رفتن به مطلب

فقط سکوت کن ای مرد، که تو هم در این فاجعه مقصری....

ارسال های توصیه شده

این کاریکاتور شاید به نظر ما جالب و خنده دار بیاد......

اما حقیقت تلخی است از جامعه ما.

جامعه ای که مردانش روز به روز عرصه را بر زنان تنگ تر و تنگ تر میکنند.

یک زمانی در سطح شهر، همه نامرد را با انگشت نشان میدادند، امروز همه باید یک مرد را با انگشت نشان دهند.

جای تاسف است که اینچنین بر فرهنگ ما رفته و میرود.

و هیچکس هم خودش را اصلاح نمیکند و به این قضیه دامن میزند. :sigh:

vlgbpdbslonit3dbg6y.jpg

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 61
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خودت هم می دونی هیچ وقت درست نمیشه اخه اینجا ایرانه

من فکر نمی کنم همیشه اینجوری بوده!

سخته اما شاید بشه یک کارش کرد (شکلک آه از ته دل)

لینک به دیدگاه

چند روز پیشا سر تاکسی شدم یه مردی هم عقب نشسته بود خلاصه چند متر اونورتر یه خانومی سوار شد من وسط خانومه و اقاهه بودم این اقا اصلا به خودش زحمت نمیده یکم جمع بشینه گفتم اقا درست بشینید به لهجه گفت نمیشه جا نیست برم کجا من خودمو مچاله کردم داشتم خفه میشدم زنه پیاده شد گفتم اخیش چند متر اونورتر یه زن چاق دیگه سوار شد باز مرده راحت نشسته بود نگاه چپی بش کردم راننده دید به مرده گفت اقا یکم جمع بشین تا این خانوما راحت باشن بازم میگه اری چه عب داره خو جا نیسا(به لهجه روستاهای لرستان)منم کفری شده بودم خلاصه تو ترافیک گیر کردیم مرده حوصلش سر رفت پیاده شد منم اعصابم داغون با خودم گفتم چقد خوبه ادم فهم و شعور داشته باشه .بخدا مردایی هستند که تا خانومه سوار میشه خیلی مودب جمع میشن درست میشینن

لینک به دیدگاه

بیشتر متنفرم از دخترایی که منکر همه چیز هستند!

من اصلا جرات ندارم ساعت 12 برم تو خیابون های اصل شهر! :JC_thinking:

اون وقت ی بنده خدا بهم میگفت من ساعت 3 نصفه شب میرم تو کوچه پس کوچه! :w58: هیچ اتفاقی هم نمیفته! :JC_thinking:

نه بابا...:ws38:

لینک به دیدگاه

اون جمله آخر دختره یه دنیا حرف داره...می گه روزم معمولی بود مثل هر رزو !! واقعا هم مثل هر روز...

امیدوارم نسل اینجور آدمها منقرض بشه به زودی ( حالا می خوان برن زیر تریلی ، کامیون ، پرت بشن از کوه ، بیفتن تو دریا...)نمی دونم !! ولی اینجور آدمها که آسایش رو از آدم سلب می کنن ، حقشونه اگه هر بلایی به بدترین شکل ممکن سرشون بیاد !! به بدترین شکل ممکن!!

منکه همیشه نفرین می کنم همچین مردایی رو .هیچ رحم و مروتی هم در این مورد ندارم

لینک به دیدگاه

تازه این مشکلات بیرون بود ...

مشکلات داخل خونه مونده sigh.gif

تمام عمر باید محرومیت بکشی و به خاطر جنسیتت اذیت بشی که چون تو دختری ... :ws44: ...

عقده ی فوتبال بازی کردن توی پارک مثل پسرا ...

عقده ی قدم زدن توی خیابون ساعت 2 نصفه شب با دوستات

عقده ی اینکه برای یک بار هم که شده به چشم جنس دوم نگات نکنن

عقده ی اینکه بتونی برای یک بار هم که شده به یک مرد غریبه اعتماد کنی

عقده ی اینکه وقتی وقتی پسری مزاحمت می شه خونوادت نگن حتما تو یه کاری کردی که دنبالت راه افتاده

عقده ی اینکه بتونی خودت طرز لباس پوشیدنتو انتخاب کنی

عقده ی اینکه هر وقت زیادی آرایش می کنی و به خودت می رسی انگ نزنن حتما دوست پسر داری

عقده ی اینکه بتونی با دوستات یک سفر بیرون از شهر حتی واسه یک روز بری

عقده ی اینکه وقتی تو خیابون مزاحم داری و می ری پیش پلیس، به جای اینکه کمک کنه شماره شو بده :ws44:

عقده ی اینکه وقتی پریودی واسه نماز صبح بیدارت نکنن ...

عقده ی اینکه یه بار داد بزنی بگی من پریودم، این باعث شرم نیست این باعث خجالت نیست ... بزار همه دنیا بدونن ...

عقده ی اینکه خونوادت حتی معنی فمینیستم نمی دونن و تا حرفی بزنی بهت بگن خیره سر و افسار گسیخته و ....

عقده ی اینکه اگه کمی روشن فکر و آزاد اندیش باشی و پوسته ی تحمیلات تعصبات و فرهنگ غلط رو پاره کنی بعد بهت نگن ج.ن.د.ه :ws44:

عقده ی اسیر بودن به خاطر جنسیتت واسه چندتا امضا ... 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

..........

....

اگه بخوام همشو بگم تا ابد طول می کشه ... icon_razz.gif

چون یک زن آفریده شدم و عامل تحریکم به جای اینکه مثل یک انسان زندگی کنی ... باید در قفس تا آخر عمر زندانی بشم ...

من نه می خوام مثل یک مرد باشم نه جنس دوم

من یک زن هستم flowerysmile.gif ...

لینک به دیدگاه

عزیزم خیلی از مشکلاتی که گفتی ، بازم برمی گرده به لطفهایی که اقایون جامعه در حق ما دارن !! اگه اجازه خیلی از کارهارو نداریم، به خاطر همین جامعه کثیفه ( که همه هم ازش می نالن حتی خیلی از اقایون.اما من نمی دونم پس کی این کارهای بیشرمانه رو تو خیابون انجام می ده:ydm47612zsesgift969)

عقده ی فوتبال بازی کردن توی پارک مثل پسرا ...

عقده ی قدم زدن توی خیابون ساعت 2 نصفه شب با دوستات

عقده ی اینکه بتونی با دوستات یک سفر بیرون از شهر حتی واسه یک روز بری

عقده ی اینکه وقتی تو خیابون مزاحم داری و می ری پیش پلیس، به جای اینکه کمک کنه شماره شو بده نده :ws44:

اینا همش در مورد همین موضوع تاپیک و مزاحمت های انسانهای عقده ایه...اگه پدر و مادرت اجازه نمی دن خارج شهر بری با دوستات به خاطر چیه؟؟؟ غیر از اینه که به این جامعه کثیف اعتماد ندارن؟؟ ( من کاملا در این مورد بهشون حق می دم.اگه خودم هم بودم ، به شدت نگران دختر جوونم می بودم)

عقده ی اینکه وقتی وقتی پسری مزاحمت می شه خونوادت نگن حتما تو یه کاری کردی که دنبالت راه افتاده

عقده ی اینکه بتونی خودت طرز لباس پوشیدنتو انتخاب کنی

عقده ی اینکه هر وقت زیادی آرایش می کنی و به خودت می رسی انگ نزنن حتما دوست پسر داری

این موارد هم فکر کنم نادر باشن که اگه پسری مزاحم دختری بشه، بگن تقصیر خود دختر بود :ydm47612zsesgift969 شاید چندسال قبل آره ولی الان دیگه کیه که ندونه در هر صورت مزاحمتها وجود دارن.

انگ دوست پسر داشتن به خاطر آرایش هم من نشنیدم تا حالا....این تفکرات یکم قدیمین.من فکر می کنم چندسالی باشه که وجود ندارن یا خیلی کم شدن

عقده ی اینکه خونوادت حتی معنی فمینیستم نمی دونن و تا حرفی بزنی بهت بگن خیره سر و افسار گسیخته و ....

عقده ی اینکه اگه کمی روشن فکر و آزاد اندیش باشی و پوسته ی تحمیلات تعصبات و فرهنگ غلط رو پاره کنی بعد بهت نگن ج.ن.د.ه :ws44:

عقده ی اسیر بودن به خاطر جنسیتت واسه چندتا امضا ... :5c6ipag2mnshmsf5ju3

..........

....

اینم همون تفکرات قدیمیه...که به نظرم خیلی کمرنگ شدن الان خوشبختانه.:yes:

در کل خواستم بگم اگه اجازه خیلی از کارهارو به عنوان یه دختر نداری، تقصیر خونوادت نیست ( اگه تفکرشون قدیمی نباشه در مورد دختر ) بیشترش برمی گرده به همین جامعه....یکم به پدر مادرامون حق بدیم.وقتی انسان نماهایی هستن که به جمع خونوادگی تجاوز می کنن، چجوری پدرمادرها نگران تنها بیرون رفتن ما نباشن؟؟؟

به شخصه جدیدا از بیرون بودن بعد از 9 شب می ترسم..می ترسم!!

لینک به دیدگاه

مهم نیست اونا چی می گن!

مهم اینه که من می دونم نقطه ضعف اونا منم!

هرچند گاهی خسته میشم و دلم می خواد فرار کنم ولی

تندیسی که ضربه های محکم تری خورده باشد

تندیسی زیباتر و خوش تراش تر است...

لینک به دیدگاه
مهم نیست اونا چی می گن!

مهم اینه که من می دونم نقطه ضعف اونا منم!

هرچند گاهی خسته میشم و دلم می خواد فرار کنم ولی

تندیسی که ضربه های محکم تری خورده باشد

تندیسی زیباتر و خوش تراش تر است...

فکر نمی کنی یکم حالت شعار داره؟؟؟no.gif

آدم با یه تندیس بی جون فرق می کنه...شما وقتی از 8 صبح روزتو با این ماجراها شروع کنی، بازم روحت خوش تراش می شه؟؟؟؟ 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه

زن رسماً مربی مرد و مهّذب اخلاق اوست .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

خودمون باید خودمون و تغییر بدیم!!

لینک به دیدگاه
فکر نمی کنی یکم حالت شعار داره؟؟؟:no:

آدم با یه تندیس بی جون فرق می کنه...شما وقتی از 8 صبح روزتو با این ماجراها شروع کنی، بازم روحت خوش تراش می شه؟؟؟؟ :5c6ipag2mnshmsf5ju3

منم اولش وقتی یکی اینو بهم گفت

عین همین جواب رو دادم

ولی بعد دیدم نقطه قوت رو پیدا کردن خیلی بهتر از پیدا کردن نقطه ضعف هاست

وقتی قوت ها رو پیدا می کنی شاید با یه عینک دیگه بهش نگاه می کنی

وقتی یه مشکلی رو نمیشه حل کرد سعی می کنیم هیجانش رو کنترل کنیم

لا اقل آسیبش کمتره!!

لینک به دیدگاه
عزیزم خیلی از مشکلاتی که گفتی ، بازم برمی گرده به لطفهایی که اقایون جامعه در حق ما دارن !! اگه اجازه خیلی از کارهارو نداریم، به خاطر همین جامعه کثیفه ( که همه هم ازش می نالن حتی خیلی از اقایون.اما من نمی دونم پس کی این کارهای بیشرمانه رو تو خیابون انجام می ده:ydm47612zsesgift969)

اینا همش در مورد همین موضوع تاپیک و مزاحمت های انسانهای عقده ایه...اگه پدر و مادرت اجازه نمی دن خارج شهر بری با دوستات به خاطر چیه؟؟؟ غیر از اینه که به این جامعه کثیف اعتماد ندارن؟؟ ( من کاملا در این مورد بهشون حق می دم.اگه خودم هم بودم ، به شدت نگران دختر جوونم می بودم)

این موارد هم فکر کنم نادر باشن که اگه پسری مزاحم دختری بشه، بگن تقصیر خود دختر بود :ydm47612zsesgift969 شاید چندسال قبل آره ولی الان دیگه کیه که ندونه در هر صورت مزاحمتها وجود دارن.

انگ دوست پسر داشتن به خاطر آرایش هم من نشنیدم تا حالا....این تفکرات یکم قدیمین.من فکر می کنم چندسالی باشه که وجود ندارن یا خیلی کم شدن

اینم همون تفکرات قدیمیه...که به نظرم خیلی کمرنگ شدن الان خوشبختانه.:yes:

در کل خواستم بگم اگه اجازه خیلی از کارهارو به عنوان یه دختر نداری، تقصیر خونوادت نیست ( اگه تفکرشون قدیمی نباشه در مورد دختر ) بیشترش برمی گرده به همین جامعه....یکم به پدر مادرامون حق بدیم.وقتی انسان نماهایی هستن که به جمع خونوادگی تجاوز می کنن، چجوری پدرمادرها نگران تنها بیرون رفتن ما نباشن؟؟؟

به شخصه جدیدا از بیرون بودن بعد از 9 شب می ترسم..می ترسم!!

:banel_smiley_4: ... هر چی فک می کنم می بینم اصلا متوجه منظور من نشدی دختر ...

:mornincoffee: ... من محرومیت می کشم چون جامعه ما مرداش حیزن و یک فرهنگ غلط هم بین مردم وجود داره ...

اون همه نوشتی بدون اینکه به منظور من دقت کنی ... منم از جامعه می نالم ... از فرهنگ ... از هر چیزی که من رو به خاطر جنسیتم محروم کنه ... :hanghead:

نمی دونم تو شهر شما چه خبره ، ولی جایی که من زندگی می کنم وضع خیلی بدتر از این حرفاست ... من خیلی خیلی زیاد توی جامعه رفت و آمد دارم ... هر روز هزارتا از اینا برای خودم برای اطرافیانم برای تمام دخترای شهرم می بینم ... :banel_smiley_4: ...

:banel_smiley_4: ... اینقدر زیاد دیدم که بتونم راجبش حرف بزنم ...

لینک به دیدگاه

همه این مشکلات برا یه دختری هس که میخواد با فکر و عقل خودش تو جامعه باشه و فعالیت کنه بدون هیچ اقا بالاسری بدون هیچ صاحبی والا برا دخترا و زنای هرزه اتفاقا این کشور بسیار مکان مناسبی برا رشد و ترقیه

دختری که با یه بوسه کلی پله جهش رو تجربه می کنه

دختری که غرورش بهش اجازه میده سوار یه ماشین مدل بالا بشه و به یه پسر غریبه با عرض معذرت حال بده دختری که خالی کردن جیب یه پسرغریبه رو زرنگی می دونه

دختری که صورت خودشو باب میل ذایقه پسرای این دوره زمونه درست می کنه و خودشو محتاج نگاه اونا میدونه

دختری که مجرد موندن رو بزرگترین ضعف خودش تو دنیای بی قانونی جامعه ما میدونه و برا بدست اوردن مردی که باهاش تا محضر بیاد و سند عقد رو امضا کنه حاضره هرکاری بکنه

ما خودمون هم مقصریم شاید بیشتر از مردا

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4: ... هر چی فک می کنم می بینم اصلا متوجه منظور من نشدی دختر ...

:mornincoffee: ... من محرومیت می کشم چون جامعه ما مرداش حیزن و یک فرهنگ غلط هم بین مردم وجود داره ...

اون همه نوشتی بدون اینکه به منظور من دقت کنی ... منم از جامعه می نالم ... از فرهنگ ... از هر چیزی که من رو به خاطر جنسیتم محروم کنه ... :hanghead:

نمی دونم تو شهر شما چه خبره ، ولی جایی که من زندگی می کنم وضع خیلی بدتر از این حرفاست ... من خیلی خیلی زیاد توی جامعه رفت و آمد دارم ... هر روز هزارتا از اینا برای خودم برای اطرافیانم برای تمام دخترای شهرم می بینم ... :banel_smiley_4: ...

:banel_smiley_4: ... اینقدر زیاد دیدم که بتونم راجبش حرف بزنم ...

هیز دیگه؟؟ texc5lhcbtrocnmvtp8.gif

عزیزم اونهمه نوشتم چون متوجه منظورت شدم! اگه متوجه نشده بودم پس در مورد چی نوشتم این همه؟؟؟texc5lhcbtrocnmvtp8.gif

خب منم حرفام در مورد جامعه بد بود دیگه...غیر از این گفتم؟؟؟ ydm47612zsesgift969k.gif

تو شهر من هم اون موارد که گفتی خیلی کمه و بیشترش همون به خاطر وضعیت جامعس...نه باورهای غلط مردمش که بخواد یه دختر رو محروم کنه چون یه دختره! ( عزیزم منم گفتم که اینا تفکرات قدیمی هستن و خیلی کم شدن چون تو همه شهرها اینطوری نیست.ولی نگفتم از بین رفتهyes.gif)

منم موضوع اصلی تاپیک رو که رد نکردم دخترم !!! و منکرش نشدم !!

لینک به دیدگاه

از همون اول روز چه استقبال شیرینی ازمون میشه:ws37:

همه این مشکلات برا یه دختری هس که میخواد با فکر و عقل خودش تو جامعه باشه و فعالیت کنه بدون هیچ اقا بالاسری بدون هیچ صاحبی والا برا دخترا و زنای هرزه اتفاقا این کشور بسیار مکان مناسبی برا رشد و ترقیه

دختری که غرورش بهش اجازه میده سوار یه ماشین مدل بالا بشه و به یه پسر غریبه با عرض معذرت حال بده دختری که خالی کردن جیب یه پسرغریبه رو زرنگی می دونه

دختری که صورت خودشو باب میل ذایقه پسرای این دوره زمونه درست می کنه و خودشو محتاج نگاه اونا میدونه

دختری که مجرد موندن رو بزرگترین ضعف خودش تو دنیای بی قانونی جامعه ما میدونه و برا بدست اوردن مردی که باهاش تا محضر بیاد و سند عقد رو امضا کنه حاضره هرکاری بکنه

ادمای سواستفاده چی و فرصت طلب همه جا پیدا میشن.بسی مایه تاسفه که حداقل امنیت لازم برای یک انسان تو این جامعه وجود نداره.لعنت به باعث و بانیش

اینجا زنان یا مردا تنها مقصر نیستن پایبست ویرانه.ویران ویران...

به این زودیها هم درست بشو نیست حداقل واسه نسل ما:sigh:

لینک به دیدگاه

سارا جون حرفات کاملا درسته و قابل قبول :a030:yes.gif

اما این رفتار چندش آور 80 درصد اقایون رو توجی نمی کنه ها...آره زیادن دخترایی که خودشونو می فروشن! اما پس چرا با همه دخترا این رفتارها می شه؟؟؟ حتی کسایی که با ترس و لرز سرشون میارن پایین و راه می رن.این به خاطر بیماریه بعضی از آقایونه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...