رفتن به مطلب

با هم متلب یاد بگیریم

M!Zare

ارسال های توصیه شده

خوب surf دیگه ...

مشکلش چیه مگه ؟ :w58:

در surf که کدش رو هم در چند پست قبل تر دوستمون گذاشتن مگه یکی از متغیرها تابع نیست؟ با صرف تا حالا زیاد کار نکردم، اصلا آشنایی ندارم...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 325
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در surf که کدش رو هم در چند پست قبل تر دوستمون گذاشتن مگه یکی از متغیرها تابع نیست؟ با صرف تا حالا زیاد کار نکردم، اصلا آشنایی ندارم...

کاری نداره ...

ولی من حدس میزنم که در جهت Z یه ماتریس سطری یا ستونی دارین که هم بعد ماتریس سطری یا ستونی در جهت x یا y هستش ...

در اون صورت مشخصه سطح سه بعدی نمیتونین بکشین خوب ... چون z باید یه ماتریس x*y باشه ...

و فقط با plot3 میتونی یه خط سه بعدی بکشی ...

لینک به دیدگاه
کاری نداره ...

ولی من حدس میزنم که در جهت Z یه ماتریس سطری یا ستونی دارین که هم بعد ماتریس سطری یا ستونی در جهت x یا y هستش ...

در اون صورت مشخصه سطح سه بعدی نمیتونین بکشین خوب ... چون z باید یه ماتریس x*y باشه ...

و فقط با plot3 میتونی یه خط سه بعدی بکشی ...

یعنی یک نمای سه بعدی بدون وابسته کردن این پارامترها نمی توان کشید؟

لینک به دیدگاه
یعنی یک نمای سه بعدی بدون وابسته کردن این پارامترها نمی توان کشید؟

یه مثال :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

و نتیجه :

8881d2246abe.jpg

لینک به دیدگاه

یک تابعی را نوشتم که به متغیرهای زیادی وابسته است

ولی این خطا را میدهد...

لینک به دیدگاه
یک تابعی را نوشتم که به متغیرهای زیادی وابسته است

ولی این خطا را میدهد...

خوب میگفتید چجوری فراخوانی کردید بهتر میشد مشکل رو فهمید. اولین نظر اینه که شما 6 تا وروردی باید بدید ولی اگر 7 تا ورودی بدید همچین ارروری میده.

لینک به دیدگاه
خوب میگفتید چجوری فراخوانی کردید بهتر میشد مشکل رو فهمید. اولین نظر اینه که شما 6 تا وروردی باید بدید ولی اگر 7 تا ورودی بدید همچین ارروری میده.
کد اولی که نوشتم را فراخوانی میکنم...ه با سه تا هم همین ارور رو میده..
لینک به دیدگاه
درود...دوستان من سه تا ماتریس داده ستونی دارم که میخوام شکل رو برو رو رسم کنم...بنظرتون میشه؟چجوری؟متشکرم:icon_gol:

q16af90ohxxjxc0vcfy.png

خوب از نظر ریاضیات مشکل داره. نمیشه که با 3 تا داده ستونی سطح رسم کرد. به جز اینکه مثلا شما با این 3 تا داده ستونی مختصات چند تا نقطه رو بدی تا صفحه گذرنده از این نقاط رو بهتون نشون بده. بنده گشتم واسه 3 تا نقطه رو پیدا کردم. یعنی مختصات 3 نقطه رو میدید و صفحه تخت گذرنده از این 3 نقطه رو رسم میکنه ولی اینکه تعداد نقاط بیشتر باشه رو ندیدم. شاید بشه تعمیم داد.

لینک به دیدگاه

درود...اگر تابعی بصورت

H=a*T^3+b*T^2+c*T+d داشته باشیم...و مجهولمان در مطلب T باشد و از طریق دیگری H را حساب کرده باشیم...دستور محاسبه Tرا در متلب چگونه می نویسیم؟

لینک به دیدگاه
درود...اگر تابعی بصورت

H=a*T^3+b*T^2+c*T+d داشته باشیم...و مجهولمان در مطلب T باشد و از طریق دیگری H را حساب کرده باشیم...دستور محاسبه Tرا در متلب چگونه می نویسیم؟

درود

ابتدا T رو به صورت symbol تعریف کنید. بعد H رو طوری بنویسید که معادله برابر صفر باشه( منظورم اینه که اگه H عدد هست اون رو ببرید سمت راست تاH مساوی صفر بشه) بعد بنویسید solve(H) و اینتر بزنید

f0u02aozy3m4o90sp0e.png

لینک به دیدگاه
درود

ابتدا T رو به صورت symbol تعریف کنید. بعد H رو طوری بنویسید که معادله برابر صفر باشه( منظورم اینه که اگه H عدد هست اون رو ببرید سمت راست تاH مساوی صفر بشه) بعد بنویسید solve(H) و اینتر بزنید

f0u02aozy3m4o90sp0e.png

ممنون...دستور من این هست...

جواب رو اینجوری میده

لینک به دیدگاه
خوب از نظر ریاضیات مشکل داره. نمیشه که با 3 تا داده ستونی سطح رسم کرد. به جز اینکه مثلا شما با این 3 تا داده ستونی مختصات چند تا نقطه رو بدی تا صفحه گذرنده از این نقاط رو بهتون نشون بده. بنده گشتم واسه 3 تا نقطه رو پیدا کردم. یعنی مختصات 3 نقطه رو میدید و صفحه تخت گذرنده از این 3 نقطه رو رسم میکنه ولی اینکه تعداد نقاط بیشتر باشه رو ندیدم. شاید بشه تعمیم داد.

سلام

می خواستم یه نکته رو یادآوری کنم فقط. :w16:

اگه تعداد نقاط بیشتر باشه هم میتونه ازش surf رد کنه... دیگه میره تو بحث Curve Fitting . که هم برا دو بعد کاربرد داره و هم برای سه بعد. هم برای دو نقطه یا سه نفطه کاربرد داره و هم برای ستونی از داده ها..:ws3:

لینک به دیدگاه

البته فراموش کردم دستور رو بنویسم.

cftool رو اگه تو خط قرمان بزنید یه پنجره باز میشه که اونجا دو تا متغییر رو تو قسمت Data بهش میدین و از گزینه fitting برای گذراندن خط یا صفحه درجه اون تابع رو وارد می کنید.

همین!

لینک به دیدگاه

متاسفانه باز هم جواب مثل حالت قبل شد....فکر کتم با یک دستور دیگه این syms رو به عدد باید تبدیل کنیمsigh.gif

لینک به دیدگاه
سلام

می خواستم یه نکته رو یادآوری کنم فقط. :w16:

اگه تعداد نقاط بیشتر باشه هم میتونه ازش surf رد کنه... دیگه میره تو بحث Curve Fitting . که هم برا دو بعد کاربرد داره و هم برای سه بعد. هم برای دو نقطه یا سه نفطه کاربرد داره و هم برای ستونی از داده ها..:ws3:

البته فراموش کردم دستور رو بنویسم.

cftool رو اگه تو خط قرمان بزنید یه پنجره باز میشه که اونجا دو تا متغییر رو تو قسمت Data بهش میدین و از گزینه fitting برای گذراندن خط یا صفحه درجه اون تابع رو وارد می کنید.

همین!

سلام

نه مهندس نمیشه. Curve Fitting فقط برای رسم نمودار 2بعدی یا 3بعدی هستش. نمیشه باهاش سطح fit کرد. اگه تونستی باهاش سطح بزنی حتما با تصویر مثال بزن یاد بگیریم.

لینک به دیدگاه
متاسفانه باز هم جواب مثل حالت قبل شد....فکر کتم با یک دستور دیگه این syms رو به عدد باید تبدیل کنیمsigh.gif

جواب من این شکلی شدش... عجیبه!

لینک به دیدگاه

جواب من این شکلی شدش... عجیبه!

متغیر آنتالپی کو تو جوابت ؟ :ws52:

برا من اینجوری شد :

لینک به دیدگاه
متغیر آنتالپی کو تو جوابت ؟ :ws52:

برا من اینجوری شد :

واسه من هم تقریبا اینجوری میشه بجز بخش موهومی که شما اضافه تر دارید

لینک به دیدگاه
سلام

نه مهندس نمیشه. Curve Fitting فقط برای رسم نمودار 2بعدی یا 3بعدی هستش. نمیشه باهاش سطح fit کرد. اگه تونستی باهاش سطح بزنی حتما با تصویر مثال بزن یاد بگیریم.

درست می فرمایید. ظاهرا که نمیشه.

یه جایی خونده بودم که برای fit کردن curve هم هست ولی الان پیدا نمی کنمش...!

ممنون در هر حال.:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...