رفتن به مطلب

با هم متلب یاد بگیریم

M!Zare

ارسال های توصیه شده

درود.

یه سوال داشتم از خدمت دوستان،ممنون میشم جواب بدین.

توی متلب اگه بخوایم چند جمله ای حاصل از ضرب چندتا پرانتر در همدیگه رو پیدا کنیم،دستورش چجوری باید نوشته بشه؟

مثلا میخوایم (x-1) و (x+3) و (x-5) رو درهم ضرب کنیم و جوابش که چند جمله ای x^3-3x^2-13x-15 میشه رو بهمون بده.

ضرب دو تا پرانتز رو با دستور conv بلدم،ولی این دستور واسه ضرب چندتا پرانتز رو ارور میداد.

سپاس

:icon_gol:

همونطور که رو کاغذ ضرب می کنیم ضرب کن؛ 3 تا چندجمله ای بود 2تاش رو در هم ضرب کن و حاصلش رو در سومی ضرب کن:

>> conv(conv([1,-1],[1,3]),[1,-5])

ans =

1 -3 -13 15

>>
برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

...

به اون روش نمادین که دوستان اشاره کردن هم میشه. فقط می دونید که روش نمادین در برنامه نویسی هیچ جایی نداره.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 325
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

همونطور که رو کاغذ ضرب می کنیم ضرب کن؛ 3 تا چندجمله ای بود 2تاش رو در هم ضرب کن و حاصلش رو در سومی ضرب کن:

>> conv(conv([1,-1],[1,3]),[1,-5])

ans =

1 -3 -13 15

>>

...

به اون روش نمادین که دوستان اشاره کردن هم میشه. فقط می دونید که روش نمادین در برنامه نویسی هیچ جایی نداره.

مچکرم.

این کار به فکر خودم هم رسید ولی چون تعداد پرانتزهام زیاد بود و چندین بار هم باید این کار رو انجام میدادم دنبال یه دستور مثل همین collect بودم.

مشکل هم ظاهرا از همون 32 بیتی بودن نرم افزار بود که جل شد.

لینک به دیدگاه

...

این حرف جالبیه اما دانشجوهای امروزی از بدو آشنایی با متلب متغیرهای نمادین رو می بینند و هیچ وقت به این حرف اهمیت نمیدن، تا زمانی که یه جایی گیر بیفتن (البته اگه گیر بیفتن).

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

درود...اگر برنامه یک حلقه طولانی داشته باشه و نخواهیم که خیلی زمان برای اجرا بگیره، چه راهی وجود داره؟

ctrl+c رو هم هر چه امتحان میکنم جواب نمیده؟

لینک به دیدگاه
درود...اگر برنامه یک حلقه طولانی داشته باشه و نخواهیم که خیلی زمان برای اجرا بگیره، چه راهی وجود داره؟

Alt+Ctrl+Del :ws3:

End Process

لینک به دیدگاه
اینجوری که اصلا جواب نمیگیرم:ws52: از مساله خروجی میخوام

واسه شوخی گفتم دختر :vahidrk:

Ctrl+C که کلا پردازش رو کنسل میکنه

باید منتظر بمونی

لینک به دیدگاه

:ws52:

ما که چیزی از برنامتون نمیدونیم !

یعنی چی که Ctrl+C جواب نمیده !

یعنی برنامه رو قطع نمیکنه یا قطع میکنه خروجیشو میخواید بعدش ؟

اگه قطع نمیکنه ، رو Command Window کلیک میکنید بعد Ctrl+C ؟

اگه خروجی میخواید هم که آخر حلقه که یه سری محاسباتو انجام میده ، یه disp ای چیزی از متغیری که میخواین ، بگیرین خوب! یا مثلاً آخرِ یه خط ";" رو پاک کنید!

کلاً هم حلقتونو درست کنید ! چه کاریه !

اینجا کسی هست برنامه های محاسبات عددی رو خودش نوشته باشه ؟

تو حلِ معادلات دیفرانسیل با روش آدامز و کلاً روش های چند گامی گیر دارم ... یه جوابایِ پرتی میگیرم !

کسی تجربشو داره ؟

لینک به دیدگاه

بله، همین کار رو میکنم

اگه خروجی میخواید هم که آخر حلقه که یه سری محاسباتو انجام میده ، یه disp ای چیزی از متغیری که میخواین ، بگیرین خوب! یا مثلاً آخرِ یه خط ";" رو پاک کنید!

وقتی یکبار هم نمیتونه برنامه رو اجرا کنه چجوری ازش disp بگیرم؟

خب فک میکنم مشکل از سیتمم هست ، چون روی یک سیستم دیگه اجرا شده

ولی واسه من ساعت هاست BUSY نشون میده

تو حلِ معادلات دیفرانسیل با روش آدامز و کلاً روش های چند گامی گیر دارم ... یه جوابایِ پرتی میگیرم !

کسی تجربشو داره ؟

نه متاسفانه ما محاسبات عددی نداشتیم.

لینک به دیدگاه

وقتی یکبار هم نمیتونه برنامه رو اجرا کنه چجوری ازش disp بگیرم؟

خب فک میکنم مشکل از سیتمم هست ، چون روی یک سیستم دیگه اجرا شده

ولی واسه من ساعت هاست BUSY نشون میده

نه متاسفانه ما محاسبات عددی نداشتیم.

یک بار هم نمیتونه برنامه رو اجرا کنه یا یک بار هم نمیتونه مسیرِ حلقه رو طی کنه ؟

میگم نمیدونم برنامتون چیه !

بعیده ... مگه برنامه هوا کردنِ موشکه که جواب نده ؟:ws3:

ولی خواستی تکستشو بزار ما هم ران کنیم ...

شاید بعداً برنامه هه به دردِ ما هم خورد ...:gnugghender:

پس چی چی پاس کردین !!!

لینک به دیدگاه
یک بار هم نمیتونه برنامه رو اجرا کنه یا یک بار هم نمیتونه مسیرِ حلقه رو طی کنه ؟

میگم نمیدونم برنامتون چیه !

بعیده ... مگه برنامه هوا کردنِ موشکه که جواب نده ؟:ws3:

ولی خواستی تکستشو بزار ما هم ران کنیم ...

شاید بعداً برنامه هه به دردِ ما هم خورد ...:gnugghender:

پس چی چی پاس کردین !!!

برنامه پروژم هستش وگرنه میزاشتمhanghead.gif..دو باره باید کنسلش کنم...فکر کنم برم با سیستم های دانشگاه ران بگیرم بهتر باشه.

بهینه سازی پیشرفته داشتیم ما

لینک به دیدگاه

کسی تجربشو داره ؟

سؤالتون رو فراموش کردید بنویسید.

لینک به دیدگاه
سؤالتون رو فراموش کردید بنویسید.

ممنون ، مشکل حل شد ...

چند تا سوتی توامان داده بودم!!! :icon_redface:

مثلاً این حلِ y'=2x هستش ...

حالا باید یه مرتبه 2 رو به همین روش حل کنم! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز میشه واسه حل این مسئله ها با نرم افزار مطلب کمکم کنید

خواهش میکنم کمکم کنید
:ws38:

paperclip.png فايل هاي پيوست شده

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز میشه واسه حل این مسئله ها با نرم افزار مطلب کمکم کنید

خواهش میکنم کمکم کنید
:ws38:

paperclip.png فايل هاي پيوست شده

[ATTACH=CONFIG]11127[/ATTACH][ATTACH]11127[/ATTACH][ATTACH]11128[/ATTACH]

دوست عزیز سوالتون رو خیلی کلی پرسیدید...بنظرم اگر ریز تر بپرسید دوستان بهتر میتونند کمک کنند.
لینک به دیدگاه
دوست عزیز سوالتون رو خیلی کلی پرسیدید...بنظرم اگر ریز تر بپرسید دوستان بهتر میتونند کمک کنند.

سلام دوست عزیز ممنون چشم توضیح هم میدم

من نمیتونم از توابع مطلب استفاده کنم باید حتما کدنویسی باشه مشکل بزرگم رسیدن به معادلات هست

در مورد سوالات باید بگم hw4 یک سوال کنترلی هست و اصلا با ترمودینامیک مسئله کاری نداریم و در نهایت باید به یه ODE برسیم

در مورد سوال طرح سوال این سوال یک سوال ترمودینامیکی هست در فشار 20 بار و با معادله حالت پنگ رابینسون حل می شود با فرض آنکه در ابتدا فقط یک مول اتانول داریم یا هر فرض صحیح دیگه ای فقط فرضیات را بهم بگید خواهش میکنم کمکم کنید

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز ممنون چشم توضیح هم میدم

من نمیتونم از توابع مطلب استفاده کنم باید حتما کدنویسی باشه مشکل بزرگم رسیدن به معادلات هست

در مورد سوالات باید بگم hw4 یک سوال کنترلی هست و اصلا با ترمودینامیک مسئله کاری نداریم و در نهایت باید به یه ODE برسیم

در مورد سوال طرح سوال این سوال یک سوال ترمودینامیکی هست در فشار 20 بار و با معادله حالت پنگ رابینسون حل می شود با فرض آنکه در ابتدا فقط یک مول اتانول داریم یا هر فرض صحیح دیگه ای فقط فرضیات را بهم بگید خواهش میکنم کمکم کنید

یادم رفت بگم سوال طرح سوال باید از روش نیوتن حل بشه اما سوال hw4 از هر روشی مثل رانج کوتا قابل حل است فقط دلیل انتخاب باید ذکر شه

لطفا کمکم کنید

لینک به دیدگاه
یادم رفت بگم سوال طرح سوال باید از روش نیوتن حل بشه اما سوال hw4 از هر روشی مثل رانج کوتا قابل حل است فقط دلیل انتخاب باید ذکر شه

لطفا کمکم کنید

شما حل روی کاغذش رو بلدید؟اگر کامل حل میکردید با کمک هم در نرم افزار کدش رو مینوشتیم ولی حل کردن خود مساله و با توجه به اینکه ما رشتمون شیمی نیست و دیدی رو مساله شما نداریم قضیه رو سخت میکنه.

لینک به دیدگاه
شما حل روی کاغذش رو بلدید؟اگر کامل حل میکردید با کمک هم در نرم افزار کدش رو مینوشتیم ولی حل کردن خود مساله و با توجه به اینکه ما رشتمون شیمی نیست و دیدی رو مساله شما نداریم قضیه رو سخت میکنه.

سلام من دارم سعی می کنم حل روی کاغذش را بدست بیارم اما هنوز نتونستم از دوستانم هم کمک گرفتم امیدوارم بتونیم حل کنیم مسئله طرح سوال که ترمودینامیکی هست را شما هم باید بتونید حل کنید لطفا روش فک کنید ممنون

منم اگه به جای جدیدی رسیدم حتما میذارم شما هم اگه به جایی رسیدید بگید شاید بتونیم به یه نتیجه ای برسیم بازم ممنون

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام به همه دوستان عزیزم خواهش میکنم بهم توی کد کردن این مسئله کمک کنید ببینید برنامه ای که نوشتم مشکلاتش کجاس و آیا بهتر از این میشه نوشت توجه کنید نمیشه از توابع متلب استفاده کرد فقط کدنویسی من گزارش یکی از دوستانم به همراه جزوه درس و صورت همورک را هم قرار دادم و همچنین حل روی کاغذ مسئله را خواهش میکنم یا از روش خودم یا روش دوستم کمکم کنید تا برنامه را کد کنم خیلی فوری به جوابش نیاز دارم باید شش سری همورک را تا هفته آینده تحویل بدم که این یکیشه لطفا اگه میتونید کمک کنید خواهش میکنم ببخشید چون نمیشد فایل .ام را پیوست کنم به صورت فایل ورد پیوست کردمDSC_0230.jpg

DSC_0231.jpg

DSC_0232.jpg

DSC_0233.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...