رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

من خودم زیاد دوست ندارم در امضام یا نوشته هام توهین مستقیم بکنم.

اما ببخشین دوستان، اسلام خودش بزرگترین توهین گر به تمامی باورهای غیر خودش است.

از همون زمان صدر اسلام و پیدایشش تا الان.

ظاهرا گفته اجباری در دین نیست،اما عملا تمامی باورهای غیر از خودش را در رده چندم قرار داده و به پیروان سایر باورها عقایدش را به زور تحمیل میکنه.

میدونین وقتی تمامی غذا خوری ها در ماه رمضون بالاجبار باید تعطیل بشن یعنی چی؟

یعنی توهین به من که حتی حق ندارم اولین نیاز بدنم یعنی آب و غذا را برطرف کنم و باید قایم بشم.

میدونین وقتی میگه مسلمان نمیتونه با غیر مسلمان ازدواج کنه یعنی چی؟

یعنی دین شما کوچکترین ارزشی برای انسانیت قائل نیست و اسلام را مقدم بر همه چیز میدونه.

من اگر در جامعه آزادی زندگی میکردم که همه مردم آزاد بودند تا جایی که به کسی ضربه نزنند، عقایدشون را مطرح کنند، دلیلی نبود به اسلام نقدی وارد کنم، اینهمه خرافات در یهودیت هست،چرا کسی تو امضاش به اونها اشاره نمیکنه؟

برای اینکه اسلام مدام خودش توهین میکنه، ربطی به پیروانش هم نداره، در ذات این دین، یا مسلمانی یا اهل کتاب یا کافر.

این دین شماست که آدم هارو دسته بندی میکنه و انتظار سکوت در برابر اینهمه تحقیر رو نداشته باشین.

البته خیلی جرات میخواد جلوی این چیزها ایستادن و دوستانیکه جرات ایستادگی دارند از نظر من خیلی محترم تر هستند،چون حداقل مسیر زندگیشون را خودشون انتخاب کردند و تقلید گری نیستند که مدام شعار انتخاب اگاهانه هم بدن.

نمیخواستم بحث رو به اینجا بکشیم اما

درست گفتی ولی کم گفتی؛ مساله ساندویچی و فست فود نیست! اسلام کفار رو دستور داده بکشید:icon_pf (34):کاش توهین میکرد:hanghead:

و هر عملی را عمس العملیست

• Like 6
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

حقیقتش منم حرفایی داشتم!

اما نزدنشون بهتر از زدنشون بود:sigh:

گفتگوی ازاد ایتجا درسته از مهندسان خیلی بهتره اما:sigh:

کاش یه روز به این برسیم که همه ازادن تو حرف زدن تو انتخابه دین و...

ولی حقه توهین به باورهای دیگران و خورد کردنه اون ولذت بردن از این کارو ندارن....

همه رو میگم چه بی دین چه با دین چه اینوری چه اونوری....:hanghead:

• Like 8
لینک به دیدگاه

اول ممنون بابت اینکه این تاپیک هنوز هست!:icon_gol:

1-نمیگم بر نمیخوره چون میخوره ولی خب تا حدودی هم به شخصیت طرف مقابل بستگی داره!

2-سعی میکنم احساسمو بروز ندم به خاطر همون مورد اول!

3-به هیچ وجه.گرچه بخوام توهینم بکنم نمیدونم به چیش باید توهین کرد!!:دی

• Like 8
لینک به دیدگاه
امضای هر کسی ب خودش مربوطه

من از ی متن خوشم میاد ک حس خوبی بهم میده یا افکارو تفکراتم یا حسمو نشون میده میزارمش تو امضام یا میخوام با امضام ی چیزیو ب کسی یادآوری کنم ... این چ ربطی ب توهین ب بقیه داره ؟ توهین وقتیه ک مستقیما بیاد بگه این تفکر و عقایدی ک شما داری پوچ و مسخره و .. است نه الان ک ی متن کلی نوشته شده و شما جبهه گرفتی

اگه من با خوندن امضای کسی ناراحت بشم یا بهم بر بخوره سعی میکنم وقتی دارم پستشو میخونم امضاشو دیگه نخونم نه این ک برم تلافی کنم و کارشو جبران کنم و بوق و کرنا راه بندازم ک آی ملت امضای فلانی مخالف عقاید منه برین ف.ی.لترش کنین بهش اخطار بدین !

کلا ایرانی جماعت با خودشم مشکل داره نمیتونه کنار بیاد چ برسه ک بخواد تو جامعه واقعی یا مجازی با بقیه کنار بیاد ( منظورم ب شخص خاصی نبود نظرمو راجع ب تایپیک گفتم سو برداشت نشه :icon_gol: )

نه دوست عزیز کسی نه میخواد تلافی کنه نه میخواد تو بوق و کرنا کنه!!

ولی توهین به عقاید شخص اونم عقیده ای که منطقی به نظر میرسه پسندیده نیست چون به شخصیت جماعتی توهین کرده ولو حس خوبی به طرف بده:banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه
من خودم زیاد دوست ندارم در امضام یا نوشته هام توهین مستقیم بکنم.

اما ببخشین دوستان، اسلام خودش بزرگترین توهین گر به تمامی باورهای غیر خودش است.

از همون زمان صدر اسلام و پیدایشش تا الان.

ظاهرا گفته اجباری در دین نیست،اما عملا تمامی باورهای غیر از خودش را در رده چندم قرار داده و به پیروان سایر باورها عقایدش را به زور تحمیل میکنه.

میدونین وقتی تمامی غذا خوری ها در ماه رمضون بالاجبار باید تعطیل بشن یعنی چی؟

یعنی توهین به من که حتی حق ندارم اولین نیاز بدنم یعنی آب و غذا را برطرف کنم و باید قایم بشم.

میدونین وقتی میگه مسلمان نمیتونه با غیر مسلمان ازدواج کنه یعنی چی؟

یعنی دین شما کوچکترین ارزشی برای انسانیت قائل نیست و اسلام را مقدم بر همه چیز میدونه.

من اگر در جامعه آزادی زندگی میکردم که همه مردم آزاد بودند تا جایی که به کسی ضربه نزنند، عقایدشون را مطرح کنند، دلیلی نبود به اسلام نقدی وارد کنم، اینهمه خرافات در یهودیت هست،چرا کسی تو امضاش به اونها اشاره نمیکنه؟

برای اینکه اسلام مدام خودش توهین میکنه، ربطی به پیروانش هم نداره، در ذات این دین، یا مسلمانی یا اهل کتاب یا کافر.

این دین شماست که آدم هارو دسته بندی میکنه و انتظار سکوت در برابر اینهمه تحقیر رو نداشته باشین.

البته خیلی جرات میخواد جلوی این چیزها ایستادن و دوستانیکه جرات ایستادگی دارند از نظر من خیلی محترم تر هستند،چون حداقل مسیر زندگیشون را خودشون انتخاب کردند و تقلید گری نیستند که مدام شعار انتخاب اگاهانه هم بدن.

گرچه انتظار نداشتم حداقل تو این تاپیک چنین بحثی داشته باشم ولی خب دوستان نمیگذارند!:sigh:

من شخصا شاید سالی دو بار یا سه بار برای رفع اولین نیاز بدنم به غذاخوری مراجعه کنم!!

مطمئنید حکم ازدواج در مورد زن و مرد یکیست؟؟؟چون اگه نباشه مطمئنا تعریف شما هم ازش بی معنی و اگر باشد شاید با معنی بشه!

پاراگراف آخر هم با عرض معذرت صرفا نظر شخصیست تا مستند!!

• Like 4
لینک به دیدگاه
نمیخواستم بحث رو به اینجا بکشیم اما

درست گفتی ولی کم گفتی؛ مساله ساندویچی و فست فود نیست! اسلام کفار رو دستور داده بکشید:icon_pf (34):کاش توهین میکرد:hanghead:

و هر عملی را عمس العملیست

فکر کنم کم کم باید وارد بحث مستدل بشیم:banel_smiley_4:

• Like 4
لینک به دیدگاه

1.وقتی امضای این افرادو میبینین چقدر بهتون بر میخوره؟ زیاد به من بر نمی خوره، چون بیشتر این افراد رو در دنیای مجازی می بینم و تاثیر چندانی در روند زندگی من ندارند و زیاد ناراحت نمیشم اما از بعضی حرفا خیلی تعجب میکنم و تعجبم از اینه که چرا با اطلاعات دقیق هیچ حرفی رو نمیزنیم و بیشتر میگیم شنیده ها یا گفته ها حاکی از آن است که...

2.ازینکه ساکت باشین و حرفی نزنین چه احساسی دارین؟

3.ایا شما هم برای تلافی کار اونها حاضرین توی امضاتون تلافیه کارشونو بکنین؟ خیر

شاید اینجا جای این سوال من نباشه اما به بزرگی خودتون ببخشید

چرا این انجمن یه تالار مذهبی نداره؟؟چون زیاد می بینم که حرف از اسلام و مخصوصا اهل تشیع میشه (البته بیشتر حمله میشه و دوستانی هم هستند که در حد خودشون دفاع میکنند)، خوب میشد حداقل یه تاپیک زده میشد در رابطه با پاسخگویی به این مسائل. چون واقعا حیفه دوستان روشنفکر ، بیشتر گفته هاشون بر اساس شنیده ها و دیده هاست کمی هم با منطق بحث میکردند با اهلش ، و متاسفانه چیز زیادی که در این جامعه می بینیم بی دینی( اسلام یا مسیحیت) است تا افراد واقعی که دین را برپا داشتند.

• Like 5
لینک به دیدگاه
شاید اینجا جای این سوال من نباشه اما به بزرگی خودتون ببخشید

چرا این انجمن یه تالار مذهبی نداره؟؟چون زیاد می بینم که حرف از اسلام و مخصوصا اهل تشیع میشه (البته بیشتر حمله میشه و دوستانی هم هستند که در حد خودشون دفاع میکنند)، خوب میشد حداقل یه تاپیک زده میشد در رابطه با پاسخگویی به این مسائل. چون واقعا حیفه دوستان روشنفکر ، بیشتر گفته هاشون بر اساس شنیده ها و دیده هاست کمی هم با منطق بحث میکردند با اهلش ، و متاسفانه چیز زیادی که در این جامعه می بینیم بی دینی( اسلام یا مسیحیت) است تا افراد واقعی که دین را برپا داشتند.

کی میگه نداره؟؟؟

یه تالار داره البته تالار که نه زیرتالار سوم علوم انسانی ولی خب میگند اونجا تخصصی بحث که نه تاپیک مناسبتی زده میشه:ws52:

همین تالار رو اسمشو باید بذارند تالار آزاد با گرایش مذهب اونم اسلام البته...:ws3:

البته قبلا تو مطالب عمومی یه تالار مستقل داشت ولی...:sigh:

• Like 3
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان ، لذت بردیم.

اما فقط یه نکته یادم نره که بگم!

"یادمون باشه، همیشه چند درصد هم برای اشتباهات تفکر خودمون کنار بذاریم."

تفکر خوبِ خوبِ خوبِ

یا تفکر بدِ بدِ بدِ

وجود نداره و این همون نسبیت معروفه منه. که خودش خیلی زیر سوال رفته !!! اما خب دیگه . دی:

ضمن اینکه از "حرفهای مخالف" و "پرسش" نترسیم و آن را با "توهین" یکی ندونیم. گفتگو ویژگی انسان متمدنه. شاید محرکی باشه برای تفکر بیشتر. به قول قرآن : تمامی اقوال رو بشنوید بهترینشون رو انتخاب کنید.

انسانها خاکستری اند، و به اندازه ی همه آدمای روی زمین راه رسیدن به خدا وجود داره! حالا الان یکی این وسط میگه کدوم خدا؟ همون خدای درونی خودت که اسمشو گذاشتی وجدان!

استاد بزرگوار خوب حرفی میزد: انسانی که دنبال حل مسئله باشه، همه چیز رو اصلاح پذیر میدونه.

موفق و دوست باشیم. :icon_gol:

• Like 14
لینک به دیدگاه
فکر کنم کم کم باید وارد بحث مستدل بشیم:banel_smiley_4:

بارها این بحث ها مستدل انجام شده و در نهایت شما با تقاسیر عجیب و غریب حتی چیزی که به صراحت در قرآن موجود هست رو رد کرده اید؛ اجازه بدید بحثی صورت نگیره و فقط نظراتمون رو گفته باشیم:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

تفکر خوبِ خوبِ خوبِ

یا تفکر بدِ بدِ بدِ

وجود نداره و این همون نسبیت معروفه منه. که خودش خیلی زیر سوال رفته !!! اما خب دیگه . دی:

ضمن اینکه از "حرفهای مخالف" و "پرسش" نترسیم و آن را با "توهین" یکی ندونیم. گفتگو ویژگی انسان متمدنه. شاید محرکی باشه برای تفکر بیشتر. به قول قرآن : تمامی اقوال رو بشنوید بهترینشون رو انتخاب کنید.

انسانها خاکستری اند، و به اندازه ی همه آدمای روی زمین راه رسیدن به خدا وجود داره! حالا الان یکی این وسط میگه کدوم خدا؟ همون خدای درونی خودت که اسمشو گذاشتی وجدان!

استاد بزرگوار خوب حرفی میزد: انسانی که دنبال حل مسئله باشه، همه چیز رو اصلاح پذیر میدونه.

دقیقا همینطوره،اگر مخالفی نباشه یا پرسشی نباشه چطور میشه درستی عقاید خودمون رو بسنجیم. باید خودمون رو به چالش بکشیم تا بتونیم عقیده ای استوار بر منطق برای خودمون بسازیم .ولی باید قبول کنیم که هر کاری یه اصولی داره

• Like 4
لینک به دیدگاه
بارها این بحث ها مستدل انجام شده و در نهایت شما با تقاسیر عجیب و غریب حتی چیزی که به صراحت در قرآن موجود هست رو رد کرده اید؛ اجازه بدید بحثی صورت نگیره و فقط نظراتمون رو گفته باشیم:icon_gol:

خیلی دوست داشتم جایی وجود داشت تا یه بار دیگه اون بحثای مستدلی که بنده توش نبودم بشه حالا تو تاپیک تو پروف یا هرجای دیگه ولی...:banel_smiley_4:

راستش یه لحظه این جمله که فقط نظراتمونو گفته باشیم به فکرم برد ولی بعد گفتم خب فقط نظر دیگه:ws37:

ای کاش اوله همه تاپیکا با عنوان این تاپیک شروع میشد:sigh:

• Like 2
لینک به دیدگاه

تفکر خوبِ خوبِ خوبِ

یا تفکر بدِ بدِ بدِ

خب نوترون جان توی بحثه که اون اشتباهها مشخص میشه نه توهین!!

شاید یک سوال در وهله اول منظورش توهین نباشه ولی خب این سوالهای بعدیه که منظور سائل رو نمایان میکنه گرچه اگر منطقی باشه قضاوت دیگران در موردش سخت نیست!

چیز دیگه ای هم که هست اینه که دوطرف باید دارای اندیشه مشخصی باشند چون بحث یک معتقد با یک غیر معتقد اگر نگوییم ضد همون اعتقاد هیچ نتیجه ای نمیده احتمالا به جز توهین اونم معمولا از طرف شخص غیر معتقد چون توهین یا به شخصیت است یا به اعتقاد یا هردوی آن

ان شاءالله که همیشه مثل همین تاپیک به عقاید هم احترام بذاریم:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

کسایی که عقاید خلاف عقیده ی خودشون رو توهین میدونن وقتی قانون گذار بشن => قانون اول :نباید بگی {توهینه! :ws46:}،،، قانون دوم: اگه گفتی باهات برخورد میشه! {توهین کردی! :167: }

• Like 13
لینک به دیدگاه

شاید یک سوال در وهله اول منظورش توهین نباشه ولی خب این سوالهای بعدیه که منظور سائل رو نمایان میکنه گرچه اگر منطقی باشه قضاوت دیگران در موردش سخت نیست!

چیز دیگه ای هم که هست اینه که دوطرف باید دارای اندیشه مشخصی باشند چون بحث یک معتقد با یک غیر معتقد اگر نگوییم ضد همون اعتقاد هیچ نتیجه ای نمیده احتمالا به جز توهین اونم معمولا از طرف شخص غیر معتقد چون توهین یا به شخصیت است یا به اعتقاد یا هردوی آن

واقعیتو بخوای بدونی اینه که هر آدمی برای خودش یه مرزی بین توهین و نقد داره و سوء تفاهمات از همین جاست که آغاز میشه. دی:

مثلا من علاقه ی زیادی به نکات مبهم و تحریف شده ی تاریخی دارم.

یکی به فلان آیه یا سوره قرآن نقد داره

یکی دیگه در مورد هخامنشیان یه چیزی میگه

یکی در مورد فردوسی!

یکی در مورد اعراب مسلمان حمله ور به ایران.

حالا این وسط سوء تفاهمات که شکل بگیره و یه بحث جدال انگیز بین من و طرف مقابلم بوجود میاد و جنگ آغاز میشه! دی:

حالا من بدبخت چه بدونم خط قرمز ملت کجاست؟

یا ملت بدبخت چه بدونن که من خط قرمزم کجاست؟

الان کم کم اخلاق همدیگه اومده دستمون.

ولی خب ...

خب دو نوع بحث هست.

یکی یه بحث هست شما پایه های بحث رو دو طرف قبول دارید و در مورد یک مورد جزئی از یک کلی که قبولش دارید بحث میکنید

یکی یه بحث هست که شما اصلا پایه های اصلی بحث رو قبول ندارید.

valuefree دیدن، ویژگی ای است که ما نداریم و همیشه به بحثهای اعتقادی می رسیم و در نهایت کشت و کشتار! دی:

• Like 12
لینک به دیدگاه

جواد جان تا حالا فکر کردی شخص غیر معتقد هم برای خودش اعتقاداتی داره و تو هم از نظر اون غیر معتقد محسوب میشی و همزمان با دفاع کردن از اعتقادات خودت داری ضد اعتقادات اون حرف میزنی؟ فکر کنم یکی از اشتباهات ماها تو بحث ها میتونه این محوریت دادن به خودمون باشه؛ یعنی خودمون و اعتقاداتمون رو مرکز عالم تصور کردن که تو هر 2 طرف هم هست

• Like 10
لینک به دیدگاه
جواد جان تا حالا فکر کردی شخص غیر معتقد هم برای خودش اعتقاداتی داره و تو هم از نظر اون غیر معتقد محسوب میشی و همزمان با دفاع کردن از اعتقادات خودت داری ضد اعتقادات اون حرف میزنی؟ فکر کنم یکی از اشتباهات ماها تو بحث ها میتونه این محوریت دادن به خودمون باشه؛ یعنی خودمون و اعتقاداتمون رو مرکز عالم تصور کردن که تو هر 2 طرف هم هست

مگه میشه هیچ اعتقادی نداشته باشه!!!بالاخره یک سری اعتقاداتی داره منظور من توی بحث بود و فکر کنم به این نکته هم اشاره کردم که اعتقاد مشخص و مرتبط با بحث!

ضد اعتقادات اون حرف زدن رو هم به همین دلیل خیلی قبول ندارم ضمن اینکه تو این روش بحث ما همیشه مدافع بوده ایم و به نیمه زمین خودی هم نرسیده ایم:sad0:

• Like 4
لینک به دیدگاه
واقعیتو بخوای بدونی اینه که هر آدمی برای خودش یه مرزی بین توهین و نقد داره و سوء تفاهمات از همین جاست که آغاز میشه. دی:

مثلا من علاقه ی زیادی به نکات مبهم و تحریف شده ی تاریخی دارم.

یکی به فلان آیه یا سوره قرآن نقد داره

یکی دیگه در مورد هخامنشیان یه چیزی میگه

یکی در مورد فردوسی!

یکی در مورد اعراب مسلمان حمله ور به ایران.

حالا این وسط سوء تفاهمات که شکل بگیره و یه بحث جدال انگیز بین من و طرف مقابلم بوجود میاد و جنگ آغاز میشه! دی:

حالا من بدبخت چه بدونم خط قرمز ملت کجاست؟

یا ملت بدبخت چه بدونن که من خط قرمزم کجاست؟

الان کم کم اخلاق همدیگه اومده دستمون.

ولی خب ...

خب دو نوع بحث هست.

یکی یه بحث هست شما پایه های بحث رو دو طرف قبول دارید و در مورد یک مورد جزئی از یک کلی که قبولش دارید بحث میکنید

یکی یه بحث هست که شما اصلا پایه های اصلی بحث رو قبول ندارید.

valuefree دیدن، ویژگی ای است که ما نداریم و همیشه به بحثهای اعتقادی می رسیم و در نهایت کشت و کشتار! دی:

این valuefree که تو هر دوتا پست سه بار ازش استفاده میکنی رو هستم:ws3:

ولی خب باید دوطرفه باشه یعنی شخص سوال کننده هم دنبال جواب باشه نه قانع نشدن:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مگه میشه هیچ اعتقادی نداشته باشه!!!بالاخره یک سری اعتقاداتی داره منظور من توی بحث بود و فکر کنم به این نکته هم اشاره کردم که اعتقاد مشخص و مرتبط با بحث!

ضد اعتقادات اون حرف زدن رو هم به همین دلیل خیلی قبول ندارم ضمن اینکه تو این روش بحث ما همیشه مدافع بوده ایم و به نیمه زمین خودی هم نرسیده ایم:sad0:

تو دنیای مجازی شاید ولی خداوکیلی تو واقعیت ما از 6قدم بیرون اومدیم؟:sad0:

• Like 2
لینک به دیدگاه

چن روز پیش با یکی از دوستان سر همین مسایل دینی بحث می کردیم البته نه مثل اینجا که تا دهنمونو وا می کنیم بشیم زندیق

کاملا دوستانه

نصف شب بود حدود ساعت 2 یا 3

تو تاریکی

اون تو تخت خودش

منم تو تخت خودم

اینارو میگم فضای بحث منو دوستمو مجسم کنید که چطور میشه دو نفر با دو عقیده کاملا متضاد و مخالف هم اینجور دوستانه باهم بحث میکنن

بحثامون از چیزای معمولی شروع شد تا رسید به بحث امام ،پیامبر

و قران

اون دوستم اینجا یهویی از حرف من بلند شد نشست

گفت صب کن

هیس

دیگه ادامه نده

گفتم چرا

گفت حتی نمی تونم بهش فکر کنم امام ، پیامبر دورغ باشه یا همه اینا خرافات

گفتم چرا

گفت می ترسم

گفتم از چی

نتونست بگه چی

گفتم بهش از اینکه یه لحظه حس می کنی از درون تخلیه شدی

از اینکه یه لحظه حس کنی تو این دنیای بی در و پیکر سرخود رها شدی ؟

از اینکه فانی باشی و این همه زندگی کردنت و زیبایی ها رو حس کردن بیهوده باشه

از اینکه فردا وقتی تو قعر مشکلات دست و پا میزنی تو درون خودت کسی نباشه بهش پناه ببری

از اینکه

از اینکه

گفتم و گفتم

وقتی دیگه هیچی نگفتم

دیدم ساکت شده

بعد مدتی دیگه ادمه ندادم

فکر کردم میخواد بخوابه

منم حرف نزدم

داشت چشام گرم می گرفت

گفت سارا می ترسم

از همه اون چیزایی که گفتی می ترسم

چون براشون جوابی ندارم

از اینکه مورد خشم اون مقدسات قرار بگیرم می ترسم

و

..........

سرتونو درد نیارم ولی اون دوستم با اون رفتارش با اون حرکتش به من یه چیزی فهموند

منو برد به زمونی که چطورخودمو از پیله اعتقادات کشیدم بیرون

یه پروسه ای تو ذهنم شکل گرفت

انقدر برام عمیق بود

بخصوص وقتی که به این دنیا فکر کردم

به پوچی خودم

به هدفی که باید داشته باشم

بچه ها من بی اعتقاد نیستم ولی اعتقادم از جنس شماها نیس

تعریف من از شخصیت حسین با مال شماها یکی نیس

دوست دارم با عقیده ام عمل کنم

با عقیده ام زندگی کنم

ریا نداشته باشم

خودمو سانسور نکنم

از سوال کردن درمورد مقدساتی که یه عمر برامون تابو شده نترسم

بیایید محدوده دیدمونو بازتر کنیم

بیایید جمله " اون به عقاید من توهین کرد" رو بندازیم دور

اصلا چارچوب ها رو برداریم

سکه دو رو داره ها

ما تو دبیرستان برهان خلف هم داشتیم

فرض کن چیزی اشتباه است

بزاریم اگرم چیزی درسته

درستی این عقیده در مرور زمون برا خودمون ثابت بشه

واگرم روزی برامون ثابت شد دیگرون رو وادار نکنیم به زور به اون درستی برسن که مارسیدیم

منصور حلاج و انا الحق گفتنش رو فراموش نکنیم

• Like 12
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...