رفتن به مطلب

با هم متلب یاد بگیریم

M!Zare

ارسال های توصیه شده

با plot3 اینجوری شد...میشه مرکز رو از جلو به پشت منتقل کرد؟صفر صفرش خیلی جلوئه

v7gs74hxj4ooswg3k5m.jpg

داده هام یک ستون داره..برای رسم surf و mesh قبول نمیکنه...میگه باید ماتریس باشه، بردار نباشه...مگه بردار یک ماتریس ستونی نیستw58.gif

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 325
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با plot3 اینجوری شد...میشه مرکز رو از جلو به پشت منتقل کرد؟صفر صفرش خیلی جلوئه

v7gs74hxj4ooswg3k5m.jpg

داده هام یک ستون داره..برای رسم surf و mesh قبول نمیکنه...میگه باید ماتریس باشه، بردار نباشه...مگه بردار یک ماتریس ستونی نیستw58.gif

برای اینکه نقطه صفر رو به عقب ببرید باید جهت محور رو عکس کنید. برای اینکار هم بعد از اینکه نمودار رو رسم کردید (توی همون پنجره figures) از منوی tools گزینه edit plot رو بزنید. بعد روی یک جای خالی از نمودار دوبار کلیک کنید. یه پنل پایین صفحه باز میشه که چند تا تب داره واسه هر محور. محور مورد نظر رو انتخاب کنید و توی همون تب قسمت پایین تیک کنار reverse رو بزنید

لینک به دیدگاه

واسه استفاده از دستورهای surf و mesh هم باید یه ماتریس هاتون باید n*m باشن و هیچکدومشون نباید یک باشن فک کنم. چون شما باید یه سطح داشته باشین که بتونین با ارتفاع متغیر تابع تون رو نمایش بدین. بخاطر همین وقتی ماتریستون سطری باشه ارور میده.

لینک به دیدگاه
واسه استفاده از دستورهای surf و mesh هم باید یه ماتریس هاتون باید n*m باشن و هیچکدومشون نباید یک باشن فک کنم. چون شما باید یه سطح داشته باشین که بتونین با ارتفاع متغیر تابع تون رو نمایش بدین. بخاطر همین وقتی ماتریستون سطری باشه ارور میده.

ماتریسم ستونی هستا:w16:

یعنی یک ماتریس ستونی رو نمیتونه رسم کنه؟هیچ راه دیگه ای نداره؟

ممنون...خیلی یاد گرفتم:icon_gol:

برای اینکه نقطه صفر رو به عقب ببرید باید جهت محور رو عکس کنید. برای اینکار هم بعد از اینکه نمودار رو رسم کردید (توی همون پنجره figures) از منوی tools گزینه edit plot رو بزنید. بعد روی یک جای خالی از نمودار دوبار کلیک کنید. یه پنل پایین صفحه باز میشه که چند تا تب داره واسه هر محور. محور مورد نظر رو انتخاب کنید و توی همون تب قسمت پایین تیک کنار reverse رو بزنید

انجام دادم..اینجوری شد، اعدادش زیاد خوانا نیست....زیاد دید نمیده به مشاهده کننده...نظر دیگه ای دارید؟

bbb8ib5nqk48y4a6ztt6.jpg

لینک به دیدگاه

این نمودار چجوری رسم شده؟ با ماتریس ستونی نمیشه این نمودار رو رسم کرد؟ حتی در صفحه های افقی هم داده ها تصویر شدن...hanghead.gif

mij9nd770wlkwlch2d.jpg

لینک به دیدگاه

دستور surfc علاوه بر رسم سطح، تصویر در صفحه ی افقی رو هم رسم میکنه، این تصویر پایین هم واسه هلپ متلب درمورد همین دستوره

duz183hkneatg5sani2.png

ولی باز فک نکنم بشه با ماتریس ستونی همچین چیزی رسم کرد...:hanghead:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

درود....دو تا عبارت داریم...مثلا a*b و c*d میخوام در متلب اول مقایسه ای بین اینها داشته باشم...یعنی حاصل ضرب هر کدام از این دو گروه کمتر شد رو به عنوان f بهم بده که در قسمت دیگه ای استفاده کنم.....این رو چجوری در متلب بنویسم؟

لینک به دیدگاه
درود....دو تا عبارت داریم...مثلا a*b و c*d میخوام در متلب اول مقایسه ای بین اینها داشته باشم...یعنی حاصل ضرب هر کدام از این دو گروه کمتر شد رو به عنوان f بهم بده که در قسمت دیگه ای استفاده کنم.....این رو چجوری در متلب بنویسم؟

سلام

اگه سوال رو درست متوجه شده باشم احتیاجی به مقایسه نیست. اگه فقط مقدار عددی کمتر رو میخواید اینطوری بنویسید :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام

اگه سوال رو درست متوجه شده باشم احتیاجی به مقایسه نیست. اگه فقط مقدار عددی کمتر رو میخواید اینطوری بنویسید :

بهم این خطا رو داد: Undefined function or method 'min' for input arguments of type 'sym'

لینک به دیدگاه

خوب متغیر هارو چرا سیمبولیک تعریف کردید؟! توابع عددی مثل min که به مقدار عددی عبارت کار دارند رو نمیشه روی متغیر های سیمبولیک اعمال کرد. کلا سیمبولیک رو تو محاسبات بذارید کنار.

لینک به دیدگاه
خوب متغیر هارو چرا سیمبولیک تعریف کردید؟! توابع عددی مثل min که به مقدار عددی عبارت کار دارند رو نمیشه روی متغیر های سیمبولیک اعمال کرد. کلا سیمبولیک رو تو محاسبات بذارید کنار.

آخه این بخشی از یک کد طولانی هست که در یک بخشش چند معادله باید بصورت همزمان حل میشد که سیمبولینک رو اونجا تعریف کردم..و اعداد این بخشم سیمبولیک نیستش...اما تحت تاثیر بقیه قرار گرفته..الان چیکار کنم پس؟ با if نیمتونم این قسمت رو بنویسم؟

لینک به دیدگاه
بهم این خطا رو داد: Undefined function or method 'min' for input arguments of type 'sym'

سلام

توی همون دستور min میتونید از دستور sym2poly استفاده کنید تا این داده های سیمبولیک رو به عدد تبدیل کنید تا قابل مقایسه در تابع min بشن.

لینک به دیدگاه
سلام

توی همون دستور min میتونید از دستور sym2poly استفاده کنید تا این داده های سیمبولیک رو به عدد تبدیل کنید تا قابل مقایسه در تابع min بشن.

متشکرم دوستان حل شد:icon_gol:

لینک به دیدگاه

کمممممممممممممک

من یه الگوریتمی دارم میخوام همراه 2 تابع اجراش کنم ینعی می خوام اجرای های اونو تو 2تا تابع ببینم میشه کمکم کنییید فوریههه!

لینک به دیدگاه
کمممممممممممممک

من یه الگوریتمی دارم میخوام همراه 2 تابع اجراش کنم ینعی می خوام اجرای های اونو تو 2تا تابع ببینم میشه کمکم کنییید فوریههه!

کمی بیشتر توضیح بدید. بنده که اصلا متوجه منظورتون نشدم.

لینک به دیدگاه
کمی بیشتر توضیح بدید. بنده که اصلا متوجه منظورتون نشدم.

چجوری بگم آخه یه الگوریتم دارم شما فرض کن الگوریتم مورچه خوب این الگوریتم با تابع های مختلف جواب های مختلفی میده خوب؟ حالا من چجوری اینو تو نرم افزار  مطلب پیداه سازی کنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...