رفتن به مطلب

*** خودتون رو به جای استاداتون بذارین ***

ارسال های توصیه شده

سلام به همه دوستان نو اندیش.

اونایی که در حال تحصیل یا تدریس هستند. اونایی که بیکارند یا به مشاغل آزاد مشغولند.

توی این تاپیک روی صحبت من با دانشجوهاست. توی هر رشته و مقطع و شهری...

برای همه ما پیش اومده که توی یه درس یا امتحان به هر دلیلی نتونستیم خوب بخونیم یا خوب امتحان بدیم

و نمره پایین گرفتیم و یا حتی افتاده باشیم:

- شبهای امتحان یه مشکل خونوادگی پیش اومده باشه.

- مشکل یا کار شخصی باشه.

- عدم علاقه به درس باشه.

- تدریس بد استاد باشه.

- عدم یاد گیری باشه.

- تنبلی باشه ... و ... و ... و.

دلیل هر چی می خواد باشه (موجه یا غیر موجه)

بعدش رفتیم سراغ استاد و شرایطمون رو توضیح دادیم و ازش خواستیم یه جوری کمکمون کنه. نمره رو روی نمودار ببره, نمره پاسی بده و...

*** از یه طرف دیگه باید یه فرقی بین درس خون و درس نخون باشه و اگه استاد بخواد به راحتی به اونایی که افتادن نمره پاسی بده, حق بقیه ضایع میشه.***

من خودم هر روز چند مورد رو دارم که دانشجوها به دلایل مختلف میان سراغم. از هر نوع دلیل و بهانه ای استفاده می کنند:

مشکلات خونوادگی و هزینه هر واحد براشون, هزینه سکونت در شهر (برای غیر بومی ها )و ....

خیلی ها کارشون به گریه هم می کشه. تا میتونن میرن واسطه پیدا میکنن و..

من شخصا سختگیر نیستم. سوال زیاد سخت نمیدم. 95 درصد از کلاسهام راضیند.

و توی امتحان برای جلوگیری از ضایع شدن حق دانشجوها بارم بندی دقیق دارم.

حالا از دوستان می خوام نظرشون رو راجع به این چند تا موضوع بگن. (خیلی دوست دارم احساسی به سوالام جواب ندین. معقول همه جوانب رو در نظر بگیرید..)

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری)

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ...

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه)

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟)

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟

لطفا:

- یه جورایی بی طرف نظر بدین.

- اسپم نکنین.

- به نظرات بقیه احترام بذارین.

موفق باشین و تو این فصل امتحانات , توی هیچ درسی نیفتین.:a030:

لینک به دیدگاه

هیچ وقت به خاطر نمره به استاد التماس نکردم

یادمه تو یه درس یک صفحه سوالو ندیدم و به خاطر 25 صدم افتادم اما حاضر نشدم برم و التماس کنم

اما خوبه استادا انصاف داشته باشن

خودشون هم یه روزی دانشجو بودند و میدونند دانشجوها چه مشکلاتی دارند

اگه خودم استاد بودم و میدیدم دانشجویی تو طول ترم زحمت کشیده و حتما یه مشکلی پیش اومده که نمره نیاورده حتما کمکش میکردم

لینک به دیدگاه

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری)ددرسم متوسط بود رو 17 18

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ...تا حالا تو عمرم چنین کاری رو نکردم

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه)نه اگه حقم نباشه نه چون حق دیگران ضایع میشه

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟)برای من مشکلی نیست من برای نمره درس نمیخوندم که و هیچ وقت هم کاری به نمره کسی نداشتم اصلا نمیپرسیدم

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟بعضی وقتا اره اگه استاد خوبی باشی دانشجوتو تو طول ترم میشناسی نیاز به امتحان پایان ترم نیست دانشجویی هم که اصلا سر کلاس نمیاد همون بهتر که مشروط بشه اصلا نیاد

البته از حق نگذریم من یه بار با واسطه از استادم خواستم منو پاس کنه اونم امتحان ریاضی مهندس بود که دو روز قبلش مادرم فوت کرده بود و من اصلا نخوندم البته یه چیزایی تو طول ترم یاد گرفته بودم و ورقه رو نوشتم ولی فردای امتحان یه واسطه فرستادم تا شرایطم رو به استاد بگه و اصلا منتظر اعلام نمره ها نشدم:a030:

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان نو اندیش.

سلام

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری) نه نيستم:banel_smiley_4:

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ... تا حالا نشده برم واسه التماس يعني نتونستم گيرشون بيارم ولي به نظرم واسه كسايي كه قراره با 9.5 بيافتن يبار التماس كردن اشكالي نداشته باشه!

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه) ديگه وقتي آدم خودشو اينطوري ضايع ميكنه استاد نبايد روي طرفو زمين بندازه كه!!!:w000:

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟) اگه درحدو 10 يا 11 نمره هاي پاس شدن بده اشكال نداره نه ناراحت نمي شم:ws3:

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟ آره معلومه من خودم مامانم عمل داشت گرچه مكانيك سيالات خونده بودم ولي اون روز نتونستم برم امتحانه ميان ترمو بدم هرچي رفتم به استاد گفتم چجوري ميتونم جبران كنم گفت هيجوري بهت نمره ميان ترم نميدم...:banel_smiley_4:

لطفا:

- یه جورایی بی طرف نظر بدین.

- اسپم نکنین.

- به نظرات بقیه احترام بذارین.

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

وقتی یه چیزی رو دوست داشته باشم توش عالی ام...اما خدا اورن روزو نیاره که از یه درسی و استادی بدم بیاد...

تو دانشگاه یه بار ترم 3 این کارو کردم...رفته بودم بیمارستان شبش به دلایلی...کلا از لحاظ روحی داغون بودم...حال و روزمو دید...اما پاسم نکرد...هیچوقت نمی بخشمش...هیچوقت دیگه این کارو نکردم حتی اگه می دونستم نمره ام بهتر میشه...همون یه بار بود اونم چون واقعا انصاف نبود...

همون یه بار واقعا این انتظارو داشتم...

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟)

نه اصلا من تو خیلی از درسا نمره ام خوب بود ..اما اصلا برام مهم نبود اگه همه ی کلاس 20 ام میشدم...به نظر من نمره ی پاسی حق همه اس...

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟

من اگه یه روز استاد باشم نمره ها رو از 12 حساب می کنم...این جور استادا رو دیدم...کلاساشون داره میترکه...چون با اخلاقن...این دغدغه ی مسخره برای گرفتن نمره ی پاسی واقعا در شان دانشجو نیست...

مرسی...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام و خسته نباشید

1 - تقریبا هستم

2 - تا حالا نیفتادم و پیش نیومده واسم. ولی اگه بیفته، احتمالا برم

3 - اگه دلیلم موجه باشه و بفهمه که نمره کم گرفتنم، به خاطر تنبلی نبوده، نامردیه که نده

4 - اگه بدونم که واقعا از روی تنبلی نبوده که نمره کم گرفته، نه ناراحت نمیشم. ولی اگه از روی تنبلی باشه، حقش نیست!

5 - تا جایی که بتونم، ارفاق نمی کنم

ولی اگه واقعا دلیلش موجه باشه، یه کاریش میکنیم

لینک به دیدگاه

نه زرنگ نه تنبل

هرگز!

دوست دارم نه انتظار

ناراحت میشم اگه حق ناحق بشه

اگه ارفاغ کنم به همه ارفاغ میکنم نه فقط به یک نفر

ولی چیزی که برام اهمیت داره وجدان کاری یه استاده! متاسفانه امروزه خیلی بی مسئولیت شدن

من اگه استاد بودم حداقل سعی میکردم برای دانشجو کم نذارم... :a030:

لینک به دیدگاه

1- یه زمانی آره یه زمانی افت کرده بودم

2-برا دینامیک(4 واحدی) رفته بودم التماس نبود طول ترم برا رفع اشکال می رفتم پیش استاد... راست و حسینی گفتم: استاد شب نتونستم خوب بخوابم مغزم سرجلسه کار نمی کرد:w000: و... پاسی رو گرفتم

3-دوست که دارم ولی انتظار ...

4-بستگی داره به شرایط اون شاگردی که افتاده که در مورد 5 می گم

5-بعضی ها تابلوست اگه شرایط روحی مناسبی نداشته باشه و نامه از روانشناس آورده باشه جای تامل داره وگرنه من تازه نامزد کردمو نوزاد دارمو عاشق شدمو ... نه

لینک به دیدگاه
1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری)درس خون نیستم ولی بی توجهی هم نمیکنم حداقل ارزش قائلم!

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ... اگه بدونم حقم بوده که بیفتم نمیرم ولی اگه بی دلیل باشه به هیچ وجه التماس نمیکنم چون حقم نبوده پس استادرو زنده نمیزارم:ws3:

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه)خیلی پابند نمره نیستم!

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟)معلومه که ناراحت میشم ولی بیشتر حرصم میگیره سعی میکنم یه جا تلافی کنم:ws3:

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟اگه حقشون باشه نمره میدم اما اگه نباشه بیکار که نیستم واسش وقت بزارم کلی تدریس کنم بعد اخرش بخاطر التماس کردن بهش نمره بدم!

................

لینک به دیدگاه

تا حالا هیچ درسی رو نیوفتااادم...اما مطمئنم اگر میوفتادم برای نمره پیش استاد نمیرم....

فقط در صورتی که بدونم حقم رو نداده....یا مطمئن باشم اشتباه شده...

در مورد دادن نمره بیشتر به کسی که حقش نبوده هم...از اونجایی که معماری کار عملی زیاد داره....وقتی میدیدم استادا گاهی اوقات با بی انصافی نمره میدن...و نمره کسی که طول ترم کاری انجام نداده و آخر ترم کار آماده میاره و نمره میگیره حالا به هر دلیلی ناراحت میشدم همیشه....

اگر استاد هم باشم فکر نکنم.به خاطر اشک و التماس به کسی.... نمره الکی بدم...

لینک به دیدگاه

من درسایی که دوسشون دارم رو به شدت میخونم و واسشون وقت میذارم و همیشه هم نمره هام تو اون درسا عالیه...اما درسایی که خوشم نمیاد نمره هام واقعا درحد پاس شدنه

اصــــــــــــــــلا...هیچ وقت

چون نمیرم سمت استاد انتظاری هم ندارم

بستگی داره

درسای خوندنی رو نه اصلا ناراحت نمیشم...اتفاقا میگم چه خوب که اینکارو کرد استاد

ولی درسای عملی مثل طرح که یک ترم میشینم شبانه روز پای طرحم و زحمت میکشم اگه استاد به کسی که اصلا طول ترم کار نیاورده بود نمره بده خیلی ناراحت میشم...واقعا احساس میکنم حقم و خوردن و من الکی زحمت کشیدم

اگه استاد بشم نمیذارم کار به اینجاها بکشه...همه پاس میشن

البته اگه استاد دروس تئوری بشم همه پاس میشنا

اگه استاد طرح بشم خیلی سخت گیر میشم

هیچ بهانه ای هم مورد قبول نیست...چون یک ترم باید کار کنن بچه ها و تحویل نهایی هم یه روزه نیست که! معمولا دو هفته وقت هست حداقل

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری) بستگی به رشته ام داره ....... گلیمم و از آب میکشم بیرون ... متوسط به زرنگ اگر بخونم

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ... خدارو شکر تاحالا نیفتادم و التماس هم نمیکنم هرگز فقط شاید اگر حقو خورده باشه تودلم بهش فحش بدم:whistle:

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه) اگر حقم باشه نمره مو میخوام دیگه ...

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟) صددرصد ناراحت میشم....... مخصوصا توی کارگاه های عملی ........ ولی استاد داشتم گل براساس حضوره مؤثرت تو کلاس بهت نمره میده...

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟ اگر بدونم واقعا مشکل دارشده و درطول ترم حضور داشته بهش کمک میکنم و پاسش میکنم.... هواشونو دارم ..

چون استادهای محترمی داشتم که حقه دانشجورو نخوردند دوست ندارم با التماس اذیت بشوند..

البته فقط یک بار تو زندگیم اعتراض به نمره ام کردم چون واقعا حقمو خورده بود استاد البته فقط 2 نمره داد باقیش تو گلوش گیر کنهicon_razz.gif

لینک به دیدگاه

تقریبا خوب میخونیمعمرا و ابدا و هرگز ؛ واسه نمره ؛به استاد التماس نمیکنم(حتی اگه مشرط شم)اگه میخواد نمره بده باید به همه بده ؛نه چند نفر/استادی به ما نیومده/

لینک به دیدگاه

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری)حد وسط ندارم نمیدونم چرا یا خوب خوب هستم یا بدبد بستگی به علاقم به درس داره

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ...یه بار به اصرار بعضی ها این کارو کردم و با عکس العمل استاد برای همیشه توبه کردم و به نظرم این کار یه روی خاصی میخواد که من ندارم متاسفانه یا خوشبختانه

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه)آره دیگه ارفاق کنه خیلی خوشحال میشم دعای خیر میکنم براش

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟راستش چرا خیلی زیاد مخصوصا اگه همینایی که به زور نمره گرفتن و با ارفاق تو درسای دیگه که من خوب نیستم خیلی بهتر از من باشن شاید بگین حسودی ولی من اسمشو میذارم رقابت درسی!و تو این رقابت این کار باعث بی عدالتی میشه ترجیح میدم اگه ارفاقی هست برا همه به صورت یکسان باشه و خیلی هم زیاد باشه:ws3:

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟نه راستش به همه یه ارفاق کلی میکنم ولی خب کسی که بخواد با دروغ گولم بزنه نه بهش ارفاق نمیکنم شایدم راست باشه ها ولی مدرکی برا اثبات راست بودنش وجود نداره!

لینک به دیدگاه

1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ درس خون نه اما نمراتم جز نمرات خوبه!

2. اگه توی یه درس افتادین, میرین سراغ استاد و التماس و ...؟تا حالا نیفتادم ولی کلا واسه نمره گرفتن نمی رم پیش استاد

3. انتظار دارین یا دوست دارین حتما نمره رو بهتون بده؟ (شاید جوابش واضح باشه) نه!انتظار ندارم نمره ای که حقم نیست رو بگیرم،دوست هم ندارم چون چیزی که با زحمت به دست نیاد ارزشی هم نداره...

4. اگه شاگرد زرنگ و درس خون هستید و استاد به چند تا شاگرد تنبل نمره بده, شما چه احساسی بهتون دست میده؟ ناراحت میشین یا نه (یا به عبارتی احساس نمیکنید حقتون ضایع شده؟) از نمره گرفتن بعضیا که می دونم بلد نیستن ناراحت می شم گاهی اما زود فراموشم می شه!هیچوقت نمره ی دیگران(حتی دوستام در صورتی که ازم نخوان)رو نگاه نمی کنم.

5. اگه خودتون استاد باشید, به التماسها و دلایل بچه ها اهمیت میدین و نمره میدین یا نه؟ اگر استاد باشم یه امتحان فرمالیته می گیرم واسه کسایی که نمره می خوان اما یه امتحان اصلی و اساسی در طول ترم می گیرم واسه دانشجوهایی که یادگیری براشون مهمه!نمره رو در تعادل بین 2 امتحان می دم!سوالای امتحان فرمالیته هم طوریه که کسی که در طول ترم خوب بوده بتونه به راحتی جواب بده...

لینک به دیدگاه
- . 95 درصد از کلاسهام راضیند.

و1. شما خودتون کلا" درس خون و یا به عبارتی شاگرد زرنگ هستید یا نه؟ (اختیاری)

اوایل نه! ولی الان معمولابخاطر علاقه ای که پیدا کردم نمیزارم درسا رو هم تلنبار بشه ....

اگه مطمئن باشم حقی ناحق شده....میرم و فقط ازش میپرسم امکانش هس که بره زیر نمودار یا نه؟ اگه گفت نه دیگه اصراری نمیکنم!( البته خدا نکنه که نیازی باشه که برم...):5c6ipag2mnshmsf5ju3

واضحه!

نمیگم شاگرد خیلی زرنگیم ولی معمولا دوس دارم هر کی به اندازه تلاشی که کرده نتیجه ببینه!

(اینم بگما: اگه خودم تلاش زیاد یکرده باشمو نتیجه عکس ببینم انتظارم خیلی بیشتر از این حرفاس)

نمره میدم! ولی نه فقط به اون شخص!

سعی میکنم همون نمره رو به کل کلاس اضافه کنم تا حق کسی ضایع نشه!:w16:

موفق باشین و تو این فصل امتحانات , توی هیچ درسی نیفتین.

ایشالا

در مقابل استادایی که متاسفانه یادشون رفته یه روزی خودشون هم دانشجو بودن بازم کسایی پیدا میشن که

واقعا برخورد و منطقشون حرف نداره!

به عین تو گروه خودمون دیدم که بدون هیچ تبعیضی ....خدا اجرشون بده :whistle:

لینک به دیدگاه

بله تقریبا :ws37:

میرم که به برگم یه نگاه دیگه بندازه شاید جایی اشتباه کرده باشه . ولی نمره مفت و التماس و اینا نه :ws37:

yestarday :w02:

نه اصلا ، تو این مواقع معمولا فاصله نمره افراد زرنگ و تنبل خیلی زیاده ، و نمره دادن به افرادی که نمرشون پایینه غالبا برای جلوگیری از افتادنه و خطری برای شاگردهای زرنگ محسوب نمیشه :whistle:

اگه بقیه درساش خوب باشه و فقط تو همین درس مشکل داشته باشه نمره میدم .

اگه بقیه درساشم خوب نباشه و مشکلش یکی دو نمره باشه بازم نمره میدم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif اصلا یه جوری درس میدم و امتحان میگیرم که نگران نمره نباشن و خودشون پاس شن . استرس گرفتن نمره رو براشون به وجود نمیارم 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

نمیگم درسخون ولی معمولا از جلسه اول کلاس جزء دانشجوهای فعالم به جلسه سوم برسه دیگه استادا خوب میشناسنم... فعالیت کلاسی رو دوست دارم

نیفتادم و هیچوقت هم نمیرم

ولی یادمه یه بار ترم سوم بودم و بخاطر شرایط بدی که داشتم یه امتحانو خیلی بد دادم فکر میکردم میفتم... استادشم کمتر ار 19 روم حساب نمیکرد و خیلی قبولم داشت ،احساس خیلی بدی داشتم که ببینه نمرم زیر 10 شده... اگه میرفتم باهاش صحبت میکردم رومو زمین نمینداخت ولی حتی نتونستم تا جلو در اتاق اساتید برم... آخرشم که با ترس و لرز نمرمو دیدم و فهمیدم پاس شدم رفتم ازش پرسیدم پاس کرده یا نمره خودمه گفت 25 صدم هم بهت اضافه نکردم ...نا امیدم کردی ....:ws3:

... امم جواب این سوال با سوال آخر یه جورایی بهم ربط داره...

اگه روزی تو شرایط افتادن قرار بگیرم...

دوست دارم اگه واقعا در طول ترم دانشجوی خوبی بودم فقط با نمره پایانی ارزیابی نشم...

خیلی ناراحت میشم...این اتفاق کم نیفتاده و خیلی زیاد حرص خوردیم و هنوز هم میخوریم...!!!!کار دیگه ام نمیتونیم انجام بدیم

به جاش بعضی استادا که اصلا حق رو ناحق نمیکنن واقعا یک دنیا همه دانشجوها دوستشون دارن حتی اگه با نمره 12 پاسشون کنه

نمیتونم بگم اهمیت نمیدم...خب قطعا واسه یه استاد سخته که در مقابل چنین شرایطی قرار بگیره...ولی 90% مواقع احساسی تصمیم نمیگیرم

سعی میکنم از اولش یه شیوه ای رو برای تدریس در نظر بگیرم که بتونم از اول ترم یه ارزیابی مناسب رو دانشجوها داشته باشم نه فقط با یه نمره پایانی که ممکنه واقعا یه دانشجو مشکلی پیدا کنه و نتونه بخونه...

مرسی:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...