رفتن به مطلب

ازدواج با دختری که از شما بزرگتره

ارسال های توصیه شده

سلام ، فکر کنید شما جای من هستید و یه دختری که سنش کمی از شما بیشتره، پولش از شما بیشتره (فرهنگشون به شما نمی خوره، شما مذهبی ترید) عاشقتون شده . شما باهاش ازدواج می کردید؟ تو زندگیه آیندتون مشکل ایجاد نمی شد؟ اگر کسی می تونه راهنماییم کنه.

پول طرف برام خیلی مهمه:ws37: پس حتما باهاش ازدواج میکردم/ بر فرض هم که آینده مشکلی پیش بیاد ولی هر مشکلی راه حل داره:ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 255
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

نه پس ولش کن برو خواستگاری یکی که دوتا دوست دارم الکی تحویلت بده وبعداز اینکه چند سالی باباش حسابی تیغت زد تازه بفهمی ازترس اینکه اگه تورا رد کنه شوهر گیرش نیاد وبترشه یا از گشنگی بمیره بله رو گفته:ws38:

شوخی کردم بابا میخای زن بگیری زبونم لال شوهر نمی کنی که چون یارو پولداره پس حله میخای یه عمر باهاش زندگی کنی به خاطرش جون بکنی نازشو بکشی قربون صدقش بری پس باید اول از همه به دلت بشینه (ببین نه اینکه فقط خوشگل باشه اخلاق ورفتارش) بعدشم میگی باتو هم اختلاف طبقاتی داره هم بزرگتره دو ایراد اساسی که باید ببینی دو طرف(نه فقط تو) میتونین ازپسش بربیایین که فردا براتون مشکل ایجادنشه یانه(خداییش حال میکنی همچی راهنماییت کردم انگار شیش تا زن گرفتمو شونصد تا پسر زن دادم):w16:

لینک به دیدگاه
سلام ، فکر کنید شما جای من هستید و یه دختری که سنش کمی از شما بیشتره، پولش از شما بیشتره (فرهنگشون به شما نمی خوره، شما مذهبی ترید) عاشقتون شده . شما باهاش ازدواج می کردید؟ تو زندگیه آیندتون مشکل ایجاد نمی شد؟ اگر کسی می تونه راهنماییم کنه.

نمی تون قضاوت کنم...ولی من به جای شما باشم ریسک نمی کنم...

سنش که بالاتره خب میگیم مرد زن رو می سازه و از این حرفا...ما چند تا قامیل دارم که رنشون ازشون بزرگ تره مثلا" 3 سال اینا و زندگیه خوبی رو دارن...نمی شه عمومیت داد...

فرهنگ: کلا" این موضوع به نطرم خیلی مهمه...فردا پس فردا می خوای بزنن تو سرت؟ هی بگن: ما که اینحوری بودیم...اومدیم با فامیل سطح پایین شما وصات کردیم و این حرفا...از اون طرف اگر خانواده ای باشن که واقعا" اینا براشون مهم نباشه خب می شه گفت ok

مذهبی تر آخه تا چه حد؟ ببخشید یه سری اقراد همیشه از یه طرف بوم دارن میفتن...اما یکی می بینی نمازو روزش به جاست و تعادل رو حفظ می کنه...

من بودم ازدواج نمی کردم....تو زندگیه آینده مشکلاتی پیش میاد که موقع آشناییتون قبل از ازدواج امکان نداره متوجهش بشید...ریسکه...نمی گم 50-50...می گم: 85-15 ریسکه محظه!

الان می گید: واییییییییی نه ما عاشق همیم...اینا برامون مهم نیستو....

ببخشید ولی اینا میشه احساس نه منطق....یه کم منطقی باشید...می بینید که به صلاح نیست...زندگی فقط شما و شخص مفابلتون نیستید بلکه خانواده های شما هم هستن :w16:

لینک به دیدگاه
مگه زندگی چه جوریه؟

اگه یکی عاشق یکی دیگه بشه به نظر شما عاشق شرایطشم نمیشه ، یعنی اون که منو می خواد شرایطمو نمی خواد

ببین مینا خانوم شما دختری می خوای از خانوما دفاع کنی

احساست داره اشتباه بهت می گه

خوبه یه نفر به فکر جوابه سوالم هست:icon_redface:

حرفات خیلی امیدوار کننده بود مممممممممممممممممنون:shad:

امان از دسته این عشقای یه طرفه که هیچ وقت آدم از دستش رهایی پیدا نمی کنه :ws38:

اگه اون خیلی بهت علاقه داشته باشه ولی تو به اندازه ی اون بهش علاقه نداشته باشی چی ؟ بازم می گیریش؟

شما تصمیم خودت رو گرفت درصورتیکه خودت هم میدونی اشتباهه فقط میخوای یکی واقعا تأییدت کنه واز شر عذاب وجدانت راحت بشی این دلیل نه تنها واسه ازدواج کافی نیست بلکه کاملااشتباه وخام استTAEL_SmileyCenter_Misc%20(305).gif

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی

این ره که تومیروی به ترکستان است:icon_gol:

لینک به دیدگاه

شما مذهبی ترید؟ یعنی اینکه هر دو مذهبی هستید ولی شما بیشتر؟

در مورد اخلاقشون اصلاً صحبتی نکردید ...

به نظر من ( چون خوده دختر اول عاشقتون شده) اگر علاقه دو طرفه باشه و کسی تو زندگیتون دخالت نکنه، مشکلی پیش نمیاد و ممکنه باعث پیشرفتتون هم بشه ...

البته به معیارها و تم فکریتون هم توجه داشته باشید ... :a030:

لینک به دیدگاه

شما اول باید تکلیفت رو با خودت مشخص کنی که برا چی می خوای ازدواج کنی مهم اونه بعد پی همه چی رو به تنت بمالی بعد ببینی میتونی با این اوصاف با هاش زندگی کنی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

شک نکن که مشکلاتی بس بزرگ پیدا خواهی کرد انقده زیاد که حال ندارم دونه دونه بنویسم

لینک به دیدگاه
شما تصمیم خودت رو گرفت درصورتیکه خودت هم میدونی اشتباهه فقط میخوای یکی واقعا تأییدت کنه واز شر عذاب وجدانت راحت بشی این دلیل نه تنها واسه ازدواج کافی نیست بلکه کاملااشتباه وخام استTAEL_SmileyCenter_Misc%20%28305%29.gif

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی

این ره که تومیروی به ترکستان است:icon_gol:

منم با پیمان موافقم

این طور که معلومه تو فقط دلت براش میسوزه!

به نظر من اگه این ازدواج و قبول کنی در حقیقت در درجه اول به اون دختر ظلم کردی بعد به خودت!

من کلا با ازدواج فامیلی مخالفم!

لینک به دیدگاه
سلام ، فکر کنید شما جای من هستید و یه دختری که سنش کمی از شما بیشتره، پولش از شما بیشتره (فرهنگشون به شما نمی خوره، شما مذهبی ترید) عاشقتون شده .

با تشکر از دعوت شما :

راستش من این موضوع رو باور نکردم . چون انسان با کنترل از راه دور عاشق نمیشه. باید یه جور آشنایی یا روابط عمومی , چیزی باشه که این اتفاق بیفته که اینجا چیزی راجع بهش گفته نشده. شما رو تو روزنامه که ندیده؟

شما باهاش ازدواج می کردید؟

نه.

تو زندگیه آیندتون مشکل ایجاد نمی شد؟

شما میگید خانواده ش با فرهنگه ولی به شما نمیخوره . پس مشکل ایجاد میشه.

اگر کسی می تونه راهنماییم کنه.

راهنمایی کردیم . هر چند کل مسئله رو باورم نشد. بیشتر به یه تصور شبیه بود.

لینک به دیدگاه
من رسما مشکلی ندارم هرکی پایس بیاد جلو... :w02:

خوب بنظرم هر چیزی بهتره طبق عرف خودش تو جامعه باشه... :a030:

منظورت از "طبق عرف خودش تو جامعه " چیه؟

لینک به دیدگاه
اشتباه محضه ادما باید هم کف هم باشن

تفاوت زیاد ادما رو از هم دور میکنه ،عشق تمو م میشه اگه فقط عشق باشه ما باید تمدیدش کنیم اونم جز با تفاهم ممکن نیس:icon_gol:

به نظرت عشق با تفاهم فرق می کنه؟

لینک به دیدگاه
اگر از نظر ظاهر ي طرفين جنبه داشته باشن و براشون مهم نباشه از نظر خلقيات در زندگي و درجه پختگي اين تفاوت سن در آدماي مختلف متفاوته يكي رو ميبينيد سن عقليش با سن شناسنامه ايش كاملا متفاوته حالا يا عقلش بيشتر از شناسنامشه يا شناسنامش بيشتر از عقلش يا سن عقلي و سن شناسنامه ايش يكيه بيستگي داره طرف شما جزو كدوم باشه كه بايد توسط مشاور بررسي بشه ...من خودم خيليهارو ميشناسم كه خانم از آقا بزرگتر بوده ولي زندگيه خوبي دارند بعضيا نميتونن با تفاوت سني ظاهري و باطني كنار بيان ظرفيتش رو ندارند بايد خودتونم بسنجيد...واما در مورد تفاوت فرهنگ كه يه داستانه جداست و ميتونه مشكل ساز باشه يه روانشناس معتقده :با كسي ازدواج كن كه بيشترين شباهت و نزديكي رو از نظر خانوادگي و سطح فرهنگ به تو داشته باشه اگه ميتوني با فاميل نشد با آشنا نشد با همكار نشد با همسايه نشد با همشهري نشد با هم استاني نشد با يه كسي كه تو استان ديگري زندگي ميكنه و.همينطور تا اخر...يني اين تفاوت فرهنگها به شدت زندگي مشترك رو تحت شعاع خودش قرار ميده اين مقوله هم باز به ظرفيت و خونواده هاي طرفين بستگي داره

موفق باشيد:icon_gol:

تفاوت فرهنگی خیلی مهمه

ولی این تفاوت در حد خیلی زیادم نیست

لینک به دیدگاه
به نظر من این جند تا مسئله مهمه :

از لحاظ مالی و تحصیلات تقریبا یکی باشن

اخلاق یا فرهنگ خانوادگی یا نوع نگاهشون به مسائل مختلف یا هرچیز دیگه ای که اسمشو میزارید تقریبا یکی باشن

...دیگه هیچ چیزی مهم نیست...

چرا "دیگه هیچ چیز مهم نیست"؟!

لینک به دیدگاه
خب اکثر بچه ها حرف های قشنگی زدند، قبل از اختلاف سنی، اختلافات دیگه ای هست که مهمترند، حتی از علاقه ای که بهت داره.......به نظر من اگر واقعا داری به این ازدواج فکر میکنی حتما با خانواده ات مشورت کن، زندگی مشترک فقط علاقه نیست.....من دیگه زیاد حرف نمیزنم، بچه ها به اندازه کافی صحبت کردند.....

((حتما با خانواده ات مشورت کن، زندگی مشترک فقط علاقه نیست)) نظر منم همینه:ws37: قربونه داداش

لینک به دیدگاه

اسم من در لیست ارسال کنندگان پست هست اما پستم موجود نیست .. شاید سیاسی یا ناموسی بوده

که نیستش من که نتونستم پیداش کنم

..

به هر حال من قصد ندارم اویزون هیچ دختری بشم و هیچ دختری رو هم به خودم اویزون نمیکنم چه نونهال باشد چه بزرگتر ..

یعنی. با اجازه ی بزرگترا >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.... نهههههههههه

لینک به دیدگاه
من نمیدونم چرا الان که انقد سطح فرهنگ و درک مردم بالاتر رفته و چیزایی به اسم مشاوره قبل از ازدواج و این حرفا وجود داره باز ما با چنین مواردی مواجه میشیم:hanghead:

به نظر من هرچی شباهت ها بیشتر باشه بهتره و احتمال خوشبختی بیشتر میشه

حتی اختلاف هایی که فکر میکنیم مکمل هم میشن هم مشکل سازه

البته سن دختر کمی بالاتر باشه مهم نیست ولی اختلاف فرهنگی و خانوادگی خیلی مهمه..

عاشق شده کدومه بابا.دو روز دیگه به زیبایی یادش میره

یعنی الان سطح فرهنگ ما پایین دیگه

((عاشق شده کدومه بابا.دو روز دیگه به زیبایی یادش میره)) شما تجربشو داری؟!؟!

لینک به دیدگاه
اسم من در لیست ارسال کنندگان پست هست اما پستم موجود نیست .. شاید سیاسی یا ناموسی بوده

که نیستش من که نتونستم پیداش کنم

..

به هر حال من قصد ندارم اویزون هیچ دختری بشم و هیچ دختری رو هم به خودم اویزون نمیکنم چه نونهال باشد چه بزرگتر ..

یعنی. با اجازه ی بزرگترا >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.... نهههههههههه

این که (من قصد ندارم اویزون هیچ دختری بشم و هیچ دختری رو هم به خودم اویزون نمیکنم ) شاید حرف درستی نباشه!

داداش من تو می تونی تا آخر عمرت مجرد باشی کسی مجبورت نکرده:a030:

لینک به دیدگاه
این که (من قصد ندارم اویزون هیچ دختری بشم و هیچ دختری رو هم به خودم اویزون نمیکنم ) شاید حرف درستی نباشه!

داداش من تو می تونی تا آخر عمرت مجرد باشی کسی مجبورت نکرده:a030:

حرف درستیه به نظر خودم نظر شما هم محترم

در دنیا هیچ چیزی به اندازه ی ازدواج معنای اویزونی نمیده

من تا اخر عمر نمیخوام مجرد بمانم اما نمیخوام کسی را بخودم اویزون کنم .. ازدواجی که به معنای وابستگی ( اویزونی ) دو نفر به هم باشه که ازدواج نیست

لینک به دیدگاه
یعنی الان سطح فرهنگ ما پایین دیگه

((عاشق شده کدومه بابا.دو روز دیگه به زیبایی یادش میره)) شما تجربشو داری؟!؟!

من از بالا پایینیش حرف نزدم درسته؟؟

فقط گفتم اختلاف فرهنگی خانواده ها

خود شما تو پست اولتون داده هاتون این بود که از نظر فرهنگی متفاوتید

تو کل داده هایی که تو این مسئله دادی همینا بود منم بر اساس اون به نظرم بهترین تصمیم اینه که ازدواج صورت نگیره

در هر صورت پیشنهاد من ایناست

این متغیرهارو وارد تصمیمت کن و خودت بهترین تصمیم رو انتخاب کن

در مورد سنش

اولا چقد سنش ازت بزرگتره؟سنی؟

تو قیافش چقدر مشخصه؟

خودت چطور ادمی هستی؟ سن عقلیتون چقدره هردوتون؟

ایا با هم دیگه تفاهم دارید از نظر اخلاقیات و روابط اجتماعی و تفریحات و احساسات و عواطف و..؟

کلا به هم میاید توی ظاهر یا اختلافی بینتون محسوسه؟؟؟

اینارو واسه سنش دقت کن

واسه وضع مالی

گفتی بالاتره ازت

باید ببینی با اون حدی که تو میتونی تو زندگی براش فراهم کنی میتونه کنار بیاد؟فهمیدنش خیلی سخته چون میگی عاشق شده احتمالا الان میگه اره ولی این حرفه الانه..مثلا کسی که یه عمر هرچی خواسته واسش فراهم شده ذاتا این جوری توقع داره..ولی بازم چون همیشه در نظر میگیرم ادما متفاوتن میتونی از تیپهایی که میزنه خرجایی که میکنه تفریحاتش اینا بفهمی تا چقدر مادیات براش مهمه..ببین واسه چه چیزایی بیشتر خرج میکرده و بها میداده؟؟

اینم در نظر بگیر که کسی نباشه که دهن بین باشه و اهل چشم رو هم چشمی باشه و هی خودشو مقایسه کنه با دیگران و زندگی مجردیشو....

اختلاف فرهنگی هم:

بازم نگفتی چقدر خانوادگی متفاوتین

در کل ببین از این ادمایی هستی که زنشون رو یکی از اعضای خانوادشون میدونن و انتظار دارن جز خانواده ی همسرشون به حساب بیان یا نه فقط خودت و همسرت واست مهمه؟خانواده ات واست مهم نیست؟؟

اون خانوم نظرش در این رابطه چیه؟

بعد خودت و اون از نظر کلاس و شان اجتماعی هم سطح هستید؟

ببین بدترین کدورت ها بین یه زن و شوهر واسه اون زمانهایی که توی دعوا و اختلافات مرد و زن پای خانواده رو وسط میکشن(مثلا یکی شروع میکنه از خانواده اون یکی بد گفتن.)خیلی کدورتش دیر از بین میره..معمولا اصلا تبدیل به عقده هم میشه

دقت کن ببین اگر یه اختلافاتی هست که خیلی محسوسه و هم تیپ نیستید،دنیاتون متفاوت بوده این ازدواج ریسکش بالاست..به عواقبش فکر کن..

ازدواج یعنی انتخاب شریک زندگیت تا اخر عمر..

من بازم میگم بر اساس همون چیزای کلی که گفتی این حرفارو زدم..خودت بهتر و دقیق تر شرایط رو میدونی و دعا میکنم بهترین تصمیم رو بگیری

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...