رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود

بحث استفاده از انرژي پيل سوختي در كشتي ها انجام شد

مي توان با ايجاد يك چرخه اين مشكل را حل كرد:

شما آب دريا را الكتروليز مي كنيد و توليد گاز هاي هيدروژن و اكسيژن مي كنيد.گاز ها به واسطه ي سبكي خود در يك مسير مشخص بالا مي روند (مثلا 10 متر) در انتهاي مسير با استفاده از يك پيل سوختي مجدد آن را تبديل به آب مي كنيد .منتهي آبي با 10 متر ارتفاع .

با استفاده از انرژي جاذبه و قرار دادن يك توربين آبي بر سر مسير آب را به دريا بر مي گردانيد و برق مورد نياز را توليد مي كنيد.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 97
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• 2 هفته بعد...
یه توضیح مختصر در باره نحوه عملکرد سیستم فوق بده لطفاً

با استفاده از پیل سوختی برق تولید شده و همچنین چون گازهای خروجی از پیل سوختی دمای بالایی داره میشه برای گرم کردن آب هم مورد استفاده قرار بگیره ...توضیحات بیشتر رو چند ماه دیگه میدم:ws3:

لینک به دیدگاه
با استفاده از پیل سوختی برق تولید شده و همچنین چون گازهای خروجی از پیل سوختی دمای بالایی داره میشه برای گرم کردن آب هم مورد استفاده قرار بگیره ...توضیحات بیشتر رو چند ماه دیگه میدم:ws3:

جالب بود

منتظر تکمیل توضیحاتت هستم :a030:

لینک به دیدگاه
جالب بود

منتظر تکمیل توضیحاتت هستم :a030:

این سیکل خیلی قدیمیه...اولین بار شرکت Simens Westinghouse در سال 1997 یک نمونه SOFC-CHP صد کیلو وات را در شهری در نزدیکی هلند مورد بهره برداری قرار داد.یعنی اولش در کارخانه چک شد تا 335 ساعت بدون خاموشی کار کرد و برای تصب به نیوزلند بردنش و واقعا تا 3700 ساعت خودکار هم کار کرد اما متوجه شدن نشت هوا به سوخت وجود داره و برای تعمیرات باز به شرکت برگشت و دوباره بهتر از قبل شد و مشغول به فعالیت شد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله Status of tublar SOFC field unit demonstrations نوشته Reymond A.George رو میتونید مطالعه کنید.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

در پیل سوختی اکسید جامد با ریفرومینگ داخلی، پیل هایی هستند که دمای عملکرد بسیار بالایی دارند. دو واکنش ریفرومینگ و شیفتینگ گرماگیر هستند و واکنش تشکیل آب گرماده، البته مقداری گرما هم به دلیل مقاومت ایجاد می شود. و بدلیل دمای بالای پیل مقداری گرما هم از طریق تشعشع به محیط اطراف داده میشود.

سوال اول: گرمای دو واکنش اول(ریفرومینگ و شیفتینگ ) چگونه تامین می شود؟

سوال دوم: پیل سوختی چجوری به دمای بالا 1000c میرسد؟

سوال سوم:از گرمای تولید شده چه استفاده ای می شودد نمود؟

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...

سلام من دانشجوی دوره کارشناسی هستم پروژه پایانی من در مورد معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هستش تو این زمینه اطلاعاتی میخواستم. ممنون میشم کسی کمکم کنه.

لینک به دیدگاه
سلام من دانشجوی دوره کارشناسی هستم پروژه پایانی من در مورد معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هستش تو این زمینه اطلاعاتی میخواستم. ممنون میشم کسی کمکم کنه.

توی سایت سانا در رابطه با پیل سوختی اطلاعاتی هست و پروژه هایی انجام شده اگه دسترسی دارین با دفتر فنی اونجا صحبت کنین شاید راهنمایی کنن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
توی سایت سانا در رابطه با پیل سوختی اطلاعاتی هست و پروژه هایی انجام شده اگه دسترسی دارین با دفتر فنی اونجا صحبت کنین شاید راهنمایی کنن

ممنون که راهنمای کردید.دسترسی ندارم که با دفتر فنی اونجا صحبت کنم. چند وقت پیش هم برای پست الکترنیکی اونجا پیغام فرستادم ولی هیچ جوابی ندادن

لینک به دیدگاه
ممنون که راهنمای کردید.دسترسی ندارم که با دفتر فنی اونجا صحبت کنم. چند وقت پیش هم برای پست الکترنیکی اونجا پیغام فرستادم ولی هیچ جوابی ندادن

برای پست الکترونیکی هیچ شرکتی تو ایران پیغام نزارین چون جواب نمیدن. گاهی این کار رو میکنم چارت سازمانی اون شرکتو از نت میگیرم و مشخص میکنم که کارم به کدوم معاونت و دفتر مربوط میشه بعد تماس میگیرم خیلی وقتها هم جاب میگیرم

مثلا برای سانا این چارتشه ببین کلا دفتر هیدروژن و پیل سوختی هم دارن . زنگ بزن به شرکت و بگو به یکی از کارشناسای اون دفتر وصل کنه امیدوارم جواب بگیری

لینک به دیدگاه
برای پست الکترونیکی هیچ شرکتی تو ایران پیغام نزارین چون جواب نمیدن. گاهی این کار رو میکنم چارت سازمانی اون شرکتو از نت میگیرم و مشخص میکنم که کارم به کدوم معاونت و دفتر مربوط میشه بعد تماس میگیرم خیلی وقتها هم جاب میگیرم

مثلا برای سانا این چارتشه ببین کلا دفتر هیدروژن و پیل سوختی هم دارن . زنگ بزن به شرکت و بگو به یکی از کارشناسای اون دفتر وصل کنه امیدوارم جواب بگیری

ممنون.اره دفتر هیدروژن و پیل سوختی دارن.زنگ میزنم امیدوارم یه جواب بدرد بخوری بگیرم.

بازم ممنون از راهنمایتون.

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
شارژرهای USB

تکنولوژی پیل سوختی از آب به عنوان یک واسطه برای تولید توان استفاده می کند.پیل سوختی و باطری ،هر دو بصورت همزمان می توانند توان مورد نیاز برای شارژ کردن هر USB که شما دارید را فراهم کنند.

در داخل محفظه سبز رنگ دو قسمت را مشاهده میکنید که یک قسمت باطری قرار دارد و در سمت دیگر پیل سوختی هیدروژن که به منظور پاشیدن آب به آن باز است.

p4my8jtvijdvck697zj6.jpg

این باطری می تواند به تنهایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. و باطری توسط پیل سوختی،هنگامیکه هیچ منبع توان دیگری نیست و شما در سفر هستید شارژ شود.

pulraeoog6x3hcot3j23.jpg

سلام خانم مهندس.هر کار کردم باهاتون ارتباط برقرار کنم نشد.من دانشجوی ارشد مکانیکم و موضوع پایان نامم هیدروژنه.ظاهرا شما مطالب مفیدی در اختیار دارید.میشه لطف کنید و به من کمک کنید

لینک به دیدگاه
سلام خانم مهندس.هر کار کردم باهاتون ارتباط برقرار کنم نشد.من دانشجوی ارشد مکانیکم و موضوع پایان نامم هیدروژنه.ظاهرا شما مطالب مفیدی در اختیار دارید.میشه لطف کنید و به من کمک کنید

سلام. سوالاتتون رو بپرسید در حد توان سعی میکنم راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...