رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور دوم)

ارسال های توصیه شده

با تشکر از پاسخگوییتون:ws3:

جواب سوال یکم اشکال داره ایوان مخوف عزیز در 3 سالگی به سلطنت رسید وتاج وتخت رو صاحاب شد:w16:

مرسی میلاد جان

اما ایوان مخوف در سن سه سالگی گراندوک مسکو شد نه حاکم. و در سن 16 سالگی رسما بر تخت پادشاهی نشست. (گراندوک : شاهزاده و ولیعهد) :ws31:

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 847
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با علم به این که سوالای اقایان خاص از استاندارد لازم برخوردار نبود گروه killers پاسخ میدهد:167:

بعد از شمارش تمام باکتریهای روی زمین:4chsmu1:

جواب 1)5,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000

(5 میلیون تریلیون تریلیون)همچین مقداری تخمین زدن :banel_smiley_4:

جواب 2) این سوال خیلی گستردست ولی مثلا اسلوونی میتونه جواب باشه یا حتی کرواسی وبوسنی هرزگوبین:Ghelyon:

جواب 3) اخرین قمر پلوتو اسمش و گذاشتن p4 فعلا

اینم منبعش

http://www.noandishaan.com/forums/showthread.php?t=62056&highlight=%D9%82%D9%85%D8%B1

ممنون میلاد جان.

در مورد سوال 1 :

تعداد باکتری های روی کره زمین 3000000000000000000000000000000

عدد می باشد. شک داری برو بشمر. :ws17:

منبع رو خواستی تو خصوصی برات میفرستم.

جواب سوال 2:

کیوان جان زحمتشو کشیدن.:ws31:

جواب سوال 3:

هنوز اسم ثبت شده (با توجه به سوال) برای این قمر انتخاب نشده است و اسامی نظیر p4,ps,p12011 اسامی موقت می باشند که این اسامی مدنظر طراح سوال نبود. (منبع این هم خواستی با پیام خصوصی میفرستم.):ws2:

دستتون درد نکنه. در مورد ایوان مخوف هم یه تجدید نظری بکنید لطفا. :icon_gol::ws31:

• Like 5
لینک به دیدگاه
آقای داور بی زحمت وقتی نوبت مسابقه نیمه نهایی شد یه ندایی به ما بده :icon_gol:

تیمو بر میدارم ببرم آنتالیا یه دوره بدنسازی انقدر لفتش دادن:banel_smiley_4:

:ws47::ws47::ws47:

ایول خیلی با حال اومدی

کلی خندیدم

• Like 3
لینک به دیدگاه

ما، یعنی گروه Qızıl Qartallar از مسابقات اعلام انصراف میکنیم.

همگروهی من که رفت خدمت مقدس سربازی، من هم به دلیل مشغله کاری و قطعی مکرر اینترنت نمیرسم در مسابقه باشم.

برای گروه suigeneris آرزوی موفقیت داریم. :icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه
در گذشته جنس اصلی کلاویه ها از عاج فیل بود ولی به مرور با کاهش جمعیت فیلها و غیرقانونی شدن شکار فیل ، کلاویه ها رو از چوب درختها (معمولا صنوبر و سدر ) میسازن یا از پلاستیک اکریلیک که جنسشون شبیه همون عاج فیله. پس فکر میکنم جواب سوال شما عاج باشه.

البته عاج مربوط به قسمت بالای کلاویه هاست وگرنه داخلش همون چوبه (واسه همین ازتون پرسیدم کجای کلاویه منظورتونه که جواب ندادین :banel_smiley_4:) کاملترین جواب این میتونه باشه که بگیم چوب با پوشش عاج

یک کلمه میگفتید عاج فیل هم درست بود:ws37:

اگه منظور شما معروف بودن از لحاظ تعداد باشه کشور " کنگو " بیشترین میزان وقوع صاعقه رو در سال داره.

اما از لحاظ گردشگری و جاذبه ی توریستی ، شهر "پرتوریا ی آفریقای جنوبی" و ایالت " فلوریدای آمریکا" از همه معروف تر هستن.

نـُــــچ

غلطه

جواب درست کشور بوتان هست:ws37:

Yoshiyuki Maruyama از کشور ژاپن

اینم دیگه یه سوال دستگرمی بود

بچه همسایمون هنوز حرف نمیزنه اینو میدونه:w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه

:vahidrk: پرچمو کردی توی وایتکس بابا..این چه سوالی بود

• Like 3
لینک به دیدگاه
خسته نباشید...هم تو و هم سفید برفی:4uboxsmiley:

من در مورد سوال دو جواب میدم میلاد جان..سووال یک و سه رو میسپارم به محمد مهدی

متاسفانه پاسخ اینا نیست. اساوونی که تا سال ۱۹۹۱ بخشی از کشور یوگسلاوی بود و بعدش مستقل شد.کرواسی و بوسنی هم به همین ترتیب و در همین سال از یوگسلاوی سابق جدا شدن. یعنی طبق حکم یک مرجع یا سازمان بین المللی مثل دیوان بین المللی دادگستری یا سازمان ملل از هم جدا نشدن..از طریق فروپاشی جماهیر شوروی و قیام و استقلال طلبی خود مردم بود...

سیلامت باشی:ws3:

کیوون جان خب شما فرمودی دهه ی نود، اسلوونی تو دهه ی نود مستقل شد وتاسیس شده:w16:

خب این کشورا با حکم بین المللی تایید شدن دیگه چه فرقی میکنه:ws52:

نمیدونم جواب مدنظر شما کدوم کشور بوده ولی با این سوال این کشور ها هم میتونه جواب مورد نظر شما باشه

ممنون میلاد جان.

در مورد سوال 1 :

تعداد باکتری های روی کره زمین 3000000000000000000000000000000

عدد می باشد. شک داری برو بشمر. :ws17:

منبع رو خواستی تو خصوصی برات میفرستم.

جواب سوال 2:

کیوان جان زحمتشو کشیدن.:ws31:

جواب سوال 3:

هنوز اسم ثبت شده (با توجه به سوال) برای این قمر انتخاب نشده است و اسامی نظیر p4,ps,p12011 اسامی موقت می باشند که این اسامی مدنظر طراح سوال نبود. (منبع این هم خواستی با پیام خصوصی میفرستم.):ws2:

دکتر خوبی؟:dancegirl2:

چه خبر؟

سوال 1 جوابش همونیه که زدم شما کم شمردی:w16: منبعشم ایناها

سوال 2 رو بالا توضیح دادم

در مورد سوال 3 قراره سوال اطلاعات عمومی مطرح بشه یا سوال انحرافی:w58:

من جواب رو با منبع برات گذاشتم دیگه توضیح کاملش تو منبع هست در ضمن p4 ثبت شده فعلا ،منم اشاره کردم به کلمه ی فعلا:w16:

در مورد ایوان هم در دایرالمعارف ذکر شده ایشون در سن سه سالگی حالا باز سفید برفی میاد خودش میگه:Ghelyon:

• Like 4
لینک به دیدگاه

کیوون جان خب شما فرمودی دهه ی نود، اسلوونی تو دهه ی نود مستقل شد وتاسیس شده:w16:

نمیدونم جواب مدنظر شما کدوم کشور بوده ولی با این سوال این کشور ها هم میتونه جواب مورد نظر شما باشه

دکتر خوبی؟:dancegirl2:

چه خبر؟

سوال 2 رو بالا توضیح دادم

در مورد سوال 3 قراره سوال اطلاعات عمومی مطرح بشه یا سوال انحرافی:w58:

من جواب رو با منبع برات گذاشتم دیگه توضیح کاملش تو منبع هست در ضمن p4 ثبت شده فعلا ،منم اشاره کردم به کلمه ی فعلا:w16:

در مورد ایوان هم در دایرالمعارف ذکر شده ایشون در سن سه سالگی حالا باز سفید برفی میاد خودش میگه:Ghelyon:

من منبعم مجله ی دانستنی ها شماره 35 هست که زده 3000000000000000000000000000000

در هر صورت اون لینکی رو هم که شما گذاشتی اعتبار علمی داره. :ws37:

سوال آخرت رو هم قبول میکنیم. :ws31:

اما سوالی که 3 سالگیه رو هر جایی بخونی رو هم 16 سالگی نوشته که توضیحش رو دادم که 3 سالگی چه اتفاقی برای ایوان چهارم افتاده.

• Like 5
لینک به دیدگاه

کیوان جان خب شما فرمودی دهه ی نود، اسلوونی تو دهه ی نود مستقل شد وتاسیس شده:w16:

نمیدونم جواب مدنظر شما کدوم کشور بوده ولی با این سوال این کشور ها هم میتونه جواب

:Ghelyon:

آره عزیزم..بحثی رو ی دهه نودش نیست..بحث روی اینه که ما خواسته بودیم یک کشوری رو دهه ی نود بگید که از طریق حکم یکی مرجع بین المللی به وجود اومده (تاسیس) شده.

ببین کلا به چند طریق کشورها به وجود میان...یکی از طریق استقلال و جدایی (مثل مثال هایی که خودت زدی) یکی از طریق ادغام مثل ادغام آلمان شرقی و غربی با هم، یه وقت از طریق برگزاری رفراندوم و براساس حق ملتهادر تعیین سرنوشت خودشون، مثل بحرین که از ایران جدا شد یا اخیراً یکسری کشورهای افریقایی که برای استقلالشون رفراندوم برگزار میشه...

اما مورد سوال ما این بود که یه مرجع یا سازمان بین المللی حکم بده و سرزمین با جمعیت مشخصی رو رأساً به عنوان کشور شناسایی و تاسیس کنه.

ببین میلاد جان همه ی این کشورها رو که مثال زدی اگرچه بعداً سازمان ملل و جامعه ی بین المللی اونا رو هم تأیید کردن اما با حکم اونا تأسیس (به وجود آمدن)نشدن! خودت هم گفتی تأیید. ؛ تأییید با تأسیس فرق داره!

فقط کشور پائولا در سال 1994 میلادی از طرف سازمان ملل متحد به عنوان کشور تأسیس شد.:flowerysmile:

• Like 5
لینک به دیدگاه
من شرمنده ام دیر رسیدم نتیجه دوتا تیم پویا و قهرمانان رو بگم. هردوتا تیم درست گفتن. :icon_pf (34):

خط تصویری زیر به چه معنی هستش:

8jk79h4tl0yurnoawcd.giff798l5igzp7o1zle4mh1.gif0kpdfnsp1ujtvna05xt.gifgz2k9bdxniea7a89tutt.gif

محمد من زبان شناسی باستانی دیگه نخوندمااا

به نظرم سوالت تخصصیه:banel_smiley_4:

من به جاشون جواب بدم :ws17:

بهم بگو:persiana__hahaha:

• Like 2
لینک به دیدگاه
من منبعم مجله ی دانستنی ها شماره 35 هست که زده 3000000000000000000000000000000

در هر صورت اون لینکی رو هم که شما گذاشتی اعتبار علمی داره. :ws37:

سوال آخرت رو هم قبول میکنیم. :ws31:

اما سوالی که 3 سالگیه رو هر جایی بخونی رو هم 15 سالگی نوشته که توضیحش رو دادم که 3 سالگی چه اتفاقی برای ایوان چهارم افتاده.

به من گفتن سه سالگی به سلطنت رسید بذار سفید بیاد اون بهتر میدونه:w16:

این آقایان خاص استعداد اینو دارن که طراح سوال کنکور بشن :w16:

اینا توجیه نشدن مسابقه اطلاعات عمومیه:banel_smiley_4:

آره عزیزم..بحثی رو ی دهه نودش نیست..بحث روی اینه که ما خواسته بودیم یک کشوری رو دهه ی نود بگید که از طریق حکم یکی مرجع بین المللی به وجود اومده (تاسیس) شده.

ببین کلا به چند طریق کشورها به وجود میان...یکی از طریق استقلال و جدایی (مثل مثال هایی که خودت زدی) یکی از طریق ادغام مثل ادغام آلمان شرقی و غربی با هم، یه وقت از طریق برگزاری رفراندوم و براساس حق ملتهادر تعیین سرنوشت خودشون، مثل بحرین که از ایران جدا شد یا اخیراً یکسری کشورهای افریقایی که برای استقلالشون رفراندوم برگزار میشه...

اما مورد سوال ما این بود که یه مرجع یا سازمان بین المللی حکم بده و سرزمین با جمعیت مشخصی رو رأساً به عنوان کشور شناسایی و تاسیس کنه.

ببین میلاد جان همه ی این کشورها رو که مثال زدی اگرچه بعداً سازمان ملل و جامعه ی بین المللی اونا رو هم تأیید کردن اما با حکم اونا تأسیس (به وجود آمدن)نشدن! خودت هم گفتی تأیید. ؛ تأییید با تأسیس فرق داره!

فقط کشور پائولا در سال 1994 میلادی از طرف سازمان ملل متحد به عنوان کشور تأسیس شد.:flowerysmile:

شما اولش به تاریخشم اشکال گرفتی اخه:ws52:

خب کیوون جان اولا شما برا همچین سوالی باید یه توضیح کامل تری ارایه بدی من که کارشناس مسایل بین المللی نیستم:w16:

دوما منبعت رو ذکر کن برای این سوال:ws3:

سوما پائولا رو اصلا به من نشون بده رو نقشه:Ghelyon:

اسلوونی و کشور های دیگه خب با کمک سازمان های بین المللی به استقلال رسیدن فقط بوسنی بود که درگیری داشتن:w139:

• Like 8
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
من شرمنده ام دیر رسیدم نتیجه دوتا تیم پویا و قهرمانان رو بگم. هردوتا تیم درست گفتن. :icon_pf (34):

8jk79h4tl0yurnoawcd.giff798l5igzp7o1zle4mh1.gif0kpdfnsp1ujtvna05xt.gifgz2k9bdxniea7a89tutt.gif

سوالاتون اصلا تخصصی نیستا!!!!!!!!!!:w58:

لینک به دیدگاه

یعنی شما نمیدونید یعنی چی اینا؟

بذار من بگم:

یعنی دیاپازونو وردار یه کلاه نمدی هم بذار رو سرت دستت رو ال مانند بگیر تا بتونی یه جغد رو رو دستت نگه داری. :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
یعنی شما نمیدونید یعنی چی اینا؟

بذار من بگم:

یعنی دیاپازونو وردار یه کلاه نمدی هم بذار رو سرت دستت رو ال مانند بگیر تا بتونی یه جغد رو رو دستت نگه داری. :ws37:

(2332).gif

لینک به دیدگاه
یک کلمه میگفتید عاج فیل هم درست بود:ws37:

خب سوالتون یه کم گنگ بود توضیح کامل دادم 4 نفر دیگه م بخونن استفاده کنن :w42:

نـُــــچ

غلطه

جواب درست کشور بوتان هست:ws37:

منبع بده بیاد بیــنیـــم :ws37:

بازم میگم کنگو بیشترین صاعقه رو داره ها :ws51:

خودت برو بشین خونه ، بچه همسایه تونو بفرس شرکت کنه تو مسابقه :w02:

مرسی ، الان جواب سوالامونو میگم :w72:

• Like 4
لینک به دیدگاه

دوما منبعت رو ذکر کن برای این سوال:ws3:

ضیایی بیگدلی، محمدرضا، حقوق بین الملل عمومی،گنج دانش، تهران، 1385، ص 211.:ws37:

سوما پائولا رو اصلا به من نشون بده رو نقشه:ghelyon:

انقد قلیون نکش واسه قلبت ضرر داره:ws47:

اسلوونی و کشور های دیگه خب با کمک سازمان های بین المللی به استقلال رسیدن فقط بوسنی بود که درگیری داشتن:w139:

هیچ سازمان یا کشوری حق دخالت در امور داخلی کشورها رو نداره، سرنوشت هر کشوری رو ملت خود اون کشور مشخص می کنن..مراجع بین المللی فقط میتونن به قول خودت کمک کنن..نه اینکه رأساً تأسیس کنن.

مثل همون مثالهایی که زدی..یوگسلاوی یک کشور بزرگ بود اما خود مردم هر منطقه حس استقلال طلبی پیدا کردن و جدا شدن....

نمونه اینجوری خیلی کم داریم که مثلا سازمان ملل یه سرزمینی رو با جمعیت مشخص و حکومت مشخصی (رژیم سیاسی) به عنوان کشور تاسیس کنه..شاید نمونه شبیه به پائولا، اسراییل رو بشه مثال زد که سازمان ملل نقش موثری داشت توی تاسیسش..خدا لعنتشون کنه...

همه با هم مرگ بر اسراییل...[/

• Like 5
لینک به دیدگاه

1.پیروان کدوم مذهب هستند که امواج الکترومغناطیس را خطری برای محیط زیست میدانند و شدیدا با آن مقابله میکنند ؟
Pana Wave

لباسا و ماشیناشونم واسه همین سفیده همیشه :ws3:

nn20030510a4a.jpg

2.نام قورباغه ی سمی که قدرت کشندگی زهر آن با زهر 11 مار کبری برابری میکند چیست ؟

دندروبیتس پیومیلیو

این قورباغه نارنجی رنگ که اولین بار در کاستاریکا مشاهده شد بر خلاف ظاهر ساده ای که دارد لمس آن حتی برای مدت بسیار کوتاهی مرگبار است بنا بر تحقیفات صورت گرفته کشندگی زهر شفاف و شیری رنگ ( زابسکا تروزیسکا) این قورباغه میتواند با زهر 11 مار کبرا ی صخره ای برابری کند.

ممدرضا به جواب رسیدیا ولی موقع کوپی کردنش سوتی دادی :ws38:

توضیحاتت درسته ولی اصل کاری که اسم قورباغه هه بودو اشتباه نوشتی

اسمش استرابری دارت فراگ(strawberry dart frog) هست ، تو رفتی اسم یه قورباغه سمی دیگه رو نوشتی با توضیحات استرابری دارت فراگ :ws52:

strawberry-poison-dart-frog.jpg

3.در دیوان حافظ کلمات"سارا" و "آسمان" چند بار تکرار شده اند؟

طبق گفته سارا از بین تمام غزل ها، قصیده ها ، رباعیات، قطعه ها ی حافظ در دیوان خودش، تعداد تکرار کلمه سارا 1 بار و کلمه آسمان 20 بار بود

بیت ها رو اگر خواستید میاریم:icon_gol:

درسته ...دیدی کاری نداشت:ws3:

شانس آوردین اعتراضتونو پس گرفتیدا ! :whistle:

• Like 3
لینک به دیدگاه
محمد من زبان شناسی باستانی دیگه نخوندمااا

به نظرم سوالت تخصصیه:banel_smiley_4:

بهم بگو:persiana__hahaha:

سوالاتون اصلا تخصصی نیستا!!!!!!!!!!:w58:

الان میگین تخصصیه، شب میام می بینم جفتتون جواب دادین :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...