رفتن به مطلب

اشکالات و سوالات درسی

ارسال های توصیه شده

درود...دوستان میخواهم یک برج آکنده طراحی کنم...مقدار جریان هوا و آب ورودی رو دارم...و دیگر هیچicon_pf%20(34).gif کتاب تری بال هم که ماشالا همه واحداش انگلیسی هست و مختصر و مفید توضیح دادهw000.gif واسه بدست آوردن قطر برج به چه پارامترهایی احتیاج دارم و باید چه کرد؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 359
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام گلم

راستی اون جزوه رو گشتم،هنوز پیدا نکردم

اما الان که کتاب دم دستم نیس، ضمنی میگم

یه نمودار داره تریبال که محور افقیش تابعی از L/G هستش و توش بر حسب افت فشار برواحد متر خطوطی کشیده،پیداش کردی؟(همون بخش برج آکنده)

از محورعمودیش انگار شدت جریان جرمی رو بدست میاری، دبی مولی هم داری میتونی قطر رو بدست بیاری

ببخشید افتضاح توضیح دادم،چون دارم میرم بیرون، کتاب هم دم دستم نیس:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
سلام گلم

راستی اون جزوه رو گشتم،هنوز پیدا نکردم

اما الان که کتاب دم دستم نیس، ضمنی میگم

یه نمودار داره تریبال که محور افقیش تابعی از L/G هستش و توش بر حسب افت فشار برواحد متر خطوطی کشیده،پیداش کردی؟(همون بخش برج آکنده)

از محورعمودیش انگار شدت جریان جرمی رو بدست میاری، دبی مولی هم داری میتونی قطر رو بدست بیاری

ببخشید افتضاح توضیح دادم،چون دارم میرم بیرون، کتاب هم دم دستم نیس:icon_pf (34):

پس اینجا چگالی ها مهم میشه...چگالی هوا و اب شور...

چگالی آب شور 25 برابر آب شیرین هست؟

لینک به دیدگاه
آره تا اونجایی که میدونم

درست کمکت کردم؟:ws52:

یکم اطمینان بیشتر میخواستم...حالا هفته دیگه بیشتر تو این زمینه مطالعه میکنم نتایجش هم اینجا بیان میکنم...
لینک به دیدگاه

حیف کتاب اصلیش پیشم نیس

وگرنه درست حسابی برات توضیح میدادم.دانلود میکنم و میگم برات.راحته خیلی

از همون نموداره استفاده میشه(محور عمودیش رو باید به دست بیاری)

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام چندتا سوال دارم لطفا سریع جواب بدین

1)سه ترکیب شیمیایی ایزو پنتان nپنتان سیکلو پنتان در دسترس است

الف)فرمول ساختمانی ب)نقطه جوش و ضریب شکست دانسیته ج)ترکیبات بالابراساس نقطه جوش مرتب کرده علت صعود رابنویسید:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام چندتا سوال دارم لطفا سریع جواب بدین

1)سه ترکیب شیمیایی ایزو پنتان nپنتان سیکلو پنتان در دسترس است

الف)فرمول ساختمانی ب)نقطه جوش و ضریب شکست دانسیته ج)ترکیبات بالابراساس نقطه جوش مرتب کرده علت صعود رابنویسید:5c6ipag2mnshmsf5ju3

n پنتان CH3-CH2-CH2-CH2-CH3

ایزوپنتان CH3-CH2(CH3)-CH2-CH3

گروه CH3که داخل پرانتز قرار گرفته شاخه جانبی ماست و چون روی کربن شماره 2 هست .ساختار ما ایزو نامیده میشه.

سیکلو پنتان : سیکلو پنتان هم که یک ساختار پنج ضلعی داره و روی هر کدام از گوشه هاش گروه CH2 قرار داره.

دمای جوش سیکلو پنتان 49 ، پنتان نرمال (n پنتان) 36 ، و ایزو پنتان 30 درجه سانتی گراده.

دمای سیکلو پنتان بخاطراینکه ساختارش پایداری بالایی که داره و در دمای پایین حاضر نیس این پایداری رو از دست بده بالاترین مقدار رو داره.

و چون وجود شاخه های جانبی باعث پایین آمدن دمای جوش میشه ایزو پنتان هم پایین ترین دمای جوش داره.

لینک به دیدگاه

1-میدان جریان زیر را از نظر تراکم ناپذیری وچرخشی بودن بررسی کنید

v=6xyi-1/xyzj+x^3ytk

i,j,kبردارند

2-رابطه ی توزیع سرعت برای جریانی درون لوله ای به قطر 5سانتیمتر به صورتu=25(1-r^2(

تنش برشی روی دیواره لوله ودبی جریان را به دست اورید m=10^-3kg/m.sمیو

لینک به دیدگاه

در مورد سوال اول باید کرل رو حساب کنید ببینید صفر میشه یا نه و با اون چرخشی و غیر چرخشی بودن رو بررسی کنید

در مورد تراکم پدیر بودن یا نبودن هم باید دیورژانس رو حساب کنید

سوال دوم هم با قانون لزجت نیوتن به سادگی حل شدنیه

لینک به دیدگاه

-خواص فیزیکی بنزوییک اسید

2-میخواهیم دو ترکیب سالیسیلیک اسید وپارابروموآنیلین را متبلور و خالص سازی نماییم

الف)حلال مناسب برای دو ترکیب

ب)اگر حلال مصرفی برای کریستال گیری بیش ازحد لازم مصرف شود چه اتفاقی می افتد

3)اگر برای خشک نمودن بلورها از آون استفاده شود چه نکته ای باید مورد توجه قرار گیرد

4)خشک نمودن بلور در مجاورت هوا چه خطاهایی ب دنبال دارد

5)عمل بذرافشانی چیست وچرا استفاده میشه

وسوال خیلی مهم

چرا در تقطیر با بخار آب دمای نقطه جوش حتی تا زیر 100درجه سانتی گراد کاهش میابد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلا من یه پروژه در مورد انتقال حرارت در بدن انسان دارم اما استادکتابی رو معرفی نحرده یکی از بچه های سایت میگه تو کتابی به عنوان انتقال حرارت کاربردی یه همچین چیزی دیده حالا اگه شما هم چیزی میدونید راهنماییم کنید و یه چیز دیگخه من برای پروژم باید معادله انتقال حرارت پنس(pennes) رو درک کنم اگر کتبی که این موضوع رو داره معرفی کنید

لینک به دیدگاه
سلا من یه پروژه در مورد انتقال حرارت در بدن انسان دارم اما استادکتابی رو معرفی نحرده یکی از بچه های سایت میگه تو کتابی به عنوان انتقال حرارت کاربردی یه همچین چیزی دیده حالا اگه شما هم چیزی میدونید راهنماییم کنید و یه چیز دیگخه من برای پروژم باید معادله انتقال حرارت پنس(pennes) رو درک کنم اگر کتبی که این موضوع رو داره معرفی کنید

سلام

راجع به معادله پنس دو تا لینک پیدا کردم. ببین خوب هستن؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

انتقال حرارت کاربردی:

لینک به دیدگاه
سلام

من چجوری میتونم با نرم افزار اکسل شیب نمودار رو

بگیرم؟

سلام

این سوالو باید تو تالار کامپیوتر مطرح میکردی.

ولی حالا من جوابت رو میدم.:icon_gol:

بعد از رسم نمودار، روی خط نمودارش کلیک راست کن گزینه add trend lineانتخاب کن .یه منو برات باز میشه.دقیقا گزینه ی یکی مانده به آخر

display equation on chart رو فعال کن

و اگر ضریب همبستگی هم لازم داشتی display r-squared value on chart هم فعال کن.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام چه چیزی در سیستم واقعی باعث ایجاد نوسان در نمودار فی در پاسخ فرکانسی می شود؟:ws52:

در بیوراکتور حلقه ایی روند تغییر رژیم جریان گاز-مایع بر اساس دبی گاز چگونه تغییر می کند؟مثلا جریان قطره ایی یا موجی......

لینک به دیدگاه
سلام کسی میدونه از کجا میتونم در مورد راکتور های ایرلیفت اطلاعات گیر بیارم؟

سلام گلم

چندتا مطلب راجع به راکتورهای ایرلیفت و کاربردشون:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...