رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 70
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب تموم شد.عجب چیز خفنی بود.می تونم بگم عاشق نولان شدم :ws37:

15 مین اول فیلمو که دیدم گفتم خب این چیه که اینقدر تعریفو می کنن :ws52:

:4chsmu1:

گفتم یا مثه Lost ه که یه ذره Flash Back داره.یا مثه FlashForward ه یا The Event که همش

Days/Months/Years Earlier... داره .

ولی بعد که کم کم بقیه شو دیدم فهمیدم نه بابا :w58: این کلا فرق می کنه

خیلی زیاد قشنگ بود.یا امشب یا فردا دوباره می بینمش

یکی 1 هفتس قول داده بیاره واسم:hanghead:

تو این 1 هفته می تونستید دو بار دانلودش کنید.مگه لینکه کار نمیکنه؟

پی اس: :4chsmu1:

یه دیالوگ عشقولانه هم تو فیلم بود دوسش داشتم.اونجا که داره لوازم زنشو آتیش میزنه

probably tried this before

probably burned truckloads of your stuff

can't remember to forget you

:sigh:

لینک به دیدگاه
ای وای مخم مچاله شد عجب چیزیه %281737%29.gif

تموم نشده هنوز

:ws3:

یکی 1 هفتس قول داده بیاره واسم:hanghead:

خب دانلودش کن دیگه

من یه اشتباهی کردم این دوره اینترنت 128 گرفتم مزخرفه ؛ کلا بیخیال دانلود شدم:hanghead:

شب که میخوای بخوابی بذار واسه دانلود صبح که بیدار بشی تمام شده دیگه

خب تموم شد.عجب چیز خفنی بود.می تونم بگم عاشق نولان شدم :ws37:

15 مین اول فیلمو که دیدم گفتم خب این چیه که اینقدر تعریفو می کنن :ws52:

گفتم یا مثه Lost ه که یه ذره Flash Back داره.یا مثه FlashForward ه یا The Event که همش

Days/Months/Years Earlier... داره .

ولی بعد که کم کم بقیه شو دیدم فهمیدم نه بابا :w58: این کلا فرق می کنه

خیلی زیاد قشنگ بود.یا امشب یا فردا دوباره می بینمش

تو این 1 هفته می تونستید دو بار دانلودش کنید.مگه لینکه کار نمیکنه؟

پی اس: :4chsmu1:

یه دیالوگ عشقولانه هم تو فیلم بود دوسش داشتم.اونجا که داره لوازم زنشو آتیش میزنه

probably tried this before

probably burned truckloads of your stuff

can't remember to forget you

:sigh:

به به.خوشحالم که خوشت اومده.کلا نولان سبک خودش رو داره و تو سبک خودش ماهرترین هست.هرقدر هم طولانی باشه فیلماش خسته کننده نیست.امروز فیلم following که اولین فیلم بلند نولان هست رو نگاه کردم یک ساعت و ده دقیقه بود.ناراحت شدم وقتی دیدم زمانش کمه و گفتم تو یه ساعت چیکار میخواد بکنه اخه.البته چون قبلا با کاراش اشنا بودم میدونستم که ازش هر کاری بر میاد و اینو تو فیلم نشون داد.فیلم فقط یک ساعت هست اما انگار یه فیلم 2 ساعته رو داری نگاه میکنی

سعی کنید following رو هم نگاه کنید.جالب بود.

اون دیالوگی که گذاشتی از فیلم مربوط به سکانسی هست که به نظر من بهترین سکانس فیلم هست

لینک به دیدگاه

فقط ميتونم دستت شديد درد نكنه آقا حميد..

گل كاشتي..

اين فيلم سلولهاي خاكستري مغزمو فعال كرد...

من نظر خودم رو ميگم...

يه فيلم با دو روايت موازي ولي در خلاف جهت!

با سردرگمي و گيج شدن و نتيجه نگرفتن! و شك كردن به شخص اول فيلم!

1-لني آدمي داراي حافظه كوتاه مدت هست!

2-تدي، ناتالي،از اين مورد آگاهي دارند!

3-دو نفر مذكور از اين مورد سوء استفاده ميكنند! (البته مهماندار يا صاحب هتل هم از اين مورد سواستفاده كرده ولي به نظرم زياد مهم نيست)

4-همسر ناتالي با تد قرار ملاقات دارد، و توسط لني كشته ميشود.

5-ناتالي آدرس و مشخصاتي به لني ميدهد كه ميگويد "اسم واقعي تدي چيست".

6-ناتالي با توجه به سوء استفاده كردنش هنگام موقع "زدنش توسط لني" احتمال اينكه اطلاعات دروغ به لني بدهد رو به ذهن وجود مي آورد.

7-همسر ناتالي قبل ضربه خوردنش از "شناختن لني و حافظه اش" ميگويد! و اين احتمال ديگر نيز بوجود مي آيد او هم سهمي در سوء استفاده از لني را دارد.(البته اين مورد گنگ و نا مفهوم هست،فيلم توضيحي در اين باره نميدهد...اين شخص بعد از كشتش و لباس پوشيدنش توسط لني و رفتن به بار معني پيدا ميكند!)

8-"داد" به دنبال مواد و پولهايش هست! و بايد از همسر ناتالي آنها رو بگيرد! همسر ناتالي توسط لني كشته شده! و ناتالي با ترفندي "داد" رو يه گوش مالي توسط "لني" ميدهد....!

9-شايد بيننده با "ناتالي" ارتباط برقرار كند ولي به نظرم "ناتالي" از "تدي" آنطور كه به بيننده القا شده،

بدتر مي باشد..

چون او از بيماري "لني" به خوبي استفاده ميكند و اينكه در سكانسهاي ابتدايي فيلم او را "تشويق به يادآوري ذهنيت لني ميكند" بهترين شخصيت در سوء استفاده از "لني" مي باشد...

به نظرم نحوه ي سواستفاده ايي كه "ناتالي" از "لني" ميكند براي من اين القا رو به وجود مي آورد در شكل گيري اين "ذهنيت كه زن لني توسط فردي كشته" و آن فرد بايد "تدي" باشد نقش دارد..

چيزي كه در فيلم به هيچ وجه روشن نميشود "قاتل زن لني است" كه نميتواند "تدي" باشد ولي او بالاخره تصميم به كشتنش ميگيرد! "چون داده هايش او را به اين مي رساند كه او حتما قاتل است"....

فيلم مومنتو چيزي كه آدم رو از ترديد باز دارد نميدهد..هر چه فيلم جلوتر ميرود بيشتر آدم رو به شك مي اندازد..

شايد ميخواهد اينطور به ببينده القا كند كه همانطور بيننده به شك افتاده "لني" با آن حافظه اي كوتاه مدتش به شك افتاده است! ولي بايد يك جايي تصميمش رو بگيرد!...

ولي اينكه "داده هايي كه او را به تصميم نهايي ميكشانند" درست باشد مشكل دارد...

"لني" در سكانسهاي آخري كه در حال سوار شدن ماشين است با خودش ميگويد (با نگاه به تدي):"يه جان.جي ديگه براي پيدا كردن؟"،"تو يه جان.جي هستي" و...بعد در سكانس آخر فيلم وقتي با ماشين ميرود به خودش القا ميكند كه "بايد دنياي خارج از ذهنم رو باور كنم"؛"بايد باور داشته باشم كه كارهايم معني دارد"و...

چيزي كه با توجه به اين داده ها من برداشت كردم،"لني" بيمار است! او قابليت "داده گرفتن از هر كسي را دارد" و "هر كسي ميتواند از آن سواستفاده كند"...

و در اين وسط "ناتالي" با پرداختن به ذهنيت لني در باب "همسرش" بهترين استفاده كننده از اين نمونه مي باشد........

متاسفانه من اين فيلمو نميتونم 2 بار ببينيم..(به خاطر اينكه وقتشو ندارم).

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد می کنم فیلم The I Inside رو هم ببینید :w16:

http://www.noandishaan.com/forums/showpost.php?p=704822&postcount=161

خیلی شبیهه همین موضوعه.Memento و The I Inside و Butterfly Effect با هم مقایسه میشن.یه جورایی حس می کنم The I Inside قشنگتره :ws52:

درسته Memento خیلی قشنگ بود اما The I Inside رو من بیشتر تاثیر گذاشت :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

وای چی بود!!! خیلی خیلی از استارتر ممنونم به خاطر معرفی

اولاش فیلم خیلی کسل کننده هست ؛ هرچه به آخر فیلم میرسیم و مدت زمان فلش بکهاش کمتر میشه ( نمیدونم به تصاویر سیاه سفید بگم فلش بک یا رنگی ! ولی هردو منظورمه) فیلم جذابتر میشه ،

با یک بار دیدن نمیشه گفت ولی به نظر من تمامی شخصیت های موجود تو زمان فیلم کسانی بودند که داستان لنی رو شنیدنو ازش سوءاستفاده کردند .

فیلم واقعا دیوانه وار هست ؛ فیلمی که از انتها و ابتدای داستان شروع میشه و تو وسطش تموم میشه!

اولین فیلمی هست که احساس میکنم برای درک کاملش باید یه بار هم ببینمش

لینک به دیدگاه
یه سوالی الان برام پیش اومد :ws52:

لنارد چطوری با تدی و ناتلی آشنا شده بود؟ :ws52:

به نظر من "تدي" در مورد اينكه پليس بوده و اون رو موفق كرده كه همسرشو بكشه و ازش عكس بگيره راست ميگفت....

و "تدي" وقتي ميبينه با چنين نمونه "اسكلي" روبرو هست از اون استفاده ميكرده براي مقاصدش...

ولي آشنايي اش با "ناتالي" برميگرده به اون موقعي كه لباساي همسر ناتالي رو پوشيد! و از اونجايي همه چيز رو اون يادداشت ميكرد! تو جيباي همسر ناتالي يه "برگه دايره اي شكل" پيدا كرده كه نوشته بود بيا پهلوي ناتالي..(اسم بار هم پشتش بود)...

اگه يادت مياد وقتي "لني" ماشين رو جلوي بار پارك ميكنه "ناتالي" سريع كنار ماشين مياد و اسم همسرش رو ميگه و بعد با يه حالتي ميگه "اشتباه كردم" و...

فقط اينكه "همسر ناتالي" از كجا "لني" رو ميشناخت و نفهميدم...

لینک به دیدگاه
به نظر من "تدي" در مورد اينكه پليس بوده و اون رو موفق كرده كه همسرشو بكشه و ازش عكس بگيره راست ميگفت....

و "تدي" وقتي ميبينه با چنين نمونه "اسكلي" روبرو هست از اون استفاده ميكرده براي مقاصدش...

ولي آشنايي اش با "ناتالي" برميگرده به اون موقعي كه لباساي همسر ناتالي رو پوشيد! و از اونجايي همه چيز رو اون يادداشت ميكرد! تو جيباي همسر ناتالي يه "برگه دايره اي شكل" پيدا كرده كه نوشته بود بيا پهلوي ناتالي..(اسم بار هم پشتش بود)...

اگه يادت مياد وقتي "لني" ماشين رو جلوي بار پارك ميكنه "ناتالي" سريع كنار ماشين مياد و اسم همسرش رو ميگه و بعد با يه حالتي ميگه "اشتباه كردم" و...

اون قرمزه رو خوب اومدید :4chsmu1:

آره درسته.فک کنم همین باشه.

چرا موضوع رو اسلامی می کنید:4chsmu1:

بابا طرف BF ش بود :4chsmu1:

حالا ناتلی تدی رو از کجا می شناسه؟ :ws52:

راستي دنبال دانلود فيلم the i inside هستم..چرا پيدا نميشه؟!

منم گشتم.تو تورنت نیست مگه؟ تا شماره تلفن نولانم تو تورنت هست که :4chsmu1:اگه پیدا کردید شمارشو این سوالارو ازش بپرسید :ws52:

لینک به دیدگاه
اون قرمزه رو خوب اومدید :4chsmu1:

آره درسته.فک کنم همین باشه.

چرا موضوع رو اسلامی می کنید:4chsmu1:

بابا طرف BF ش بود :4chsmu1:

نمی دونم :ws52:

حالا ناتلی تدی رو از کجا می شناسه؟ :ws52:

منم گشتم.تو تورنت نیست مگه؟ تا شماره تلفن نولانم تو تورنت هست که :4chsmu1:اگه پیدا کردید شمارشو این سوالارو ازش بپرسید :ws52:

داش تروبلو! مث اينكه واقعا گيج شدي تو فيلم:دي..

ناتالي بعد از اينكه "لني" به طرف بار ميره و يه ليوان شراب "آب دهني" ميخوره! اون رو ميشناسه..

اينكه "همسر ِ ناتالي" در سكانس هاي آخر فيلم از كجا "لني" رو ميشناخت سواله:girl_yes2:

تدي هم كه مثلا همكار شوهر ناتالي بود...

مث اينكه يادت رفته "ناتالي" به "لني" ميگفت كه همسرش رفته ملاقات "تدي" و ديگه برنگشت؟:biggrin:

لینک به دیدگاه

اولا اینکه داش چیه؟خاک عالم :w58:

دچار Short-term memory loss شدیدا :4chsmu1:

داش تروبلو! مث اينكه واقعا گيج شدي تو فيلم:دي..

ناتالي بعد از اينكه "لني" به طرف بار ميره و يه ليوان شراب "آب دهني" ميخوره! اون رو ميشناسه..

الان مگه گفتم اینطوری نیست.من کی گیج شدم؟ :ws52:

بعدم اون دوس پسر ناتلی بود نه شوهرش :banel_smiley_4:

تدی کجا همکار بود با اون یارو؟یارو خریدار مواد بود تدی هم پلیس.تدی دنبال اون یارو بود.

شما خوبید؟

شبه مخا هنگیده من برم بخوابم

شما :there:

لینک به دیدگاه

دادش نيستي؟:texc5lhcbtrocnmvtp8

دوس پسر..هر چي..!:دي

حالا همكار يا چيز ديگه..يادم نمياد چي نسبتي داد بهش ولي مشناختش ديگه:girl_yes2:

راس ميگي بريم بخوابيم...:xbex7jmjnhtbacgrr3x

لینک به دیدگاه

فیلم که ماجرای واقعی نبوده ، هرکسی برداشت خودش رو داره که قبلا داستان چجوری بوده و در ادامه چجوری شده

فقط یک چیزی از فیم که یکم برای من قابل قبول نبود این بود که ناتالی چطور نخواست از قاتل همسرش انتقام بگیره؟ حتی شب رو هم با اون خوابید و هیچ نفرتی تو چشماش نسبت لئونارد دیده نمیشد ، حتی اگه لئونارد فقط آلت قتاله بوده باشه یکم عجیله که آدم با آلت قتاله شوهرش معاشقه کنه

لینک به دیدگاه
فیلم که ماجرای واقعی نبوده ، هرکسی برداشت خودش رو داره که قبلا داستان چجوری بوده و در ادامه چجوری شده

فقط یک چیزی از فیم که یکم برای من قابل قبول نبود این بود که ناتالی چطور نخواست از قاتل همسرش انتقام بگیره؟ حتی شب رو هم با اون خوابید و هیچ نفرتی تو چشماش نسبت لئونارد دیده نمیشد ، حتی اگه لئونارد فقط آلت قتاله بوده باشه یکم عجیله که آدم با آلت قتاله شوهرش معاشقه کنه

اولا که طرف دوس پسرش بود :4chsmu1:

منم به این فکر کردم :ws52:

جالبه برام یه فیلم معمولی اگه خیلی هم سوتی توش داشته باشه هیچ کس اینقدر بهش فکر نمیکنه که سوتی هاشو دربیاره.

ولی یه همچین فیلمی اگه یه سوتی یا یه چیزی داشته باشه که آدم نفهمیه آدمو خل میکنه :w16:

شاید به شخصیت ناتلی برمیگرده:4chsmu1:اینکه یارو اینقدر براش مهم نبوده که بخواد ازش انتقام بگیره.

یا یه همچین چیزی :ws52:

راستی دوباره فیلمو دیدم ثاین یارو جیمی میومده تو اون Discount Inn که لنی توش اتاق گرفته و مواد میفروخته.برت(کسی که مسئول اجازه اتاقها بوده)هم در مورد لنی به جیمی گفته

پس جیمی لنی رو اینطوری شناخته.

کلا چقدر چیز عجیبی بود این فیلم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...