رفتن به مطلب

اگه صدمیلیون نقد داشتی باهاش چی کار میکردی؟

هوتن

ارسال های توصیه شده

من خودم با و ام و پس انداز تقریبا یک سالی میشه نزدیک به همین مقدار جمع کردم گزاشتم موسسه اعتبار ایرانیان اون موقعه ای که سود روز شمار 18 درصد بود الان روز شمار بهم همون 18 درصد میده اما اگه کسی بخواد الان حساب باز کنه 6 درصده

داداشم یه مغازه خرید داد کرایه ماهی یک تومن تازه 12 ماه کراریه رو پیش گرفت گناوه مغازه رونق داره

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب براحتی میشه باهاش خرید کرد .....خونه ماشین یا چیزای دیگه

ولی اگه بخوای باهاش کار کنی چه کاری راه مینداختی؟

کارملک که فعلا تو رکوده همش میشه ضرر

فعلا خوراک و پوشاک تنها چیزیهای ضروری هست که میشه مقداری از سرمایه تو براش کنار بذاری....

لینک به دیدگاه
بنظرم ایده بدی نیست ولی خامه باید بیشتر روش صحبت کرد شاید به صورت کاربردی در بیاد

فقط رو خشکسالی حساب بکنی و برای استفاده از این موقعیت برنامه بریزی نونت تو روغنه. یه شغل و یا کاری که دقیقا با خشکسالی قریب الوقوع و جدی سالهای آینده مرتبط باشه میشه بخوبی سود کرد.

لینک به دیدگاه
اقا اگه این پول الان در اختیارت بود دقیقا چی کار میکردی؟

نخیر. مثل اینکه دنبال دردسر میگردی.

باشه. الان بهت میگم.

رستوران میزدم. با فضایی خاص و ایده های نو. البته 50 تومنش رو هزینه دکور و خرید وسایل میکردم. 20 تومن رو به عنوان نقدینگی نگه میداشتم. 30 تومن رو هم به عنوان رهن اون مغازه میدادم. و زیر 5 سال قرارداد نمیبستم.

ولی برای اینکار باید اول دل و جیگرشو داشته باشی. دوم پی همه چیزو به تنت بمالی. سوم قید شغل دیگه رو بزنی و بچسبی به همین کار. فقط همین.

لینک به دیدگاه

رستوران داری متاسفانه هم پرستیژ خوبی داره. هم سود خوبی. یه شغلی هم هست که به قول مادرم ملت سر حساب کردنش با هم دعوا میکنن. یعنی پولت سوخت و سوز نداره.

لینک به دیدگاه
من خودم با و ام و پس انداز تقریبا یک سالی میشه نزدیک به همین مقدار جمع کردم گزاشتم موسسه اعتبار ایرانیان اون موقعه ای که سود روز شمار 18 درصد بود الان روز شمار بهم همون 18 درصد میده اما اگه کسی بخواد الان حساب باز کنه 6 درصده

داداشم یه مغازه خرید داد کرایه ماهی یک تومن تازه 12 ماه کراریه رو پیش گرفت گناوه مغازه رونق داره

خوب واجب شد یه سر بیام گناوه

لینک به دیدگاه

دو تا کار می کردم حالا یا با هم یا یکیش فقط

یکی این که با یه بخشیش یه شرکت مهندسی می زدم

یکی هم این که سرپرستی چن تا بچه رو (از یک تا سه عدد!!) به عهده می گرفتم و پول رو با سود بانکیش رو خرجشون می کردم.

کار سوم هم که زیرمجموعه کار دوم یه مرکزی راه اندازی می کردم برای نگه داری این بچه ها. (با یه روش های دیگه)

از حرف تا عمل فاصله زیاد است.:hanghead:

گنج پیدا کردی؟

لینک به دیدگاه

البته خود من باشم اینکار را رو نمیکنم. میرم باهاش یه کشنده میخرم و تبدیل به اسکانیای باری میکنم و میزنم تو خط حمل و نقل بار بین ایران و اروپا. هم کاسب میشم و هم اینکه هر بار رفتم اروپا , دلی از عزا هم درمیارم.

لینک به دیدگاه
نخیر. مثل اینکه دنبال دردسر میگردی.

باشه. الان بهت میگم.

رستوران میزدم. با فضایی خاص و ایده های نو. البته 50 تومنش رو هزینه دکور و خرید وسایل میکردم. 20 تومن رو به عنوان نقدینگی نگه میداشتم. 30 تومن رو هم به عنوان رهن اون مغازه میدادم. و زیر 5 سال قرارداد نمیبستم.

ولی برای اینکار باید اول دل و جیگرشو داشته باشی. دوم پی همه چیزو به تنت بمالی. سوم قید شغل دیگه رو بزنی و بچسبی به همین کار. فقط همین.

خوب:ws52:

باید بهش فک کنم

لینک به دیدگاه
رستوران داری متاسفانه هم پرستیژ خوبی داره. هم سود خوبی. یه شغلی هم هست که به قول مادرم ملت سر حساب کردنش با هم دعوا میکنن. یعنی پولت سوخت و سوز نداره.

اگه ملک و زمین مال خود آدم نباشه فایده نداره. همینکه مشتری جمع کردی صاحب مغازه بیرونت میکنه و پسراش میان اونجا کار شما رو از نو شروع میکنن.

لینک به دیدگاه
به نظرت سکه بازم بالا میره؟

راسیاتش این پول همین الانم بصورت سکه هستش

باید صبر کنی قیمتش تثبیت بشه الان ریسکه یهو بری تو کار سکه

من دو سال پیش زمانی که دویست و پنجاه تومن بود خریدم یک ما بعد شد 285 تومن گفتم ممکنه بالا نره نزدیک به 60 تا سکه طرح جدید بود ده تومن زیر قیمت بازار فروختم

ولی این چند وقته خوب رفته همین فردا صب مطمعنا افرایشش خوبه چون امروز جمعه بوده و بازار تعطیل بوده سکه بهتره از حساب طلایی یا همون خرید طلاست

لینک به دیدگاه
البته خود من باشم اینکار را رو نمیکنم. میرم باهاش یه کشنده میخرم و تبدیل به اسکانیای باری میکنم و میزنم تو خط حمل و نقل بار بین ایران و اروپا. هم کاسب میشم و هم اینکه هر بار رفتم اروپا , دلی از عزا هم درمیارم.

کشنده ای که بتونه اروپا بره الان زیر دویست تومن نیست و تریلر هم حداقل 40 تومن میخواد

لینک به دیدگاه

این که خیلی کمه..........:banel_smiley_4:

من چون رشتم اقتصاده در درجه اول می زاشتم توی بانک تا بتونم یک وام خیلی گنده بگیرم

بعد با مقدار وامی که گرفتم، می رفتم یک زمینی که احتمال داشتن معدن وجود داره رو می خرم

بعد می رم جهاد کشاورزی و اعلام می کنم که معدن پیدا کردم و وام می خوام(کلی پارتی هم داریم)

بعد خیلی راحت با یک مدرک و سند به نام یک وام یک میلیاردی یا بیشتر می گیرم

بعد با این پول هزار و یک کار می تونم انجام بدم............:icon_redface:

حالا اگه صد میلیون داری بده در یک مدت کوتاه من بهت سه برابرشو برمی گردونم

لینک به دیدگاه
اگه ملک و زمین مال خود آدم نباشه فایده نداره. همینکه مشتری جمع کردی صاحب مغازه بیرونت میکنه و پسراش میان اونجا کار شما رو از نو شروع میکنن.

تو پنج سال از درآمدش خودتو میبندی. از این شغل میای بیرون و میری تو یه کار دیگه. اتفاقا خوبیش به همینه که تو یه شغل نمونی. چون این مملکت حساب و کتاب نداره.

لینک به دیدگاه
کشنده ای که بتونه اروپا بره الان زیر دویست تومن نیست و تریلر هم حداقل 40 تومن میخواد

قسطی میدن. خود دولت هم ثبت نام میکنه و میده. توسط هولدینگ هام میشه قسطی خرید. یه مدت کار میکنی قسطشم میدی و آخرشم مال شما میشه و ده برو که رفتیم.

لینک به دیدگاه

ضمن اینکه یه آدم متاهل بعد از اینهمه درس خوندن باید جونشو بگیره کف دستش و یک ماه یک ماه از زن و بچش دور باشه.

لینک به دیدگاه
این که خیلی کمه..........:banel_smiley_4:

من چون رشتم اقتصاده در درجه اول می زاشتم توی بانک تا بتونم یک وام خیلی گنده بگیرم

بعد با مقدار وامی که گرفتم، می رفتم یک زمینی که احتمال داشتن معدن وجود داره رو می خرم

بعد می رم جهاد کشاورزی و اعلام می کنم که معدن پیدا کردم و وام می خوام(کلی پارتی هم داریم)

بعد خیلی راحت با یک مدرک و سند به نام یک وام یک میلیاردی یا بیشتر می گیرم

بعد با این پول هزار و یک کار می تونم انجام بدم............:icon_redface:

حالا اگه صد میلیون داری بده در یک مدت کوتاه من بهت سه برابرشو برمی گردونم

چه تضمینی هست؟

چه مدت؟

لینک به دیدگاه
قسطی میدن. خود دولت هم ثبت نام میکنه و میده. توسط هولدینگ هام میشه قسطی خرید. یه مدت کار میکنی قسطشم میدی و آخرشم مال شما میشه و ده برو که رفتیم.

تریلی خریدنش با من بارشو سراغ داری ماشین نخوابه؟

لینک به دیدگاه
تو پنج سال از درآمدش خودتو میبندی. از این شغل میای بیرون و میری تو یه کار دیگه. اتفاقا خوبیش به همینه که تو یه شغل نمونی. چون این مملکت حساب و کتاب نداره.

هزینه کارگر و گرانی ممتد لوازم و مایحتاج رستوران . اداره بهداشت و تعزیرات حکومتی و تعطیلی یک ماهه ماه رمضان و بقیه مصیبت ها نمیذاره خرج روزانه ت هم در بیاد. دارایی و مالیات و تعطیلات سالانه و هزار جور بدبختی داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...