رفتن به مطلب

شق القمر تکرار می شود

ارسال های توصیه شده

شق القمر تکرار می شود

از اتفاق روز 5 شهریور مطلع باشید و به دیگران هم خبر دهید. امسال را به خاطر بسپارید ..

روز 5 شهریور تمام دنیا در انتظار ……

کره مریخ به بالاترین درجه درخشش دراسمان شب در 5 شهریور خواهد رسید

اون به اندازه کره ماه تمام بزرگ با چشم غیر مسلح به نظر خواهد رسید

این وقتی است که در روز 5 شهریور کره مریخ به فاصله 634 مایلی خود به زمین میرسد.

حتما در راس ساعت 12:30 بعد از ظهر ( نیمه شب) آسمان را تماشا کنید .

به نظر خواهد رسید که آسمان دو ماه دارد !!!

این امر 1200 سال دیگر دوباره اتفاق خواهد افتاد

این لحظه را با دوستان خود شریک شوید زیرا هیچکس زنده ای دوباره این اتفاق را نخواهد دید

لینک به دیدگاه
تکراری و بی اساس، در ضمن شق القمر یعنی نصف شدن ماه، چه ربطی به مریخ داره؟

منظور اینه که ماه 2 تا میشه

مریخ اینقدر درخشان میشه که مثل ماه میشه

لینک به دیدگاه

والا من که همیشه خبرای نجومی رو دنبال می کنم، چنین چیزیو تو هیچ سایت معتبری ندیدم !

منظور از شق القمر همون طوری که گفتن یه چیز دیگس پس از عنوانش مشخصه که خبری کاملا بی اساسه!

اولا مریخ که از خودش نور نداره، پس چطوری درخشش قراره تا این حد زیاد بشه ؟ کم یا زیاد شدن نور مریخ از دید ما ناظرای زمینی فقط به خاطر تغییر فاصله ی ای که بین مریخ و زمین وقتی تو مداراشون حرکت می کنن به وجود میاد و همین طور تغییر فاصله ی مریخ از خورشید که باعث میشه نور دریافتی از خورشید کم و زیاد در نتیجه بازتابش یعنی نوری که ما از مریخ میبینیم یا همون چیزی که بهش میگن قدر ظاهری کمو زیاد شه که اونم این قدر زیاد نیس که بشه حتی با تلسکوپ به راحتی تشخیص داد چه برسه با چشم غیر مسلح

دوما مریخ حتی اگه به نزدیک ترین فاصلش هم به زمین برسه بازم از زهره و مشتری که بزرگترین و درخشان ترین جرمای آسمونی از دید ما ناظری زمینی ( بعد از خورشید و ماه) هستن ( و همه فکر میکنن اونا ستارن !! یعنی این قدر این دوتا جرم درخشان و بزرگ از دید ما زمینیا کوچیکن :w16::w16::w16: ) بزرگتر و درخشان تر نمیشه ! چون هم فاصلش از زمین به نسبت زیاده هم سیاره ی بزرگی نیست

...

:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
والا من که همیشه خبرای نجومی رو دنبال می کنم، چنین چیزیو تو هیچ سایت معتبری ندیدم !

منظور از شق القمر همون طوری که گفتن یه چیز دیگس پس از عنوانش مشخصه که خبری کاملا بی اساسه!

اولا مریخ که از خودش نور نداره، پس چطوری درخشش قراره تا این حد زیاد بشه ؟ کم یا زیاد شدن نور مریخ از دید ما ناظرای زمینی فقط به خاطر تغییر فاصله ی ای که بین مریخ و زمین وقتی تو مداراشون حرکت می کنن به وجود میاد و همین طور تغییر فاصله ی مریخ از خورشید که باعث میشه نور دریافتی از خورشید کم و زیاد در نتیجه بازتابش یعنی نوری که ما از مریخ میبینیم یا همون چیزی که بهش میگن قدر ظاهری کمو زیاد شه که اونم این قدر زیاد نیس که بشه حتی با تلسکوپ به راحتی تشخیص داد چه برسه با چشم غیر مسلح

دوما مریخ حتی اگه به نزدیک ترین فاصلش هم به زمین برسه بازم از مشتری و زهره که بزرگترین و درخشان ترین جرمای آسمونی از دید ما ناظری زمینی ( بعد از خورشید و ماه) هستن ( و همه فکر میکنن اونا ستارن !! یعنی این قدر این دوتا جرم درخشان و بزرگ از دید ما زمینیا کوچیکن :w16::w16::w16: ) بزرگتر نمیشه ! چون هم فاصلش از زمین به نسبت زیاده هم سیاره ی بزرگی نیست

...

خوب مریخ از خورشید نور میگیره همه میدونیم هممون هم می تونیم مریخ رو توی آسمون ببینیم با چشم غیر مسلح

ولی در اون روز فاصلش با زمین به کمترین حد خود میرسه نورش هم متمایل به قرمز هست پس کاملا متفاوته با ستاره ها یعنی میشه تشخیص داد به راحتی که این مریخه نه ستاره

شما صبح های زود هم می تونی زحل رو در آسمون ببینی با چشم غیر مسلح و اگر با تلسکوب نگاه کنی حلقه های دورش رو هم میبینی چطور میگی که نمیشه دید میترا جان؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
خوب مریخ از خورشید نور میگیره همه میدونیم هممون هم می تونیم مریخ رو توی آسمون ببینیم با چشم غیر مسلح

ولی در اون روز فاصلش با زمین به کمترین حد خود میرسه نورش هم متمایل به قرمز هست

شما صبح های زود هم می تونی زحل رو در آسمون ببینی با چشم غیر مسلح و اگر با تلسکوب نگاه کنی حلقه های دورش رو هم میبینی چطور میگی که نمیشه دید میترا جان؟؟؟؟

بله مریخ با چشم غیر مسلح دیده میشه ( در واقع تمام سیاره ها دیده میشوند به غیر از اورانوس و نپتون ) و در تمام طول سال هم ( چه سال زمینی چه سال مریخی که یک دور مدارشون رو طی می کنن ) به اندازه ی یک ستاره دیده میشه و با چشم غیر مسلح هم فقط از روی چشمک نزدنش و به قول شما رنگ سرخش تشخیص داده میشه !

من حرفم اینه که حتی اگه فاصلش هم کم بشه به اندازی ماه امکان نداره بزرگ و درخشان بشه ... :ws43:

دوست عزیز زحل به نسبت سیاره ی درخشان تری از مریخ هست و این رو هم در نظر داشته باشید که با توجه به این که دورتره خیلی هم از مریخ بزرگتره !

بله با تلسکوپ میشه حتی قمر های زحل رو هم رصد کرد اما من منظورم این بود که تغییر قدر ظاهریه مریخ حتی از روی تلسکوپ هم کاره آسونی نیس ...

حالا دعوا که نمیکنیم تا روز 5 شهریور صبر میکنیم ببینیم چی میشه :girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه
بله مریخ با چشم غیر مسلح دیده میشه ( در واقع تمام سیاره ها دیده میشوند به غیر از اورانوس و نپتون ) و در تمام طول سال هم ( چه سال زمینی چه سال مریخی که یک دور مدارشون رو طی می کنن ) به اندازه ی یک ستاره دیده میشه و با چشم غیر مسلح هم فقط از روی چشمک نزدنش و به قول شما رنگ سرخش تشخیص داده میشه !

من حرفم اینه که حتی اگه فاصلش هم کم بشه به اندازی ماه امکان نداره بزرگ و درخشان بشه ... :ws43:

دوست عزیز زحل به نسبت سیاره ی درخشان تری از مریخ هست و این رو هم در نظر داشته باشید که با توجه به این که دورتره خیلی هم از مریخ بزرگتره !

بله با تلسکوپ میشه حتی قمر های زحل رو هم رصد کرد اما من منظورم این بود که تغییر قدر ظاهریه مریخ حتی از روی تلسکوپ هم کاره آسونی نیس ...

حالا دعوا که نمیکنیم تا روز 5 شهریور صبر میکنیم ببینیم چی میشه :girl_in_dreams:

:w16:

خوبه این مطلب رو هم بخونین! :a030:

#

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:icon_gol:مرسی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...