رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

عجب معانی گسترده ای داشت مزاحمت!!!:ws52:

آخره همه بحثات همینه؛ تصمیم داشتم دیگه باهات بحث نکنم ولی دیشب دیدم منطقی داری حرف میزنی توبه شکستم ولی الان فهمیدم توبه شکستن خطاست:ws37:

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مومن خدا اگه بحث درون دینی باشه که من عصمت امامان رو از کتب خود اهل سنت ثابت میکنم:ws3:

:jawdrop:این دیگه ازون حرفا بود!!!!!

• Like 3
لینک به دیدگاه
مومن خدا اگه بحث درون دینی باشه که من عصمت امامان رو از کتب خود اهل سنت ثابت میکنم:ws3:

:jawdrop:این دیگه ازون حرفا بود!!!!!

کلا تو این سایت گفتمان درون دینی فکر کنم معنی نداشته باشه ولی اگه دوست داشتی آدرس بهت میدم تا با هم گفتگو کنیم:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه
آخره همه بحثات همینه؛ تصمیم داشتم دیگه باهات بحث نکنم ولی دیشب دیدم منطقی داری حرف میزنی توبه شکستم ولی الان فهمیدم توبه شکستن خطاست:ws37:

آخه صرف گفتن این کلمات نمیشه گفت دارم منطقی بحث میکنم:banel_smiley_4:

نکنه الان کشته شدی؟:ws3:

لینک به دیدگاه

کلا تو این سایت گفتمان درون دینی فکر کنم معنی نداشته باشه ولی اگه دوست داشتی آدرس بهت میدم تا با هم گفتگو کنیم:icon_gol:

مرسی ،

ولی من بیشتر از این اعتماد بنفس سرشار و .... شگفت زده شدم .

• Like 2
لینک به دیدگاه
آخه صرف گفتن این کلمات نمیشه گفت دارم منطقی بحث میکنم:banel_smiley_4:

نکنه الان کشته شدی؟:ws3:

البته شما از من بزرگتری ببخشید که اینجوری میگم ولی باید یاد بگیری پست طرف مقابلت برات ارزش داشته باشه و وقتی جواب میدی به همه پست جواب بدی نه اینکه زوم کنی رو یه کلمه و اونو بیرون بکشی و بحث دیگه ای رو شروع کنی

والسلام علیکم و رحمت الله و برکانه:icon_pf (44):

• Like 2
لینک به دیدگاه
البته شما از من بزرگتری ببخشید که اینجوری میگم ولی باید یاد بگیری پست طرف مقابلت برات ارزش داشته باشه و وقتی جواب میدی به همه پست جواب بدی نه اینکه زوم کنی رو یه کلمه و اونو بیرون بکشی و بحث دیگه ای رو شروع کنی

والسلام علیکم و رحمت الله و برکانه:icon_pf (44):

گرچه پستهای یک نفر از یک تفکر واحد نشات میگیرند ولی چشم:icon_gol:

ورحمة الله علیک یا اخی:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام

اگه این تاپیک رو بخاطر امضای من زدید باید اولش بگم من همین الان این تاپیک رو خوندم

اما اینکه امضامو عوض کردم بخاطر اینکه متن جالب دیگری که به نظر خودم معنی پرمغزی داشت پیدا کرده بودم هس و اصلا به خاطر حرفای این تاپیک نیس

اما واقعا بیایید کمی این مرز عقاید خودمونو وسیع تر کنیم و همیشه از جانب خودمون ، وقتی که به عقایدمون توهین میشه این حرفا رو نزنیم چرا که مطمئنا این عقیده ما به نوبه خودش توهین های خیلی زیادی به عقاید طرف مقابل کرده و می کنه

همین چن روز پیش یه نویسنده و پزشک رو به خاطر عقایدش کشتن به همین سادگی

وقتی من نوعی چنین رفتارهایی رو اونم تو قرن 21 می بینم بیشتر می فهمم که طرف مقابلم توهین رو وقتی بکار می بره که به عقاید خودش توهین بشه ولی اگه خودش از ریشه کلی چرت و پرت رو به اسم خرافات و دین به ملت ها و توده ها بده هیچ توهینی درکار نیس

دوست عزیز حانی جونم من شخصا به خودت احترام میزارم ولی خواهش می کنم بیا منو تو بهم کمک کنیم محدوده احساسات و عقاید خودمون رو وسیع تر از الان که هس بکنیم چون هم عقیده تو و هم عقیده من و هم عقیده بقیه برای خودش و از نظر خودشون ارزشه

راسل میگه وقتی می تونی بگی رسیدی به مرز اعتدال که هیچ حرفی و هیچ عقیده ای باعث عصبانی شدن تو نشه

چون اگه اینجوریه اونی که اینجا میاد تو امضاش میزنه امام حسین فلان بود و بهمان بود و براش سیاه می پوشه و ایه عربی میزاره می تونه توهینی به عقاید منم باشه و باید منم تاپیک بزنم که فلانی تو امضاش بهم توهین کرده چون خلاف عقیده من حرف زده

عزیز جونم تو هم وطن من هستی ولی عقیده تو فقط مال توئه و عقیده منم مال من

میدونی منم چقدر زجر می کشم وقتی ازم تو این فرم ها نوع دینمو می پرسن و مجبوری پر می کنم و هیچ حق انتخابی بهم نمیدن

موقعی شما می تونی بگی به عقیده من توهین کردن که تو یه جامعه باز و دموکرات همه ازاد به داشتن عقیده و مسلک خودش باشن و همه رسانه و ابزار اطلاع رسانی در اختیار داشته باشن بعد همه زیر لوای قانون یکسان جزایی و قضایی باشن و هیچ تبعیضی نباشه

دران صورت من اگه ازحد خودم تجاوز کردم اون وقت شما حق داری بری و ازم شکایت کنی

ولی نه اینجوری

با نفس حرفت موافقم که باید بهم احترام بزاریم ولی این تاپیک شما یعنی نوعی بی احترامی به ازادی بیانه

دوست عزیز من خدارو قبول دارم اما شما نداری این هیچ دلیل منطقی نیست که بخوای توی امضات به چیزی که من یا خیلی از دوستان قبول دارن توهین کنی یا مورد تمسخر قرار بدی

اینکه اون پزشکو کشتن به من یا خیلی از دوستان ربطی نداره من که نرفتم بگم بکشنش اینا همه برمیگرده به سیاست کثیف کشورمون وقتی شما توهینی میکنی به کسیکه خیلیا قبولدارن تنها به کسایی که به شما و خیلی از هم عقیده هاتون توهین کرده توهین نمیکنی به همه ی کسایی که اون شخصی که شما مورد تمسخر قرار دادی رو قبول دارن توهین میکنی اگه از نظر شما عقاید من خرافات این نظر شماست و براتون ارزش داره اما نباید فک کنین بقیه هم باید تبعیت کنن!

دوست محترم نظر شما و خیلی از دوستان دیگه کاملا مورد احترامه حالاچه خدارو قبول داشته باشن چه نداشته باشن

درسته ادمی میتونه بگه رسیده به مرز اعتدال که هیچ حرفی و هیچ عقیده ای باعث ناراحتیش نشه ولی توهین به عقیده ی دیگران با این مسئله کاملا متفاوته!

شما خلاف عقیده حرف زدنو با توهین یکی میبینی اینکه من ایه بنویسم تو امضام به شما توهین نکردم ایه ای از چیزی که قبولش دارمو گفتم موقعی به شما توهین میکنم که اون چیزی که شما قبولش داری رو مسخره کنم!

ازادی بیان یعنی عقیدتو خیلی راحت بیان کنی وکسی حق شکایت نداشته باشه ولی شما توهین کردی این دو مسئله خیلی با هم متفاوته اگه از ازادیه بیان بگیم پس شما نباید توامضات چیزیو که من قبول دارمو مسخره کنی کی جامعه بازو دموکراتو میسازه ماهاییم که میسازیمش وقتی مردم با رفتارشون بزنن تو دهن رسانه ها اون وقت وقتی بچه های ماها از پدرو مادرشون الگو بگیرن دیگه جامعه همیشه اینطور نمیمونه!

دوباره میگم من نه میخوام به کسی توهین کنم و نه حرفمو تحمیل کنم فقط میخوام کمی به هم احترام بزاریم! :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
احترام خوبه...خیلی هم خوب...

بی احترامی به عقاید هم کار درستی نیست....

اعتقاد هم یه چیز نسبی هست...

برای هر آدمی متفاوت هست...

..

اینو فراموش نکنیم...که اعتقاد بعضی ها بی اعتقادی ؛به اعتقادات دیگران هست....

پس بهتره که اگر از نظر خودتون مسئله ایی بی احترامی بود...به همون شخص اطلاع بدیم...

اینجا اسمش تالار گفتگو هست....

جالبه که اکثر دوستان هم از یه موضوع شاکی هستن....

احتررام خیلی خوبه....اما باور کنید بعضی حرفها قصدش بی احترامی نیست...اونا یه نوع طرز تفکر متفاوت با نظر دیگران ویا حتی شما و یا من؛ هست....

سعی کنیم...همدیگرو تفتیش عقاید نکنیم....

عقیده یه مسئله شخصیه و هر کس میتونه طبق چارچوب فکریش برای خودش یه سری عقاید داشته باشه....

دوستان من...بهتر است خودتان را تعریف کنید نه دیگران را نقد … :icon_gol:

به امید روزی که کسی واسه عقیدش مورد توهین قرار نگیره... کسی هم به خاطر عقیدش تفتیش نشه....

:icon_gol::icon_gol:

حرف شما کاملا درسته من این مسئله رو شخصی حل نکردم چون میخواستم همه نظرشونو بگن من که منظورم به یک شخص خاص نبوده شاید خیلیا دیگه بخوان اینکارو بکنن من این تاپیکو زدم تا به همه ی دوستان بگم در کنار اینکه نظرشون محترمه این انتظار هست که به نظر دیگران هم احترام بزاریم! :a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
امضای اشخاص به نظرم به خودشون مربوطه تا جایی‌ که توهینی توش نباشه و خوب باز اینکه حده بعضی‌ حرفا تا کجاست و از اونجا به بعد میشه توهین چیزیه که الان فک کنم اختلاف داریم راجبش! اگه یکی‌ تو امضاش خدارو یا شخصیت‌های دینی رو مورد خطاب قرار داده به نظر من به مخاطبش که همون خدا پیغمبر امام و.. هست برمیگرده به من یا شما حرفی‌ نزده و البته ندیدم فردی که امضای توهین آمیزی داشته باشه حقایقی رو توی امضأ دیدم که شاید واسه بعضی‌‌ها تلخ باشه! ولی‌ این اسمش توهین نیست...

اینکه امضای هرکس به خودش مربوطه کاملا درسته ولی فراموش نکنین این حرف تا زمانی درسته که به عقیده ی کسی توهین نشده باشه!اگه زمانی من توی امضام به شما و نظرتون توهین کنم و از نظر خودم حقیقت باشه شما بازم این حرفو میزنید؟:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
فکر کنم کم کم باید وارد بحث مستدل بشیم:banel_smiley_4:

نه دوست عزیز این تاپیک بحثش با این بحث متفاوته بحث سر این نیست که عقیده ی کی درسته بحث در رابطه با احترام به عقایده همه!:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
شاید اینجا جای این سوال من نباشه اما به بزرگی خودتون ببخشید

چرا این انجمن یه تالار مذهبی نداره؟؟چون زیاد می بینم که حرف از اسلام و مخصوصا اهل تشیع میشه (البته بیشتر حمله میشه و دوستانی هم هستند که در حد خودشون دفاع میکنند)، خوب میشد حداقل یه تاپیک زده میشد در رابطه با پاسخگویی به این مسائل. چون واقعا حیفه دوستان روشنفکر ، بیشتر گفته هاشون بر اساس شنیده ها و دیده هاست کمی هم با منطق بحث میکردند با اهلش ، و متاسفانه چیز زیادی که در این جامعه می بینیم بی دینی( اسلام یا مسیحیت) است تا افراد واقعی که دین را برپا داشتند.

توی تالار علوم انسانی هست:a030:

• Like 1
لینک به دیدگاه
بارها این بحث ها مستدل انجام شده و در نهایت شما با تقاسیر عجیب و غریب حتی چیزی که به صراحت در قرآن موجود هست رو رد کرده اید؛ اجازه بدید بحثی صورت نگیره و فقط نظراتمون رو گفته باشیم:icon_gol:
چهر کسی از اون تفاسیر یه برداشتی داره دوست عزیز:a030:
لینک به دیدگاه
کسایی که عقاید خلاف عقیده ی خودشون رو توهین میدونن وقتی قانون گذار بشن => قانون اول :نباید بگی {توهینه! :ws46:}،،، قانون دوم: اگه گفتی باهات برخورد میشه! {توهین کردی! :167: }

دوستان باور کنین من نمیگم چون کسی خلافه نظره منو داره بهم توهین کرده من میگم چیزیو که من قبول دارمو مسخره کرده و این یعنی توهین!:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
واقعیتو بخوای بدونی اینه که هر آدمی برای خودش یه مرزی بین توهین و نقد داره و سوء تفاهمات از همین جاست که آغاز میشه. دی:

مثلا من علاقه ی زیادی به نکات مبهم و تحریف شده ی تاریخی دارم.

یکی به فلان آیه یا سوره قرآن نقد داره

یکی دیگه در مورد هخامنشیان یه چیزی میگه

یکی در مورد فردوسی!

یکی در مورد اعراب مسلمان حمله ور به ایران.

حالا این وسط سوء تفاهمات که شکل بگیره و یه بحث جدال انگیز بین من و طرف مقابلم بوجود میاد و جنگ آغاز میشه! دی:

حالا من بدبخت چه بدونم خط قرمز ملت کجاست؟

یا ملت بدبخت چه بدونن که من خط قرمزم کجاست؟

الان کم کم اخلاق همدیگه اومده دستمون.

ولی خب ...

خب دو نوع بحث هست.

یکی یه بحث هست شما پایه های بحث رو دو طرف قبول دارید و در مورد یک مورد جزئی از یک کلی که قبولش دارید بحث میکنید

یکی یه بحث هست که شما اصلا پایه های اصلی بحث رو قبول ندارید.

valuefree دیدن، ویژگی ای است که ما نداریم و همیشه به بحثهای اعتقادی می رسیم و در نهایت کشت و کشتار! دی:

کاملا موافقم:a030:
  • Like 1
لینک به دیدگاه
چن روز پیش با یکی از دوستان سر همین مسایل دینی بحث می کردیم البته نه مثل اینجا که تا دهنمونو وا می کنیم بشیم زندیق

کاملا دوستانه

نصف شب بود حدود ساعت 2 یا 3

تو تاریکی

اون تو تخت خودش

منم تو تخت خودم

اینارو میگم فضای بحث منو دوستمو مجسم کنید که چطور میشه دو نفر با دو عقیده کاملا متضاد و مخالف هم اینجور دوستانه باهم بحث میکنن

بحثامون از چیزای معمولی شروع شد تا رسید به بحث امام ،پیامبر

و قران

اون دوستم اینجا یهویی از حرف من بلند شد نشست

گفت صب کن

هیس

دیگه ادامه نده

گفتم چرا

گفت حتی نمی تونم بهش فکر کنم امام ، پیامبر دورغ باشه یا همه اینا خرافات

گفتم چرا

گفت می ترسم

گفتم از چی

نتونست بگه چی

گفتم بهش از اینکه یه لحظه حس می کنی از درون تخلیه شدی

از اینکه یه لحظه حس کنی تو این دنیای بی در و پیکر سرخود رها شدی ؟

از اینکه فانی باشی و این همه زندگی کردنت و زیبایی ها رو حس کردن بیهوده باشه

از اینکه فردا وقتی تو قعر مشکلات دست و پا میزنی تو درون خودت کسی نباشه بهش پناه ببری

از اینکه

از اینکه

گفتم و گفتم

وقتی دیگه هیچی نگفتم

دیدم ساکت شده

بعد مدتی دیگه ادمه ندادم

فکر کردم میخواد بخوابه

منم حرف نزدم

داشت چشام گرم می گرفت

گفت سارا می ترسم

از همه اون چیزایی که گفتی می ترسم

چون براشون جوابی ندارم

از اینکه مورد خشم اون مقدسات قرار بگیرم می ترسم

و

..........

سرتونو درد نیارم ولی اون دوستم با اون رفتارش با اون حرکتش به من یه چیزی فهموند

منو برد به زمونی که چطورخودمو از پیله اعتقادات کشیدم بیرون

یه پروسه ای تو ذهنم شکل گرفت

انقدر برام عمیق بود

بخصوص وقتی که به این دنیا فکر کردم

به پوچی خودم

به هدفی که باید داشته باشم

بچه ها من بی اعتقاد نیستم ولی اعتقادم از جنس شماها نیس

تعریف من از شخصیت حسین با مال شماها یکی نیس

دوست دارم با عقیده ام عمل کنم

با عقیده ام زندگی کنم

ریا نداشته باشم

خودمو سانسور نکنم

از سوال کردن درمورد مقدساتی که یه عمر برامون تابو شده نترسم

بیایید محدوده دیدمونو بازتر کنیم

بیایید جمله " اون به عقاید من توهین کرد" رو بندازیم دور

اصلا چارچوب ها رو برداریم

سکه دو رو داره ها

ما تو دبیرستان برهان خلف هم داشتیم

فرض کن چیزی اشتباه است

بزاریم اگرم چیزی درسته

درستی این عقیده در مرور زمون برا خودمون ثابت بشه

واگرم روزی برامون ثابت شد دیگرون رو وادار نکنیم به زور به اون درستی برسن که مارسیدیم

منصور حلاج و انا الحق گفتنش رو فراموش نکنیم

حرفتون درسته شما از حسین و دینش یهبرداشتی داری اما سوال من اینه ایا چون شما با برداشتی که داری حسینو دینشو قبول نداری باید مسخرش کنی شاید برای خیلیا حسین مورد احترام باشه؟
  • Like 4
لینک به دیدگاه
تاپیک خوبی را مطرح کردید!

اما نیاز به مطرح کردن هم نبود. :w58::ws3:

ما اینجا یه تیم مدیریتی داریم برای رسیدگی به تخلفات. یه ابزاری هم داریم برای اطلاع رسانی تحت عنوان گزارش تخلف. توهین در امضا یا در پست های ارسالی هم یکی از مصادیق تخلفات است.

هرجا احساس کردید یک نفر با امضاش داره به بقیه توهین میکنه از گزارش تخلف استفاده کنید تا مدیران رسیدگی کنن.

واقعا فرصت این وجود نداره که مدیران تک تک امضاهای دوستان رو بررسی کنن تا ببینن توهینی صورت گرفته یا نه.

مثلا امضای من به نظر خودم توهین نیست. در حالی که ممکنه از نظر خیلی ها توهین به حساب بیاد. پس باید گزارش بدید تا من بدونم که این امضا توهینه و موجب آزردگی میشه. مطمئن باشید اگر تشخیص داده بشه که توهینی صورت گرفته حتما رسیدگی میشه.

اما یه مثال میزنم. تا روشن بشید. یه نفر تو همین فروم که از دوستان خودمم هست سخرانی یه بنده خدایی رو به صورت فلش گذاشته بود تو امضاش. عکس چند تا گوسفندم به خاطر با مزه بودنشون گذاشته بود. من وقتی بهش گفتم دیدم خودش به این نکته توجه نکرده بود. و فورا مدل امضاشو تغییر داد. پس نمیشه بگیم هیچکس توهین نکنه بعدم انتظار داشته باشیم توهینی صورت نگیره. خیلی از توهین ها نا خواسته است.

اره من میدونم میشه دکمه ی اخطارو زد بدون اینکه بحثی انجام بشه ولی من خواستم این موضوع رو دوستانه کنار هم حل کنیم!

و امضای شما کم از مسخره کردن نیست درست نمیگم؟:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
ما گاهی معانی واژه رو بد برای خودمون تعریف می کنیم، مثلا وقتی یه جا گفته میشه جلسه نقد و بررسی... فورا میگیم آهان می خوان اینجا .... رو بِکوبن (من کاری به اون جلسه ندارم که آیا وقعا نقد انجام میشه یا نه ،فقط سریعترین واژه ای که در مورد نقد به ذهنم رسید رو بیان می کنم)، یا مثلا در مورد توهین هم همینطور ،اگر فرد مقابل یه کلمه بد یا اشتباه در مورد هر چیز ما(اعتقادمون رفتارمون و...) گفت سریع میگیم اون به ما توهین کرد اون اصلا متوجه نیست، هیچ وقت سعی نمیکنیم کمی صبر و تحمل خودمون رو بالا ببریم .شاید در اخر گفتگو به یه چیز واحد رسیدیم شاید اون طرف منطقی می گفت و ما اشتباه می کردیم. گاهی خوبه معانی واژگان ذهنمون رو باز تعریف کنیم.

خدایا به من صبری عطا کن که بتونم نظر مخالفم بشنوم و عملی انجام ندهم!

اره این خیلی خوبه که جنبمون رو ببریم بالا و صبر بخرج بدیم اما اینکه در مقابل چیزیکه به عقاید توهین میکنه بد نیست گاهی اوقات با اون شخص مذاکره کنیم تا سو تفاهمات هم از بین برا!
  • Like 2
لینک به دیدگاه
خوبه والا واقعا باعث شرمه وقتی میایم میبینیم موضوع این تاپیک برا احترامه اما باز یه عده میان و با جسارت کامل به عقایدبقیه بی احترامی میکنن و هیچ کسی هم هیچی نمیگه ... اینجاست که باید گفت همون بهتر که کاری به کار این افراد نداشته باشیم و باید گذاشت تو عقاید منفیشون غوطه بخورن

کسی توهین کرد؟اگه دوست داشتین بگین چه چیزی بوده که بهتون بر خورده تا اگه سو تفاهمی هست از بین بره!:a030:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...