رفتن به مطلب

اشکالات و سوالات درسی

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 359
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شیمی تجزیه اسگوک وسته دوست عزیز

اگر میشه یک ساعت دیگه بیام بپرسم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستش من اصلا تجزیم خوب نبوده :دی

همینطوری گفتم بپرسی شاید دوستان دیگه جواب بدن.

ضرری نداره خلاصه.

هر وقت خواستی بپرس

لینک به دیدگاه

دوستان psig معادل چند پاسکاله؟

واحد کیلوگرم بر سانتیمتر مربع چجوری برای فشار استفاده میشه؟مگه نباید تو صورت نیوتن باشه؟

لینک به دیدگاه

واحد کیلوگرم بر سانتیمتر مربع چجوری برای فشار استفاده میشه؟مگه نباید تو صورت نیوتن باشه؟

psi=6894.757279 pa

یه نرم افزار خیلی سبک تبدیل واحد دارم میلش کردم واست:a030:

لینک به دیدگاه

psig همون Ipf بر اینچ مربعه

معادله :هر14.7 پی اس ای ای برابربا 1.013 ضربدر 10به توان 5 پاسکال

کی کیل.گرم بوده؟

لینک به دیدگاه
psig همون Ipf بر اینچ مربعه

معادله :هر14.7 پی اس ای ای برابربا 1.013 ضربدر 10به توان 5 پاسکال

کی کیل.گرم بوده؟

ممنون خانمی.فرق psi با psig چیه؟

لینک به دیدگاه
ممنون خانمی.فرق psi با psig چیه؟

خواهش میکنم

پی اس آی ای یعنی فشارمطلق ازabslut يعني مطلق ميا(ببخشيدنميىدونم اسپل انگلیسیشو دقیقادرست نوشتم یانه)

ولی پی اس آ جی یعنی فشار نسبی ازgaige میاد

لینک به دیدگاه

5cej6o4lv40x2535c3p.jpg

fb41xjmd803majowreo4.jpg

دوستان بنظرتون ما بین این شرح فرآیند و نمودار فرآیندی که گذاشتم ارتباطی هست؟یه قسمت هاییش بنظرم بی ربطه:ws52:

لینک به دیدگاه
5cej6o4lv40x2535c3p.jpg

fb41xjmd803majowreo4.jpg

دوستان بنظرتون ما بین این شرح فرآیند و نمودار فرآیندی که گذاشتم ارتباطی هست؟یه قسمت هاییش بنظرم بی ربطه:ws52:

مریم جان راستش منم خوب متوجه نشدم

دید قبلی از تولید الفین و فرایندش ندارم

الان یکم سرچ کردم...تو سایتای فارسی این کامل ترین توضیحو داده بود....ببین به دردت می خوره

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم یه وبلاگی به این سوال تو ربطی نداره ولی فک کن راجع به پیرولیز هم قبلا سوال کرده بودی گفتم شاید به دردت بخوره

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

می بخشید دیگه:icon_gol:

لینک به دیدگاه
jnl9esxi7mqq9ocxe1mp.jpg

توضیحاتی که نوشته بودی در مورد این شکل ، کاملا به همین شکل مربوطه منتها این شکل بیشتر شبیه به یک Block Flow Diagram هست ولی توضیحاتی که داده شده مربوط میشه به Process Flow Diagram . ینی شکلی که تمام مراحل Fractionation و Stripping به همراه پمپ ها و مبدلها و جریان ها ، در اون نمایش داده شده.

کجای این شکل رو متوجه نمیشی!؟

لینک به دیدگاه
توضیحاتی که نوشته بودی در مورد این شکل ، کاملا به همین شکل مربوطه منتها این شکل بیشتر شبیه به یک Block Flow Diagram هست ولی توضیحاتی که داده شده مربوط میشه به Process Flow Diagram . ینی شکلی که تمام مراحل Fractionation و Stripping به همراه پمپ ها و مبدلها و جریان ها ، در اون نمایش داده شده.

کجای این شکل رو متوجه نمیشی!؟

بله واقعا از روی PFD بهتر میشه متوجه موضوع شد..جهشی که از برج اتان زدا به متان زدا کرده زیاد در شکل واضح نیست:w16:

لینک به دیدگاه
بله واقعا از روی PFD بهتر میشه متوجه موضوع شد..جهشی که از برج اتان زدا به متان زدا کرده زیاد در شکل واضح نیست:w16:

ببین جهشی وجوود نداشته.

اساس کار یه فرآیند تولید الفین در واقع تولید ethylene و propylene و سایر الفین های سنگین تر هست.

در شکل ، در اولین مرحله ، مواد شکسته شده وارد مرحله ی اول Cryogenics یا سیکل جداسازی در محیط سرد و Cold Box میشن.

اولین مرحله از این سیکل ، مرحله ی Deethanizer یا اتان زدایی هست. وقتی یه برش نفتی مثل برش نفتا توسط فرآیند Steam Cracking یا هر Cracking دیگه ای ، به هیدروکربن های سبکتر شکسته میشه ، انواع هیدروکربن های سبکتر تولید میشه.

گاز های سبکی مثل Methane ، Ethane/Etheylene ، Propane/Propylene ، Hydrogen . . .

در هر مرحله باید اونارو جداسازی کرد.

از طرفی : جداسازی این گازها روش های مختلفی داره که روش Cryogenics یا سرد کردن ، یکی از روش های متداول هست.

نقطه ی جوش متان حدود -161 درجه هست. نقطه ی جوش اتان در حدود -88 و اتیلن در حدود -100 هست.

وقتی خوراک شکسته شده و حاوی انواع هیدروکربن های سبک و سنگین ، وارد مرحله ی اول سرد کردن میشه ( معمولا متان زدایی هست که توو این بلاک ، اتان زدایی اول انتخاب شده) ، دمای خوراک به وسیله ی انواع مبدل ها و سیکل هایی نظیر Expansion و . . . تا دمای جوش ( کمی بالاتر اتان ) مثلا تا دمای -70 درجه سرد میشه.

طبیعیه که در این دما ، متان ، اتان و اتیلن ( و سایر ناخالصی های سبک نظیر استیلن ) مایع نمیشن و بصورت گاز باقی میمونن. پس یه جریان دو فازی داریم که فاز گازی اون شامل گاز های هیدروژن ، متان ، اتان و اتیلن هست و فاز مایع اون شامل C3+ .

مرحله ی دوم سیکل سرد سازی ، شامل جداسازی اتان/اتیلن و متان هست. پس وارد برج دوم یعنی Demethanizer میشه.

در این برج ، دما تا بالای نقطه ی جوش متان ( تا متان رو مایع نکنیم) ، پایین میاد و جریان سنگینتر اتان/اتیلن مایع میشه و جریان متان و هیدروژن بصورت گاز باقی میمونه و به این ترتیب جداسازی به مرحله ی نهایی میرسه. هیدروژن و متان از بالای برج و جریان مایع از پایین برج خارج میشن.

توضیحات کاملتری در مورد هر یک از قسمت ها خواستی ، تا جایی که بدونم در خدمتیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...