رفتن به مطلب

گاهی احترام بد نیست!

ارسال های توصیه شده

امضای هر کسی ب خودش مربوطه

من از ی متن خوشم میاد ک حس خوبی بهم میده یا افکارو تفکراتم یا حسمو نشون میده میزارمش تو امضام یا میخوام با امضام ی چیزیو ب کسی یادآوری کنم ... این چ ربطی ب توهین ب بقیه داره ؟ توهین وقتیه ک مستقیما بیاد بگه این تفکر و عقایدی ک شما داری پوچ و مسخره و .. است نه الان ک ی متن کلی نوشته شده و شما جبهه گرفتی

اگه من با خوندن امضای کسی ناراحت بشم یا بهم بر بخوره سعی میکنم وقتی دارم پستشو میخونم امضاشو دیگه نخونم نه این ک برم تلافی کنم و کارشو جبران کنم و بوق و کرنا راه بندازم ک آی ملت امضای فلانی مخالف عقاید منه برین ف.ی.لترش کنین بهش اخطار بدین !

کلا ایرانی جماعت با خودشم مشکل داره نمیتونه کنار بیاد چ برسه ک بخواد تو جامعه واقعی یا مجازی با بقیه کنار بیاد ( منظورم ب شخص خاصی نبود نظرمو راجع ب تایپیک گفتم سو برداشت نشه :icon_gol: )

• Like 14
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 420
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

امضای هر کسی ب خودش مربوطه

من از ی متن خوشم میاد ک حس خوبی بهم میده یا افکارو تفکراتم یا حسمو نشون میده میزارمش تو امضام یا میخوام با امضام ی چیزیو ب کسی یادآوری کنم ... این چ ربطی ب توهین ب بقیه داره ؟ توهین وقتیه ک مستقیما بیاد بگه این تفکر و عقایدی ک شما داری پوچ و مسخره و .. است نه الان ک ی متن کلی نوشته شده و شما جبهه گرفتی

اگه من با خوندن امضای کسی ناراحت بشم یا بهم بر بخوره سعی میکنم وقتی دارم پستشو میخونم امضاشو دیگه نخونم نه این ک برم تلافی کنم و کارشو جبران کنم و بوق و کرنا راه بندازم ک آی ملت امضای فلانی مخالف عقاید منه برین ف.ی.لترش کنین بهش اخطار بدین !

کلا ایرانی جماعت با خودشم مشکل داره نمیتونه کنار بیاد چ برسه ک بخواد تو جامعه واقعی یا مجازی با بقیه کنار بیاد ( منظورم ب شخص خاصی نبود نظرمو راجع ب تایپیک گفتم سو برداشت نشه :icon_gol: )

اینکه یه نفر تویه پستش به کسی توهین کنه یا توی امضاش هر دو یکین درسته امضای هر کس به خودش مربوطه اما این هیچ دلیله منطقی نیست واسه اینکه تو امضا به دیگران توهین کنیم اگه کسی به چیزیکه بقیه اعتقاد دارن اعتقاد نداره هیچ دلیلی نداره توهین کنه من وقتی اون متنو خوندم واقعا ناراحت شدم حالا اگه منم تو امضام توهینی به اونا بنویسم مسلما بهشون بر میخوره من نمیخوام بگم امضای بقیه به من ربط داره اما وقتی امضاشو با فونت بزرگ و رنگی میزاره یعنی ای توای که به اینا اعتقاد داری بخونشون اینارو ! من بوقو کرنا راه ننداختم اونی که امضاشو با فونت بزرگو رنگی نوشته بوقو کرنا راه انداخته! کسیم نگفت اخطار بدین من محترمانه میخواستم خواهش کنم دیگه توهین نکنه!

• Like 7
لینک به دیدگاه

قبلنا خیلی حرص میخوردم ، و حتی چندین بار دعوام با خیلی از افراد بحثم میشد ...

ولی الان ، نه اینکه مهم نباشه...!!! (جون اگه بگم مهم نیست دروغ گفتم)؛ ولی دیگه دوست ندارم با دیگران سر این موضوعات بحث کنم :ws37:

هر کسی با عقل و اختیار خودش و با تفکراتش،راهی رو تو زندگی انتخاب میکنه و عقایدی را قبول میکنه و به آنها ایمان دارد؛ و این آزادی رو داره که هر راهی رو که دوست داره انتخاب کنه؛

همیشه اینو برا خودم تکرار میکنم : عقاید هر شخصی محترم است!!!!!

• Like 10
لینک به دیدگاه

سلام

آرزو به دل مونده بودم که خدایا این دوست عزیزمون حانیه گرامی کی تاپیک خواهد زد که شکر خدا به این ارزومونم رسیدیم. بهت تبریک میگم عزیزم.

در جواب موضوع تاپیک باید بگم : معنی و محدوده توهین در ذهنیت ما هنوز مشخص نیست و هر کاربری دهنیت و معنای خاصی رو برای این واژه تعریف کرده که شاید با اصل معنی اون واژه مغایر هم باشه.

از اساتید انجمن خواهش میکنم لطف کنن و معنی توهین رو اول کاری بگن تا همه ما بدونیم که چه حرف و حرکتی توهین هست و کدام حرف و جواب نقد محسوب میشه نه توهین.

آیا ابراز عقیده میتونه توهین باشه ؟ بنظر من نمیتونه.

آیا جواب بر عکس به یک ایده ای میتونه توهین باشه؟ بازم نه

آیا بیان و انتقاد از واقعیت های شرم آور و یا خرافی که تو باور ها و ائین ها هست میتونه توهین باشه : بازم نه

آیا برداشت صادقانه یک نفر از یک واقعیت تاریخی که مطابق اصل اون رویداد نیست میتونه توهین باشه : نه

عرض من اینه که اول بیائید مرز های توهین رو مشخص کنید که ببینیم ایا آنچه را که ما توهین تصور میکنیم ایا بواقع توهین هست یا بیان صادقانه یک برداشت ذهنی است.

سخن اخر اینکه صاحب هر عقیده ای باید انقدر روشنفکر باشه که اگه کسی امد و غلط های یک عقیده رو مطرح کرد نباید تحلیل اون فرد را توهین بنامیم بلکه باید تحلیل های اون منتقد را بخوبی گوش کنیم و اگر صحیح بودند به او حق بدهیم و انتقادش را قبول کنیم.

اصل معنی توهین را بخوبی و با واقعیت بدانیم , خیلی از چالش هامون که با هم داریم حل میشه. هر بیانی توهین نیست. تحلیل یا نقد یا انتقاد هست و این سه مورد با توهین فرق داره.

• Like 20
لینک به دیدگاه
اینکه یه نفر تویه پستش به کسی توهین کنه یا توی امضاش هر دو یکین درسته امضای هر کس به خودش مربوطه اما این هیچ دلیله منطقی نیست واسه اینکه تو امضا به دیگران توهین کنیم اگه کسی به چیزیکه بقیه اعتقاد دارن اعتقاد نداره هیچ دلیلی نداره توهین کنه من وقتی اون متنو خوندم واقعا ناراحت شدم حالا اگه منم تو امضام توهینی به اونا بنویسم مسلما بهشون بر میخوره من نمیخوام بگم امضای بقیه به من ربط داره اما وقتی امضاشو با فونت بزرگ و رنگی میزاره یعنی ای توای که به اینا اعتقاد داری بخونشون اینارو ! من بوقو کرنا راه ننداختم اونی که امضاشو با فونت بزرگو رنگی نوشته بوقو کرنا راه انداخته! کسیم نگفت اخطار بدین من محترمانه میخواستم خواهش کنم دیگه توهین نکنه!

البته اگه اینجا همه چیز ازاد بود حرف شیما درست بود

ولی خب این بالا نوشته که بحث های مذهبی و سیاسی ممنوعه !

و اینکه توهین به عقاید شخصی و مذهبی هم با برخورد مواجه میشه

میشه این وقتا به جای دعوا و سکوت و تلافی و همه اینا از دکمه اخطار استفاده کرد

چون این کارا خلاف قوانینه انجمن هست حتما اگه درست باشه حرفتون برخورد میشه باهاشون:w16:

• Like 6
لینک به دیدگاه

میدونم منظورت کدوم امضاست .. تو همون امضا با فونت قرمز و بزرگ مستقیما ب شما توهین شد ؟ ی متنی بود درباره امام حسین و قیمه ک این چن سال جوکشم زیاد شنیدیم ... وقتی ی موضوعی انقد تو جامعه شورش در میاد و با این ک واسه خیلیا مقدسه ولی بازم جوکشو میشنوه و میخنده ینی قبحش ریخته شده شاید شاید اگه بعد از این دهه و ایام بود خوده شما هم این شعر یا جوکش ک بی ربط ب همین امضا هم نیستو میشنیدی میخندیدی ب جای این ک حس کنی بهت توهین شده

من بیشتر حرفم اینه ک امضا حالا هر چی ک هست وقتی توهینه ک مستقیما بیاد طرفدارای ی فرقه یا ی دین یا ی شخصو مورد خطاب قرار بده و بهشون توهین کنه

• Like 11
لینک به دیدگاه

تاپیک خوبی هست ولی نه برای همه

خیلی از ماها یاد نگرفتیم به خود طرف احترام بگذاریم احترام به اعتقادات برای این آدم ها پیشکش، البته خوشبختانه تعدادشون تو نواندیشان زیاد نیست؛ اینو بیشتر از این باز نمیکنم هرکسی گرفت که گرفت هرکسی هم نگرفت که نگرفت!:banel_smiley_4:

ولی در مورد احترام به عقاید، اعتقادات من روشنه و کسانی هم که میشناسند من رو میدونند به چی اعتقاد دارم (این جمله آخرم شاهکار بود میدونم:w58:) ، هرکسی هم آزاده هر تفکری داشته باشه تا جایی که با تفکرش و بیان و نحوه بیان اون به شعور بقیه توهین نکنه، ولی متاسفانه تو شرایط خاص ما که دین (که منظور شما از اعتقادات بیشتر دین بود فکر کنم) به دلایل روشنی تو همه جوانب زندگی ماها سرک کشیده یکمی وضعیت گاریشمیش هست و آدم نمیتونه مرز این "توهین به شعور" رو به وضوح تشخیص بده:ws37:

من هم آرزوم اینه روزی برسه که اعتقادات هیچکدوممون زندگی دیگران رو تحت تاثیر قرار نداده باشه و همه به هم و اعتقادات هم احترام بذارند:icon_gol:

در کل ما هممون خوب حرف میزنیم:sigh:

• Like 11
لینک به دیدگاه

حالا سوال من از دوستانی که راحت توهین میکنن اینه:

اتفاقا این دقیقا سوال من و خیلی های دیگه هم هست

1.ایا شما تاحالا تو امضای کاربرای دیگه دیدین که شمارو مسخره کنن چون با عقاید اونها یکی نیستن؟

من یکی که که ندیدم حالا اونایی که خیلی چیزا و اتفاقا رو قبول ندارن بیان بگن تا حالا دیدن این مورد رو؟

2.اگه یکی اینکارو بکنه چقدر جنبه دارین تا ساکت باشین و حرفی نزنین؟

والا چی بگم....

3.اینکه شما خدارو قبول ندارین دلیل خوبیه واسه توهین به خدا و امامانش؟

....

و حالا سوالم از بقیه دوستانه:

1.وقتی امضای این افرادو میبینین چقدر بهتون بر میخوره؟

واقعا بهم برمیخوره تا جایی که با خودم قرار گذاشتم هر تاپیکی دیدم که از عنوانش بوی توهین و ... میاد اصلا اون تاپیک رو باز نمیکنم

2.ازینکه ساکت باشین و حرفی نزنین چه احساسی دارین؟

واقعا احساس بدیه .. خیلی وقتا بوده که جلوی توهین خیلیا واسادم و سکوت نکردم اما نتیجه ای دربر نداشته..در صورتی که راه درست اینه که همونطور که خیلیا به خودشوت جرأت میدن که هرچی خواستن بگن مام باید بایستیم و دفاع کنیم.

3.ایا شما هم برای تلافی کار اونها حاضرین توی امضاتون تلافیه کارشونو بکنین؟

به هیج وجه حاضر نیستم اینکارا بچه بازیه به خدا

با تشکر:a030:

اتفاقا چن روز پیش تو یکی تاپیکا دیدم یکی دونفر اومدن بکل عزاداریهای مردم ورو زیر سوال بردن و یه عده معنی حرفشون این بود که اصلا امام جسینی وجود نداشته و .... . این واقعا تعجب آوره .. انگار مدتیه بی احترامی به اونایی که دین و خدا و پیغمبر و قبول دارن مد شده ... خیال میکنن با نظر مخالف دادن نسبت به اونایی دین و ایمون دارن یه جور کلاس یا چمیدونم یه جور تمدنه...

از استارتر هم تشکر ویژه میکنم که همچین تاپیکی زد..:a030:

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام. خیلی خوشحال میشم وقتی میبینم هنوزم آدمایی هستن که بخوان از حق خودشون دفاع کنن و از هیچیم نمیترسن.

وقتی اون توهینو به امامم دیدم خیییلی ناراحت شدم اما فقط واسه این حرفی نزدم چون میدونسم امامم اینقدر مهربونه که حتی آدماایی که واسه قیمه میرن عزاداریش رو هم مثل بقیه دوسشون داره.

• Like 9
لینک به دیدگاه

سلام

اگه این تاپیک رو بخاطر امضای من زدید باید اولش بگم من همین الان این تاپیک رو خوندم

اما اینکه امضامو عوض کردم بخاطر اینکه متن جالب دیگری که به نظر خودم معنی پرمغزی داشت پیدا کرده بودم هس و اصلا به خاطر حرفای این تاپیک نیس

اما واقعا بیایید کمی این مرز عقاید خودمونو وسیع تر کنیم و همیشه از جانب خودمون ، وقتی که به عقایدمون توهین میشه این حرفا رو نزنیم چرا که مطمئنا این عقیده ما به نوبه خودش توهین های خیلی زیادی به عقاید طرف مقابل کرده و می کنه

همین چن روز پیش یه نویسنده و پزشک رو به خاطر عقایدش کشتن به همین سادگی

وقتی من نوعی چنین رفتارهایی رو اونم تو قرن 21 می بینم بیشتر می فهمم که طرف مقابلم توهین رو وقتی بکار می بره که به عقاید خودش توهین بشه ولی اگه خودش از ریشه کلی چرت و پرت رو به اسم خرافات و دین به ملت ها و توده ها بده هیچ توهینی درکار نیس

دوست عزیز حانی جونم من شخصا به خودت احترام میزارم ولی خواهش می کنم بیا منو تو بهم کمک کنیم محدوده احساسات و عقاید خودمون رو وسیع تر از الان که هس بکنیم چون هم عقیده تو و هم عقیده من و هم عقیده بقیه برای خودش و از نظر خودشون ارزشه

راسل میگه وقتی می تونی بگی رسیدی به مرز اعتدال که هیچ حرفی و هیچ عقیده ای باعث عصبانی شدن تو نشه

چون اگه اینجوریه اونی که اینجا میاد تو امضاش میزنه امام حسین فلان بود و بهمان بود و براش سیاه می پوشه و ایه عربی میزاره می تونه توهینی به عقاید منم باشه و باید منم تاپیک بزنم که فلانی تو امضاش بهم توهین کرده چون خلاف عقیده من حرف زده

عزیز جونم تو هم وطن من هستی ولی عقیده تو فقط مال توئه و عقیده منم مال من

میدونی منم چقدر زجر می کشم وقتی ازم تو این فرم ها نوع دینمو می پرسن و مجبوری پر می کنم و هیچ حق انتخابی بهم نمیدن

موقعی شما می تونی بگی به عقیده من توهین کردن که تو یه جامعه باز و دموکرات همه ازاد به داشتن عقیده و مسلک خودش باشن و همه رسانه و ابزار اطلاع رسانی در اختیار داشته باشن بعد همه زیر لوای قانون یکسان جزایی و قضایی باشن و هیچ تبعیضی نباشه

دران صورت من اگه ازحد خودم تجاوز کردم اون وقت شما حق داری بری و ازم شکایت کنی

ولی نه اینجوری

با نفس حرفت موافقم که باید بهم احترام بزاریم ولی این تاپیک شما یعنی نوعی بی احترامی به ازادی بیانه

• Like 18
لینک به دیدگاه

بچه ها متن تاپیک خیلی کلی و عمومی هست

لطفا شحصی نگنید تا درگیری و دلخوری پیش نیاد

کلی باهاش برخورد کنین این اتفاقا فقط اینجا که نمیفته

تو جامعه هم میفته

کلی و عمومی نظرتون رو در مورد این اتفاق بگین نه در مورد امضا همدیگه یا مسائل جزیی

• Like 8
لینک به دیدگاه

احترام خوبه...خیلی هم خوب...

بی احترامی به عقاید هم کار درستی نیست....

اعتقاد هم یه چیز نسبی هست...

برای هر آدمی متفاوت هست...

..

اینو فراموش نکنیم...که اعتقاد بعضی ها بی اعتقادی ؛به اعتقادات دیگران هست....

پس بهتره که اگر از نظر خودتون مسئله ایی بی احترامی بود...به همون شخص اطلاع بدیم...

اینجا اسمش تالار گفتگو هست....

جالبه که اکثر دوستان هم از یه موضوع شاکی هستن....

احتررام خیلی خوبه....اما باور کنید بعضی حرفها قصدش بی احترامی نیست...اونا یه نوع طرز تفکر متفاوت با نظر دیگران ویا حتی شما و یا من؛ هست....

سعی کنیم...همدیگرو تفتیش عقاید نکنیم....

عقیده یه مسئله شخصیه و هر کس میتونه طبق چارچوب فکریش برای خودش یه سری عقاید داشته باشه....

دوستان من...بهتر است خودتان را تعریف کنید نه دیگران را نقد … :icon_gol:

به امید روزی که کسی واسه عقیدش مورد توهین قرار نگیره... کسی هم به خاطر عقیدش تفتیش نشه....

راسل میگه وقتی می تونی بگی که رسیدی به مرز اعتدال که هیچ حرفی و هیچ عقیده ای باعث عصبانی شدن تو نشه

:icon_gol::icon_gol:

• Like 10
لینک به دیدگاه

هر کسی 1 اعتقادی داره...

زیاد این طور مسائل هست...

همه جا...اینجا اونجا...از امضا گرفته تا...

اعتقاد هر کسی به نظر من قابل احترام...نباید سعی کنیم که اعتقاد خودمونو به کسی تحمیل کنیم و فکر کنیم که فقط ما درست می گیم...

در برابر آدمایی که اهل بحث کردن به صورت منطقی نیستن باید سکوت کرد...

• Like 5
لینک به دیدگاه

امضای اشخاص به نظرم به خودشون مربوطه تا جایی‌ که توهینی توش نباشه و خوب باز اینکه حده بعضی‌ حرفا تا کجاست و از اونجا به بعد میشه توهین چیزیه که الان فک کنم اختلاف داریم راجبش! اگه یکی‌ تو امضاش خدارو یا شخصیت‌های دینی رو مورد خطاب قرار داده به نظر من به مخاطبش که همون خدا پیغمبر امام و.. هست برمیگرده به من یا شما حرفی‌ نزده و البته ندیدم فردی که امضای توهین آمیزی داشته باشه حقایقی رو توی امضأ دیدم که شاید واسه بعضی‌‌ها تلخ باشه! ولی‌ این اسمش توهین نیست...

• Like 10
لینک به دیدگاه

من تا حالا چیزی ندیدم ولی به نظر من عقیده ی هرکسی قابل احترامه :w16:

و چه خوشت بیاد یا نه باید به اون احترام بزاری می تونیم با بحث و گفتگو همدیگه رو متقائد کنیم یا به هیچ نتیجه ای نرسیم

بدون توهین به عقاید همدیگه

ولی تفاوت خیلی زیادی بین آزادی بیان و توهین به عقاید دیگران وجود داره

• Like 6
لینک به دیدگاه

من خودم زیاد دوست ندارم در امضام یا نوشته هام توهین مستقیم بکنم.

اما ببخشین دوستان، اسلام خودش بزرگترین توهین گر به تمامی باورهای غیر خودش است.

از همون زمان صدر اسلام و پیدایشش تا الان.

ظاهرا گفته اجباری در دین نیست،اما عملا تمامی باورهای غیر از خودش را در رده چندم قرار داده و به پیروان سایر باورها عقایدش را به زور تحمیل میکنه.

میدونین وقتی تمامی غذا خوری ها در ماه رمضون بالاجبار باید تعطیل بشن یعنی چی؟

یعنی توهین به من که حتی حق ندارم اولین نیاز بدنم یعنی آب و غذا را برطرف کنم و باید قایم بشم.

میدونین وقتی میگه مسلمان نمیتونه با غیر مسلمان ازدواج کنه یعنی چی؟

یعنی دین شما کوچکترین ارزشی برای انسانیت قائل نیست و اسلام را مقدم بر همه چیز میدونه.

من اگر در جامعه آزادی زندگی میکردم که همه مردم آزاد بودند تا جایی که به کسی ضربه نزنند، عقایدشون را مطرح کنند، دلیلی نبود به اسلام نقدی وارد کنم، اینهمه خرافات در یهودیت هست،چرا کسی تو امضاش به اونها اشاره نمیکنه؟

برای اینکه اسلام مدام خودش توهین میکنه، ربطی به پیروانش هم نداره، در ذات این دین، یا مسلمانی یا اهل کتاب یا کافر.

این دین شماست که آدم هارو دسته بندی میکنه و انتظار سکوت در برابر اینهمه تحقیر رو نداشته باشین.

البته خیلی جرات میخواد جلوی این چیزها ایستادن و دوستانیکه جرات ایستادگی دارند از نظر من خیلی محترم تر هستند،چون حداقل مسیر زندگیشون را خودشون انتخاب کردند و تقلید گری نیستند که مدام شعار انتخاب اگاهانه هم بدن.

• Like 14
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...