رفتن به مطلب

صندلی داغ هدا خانوم گل:دی

ارسال های توصیه شده

اسم استادیی که جیمی گفته رو اسم اساتید کتاباس یا استادای معروف؟هر جفتش

تو شهرسازی چقد باید خودت کار کنی چقد تو استاد؟ متوجه نشدم منظورت رو:ws52:

تو رشته تون همه چی تو کتاباس یا مثل ما همش تجربس هردوش لازمه......هم اطلاعات نظری هم تجربه عملی

شهرسازی باید تو خون کسی باشه یا نه زیاد اقتدار نمیخواد به نظر من فقط علاقه میخواد.....البته طراحی شهری قاعدتا یه توانایی برای نمایش ایده ها.....و برنامه ریزی شهری یه قدرت تحلیل خوب میخواد

حوزه ی کاریتون چجوریه برعکس اونچه که خیلی ها فکر میکنن که شهرساز حتما توی شهرداری باید کار کنه.....اتفاقا حوزه ی کاری خیلی هم بسته نیست....اما در کل شهرسازی یه جوراییی توی دادن طرح خلاصه میشه.....حالا بسته به اینکه تهیه کننده طرح هستی یا مشاور ....مسئولیت متفاوته

ممنون از دعوتت:icon_gol:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

• Like 11
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آخ جون یکی منو صندلی داغش دعوت کرد آخی :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

a5ff4f44f1d5461835726814f91b89ed.gif:ws37:

1 شهرسازی با معماری و عمران چه فرقی داره؟با عمران که خیلی متفاوته....اما اگه بخوام ساده بگم معماری کارش آرایش و طراحی تک بناست.....عمران (البته ساختمان) هم تخصصش رو ساخت و ایجاد این بناست.....اما شهرسازی کارش طراحی و ایجاد نظم بین مجموع این تک بناهاست

2 بازار کار رشته ی شهرسازی کجاست؟خیلی جاها....شهرداری،بنیاد مسکن،مشاور های خصوصی....

3 برای رشته ات بیشتر کتاب های ایرانی می خونی یا غیر ایرانی ؟بیشتر ایرانی

4 قبلا شهرسازی از گرایش های عمران بود ؟:ws52:دقیقا نمیدونم:ws52:

5 کدوم شهر تو کل دنیا از همه بیشتر دوست داری؟تکراری

مرسی که اومدیpoppysmileyf.gif

• Like 11
لینک به دیدگاه

سلام بر هدای عزیز....:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

اول یه سوال خارج از شهرسازی....چرا تو هدی نیستی هدایی؟؟؟!!! :girl_in_dreams:

1- چقدر از رشته تحصیلیت تو مقطع کارشناسی و ارشد راضی هستی؟ اگه برات موقعیتش پیش بیاد حاضری رشتت

رو عوض کنی؟

2- خوندن کدوم کتاب شهرسازی برای اولین بار تو رو به رشتت علاقه مند تر کرد؟

3- دیدگاه کدوم شهرساز بیشتر از همه با روحیات شهرسازیه خودت سازگارتره؟ (ایرانی یا غیر ایرانی)

4- امتحان دکتر شیعه چطور بود؟:w02:

5- چرا برنامه ریزی رو انتخاب کردی؟ چرا طراحی شهری نه؟؟؟

فعلا همینا.....مرسی از دعوتت هدا جان....همیشه شاد و موفق باشی دوستم..:w72:

• Like 10
لینک به دیدگاه
سلاااام سلااااام هدا جونمsmoke.gif

خوبی؟؟؟سلام عزیزم....مرسی:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

هداااااا میونت با معمارا چطوره؟؟؟ %282232%29.gifخوبه.....من عاشق معمارام:banel_smiley_52:

دوست داری چیکاره شی؟؟؟ %28279%29.gifخلبان:persiana__hahaha:

گیلان بهتره یا همدان؟؟؟ %282232%29.gifمعلومه که گیلان:banel_smiley_52:

میتینگ دیروز چطور بود؟؟؟؟خوب بود....به من که خوش گذشت:w02:

بستنیش خوشمزه بود؟؟؟تا اومدم مزش رو بفهمم زنبورا کوفتم کردن.....:hanghead:

خوردنی چیا دوست داری؟؟:ws37:منظورت چه جور خوراکیه؟....میوه....غذا....چی؟:4chsmu1:

تا حالا یخ بهشت توت فرنگی خوردی؟؟نه.....راستش زیاد یخ بهشت دوست ندارم.....اونجا نگفتم که نخوره تو ذوقت:w02:

چه رنگی رو بیشتر میپوشی؟؟؟:ws37:دقت نکردم.....اما بیشتر قهوه ای - مشکی - خاکستری

صندلی داغ بدتره یا نیش زنبور:ws3:؟؟؟البته که صندلی داغ:ws3:

فعلا همینا %281986%29.gif

مرسی که اومدی ونوس جونمheartshape1.gifsmiley-love001.gif

• Like 10
لینک به دیدگاه
درود بر هدای بزرگ......سلام عرض شد آقا اسی:icon_redface:

من چی بپرسم از صندلی داغ شهرسازی آخه !!!!!هر چی دوست داری

1- زیباترین شهر دنیا از نظر معماری چه شهریه؟بستگی داره.....نظرها متفاوته:girl_in_dreams:

2- تا حالا چیزی درباره زورآباد شنیدی؟نه

3- آیا معماری اسلامی داریم،یا در ایران فقط معماری ایرانی بوده.

معماری اسلامی هم داریم....به این مفهوم که با ورود اسلام به ایران یه سری بناهایی تحت تاثیر این ایدئولوژی شکل گرفت که دارای یه سری خصوصیات مشابه بودن....در واقع معماری ه که تحت تاثیر فرهنگ اسلامی بوجود اومد

ممنون که اومدیpoppysmileyf.gif

• Like 10
لینک به دیدگاه

افا سلام هدا جون...:w42:سلام هدا جونم:shad::shad:

Pink_Heart.gif

زیاد سوالای سخت سخت نپرسید از هدا.....:dancegirl2:مرسی عزیزم...مگه اینکه تو به فکر من باشیicon_love.gif

1.بهترین شهر ایران از لحظ شهرسازی؟:ws52:

2.شهرساز مورد علاقت؟احتمالا منظورت یه شهرسازه برجستس.....اما من یه استاد داشتم دوره کارشناسی احتمالا اون هدا هم میشناستش.....دکتر کیانوش ذاکر حقیقی.....اون مورد علاقه منه:girl_blush2:

3.مشکلات اهواز از نظر شهرسازی رو بگو؟اون و خصوصی بت میگم:icon_pf (34):

4.نظرت در مورد رشتت چیه کلن؟یه دانش بین رشته ایه.....دوسش دارم

5.تو هم مثل بقیه شهرسازا عاشخ مهماری هستی یا نه؟عاشق؟؟مثل بقیه شهرسازا؟

6.آرزوی شهرسازانت چیه؟یه کتاب خوب بنویسم:girl_in_dreams:

7.اگر یه روز شهردار اهواز شدی اول از کجا شروع میکنی؟از ساماندهی نادری

8.من میخوام رشتمو عوض کنم برم شهرسازی به نظرت این کار رو انجام بدم؟اگه دوست داری.....حتما

9.چقدر واسه ارشد درس خوندی؟واسه ملی خوندم.....آزاد قبول شدم:ws37:

10.به نظرت استاد پاکزاد و بهزاد فر کی وقت کردن این همه کتاب بنویسن.... msngifsdotcom_2052_icons.gif

....:persiana__hahaha:

اینا رو جواب بده...اگر دوست داشتی میام دوباره.... 800513_carameldansenplz.gifجواب دادم عسیسم

میتونم سوال غیر شهرسازی هم بپرسم؟؟؟ %282330%29.gifحتما...چرا که نه

مرسی که اومدی عزیزمFlashy_Love.gif

• Like 8
لینک به دیدگاه

من تو دوتا صندلی قبلی نتونستم شرکت کنم. الانم که اومدم بشرکتم، فکر کنم همه سوالا رو پرسیدن :icon_pf (34):

من چی بپرسم اخه :ws52:

راستی سلام. :ws3: خودت میدونی که من دفاع کردم که نیای رو صندلی داغ ولی نشد :ws3:

خب حالا یه چندتا سوال بپرسم امیدوارم تکراری نباشه فقط :icon_pf (34):

1- رشد افقی یا رشد عمودی؟

2- کدوم شهرهای ایران رو رفتی و دیدی؟

3- دست فروشی تو بعضی مراکز شهری خوبه یا بد؟

4- به خاطر اینکه تو اسکیس ضعیف بودن طراحی شهری نرفتی یا اینکه کلاً به برنامه ریزی بیشتر علاقه داشتی؟

5- 3تا از بهترین کتابای شهرسازی که خوندی.

6- چرا تو اکثر دانشگاه ها اقتصاد شهری و جامعه شناسی شهری و تأسیسات شهری خوب بهشون پرداخته نمیشه و میشه گفت خیلی ضعیفه.

7- ساختار کلی شهر رشت چه شکلیه؟ کدوم محلش به نظرت بیشترین مشکل شهری رو داره؟

فعلاً بسه دیگه همینا :ws3:

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام من هم یه چند تا سوال بپرسم که بی نصیب نباشم

خوبی هدایی ؟

چه خبر از رشت ؟

1) چرا گفتگوی شهرسازان مرده شرکت نمیکنی ؟

2) شرکت میکردی کدوم شهرساز رو انتخاب میکردی ؟

3) به نظرت تسلط شهر رشت خیلی زیاد نشده ؟

4) به نظرت این تسلط بر رشد شهرهای دیگه تاثیر نمیزاره ؟

5) یکی از بهترین استادات رو توی بگو ؟

دوران کارشناسی :

دوران ارشد :

6) نظرت در مورد اینکه میگن شمال کشور به یه شهر خطی تبدیل میشه چیه ؟

فعلا همینا بازم میام

• Like 5
لینک به دیدگاه
نظرت و راجع به بازسازی، بهسازی، نوسازی بگو:ws3:به اقتضی هر بافت یا بنا یکیش لازمه....اما با بهسازی موافق ترم:girl_in_dreams:

افکار کدوم نظریه پرداز و بیشتر دوست داری ؟اوم....یه سری از ایده های فرانک لوید رایت رو دوست دارم

3تا از بزرگترین ایرادای تهران تو زمینه شهرسازی چیاست؟خوب بستگی داره بخوایم از چه منظری بهش نگاه کنیم ....مثلا مسکن باشه،حمل و نقل باشه،فضای سبز باشه....تو هر کدوم کلی مشکل وجود داره......

شاغلی؟نه

تا حالا شده به خاطر مثلا از دست ندادن شغلت،یا اینکه مراحل اجرای یه کاری سخت بوده ،یا چیزای مشابه اینا از یه اشتباه و ایراد چشم پوشی کنی ؟

خیلی کم،معمولا با وسواس کارام رو انجام میدم.....مگه اینکه اون کار ارزشمند نباشه....و من محدودیت زمانی داشته باشم:hanghead:
  • Like 7
لینک به دیدگاه
سلام سلام سارا جون :icon_redface:

ممنون بابت دعوتت هدا جون ممنون که اومدی friaresmilley.gif

حالا سوالام

1- سه تا اصول اعتقادی خودتو که بشدت بهشون پایبندی و به هیچ وجه نمیخوای ازشون دست برداری رو بگو تو چه زمینه ای؟ تخصصی یا فردی؟

2- حریم خصوصی رو از منظر رشته تحصیلیت تعریف کن اوم....یه جورایی شاید بشه گفت احترام به حقوق وخواسته های شهروندانه

3- اگه بخوای شهرسازی رو با موسیقی تلفیق کنی چه ابتکاری رو به خرج میدی استفاده و توجه به هارمونی :girl_in_dreams:

4- به نظرت چرا اکثر معمارها موقع نقشه کشی یه ساختمون همیشه گلاب به روت دستشویی رو بغل اشپزخونه قرار میدن (خیلی رو این مسئله زوم کردم نگو اینطور نیس :4chsmu1:)راستش من معمار نیستم.....خیلی هم از طراحی ساختمان سر در نمیارم....اما میدونم که تلاش یه معمار بهره گیری حداکثری از فضایی ه که در اختیار داره.....شاید چون سرویس ها فضای کمتری به خودشون اختصاص میدن در نهایت یه جایی واسشون مشخص میشه....فضاهایی مثل آشپزخونه، سالن و خوابها به خاطر فضای بیشتری که نیازدارن و اهمیتشون.....تو ذهن طراح برجستن....اونها هستن که طرح اصلی رو تعریف میکنن

5- اگه بخوای ارامش رو تو طراحی یه خونه وارد کنی بهتر بگم اولویت اول قرارش بدی از چه ابزارهایی برای پیاده سازی این اولویتت استفاده می کنی این سوالت باز هم طراحانست....من هم شهرسازم هم یه برنامه ریز:hanghead:.....اما فکر کنم بهره گیری از نور طبیعی واسم مهمه تو طراحی....

همینا:ws3:

balloons.gif

• Like 6
لینک به دیدگاه
به به پس هم دانشگاهی هستیم که! جدی؟:icon_redface:

چند تا سوال دیگه:

1-قشنگترین شهر ایران(از همه نظر)اصفهان

2-قشنگترین شهر جهان پاریس

3-دوس داری تئ کدوم شهر ایران و جهان زندگی کنی....

اصفهان رو واسه زندگی کردن دوست ندارم.....شاید شیراز:girl_in_dreams:

پاریس:girl_in_dreams:

ممنون که اومدینballoons.gif

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام هدا خانوووم شهرساز سلام :icon_redface:

هم دانشگاهی خودمون که جزو اوناست که خودشو نشون نداده ، البته فکر کنم یه لحظه تو میتینگ نمایشگاه کتاب دیدمتون :ws52: بله:icon_redface:

بگو نظرت در مورد دانشگاه آزاد قزوین ؟دانشگاه خوبیه....سیستم آموزشی خوبی داره و تمرکزش هم روی ارشد و دکترا ست

نظرت در مورد رشته شهرسازی تو این دانشگاه ؟حقیقتش من یه ترم بیشتر اونجا نبودم....اما به دلیل مدیریت خوب تا حدود زیادی تو خیلی از رشته ها دانشگاه خوبی محسوب میشه....از اساتید خوبی هم بهره میگیره

توان اساتیدش ؟تقریبا خوب

علاقه دانشجوهاش ؟خیلی فعال

میخوای واسه دکترا هم ادامه بدی ؟چرا که نه

تا حالا به تغییر رشته فکر کردی؟بله(تکراری)

برنامه ریزی بهتره یا طراحی ؟هیچ کدوم....لازم و ملزوم هم هستن یه جورایی

بین برنامه ریزی ها شهری یا منطقه ای ؟البته که برنامه ریزی شهری......برنامه ریزی منطقه ای از نظر من جغرافیاست:ws37:

فعلا همینا رو بگو تا برگردم :ws2:

مرسی که اومدی:flowerysmile:

• Like 6
لینک به دیدگاه

به به....داداش گلم bighug.gif

درسته که هیچ شهری شهر خود ادم نمیشه ؟کاملا درسته:ws37:

اگه مشکل پولی نباشه قشنگ ترین وبهترین مکان تفریحی که برای یه شهر میسازی چیه و چه شکلیه ؟تا حالا بهش فکر نکردم....خیلی بده....اما به دلیل اینکه من برنامه ریزی رو انتخاب کردم یه جورایی ذهنم از ایده آل گرایی فاصله گرفته....یاد گرفتم از امکانات موجود برای حل مشکلات استفاده کنم....:hanghead:

اما چون علاقه مند به طبیعتم سعی میکردم یه محیط رو طراحی کنم که به این نیاز آدمها پاسخ بده....چون ما خیلی فضای سبز نداریم....سطح سبز داریم......:hanghead:

توی رشته شما روستا سازی هم هست یعنی زیر شاخه ای فرعی چیزی ندارین در موردش اخه روستا قشنکتر شهره ؟نه همچین چیزی نداریم.....روستاها ارگانیک بوجود اومدن....مثل شهر نیست که مثلا تصمیم گرفته بشه یه شهر احداث بشه....ما فقط طرح هایی واسه روستاهای موجود داریم

چه طور میشه با شهر سازی ادم های اون شهر را به هم نزدیک تر کرد بنا ها تاثیر روی ارتباطات احتماعی دارن ؟کاملا....یه محیط ، بنابه خصوصیاتی که داره کاملا ارتباط داره با این موضوع....با طراحی تا حد زیادی میشه کمک کرد به افزایش تعاملات اجتماعی

نمی شه بالای ساختمونای بزرگ فضای سبز درست کرد یا به برای نمای اونا از باطری خورشیدی استفاده کرد ؟میشه و انجام هم شده.....که مثلا بام ها رو سبز کردن

فاصبلاب یه شهر را میتونی طراحی کنی چقد وقت میبره یه شهر کوچیک هشتاد هزار نفری دریا هم کنارش هست یه شوره زار هم کنارشه ؟نه راستش یه شهرساز میتونه تا حدودی در مورد خطوط کلی نظرمند باشه.....اما اینی که شما گفتی کار مهندس تاسیساته

نزرت درمورد شهر های استان سیستان و بلوچستان چیه ؟تا حالا نه طرحی از این شهرها دیدم نه خودم از شهرهاش دیدن کردم:hanghead:

خیلی به دوسات اعتماد می کنی یا متوسط یا کم ؟ (حتی دوستای اینترنتی ؟

متاسفانه بله:hanghead:

مرسی که اومدی آرش جان toyou.gif

• Like 4
لینک به دیدگاه
هدا جان سلام..:icon_gol:

مرسی از دعوتت:icon_gol:

من تا به حال صندلی داغ هیچکسی شرکت نکردم...:ws37:

اساساً دوست دارم به صورت حضوری طرف مقابلم رو به چالش بکشونم و از اونجا که حمید شهرساز و چند تا از بچه های دیگه بهتر میدونن که سوالای من یه کم از نرم طبیعی خارج میشه:icon_pf (34):بنابراین ترجیح میدم به تشکر از تو برای دعوتت اکتفا کنم و برات آرزوی موفقیت در زمینه ی تحصیلی و مهمتر از اون در زندگیت کنم...:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سلام کیوان جانrose_5.gif

خواهش میکنم:icon_gol:

آخی.....Aiwan-JC_empathy4.gif

ممنونم.....همچنین شما

ممنونم که اومدی toyou.gif

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام بر هدای عزیز....:vi7qxn1yjxc2bnqyf8vسلام هدا جون......چقدر اینجا هدا زیاده:shad:

اول یه سوال خارج از شهرسازی....چرا تو هدی نیستی هدایی؟؟؟!!! :girl_in_dreams:راستش وقتی که بابام میخواسته شناسنامه بگیره اسمی که انتخاب کرده بوده رو اجازه ندادن.....تو جنگ بوده و تو خوزستان دیگه:4chsmu1:.....جوگیر بودن گفتن که سیده.....نمیشه.....چون اسم مامانم هما ست بابام هم گفته بنویسید هدا....با ی هم ننویس.....الف بذارید:persiana__hahaha:

1- چقدر از رشته تحصیلیت تو مقطع کارشناسی و ارشد راضی هستی؟ اگه برات موقعیتش پیش بیاد حاضری رشتت

رو عوض کنی؟ تکراریه......راضیم......العان دیگه نه

2- خوندن کدوم کتاب شهرسازی برای اولین بار تو رو به رشتت علاقه مند تر کرد؟تئوری شکل شهر از کوین لینچ

3- دیدگاه کدوم شهرساز بیشتر از همه با روحیات شهرسازیه خودت سازگارتره؟ (ایرانی یا غیر ایرانی)از طبیعتگرا ها خوشم میاد:girl_in_dreams:

4- امتحان دکتر شیعه چطور بود؟:w02:این ترم با شیعه کلاس نداشتم:w02:

5- چرا برنامه ریزی رو انتخاب کردی؟ چرا طراحی شهری نه؟؟؟راستش اوایل طراحی دوست داشتم.....اما خودت هم میدونی که توی همدان طرح هایی که ارائه میشد با استاتیدی بود با تخصص طراحی یا برنامه ریزی....منم چون دوست داشتم با ذاکر کلاس بردارم و نحوه تدریسش رو دوست داشتم.....با اساتید برنامه ریزی کلاس میگرفتم.....ودیدم که موفقیتم توی این زمینه با توجه به اینکه 2سال آخر فقط برنامه ریزی کار کردم بیشتره

فعلا همینا.....مرسی از دعوتت هدا جان....همیشه شاد و موفق باشی دوستم..:w72:

ممنون که اومدی عزیزمpoppysmileyf.gif

• Like 6
لینک به دیدگاه
من تو دوتا صندلی قبلی نتونستم شرکت کنم. الانم که اومدم بشرکتم، فکر کنم همه سوالا رو پرسیدن :icon_pf (34):آخی....

من چی بپرسم اخه :ws52:هر چی دوست داری بپرس:w02:

راستی سلام. :ws3: خودت میدونی که من دفاع کردم که نیای رو صندلی داغ ولی نشد :ws3:علیک سلام:icon_redface:.......آره آره....خوب میدونم.....تو هم نبودی که اول اسم من و آوردی:vahidrk:

خب حالا یه چندتا سوال بپرسم امیدوارم تکراری نباشه فقط :icon_pf (34):

1- رشد افقی یا رشد عمودی؟تلفیقی از هر دو

2- کدوم شهرهای ایران رو رفتی و دیدی؟اهواز-دزفول-آبادان-خرمشهر-شوشتر-شوش-اندیمشک-خرم آباد-درود-بروجرد-همدان-شیراز-اصفهان-مشهد-تهران-کرج-بهار-قزوین-رشت-فومن-تبریز-بهارستان-مهاجران-دیلم-گناوه....:ws52:

3- دست فروشی تو بعضی مراکز شهری خوبه یا بد؟بد....جز مرکز اگه یه جاهایی ساماندهی بشه بد نیست....یه چیزی تو مایه های شنبه بازارها

4- به خاطر اینکه تو اسکیس ضعیف بودن طراحی شهری نرفتی یا اینکه کلاً به برنامه ریزی بیشتر علاقه داشتی؟توضیح دادم این و

5- 3تا از بهترین کتابای شهرسازی که خوندی.تاریخ شکل شهر-تئوری شکل شهر-طراحی شهری پاکزاد فعلا اینها تو ذهنم میاد:ws52:

6- چرا تو اکثر دانشگاه ها اقتصاد شهری و جامعه شناسی شهری و تأسیسات شهری خوب بهشون پرداخته نمیشه و میشه گفت خیلی ضعیفه :hanghead:

7- ساختار کلی شهر رشت چه شکلیه؟ کدوم محلش به نظرت بیشترین مشکل شهری رو داره؟متاسفانه من زیاد تو محلاتش نبودم که بخوام نظر بدم.....فقط گلسار و بلدم:girl_blush2:

فعلاً بسه دیگه همینا :ws3:

ممنون که اومدی ادمینی جون:w02:

• Like 5
لینک به دیدگاه

یعنی اینکه تو رشته شما همه چی وابسته به دانشجوهه یا وابسته به استاد؟

توی دوره کارشناسی نقش استاد بیشتره....اما توی ارشد فقط یه راهنماست و محرک برای تلاش

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...