رفتن به مطلب

پاسخگویی به اشکالات درس ریاضیات مهندسی

ارسال های توصیه شده

• 1 ماه بعد...
  • پاسخ 64
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

یکی از مشکلات ما اینه که استادا متاسفانه وقتی می بینند که دانشجوها زمینه یادگیری ندارن از روی درسا پرش میکنن و یه شیر بی یال و دم تحویل ماها بدن بنام جزوه. که وقتی خوشحال از داشتن جزوه شب امتحان بازشون میکنیم متوجه میشیم که هیچی ازشون نمی فهمیم.

بگذریم

تو این معادلات کوشی ریمان گفته شده که برای مشتق پذیری باید موارد دستگاه برقرار باشه. تا اینجای کار درست. وقتی تابع ساده ست منم میتونم حل کنم وی وقتی نوبت توابع نمایی میشه و استفاده ازفرمول اویلر نمیتونم چیزی که استاد گفته رو هضم کنم.

شما این مثال رو ببینید

کجای این مثال مشتق گیری شده؟

DSC_0001.jpg

لینک به دیدگاه
سلام

یکی از مشکلات ما اینه که استادا متاسفانه وقتی می بینند که دانشجوها زمینه یادگیری ندارن از روی درسا پرش میکنن و یه شیر بی یال و دم تحویل ماها بدن بنام جزوه. که وقتی خوشحال از داشتن جزوه شب امتحان بازشون میکنیم متوجه میشیم که هیچی ازشون نمی فهمیم.

بگذریم

تو این معادلات کوشی ریمان گفته شده که برای مشتق پذیری باید موارد دستگاه برقرار باشه. تا اینجای کار درست. وقتی تابع ساده ست منم میتونم حل کنم وی وقتی نوبت توابع نمایی میشه و استفاده ازفرمول اویلر نمیتونم چیزی که استاد گفته رو هضم کنم.

شما این مثال رو ببینید

کجای این مثال مشتق گیری شده؟

سلام،صورت سوال رو اشتباه نوشتید

دانشجو باید موقع درس حواسش جمع باشه و بپرسه،همه اساتید وقتی به انتهای یه مبحث

میرسند میپرسند "سوالی ندارید؟" که اون موقع هیچکسی جواب نمیده یعنی همه بلدن و مشکلی نیست

e^(iteta)=cos(teta)+isinteta

e^z=e^(x+iy)=e^x*e^iy

e^iy=cosy+isiny

e^z=e^xcosy+ie^xsiny

مشتقگیری ها هم به درستی و طبق قضیه کوشی ریمن انجام شده

وساده هست.

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
  • 5 سال بعد...

سلام وقت به خیر، بنده سوالی در مورد سری فوریه تابع دو متغییره زوج داشتم.

در تابع دو متغيره z = f ( x, y)= f( x+2a, y+2b) در صورتیکه نسبت به x و y زوج باشد ، را به سری فوريه بی هارمونيک بسط داده و ضريب آن را محاسبه نماييد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...