رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

همیشه خوشحال باشین...

نمی تونم دلیل خوشحال شدنتون رو متوجه بشم!!! با اینکه آدم متعصب و مذهبی هم نیستم!

ممنون

دلیل خوشحالیم؟24 سال زندگی و چیزهایی که دیدم و درک کردم و سرم اومد.کمه؟

لینک به دیدگاه
ممنون

دلیل خوشحالیم؟24 سال زندگی و چیزهایی که دیدم و درک کردم و سرم اومد.کمه؟

به هر حال این نظر شخصی شماست.ممکنه شما تجربیاتی داشتین که بقیه نداشتن...

لینک به دیدگاه

من یک اعترافی میکنم.

چون اساسم در همه حرف هام سعی کردم بر صداقت باشه.

انتظار نداشتم،اینقدر گزینه 1 رای بیاره،شاید هنوز خیلی برای قضاوت روی مردمان ایران زوده و مردم ما واقعا عاشق اسلام و دستوراتش هستند.

امیدوارم موفق باشین ........

لینک به دیدگاه
آیا تا بحال روزه داری رو دیدین که همه اعمالش به روزه دار بودنش بیاد؟

تا بحال ادمی رو دیدی که هیچ وقت گناه نکنه؟

ما دیگه یه چیزا عجین شدس باهامون

شاید رعایت کنیم اما محو نمیشه که:ws3:

اصلا فلسفه روزه چیست؟درک فقرا و گرسنگان و کمک بهشون؟ آیا شمایی که روزه میگیرید ، تو یک ماه معمولی بیشتر هزینه شکم مبارکتون میکنید یا ماه رمضون؟ آیا بعد از اینکه ماه زمضون تموم شد تا حالا گفتین گرسنگی بد دردیه و برین یک گرسنه پیدا بکنین و شکشو سیر کنین؟

تو ماه رمضون خرجا زیادتره چون هم سحری صبحونه نهار شام افطار شام در حونه ما با پرجاست:ws3:

اره من همیشه میگم ربطی هم به ماه رمضون نداره از بچگی مادرمون اینجور بارمون اورده که حداقل یه بار در روزفقیری رو دیدیم حتما کمک کنیم حتی ناچیز:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
من یک اعترافی میکنم.

چون اساسم در همه حرف هام سعی کردم بر صداقت باشه.

انتظار نداشتم،اینقدر گزینه 1 رای بیاره،شاید هنوز خیلی برای قضاوت روی مردمان ایران زوده و مردم ما واقعا عاشق اسلام و دستوراتش هستند.

امیدوارم موفق باشین ........

اسی جان من که همون اول تاپیک گفتم که پرچم اسلام پابرجاست هنوز...

لینک به دیدگاه

ای بابا یعنی کساییکه روزه میگیرن انقدر ترس دارن؟؟؟ :w58:

چرا فکر می کنین هرکی روزه میگیره از اون مسلمونای متعصبه؟؟؟ من می گم میگیرم بنا به دلایل شخصی اما آدم مذهبی و متعصبی هم نیستم!! حالا باز بگین :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

چرا فکر می کنین هرکی روزه میگیره از اون مسلمونای متعصبه؟؟؟ من می گم میگیرم بنا به دلایل شخصی اما آدم مذهبی و متعصبی هم نیستم!! حالا باز بگین :banel_smiley_4:

نه اصلا هیچ ترسی ندارند و خیلی هم محترمند....

فقط یک چیز مشترک دارند و آن تعبد است.

تعبد هم معناش خیلی گسترده است و الزاما چیز بدی نیست،باید در مبانی فقه دنبال معنای لغت تعبد بگردید تا متوجه بشین.

لینک به دیدگاه
نه اصلا هیچ ترسی ندارند و خیلی هم محترمند....

فقط یک چیز مشترک دارند و آن تعبد است.

تعبد هم معناش خیلی گسترده است و الزاما چیز بدی نیست،باید در مبانی فقه دنبال معنای لغت تعبد بگردید تا متوجه بشین.

بله درسته محترمند.از اون طرف کسایی که نمی گیرن و اعتقادی ندارن هم محترمند.

دنبال موضوع تعبد هم می رم تا متوجه بشم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نیازی نیست مسلمان متعصب باشه... همون که مسلمان باشه کافیه...

همان که تبدیل به یک میانه رو بشه خودش بزرگترین مشکله...

ما تمام این بدبختی هایی که داریم از میانه روی های ما بوده...

لینک به دیدگاه

اگه آدمها کاری به کار هم نداشته باشن، چه اشکالی داره هر کسی بنا به اعتقاداتش عمل کنه.اگه کسی که روزه داره ،نخواد دیگرانو نصیحت به روزه داری کنه و بالعکس کسی که اعتقادی به روزه داری نداره ، دیگران رو دعوت به ترک روزه نکنه...

اینجوری اگه تعداد هرکدومشون بیشتر بشه، موجب ناراحتی دسته مقابل نمی شه...

لینک به دیدگاه
نیازی نیست مسلمان متعصب باشه... همون که مسلمان باشه کافیه...

همان که تبدیل به یک میانه رو بشه خودش بزرگترین مشکله...

ما تمام این بدبختی هایی که داریم از میانه روی های ما بوده...

خطر امثال شریعتی خیلی بیشتر از امثال طالبان است.

چون یکی دزد داناست و دیگری دزد احمق......

آمار سنگ کلیه و بیماری های کلیوی در بین مسلمانان از همه جای دنیا بیشتره.

ننوشیدن آب در گرمای تابستان به مدت زیاد،یک حماقت محضه،نمیدونم چه دردی را از اونیکه اون بالا نشسته دوا میکنه و چه رحمتی به اونیکه آب نمیخوره !!!!

آدم هر وقت تو مخمصه گیر افتاد هیچی نمیخوره،فوق العاده انسان های متعبدی داریم دراین مملکت با کمال تاسف...

لینک به دیدگاه
اگه آدمها کاری به کار هم نداشته باشن، چه اشکالی داره هر کسی بنا به اعتقاداتش عمل کنه.اگه کسی که روزه داره ،نخواد دیگرانو نصیحت به روزه داری کنه و بالعکس کسی که اعتقادی به روزه داری نداره ، دیگران رو دعوت به ترک روزه نکنه...

صد در صد درسته...

ولی مگر اینطور میمونه ؟

یک اعتقاد به تنهایی وجود نداره که... یک نفر که مسلمان هست (از نوع غیر متعصبش) به خیلی چیزها هم اعتقاد داره که اونها مستقیما به جامعه مربوط میشه...

دین اسلام دینی جامعه گراست عزیز دل... اگر با جامعه نباشه نابود میشه...

مگر دیگه منظور شما از اسلام اون اسلامی که در قرآن هست نباشه... یک چیزی که برخی برای خودشون ساختند باشه...

لینک به دیدگاه

آدم ها وقتی میتوانند کاری به هم نداشته باشند،که مکتبشون به مخالفش انگ کافر و مشرک نزنه و آیه بیاره هر جا کافر را یافتید گردنش را بزنید....

شما وقتی میتوانید زیر پای خود را در یک قایق سوراخ کنید،که خودتان و همفکرانتان فقط در آن قایق سوار شده باشید،اونموقع کاملا مختارید...

متاسفانه هنوز خیلی ها متوجه نمیشن،دارند از چیزهایی حمایت میکنند که نسل اونها را به عنوان برده و کنیز هم قبولشان نداشته اند.

کلا ایرانی ها ثابت کرده اند توسری خور هستند،این چیزها عجیب نیست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...