم ایران و ایرانی واقعی رو بشناسونیم. باید بدونن با عربهای وحشی نیستیم که تو کوچه های کشورمون ترور کنیم. باور می کنی با یه خارجی حرف می زدم فکر می کرد ما هنوز ماشین نداریم؟؟؟؟ فکر می کنن اینجا طالبانه. خوش بختانه تازگی ها یه کم دارن آشنا می شن با ایران واقعی.یکی آلمان زندگی می کنه می گه همه عکسا رو می بینن می گن واقعاً اینجا ایرانه. تصورشون بیابونه. مث اون تبلیغ سامسونگ که کفر منو درآورده بود!!! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

درود هادی جان

همین طور که ارغوان میگه منم میگم این .... تا باشه همینه

ولی خوب فارغ از این مسائل پیشنهاد میدم اگه شما تونستی کاری کنی برا شهر خودتون ما هم تا آخرش هستیم.ok

تا حالا به داخل قلعه سلجوقی کنار میدان خرمشهر رفتی ؟ داخلش 2 تا یخچال طبیعی هست با چه عظمتی ...

میدونی درب ورودیش کجاست ؟ خوب درب داره باید بری انتهای پارک از کنار زمینهای کشاورزی داخل قلعه بری تا برسی به اون دو تا یخچال

فقط باید مواظب باشی شغال ها در حال فرار با شما تصادف نکنه ! اگه میتونی یه تلاشی برا اونجا بکن

آثار استاد بزرگ کمال الملک که زاده کاشان هم هست در کجای کاشان در معرض نمایش گذاشتن ؟ من که پیدا نکردم

چند تا شو تو خانه تاریخی تاج که موزه مردم شناسی شده گذاشتن ولی اگه خواستیم کجا باید بخریم!

و ... ولی جدا اگه میتونی برا اون یخچالها یه کاری بکنید حیفن:sigh:

اگه بشه یه لیستی از هتل ها و مسافرخانه ها و رستوران ها و مسیر های گردشگری به همراه یه تعریفی از محیط های گردشگری و نحوه رسیدن به

اونجا با تاکسی و اتوبوس و آژانس توضیح داده بشه در واقع یه مسافر وقتی در گوشه ای از شهر میخواد جای دیگه ای بره از روی بروشوری که تو

دستشه به راحتی تصمیم بگیره و انتخاب کنه

مکانهایی رو تعبیه کنن برای استراحت که هم امن باشه هم دلنشین شاید خیلی ها بضاعت هتل گرفتن رو نداشته باشن و ...

لینک به دیدگاه
درود هادی جان

همین طور که ارغوان میگه منم میگم این .... تا باشه همینه

ولی خوب فارغ از این مسائل پیشنهاد میدم اگه شما تونستی کاری کنی برا شهر خودتون ما هم تا آخرش هستیم.ok

تا حالا به داخل قلعه سلجوقی کنار میدان خرمشهر رفتی ؟ داخلش 2 تا یخچال طبیعی هست با چه عظمتی ...

میدونی درب ورودیش کجاست ؟ خوب درب داره باید بری انتهای پارک از کنار زمینهای کشاورزی داخل قلعه بری تا برسی به اون دو تا یخچال

فقط باید مواظب باشی شغال ها در حال فرار با شما تصادف نکنه ! اگه میتونی یه تلاشی برا اونجا بکن

آثار استاد بزرگ کمال الملک که زاده کاشان هم هست در کجای کاشان در معرض نمایش گذاشتن ؟ من که پیدا نکردم

چند تا شو تو خانه تاریخی تاج که موزه مردم شناسی شده گذاشتن ولی اگه خواستیم کجا باید بخریم!

و ... ولی جدا اگه میتونی برا اون یخچالها یه کاری بکنید حیفن:sigh:

اگه بشه یه لیستی از هتل ها و مسافرخانه ها و رستوران ها و مسیر های گردشگری به همراه یه تعریفی از محیط های گردشگری و نحوه رسیدن به

اونجا با تاکسی و اتوبوس و آژانس توضیح داده بشه در واقع یه مسافر وقتی در گوشه ای از شهر میخواد جای دیگه ای بره از روی بروشوری که تو

دستشه به راحتی تصمیم بگیره و انتخاب کنه

مکانهایی رو تعبیه کنن برای استراحت که هم امن باشه هم دلنشین شاید خیلی ها بضاعت هتل گرفتن رو نداشته باشن و ...

درود عزیزم

آره اون دو تا یخچال رو دیدم متاسفانه الان زباله دونی شده و کسی هم کاری نمی کنه واسش تا چند سال پیش یه کتیبه سنگی بالاش بود که الان نیستش برش داشتن بردن:sigh:

حتما میگم یه فکریش بکنن تا از بین نرفته اگر شده خودم دو تا کارگر می گیرم تمیزش می کنم....

در مورد کمال الملک هم اطلاعات می گیرم میام میگم چون هیچ اطلاعاتی ندارم در موردش....

در مورد این موضوعی که گفتی لیستی تهیه کنن و بدن به مسافرا من خودم پیشنهاد دادم و پیگیرش هستم مثلا یه نقشه و اطلاعاتی که واجبه رو همون عوارضی و ورودی شهر بدن به مسافرا تا سر در گم نباشن مثلا جاهایی که سوغاتی کاشان رو میتونن تهیه کنن البته این طرح ها رو میشه بسطش داد به همه شهر های کشورمون

البته این موردی که اشاره کردی برای اسکان مسافرا باید زیر ساختا درست بشه مکان هایی برای این کار تدارک گرفته بشه که مثلا مسافر نره تو مدارس برای اسکان که من با این کار مخالفم هر چیزی باید سر جای خودش باشه

مرسی عکس جان موارد رو یادداشت کردم و حتما اطلاع میدم و پیگیرش میشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
قضیه سر ویزا نیست.... ما به عنوان یک ایرانی وظیفه داریم ایران و ایرانی واقعی رو بشناسونیم. باید بدونن با عربهای وحشی نیستیم که تو کوچه های کشورمون ترور کنیم. باور می کنی با یه خارجی حرف می زدم فکر می کرد ما هنوز ماشین نداریم؟؟؟؟ فکر می کنن اینجا طالبانه. خوش بختانه تازگی ها یه کم دارن آشنا می شن با ایران واقعی.یکی آلمان زندگی می کنه می گه همه عکسا رو می بینن می گن واقعاً اینجا ایرانه. تصورشون بیابونه. مث اون تبلیغ سامسونگ که کفر منو درآورده بود!!! :icon_pf (34):

خوب متاسفانه اینجوری شده که دلیل های زیادی داره مهم اینه که الان کاری کنیم که ایران واقعی رو بشناسونیم به همه

در مورد شناسایی راهکار دارین ارائه کنین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خب ما شهرمون تمام این راهکارها رو استفاده میکنه چی بگم دیگه.......

اینقدر هم مسافر دارم تاکسی گیر نمیاد توشهر:w02:

خب درمورد نقشه من یه توضیح کوچیک بدم درایام نوروز مخصوصا ما از این نقشه ها ی گردشگری رو دارم که توسط پلیس راهنمایی رانندگی حتی در ورودیها بدست مردم میرسه....یا ارگانهای دیگه من خبرندارم خب مسافر نبودم که:whistle: محدوده بافت تاریخی شهر مشخص شده و همه اطلاعات هم داره در کنارش

محل هایی داخل شهر برای اسکان مسافران درنظرگرفته میشه ...

پارکها با کانکس های اقامتی و سرویس های بهداشتی و....

همه جا هم تابلو وراهنما برای هدایت شدن به اون محل ها وجود داره..:w02:

یه کار جالب دیگه هم که من خودم چندسال پیش دیدم انجام دادند این بود که:

یک اتوبوس شهری رو برداشته بودند و دورشو کلا با عکسهای جاهای دیدنی نقاشی کرده بودند و این اتوبوس به صورت مجانی از یک مسیر مشخص مردم و سوار میکرد و به چندجای دیدنی که توی یک راستا بودند تقریبا میبرد.....

این کارشون خیلی باحال بود... اتوبوس گردشگری شیراز اسمش بود:ws37:

ولی از همه چیز مهم تر ایجاد امنیت هست تا توریسم بتونه با خیال راحت به گردشش بپردازه نه اینکه مثل اون کوهنوردها بیفتند زندان:banel_smiley_4:

فعلا اینها رو گفتم اگر ایده ای جدید از خودم تراوش کرد بازم برمیگردم:whistle:

لینک به دیدگاه

خوب.....

راهکارهایی که به نظر من میرسه ، کارهایی که از دست خودما بر میاد

1. طرزبرخورد مناسب با گردشگران شهرمون(چه داخلی چه خارجی)
  2. رعایت اصول شهروندی (حداقل جلوی گردشگران)w000.gif
  3. محافظت از میراث ملی وگردشگری واینکه اجازه ندیم کسی بهشون خدشه ای وارد کنه

اینها هم ممواردی بود که علاوه بر موارد ذکر شده توسط بقیه لازمه واسه جذب گردشگر:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خوب.....

2. رعایت اصول شهروندی (حداقل جلوی گردشگران):w000:

اینها هم ممواردی بود که علاوه بر موارد ذکر شده توسط بقیه لازمه واسه جذب گردشگر:icon_gol:

طرز برخورد رو موافقم مثلا جلوب درب ورود به ابنبه های تاریخی و طبیعی گاها من دیدم نگهبانایی رو میزارن که برخوردشون با مسافرا زیاد جالب نیست خیلی بد اخلاو اخمو و پرخاشگر هستن که دقیقا باید عکس این قضیه یعنی خوش رو خنده رو و صبور باشن.....مردم هم به همین ترتیب .....

اصول شهروندی مثل چی پیمان جان؟

محاقفظت رو هم من یه مثال بزنم من خودم دیروز یه دوچزخه سوار رو دیدم که خواست با دوچرخه وارد باغ فین بشه که جلوشو گرفتم و باهاش صحبت کردم و واسش توضیح دادم که این کارش درست نیست و باعت آسیب به باغ میشه و .... که بنده خدا قبول کرد و نبر تو دچرخشو......

برای اینکه بتونیم غیر مستقیم توضیح بدیم و بگیم که مثلا یادگاری ننویسین و .... میتونیمم جمله هایی رو روی کاغذ یا پلاکارت ها بنویسیم و بچسبونیم به دیوار مثلا بنویسیم که این دیوار 300 سال پیش ساخته شده وو اون زبان خودکار نبوده و تا حالا سالم مونده حیف نیست ما با خودکار خرابش کنیم؟

یا اینکه میتونیم یه جا مخصوص یادگاری نوشتن مسافرا درست کنیم یه دفتر بزاریم یا یه پارچه بزرگ که هر کس خواست بیاد امضا کنه کاری که توی پاسارگاد انجام دادن و موفقیت آمیز بوده......

مرسی پیمان جان منتظرت هستمicon_gol.gif

لینک به دیدگاه
خب ما شهرمون تمام این راهکارها رو استفاده میکنه چی بگم دیگه.......

اینقدر هم مسافر دارم تاکسی گیر نمیاد توشهر:w02:

خب درمورد نقشه من یه توضیح کوچیک بدم درایام نوروز مخصوصا ما از این نقشه ها ی گردشگری رو دارم که توسط پلیس راهنمایی رانندگی حتی در ورودیها بدست مردم میرسه....یا ارگانهای دیگه من خبرندارم خب مسافر نبودم که:whistle: محدوده بافت تاریخی شهر مشخص شده و همه اطلاعات هم داره در کنارش

محل هایی داخل شهر برای اسکان مسافران درنظرگرفته میشه ...

پارکها با کانکس های اقامتی و سرویس های بهداشتی و....

همه جا هم تابلو وراهنما برای هدایت شدن به اون محل ها وجود داره..:w02:

یه کار جالب دیگه هم که من خودم چندسال پیش دیدم انجام دادند این بود که:

یک اتوبوس شهری رو برداشته بودند و دورشو کلا با عکسهای جاهای دیدنی نقاشی کرده بودند و این اتوبوس به صورت مجانی از یک مسیر مشخص مردم و سوار میکرد و به چندجای دیدنی که توی یک راستا بودند تقریبا میبرد.....

این کارشون خیلی باحال بود... اتوبوس گردشگری شیراز اسمش بود:ws37:

ولی از همه چیز مهم تر ایجاد امنیت هست تا توریسم بتونه با خیال راحت به گردشش بپردازه نه اینکه مثل اون کوهنوردها بیفتند زندان:banel_smiley_4:

فعلا اینها رو گفتم اگر ایده ای جدید از خودم تراوش کرد بازم برمیگردم:whistle:

مطمئنا کاراهیی هست که انجام نشده هنوز تو شیراز شهدخت جان:a030:

این اتوبوس گردشگری که گفتی خیلی کار زیبا و قشنگیه یادداشت کردم:w16:

وای اون کوهنورد رو نگو که خیلی آبرو ریزی بود.....امنیت مسافرا هم به عهده پلیسه که تا حدی سعی کرده این امنیت رو ایجاد کنه مثلا من دیدم تو شهرها بعضی جاها رو که برای اسکان مسافرا در نظر گرفتن و گفتن که شب اونجا بخوابید اون قسمت ها مرتب گشت پلیس داره و نگهبان و اعلام هم کردن فقط توی این قسمت ها استراحت کنید و بخوابید که تحت حفاظت نیروی انتظامی هست.....

تو ابنیه هم یگاه حفاظت داره خود سازمان میراث فرهنگی که وظیفش محافظت از بناها و محوطه هاست:a030:

مرسی شهدخت جان بازم بیا:icon_gol:

لینک به دیدگاه
طرز برخورد رو موافقم مثلا جلوب درب ورود به ابنبه های تاریخی و طبیعی گاها من دیدم نگهبانایی رو میزارن که برخوردشون با مسافرا زیاد جالب نیست خیلی بد اخلاو اخمو و پرخاشگر هستن که دقیقا باید عکس این قضیه یعنی خوش رو خنده رو و صبور باشن.....مردم هم به همین ترتیب .....اصول شهروندی مثل چی پیمان جان؟محاقفظت رو هم من یه مثال بزنم من خودم دیروز یه دوچزخه سوار رو دیدم که خواست با دوچرخه وارد باغ فین بشه که جلوشو گرفتم و باهاش صحبت کردم و واسش توضیح دادم که این کارش درست نیست و باعت آسیب به باغ میشه و .... که بنده خدا قبول کرد و نبر تو دچرخشو......برای اینکه بتونیم غیر مستقیم توضیح بدیم و بگیم که مثلا یادگاری ننویسین و .... میتونیمم جمله هایی رو روی کاغذ یا پلاکارت ها بنویسیم و بچسبونیم به دیوار مثلا بنویسیم که این دیوار 300 سال پیش ساخته شده وو اون زبان خودکار نبوده و تا حالا سالم مونده حیف نیست ما با خودکار خرابش کنیم؟یا اینکه میتونیم یه جا مخصوص یادگاری نوشتن مسافرا درست کنیم یه دفتر بزاریم یا یه پارچه بزرگ که هر کس خواست بیاد امضا کنه کاری که توی پاسارگاد انجام دادن و موفقیت آمیز بوده......مرسی پیمان جان منتظرت هستم:icon_gol:
اصول شهروندی منظورم اینه که تومواقعی که میدونیم مسافرزیادهست..بیشتربه قوانین احترام بگذاریم....نظم شهرروبیشترحفظ کنیم....خودمون بااشراری که سعی میکنندنظم شهرروبهم بزنندنه برخوردفیزیکی بلکه باتذکرجدی برخوردکنیم..اگه دیدیم کسی داره خلاف میکنهتوجیهش کنیم..به نحوی خودمون فرهنگ شهرخودمون روبالاببریم..وبه این دیدگاه برسونیم که قانون شکنی زرنگی نیست....شهرقانونمندخیلی درنظرگردشگران جلوهمیکنه
لینک به دیدگاه
خوب.....

2. رعایت اصول شهروندی (حداقل جلوی گردشگران):w000:

موافقم:w16:

لینک به دیدگاه

درود

موضوع خوب و جالبی انتخاب کردی دوست خوبم :icon_gol:

من دیدگاه های خودمو در مورد راهکارهای گسترش گردشگری بصورت خلاصه بحضورتون تقدیم می کنم.

- از دید من تبلیغات قوی و شناساندن درست آثار باستانی ، تفریحی و دیدنیهای ایران با جزییات کامل مهمترین عامل گسترش گردشگری است

هرچند که امکانات و آزادی های فردی گردشگرخارجی درایران به اندازه کشورهای دیگر نیست.

این تبلیغات می تونه کاغذی یا با کمک وبنوشته های اینترنتی انجام بشه

برای نمونه اگر بخواهیم در مورد کتبیه داریوش هخامنشی در بیستون کرمانشاه صحبت کنیم باید علاوه بر مشخصات و توضیح خود اثر به موارد دیگه ای هم اشاره کنیم .

الف - راه های رسیدن به اثر جاده ای - دریایی - هوایی

ب - اطلاعات زمان لازم برای رسیدن به مقصد و دیدن آثار مربوطه.

ج - امکانات منطقه از نظرهتل،مسافرخانه،بیمارستان،فردگاه،رستوران،راهنمای گردشگری و ...

د - ارایه عکس های مختلف از آثار یا منطقه گردشگری با توضیحات فارسی و انگلیسی

ه - ارایه نقشه راه های آسفالته دو زبانه

این اطلاعات باید دست کم سالی یکبار بروز شوند.

لینک به دیدگاه

درود

موضوع خوب و جالبی انتخاب کردی دوست خوبم :icon_gol:

من دیدگاه های خودمو در مورد راهکارهای گسترش گردشگری بصورت خلاصه بحضورتون تقدیم می کنم.

- از دید من تبلیغات قوی و شناساندن درست آثار باستانی ، تفریحی و دیدنیهای ایران با جزییات کامل مهمترین عامل گسترش گردشگری است

هرچند که امکانات و آزادی های فردی گردشگرخارجی درایران به اندازه کشورهای دیگر نیست.

این تبلیغات می تونه کاغذی یا با کمک وبنوشته های اینترنتی انجام بشه

برای نمونه اگر بخواهیم در مورد کتبیه داریوش هخامنشی در بیستون کرمانشاه صحبت کنیم باید علاوه بر مشخصات و توضیح خود اثر به موارد دیگه ای هم اشاره کنیم .

الف - راه های رسیدن به اثر جاده ای - دریایی - هوایی

ب - اطلاعات زمان لازم برای رسیدن به مقصد و دیدن آثار مربوطه.

ج - امکانات منطقه از نظرهتل،مسافرخانه،بیمارستان،فردگاه،رستوران،راهنمای گردشگری و ...

د - ارایه عکس های مختلف از آثار یا منطقه گردشگری با توضیحات فارسی و انگلیسی

ه - ارایه نقشه راه های آسفالته دو زبانه

این اطلاعات باید دست کم سالی یکبار بروز شوند.

درود سعید جان ممنون که اومدی:icon_gol:

بسیار عالی...پیرو صحبت های شما برای تکمیل حرف شما عرض می کنم که نحوه بیان این اطلاعات هم خیلی مهمه منظورم لحن کلام هست باید جوری باشه که در مخاطبش انگیزه ایجاد کنه مثلا اگر داستی هم در این رابطه هست نقل بشه و نوشته بشه چون توضیحات آثار در قالب داستان مخاطب بیشتری رو جذب خودش می کنه البته برای برخی آثار جوابگو هست.....در کل باید به ریزه کاری ها هم دقت بشه تا بتونیم قلقلک بدیم مخاطب رو تا از بنا دیدن کنه....

مرسی سعید جان در بقیه موارد هم اگر موردی به ذهنت میرسه ما رو در جریان بزار خوشحال میشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

با توجه به اینکه صنعت گردشگری یکی از 10 صنعت بزرگ دنیاست و متاسفانه تو کشور ما زیاد بهش توجه نمیشه..... من این تاپیک و زدم تا هر کسی هر پیشنهادی داره برای اینکه این صنعت گسترش پیدا کنه تو شهرمون هر راهکاری که به نظرتون میرسه بگید تا کمک کنیم که بیشتر بهش توجه بشه......

البته چند وقتی هست که دارن زیرساختاشو درست می کنن و بیشتر بهش توجه کردن که خودش جای امیدواریه اما کافی نیست...

توی ترکیه درآمد توریسمشون از درآمد نفت کشور ما 1/5 برابر بیشتره با اینکه پتانسیل کشور ما خیلی بیشتر از اینه:icon_pf (34):

انتقال پیشنهادای شما به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم به عهده من......:icon_gol:

مرسی هادی جان :icon_gol:

متاسفانه در بعد جهانی سرمایه گزاری کردن بر روی جهانگردی انچنان در امدی برای ایران با وضعیت کنونی و حتی در بهترین حالات نخواهد داشت

توریست های بسیاری حاضرند برای گردش از سوی غرب به هند و چین و بنگلادش و سریلانکا ( با هزینه های بسیار بیشتر از ایران) بروند و از روی کشور ما فقط پرواز کنند . ایران به لحاظ شرایط اجتماعی و سیاسی از سویی و انتظار غربی ها از توریسم که در هر سن وسالی که باشند اقلا به گرفتن یک حمام افتاب در هتل و گاهی یک لیوان ابجو لازمه ی زندگی توریستی انهاست جاذبه ای برایشان ندارد .

یکی از نکات مهم که من در تلویزیون های کشور های غربی میبینم تبلیغات وسیعی است که برای توریسم

از سوی کشور هایی مث تونس و مغرب و ترکیه و اردن و غیره برای نشان دادن جاذبه های توریستی خود انجام میشود . متاسفانه این در مورد ایران یا کلا وجود ندارد یا فقط بصورت کم فقط در شبکه های ماهواره ای رسمی ایران است که ان هم فقط ما ایرانی ها میبینیم در حالیکه با هزینه هایی بسیار کمتر از انچه برای تولید و پخش سریالها و فیلمهای تله فیلم میشود که نه ارزش هنری و نه تفریحی دارند میتوان ایران را معرفی کرد ....

البته ایران دارای یکی از بزرگترین نوع توریسم در دنیا یعنی توریسم داخلی است و در این شکی نیست

بازدید حدود 30 میلیونی گردشگران سال گذشته از خراسان و بازدید های میلیونی مردم در ایام تعطیلات نوروزی و تابستانی از شهر هایی مث اصفهان و شیراز تاییدی بر این گفته است

در بعد دیگر به علت پیشرفت های طبی ایران و وجود انواع مراکز درمانی و پزشکان مجرب بسیاری را برای معالجه از کشور های همسایه به ایران کشانده است ..

پیشنهاد من

1.. تبلیغ جاذبه های توریستی در شبکه های رادیو و تلویزونی معتبر غربی

2.. و تبلیغ گسترده ی جاذبه های زیارتی و پزشکی و تفریحی مطابق مقررات داخلی در کشور های مسلمان است ..

3.. تولید بیشتر زیر ساختهای پذیریش توریست .

..........

پ.ن

امیدوارم این تاپیک به اسپمکده تبدیل نشود و من یکبار دیگه از نوشتن و وقت گذاشتن بر روی موضوع پشیمان نشوم

لینک به دیدگاه
مرسی هادی جان :icon_gol:

متاسفانه در بعد جهانی سرمایه گزاری کردن بر روی جهانگردی انچنان در امدی برای ایران با وضعیت کنونی و حتی در بهترین حالات نخواهد داشت

توریست های بسیاری حاضرند برای گردش از سوی غرب به هند و چین و بنگلادش و سریلانکا ( با هزینه های بسیار بیشتر از ایران) بروند و از روی کشور ما فقط پرواز کنند . ایران به لحاظ شرایط اجتماعی و سیاسی از سویی و انتظار غربی ها از توریسم که در هر سن وسالی که باشند اقلا به گرفتن یک حمام افتاب در هتل و گاهی یک لیوان ابجو لازمه ی زندگی توریستی انهاست جاذبه ای برایشان ندارد .

یکی از نکات مهم که من در تلویزیون های کشور های غربی میبینم تبلیغات وسیعی است که برای توریسم

از سوی کشور هایی مث تونس و مغرب و ترکیه و اردن و غیره برای نشان دادن جاذبه های توریستی خود انجام میشود . متاسفانه این در مورد ایران یا کلا وجود ندارد یا فقط بصورت کم فقط در شبکه های ماهواره ای رسمی ایران است که ان هم فقط ما ایرانی ها میبینیم در حالیکه با هزینه هایی بسیار کمتر از انچه برای تولید و پخش سریالها و فیلمهای تله فیلم میشود که نه ارزش هنری و نه تفریحی دارند میتوان ایران را معرفی کرد ....

البته ایران دارای یکی از بزرگترین نوع توریسم در دنیا یعنی توریسم داخلی است و در این شکی نیست

بازدید حدود 30 میلیونی گردشگران سال گذشته از خراسان و بازدید های میلیونی مردم در ایام تعطیلات نوروزی و تابستانی از شهر هایی مث اصفهان و شیراز تاییدی بر این گفته است

در بعد دیگر به علت پیشرفت های طبی ایران و وجود انواع مراکز درمانی و پزشکان مجرب بسیاری را برای معالجه از کشور های همسایه به ایران کشانده است ..

پیشنهاد من

1.. تبلیغ جاذبه های توریستی در شبکه های رادیو و تلویزونی معتبر غربی

2.. و تبلیغ گسترده ی جاذبه های زیارتی و پزشکی و تفریحی مطابق مقررات داخلی در کشور های مسلمان است ..

3.. تولید بیشتر زیر ساختهای پذیریش توریست .

..........

پ.ن

امیدوارم این تاپیک به اسپمکده تبدیل نشود و من یکبار دیگه از نوشتن و وقت گذاشتن بر روی موضوع پشیمان نشوم

همه حرفات درست هیملر جان...درسته توریست خارجی کم به ایران میاد ولی حداقل میتونیم همون عده کمی رو که میان رو جذبشون کنیم و از ایران یه خاطره خوب تو ذهنشون باقی بزاریم

درسته امکانات و ازادی های در خور توریست رو نداریم اما میتونیم بهترین استفاده رو از امکاناتمون بکنیم....

توریست خارجی دوست داره حمام آفتاب بگیره و آبجو بخوره این درست ولی اینجا تو ایران فرهنگ مردمشون این رو نمی پذیره و اینجا احترام توریست به فرهنگ کشورمون رو می پذیره.....

توریست خارجی وقتی میاد ایران یه سری از تفریحاتش رو مطمئنا نخواهد داشت در عوض میتونیم تفریحات دیگه ای رو براشون ایجاد کنیم تا به نحوی دیگه بهشون خوش بگذره....

در این رابطه اگر پیشنهادی دارین مطرح کنید؟:icon_gol:

ما فقط از مشهد به عنوان یه شهر مذهبی ازش یاد می کنیم و مطمئنا توریست های مذهبی رو خواهد داشت و داره و کمتر کسیه که از بعد تاریخی و طبیعی شهر مشهد اطلاع داشته باشه که اون هم باید با تبلیغات شناسونده بشه به ایران و دنیا.....

تا اینجا میشه نتیجه گرفت که تبلیغات بیشترین سهم رو دارن روی جذب توریست خارجی و داخلی....

خیالت راحت هیملر جان بچه ها میدونن که نباید تو بحث های جدی که به کشورمون می تونه کمک کنه اسپم کنن و همیشه این موضوع رو رعایت کردن:icon_gol:

لینک به دیدگاه
همه حرفات درست هیملر جان...درسته توریست خارجی کم به ایران میاد ولی حداقل میتونیم همون عده کمی رو که میان رو جذبشون کنیم و از ایران یه خاطره خوب تو ذهنشون باقی بزاریم

درسته امکانات و ازادی های در خور توریست رو نداریم اما میتونیم بهترین استفاده رو از امکاناتمون بکنیم....

توریست خارجی دوست داره حمام آفتاب بگیره و آبجو بخوره این درست ولی اینجا تو ایران فرهنگ مردمشون این رو نمی پذیره و اینجا احترام توریست به فرهنگ کشورمون رو می پذیره.....

توریست خارجی وقتی میاد ایران یه سری از تفریحاتش رو مطمئنا نخواهد داشت در عوض میتونیم تفریحات دیگه ای رو براشون ایجاد کنیم تا به نحوی دیگه بهشون خوش بگذره....

در این رابطه اگر پیشنهادی دارین مطرح کنید؟:icon_gol:

:icon_gol:حرف تو هم درسته و به نکته مهمی اشاره کردی .. همون تعداد محدودی هم که میان را راضی نگهداریم که با خاطره ای خوش ایران را ترک کنند و خودشان مبلغی برای کشور ما باشند ..

در مورد انکه فرهنگ ما ان مسائل رو نمپذیره هم درسته .. منم میگم نمیپذیره و تاکید میکنم نباید بپذیره .. اما وقتی جاذبه اش باشه و تبلیغاتش انجام شده باشه خیلی کسان هم میان برای کار های تحقیقی و علمی که ان مسائل را میتوانند در موردش فکر نکنند و شاید اگه طالب تحقیقاتی در زمینه شرق شناسی و کار های باستانی باشند اصلا اهل این بر نامه ها نباشند . بیشتر حرف من بر سر توده های فراوان بخصوص قشر جوان غربی است که من میشناسم که در تفریحات جز به تفریح به معنای مطلقش به هیچ چیز فکر نمیکند .. و جذب ایشان با توجه به انچه خودت گفتی خیلی سخته ..

اما بطور کلی کشور استعداد های بسیاری داره مثلا خود کویر ایران یا جاذبه های غواصی خلیج فارس

اینها میتونه گوشه ها یی از برنامه های تبلیغی باشه هم برای داخل هم برای خارج ...

لینک به دیدگاه
:icon_gol:حرف تو هم درسته و به نکته مهمی اشاره کردی .. همون تعداد محدودی هم که میان را راضی نگهداریم که با خاطره ای خوش ایران را ترک کنند و خودشان مبلغی برای کشور ما باشند ..

در مورد انکه فرهنگ ما ان مسائل رو نمپذیره هم درسته .. منم میگم نمیپذیره و تاکید میکنم نباید بپذیره .. اما وقتی جاذبه اش باشه و تبلیغاتش انجام شده باشه خیلی کسان هم میان برای کار های تحقیقی و علمی که ان مسائل را میتوانند در موردش فکر نکنند و شاید اگه طالب تحقیقاتی در زمینه شرق شناسی و کار های باستانی باشند اصلا اهل این بر نامه ها نباشند . بیشتر حرف من بر سر توده های فراوان بخصوص قشر جوان غربی است که من میشناسم که در تفریحات جز به تفریح به معنای مطلقش به هیچ چیز فکر نمیکند .. و جذب ایشان با توجه به انچه خودت گفتی خیلی سخته ..

اما بطور کلی کشور استعداد های بسیاری داره مثلا خود کویر ایران یا جاذبه های غواصی خلیج فارس

اینها میتونه گوشه ها یی از برنامه های تبلیغی باشه هم برای داخل هم برای خارج ...

دقیقا اونا اگر خودشون مبلغ باشن خیلی میتونه کمک کنه مثلا من دیدم توریست میاد تو فرودگاه یه نفر نیست که زبانش خوب باشه و بهش کمک کنه information گذاشتن تو فرودگاه ولی متصدیش زبان بلد نیست حرف بزنه متاسفانه توریستا تو هر شهری هم که میرن ترجیح میدن تمام راه رو پیاده طی کنن تا به مقصد برسن و کمتر پیدا میشن که از تاکسی یا اتوبوس استفاده کنن به این دلیل که فکر می کنن تو گرفتن کرایه داره سرشون کلاه میره چون خودش از روی نقشه خوانش و همون GPS میبینه که فاصله x کیلومتر بوده و مبلغش هم فلانه ولی وقتی سوار میشه و میرسه میبینه که از تصورش بیشتر شده کرایش یه مقدار این مسائل هم رعایت بشه خیلی خوبه البته این مسئله تقصیر مسی نیست از طرفی توریست حق داره و از طرفی هم مردم نمیشه به کسی خورده گرفت.....

باید همونطوری که گفتی روی مسائلی زوم کنیم که برای توریست جذابیت داشته باشه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...