رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من تو امضای بعضیا دیدم که به عقایدم توهین کردن و واقعا هم بهم بر میخوره! چون عقایدِ من شعوره منه!

ولی چیزی نمیگم چون خیلی وقته تصمیم گرفتم که اصلا تو این بحثا دخالت نکنم و کاری به دیگری نداشته باشم!و اصلا هم موافق عمل و عکسُ العمل نیستم اینکه چون اون بهم توهین کرده منم برم دقیقا همین کارو بکنم چون به نظرم اون شعورشُ نشون داده و نیازی نیس من مثِ اون باشم!!!

البته درسته امضا چیزی ست شخصی و تفکراتِ اون فردُ نشون میده ولی نیازی نیست که حتما اعتقاداتمونُ با فونتِ بزرگ همه جا جار بزنیم!!!

• Like 29
لینک به دیدگاه

ترجیح میدم بی تفاوت باشم ...

بحث هم در صورتی بهتره باشه ، که امیدی واسه به نتیجه رسیدن وجود داشته باشه ...

وگرنه فقط کینه و نفرت ایجاد می کنه ...

شخصاً اهل تلافی و یا بحث در این مورد نیستم ...

.............

کلاً بی احترامی ناشی از سطح درک و فهم پایین هستش ... حالا چه به عقاید باشه ، چه شخصیت، چه ظاهر و ...

:icon_gol:

• Like 29
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

این اولین تاپیکیه که میزنم یه جورایی با بقیه تاپیکا فرق داره تاپیکه من سیاسی،اجتماعی،علمی و... نیست تاپیکه من بحثیه در رابطه با احترام به عقاید همدیگه!

توی تالار هر کدوم از بچه ها به چیزی اعتقاد داره یکی خدارو قبول داره یکی نداره یکی خدارو قبول داره چون خانوادش بهش اجبار کردن که قبول داشته باشه. یکی قبول نداره چون خانوادش اجبارش کردن قبول داشته باشه ولی این شخص زده شده. یکی قبول نداره چون از اول در خانوادش توجه ای به این موضوع نشده و.....

اگه بخوام همشو بگم زیاده، پس نتیجه میگیریم هر کدوم از ماها چیزیو قبول داریم اما با روش دیگه!

توی انجمن بحث در مورد عقاید همدیگه زیاده و هر کی به نوعی از عقاید خودش دفاع میکنه نمیدونم توجه کردین یانه اما هیچ کدوم از ماها که بحث میکنیم به عقاید دیگری توجه نمیکنیم فقط عقاید اونو به چشم یه مشت حرف بی منطق میبینیم که داره به عقاید ما توهین میشه در صورتی که اگه بازش کنیم میبینیم ما با هم بحث میکنیم چون فک میکنیم طرف مقابل اشتباه فک میکنه و ما میخوایم از اشتباه درش بیاریم.

پس چرا به حرفای هم احترام نمیزاریم چرا هیچکدوممون نمیایم یه خورده عاقلانه به موضوع نگاه کنیم؟

یکی از بچه های نواندیشان هست که یه امضایی داره من خیلی خوشم میاد امضاش اینه:ما همه که فیلسوفیم پس مشکل کجاس؟

بنظر من مشکل اینکه بجای اینکه حرفه طرف مقابلمونو بفهمیم میخوایم حرف خودمونو بفهمونیم!

کاری به بحثا ندارم چون میدونم خیلیا این حرفارو زدن ولی کسی گوش نکرده پس میرم سراغ هدفم در رابطه با زدن تاپیک شاید تاپیکم قفل بشه شایدم نشه ولی من نظرمو میگم و جواب میخوام

اگه به امضای بعضی از دوستان توجه کنیم میبینیم هیچ احترامی به عقاید بقیه نزاشتن خیلی راحت به عقاید بقیه و اون چیزیکه قبولش دارن توهین کردن!

حالا سوال من از دوستانی که راحت توهین میکنن اینه:

1.ایا شما تاحالا تو امضای کاربرای دیگه دیدین که شمارو مسخره کنن چون با عقاید اونها یکی نیستن؟

2.اگه یکی اینکارو بکنه چقدر جنبه دارین تا ساکت باشین و حرفی نزنین؟

3.اینکه شما خدارو قبول ندارین دلیل خوبیه واسه توهین به خدا و امامانش؟

و حالا سوالم از بقیه دوستانه:

1.وقتی امضای این افرادو میبینین چقدر بهتون بر میخوره؟

2.ازینکه ساکت باشین و حرفی نزنین چه احساسی دارین؟

3.ایا شما هم برای تلافی کار اونها حاضرین توی امضاتون تلافیه کارشونو بکنین؟

چند خواهش دارم از دوستان:

1.لطفا در این تاپیک به هم احترام بگذارید

2.اسپم نکنید

3.خواهشم از مدیر ها اینکه بگزارن بچه ها نظر بدن و زود تاپیکو قفل نکنن!

با تشکر:a030:

درود بی کران .

از کوزه همان تراود ک در اوست .

1- برنمی خوری، روی چیز خاصی تعصب ندارم. تجاوز کلامی رو با کلام، تجاوز عملی رو اول با کلام اگر نشد با عمل باید پاسخ گفت .

(دیگه حوصله چند قوت پیسا رو ندارم، در ثانی: هر کسی ازاده تا عقاید خودش رو داشته باشه، حالا اگر این عقاید ب غقاید من توهینی می کرد . دلیل نمیشه فکر کنم بر حق هستم و باید برم از گمراهی تام درش بیارم . مورد بعدی اینکه یکی از مهمترین ویژگی های دو طرف بحث اینکه هر دو در یک حد باشن .یعنی هیچ نادانی نمی تونه با دانایی بحث عقلی داشته باشه )

با خرابات نشینان زکرامات ملاف

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

2- احساس خاصی ندارم. هر کسی ادعایی داره ک خیلی ب خودش مطمئن ه . از کجا معلوم من بر حق باشم .... چ بسیار چیزهایی ک نمی دانم......

3- اهل تلافی نیستم، فرصتی هم ندارم .....

در نهایت، همون طور ک عنوان تاپیک گویاست؛ کاش برسه روزی ک همه ما ب هم احترام بزاریم ب خاطر وجودمون .

چ فرقی می کنه دوست من بی خداست یا با خدا؛ هر کسی در انتخاب راهش ازاده ....

ما با هم دوستیم و این ارزشمنده .

** تاپیک تا زمانی ک توهین نشه و بحثهای جانبی پیش نیاره مشکلی برای قفل و یا منتقل شدن نداره .

• Like 34
لینک به دیدگاه
درود بی کران .

از کوزه همان تراود ک در اوست .

1- برنمی خوری، روی چیز خاصی تعصب ندارم. تجاوز کلامی رو با کلام، تجاوز عملی رو اول با کلام اگر نشد با عمل باید پاسخ گفت .

(دیگه حوصله چند قوت پیسا رو ندارم، در ثانی: هر کسی ازاده تا عقاید خودش رو داشته باشه، حالا اگر این عقاید ب غقاید من توهینی می کرد . دلیل نمیشه فکر کنم بر حق هستم و باید برم از گمراهی تام درش بیارم . مورد بعدی اینکه یکی از مهمترین ویژگی های دو طرف بحث اینکه هر دو در یک حد باشن .یعنی هیچ نادانی نمی تونه با دانایی بحث عقلی داشته باشه )

با خرابات نشینان زکرامات ملاف

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

2- احساس خاصی ندارم. هر کسی ادعایی داره ک خیلی ب خودش مطمئن ه . از کجا معلوم من بر حق باشم .... چ بسیار چیزهایی ک نمی دانم......

3- اهل تلافی نیستم، فرصتی هم ندارم .....

در نهایت، همون طور ک عنوان تاپیک گویاست؛ کاش برسه روزی ک همه ما ب هم احترام بزاریم ب خاطر وجودمون .

چ فرقی می کنه دوست من بی خداست یا با خدا؛ هر کسی در انتخاب راهش ازاده ....

ما با هم دوستیم و این ارزشمنده .

** تاپیک تا زمانی ک توهین نشه و بحثهای جانبی پیش نیاره مشکلی برای قفل و یا منتقل شدن نداره .

• Like 9
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

این اولین تاپیکیه که میزنم یه جورایی با بقیه تاپیکا فرق داره تاپیکه من سیاسی،اجتماعی،علمی و... نیست تاپیکه من بحثیه در رابطه با احترام به عقاید همدیگه!

توی تالار هر کدوم از بچه ها به چیزی اعتقاد داره یکی خدارو قبول داره یکی نداره یکی خدارو قبول داره چون خانوادش بهش اجبار کردن که قبول داشته باشه. یکی قبول نداره چون خانوادش اجبارش کردن قبول داشته باشه ولی این شخص زده شده. یکی قبول نداره چون از اول در خانوادش توجه ای به این موضوع نشده و.....

اگه بخوام همشو بگم زیاده، پس نتیجه میگیریم هر کدوم از ماها چیزیو قبول داریم اما با روش دیگه!

توی انجمن بحث در مورد عقاید همدیگه زیاده و هر کی به نوعی از عقاید خودش دفاع میکنه نمیدونم توجه کردین یانه اما هیچ کدوم از ماها که بحث میکنیم به عقاید دیگری توجه نمیکنیم فقط عقاید اونو به چشم یه مشت حرف بی منطق میبینیم که داره به عقاید ما توهین میشه در صورتی که اگه بازش کنیم میبینیم ما با هم بحث میکنیم چون فک میکنیم طرف مقابل اشتباه فک میکنه و ما میخوایم از اشتباه درش بیاریم.

پس چرا به حرفای هم احترام نمیزاریم چرا هیچکدوممون نمیایم یه خورده عاقلانه به موضوع نگاه کنیم؟

یکی از بچه های نواندیشان هست که یه امضایی داره من خیلی خوشم میاد امضاش اینه:ما همه که فیلسوفیم پس مشکل کجاس؟

بنظر من مشکل اینکه بجای اینکه حرفه طرف مقابلمونو بفهمیم میخوایم حرف خودمونو بفهمونیم!

کاری به بحثا ندارم چون میدونم خیلیا این حرفارو زدن ولی کسی گوش نکرده پس میرم سراغ هدفم در رابطه با زدن تاپیک شاید تاپیکم قفل بشه شایدم نشه ولی من نظرمو میگم و جواب میخوام

اگه به امضای بعضی از دوستان توجه کنیم میبینیم هیچ احترامی به عقاید بقیه نزاشتن خیلی راحت به عقاید بقیه و اون چیزیکه قبولش دارن توهین کردن!

1.ایا شما تاحالا تو امضای کاربرای دیگه دیدین که شمارو مسخره کنن چون با عقاید اونها یکی نیستن؟

2.اسپم نکنید

خدا رو شکر من تو زندگیم یاد گرفتم که تا اونجایی که میتونم به کسی و عقایدش بی احترامی نکنم چون از اینکه کسی عقایدمو مسخره کنه به شدت عصبانی میشم ولی نه اینکه با مسخره کردن فکراش عصبانیتمو خالی کنم! تو یکی از همین امضا ها خوندم که میگفت:"گاهی وقتا نه تنها جواب ابلهان خاموشی نیست بلکه یه مشته تو دهنشون!!!" سعی میکنم منطقی فکر کنم و بیشتر نظراتی که با منطقم سازگار باشه رو به راحتی قبول میکنم!

اما به هر حال منطقا با هم فرق میکنه!

• Like 14
لینک به دیدگاه
ترجیح میدم بی تفاوت باشم ...

بحث هم در صورتی بهتره باشه ، که امیدی واسه به نتیجه رسیدن وجود داشته باشه ...

وگرنه فقط کینه و نفرت ایجاد می کنه ...

شخصاً اهل تلافی و یا بحث در این مورد نیستم ...

.............

کلاً بی احترامی ناشی از سطح درک و فهم پایین هستش ... حالا چه به عقاید باشه ، چه شخصیت، چه ظاهر و ...

یعنی چی ترجیح میدی بی تفاوت باشی یعنی بهت بر میخوره اما نمیخوای فک کنی بهش؟

یا نه بهت برنمیخوره؟

• Like 7
لینک به دیدگاه

یه سوال از مدیرهای محترم

وقتی تاپیکی زده میشه و بحث اعتقادی میکنن جلوی اینکارو میگیرین یعنی تاپیکو میبندین تا از توهینات جلوگیری کنید امضای یک فرد چه فرقی داره با پستش مگه اون هم نوعی توهین نیست؟چرا جلوشو نمیگیرین؟

• Like 12
لینک به دیدگاه
یعنی چی ترجیح میدی بی تفاوت باشی یعنی بهت بر میخوره اما نمیخوای فک کنی بهش؟

یا نه بهت برنمیخوره؟

نمیشه بهم بر نخوره ... چون واسه چیزایی که قبول دارم، ارزش قائلم ...

ولی نمی خوام خودم رو درگیر کنم ...

• Like 9
لینک به دیدگاه
نمیشه بهم بر نخوره ... چون واسه چیزایی که قبول دارم، ارزش قائلم ...

ولی نمی خوام خودم رو درگیر کنم ...

پس تا کی سکوت کنیمو بشنویم دارن توهین میکنن؟ ماکه واسه چیزی که قبولش داریم احترام قائلیم باید بزاریم راحت توهین بشه؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

قبلنا میجنگیدم !

بعد از یه مدت سعی کردم بی تفاوت باشم یا نبینم اصلا

الان تصمیم گرفتم ببینم و جواب ندم ..........................................سکوت مطلق :w16:

• Like 9
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان

سلام؛

تاپیکت خیلی خوبه؛ :icon_gol:

دقیقاچیزیه که منم میخواستم بگم اما....

1- به من که خیلی بر میخوره ؛ خب عقایدمه، مطمئنم اگه به عقاید همون افراد توهین شه اونا هم ناراحت میشن .....:icon_gol:

2- تا حالا کلی تاپیک بوده و کلی پست و امضا و.... که راحت توهین کردن و من همیشه فقط اونا رو میخونم و هیچ وقت جوابشونو نمیدم؛

دلیلشم اینه تاحالا خیلیا رو دیدم با منطق و خیلی خوب اومدن و با این افراد صحبت کردن اما اونا که دنبال گرفتن جواب نیستن و فقط دنبال کسایین که هم عقیده با خودشون باشه،

منم همیشه سکوت میکنم چون علاقه ای به هم صحبتی با همچین افردای ندارم و همیشه سعی میکنم از همچین بحثایی که نتیجه ای نداره فاصله بگیرم...:hanghead:

3- به هیچ وجه؛ وقتی مخالف اینم که نباید به عقاید دیگران توهین شه، پس خودمم نباید توهین کنم.... %28279%29.gif

لینک به دیدگاه
یه سوال از مدیرهای محترم

وقتی تاپیکی زده میشه و بحث اعتقادی میکنن جلوی اینکارو میگیرین یعنی تاپیکو میبندین تا از توهینات جلوگیری کنید امضای یک فرد چه فرقی داره با پستش مگه اون هم نوعی توهین نیست؟چرا جلوشو نمیگیرین؟

دقیقا منم همین نظرو دارم چطو می شه وقتی همچین بحثایی پیش می آد سریع از قفل شدن حرف می زنید:ws38: ((حرفای مدیرارشد:** تاپیک تا زمانی ک توهین نشه و بحثهای جانبی پیش نیاره مشکلی برای قفل و یا منتقل شدن نداره . :ws52:)) ولی در مورد امضا ها هیچ حرفی نمی زنید آقای مدیر ارشد:w58:

• Like 10
لینک به دیدگاه
دقیقا منم همین نظرو دارم چطو می شه وقتی همچین بحثایی پیش می آد سریع از قفل شدن حرف می زنید:ws38: ((حرفای مدیرارشد:** تاپیک تا زمانی ک توهین نشه و بحثهای جانبی پیش نیاره مشکلی برای قفل و یا منتقل شدن نداره . :ws52:)) ولی در مورد امضا ها هیچ حرفی نمی زنید آقای مدیر ارشد:w58:

خوشحال میشم نظرتونو در رابطه با سوالاتی که پرسیدم بگید:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه
:w58::w58::w58:

میزنم نصفش میکنم :ws28:

داوووووووووووود:vahidrk:

جواب سوالاتمو که تو اول تاپیک پرسیدم بده اونم درست و حسابی نه با خنده:banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوستان

2.اسپم نکنید

البته کلیت حرف شما تایید میشه تفکر غالب همینه منتها هیچکدوم رو من قبول ندارم چرا که همین مدتی که در انجمن بودم و بحث های اعتقادی رو می خوندم چند نفری بود که به عقاید دیگران احترام می ذاشتن مث نیوترون آرخا جواد مسی و چند نفر دیگه که الان حضور ذهن ندارم

اما سوالات شما:

ج/انرژی ذهنی ام صرف این چیزها نمیشه/من وقتی به کسی بی احترامی میکنم در واقع به خودم بی احترامی میکنم/ البته ثبات قدم شرطه

ج/گاهی اوقات سکوت غوغا می کند.../البته ثبات قدم شرطه

ج/اصلا/البته ثبات قدم شرطه

• Like 9
لینک به دیدگاه

آره دیدم چیزی باشه حالا نه حتما تو امضا...تو بحث توی یه تاپیکی جایی

ولی قطعا هیچی نمیگم...به هرحال اونم اعتقادات اون طرفه

همونطوری که من انتظار دارم به من و اعتقاداتم توهین نشه میدونم اون طرف هم همین انتظار رو داره حالا هرچقدر آتیشش تند باشه و بد منظورش رو رسونده باشه...افراط و تفریط همه جا هست

ولی خب بهتره اعتقاداتمون رو پیش خودمون نگه داریم و پاشون وایسیم

• Like 12
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...