رفتن به مطلب

سه هزار سال دروغ در تاریخ ایران

M!Zare

ارسال های توصیه شده

برای نامه های محرمانه معمولا از عکس و یا اسکن نامه استفاده میکنن

وگرنه اعتبارش رد میشه

چون موارد پر اهمیت در این مورد

1. دستخط

2. امضا و مهر رسمی ( در این مورد امضا و مهر رسمی سلطنتی )

3. تاریخ و شماره ثبتی نامه برای بررسی در اسناد رسمی ( همه نامه های رسمی حتی نامه هایی که فقط یک بار باید رویت بشن هم در جایی ثبت میشن )

از شرکت شما بسیار سپاسگذارم....

در این

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
هم شما میتوانید انگیزه نویسنده رو مطالعه بفرمایید.سابقه و تاریخ نگارش توسط دکتر اقبال و همچنین مطالب نوشته شده در انگیزه نویسنده بگونه ای بود که نمیشد بسادگی از کنارش گذشت.

در مورد نامه نیز تحقیق میکنم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 49
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چقد باید ابله باشیم که حرف اقبال رو باور کنیم.

بهتره تایپیک خذف بشه.

چرا؟:ws52:

در بعضی از صحبتاشون نکات جالب هست...نمیشه سرسری گذشت.شما متن رو خوندید؟

لینک به دیدگاه

یه نگاه کلی به متن انداختم

خیلی بنظرم چرند اومد!

یک دنیا دارند در مورد تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ایران صحبت میکنن و بعدش یه آدمی اومده همه چیز رو زیر سوال برده اونم با دلایل غیرمنطقی!!

یه چیزی پشت این قضیه هست!

لینک به دیدگاه

یه نگاه کلی به متن انداختم

خیلی بنظرم چرند اومد!

یک دنیا دارند در مورد تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ایران صحبت میکنن و بعدش یه آدمی اومده همه چیز رو زیر سوال برده اونم با دلایل غیرمنطقی!!

یه چیزی پشت این قضیه هست!

آخه سی سال پیش چی میخواسته پشت پرده باشه...کل متن هم که چرند نیست...بی انصافی نکنیم...لحن نویسنده وبلاگ تند هست ولی بعضی جاهاش ما رو به فکر فرو میبره.

اقبال دراین کتاب همچنین می گوید: سبب آنکه اغلب ما ایرانیها تاب وتحمل شنیدن صدای غیر خودمان را نداریم و جامعه ی ایران همـیشه در معرض درگیریها، آشوبها وکشمکشهای درونی خود میسوزد، این است که ایرانی ها نسل اندر نسـل، خودپسندی، خودخواهی وغرور احمقانۀ ملـی(!!) را از خسرو پرویز ساسانی یاد داشته وبـه کار می بندند؛

اصلا لحن نویسنده جالب نیست و با توجه به اینکه من اصل کتاب رو ندیده ام نمیتونم بگم که دکتر اقبال هم همینگونه نوشته اند و یا نه....ولی آیا قسمت قرمز متن دروغه؟

لینک به دیدگاه
زرتشت بد بوده؟

یه هندی چه نفعی داره که یه شخص ایرانی رو بزرگ کنه؟

ایرانی چقدر باید حقیر باشه تمدنی که همه دنیا بهش اعتقاد دارن رو تکذیب بکنه

یکم فکر کنیم

هرچیزی ارزش نداره

الان مگه چیزی داریم که تو دنیا به خاطرش بهمون احترام بزارن

پس به همون 3000 ساله ها درود

میگن برادر حاتم طایی هرکاری کرد مشهور بشه نشد ... رفت (ببخشید) ادرار کرد تو آب زمزم

خراب کردن چیزای بزرگ کوتاه ترین راه مشهور شدنه

لینک به دیدگاه
آخه سی سال پیش چی میخواسته پشت پرده باشه...کل متن هم که چرند نیست...بی انصافی نکنیم...لحن نویسنده وبلاگ تند هست ولی بعضی جاهاش ما رو به فکر فرو میبره.

اصلا لحن نویسنده جالب نیست و با توجه به اینکه من اصل کتاب رو ندیده ام نمیتونم بگم که دکتر اقبال هم همینگونه نوشته اند و یا نه....ولی آیا قسمت قرمز متن دروغه؟

حالا یک سوال میپرسم

نظرتون در مورد خسرو معتضد چیه؟؟ برنامه تاریخی شبکه 2 صحبت میکنه

لینک به دیدگاه

حالا یک سوال میپرسم

نظرتون در مورد خسرو معتضد چیه؟؟ برنامه تاریخی شبکه 2 صحبت میکنه

از کل سالهایی که ایشون در تلویزیون صحبت میکنند من فقط یک یا دو برنامشون رو دیدم....اونم در مورد مشروطه بوده و کسل کننده.پس نمیتونم در مورد ایشون نظر بدم:ws52:

لینک به دیدگاه
از کل سالهایی که ایشون در تلویزیون صحبت میکنند من فقط یک یا دو برنامشون رو دیدم....اونم در مورد مشروطه بوده و کسل کننده.پس نمیتونم در مورد ایشون نظر بدم:ws52:

بله ایشون زمانی دست بوس اعلاحضرت بودن ( اطلاعات موثق دارم) و حالا میان و تو تلویزیون با دروغ پردازی و اغراق از فساد و بی لیاقتی شاه ایران صحبت میکنن.

چرا؟؟

خیلی چیزا رو نمیشه راحت پذیرفت!

بهتره در موردشون قضاوتی نکنیم... :icon_gol:

لینک به دیدگاه

بله ایشون زمانی دست بوس اعلاحضرت بودن ( اطلاعات موثق دارم) و حالا میان و تو تلویزیون با دروغ پردازی و اغراق از فساد و بی لیاقتی شاه ایران صحبت میکنن.

چرا؟؟

خیلی چیزا رو نمیشه راحت پذیرفت!

بهتره در موردشون قضاوتی نکنیم... :icon_gol:

درسته خیلی از چیزا رو نمیشه بسادگی پذیرفت و خیلی از چیزا رو نباید به سادگی پذیرفت.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

تو تمام پستا گفته شده فلاني در اين كتاب گرانبها ! با ارائه اسناد تاريخي ثابت ميكند كه فلان! ما كه نديديم منبعي! ديديم؟! كدوم اسناد تاريخي؟! چطوري ثابت كردن؟! از كنار چي نتونستين به سادگي بگذرين؟! كجاش تأمل داشت دقيقا؟ يه وبلاگ داغون كه حتي نويسنده ش جرأت معرفي خودشم نداره، شد منبع؟!! دو سال از زمان نگارش اين مطلب ميگذره! وقتش نرسيده خودشو معرفي كنه؟ كمي فكر!!

و ميشه بپرسم چيش براتون جالب بود؟!!! :banel_smiley_4: مخصوصا اينكه ميگيد بعنوان يك ايراني؟!! :w58:

1 > ايشون اونطور كه از نوشته هاشون برمياد هخامنشيان رو زرتشتي ميدونه؛ هخامنشيان هم قبل از ميلاد مسيح بودن! چطور ميشه گسترش دين مسيح رو انگيزه ساختن دين به قول ايشون غيرواقعي مزديسنا دونست؟ تناقض! حالا كاري نداريم دين يهود قديمي تره يا دين زرتشتي!

2 > در اين مورد ميتونيد به اهل فن مراجعه كنيد، گسترده تر از اونه كه بگم؛ براي افتخار من همين بس كه در ساخت تخت جمشيد از كسي بيگاري نكشيدن مثل اهرام مصر و ديوار چين!!

البته ايشون انگار گلوشون پيش يه خانوم مصري گير كرده بوده! :ws3:

3 > ايران قبل از اسلام عاري از علم و دانش بود؟! پل دزفول و كاريز و دانشگاه / بيمارستان گندي شاپور رو عمه محترم اين آقاي آشموغ بعد از اسلام ساختن شايد!! ايشون احتمالا خبر ندارن يا يادشون رفته كه دانشمند يوناني پناهنده شده بود به ايران! علم و دانش بعد از اسلام يهو همينطوري كه بوجود نمياد! قبلش يه زمينه و بستري وجود داشته!

4 > من اصلا نفهميدم چي ميگه!! لطفا ترجمه كنيد!

5 > بزرگي كورش ربطي به ذوالقرنين بودنش نداره؛ كه اگه ذوالقرنين نباشه، مشكل خاصي پيش بياد! ok؟ :icon_pf (44):

6 > فردوسي تا جايي كه به تاريخ دسترسي داشته، شعرش منطبق بر واقعيته؛ فقط قسمتاي قديمي با اسطوره و افسانه آميخته ست! بنظر شما اين ميشه سراندرپا دروغ؟! به قول خود فردوسي : تو اين را دروغ و فسانه مدان!

7 > محض اطلاعتون عرض ميكنم اون نامه پر از اندرز و آگاهي پيامبر به احتمال بسيار زياد جعلي ست! و من حيران اين جمله «آیا این((فرهنگ ایرانی)) است؟!» هستم! مگه ايشون به وجود چيزي به نام فرهنگ ايراني هم اعتقاد دارن؟!! عجيبه!

8 > برخي هم معتقدند كه چهارشنبه سوري ربطي به آيين زرتشت نداره؛ چونكه پريدن از روي آتش، بي احترامي به اونه... اينكه مسئولین مملکت با عوامل اصلی توزیع این موادّ آتش زا، برخـورد جدّی نمی کنند هم تقصير اشوزرتشته؟!

9 > عجيبه كه دوست و همراه صميمي ايشون، جناب آقاي دكتر تفضلي، تخصصشون همين به قول ايشون زبان مرده و درهم ریخته و " کپک زده ی" پهلوی هست!! ضمنا ممنون ميشم سندي ارائه بدين كه نشون بده آقاي تفضلي رو زرتشتيا كشتن! اينكه چرا عربي قاطي پارسي شده رو هم ميتونيد تو تاريخ دنبالش بگرديد!

10 > اونهمه قيام خونين مردم ايران حكايت از چيز ديگري ميكنه...! رد پاي زرتشتو تو شعر حافظم حتي ميتونيد ببينيد!

لینک به دیدگاه

در پاسخ کاربر عزیز آفرین:نکاتی که برای من جالب بود.

چـگـونه ممکــن است شخصیتی - به این بزرگی که زرتشتیان اورا پیامبر بزرگ سرزمین ایران معرفی کـرده انـد - نه تاریخ تولدش و نه تاریخ مرگش و نه مکان تبلیغ و اقامتش، ونه گذشتگان و بازماندگان او ازنسلش، هیچیک مشخص و آشکار نباشد؟ اختلاف در تاریخ زندگانی زرتشت خیالی ، از چند صد سال پیش از میلاد تا چند و چندین هزار سال پیش از آن است!! نیزاختلاف در ذکر مکان و محل زندگانی او از دورترین نقاط خاوری (شرقی) ایران تا دورترین نقاط باختری(غربی)این سرزمین،به اندازه ای است که هـیچ راهی برای تشخیص آن نیزنداریم!! گذشته از ایـنها، او چه پیامبری بوده که در تاریخ، هیچ اثر و نشان و یادی از خاندان پدری و یا مادری او،بلکه از نسل و بازماندگان او بر جا نمانده است؟
کتابسوزی ایران، تنها یک شایعه و دروغ بزرگ تاریخی بوده، و اصلاً ایران این اندازه کتاب نداشته است! و آن کتابهای اندک را هم خود موبدها و زرتشتیان آتش زده اند وآنگاه زرتشتی ها ادعا کرده اند که : ما اهل دانش بوده ایم واسکندر و بعد از او عرب ها ، کتابهای ما را سوزانده، یا دزدیده اند و با خود برده اند!!!

در مورد اسکندر و شخصیت او من مطالب ضد و نقیض زیادی شنیده ام که این متن نیز باز بر شک من افزود.

ما ایرانیـها را دروغگوترین مردم میدانند

اگر این متن دروغ باشد ،باز این جمله درست است.تازه دروغ هر چه بزرگتر،پذیرشش آسانتر

سبب آنکه اغلب ما ایرانیها تاب وتحمل شنیدن صدای غیر خودمان را نداریم و جامعه ی ایران همـیشه در معرض درگیریها، آشوبها وکشمکشهای درونی خود میسوزد، این است که ایرانی ها نسل اندر نسـل، خودپسندی، خودخواهی وغرور احمقانۀ ملـی(!!) را از خسرو پرویز ساسانی یاد داشته وبـه کار می بندند؛

آیا جز این است:ws52:

لینک به دیدگاه

ببین بشمار میزان یورشهایی که بر این ملت شده

1. آریاییها

2. یونانیان

3. اعراب

4. مغولان

5. ترکان و ازبک ها

6. افغانها

7. اروپائیان

کدوم منطقه رو میشناسی کمه کم 7 بار فقط سرزمینشون با خاک یکسان شده باشه و هنوزم پابرجا باشه

در اینکه ایرانیان دروغگو بار اومدن شکی نیست

اگه اینطور نبود تا حالا ایرانی نبود

بزرگترین آرزوی کوروش کبیر و همه هخامنشیان هم همین بوده

حفظ وطن از دروغ

در مورد اسکندر درسته نظریات مختلفی هست

اما به نظرت چرا اسکندر سلسله ای نداشته؟

چرا بعد از اون جانشینانش تمام خاطراتش رو نابود کردن؟

نظریه ای هست و مستندی که شبکه منوتو هم پخشش کرد

این نظریه میگه اسکندر انقدر شیفته هخامنشیان بود که خودش رو شاه هخامنشی نامگذرای کرد

در مورد محل تولد اشوزرتشت هم بحثهای آنچنانی نیست

مطمئنا آذربایجان بوده و این نظریه هم مطرح هست

تالش‌، زادگاه‌ زرتشت‌

لینک به دیدگاه
در پاسخ کاربر عزیز آفرین:نکاتی که برای من جالب بود.

در مورد اسکندر و شخصیت او من مطالب ضد و نقیض زیادی شنیده ام که این متن نیز باز بر شک من افزود.

اگر این متن دروغ باشد ،باز این جمله درست است.تازه دروغ هر چه بزرگتر،پذیرشش آسانتر

آیا جز این است:ws52:

پس در مورد اشوزرتشت شما يه سرچي بفرماييد، همچينم نامشخص نيست، منتها بين چند تا نظر، اختلاف هست

از اين گذشته من اگر بخوام يه آيين جديد اختراع كنم و به يه شخصيت خيالي نسبت بدمش، اولين كاري كه ميكنم اينه كه يه شجره نامه درست حسابي واسش بسازم كه مو لاي درزش نره تا چند وقت بعد يكي مثل شما گير نده بهش! غير از اينه؟! مخصوصا تو ايران باستان كه وراثت و خون، عامل بسيار مهمي بوده! پس اين ميتونه يه جورايي حقانيت اين آيين رو برسونه، نه خيالي بودنشو

آتش زدن كتابها توسط خود موبدان هم بسي خنده داره! كتابهايي باقي مونده كه هنوزم ارزش خوندن داره؛ مثل مينوي خرد (ترجمه آقاي تفضلي!!!)، آيا مشت نمونه خروار نيست؟ جايي كه دانشگاه داشته، وجود داشتن كتاب خيلي چيز عجيبيه؟!

در مورد اسكندر هم نبايد افراد رو يا سياه سياه ديد يا سفيد سفيد؛ اونقدر شرافت داشت كه براي كورش قرباني ميكرد يا براي داريوش مراسم تشييع جنازه برگزار كرد؛ حتي تو ادبيات ايران ازش تمجيد شده

اينم خيلي هيجان انگيزه كه يه نفر خودش اينهمه دروغ بگه و بعدم نتيجه بگيره كه ایرانیـها را دروغگوترین مردم میدانند!

زرتشت : راه در جهان يكيست و آن راه راستي ست.

داريوش : اهورامزدا اين سرزمين را از خشكسالي از دشمن و از دروغ بپاياد.

هرودوت : نزد مردم ايران گناهي بزرگتر از دروغ نيست.

قبول دارم كه خيلي چيزا ريشه هاي قديمي داره ولي اين درست نيست با دروغ و دغل موارد مثبت رو (كه اتفاقا بيشتر هستن) كمرنگ كنيم يا ناديده بگيريم يا اجازه بديم كسي غرض ورزانه اين كارو بكنه؛ + خيلي از اون آشوب و كشمكشا بخاطر بيرون كردن بيگانه ها بوده

در مورد بقيه ش نظري نداريد؟ مورد چهارم هم تفسير نشد!

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

ما ایرانیا یه افتخار بزرگ داشتیم اینکه جزو اولین یکتا پرستا بودیم ولی اونم به لطف افرادی مثل شما داره... .

برای خودم واقعا متاسفم که هموطنایی مثل شما دارم که تاریخ اثبات شده ی خودشون رو به سخره میگیرن.

همه جا گفتم اینجا هم میگم:شما علاوه بر اینکه به میهنتون خیانت میکنید به اسلام و دینتون هم خیانت میکنید.

منکه از امثال شما نمیگذرم.اون دنیا منتظرم باشین تا حقم رو ازتون بگیرم.

کورش نخواب که ملتت در خواب است

آرامگهت غرقه به زیر آب است

اینبار نه بیگانه که دشمن ز خود است

صد ننگ به ما که روح تو بیتاب است.

لینک به دیدگاه
ما ایرانیا یه افتخار بزرگ داشتیم اینکه جزو اولین یکتا پرستا بودیم ولی اونم به لطف افرادی مثل شما داره... .

برای خودم واقعا متاسفم که هموطنایی مثل شما دارم که تاریخ اثبات شده ی خودشون رو به سخره میگیرن.

همه جا گفتم اینجا هم میگم:شما علاوه بر اینکه به میهنتون خیانت میکنید به اسلام و دینتون هم خیانت میکنید.

منکه از امثال شما نمیگذرم.اون دنیا منتظرم باشین تا حقم رو ازتون بگیرم.

کورش نخواب که ملتت در خواب است

آرامگهت غرقه به زیر آب است

اینبار نه بیگانه که دشمن ز خود است

صد ننگ به ما که روح تو بیتاب است.

دوست عزیز.چرا بد برداشت میکنید؟:w58:

لینک به دیدگاه
ما ایرانیا یه افتخار بزرگ داشتیم اینکه جزو اولین یکتا پرستا بودیم ولی اونم به لطف افرادی مثل شما داره... .برای خودم واقعا متاسفم که هموطنایی مثل شما دارم که تاریخ اثبات شده ی خودشون رو به سخره میگیرن.همه جا گفتم اینجا هم میگم:شما علاوه بر اینکه به میهنتون خیانت میکنید به اسلام و دینتون هم خیانت میکنید.منکه از امثال شما نمیگذرم.اون دنیا منتظرم باشین تا حقم رو ازتون بگیرم.کورش نخواب که ملتت در خواب استآرامگهت غرقه به زیر آب استاینبار نه بیگانه که دشمن ز خود استصد ننگ به ما که روح تو بیتاب است.
جدای از چرت بودن مباحث بالا کوروش هیچ ارزشی برای من ندارد چون مرده و رفته و معلوم نیست اصلا من اریایی باشم تاریخ نوشته ی گنجشکان دربار بوده (اگه قهوه ی تلخ دیدی)
لینک به دیدگاه

salam.nazar har kas baraye man mohtarame ama shoma harfi mazani ke aslan dorost nist.man nemidonam shoma dinet chie ama age mosalmoni bayad be payambar ehteram bezary ama tebghe gofteye shoma chon payambar az donya raftan pas dige nabayad behesh ehteram gozasht?! in doroste?

dar zemn aslan mohem nist ke ariae bashim.mohem ine ke ensan bashim va baraye ensan boodan az afradi mesle kourosh yad begirim

لینک به دیدگاه

باید بگم جناب اقبال به نکات ارزنده ای اشاره کردند که جای تحقیق و بررسی بیشتر داره.

اما نکته ای در برخی پاسخ ها نظر منو جلب کرد.

همین عدم تاب داشتن ما برای نظر مخالف نشون میده که چقدر عقب مانده هستیم.

هر موقع تونستیم در مورد چیزی به نام تاریخ و چیزی به نام دین با نگاه شک و تردید مواجه شویم، آن موقع شاید بتوانیم ادعا کنیم که ملتی کمی تا قسمتی تا ابری متمدن هستیم.

تمدن کشور من هرچه بوده، الان رفته! من برای اینکه ویژگی های زندگی خودم و برای بررسی علل اینکه هنوز نتوانسته ایم به جامعه مدنی دست پیدا کنیم، نیازمند بررسی فرهنگ تاریخی ام به صورت بی طرفانه هستم.

گیرم که پدر تو بود فاضل

از فضل پدر تو را چه حاصل؟

مرسی فلوید جان که نکات پنهان و قابل بررسی را از زبان مرحوم اقبال بار دیگر برایمان نقل کردی. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...