رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

مردمانی که به مسائل جامعة خویش بها و اهمیت نمی دهند و دغدغة اصلاح و حل و فصل آنها را ندارند بی گمان بیگانگانی هستند سوار بر کشتی جامعه اما بسی بیگانه با مفهوم آن! ...

* گفتگو و تبادل افکار در مورد مسائل جامعه و بحث پیرامون ابعاد عملی و اجرایی آنها، در عین حال که به درک و شناخت هر چه بیشتر آنها منجر می شود بنوبة خود بیانگر احساس مسئولیت و مشارکت اجتماعی افراد در خصوص مسائل جامعوی خویش نیز می باشد؛ ضمن اینکه ممکنست از این باب طرحها و راه حلهایی ارائه شوند که در اصلاح امور جامعه مفید باشند!

* اغلب از این و آن مي شنويم كه مي گويند و یا خود می گوییم که اگر من بودم چنين مي كردم و چنان! ... حال فرض كنيم که شما رئيس جمهور اين مملكت هستيد؛ مبتني بر تمام عقايد و تفكراتي كه داريد در خصوص مسائل داخلي و خارجي كشور چه مي كنید؟ اين جستار فرصتي فراهم كرده است براي گفتگو بر سر اين مسئله!

* داشتن هر نوع عقیده و نظری در خصوص جامعه و مسائل آن مسلماً حق شماست؛ شما می توانید حقیقت نظر خویش را با ما در میان بگذارید و در مورد آن با دیگران به هم اندیشی و باز اندیشی بپردازید؛ اما فراموش نکنید که در عالم اندیشه، منظور از "نظر" هر آن چیزی نیست که بلافاصله از سر حبّ و بغض یا عاطفه و احساس به ذهن خطور می کند و بر زبان جاری می گردد، بلکه اساساً هر آن چیزیست که مسبوق بر تفکر و تعقل ایراد می گردد! حال چه موافق و چه مخالف!

* در ارتباط با خویش تا آنجا که می توانید اطلاعات بیشتری به خوانندگان بدهید؛ ما برای دریافت این اطلاعات جایی در نظر نگرفتیم چون در این خصوص هیچ اجباری بر شما قائل نیستیم؛ اما شما اگر خواستید، مشخصاتی از قبیل سن، جنس، شغل، تحصیلات و شهر خود را در پای نظرتان بنویسید؛ این اطلاعات در تحلیل و تفسیر نظری که ارائه می دهید می تواند بسیار مؤثر واقع شود.

* اگر احتمال ارائة نظرات نسنجیده و نامربوط و یا احیاناً غیر اخلاقی نبود مطمئن باشید که رأی ما بر این بود که نظرات شما بلافاصله و بطور خودکار در سایت درج گردد؛ اما ما میدانیم که پست های غیراخلاقی و نسنجیده شایسته خود شما نیست!

*فرض می کنیم شرایط جامعه مهیاست که شما فرصت آن را داشته باشید که رئیس جمهور شوید! پس زمینه برای شما فراهم است، پس از پستهای اینکه اینجا نمی شود و نمیگذارند و نمی خواهند و ... اجتناب ورزید. این تاپیک نمی خواهد ناله ی شبگیر کند. میخواهد راه حل یک جماعت تحصیل کرده یا در حال تحصیل را برای حل مشکلات جامعه اش بداند. شما می توانید اسمش را هر چیزی که دوست دارید بگذارید!

و خلاصه اینکه: شما رئيس جمهور اين مملكت هستيد؛ مبتني بر تمام عقايد و تفكراتي كه داريد در خصوص مسائل داخلي و خارجي كشور چه مي كنید؟

ایده پردازی: وبلاگ شما رئیس جمهور

اصلاحات: جیمی نوترون

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 73
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من اگر رئیس جمهور می شدم، حداقل کاری که می کردم این بود که از هر طریقی که امکانش هست، فرصت رو برای ایده پردازی و مشارکت مردمم در حل مسائل کشور فراهم می کردم. تا مثل الان برای اظهار نظر، نظرگریز نباشند.

لینک به دیدگاه
من اگر رئیس جمهور می شدم، حداقل کاری که می کردم این بود که از هر طریقی که امکانش هست، فرصت رو برای ایده پردازی و مشارکت مردمم در حل مسائل کشور فراهم می کردم. تا مثل الان برای اظهار نظر، نظرگریز نباشند.

چطوری عزیزم؟

سوالت خیلی کلی هستش و باعث مییشه جواب ها بیشتر جنبه رویا پردازی داشته باشن

لینک به دیدگاه
چطوری عزیزم؟

سوالت خیلی کلی هستش و باعث مییشه جواب ها بیشتر جنبه رویا پردازی داشته باشن

قربونت سهیل جان.

بله، چیزی داریم به نام چشم انداز که رویاپردازانه است و زمینه ی کلی رو برای رسیدن به هدف فراهم میکنه.

در فرآیند برنامه ریزی مرحله ای هم به نام "چشم انداز سازی" داریم.

گفتم نمیخوایم بگیم نشدنیه.

کارهای بزرگ همیشه از جایی شروع شدند که شروع به تغییر کردیم و راه حل دادیم.

ایراد بزرگی که به روشنفکرها و جامعه شناس های ما وارد میشه، عدم دادن یک ضمانت اجرایی و یک راه حل برای مشکلات شناخته شده است.

لینک به دیدگاه

یاد سخن یکی از مفسیرن تاریخی افتادم که یکی از معدود کسانیست که قبول دارم تقریبا.

در جلسه ای گفت، مردم ایران هرگز لیاقت دموکراسی و جمهوری را در طول تاریخ نداشته اند و حالا حالا ها هم به دست نیز نخواهند آورد.

بهترین نوع حکومت برای این مردم دیکتــاتوری سفید خواهد بود.

من اگر یک دیکتاتور سفید بودم، تا جایی که میتونستم دست چاپلوس ها و متملقین را از اطراف خودم کوتاه میکردم.

هرچند خیلی سخته، اما اگه بشه این جان فداها و پاچه خوارها را از هر مکتبی گرفت، اون مکتب یا نهاد میتونه تا حدودی برنامه هاشو پیاده کنه.

لینک به دیدگاه
قربونت سهیل جان.

بله، چیزی داریم به نام چشم انداز که رویاپردازانه است و زمینه ی کلی رو برای رسیدن به هدف فراهم میکنه.

در فرآیند برنامه ریزی مرحله ای هم به نام "چشم انداز سازی" داریم.

گفتم نمیخوایم بگیم نشدنیه.

کارهای بزرگ همیشه از جایی شروع شدند که شروع به تغییر کردیم و راه حل دادیم.

ایراد بزرگی که به روشنفکرها و جامعه شناس های ما وارد میشه، عدم دادن یک ضمانت اجرایی و یک راه حل برای مشکلات شناخته شده است.

خب دلیل این همه اختلاف بین برنامه ریز های ما و بریتانیا چیه که اونا برنامه های صد ساله میریزن و دقیقا اجرا میشه ولی مال ما برنامه بیست ساله میکنن و هیچ کدوم از مفادش اجرا نمیشه

ما اصولا با واژه برنامه ریزی مشکل داریم .....در همین انجمن خودمون(به عنوان مشتی از خروار)یه نظر سنجی بکنید و ببیند که خیلی از کاربران حتی برنامه روزانه هم ندارن چه برسه برای دوره های بلند مدت

دلیلش چیه؟

1-از اول اینگونه بار اومدیم

2- در یک جریان مغشوش ترسیم مسیر کار هر کسی نیست .....در جامعه ای که ثبات نباشه بیشتر ایده پردازی ها رنگ و بوی توهم به خود میگیرند و بالانشین ها هیچ وقت ریسک نمیکنن مسیر خودشونو عوض کنند

برای مثال شاخص بورس تا چند روز پیش که سیر صعودی داشت با تهدید حمله نظامی اسرائیل کاملا برعکس شد و خیلیا ضرر کردن.....مشکل از فهم سرمایه گذار نیست مشکل از روند منطقی جامعس ....چرا کشوری مث سوئیس هیچ وقت همچین مشکلاتی ندارها

این بی ثباتی تنها مختص قشری از جامعه نیست به طوری که شخص اول مملکت که رئیس جمهور باشه هم از این آشفتگی بی نصیب نیست چرا که تا دیروز تاج سر حکومت بود و الان غده سرطانی!

پس اگر خبرهایی از اختلاس خدا تومنی میشنویم نباید تعجب کنیم چرا که من رئیس جمهور وقتی اطمینان ندارم که دوره چهار سالم به پایان میرسه یا نه بهتر در این میبینم که به جای سود جمعی در وهله اول به سود شخصی فک کنم

لینک به دیدگاه
خب دلیل این همه اختلاف بین برنامه ریز های ما و بریتانیا چیه که اونا برنامه های صد ساله میریزن و دقیقا اجرا میشه ولی مال ما برنامه بیست ساله میکنن و هیچ کدوم از مفادش اجرا نمیشه

ما اصولا با واژه برنامه ریزی مشکل داریم .....در همین انجمن خودمون(به عنوان مشتی از خروار)یه نظر سنجی بکنید و ببیند که خیلی از کاربران حتی برنامه روزانه هم ندارن چه برسه برای دوره های بلند مدت

دلیلش چیه؟

1-از اول اینگونه بار اومدیم

2- در یک جریان مغشوش ترسیم مسیر کار هر کسی نیست .....در جامعه ای که ثبات نباشه بیشتر ایده پردازی ها رنگ و بوی توهم به خود میگیرند و بالانشین ها هیچ وقت ریسک نمیکنن مسیر خودشونو عوض کنند

برای مثال شاخص بورس تا چند روز پیش که سیر صعودی داشت با تهدید حمله نظامی اسرائیل کاملا برعکس شد و خیلیا ضرر کردن.....مشکل از فهم سرمایه گذار نیست مشکل از روند منطقی جامعس ....چرا کشوری مث سوئیس هیچ وقت همچین مشکلاتی ندارها

این بی ثباتی تنها مختص قشری از جامعه نیست به طوری که شخص اول مملکت که رئیس جمهور باشه هم از این آشفتگی بی نصیب نیست چرا که تا دیروز تاج سر حکومت بود و الان غده سرطانی!

پس اگر خبرهایی از اختلاس خدا تومنی میشنویم نباید تعجب کنیم چرا که من رئیس جمهور وقتی اطمینان ندارم که دوره چهار سالم به پایان میرسه یا نه بهتر در این میبینم که به جای سود جمعی در وهله اول به سود شخصی فک کنم

:w16:

و اما راه حل؟

لینک به دیدگاه
:w16:

و اما راه حل؟

همون راه حلی که اسی (قدس) فرمود : دیکتارتوری سفید

این روند یک شبه به وجود نیامده که یه شبه هم از بین بره ......یک قدرت مطلقه که واقعا بدونه چه کاری میکنه وو ایران رو برتر از همه چیزش بدونه

نمونه های زیادی از این نوع افراد داشتیم که نمونه بارزش هیتلر هستش.....مملکتی که ویران بود رو گلستان کرد .....ارزش دلار در سال 1925 برابر دو و نیم میلیارد مارک بود:w58:....که در سال 1940 ارزش مارک بیشتر از دلار شد!

با برداشتن صفر های ارزمون فقط داریم صورت این ننگ رو پاک میکنیم ....:sigh:

لینک به دیدگاه
همون راه حلی که اسی (قدس) فرمود : دیکتارتوری سفید

این روند یک شبه به وجود نیامده که یه شبه هم از بین بره ......یک قدرت مطلقه که واقعا بدونه چه کاری میکنه وو ایران رو برتر از همه چیزش بدونه

نمونه های زیادی از این نوع افراد داشتیم که نمونه بارزش هیتلر هستش.....مملکتی که ویران بود رو گلستان کرد .....ارزش دلار در سال 1925 برابر دو و نیم میلیارد مارک بود:w58:....که در سال 1940 ارزش مارک بیشتر از دلار شد!

با برداشتن صفر های ارزمون فقط داریم صورت این ننگ رو پاک میکنیم ....:sigh:

پس هنوز در پس اذهان ما تمایل به دیکتاتوری وجود دارد.

نیاز داشتن به دیکتاتوری رو چطور میشه برطرف کرد؟

لینک به دیدگاه
پس هنوز در پس اذهان ما تمایل به دیکتاتوری وجود دارد.

نیاز داشتن به دیکتاتوری رو چطور میشه برطرف کرد؟

جیمی عزیز چرا از واژه دیکتاتوری میترسی؟:ws3:

دیکتاتور داریم تا دیکتاتور

جوامع دموکراتیک هم در بطن خود دیکتاتوری هستند...در سوریه یک نفر به جای 60 ملیون نفر تصمیم میگیره در ترکیه 10 نفر(مثلا شورای اقتصاد پارلمان) به جای 80 ملیون نفر تصمیم میگیرن....حتی اگر تصمیمی که میگیرن به ضرر ملت باشه ولی تو باز اونو جامعه دموکرات میبینی

ایران یک آبگوشت بزرگه که 72 ملت در اون زندگی میکنن ....به نظر من فعلا در این برهه راه حل ایران همون کاریه که 100 سال پیش استالین کرد.....دیوار آهنی و از دورن دوباره سازی ساختار ها....حتی اگه به قیمت کشته شدن 10 ملیون کشاورز باشه:whistle:

مهم نیست که چقدر از دشمنت عقبی مهم اینه که سریعتر از اون حرکت کنی!

لینک به دیدگاه
جیمی عزیز چرا از واژه دیکتاتوری میترسی؟:ws3:

دیکتاتور داریم تا دیکتاتور

جوامع دموکراتیک هم در بطن خود دیکتاتوری هستند...در سوریه یک نفر به جای 60 ملیون نفر تصمیم میگیره در ترکیه 10 نفر(مثلا شورای اقتصاد پارلمان) به جای 80 ملیون نفر تصمیم میگیرن....حتی اگر تصمیمی که میگیرن به ضرر ملت باشه ولی تو باز اونو جامعه دموکرات میبینی

ایران یک آبگوشت بزرگه که 72 ملت در اون زندگی میکنن ....به نظر من فعلا در این برهه راه حل ایران همون کاریه که 100 سال پیش استالین کرد.....دیوار آهنی و از دورن دوباره سازی ساختار ها....حتی اگه به قیمت کشته شدن 10 ملیون کشاورز باشه:whistle:

مهم نیست که چقدر از دشمنت عقبی مهم اینه که سریعتر از اون حرکت کنی!

بله. بنده در تاپیک کارگاه بررسی دموکراسی به این موارد اشاره کردم. حکومت مردم یک حرف عامه پسندانه است و دموکراسی انواع دارد.

توجه داشته باشید که جامعه هیتلر، استالین و هر کس دیگه ای با جامعه ی ایرانی اون هم توی وضع کنونی فرق میکنه.

اما حضور دیکتاتوری دیگر، نه تنها فرآیند مشارکت پذیری مردم جامعه ما رو تسریع نمیکنه بلکه یک راه حل کوتاه مدت برای حل مشکلات ریز ارائه خواهد داد.

در هر صورت برای دست یابی به سود حداکثری Roti نیازمند زمان بیشتر هستیم و این هم بیش از هر چیز محتاج چیزی به نام صبر است!

لینک به دیدگاه
گریه کن گریه قشنگه، گریه سهم دل تنگه...... :ws37:

نوترون بیا بفروشیم بریم، بار هزارم. :w000:

چیو بفروشیم. hanghead.gif

اموال ناقصی دارم، پول بلیطم رو هم نمیتونم دربیارم.

لینک به دیدگاه

خب ...

چشمامو میبندمو تصور میکنم رای آوردم و قراره رئیس جمهور بشم :whistle:

به نظر من اولین کاری که باید بکنم اینه که برای هر زمینه ای از بهترین متخصصین اون زمینه استفاده کنم ...

مثلا برای پیشرفت اقتصاد کشورم باید از فکر اقتصاددان ها استفاده کنم ...ما خیلی از متخصصین ایرانیمون تو بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کردن ... اما متاسفانه برای کشورای دیگه از مغزشون ستفاده میشه ... خب حق دارن ... چون تو ایران پشیزی براشون ارزش قائل نیستن...

و همین طور برای زمینه های دیگه

...

از درآمد نفت برای ساختن کارخونه و کلا اشتغال زایی استفاده میکنم ....

همه مشکلات ایران به کنار بی کاریه جوونای مملکت رو نمیشه تحمل کرد....

البته قبول دارم که خودمون هم مقصریم اما این اصلا عادلانه نیست که 20 سال درس بخونی و خودتو برای آینده ی مثلا روشن آماده کنی ولی وقتی به نقطه ی پایان میرسی میبینی همه چی کشک بوده :ws3:

بجای اینکه شما مهندس یه کراخونه باشی پسرخاله ی آقای x با مدرک سیکل آقا مهندس یا خانوم مهندس شده:banel_smiley_4:

سیستم آموزشی رو هم از پایه باید تغییر داد ....

اول سیستم اقتصادی کشور رو متحول میکنم :whistle::whistle:

لینک به دیدگاه
چیو بفروشیم. hanghead.gif

اموال ناقصی دارم، پول بلیطم رو هم نمیتونم دربیارم.

ببین، ما استعدادشو داریم.:w16:

من هم خسته شدم از این استعدادم در جهت شادی مردم و ... استفاده کردم.

شک ندارم بزنیم تو کار کلاهبرداری و اختلاس از مردم، موفق میشیم.:a030:

من فیلمنامه ها را مینویسم تو بازیش کن،مطمئن باش از رئیس جمهورها هم میلیاردر تر خواهیم شد.

مردم اینجا دوست دارند همواره یکی فریبشون بده، هرچی صادق تر باشی تنها تری.

لینک به دیدگاه

اول اینکه ماشالا همه مدیرا یه پا اسپمرن بعد به من می گن اسپم می کنی :whistle:

دوم اینکه من هیچ وقت حاضر نم شم رئیس جمهور ایران بشم ... من می خوام نظام شاهنشاهی راه بندازم :whistle: ... این بهتره ...

به نظر من بودن قدرت اول اقتصادی و نظامی در جهان از همه چی مهم تره ...

حالا هر کدوم از راه خودش :ws37: ... اگه افراد کار بلد و متخصص و همه فن حریف دور خودت جمع کنی می تونی به هر چی بخوای برسی...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...