رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

چن روز پیش با یکی از دوستان سر همین مسایل دینی بحث می کردیم البته نه مثل اینجا که تا دهنمونو وا می کنیم بشیم زندیق

کاملا دوستانه

نصف شب بود حدود ساعت 2 یا 3

تو تاریکی

اون تو تخت خودش

منم تو تخت خودم

اینارو میگم فضای بحث منو دوستمو مجسم کنید که چطور میشه دو نفر با دو عقیده کاملا متضاد و مخالف هم اینجور دوستانه باهم بحث میکنن

بحثامون از چیزای معمولی شروع شد تا رسید به بحث امام ،پیامبر

و قران

اون دوستم اینجا یهویی از حرف من بلند شد نشست

گفت صب کن

هیس

دیگه ادامه نده

گفتم چرا

گفت حتی نمی تونم بهش فکر کنم امام ، پیامبر دورغ باشه یا همه اینا خرافات

گفتم چرا

گفت می ترسم

گفتم از چی

نتونست بگه چی

گفتم بهش از اینکه یه لحظه حس می کنی از درون تخلیه شدی

از اینکه یه لحظه حس کنی تو این دنیای بی در و پیکر سرخود رها شدی ؟

از اینکه فانی باشی و این همه زندگی کردنت و زیبایی ها رو حس کردن بیهوده باشه

از اینکه فردا وقتی تو قعر مشکلات دست و پا میزنی تو درون خودت کسی نباشه بهش پناه ببری

از اینکه

از اینکه

گفتم و گفتم

وقتی دیگه هیچی نگفتم

دیدم ساکت شده

بعد مدتی دیگه ادمه ندادم

فکر کردم میخواد بخوابه

منم حرف نزدم

داشت چشام گرم می گرفت

گفت سارا می ترسم

از همه اون چیزایی که گفتی می ترسم

چون براشون جوابی ندارم

از اینکه مورد خشم اون مقدسات قرار بگیرم می ترسم

و

..........

سرتونو درد نیارم ولی اون دوستم با اون رفتارش با اون حرکتش به من یه چیزی فهموند

منو برد به زمونی که چطورخودمو از پیله اعتقادات کشیدم بیرون

یه پروسه ای تو ذهنم شکل گرفت

انقدر برام عمیق بود

بخصوص وقتی که به این دنیا فکر کردم

به پوچی خودم

به هدفی که باید داشته باشم

بچه ها من بی اعتقاد نیستم ولی اعتقادم از جنس شماها نیس

تعریف من از شخصیت حسین با مال شماها یکی نیس

دوست دارم با عقیده ام عمل کنم

با عقیده ام زندگی کنم

ریا نداشته باشم

خودمو سانسور نکنم

از سوال کردن درمورد مقدساتی که یه عمر برامون تابو شده نترسم

بیایید محدوده دیدمونو بازتر کنیم

بیایید جمله " اون به عقاید من توهین کرد" رو بندازیم دور

اصلا چارچوب ها رو برداریم

سکه دو رو داره ها

ما تو دبیرستان برهان خلف هم داشتیم

فرض کن چیزی اشتباه است

بزاریم اگرم چیزی درسته

درستی این عقیده در مرور زمون برا خودمون ثابت بشه

واگرم روزی برامون ثابت شد دیگرون رو وادار نکنیم به زور به اون درستی برسن که مارسیدیم

منصور حلاج و انا الحق گفتنش رو فراموش نکنیم

داستانش خیلی آشنا بود:ws52::ws3:

سارا خانوم(اگه اشتباه نگفته باشم) ما هم نمیگیم بحث بده اتفاقا برعکس اون دوستتون من بارها خواستم بحث کنم ولی یا تاپیک منفجر شده یا یه بار اخطار گرفتم(دقیقا یادم نیست یه خاطر کی بود!)یا به سرانجامی که موضوع این تاپیک هست رسیده یعنی توهین:sigh:

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

داستانش خیلی آشنا بود:ws52::ws3:

سارا خانوم(اگه اشتباه نگفته باشم) ما هم نمیگیم بحث بده اتفاقا برعکس اون دوستتون من بارها خواستم بحث کنم ولی یا تاپیک منفجر شده یا یه بار اخطار گرفتم(دقیقا یادم نیست یه خاطر کی بود!)یا به سرانجامی که موضوع این تاپیک هست رسیده یعنی توهین:sigh:

نه از اون داستانهایی که همیشه ملاها و مذهبی ها طرف رو ناک اوت می کنن و طرف وفوری ایمان میاره نیس :ws3:

نه اون به من ایمان اورد نه من به اون :whistle:

ولی هرکدم یه قدم به سمت تعادل پیش رفتیم

دین و سیاست ، همیشه بحث درموردشون باعث ایجاد جنجال و اختلاف میشه

کافیه هر دوثانیه این مغزمون بهمون فرمان بده

هرکس عقیده ای دارد و نباید بابت عقیده اش کشته یا شکنجه یا زندانی یا محروم یا ستاره دار بشه

چون به قول خیام

قومی متفکرند اندر ره دین

قومی به گمان فتاده در راه یقین

ترسم از انکه بانگ براید روزی ، کای بی خبران ، ره نه انست و نه این:w16:

• Like 17
لینک به دیدگاه
نه از اون داستانهایی که همیشه ملاها و مذهبی ها طرف رو ناک اوت می کنن و طرف وفوری ایمان میاره نیس :ws3:

نه اون به من ایمان اورد نه من به اون :whistle:

ولی هرکدم یه قدم به سمت تعادل پیش رفتیم

دین و سیاست ، همیشه بحث درموردشون باعث ایجاد جنجال و اختلاف میشه

کافیه هر دوثانیه این مغزمون بهمون فرمان بده

هرکس عقیده ای دارد و نباید بابت عقیده اش کشته یا شکنجه یا زندانی یا محروم یا ستاره دار بشه

چون به قول خیام

قومی متفکرند اندر ره دین

قومی به گمان فتاده در راه یقین

ترسم از انکه بانگ براید روزی ، کای بی خبران ، ره نه انست و نه این:w16:

گرچه خیلی جواب پست من نبود ولی ممنون!:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه

تاپیک خوبی را مطرح کردید!

اما نیاز به مطرح کردن هم نبود. :w58::ws3:

ما اینجا یه تیم مدیریتی داریم برای رسیدگی به تخلفات. یه ابزاری هم داریم برای اطلاع رسانی تحت عنوان گزارش تخلف. توهین در امضا یا در پست های ارسالی هم یکی از مصادیق تخلفات است.

هرجا احساس کردید یک نفر با امضاش داره به بقیه توهین میکنه از گزارش تخلف استفاده کنید تا مدیران رسیدگی کنن.

واقعا فرصت این وجود نداره که مدیران تک تک امضاهای دوستان رو بررسی کنن تا ببینن توهینی صورت گرفته یا نه.

مثلا امضای من به نظر خودم توهین نیست. در حالی که ممکنه از نظر خیلی ها توهین به حساب بیاد. پس باید گزارش بدید تا من بدونم که این امضا توهینه و موجب آزردگی میشه. مطمئن باشید اگر تشخیص داده بشه که توهینی صورت گرفته حتما رسیدگی میشه.

اما یه مثال میزنم. تا روشن بشید. یه نفر تو همین فروم که از دوستان خودمم هست سخرانی یه بنده خدایی رو به صورت فلش گذاشته بود تو امضاش. عکس چند تا گوسفندم به خاطر با مزه بودنشون گذاشته بود. من وقتی بهش گفتم دیدم خودش به این نکته توجه نکرده بود. و فورا مدل امضاشو تغییر داد. پس نمیشه بگیم هیچکس توهین نکنه بعدم انتظار داشته باشیم توهینی صورت نگیره. خیلی از توهین ها نا خواسته است.

• Like 14
لینک به دیدگاه

ما گاهی معانی واژه رو بد برای خودمون تعریف می کنیم، مثلا وقتی یه جا گفته میشه جلسه نقد و بررسی... فورا میگیم آهان می خوان اینجا .... رو بِکوبن (من کاری به اون جلسه ندارم که آیا وقعا نقد انجام میشه یا نه ،فقط سریعترین واژه ای که در مورد نقد به ذهنم رسید رو بیان می کنم)، یا مثلا در مورد توهین هم همینطور ،اگر فرد مقابل یه کلمه بد یا اشتباه در مورد هر چیز ما(اعتقادمون رفتارمون و...) گفت سریع میگیم اون به ما توهین کرد اون اصلا متوجه نیست، هیچ وقت سعی نمیکنیم کمی صبر و تحمل خودمون رو بالا ببریم .شاید در اخر گفتگو به یه چیز واحد رسیدیم شاید اون طرف منطقی می گفت و ما اشتباه می کردیم. گاهی خوبه معانی واژگان ذهنمون رو باز تعریف کنیم.

خدایا به من صبری عطا کن که بتونم نظر مخالفم بشنوم و عملی انجام ندهم!

• Like 8
لینک به دیدگاه

خوبه والا واقعا باعث شرمه وقتی میایم میبینیم موضوع این تاپیک برا احترامه اما باز یه عده میان و با جسارت کامل به عقایدبقیه بی احترامی میکنن و هیچ کسی هم هیچی نمیگه ... اینجاست که باید گفت همون بهتر که کاری به کار این افراد نداشته باشیم و باید گذاشت تو عقاید منفیشون غوطه بخورن

• Like 5
لینک به دیدگاه

برای من همیشه سواله، که چرا دوستان مسلمان در همه جای دنیا مدام شعار میدن ای وای به مقدسات ما توهین شد، ای وای ارزش های ما زیر سوال رفت.

یک کاریکاتور یکی تو اروپا میکشه همه مسلمانان دنیا قاطی میکنند و میخوان طرف را تیکه پاره کنند!!

یه بار از خودتون پرسیدین که چرا حتی تو فیلم هاتون جرات ندارن چهره مقدساتتون را نشون بدن؟

واقعا بین ارزش ها و مقدسات شما و بت های بی جان بت پرستان چه فرقی هست؟

مقدسات اونها هم نمیتونستند از خودشون دفاع کنند،آدم ها باید براشون جان فشانی میکردند.

به جای اینکه اینقدر از بت هایی که تاریخ توسط جامعه و خانواده و محیط و.... بهتون تحمیل کرده و امروز براتون یک اصل شده،بترسین، بهتره یکبار هم شده ترس از انتقام مقدسات را از خودتون دور کنین.

ببینید جهان نوین حرف حسابش چیه، اینقدر نترسین که مقدسات ما پایمال شد،چیکار کنیم حالا !!

باورهای شما عزیزان با احترام به همه انسان ها، باورهای اکثریت عوام جوامع در خاورمیانه و آفریقاست، این یعنی میزان تعبدش به مراتب بیشتر از میزان منطقش است.

گوش ها و چشم ها را در این عصر نوین به شنیدن و دیدن همه چیز بدون خشم و تحریک، عادت بدین.:icon_gol:

• Like 12
لینک به دیدگاه
خوبه والا واقعا باعث شرمه وقتی میایم میبینیم موضوع این تاپیک برا احترامه اما باز یه عده میان و با جسارت کامل به عقایدبقیه بی احترامی میکنن و هیچ کسی هم هیچی نمیگه ... اینجاست که باید گفت همون بهتر که کاری به کار این افراد نداشته باشیم و باید گذاشت تو عقاید منفیشون غوطه بخورن

احترام باید متقابل باشه.

همینکه شما معتقدین عقاید خودتون به عنوان یک مسلمان مثبته و عقاید کسانیکه اسلام رو قبول ندارند، منفیه.

یعنی بزرگترین توهین.

متاسفانه مسلمانان همیشه ثابت کردند به معنای واقعی کلمه تمامیت خواه هستند.

• Like 11
لینک به دیدگاه
احترام باید متقابل باشه.

همینکه شما معتقدین عقاید خودتون به عنوان یک مسلمان مثبته و عقاید کسانیکه اسلام رو قبول ندارند، منفیه.

یعنی بزرگترین توهین.

متاسفانه مسلمانان همیشه ثابت کردند به معنای واقعی کلمه تمامیت خواه هستند.

ببین عزیزم وقتی توی چنتا پست قبلی یه عده براحتی میان و هی با حرفاشون تو سر اونی میزنن که به دین اعتقاد دارن پس منم نمیتونم ساکت بشینم .... غیر از اینه.. به قول خودت احترام متقابل:hanghead:

هیچ وقت هم جمع نبندید اینکه (متاسفانه مسلمانان همیشه ثابت کردند به معنای واقعی کلمه تمامیت خواه هستند )..

• Like 6
لینک به دیدگاه
ببین عزیزم وقتی توی چنتا پست قبلی یه عده براحتی میان و هی با حرفاشون تو سر اونی میزنن که به دین اعتقاد دارن پس منم نمیتونم ساکت بشینم .... غیر از اینه.. به قول خودت احترام متقابل:hanghead:

هیچ وقت هم جمع نبندید اینکه (متاسفانه مسلمانان همیشه ثابت کردند به معنای واقعی کلمه تمامیت خواه هستند )..

خوب شما باید ببینی چرا این حرف هارو به دین شما و اعتقادات شما میزنن؟

مگه میشه مثلا یکی بیاد از یک گل خوشبو بد بگه؟

خوب حتما کلی خار این گل تو دستش رفته که به هم ریخته.

بحث اینجاست چرا دوستان فکر میکنند اسلام فقط یک گل خوشبوست.

اتفاقا کلی تیغ و خارهای وحشتناک هم داره، اما شما سهمتون بوی خوش گل شده و سهم دوستان خارش.

پس نباید به کسی بگیم حالا که خار تو دستت رفته جیغ نزن، من فقط بوی خوش حس میکنم.

• Like 7
لینک به دیدگاه

اتفاقا کلی تیغ و خارهای وحشتناک هم داره، اما شما سهمتون بوی خوش گل شده و سهم دوستان خارش.

جالبه اگه الان من این حرفارو به شما زده بودم فورا جبهه میگرفتینو میگفتین مسلمانان فلانن... اما ...

اگه من میگفتم اونایی که به دین و اسلام اعتقادی ندارید اعتقاد شماها مثل خار میمونه .. اونوقت دلم میخواست همه بیان و سیل پستها رو علیه این حرف من ببینن...

و اینم بگم اگه یه عده با اسم اسلا یه رفتارایی کردن که باعث شده عده ای اینگونه از اسلام زده بشن دلیل نمیشه کل اسلام رو زیر سوال برد.... ماهیت اسلام اصلا هم بد نیست فقط بد جا افتاده ..:w16:

شاید از حرف شما نقل قول گرفته باشم ولی بخشی از حرف هام هم عمومیه اینو قبل از اینکه خودتون بیان کنید گفتم که دلخوری پیش نیاد:icon_gol:

برای همین مسائل هیچ وقت خودم رو با بحثهای این فروم درگیر نمیکنم...

روز خوش:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

قصد ندارم وارد بحث بشم ولی خواهشا بحث رو دینی نکنین و اگه در مورد دین بحث دارین توی تالار مخصوص به خودش این کار رو انجام بدین....

خودمم میام

• Like 4
لینک به دیدگاه
جالبه اگه الان من این حرفارو به شما زده بودم فورا جبهه میگرفتینو میگفتین مسلمانان فلانن... اما ...

اگه من میگفتم اونایی که به دین و اسلام اعتقادی ندارید اعتقاد شماها مثل خار میمونه .. اونوقت دلم میخواست همه بیان و سیل پستها رو علیه این حرف من ببینن...

و اینم بگم اگه یه عده با اسم اسلا یه رفتارایی کردن که باعث شده عده ای اینگونه از اسلام زده بشن دلیل نمیشه کل اسلام رو زیر سوال برد.... ماهیت اسلام اصلا هم بد نیست فقط بد جا افتاده ..:w16:

شاید از حرف شما نقل قول گرفته باشم ولی بخشی از حرف هام هم عمومیه اینو قبل از اینکه خودتون بیان کنید گفتم که دلخوری پیش نیاد:icon_gol:

من قبول دارم گاهی وقتا اینجا به گوشه ای از اعتقادات شما توهین میشه ولی همین اعتقادات شما تو واقعیت نه تنها به ما و شعور ما توهین میکنه هر روزه بلکه کلا سکّان زندگی ما رو در دستانش گرفته و به هر طرفی هم که دلش بخواد هدایت میکنه؛ این هم که شما میگید عده ای به اسم اسلام کارهایی انجام میدن و و ربطی به خود اسلام نداره خوب به همین دلیله ماها طالب جدایی دین از سیاست هستیم تا اعتقادات هیچکس بر دیگری تحمیل نشه؛ من نمیگم توهین نیست هست ولی این توهین ها عکس العملیست کوچک در مقابل اینهمه توهینی که هر روزه و در گوشه گوشه زندگیه ماها موجوده که مثالهاش رو قبلا دوستان اشاره کردند.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم:icon_gol:

• Like 9
لینک به دیدگاه
قصد ندارم وارد بحث بشم ولی خواهشا بحث رو دینی نکنین و اگه در مورد دین بحث دارین توی تالار مخصوص به خودش این کار رو انجام بدین....

خودمم میام

اساس این بحث دینی هست و اینکه در امضاها به دین خاصی تیکه انداخته نشه.

پس بحث فرهنگی و سیاسی بکنیم؟ :w58:

• Like 6
لینک به دیدگاه
اساس این بحث دینی هست و اینکه در امضاها به دین خاصی تیکه انداخته نشه.

پس بحث فرهنگی و سیاسی بکنیم؟ :w58:

نه اساسش دینی نیست!

اساسش احترامه!

شما تاپیکو بزن! اولین نفری که باهات بحث میکنه خودمم!!!

از استارتر به خاطر اسپم عذرخواهی میکنم!

• Like 3
لینک به دیدگاه

من نگفتم اعتقادات شما مثل خار است، گفتم شما خار آنرا ندیدین. :banel_smiley_4:

علت اینکه ندیدین هم کاملا واضحه، اکثر دوستان میگن ما بحثی رو که اعتقاداتمون را زیر سوال ببره دوست نداریم و نه جواب میدیم و نه میخونیمش.

خوب این اسمش چیه عزیزم؟

جز ترس از از بین رفتن باورهایی که حتی 1 درصد احتمال اشتباه در اصلش ندارین؟

اگر بحث قانع کردن کسی هست، مسلما کسی با خواندن 4 تا نوشته قانع نمیشه، اما اینکه کلا به خودت اجازه ندی نظرات مخالفین رو ببینی و کلا از یک عده خاص اطلاعات مذهبی بگیری مثل مراجع و روحانیون و.... خوب معلومه فکرتون به کدوم سمت میره.

اصلا فلسفه تقلید رو برای این به وجود آوردن که شما اونطوری فکر کنی که حاکم اسلامیت میخواد.

حالا چه امام باشه چه پیامبر چه روحانی.

فکر دوستان ناخودآگاه در اختیار این افراد هست، چون بهشون یقین دارین هرچی میگن،میگین چشم.

اگر فکر هم بکنین،جرات رد کردنش را ندارین.

عمرا یک مسلمان جرات کنه یک آیه قرآن را در ذهنش رد کنه، چون قبل از شروع به تفکر کردن، به درست بودن اون به طور 100 درصد یقین داره و من موندم تفکر در چیزی که یقین بهش شده یعنی چی !!! :banel_smiley_4:

• Like 9
لینک به دیدگاه
نه اساسش دینی نیست!

اساسش احترامه!

شما تاپیکو بزن! اولین نفری که باهات بحث میکنه خودمم!!!

از استارتر به خاطر اسپم عذرخواهی میکنم!

علی جان اساسش احترام هست ما هم کاملا با احترام داریم بحث میکنیم دیگه

اتفاقا بحث های این تاپیک خیلی زیباست و خیلی از نظرات دوستان رو باید با طلا نوشت ، واقعا لذت میبرم از بعضی نظرات تو این تاپیک

به خاطر اسمشم شده تو این تاپیک داریم احترام گذاشتن به هم رو یاد میگیریم، من تا حالا به javadmessi نگفته بودم جواد جان اینجا گفتم:ws37:

• Like 9
لینک به دیدگاه
این valuefree که تو هر دوتا پست سه بار ازش استفاده میکنی رو هستم:ws3:

ولی خب باید دوطرفه باشه یعنی شخص سوال کننده هم دنبال جواب باشه نه قانع نشدن:icon_gol:

Valuefree رو خوب اومدی! دی:

بابا گلوم پاره شد این قدر گفتم به خدا ...

من موندم ملت اینچیزا رو تو دانشگاه یاد نمیگیرن؟ :ws52:

مهمترین ویژگی یه دانشجو اینه که بتونه مسائل رو بدون عینک ارزشی ببینه تا بتونه خوب تحلیل کنه و جهت دار نباشه.

یادم میاد اولین چیزی که توی روش تحقیق یادمون دادن این بود که هرچی صفت خوب و بد رو بریزید دور. حالا شما میخواهید با ارزیابی نتیجه ی پروژه نمره دهی کنید نه ارزش گذاری! اونی که از همه بیشتر نمره میاره بهتره! ولی دلیلی نداره که اونی که نمره کمتری میاره بد باشه! اون توی جایگاه خودش خوبه.

چرا ما هنوز در مرحله توهین یا عدم توهین به اعتقادات موندیم. TAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

• Like 12
لینک به دیدگاه
من نگفتم اعتقادات شما مثل خار است، گفتم شما خار آنرا ندیدین. :banel_smiley_4:

علت اینکه ندیدین هم کاملا واضحه، اکثر دوستان میگن ما بحثی رو که اعتقاداتمون را زیر سوال ببره دوست نداریم و نه جواب میدیم و نه میخونیمش.

خوب این اسمش چیه عزیزم؟

جز ترس از از بین رفتن باورهایی که حتی 1 درصد احتمال اشتباه در اصلش ندارین؟

اگر بحث قانع کردن کسی هست، مسلما کسی با خواندن 4 تا نوشته قانع نمیشه، اما اینکه کلا به خودت اجازه ندی نظرات مخالفین رو ببینی و کلا از یک عده خاص اطلاعات مذهبی بگیری مثل مراجع و روحانیون و.... خوب معلومه فکرتون به کدوم سمت میره.

اصلا فلسفه تقلید رو برای این به وجود آوردن که شما اونطوری فکر کنی که حاکم اسلامیت میخواد.

حالا چه امام باشه چه پیامبر چه روحانی.

فکر دوستان ناخودآگاه در اختیار این افراد هست، چون بهشون یقین دارین هرچی میگن،میگین چشم.

اگر فکر هم بکنین،جرات رد کردنش را ندارین.

عمرا یک مسلمان جرات کنه یک آیه قرآن را در ذهنش رد کنه، چون قبل از شروع به تفکر کردن، به درست بودن اون به طور 100 درصد یقین داره و من موندم تفکر در چیزی که یقین بهش شده یعنی چی !!! :banel_smiley_4:

اصلا خودم تاپیکشو میزنم!!!

البته بحث احترام رو اینجا بهتون میگم!

احترام به عقاید از نظر من امر واجبیه! کسی که به عقاید بقیه احترام نذاره نباید براش غیر معقول باشه که به عقایدش احترام نذارن!!!

کلا باید احترام به عقیده و طرز تفکر رو با بحث مخالفت با اون طرز تفکر جدا کرد....

فرضا فردی یه حرفی رو میزنه... درسته ما با حرف اون فرد مخالفیم ولی این دلیل نمیشه مسخرش کنیم یا بهش بخندیم؟؟؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
Valuefree رو خوب اومدی! دی:

بابا گلوم پاره شد این قدر گفتم به خدا ...

من موندم ملت اینچیزا رو تو دانشگاه یاد نمیگیرن؟ :ws52:

مهمترین ویژگی یه دانشجو اینه که بتونه مسائل رو بدون عینک ارزشی ببینه تا بتونه خوب تحلیل کنه و جهت دار نباشه.

یادم میاد اولین چیزی که توی روش تحقیق یادمون دادن این بود که هرچی صفت خوب و بد رو بریزید دور. حالا شما میخواهید با ارزیابی نتیجه ی پروژه نمره دهی کنید نه ارزش گذاری! اونی که از همه بیشتر نمره میاره بهتره! ولی دلیلی نداره که اونی که نمره کمتری میاره بد باشه! اون توی جایگاه خودش خوبه.

چرا ما هنوز در مرحله توهین یا عدم توهین به اعتقادات موندیم. :4564:

دقیقا همینه داداش.

ما قبل از اینکه معنی یک واژه و شعاع تاثیر اونو بدونیم , همینطوری ازش استفاده میکنیم بعدشم تو چاهی که با دست خودمون کندیم , گیر می افتیم.

موضوع تاپیک در مورد توجه و ارزش به احترام هست در حالی که بعضی از دوستان , همین تاپیک را هم دستمایه ای برای توهین به عقاید دیگران قرار داده اند.

واقعا که جای تاسف داره.

بجای تحلیل و بیان مرز های توهین و فهم مطلب و ادای احترام به عقاید دیگران باز هم داریم همان خطایی رو مرتکب میشیم که موضوع تاپیک اون رو نهی میکنه.

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...